Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Tudna nekem valaki javasolni Asrock Z77 alaplaphoz olyan Realtek audio drivert ajánlani amivel ha optikai kábellel kötöm össze a házimozimakkor az tudja az 5.1-et?
Gyári lemezén található erre alkalmatlan, továbbá amiket a neten túrtam azok is...
Valaki :F

TDI POWER

(#56552) degas2428


degas2428
tag

Sziasztok!

A minap vettem egy ASUS ROG Maximus IX Formula alaplapot. Rákötöttem a kompakt vízhűtésem (Be Quiet! Silent Loop 240) pumpáját a AIO Pump csatlakozóra, de nem tudom vezérelni a fordulatszámát így 2300 rpm-en forog folyamatosan. Ez gond? És ha igen hogyan tudnám vezérelni?

Köszönöm a válaszokat.

Üdv: degas

(#56553) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy fekvőházas hp 8000 elite gépből lehet e állóházasat csinálni! Pontosabban az alaplapot ha kivesszük átrakhatjuk e egy álló házba gond nélkül?
A választ előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

(#56554) dugo_ válasza Benkovics91 (#56553) üzenetére


dugo_
veterán

Fogod és élére állítod.

Egy ilyen gép miatt biztos nem kezdenék el kompatibilis BTX szabványú házat keresni.

(#56555) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok

Compaq Presairo v2000 notiba milyen procit tudtok ajánlani, ami a "legerősebb" bele és el is viszi gyári hűtővel? Mert ami benne van, már igen gyenge és folyton 100-on megy.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#56556) intelMMX válasza KiSSuE (#56555) üzenetére


intelMMX
senior tag

Szerintem max ebből a szériából egy magasabb órajelűt. Nagy választék nem igen volt anno mobil CPU terén.

(#56557) dugo_ válasza KiSSuE (#56555) üzenetére


dugo_
veterán

Egy 13 éves notiba bármit raksz, az használhatatlanul gyenge lesz és "100-on fog menni"... Szerelték Turion ML-37-tel is.

(#56558) baritz1995


baritz1995
tag

Sziasztok

Segitseget szeretnek kerni!

Van egy Gigabyte z97x-ud5h bk alaplapom melyben egy intel i5 4690k procit huztam fel 4,2 ghz-re 1,2v mellet.
Minden hibatlanul ment,aida stress test,jatekok hiba nelkul futottak,aztan amikor leallitottam a gepet,folyamatos ujra indulast generalt.
Indulasnal a lap a 32-es kodnal akad meg.
Backup biossal hibatlanul bootol.
Cmos reset is volt,de az elsodleges bios igy sem mukodik
Mi lehet a problema?
A valszokert elore is koszonet

[ Szerkesztve ]

(#56559) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy MSI Z170 Gaming alaplapom. Van hozzá egy NZXT H440-es házam.
A kérdés az lenne,hogy a cpu-fan és a sys-fan között van valami különbség?
A vízhűtés pumpája a sys-fan-ra van rákötve és nagyon jól tudom szabályozni a fordulatszámát.(Topikban ajánlották,hogy erre kössem.)
A ház ventiket viszont a cpu-fan-ra kötöttem,mert így jobban el tudtam vezetni a kábelét.
Viszont nem engedi a fordulatszámot 700-nál lentebb venni. Itt viszont elég hangos az egész gép.
Azért fontos,mert ha esetleg a sys-fannal ezt jobban tudnám vezérelni,akkor szétbontanám a kábelezést.
Viszont,ha ugyanott lennék,mint a cpu-fan esetében,akkor nem szívesen szedném szét a szépen elrendezett,kötegelt kábeleket.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.:Gábor

06-3o/9759I39

(#56560) pozso123


pozso123
csendes tag

Sziasztok szeretnék egy Gigabyte GA-Z270X-ULTRA GAMING es alaplapra ráhelyezni egy i7 7700k t egy Cooler Master Midi - Elite Knight 350 - RC-350-KWN2-EN házba beletenni amibe a processzor hűtő magassága eléggé korlátolt.

Ugyan szeretném húzni a processzort de még nem most de a jövőre is gondolok így szeretném hozzá előkészíteni a konfigot bár nem hiszem hogy ebben a házban ez lehetséges lenne.

kinéztem egy Kolink Aviator V CAKL019 fekete házat (de ha nem szükséges akkor maradnék az előző háznál) amibe kéne egy belevaló cpu hűtőt választani ami bírja az OC t és ajánlott de aktív hűtő.

Az utólag említett Kolink házba beletenném a Cooler Master Cooler Master - Hyper 212 X. Ami szerintem megfelelő lenne illetve tudomásom szerint a házban is vannak már ventik amiket csak be kell kötni.

Utólag egy kérés valaki egy oktató videót arra hogy hogyan kell az alaplapon minden csatit a megfelelő helyre dugni, biost beállítani tudna adni egy tutorialt?

(#56561) citkar


citkar
addikt

Üdv!

nem tudtam, hogy ide van laptopos topikba írjak, de itt kezdem.
A laptop bal oldalán található 2 USB csatlakozók esetében találok hibát.
Egyes eszközök ( GPS, WiFi modem) rádugva "szakadozik" néha. Ha a WiFi-hez USB-n csatlakozok pls teljesen jól megy amíg meg nem moccantom a kábelt a csatlakozó közelében (több kábellel is próbáltam).
Ellenben egér és billentyűzet esetében nincs ilyen gondom (sőt talán a telefonnál sem volt).
Létezhet, hogy egyes eszközök csatlakozástól függően ilyen problémát okozzanak, azaz hardware-s a gond, míg mások probléma mentesen működjenek?

(#56562) MrDerekas válasza citkar (#56561) üzenetére


MrDerekas
addikt

A jel kihagyások miatt egy egérnél, billentyűzetnél nem igazán észrevehető a hiba, még egy folyamatos oda-vissza adat/jel feldolgozó/közvetítő eszköznél azonnal kiugrik a kihagyás. Feltételezhetően. Ebben az esetben igen, hardveres a hiba, főleg ha mozgatásra is előjön, azaz kiváltható. Érintkezési hibára gondolok.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56563) citkar válasza MrDerekas (#56562) üzenetére


citkar
addikt

Köszönöm.

(#56564) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-B250M-DS3H alaplap és egy Genius SP HF 1250B hangfalszett.

A problémám az lenne, hogy időről időre a másodperc törtrészére le majd vissza csatlakozik a hangszóró. Olyan mintha gyorsan kihúznám majd visszadugnám.
Minden cucc teljesen új, 4 napja lettek kivéve a dobozból. Előlapi csatlakozóval úgy tűnt, hogy nem csinálja ezt, de még nem tudtam letesztelni 100%-osan.

Ahogy észrevettem, akkor csinálja, amikor nem piszkálom a gépet egy ideig, de pl filmnézés közben is volt.
Valamilyen energiagazdálkodási bugra gyanakszok, de opciót nem találok rá sehol.

Van valamilyen ötletetek mi okozhatja ezt a jelenséget?

(#56565) Gabson730


Gabson730
tag

Hali, az lenne a kérdésem, hogy a dual channel-es alaplapon (asus p5ld2 se/c) tud e kezelni - külön csatornában - non ecc- és nem non-ecc-s ramokat?
Remélem nem kérdezek teljesen hülyeséget :)

Köszi

(#56566) Gabson730


Gabson730
tag

Már rá is jöttem XD

(#56567) atesz19910


atesz19910
tag

sziasztok egy kis segitséget szeretnék kérni.

hozzá jutottam egy msi k9nd speedster2 -es deszkához amiben 2 db opteron 2423 HE procival és 32 gb ddr2 reg ecc rammal 667 mh-es

a következő a probléma:

win7-et raktam fel fel is ment szépen, de amint a rendszer feláll kb 1 percen belül kékhalált dob. bekapcsolásnál hiba nélkül végig megy a RAM teszt
mi lehet a baj?

a válaszokat előre is köszönöm.

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56568) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Van egy GA-H61MA-D3V alaplap [link].
Ez az alaplap kezelheti ezt a procit? E3-1265L V2 [link]

[ Szerkesztve ]

(#56569) MrDerekas válasza atesz19910 (#56567) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom mennyire vagy jártas szerver lap installálásban. Ha mindent jól csináltál és az eszközhiba is kizárható akkor ez így hosszú lesz. Kékhalálnál milyen hibára hivatkozik? Ez az info értékes lehet a hozzáértőbb kollégák számára a hiba feltárásában.

(#56568) csadi0011 Terméklap alapján csak a Sandy Bridge xeonokat viszi.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56570) atesz19910 válasza MrDerekas (#56569) üzenetére


atesz19910
tag

clock watchdog time out a jelenség

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56571) MrDerekas válasza atesz19910 (#56570) üzenetére


MrDerekas
addikt

Driver hiba is lehet. Rögtön első rendszerindításnál előjött a hiba? Ha igen, akkor a rendszer-visszaállítás nem működik sajna. Elsőre bios frissítés, lehetőleg olyan telepítővel telepíteni a teljes rendszert amiben már a legfrissebb driverek is integrálva vannak. Vagy safe mode-ban indítani és frissíteni minden drivert. (Ha engedi, akkor a windows update-t használni, de nem tudom csökkentett módban megy-e). Esetleg processzor alapján hotfixet keresni hozzá.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56572) atesz19910 válasza MrDerekas (#56571) üzenetére


atesz19910
tag

én ezt nem értem... most elindult a rendszer futtatok 2 böngészőt cinebench-et és aida64 stability test-et mindezt egyszerre, és semmi hiba..... viszont ami érdekes az az hiogy a north bridge 2200 mhz-en megy egyfolytába.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56573) MrDerekas válasza atesz19910 (#56572) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nos ez nem zárja ki a hibát. A hibaüzi szerint, amire következtetni lehet, hogy vagy egyik mag várt a másik válaszára, vagy valamelyik szálon megakadt az utasítás és az így keletkezett válasz hiány miatt verte le a gépet. Az, hogy ez milyen utasítás miatt lehetett... Viszont ha most megy a gép, akkor frissíteni, amit lehet, az összes win-re kiadott frissítéssel együtt! Aztán reméljük a legjobbakat. ;)
Szerk: Ugyanezen hiba okozhatja a magas órajelet is.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56574) atesz19910 válasza MrDerekas (#56569) üzenetére


atesz19910
tag

igazából elsőre elindult a gép, (ergo mindent jól kötöttem, először win 10-et akartam feltolni, de ott már a bootolásnál kifagyott, utána egy win 8.1 et próbáltam ott ugyan ez, aztán a win 7 felment a sokadik próbálkozásra pendrive-ról. aztán mikor először felállt a rendszer az utobbi hibával kékhalált dobott restartoltam, felállt a rendszer, frissitéseket töltöttem telepítettem majd restart parancs kiadása után közvetlen kékhalál.. restartoltam, felállt a rendszer, elinditottam aida64 stabilitás tesztet +2 böngészőt és egy cinebench-et is és semmi hiba.. ezeket offoltam elindítottam egy játékot (dirt rally) és az intronál kifagyott a gép.. restart és feéállt a rendszer majd kb 3 perc üresjárat után kékhalál watchdog time out-al és azóta a rendszer sem tölt be restartol bootolásnál.... szóval ja fel adta a leckét rendesen...

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56575) adam0711


adam0711
újonc

Sziasztok!Vettem egy MSI 970a Krait edition alaplapot és az a probléma vele,hogy mikor kihúzom belőle a pendrive-ot akkor forró a pendrive meg az usb bemenet is.Az lenne a kérdésem,hogy ez lehet alaplap hiba?

(#56576) MrDerekas válasza adam0711 (#56575) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kínai noname pendrive-nál előfordul. A 32 gigás olcsójános edísönök rendesen égetik az ember kezét írás után.

Szerk:
(#56574) atesz19910 Fent az összefoglalóban van pár a minimális indításra. Hátha tudod szűrni a hibát. Elég sziszifuszi feladat lesz esetedben. De remélem valaki még hozzátesz valami érdemit.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56577) atesz19910 válasza MrDerekas (#56576) üzenetére


atesz19910
tag

az a gáz hogy már a leirtak szinte mindegyikét kipróbáltam egyedül a bios-hoz nem nyúltam... lehet hogx egy downgrade segítene, de ahoz meg nem nagyon értek, illetve nem tudom hogy ezen a lapon hogy lehet elvégezni..

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56578) MrDerekas válasza atesz19910 (#56577) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem hiszem, hogy a downgrade lenne a megoldás. Egy procival is ezt csinálja?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56579) sas55 válasza MrDerekas (#56258) üzenetére


sas55
aktív tag

Szia csak jelezném hogy gyártó cseréli a lapot garanciában. Ha más is így járna.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#56580) atesz19910 válasza MrDerekas (#56578) üzenetére


atesz19910
tag

úgy nem próbáltam. viszont én a hardverhibát kizárnám mert random csinálja ezeket a fagyás/kékhalál jelenséget. van hogy megy 1-2-3 órát gond nélkül, játszok is rajt videokat nézek és semmi hibareakció. de van úgy mondom h bekapcs után 1-2percen belül előjön. most is reggel 8 óta megy és semmi hiba nem volt egészen mostanáig. elkezdett frissitéseket letölteni, és lefagyott, kék halál nem volt

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56581) #74018560


#74018560
törölt tag

PCIe 1x kártyát be lehet dugni 16x-os slotba? :F

(#56582) sas55 válasza #74018560 (#56581) üzenetére


sas55
aktív tag

Igen megy vele.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#56583) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Van egy MSI Z170a Gaming Pro Carbon alaplapom. A kérdésem a következő lenne,hogy a drivereket a honlapjáról vagy a telepítő lemezéről érdemes letölteni?

S a másik kérdésem a lappal kapcsolatban,hogy van egy olyan opció Serial/IO components---> ezt bekapcsoljam vagy ne? S mire jó?

Előre is köszönöm.

(#56584) atesz19910 válasza Selynelar (#56583) üzenetére


atesz19910
tag

inkább a weblapról szedd le(gyártó oldala) azok általában frissebbek

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56585) atesz19910


atesz19910
tag

egy kérdés létezik 2.20 as bios a k9nd speedster laphoz? mert találtam egyet ami elvileg 2.20 as és elvileg ehhez való.

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56586) Selynelar válasza atesz19910 (#56584) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm.

Üdv

(#56587) MrDerekas válasza sas55 (#56579) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tehát mégsem bios bug. Köszi az infót! :R

(#56580) atesz19910 Nem is kimondottan rossz hardverre gondoltam igazán, hanem, hogy valamely komponens "hibásan" kommunikál. Tehát processzor mag/szál adott utasítására nem érkezik meg a válasz, vagy kimarad a számolás és ekkor jön a kékhalál. Ez ugye így erősen szoftveres gond, de kis szerencsével valamely komponens kihagyásával/cseréjével is megoldódhat. Mivel a gpu-ram-cpu közti kommunikáció vonalán akad meg valahol kommunikáció. Legalábbis én erre gondolok.
Hogy létezik e a frissebb bios... Érdemes az msi oldalán is áttúrni a lap fórumát. illetve német fórumokon is elcsíphető érdemi információ. (Sajna az idegennyelvek döcögősek nekem, meg jelenleg időből is szűken van, így nem tudok utána olvasni.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56588) atesz19910 válasza MrDerekas (#56587) üzenetére


atesz19910
tag

egy gtx 1050 ti vel próbálkoztam eddig, lehet az lenne a ba? megpróbálom az integrált vga-val hátha mutat valamit

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56589) MrDerekas válasza atesz19910 (#56588) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na ez új infó. Azt azért vedd számításba, hogy a lapod és a vga között minimum két (de lehet öt) generációs architektúra különbség van. Jó hogy eddig ment néha :) Viszont kíváncsi leszek ezzel megoldódik-e? Mindenesetre drukkolok ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56590) atesz19910 válasza MrDerekas (#56589) üzenetére


atesz19910
tag

illetve volt mellette egy genius 7.1 pci hangkártya (alaplapi nincs) azt is kivettem

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56591) atesz19910 válasza atesz19910 (#56590) üzenetére


atesz19910
tag

na uj fejlemény: windows memory diagnostic tool tesztet futtattam 1 db 4 gb os modullal,10 % nál hardware problem was detected, és nem a nemóriára hivatkozik kizárásos alapon sztem az1-es cpu lesz a ludas... vagy a foglalat... ami alaplaphiba

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56592) MrDerekas válasza atesz19910 (#56591) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem frankó. A watchdog üzi miatt lovagoltam a mag/szál izén, de nem voltam biztos a cpu hibában (vagy reméltem, hogy nem az) és erőltettem a frissítést.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56593) atesz19910 válasza MrDerekas (#56592) üzenetére


atesz19910
tag

teszt 2/2 nél 16 % on meg is fagyott... procicserével ki tudom elvileg szűrni hogy a lap vagy a cpu a hibás nem?

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56594) MrDerekas válasza atesz19910 (#56593) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elvileg igen. Mondjuk ha már úgyis szétkapod, alaposan fújkáld ki a slotokat. Hátha.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56595) atesz19910 válasza MrDerekas (#56594) üzenetére


atesz19910
tag

megvan a pontos diagnózis.. átraktam az 1 es slotba a 2 es slotban lévő cpu-tés a teszt végén kiirta hogy a 3,4,5,6-os mag nem válaszolt (ergo halott a proci )

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56596) DFB


DFB
tag

Sziasztok

Nem tudom jó helyre írok-e.

Van egy ASUS Z97-A alaplapom.
Egy hónapon belül lejár a garija.
Fagyott,akár sima görgetésnél is,elment a kép, aztán lehet visszajött volt, hogy nem érzékelte egeret, bill., reset gomb nem ment csak hosszú kikapcsológomb nyomással kapcsolt ki.
Bevittem a szervizbe két hetet volt ott.
Állítólag most jó, pasztázták, Bios frissités volt, meg memória beállítás, de az xmp-s,nem lehetett rossz.
Hazahoztam, de csak sokadik kb.4-5.re indult el. Prociventi ment meg a vga is , de post se volt.Reset-se ment.
Szerintetek visszavigyem csak az alaplapot, megint megnézetni?(Nagyon lassú folyamat)
Lehet mégis szar az alaplap?
Volt valakinek hasonló?
Nem igazán akartam cserélni caffee lake elött

[ Szerkesztve ]

(#56597) MrDerekas válasza DFB (#56596) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld meg csak az asztalon/doboz tetején/saját alátét szivacsán, azaz kiszerelve indítani, tesztelni, minimális konfiggal. (cpu, egy ram, rendszerlemez) Akár valamelyik másik komponens is okozhatja, vagy valamelyik periféria. Az összefoglalóban is van pár ötlet, hogy szűrhesd a hibaforrást. Táptól, a zárlaton át a beragadt billentyűzet gombig lehetnek az okok.

(#56595) atesz19910 Legalább meglett a hiba. Nem túl nagy pozitívum sajna.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56598) atesz19910 válasza MrDerekas (#56597) üzenetére


atesz19910
tag

hát igen nem pozitív de így olcsóbb lesz a javitása :) egy ilyen alaplapot nezéz/drága beszerezni

Chuck Norris elkapta a koronavírust.. azóta a koronavírus karanténban van...

(#56599) kjani18 válasza atesz19910 (#56598) üzenetére


kjani18
őstag

Azért én nem lennék 100% biztos abban a procihibában...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#56600) DFB válasza MrDerekas (#56597) üzenetére


DFB
tag

Nem nagyon akarok és tudok vele kisérletezni.Ha szarakodik,akkor veszek egy másik lapot,még felhívom a szervizt.Cserélni már csak másik chipsetesre tudnák ha arra kerülne a sor,amit kérlek.Még akkor lehene egy KL,de alaplap,proci,ram-ot nem volna ésszerű a mostani KL- ra lecserélni.A többi alkatrészt nemrég cserélte fél éve,tápot is beleértve

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.