Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok.
Gepem mindig ujraindul.
Profilomba levo konfig.tap.os topikba irtam.mindenki lapra gyanaakszik de semmi kulserelmi egesnyomot nem latok.
Minlehet a baja.
Van esetlrg valakinek 1155os lapja elado tallonba?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55352) IstvánLászló válasza Nagynozi (#55350) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

köszönöm a köszöntöt. :R
(#55351) dragonfx itt fönt olvassál is vissza, hátha nálad is ez a probléma.
A lényeg sajnos a cpu foglalata is lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#55353) c4bB válasza MrDerekas (#55312) üzenetére


c4bB
csendes tag

pont ugyanez történt,az egyik újraindítás után már jó lett.
köszi még egyszer a segítséget.

(#55354) fer válasza dragonfx (#55351) üzenetére


fer
őstag

Ez így nagyon kevés! Mióta csinálja, vagy te mit csinálsz éppen rajta, vagy mennyi idő közönként indul újra? Az újraindulást nem csak hardver, hanem szoftver vagy driver is okozhatja, vagy ami a legfontosabb, ram hiba, vagy csak ram alaplap inkompatibilitás! Be kell állítani a winbe, hogy ne induljon újra, és legyen kékhalál, abból könnyebb lesz megállapítani a hibát! Ha ez be van állítva, és ennek ellenére is újraindul, akkor táp hiba!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#55355) jacint78 válasza fer (#55354) üzenetére


jacint78
addikt

Döglött a lapja, BIOS-ig sem jut mert bekapcsol-leáll és ezt ismételgeti amgától, csak azt hiszi, ha több topikban is megkérdezi, akkor majd megjavul. :DDD Próbálta másik táppal, azzal is ugyanezt csinálja. Ennek a ramhoz nincs köze a processzorhoz már annál inkább, de olyat még nem láttam, hogy egy processzor annyira megdögöljön, hogy mintha benne sem lenne, rádadásul az intel processzorok hibája borzasztóan ritka, viszont az alaplap hibájára papírforma amitt produkál.

type your text here..

(#55356) Whaazzup válasza dragonfx (#55351) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Régi tag vagy , leírhatnád a modellt, mert azért van különbség köztük.Már volt ilyennel bőven dolgom ami a lényegi amit az utolsó hozzászóló is ír.Maga a lap eszaki hídja hibás nincs megfelelő kapcsolata CPU-l, a másik a bios valami rossz hardver észlelés és más nettes beszivárgás miatt sérült a tartalma,javítható ha kivehető, ha nem csak kiforrasztós azt is lehet utána, lehet csak az északi híd, talán ezt is orvosolni lehet.
kapcsolódnék útólsó hozzászóláshoz, a CPU-hiba kizárt.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#55357) popaz válasza dragonfx (#55351) üzenetére


popaz
csendes tag

Szia, nekem van egy 1155ös, amit egészen idáig munkállomásként használtam 4 memóriával, majd miután szétszereltem / eladtam, a vevővénél már csak 2 memória slot működött a 4ből, nem sokkal korábban pont itt kérdeztem mi lehet vele.
A lap egy gigabyte z77-UD5h (http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77X-UD5H-rev-10#ov)
ami ettől eltekintve tökéletesen működik, ha érdekel, mondj egy ajánlatot és a tiéd miután tesztelted.

Nekem a gép munkaeszköz, így eladó alkatrészeim mindig minőségiek, melyek csak az időszakos fejlesztések miatt válnak eladóvá.

(#55358) cheatergs válasza popaz (#55357) üzenetére


cheatergs
senior tag

Gigák alkatrészei előszeretettel hullanak.
UD4 eladónál pöccre ment, hozzám került, cpu fan rögtön behalt.
Egy DS3 hátportjainak fele instant dead; gariban cserélték UD3-ra, amiből 8-ból 4 usb kapásból nem müxött.
Egy másik UD3 szintén 3 hulla USB-vel indított dobozból kicsomagolva.
Ez amolyan feature náluk.

A saját mókolásom mindenesetre haladt: új XP SP3 boot pen->felismeri, bootol, de CD-bootnál sokszorta lassabb, és rengeteg fájlt nem tud másolni, mintha írási hibás lenne.
PATA vinyó okés, de másik konfigba rakva nem akart indulni a gép, míg kiszedve beröccen. Pdg emitt a P5QL-ben semmi baja egyedüli masterként.

Teli vannak anomáliával a konfigjaim.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#55359) MrDerekas válasza cheatergs (#55358) üzenetére


MrDerekas
addikt

A fájl olvasási probléma mögött sokszor ram hiba lapul. A pata vinyó meg gondolom nem mai darab, így a kiszáradt csapágy, kopott fejmechanika is közrejátszhat egy érzékenyebb lapra szerelésnél.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55360) Remgab


Remgab
csendes tag

Mindenkinek kellemes nyuszit !

(#55361) Whaazzup válasza Remgab (#55360) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Sziasztok Köszönöm és én is mindenkinek.Kellemes Húsvétot. Már szinte mindent végig kostoltam olyan a hasam, mint egy hordó,fingok is rendesen.ÜDV. :O

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#55362) Vogel


Vogel
csendes tag

Sziasztok!

FM2A55 pro+ (A10-6800k) 3 éves konfig eddig remekül tette a dolgát, de most valamiért indítás után a bios-t hozza be. Már indító képernyőként egy fekete hátterű képet hoz jobb alul A9 felirattal, bal felül kurzorral. Egy bios reset még segített, két napig jó volt, rendben betöltött a windows. De ismét produkálja a hibaüzit és a bios betöltést. Gondoltam olyanra, hogy nem látja a HDD-t (de látja), átdugtam másik SATA csatiba (így ment két napot, jó volt), talán elem lemerülőben van (nem, mert megjegyzi a bios beállításokat). Ötlet? thx!

(#55363) jacint78 válasza Vogel (#55362) üzenetére


jacint78
addikt

Pedig olyankor van ez, amikor nincs eszköz amiről lehetne bootolni. Ha a HDD rendben van, akkor lehet, hogy a hídban döglődik a vezérlő. Vagy nézted már ezt és olyankor is látja a HDD-ét amikor nem indul a windows? Frissíts BIOS-t hátha nem százas már a flash, talán segít rajta.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#55364) Ati00


Ati00
tag

Üdv mindenkinek! Lenne egy kérdésem az alaplapommal kapcsolatban(mert kizártam hogy a problémát a CPU, a RAM, a vinyó vagy optikai meghajtó okozza): Mitől van az hogy amikor a gépet bekapcsolom, a POST amikor eljut az adattárak(vinyó/optikai meghajtó) ellenőrzéséig, nem jut annál tovább?(BIOS-ba se tudtam belépni, hiába írta ki hogy Preparing to enter setup, mert úgysem csinált utána semmit, csak kikapcsolni lehetett a gépet) Ezt ma kb 2-3-szor eljátszotta végül negyedjére továbbjutott a POSTon a bootolás és felállt a gép. Ez hetente majdnem minden bekapcsoláskor eljátszódik. Az alaplap egy Gigabyte GA-G31M-S2L (2008-as) alaplap.(Tudom, hogy már a lap az már elavult régóta de na :D Nem játékra van a számítógép használva hanem netezésre.) Köszönöm a válaszokat előre is!

(#55365) jokeph válasza Ati00 (#55364) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Próbáltad már úgy hogy lehúzol minden eszközt, csak a billentyűzet marad?

A bill+egér PS2-es? vagy USB-s?

Ha v.melyik USB-s, azon kívül van még USB-n csatlakoztatott eszköz?

Ha van multimetered, nem ártana egy mérés a BIOS elemre sem, 3V kell legyen, ha kevesebb cserés. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55366) Ati00 válasza jokeph (#55365) üzenetére


Ati00
tag

Üdv!

Az egér PS/2-es, a billentyűzet USB-s, illetve egy USB nyomtató van a gépre csatlakoztatva. Sajnos nincs multiméterem, így nem tudom lemérni a BIOS elem feszültségét. Ahhoz, hogy lemérjem, elkéne mennem a sulimba ahová járok(de suli csak szerdától van + akkor a gépet nem tudnám használni), mert a szomszédnak sincs multiméterje :D De! Van egy pótszámítógép elrakva a lakásba aminek talán a BIOS (CMOS pontosabban) elemét tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

(#55367) jacint78 válasza Ati00 (#55366) üzenetére


jacint78
addikt

Húzd le először az optikai meghajtót, majd ha nincs eredmény akkor a HDD-ét.

type your text here..

(#55368) Ati00 válasza jacint78 (#55367) üzenetére


Ati00
tag

Hm, szerintem ez ad egy okot mitől nem bootol be a gép, múltkor (kb 1 hónapja) kihúztam takarításkor az optikai meghajtó kábelét(sata táp + adat kábel) és lehet nem korrektül dugtam vissza, mert néha nem akarja a gép felismerni, bár eléggé bonyi bedugni a kábelt az ODD-be (kicsi a hely ugye :D meg a kábelezés a gépbe csapnivaló, hiszen nincs a gépháznak kábel menedzsmentje meg tömeggyártásra szánt gépről van szó), de holnap akkor szétszedem és akkor majd kiderül mi a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#55369) jacint78 válasza Ati00 (#55368) üzenetére


jacint78
addikt

mert néha nem akarja a gép felismerni,

Akkor megvan a válasz. :K

type your text here..

(#55370) jokeph válasza Ati00 (#55368) üzenetére


jokeph
nagyúr

igen, a kimozdult csatlakozások is tudnak prezentálni érdekes dolgokat..... illetve a kimozdult eszközök is, pl. VGA, ram, egyéb bővítőkártyák..... A merülő félben lévő CMOS elem engem már sokféleképpen megtréfált, a gép el nem indulásától a bizonytalan instabil működéséig... :U ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55371) Ati00 válasza jacint78 (#55369) üzenetére


Ati00
tag

Bár az a vicces még hogy a POST felismeri az ODD-t, de már a Windows-nál csak az esetek 30%-ába működik rendesen, akkor lehet megválaszoltam magamnak a kérdést. Nem baj, köszönöm szépen a segítségetek. :)

(#55372) jacint78 válasza Ati00 (#55371) üzenetére


jacint78
addikt

Mert közben dobja el az eszközt az instabil kapcsolat miatt.

type your text here..

(#55373) jokeph válasza Ati00 (#55371) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szívesen, nincs mit.

Előfordulhat az is, hogy haldoklik az ODD-d, csak még nem eléggé....

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55374) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Win 10 topicba nem tudtunk rájönni hogy hol lehet eldugva az Asrock lapomnál a köv beállítás, de hátha itt esetleg van olyan aki igen.

Szóval Win 10-et szeretnék telepíteni, meg van csinálva a pendrive, minden bios beállítás meg van csinálva (majdnem), de egyedül azt nem találom hogy hol a fenébe lehet a boot módot legacy-ról uefi-re átrakni??
Asrock Z170 lapom van.

Az meg van hogy telepítéskor diskaprt paranccsal átkonvertálom gpt-re az SSD-t, de azért szeretném tudni hogy az Asrock mégis hol dugta el azt amivel a boot módot legacy-ről uefi-re át tudom rakni? Vagy esetleg nincs is ilyen menüpont?

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#55375) babjakzoli


babjakzoli
csendes tag

Sziasztok,

Van egy

GIGABYTE GA-Z170N-WIFI alaplapom, és egy
THERMALTAKE CORE V1 házam..

Az egyik előlapi USB-m nem működik. Hogyan tudom kideríteni, hogy az alaplap vagy a ház rossz?
Nincs sem másik lapom, sem másik házam, hogy ki tudjam próbálni egymással a kettőt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Z

(#55376) dugo_ válasza jozsi252 (#55374) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs mit beállítani, alapból UEFI. Ha nem kell a legacy lehetőség, akkor a CSM (compatibility support module) opciót tiltsd le a boot fülön.

(#55377) Ati00 válasza jokeph (#55373) üzenetére


Ati00
tag

Na, szétkaptam a gépet, tényleg a SATA kábel meg volt mozdulva, most akkor megcsináltam, kb 5-ször kapcsoltam ki-be a gépet és túljutott a POST-on, a Windows 10 meg probléma nélkül felismeri az ODD-t és működik is mert beraktam egy játék DVD-jét. Mégegyszer köszönöm a tippjeiteket és segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#55378) dragonfx válasza jacint78 (#55355) üzenetére


dragonfx
veterán

Ja nem.mar kb mas nem lehet csak alaplap.
Kene egy lap tesztelni meg egy ram es akkor kiderul.de ramom feleves hyperx fury nem hinnem azzal van baj.proci is eleg eselytelen sose romlanak el hs nem tuningolod.
Eszaki hid hogy javithato?kinel hol?
Alaplapon milyen hibat keressek?
Nem aksrok kukaba dobni penzt.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55379) jozsi252 válasza dugo_ (#55376) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem kell, de ha alapból UEFI akkor gondolom úgyis felmegy ha nem tiltom le a CSM-et.

iPhone 13 Pro Max

(#55380) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Egy barátomnak van egy asus z170 pro alaplapja.(boltban vásárolta és ott is lett összerakva és win 10 telepítve).

A probléma következö :)
Sokszor elmegy az internet kapcsolat :U Párszor újraindítja akkor egy idő után visszajön, de ha nem figyel és elmegy alvómódba akkor utána szintén elmegy a net.
Netkábelt kicserélte. Az internet biztos jó mert mellette van a régi gépe amin van folyamatosan net.
Felhívta a boltot ahol vette és azt mondták neki hogy bios frissítés még segíthet, de ha nem akkor gariba cserélik.

Mivel nem ért hozzá és én csak jövőhetén tudnék hozzá elmenni biost frissíteni így gondoltam megkérdezem hogy esetleg van valami ötletek....esetleg valami win 10 beállítás?

:R

(#55381) Whaazzup válasza traktorgumi (#55380) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Volt egy ilyen lapom, annál is ez volt, kicserélték.Aztán megszabadultam tőle.ÜDV.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#55382) dugo_ válasza jozsi252 (#55379) üzenetére


dugo_
veterán

Felmegy, mert ez nem olyan vagy-vagy váltás, mint a régi biosokban, de bizonyos esetekben gyorsul a boot idő, ha le van tiltva a CSM.

(#55383) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok vettem 1 alaplapot és hozzá procit de nem stimmel valami!!
Asrock FM2A85X Extreme 4
Amd A10- 5800K
Vga R9 280x
A gondom az az hogy a pci-e foglalat csak 1.1 en megy minden létező driver fent van... Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#55384) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Sziasztok!
Van egy régi alaplapom am2nf6g-vsta és valamiért nem kapcsol be a monitorom.Jók a memóriák a vga is.Nem pittyen egyet sem bekapcsoláskor de minden működik csak kép nincs.Szerintetek mi lehet a gond?

(#55385) robogos10 válasza Sanyicucu (#55384) üzenetére


robogos10
aktív tag

cpu alaplap? resetelted a gépet hát ha?

(#55386) jacint78 válasza dragonfx (#55378) üzenetére


jacint78
addikt

Az az északi hidas hozzászólás amit írt valaki butaság az utolsó szóig felejtsd el. :W Te ne keress hibát, garanciáztasd le a lapot.

type your text here..

(#55387) dragonfx válasza jacint78 (#55386) üzenetére


dragonfx
veterán

Aha hat nem is vagom hogy kene javitani.
De eszaki hid hogy tud tonkremenni leeg.
Sajna 4.5 eves a lap gari nuku

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55388) jacint78 válasza dragonfx (#55387) üzenetére


jacint78
addikt

Északi híd már rég nem létezik, felejtsd el azt. Cserélni kell az alaplapot.

type your text here..

(#55389) dragonfx válasza jacint78 (#55388) üzenetére


dragonfx
veterán

Oks.rajta leszek. De a ram proci duo.t azert egy masik lapban le kell tesztelni.
Mert hatha a proci a xar. Es ez esetben platformcsere eselyesebb nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55390) Sanyicucu válasza robogos10 (#55385) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 BOX ilyen a proci és reseteltem.kivettem az ellemet és jumperoltam is.akkor se ad képet.no signal.

(#55391) jacint78 válasza dragonfx (#55389) üzenetére


jacint78
addikt

Fogalmam sincs mit értesz esélyesebb alatt, de mindenképpen drágább az biztos.

type your text here..

(#55392) robogos10 válasza Sanyicucu (#55390) üzenetére


robogos10
aktív tag

ha tutira jó a vga ramok és a proci akkor alplap de próbáld őket tesztelni valahogy

(#55393) dragonfx válasza jacint78 (#55391) üzenetére


dragonfx
veterán

Hat igen lehet meg ennyit meger ez a platform hogy vegyek egy lapot bele

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55394) dragonfx


dragonfx
veterán

1151es lapnal mire kell figyelni ? Vetelnel? Melyik jo chipset?
Ddr3as kene amin van pci slot.
Tubing nem kell.
Usb 3 sata3 legyen.
Melyik marka tipust ajanljatok?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55395) tboy93 válasza dragonfx (#55394) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen processzor alá kell a lap?

(#55396) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,

Meg tudna mondani valaki,hogy miert fogy el a fizikai memoria a gepembol??Quad chanel volt,egy regebben elszalt, most 3 ram maradt ami ugye 12gb kellene, hogy legyen,de valamiert lefogyott 10-re es most mar csak 2gb az elerheto :F Elore is koszonom a segitsegeteket!!

Asus P9X79,i7 3820,low profile vengeance cml16gx3m4a1600c9 ram,zotac gtx770amp,corsair hx750 tap,

[ Szerkesztve ]

(#55397) dragonfx válasza tboy93 (#55395) üzenetére


dragonfx
veterán

Egyenlore full alap celeron pentium kesobb upgrade i5re.
Idotallosag miatt szeretnek 1155rol valtani 1151re.
I3 teljesitmenye itt mar beerte az i5ot?(ami a profilomba van cpu)
Nincs semmi extrs kivansag. Max 3 sata eszkoz.
Usb3 bol eleg 3-4.
Pci slot kell

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55398) tboy93 válasza dragonfx (#55397) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha pentium az elsodleges terv, akkor vegyel g4560-at, az a legjobb ar-ertek aranyban, kozel olyan eros mint egy i3, de fele annyiba kerul. Ez ala b250-es chippel szerelt lapot nezz, ebbe kesobb mehet az i5 is :K En asrock, asus vonalon nezelodnek elso sorban. Pl: Asrock B250 Pro4, 6db sata3, 6db usb3, rakat pci slot...

[ Szerkesztve ]

(#55399) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy EVGA X58 alaplapot nyúzok egy i7 920 procival. Elég őskori, de nincs bajom a teljesítményével, és amúgy is VGA limites vagyok.

Azt viszont nagyon nem szeretem, hogy a North, South bridge és VRM eszméletlenül melegszik, úgy hogy amúgy ennél a lapnál elég vaskos hűtőbordák vannak rajtuk. Ezekre a részekre mind irányítok egy nagyon alacsony fordulatú ventit. Nélkülük nem is merem üzemeltetni az alaplapot mert úgy ijesztően tűzforró minden. Volt már olyan, hogy venti nélkül stress test alatt mintha égett szagot éreztem volna... :)

1155-re váltás javítana valamit a dolgon, vagy még újabb generációra kéne váltani? Lehet hülyeség, de mintha olvastam volna hogy ez a melegedés az X58 sajátossága.

Erősebb CPU-ra nem igazán van szükségem, de esetleg egy kevésbé melegedő, kevesebbet fogyasztónak örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#55400) dragonfx válasza tboy93 (#55398) üzenetére


dragonfx
veterán

Olcso lapot szeretnek.b150,h170 kozott kulonbseg?
Ezeket neztem arkategoriaba.
G4300 az milyen pentium?
Olcso lapba nem mehet i5?
Miben gyengebb?ram.ban?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.