Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) jokeph válasza DataTraveler (#56500) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm... érdekes. lehet mégse szereti az elpidát? :F

Mondjuk az X3 450 mellé inkább való a ddr3-as ram :)

Az X2 4800+ (amennyiben a 65nm-es Brisbane magosról van szó) nem fog menni ddr3-as rammal, mert csak a ddr2-es vezérlő van meg benne (AM2), az X3 450-ben benn van a ddr2 és a ddr3 vezérlő is (AM3).

Jut eszembe, az X2 4800+ ból van S939 és AM2 tokozású is. ;]

És ha a S939-ed van akkor az AM3-as asrock lapban nem is támogatott. :U

Lefényképeznéd az X2-est? ebből a típusból van S939 ás AM2 is.

A lényeg, hogy a 939-es DDR1-es memóriát kezel csak. ;)

Azaz mivel az ABIT KN9 is AM2-es (DDR2 ram), így abban sem tud elindulni.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56502) DataTraveler válasza jokeph (#56501) üzenetére


DataTraveler
tag

Köszönöm a segítséget :R X2 4800+ volt a hibás, és amúgy AM2-es volt mert régen DDR2-es memóriával volt használva.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#56503) Az-X


Az-X
őstag

Lehet picit mókás a kérdés, de nem tudtok ajánlani valami mini itx, esetleg micro atx lapot amibe bele tudnék tenni egy mobil C2D P8700-as procit?

:)

(#56504) jokeph válasza DataTraveler (#56502) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon szívesen. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56505) jokeph válasza Az-X (#56503) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, van ilyen, csak nem tudom mennyire beszerezhető, pl. ez:

[link]

Spéci Socket P-hez való hűtő kell hozzá, meg Laptop memóriák.

Elég jól felszerelt lap, rengeteg lehetőséggel.

Raktam össze ilyen cuccost, 2*2 GB memóval, Win 10 x64 ment rá, jól pörgette :)

MÓD: hoppá, mégse jó ez a lap, az 1066 FSB-s procikat nem támogatja, a P8700 meg az. :(

Esetleg ez:

MSI IM-GM45

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56506) jokeph válasza jokeph (#56505) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egész pontosan így néz ki, ez ipari alaplap ez az MSI IM GM 45 (MS-9818):

[link]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56507) Az-X válasza jokeph (#56506) üzenetére


Az-X
őstag

Komoly cucc... De gyanítom nekem nem érné meg. Maradt egy ilyen procim, ramom... Egy notibol, gondoltam jó volna valami média pcnek.

:)

(#56508) dugo_ válasza Az-X (#56507) üzenetére


dugo_
veterán

Tekintve, hogy semmilyen ma használatos hardveres gyorsítást nem tud, én ezt erősen kétlem. 1-2 ezerért el tud menni aprón, ha még keres valaki ilyet.

(#56509) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Egy Z87-es alaplapnál, ha PLX chip van rajta, akkor az mit jelent teljesítményben ha csak egy VGA-val használnám?

Azt olvastam, hogy némi latency-t okoz, de ez miben nyilvánul meg?

Köszi. :R

Switch Tax

(#56510) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Nem régiben vásároltam egy MSI B150M Bazooka Plus alaplapot, egy Avexir Core Blue 4x4gb os ledes memóriával. És szeretnénk egy szép nagy Coolert a processzorra. Nem szeretném hogy eltakarja a memóriát, mert szép mutatós. De gondolkozom egy vízhűtésen is... :U mivel igényesen össze válogattam így szeretném ha színben is passzolna. És mivel fekete, fehér az alaplap, kék ledes memóriával így valami hasonló szín játékot szeretnénk processzor hűtésként...

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#56511) MrDerekas válasza sider24 (#56510) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vannak erre céltopikok. Vízzel, léggel

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56512) sider24 válasza MrDerekas (#56511) üzenetére


sider24
tag

:R

(#56513) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Ha bekapcsolom a gépem, pörög minden, látszólag tökéletes a rendszer, de akármilyen monitort kapcsolok rá, akármilyen kábellel (DVI, HDMI), "No input signal" feliratot kapok, az alaplapi error lehet?

Tökéletesen ment a gép, elvittem hétvégére a tesómnak, hogy használhassa, megpróbáltam rákötni az ő monitorját HDMI-n keresztül, és nem adott k épet. Próbáltam más kábbelel is, nem ment. Majd elvittem neki a saját monitoromat, hátha azzal (DVI csatival) működni fog, de semmi.
Azért gyanakszom alaplapra, mert vga-t cseréltem benne, és így sem ad képet. Legalább a bios-ba el kellene jutnom, ha nem alaplapi gondról lenne szó.

Van esetleg tanácsotok, hogy merre induljak?

Asus Z97-AR
i7 4970k
gtx 1070 Strix
Kingston ramok
BenQ XL2411Z

(#56514) MasterMark válasza ingalls (#56513) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert pörög minden, attól még nem tökéletes minden.

VGA nélkül kicsipogja a VGA-t?

Switch Tax

(#56515) c4bB válasza ingalls (#56513) üzenetére


c4bB
csendes tag

az alaplapi hdmi-vel/dp-al is próbáltad?találkoztam már olyan géppel,ami elsőre vga kártyáról nem volt hajlandó életre kelteni a monitort,alaplapi vga csatiról (ami a lapodon sajna nincs) viszont igen,utána már működött rendesen.

(#56516) ingalls válasza c4bB (#56515) üzenetére


ingalls
senior tag

Nem próbáltam még, köszi az ötletet! Nekem is eszembe jutott, de elvetettem. Pedig nem egy bonyolult dolog csekkolni :) VGA bent maradhat addig?

(#56514) MasterMark: Ma kipróbálom! :R

[ Szerkesztve ]

(#56517) MasterMark válasza ingalls (#56516) üzenetére


MasterMark
titán

Ja várj, ha van IGP, akkor emiatt nem fog csipogni.

VGA nélkül csak IGP-vel indul a lap? Azt nézd meg.

Switch Tax

(#56518) blacksir


blacksir
tag

Sziasztok. Van egy problémám egy Asus A88X-PRO alaplapal. Szombat otta nem hajlandó semmilyen fajta engedelmességre, de cserébe igényeit tudatja velem. Bekapcsolom van áram minden de a q-cod vagy 64, 94, AE, vagy 00. Utána néztem már de nyers fordításban sem értem hogy pontosan mi baja lehet. Ebben kérnék tőletek segítséget mielőtt elviném szervizbe. A cpu egy amd Athlon X4 750k, ramom kingstone 8gb 1600mhz. Válaszokat segitségeteket előre is köszönöm.

(#56519) MrDerekas válasza blacksir (#56518) üzenetére


MrDerekas
addikt

Összefoglalóban van pár dolog amit megtehetsz szerviz előtt. ;) AMD nem erősségem, ezért nem ötletelek inkább.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56520) ingalls


ingalls
senior tag

c4bB és MasterMark! Köszönöm a segítséget.
Kivettem a kártyát, hdmi-vel csatlakoztam az alaplapi vga kimenetre. Így már adott képet. És akkor láttam, hogy a monitoron is lehet forrást állítani, erre gondoltam, lehet, hogy ez volt a baj, mert esetleg nem volt egyértelmű neki, hogy milyen kábel van bedugva. Mondtam, rendben, vissza slotba a kártyát. Nem adott képet. Áttettem PCIEx16_2-be. Ott már megy.
Akkor lehet hibás az első foglalat? Ha igen, az garanciális probléma?

Köszönöm a tanácsokat! :R

(#56521) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok az alaplapom audio spec. ezt írja.
Audio
Realtek® ALC892 codec
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
Support for S/PDIF Out

Hogy tudok ebből digitális hangot levarázsolni? Csak 6 jack van rajt, és ha jack optikai adapterrel próbálom akkor se világít. Lehet ezt nem tudja a lap?

(#56522) WP14 válasza dunc (#56521) üzenetére


WP14
őstag

Mire szeretnéd kitolni? DP-n kimegy a digitális hang, vagy egy ilyen modullal az alaplapi S/PDIF konektorról koax RCA kábellel.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#56523) MasterMark válasza dunc (#56521) üzenetére


MasterMark
titán

Kell hozza egy header. Vannak hozza alaplapon tuskek, arra kell radugni a kivezetest.

szerk.: Nem kell hozza elektronika mint az egyel elozo hsz.-ban van. Kozvetlenul radughato a koax, vagy optikai csatlakozo. [link]

Alaplap manualjat pedig tessek szepen elolvasni...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56524) WP14 válasza MasterMark (#56523) üzenetére


WP14
őstag

A te ajánlatodban a csatlakozón belül van hasonló panel, lényegében ugyanaz, eltérés az egyik S/PDIF kimenet helyett az optikai kivezetés.

(#56525) MasterMark Rendben, nem kérem a keresztmetszeti képet. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#56525) MasterMark válasza WP14 (#56524) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs benne semmilyen panel.

A tieden csak egy kimenet van. Azert jo lenne ha tudnad mit linkelsz. Azon egy bemenet, es egy kimenet van...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56526) dunc


dunc
nagyúr

Köszi, közbe kibogoztam! :R

(#56527) WP14 válasza MasterMark (#56525) üzenetére


WP14
őstag

Igaz, a bemenet helyett van a te verziódon az optikai ki.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#56528) dunc válasza MasterMark (#56523) üzenetére


dunc
nagyúr

Olyan vackot hol lehet venni? Mi a neve? Hova megy rá pontosan?

(#56529) MasterMark válasza dunc (#56528) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a neve?

Spdif header.

Hova megy rá pontosan?

Most mondtam, hogy olvasd el a manualt. Benne van szepen leirva, hogy melyik labat hova kell dugni.

En ilyet hasznalok.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56530) dunc válasza MasterMark (#56529) üzenetére


dunc
nagyúr

Aha, nekem az optikai volna legjobb. (amúgy nem értem miért nem tartozék :U )

[ Szerkesztve ]

(#56531) MasterMark válasza dunc (#56530) üzenetére


MasterMark
titán

Optikainal ra kell dugni a +5 Volt-ot is, de egyebkent nincs kulonbseg.

szerk.: Mert mar nem divat tartozekokat adni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56532) dunc válasza MasterMark (#56531) üzenetére


dunc
nagyúr

Dehogy nincs, azt nem tudom csatlakoztatni a hangcuchoz! Optikai+optikai kell. :))

(#56533) MasterMark válasza dunc (#56532) üzenetére


MasterMark
titán

Ugy ertem a kivezetesben nincs kulonbseg. Ugyanodadugod, ugyanugy. Amit eloszor linkeltem az olyan, de a labkiosztast lehet, hogy at kell majd rendezd az alaplap manualja szerint.

Optikai+optikai kell.

Marmint ez most mit jelent? Ket optikai kivezetest akarsz? Vagy egy kimenet, egy bemenet?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56534) WP14 válasza dunc (#56532) üzenetére


WP14
őstag

Ilyenem van 2 sörért, ha érdekel. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#56535) dunc válasza MasterMark (#56533) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem, egy kimenet, optikai szép piros fényecske ki, majd szép piros fényecske be a hangcuccba. :DD " Toslink "

(#56536) Demertin


Demertin
tag

Sziasztok!
PC-n beszélgetéseknél (skype, fb, ts) mindig van háttérzajom. Először arra gondoltam, hogy biztos a mikrofon a gyenge minőségű, ezért próbáltuk több mikrofonnal is, eredménytelenül (minimális javulás volt az 5e Ft-os és egy sokkal komolyabb Audio-Technika mikrofon közt). Gondoltam akkor az alaplapi (Giga H97M-D3H) hangkártya a gyenge és kértem kölcsön egy xonar u3-at, de semmi javulás nem történt. Igazából a témához abszolút nem értően ennyi dolog jutott eszembe, arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e ezek után még alaplap eredetű a probléma?

(#56537) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok.

Adott egy régi, majd fél évet állt/porosodott pc. MSI Neo2 478-as tokozású.
Barátom szeretné a garázsba netrádió, zenehallgatásra használni, semmi faxni.
Kitakarítottam, pasztázás, xp telepítés megvolt.
Viszont áramtalanítás után elveszti az összes bios beállítást, időt is. Elugrottam és vettem 2db maxell gombelemet. Beraktam, beállítottam mindent, áramtalanítás után mégis elveszt mindent. Már átraktam a saját gépemből is, amit kb fél éve cseréltem, nálam megy.
Mi lehet a gond?
Esetleg a gomb elem mellett lévő 3db kondi csere megoldaná?

Köszönném előre is

(#56538) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Reggel volt itt egy nagy vihar, most értem haza és nem tudom bekapcsolni a számítógépet. Power gombra felvillanak a billentyűzet ledjei egy pillanatra, de semmi más nem mozdul. Az alaplapon sem villan fel semmi, a ventilátorok sem mozdulnak meg.

Mi lehet ez? Alaplap vagy táp, hogy tudnám kideríteni, hogy melyik adta be a kulcsot?

Köszi

Ati

(#56539) dunc válasza ati888 (#56538) üzenetére


dunc
nagyúr

Tápgyanús.Cseretáppal természetesen. (remélem ha rendbe jön akkor veszel egy szünetmentest, vagy legalább , egy fesz. védős ajzatót. :U )

[ Szerkesztve ]

(#56540) MrDerekas válasza frovery (#56537) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gombelem probléma. Hajlítsd beljebb az érintkezőit és mérd meg az elemek feszültségét is. Ha 10 éve állnak a boltban, akár feszültség vesztettek is lehetnek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56541) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Kezdek megőrülni kérlek segítsetek! :Y

Adott egy ASRock H97 Fatal1ty Performance alaplap. Egyszerűen nem működik a SpeedStep... C1E, SpeedStep, C3/C6 "auto"-ról, "enable" értékre állítva van. Az alábbi érdekes problémák jönnek elő:

1. Win10 energiaellátást "energiatakarékos"-ra rakom, akkor minden szép és jó, de lassú lesz a Windows. Akkor is ha manuálisan minden úgy állítok, ahogy teljesítmény centrikusan is van.
2. Win10 energiaellátást "kiegyensúlyozott"-ra rakom, akkor a gyári órajel, -200MHz-et csökkent (i7-4770K) azaz 39-ről 37-es szorzóra.. Akkor is ha a min cpu teljesítmény 5%-ra állíom.
3. Win10 energiaellátást "teljesítmény centrikus"-ra állítom, akkor mindig fullon megy. Akkor is, ha a min teljesítményt 5%-ra állítom.

Tehát csak energiatakarékos módban akar működni. :( Viszont! Ha a szorzót megemelem (non-z OC-s alaplap), akkor soha egyáltalán nem megy le semmi.

Már napok óta próbálgatok mindent, de nem megy. :W

There's a device that I've been using called a whoop.

(#56542) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Ez a kis alaplapom van perpill 0-24 be állítva : J3160

Passzív hűtő van rajta, de a házban van 2 cooler ráirányítva (1 szemből, 1 oldalról)

Aida-ban 50 fokot mér mostanában. Kérdésem az lenne, hogy esetleg a passzív hűtőbordát le lehetne e cserélni egy ventilátorosra?

Don't hate the player, hate the game ...

(#56543) dunc válasza drmazsi (#56542) üzenetére


dunc
nagyúr

Persze egy sima 4 cm is sokat dobna rajt, vagy ragasztható, vagy bordával együtt.

(#56544) drmazsi válasza dunc (#56543) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Gondolom a felfogatás a lényeg?
Hogyan lehetne ezt megoldani?

Don't hate the player, hate the game ...

(#56545) dunc válasza drmazsi (#56544) üzenetére


dunc
nagyúr

van ragasztható
vagy egy nagy réz borda, vagy csavarozni a bordára
mekkora a borda, milyen mélyek a vájatok
vagy közvetlen szemből nyomni rá a levegőt , ahogy kiadja magát

(#56546) dugo_ válasza drmazsi (#56542) üzenetére


dugo_
veterán

Miért akarnál emiatt aktív hűtőt? 50 fok az semmi.

[ Szerkesztve ]

(#56547) varmi2 válasza drmazsi (#56542) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az egyik venti fújonn rá, a másik meg szívja ki a házból a meleg levegőt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56548) MrDerekas válasza drmazsi (#56542) üzenetére


MrDerekas
addikt

A két ventid egymással kardozik a ház harmadában meg pang a meleg levegő. Nem jó a hűtés szisztémája. Egy fújjon befelé, egy kifelé, de lehet egy befújó is elég. Főleg, hogy ebben a melegben csak 50 fokos a cpu.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56549) The A Team


The A Team
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy Samsung NP300E5C-A09US nevezetű alaplap (ami ugyebár HM75 chipsettel szerelt) egy 2. generációs i5 processzorral kompatibilis-e (nem csak 30 percig megy [Intel Hard Code])?
Vettem az alaplapot és megnéztem minden tulajdonságát.
Minden program HM70-es chipsetet ír! Még az i5-2540m-el is pedig drivert frissítettem, persze a 30 perc működés után, de a frissítés után is csak 30 percig ment és hm70-et írt újra. :W
Megmértem az időt a bekapcsolástól a váratlan leállásig és tényleg 30 perc (+/- 5 másodperc) [Intel Hard Code]. :W
Hőmérséklettel sincs gond!
Most vagy az alaplapon van letiltva valami, hogy hm70-et ír, vagy lehet, hogy tényleg hm70-es chipset van rajta, vagy nem támogatja a régebbi procikat (ami elég idegesítő lenne, főleg core i prociknál).
Mindenhol 3. generációs processzorral írják/árulják. Lehet, hogy a hm65 a probléma és a proci nem tudja kezelni a hm75-öt?
Válaszokat és ötleteket pm-ben kérem (de lehet emailre is [erik.sera.96@gmail.com]), hogy könnyebben megtaláljam a kérdésemre a választ :R .
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#56550) intelMMX válasza The A Team (#56549) üzenetére


intelMMX
senior tag

Laptopoknál elég vicces dolog ez.
Ilyenek miatt utálom a brand gépeket is.
Azt tudom csak javasolni, hogy olyan procikkal használd, amikkel specifikáció szerint is árulták.
(Mondjuk nálam már problémázott D351 procc miatt egy FSC alaplap, noha volt bios is frissítve és elvileg ugyanúgy benne volt a microkódja az összes elérhető bios verzióban...de azzal az alaplappal voltak komolyabb gondok is.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.