Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) petyusz851 válasza MrDerekas (#55797) üzenetére


petyusz851
tag

Köszönöm a jó kívánságot rendesen megfogom nyúzni főként játékokkal bár nem hinném ennek a konfignak bármi baja is lesz főleg egy RX470 4GB-os kártyával csak egy kis hab a tortára neki, hogy fokozzam a dolgokat ;] :P :DD

(#55802) jacint78 válasza MrDerekas (#55800) üzenetére


jacint78
addikt

Mégis hogy fagyhatna le a gép a montortól?? :Y

Perseus871

Talán, ha tudnánk milyen rendszerről van szó, lehetne érdemi választ is adni!

Nem értem, hogy miért olyan nehéz leírni, hogy milyen maisnáról van szó, ha már hibát kell keresni. Minden második kérdezőből úgy kell kikönyörögni az érdemi infókat.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#55803) MrDerekas válasza jacint78 (#55802) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem példanélküli. Egyszerű rövidzár a monitor paneljén és meghülyül tőle a vga, mert képes rommá terhelni a kártyát. Azért van oda-vissza jel vga és monitor között és bármely irányba ha rosszul kommunikál az problémát okozhat. Akár ilyet is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55804) jacint78 válasza MrDerekas (#55803) üzenetére


jacint78
addikt

Max, az, ha a tápfeszen rövidzár van, de az biztos nem így jelentkezne és nem lenne olykor jó hangulata.

type your text here..

(#55805) MrDerekas válasza jacint78 (#55804) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezzel nem is vitázom. Csak hiányos információ alapján... akár kontakhiba is lehet. Mondjuk az meg köthető terheléshez és hőfokhoz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55806) MATEO6600 válasza MrDerekas (#55792) üzenetére


MATEO6600
őstag

Konkrétan van olyan beállítás, hogy wake up by Keyboard meg Mouse, és mindkettő le van tiltva, mégis :F

(#55807) Söri0127


Söri0127
tag

Sziasztok!

Gigabyte GA-P67A-D3-B3 (rev. 1.0) alaplap hátlapi USB3.0 csatlakozóival lenne probléma:

- pendrive-ot abszolút nem érzékel,
- wi-fi-hez tartozó USB sticket csatlakoztatva a stick LED világít, de hálózati kapcsolat nem létesül,
- telefont USB kábellel csatlakoztatva töltés van, de a telefon nem lesz látható a "számítógép" menüben.

A hátlapi USB2.0 és előlapi csatlakozókkal minden frankón működik.

Elérhető legfrissebb BIOS van fent (F7 2012.március 21.) és BIOS-ban engedélyezve van az USB3.0 controller, x64 WIN7 Ultimate az op.rendszer.

Mi lehet a gond? :F :))

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#55808) MrDerekas válasza MATEO6600 (#55806) üzenetére


MrDerekas
addikt

Power ON-t keress. Amit írsz, az csak az ébresztés.

(#55807) Söri0127 Az usb port adatkezelő érintkezője megsérült, begyűrődött, vagy maga a port lába tört a forrasztásnál.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55809) Söri0127 válasza MrDerekas (#55808) üzenetére


Söri0127
tag

Oh banyek 😥
Köszi

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#55810) varmi2 válasza Söri0127 (#55807) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az usb3 driver fenn van?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55811) mayday00 válasza Söri0127 (#55807) üzenetére


mayday00
őstag

Megvan az alaplap gyári cd-je? Azon van külön usb 3 driver. Legalábbis az én asus lapomnál volt külön us3 driver a cd-n.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#55812) Söri0127 válasza mayday00 (#55811) üzenetére


Söri0127
tag

Bakker, csak a driver hiányzott... :C
Kösz! :R

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#55813) MrDerekas válasza Söri0127 (#55812) üzenetére


MrDerekas
addikt

Napasztmek.... Ez fel sem ötlött bennem :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55814) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Mystic light-os alaplap Gaming X videókártyával sync-ben ugyan úgy ugrálna zenére mintha simán a kártya lenne egy normál alaplapban?

(#55815) T4RT4ROS


T4RT4ROS
újonc

Helló új gépet állítok össze és lenne egy pár kérdésem aki tud válaszolni azt megköszönöm. Egy Asus PRIME Z270-P alaplapot néztem ki magamnak egy Intel Core i7-6700K proci fog bele menni. A kérdésem az lenne h ha egy ilyen memóriát fogok venni hozzá: Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2400MHz HX424C15FB/16 akkor támogatni fogja-e illetve ha vki el tudná magyarázni ezt a ddr4 es memória támogatást (OC) akkor azt megköszönném.

(#55816) Remgab válasza T4RT4ROS (#55815) üzenetére


Remgab
csendes tag

Hali!
Z270es laphoz miért nem veszel I7-7700K procit árba ugyan ott vagy viszont a legújabb proci lenne a gépbe és sebességbe is picivel jobb.
A 2400MHz-es memóriával működni fog de ha I7-6700K procit választod akkor annak a memória támogatása 2133 MHz az I7-7700K pedig 2400 MHz, Tehát ha 2400MHz es memóriát teszel a 6700K mellé akkor az alapon 2133MHz-en fog üzemelni. Szerintem az OC vel felesleges foglalkozni ha csak Játékra lesz mert 2-3 FPS nél nem fogsz többet kapni egy 2400MHz és egy 3200MHz-es modul között sem. Ha 3d munkára vagy videó vágás ra stb-re kell akkor megéri a gyorsabb memóriát venni ott már észrevehető a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#55817) Vikthor válasza jacint78 (#55762) üzenetére


Vikthor
nagyúr

XMP eleve nem opció, csak Auto és Manual, sosem volt máshol csak Auto-n.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55818) EneMy84


EneMy84
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy halotam egy programról amivel meg lehet uszni egy komplett rendszer ujra telepítést Alaplap csere után. Tud ilyen progirol valaki valamint? Egyébkent win 8.1 ről lenne szó. És persze a all programokról . Lehet hogy nem jó helyen vagyok. De ezt bocsássátok meg nekem . :R

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#55819) MrDerekas válasza EneMy84 (#55818) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem kell semmilyen progi. Alaplapcsere után ha lehet csökkentett módban indítsd és telepítsd az alaplapi lapkakészlet drivereit (.inf általában). Mivel alapból rengeteg driver van integrálva abba rendszerbe is, jó eséllyel működni fog. Arra ügyelj, hogy a biosban az új lapon a régivel megegyező beállítások legyenek rendszerindításkor.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55820) jacint78 válasza Vikthor (#55817) üzenetére


jacint78
addikt

Hát az eléggé gáz, ha nem támogatja az XMP-ét a memória, akkor az nem intel mellé való.

type your text here..

(#55821) EneMy84 válasza MrDerekas (#55819) üzenetére


EneMy84
tag

Köszönöm szépen a meg probálom. :) :R

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#55822) Koro


Koro
csendes újonc

Heló.
Az lenne a problémám,hogy az alaplap gondol egyet és ledobja az összes usb eszközöket egy pár másodperce majd
visszakapcsolja és ezt egymás után pár perc időközönként csinálja,de valamikor csak a wifi adaptert dobja le.
Esetleg van valakinek ötlete hogy miért csinálja ezt?

(#55823) jacint78 válasza Koro (#55822) üzenetére


jacint78
addikt

Hibás alaplap, hibás táp, stb. Még jó, hogy tudjuk, hogy milyen hardverekről van szó.. Ja nem tudjuk. :(

type your text here..

(#55824) Vikthor válasza jacint78 (#55820) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én KIT-be válogatott RAMokat ajánlottam apámnak, de ő meg hallgatott az eladóra, aki erre beszélte rá...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55825) jacint78 válasza Vikthor (#55824) üzenetére


jacint78
addikt

Kit nem feltétlenül kell, de az XMP nagyon jól jön, ha nem gyárilag támogatott frekvenciájú ramokról van szó.

type your text here..

(#55826) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

MSI Mortar b250m alaplapom van. Egy erős i7es kaby lake konfig van építve rá, eredeti winnel, mókolásmentes.

A rendszerem viszont olyat csinál, hogy ha kiadom az USB-t, kifagy a tálca. Ilyenkor teljesen újra kell indítanom az explorer.exe-t. Lehet valamilyen alaplapi drivert rosszul tettem fel? A chipsetből először véltetlenül win7est telepítettem, de ezt később korrigáltam is. Azt hittem akkor, hogy ez megjavította, de nem. Mégis mi lehet? Nagyon zavaró, főleg egy ilyen erős konfig esetében.

adms.hu | UI Designer

(#55827) Laraxior


Laraxior
titán

Hello topik. Egy kis segítség kellene nekem. :B :R

Van egy ilyen alaplapom: medion 7366 ver 2.2 (MSI).
Egy E5200 CPUval. Szépen megy. Van egy QX9770 processzorom, de nem megy benne.
(Legalábbis ez a verziója, de az enyémen van integrált VGA, itt nem látom...érdekes.)

MSI P6NGM-FD alaplap ha jól látom megegyezik vele. Ez már elvileg támogatja a Yorkfield CPU-t, tehát lenne esély, hogy elindul benne a processzorom.

A kérdés végülis az, hogy mekkora esély van az alaplap működésére, ha én ráflashelem ezt a biost? Egyáltalán engedi-e, illetve ha engedi, és utána nem indul el akkor kuka?

Tudom, hogy amúgyis kuka kategória, ingyen volt az egész, cakk pakk, csak ha mód van rá, akkor beüzemelném :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#55828) jacint78 válasza Laraxior (#55827) üzenetére


jacint78
addikt

Menni fog. De nagyobb eséllyel menne, ha az egész flash újra lenne írva programozóval, olykor a bootblock és hasonlók nincsenek frissítve és akkor nem fog menni más bios-al.

type your text here..

(#55829) nordino


nordino
tag

Sziasztok,a tanácsotokra lenne szükségem.
Van egy már elég koros konfigom egy https://www.asus.com/hu/Motherboards/P5QLEPU/specifications/ alaplappal.A régi gtx 260-asom úgy néz ki beadja a kulcsot és cserélném egy ilyenre https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/radeon-r7-250-2gb-gddr5-128bit-pcie-r7250-2gd5-p342894760/#termek-leiras
Azt olvastam hogy visszafele elvileg kompatibilitás van,de nem lesz gond hogy a lapon pcie 2.0 a kártya meg 3.0-ás?Van vagy 8-9 éves,és attól parázok hogy ha megveszem a kártyát fel sem ismeri a lap.

(#55830) jacint78 válasza nordino (#55829) üzenetére


jacint78
addikt

Elméletben nem lesz gond, viszont a korabeli, de még a Z68-as lapok is igencsak hajlamosak voltak egyszerűen észre sem venni az AMD kártyákat az expressz slotban, inkább NV-ét vennék bele.

type your text here..

(#55831) nordino válasza jacint78 (#55830) üzenetére


nordino
tag

Na bazz,kifejezetten amd kártyával akartam leváltani ezt a zotac-et,mert vissza-visszatérő képernyőillesztő hibákat produkált az évek során amit sehogy sem tudtam megoldani,de akkor inkább nem kockáztatok.
Köszi a segítséget.

(#55832) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában olyat csinál a gépem,hogy kb.minden második bekapcsolásnál nem ismeri fel a billentyűzetet vagy az egeret.(ha kihúzom-bedugom onnantól működik rendesen)Ez alaplap probléma lehet?
alaplap:MSI-B150Mortar

(#55833) jacint78 válasza tomama (#55832) üzenetére


jacint78
addikt

Frissíts bioszt.

type your text here..

(#55834) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. A HTPC-m reggel óta nem kapcsol be. Egy AM1H-ITX alaplaphoz van egy proci, külső kocka táp, 4GB ram, és egy SSD. A bekapcs gombra felvillan a led, de ennyi. A kocka tápon a led világít. Kivettem a RAM-ot ugyanez, lehúztam az SSD-t ugyanaz, kihúztam minden USB-t stb, ugyanez. Kivettem a processzort, meg sem nyikkan. Van ötletetek, mit lehetne még nézni vagy alaplap csere?

(#55835) WP14 válasza Ekkosh (#55834) üzenetére


WP14
őstag

Próbáld másik táppal is!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#55836) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Sziasztok.

Probléma: az alaplapom (asus p7h55-m) hátsó usb aljzatai egyik pillanatról a másikra elfelejtettek működni windowsban, bootoláskor világit az egér és a billentyűzet is, biosban is müködik viszont ahogy betölt a win 10 mintha be sem lennének dugva. Az alaplapra dugott előlapi usb működik, jelenleg oda van dugva egy elosztóval az összes eszköz.
Mi lehet a baj?
Driverek azok vannak fent amit a windows telepitett, nem igazán találok win 10 drivereket a laphoz.
Előre is köszönöm a segitséget.

(#55837) DiamondBack válasza DiamondBack (#55836) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Közben megtaláltam a megoldást, itt hagyom ha kell esetleg valakinek:
Asus P7H55-M rear usb fail

(#55838) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Alaplapom: ASRock 1151 B150M Pro4 (fél éves)

Olyan jellegű problémám adódott ma, hogy bekapcsoltam a gépet. És mindkét monitorom egyszerre pulzált, halvány fényerőn, majd ez idővel felerősödött és pulzálás megszűnt, ahogy telt az idő. Viszont az egér és minden más teljesen szaggatott, egy feladatkezelőt nyitottam cpu használat 0%-on, de nem szűnt meg a "laggolás". Resiztem a gépet, azóta minden rendben van.. Munkám miatt semmilyen szinten nem engedhetem meg, hogy bármilyen elszállás történjen. Valaki tudna mondani valami tippet mivel és kezdjek és miken haladjak végig? Milyen szofver segíthet ezen? Kerestem az ASRock-nak valami beépített hardver diagnosztikát, de nem nagyon találtam.

Köszönöm szépen előre a segítséget, fontos lenne!

(#55839) WP14 válasza PlatiaAmos (#55838) üzenetére


WP14
őstag

Tápod milyen? Többi cucc?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#55840) jacint78 válasza PlatiaAmos (#55838) üzenetére


jacint78
addikt

Kicsit pontosítsd ezt a "pulzálást" és nem kell bonyolítani, egyértelműen, sima konyhanyelven írd le, hogy mi történt, vagy videózd le.

type your text here..

(#55841) Aronka22


Aronka22
újonc

Sziasztok! PCI-E 3.0 videókártya kompatibilis 2.0-s alaplaphoz? A válaszokat köszönöm

(#55842) jacint78 válasza Aronka22 (#55841) üzenetére


jacint78
addikt

Igen.

type your text here..

(#55843) tomama válasza jacint78 (#55833) üzenetére


tomama
aktív tag

Azon már túl vagyok,nincs válltozás.

(#55844) jacint78 válasza tomama (#55843) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor kapcsold ki a fast boot-ot a bios-ban.

type your text here..

(#55845) PlatiaAmos válasza WP14 (#55839) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Teljes konfigot leírtam lent.
A két monitorom bekapcsolástól kezdve teljesen halvány volt és lassan erősödött és halványult újra, nem nevezném villogásnak inkább erősödő és halványodó pulzálásnak. Majd miután felállt a windows, ez a jelenség kezdett megszűnni és éles lett a képük. De totális laggba volt a PC.

Egyenlőre még mindig ok minden, kaspersky nem talált semmit, milyen hardveres diagnosztikai progival nézzem meg? Vagy nem tudom mi legyen a következő lépés?

Corsair CX430 430W [80+ Bronze]

SANDISK Plus 240GB [2.5"/SATA3]

Corsair DDR4 2133 16GB Vengeance LPX CL13 KIT (2x8GB) Fekete

Intel Core i5 6500 BOX (1151)

szünetmentes :APC Back-UPS Pro 900 Schuko [900VA/540W]

(#55846) jacint78 válasza PlatiaAmos (#55845) üzenetére


jacint78
addikt

Ez kemény! El sem tudok képzelni olyan hibát, ami hasonlót produkálna. Kivéve, ha gagyi a HDMI vagy Displayport kábel és a monitorok és a PC tápfeszei egymásra lennének kötve, de az sem nagyon csinál ilyet.

type your text here..

(#55847) WP14 válasza PlatiaAmos (#55845) üzenetére


WP14
őstag

Én ezek alapján tápot mondanám, egy nem túl jó minőségű belső (CWT, bár abból is vannak elfogadhatók) de szerintem elég régi is lehet. Mennyi idős a táp?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#55848) PlatiaAmos válasza WP14 (#55847) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Fél éves az egész konfig kb. :(
Most mit csinálhatnék, hogy megnyugodjak? Ha ez munka közbe jön elő, akkor totálisan megszivhatom..

(#55849) WP14 válasza PlatiaAmos (#55848) üzenetére


WP14
őstag

Lehet elnéztem, mert 3 féle is van a CX 430-ból. De azért próbáld ki kölcsön táppal is.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#55850) tomama válasza jacint78 (#55844) üzenetére


tomama
aktív tag

biztos én vagyok a béna,de fast boot-ot nem találok a BIOS-ba.
ja,a lapot elírtam:MSI-B150M-bazooka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.