Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) MarioAna válasza MarioAna (#40059) üzenetére


MarioAna
senior tag

sikerült ma szereznem egy i3 2120-at, és ugyanúgy sípol vele a lap...Én már nem tudok másra gondolni, hogy akkor csak a lapnak van baja. i5 2400S és i3 2120-al is ugyanaz a sípoló, magas hang (szaggatott, mp-enként 3-4).

(#40102) flashpointer válasza norbert1998 (#40100) üzenetére


flashpointer
őstag

Na ez bíztatónak hangzik. Gari van de elszállt a fan_chassis vezérlés is, talán a kondi, aztán amikor rákérdeztem a napokban azt mondták egy hónap mire bevizsgálják.Csak jövőhéten költözök külföldre így nincs rá idő.
Arra gondoltam veszek még egyet magamnak mert 1155 itx-ből ez a legolcsóbb (jelentősen) a ciripelősre meg építek az ősöknek egy gépet.

Készítettem róla videót : D
Hangosan kell nézni hogy jól hallatszódjon.
5mp-nél belépek a játékba desktopról 15-nél vissza alttab majd 20-tól megint játék. Mivel szinte passzív a gépem ezért egyedül ez hallatszik belőle roppant zavaró

[ Szerkesztve ]

(#40103) norbert1998 válasza flashpointer (#40102) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor cselekedj belatasodnak megfelelően :K de azért a gari ajánlott, mert meg is halhat tőle a lap, ha olyan miatt ciripel

(#40104) gorgo


gorgo
őstag

Hali!
Van egy 3+ éves Gigabyte Z68-as lapom (benne i5-2500K nincs húzva). Fél éve hülye: nem kapcsol be, azaz hogy áram alá kerül, ventik elindulnak, de más semmi. Eltelik 5-10 perc, és elbootol valamikor... (újraindításnál dettó, 5-10 perc szünet). Ilyenkor még a BIOS-ba sem tudok belépni.
Ez még csak elmenne (alig kapcsolom ki, helyette altatom) de 2-3 hónapja elkezdett furábbakat: képfeldolgozásnál mikor combosabban használja a procit, beszaggat az egér, mocsokul szakaszos lesz a mozgása. 2 hete pedig elkezdte szaggatni a winampos lejátszást vagy VLC-s filmlejátszást is (ezt meg jellemzően böngészés közben).
Tippek?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40105) Balathruin válasza gorgo (#40104) üzenetére


Balathruin
veterán

Teljes konfig?

(#40106) Spet válasza gorgo (#40104) üzenetére


Spet
addikt

Kondik nem púposak a lapon? Mennyi memória modul van benne? Ha több modul akkor esetleg megpróbálhatod, hogy csak egy darabbal indítod el, hogy ugyanezt produkálja-e.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#40107) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Le tudná nekem valaki írni milyen különbség van ez közt a két lap közt.
Asus Maximus VII Hero
Asus Maximus VII Ranger

Meg e éri a felárat a Hero a Rangerhez képest. Egy I5-4690K hoz kéne.
Esetleg elége ha Asus Maximus VI Hero -t veszek?
Segítsetek a döntésben kérlek.

(#40108) sodokan


sodokan
tag

Sziasztok!

Egyszer csak elszállt a laptopom, hibával újraindult, majd hatalmas fps dropot vettem észre, mikor realizáltam, hogy a dedikált grafikus kártyát nem látja az eszközkezelő, a drivert nem lehet újratelepíteni mivel az se látja.
Ennek hatására letöröltem a PCI-Expressz gyökér komplexet. Reboot hibák, megjelenítési hibák, minden volt, mint a búcsúban, de már látta az eszközkezelő a VGA kártyát. A dell egyik programjával firssítettem a bios-t, és a chipset drivert. Most nem működnek az usb portjaim (pl. nem tudok egeret használni), az érintős képernyőt hiába tapizom, az ujjlenyomat olvasó se funkcionál.
Az eszközkezelő ezt mutatja:
http://kepfeltoltes.hu/view/150220/94774224asd_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/150220/asd2_www.kepfeltoltes.hu_.png

Találkozott már valaki ilyen problémával? És van aki megoldást is tud rá?

Előre is köszönöm!

(#40109) MarioAna


MarioAna
senior tag

Tapasztalat megosztás:
Ne higgyetek a BIOS sípolásnak.

DDR3 3-4 es slotban ismeri csak fel a RAM-ot és hajlandó elindulni, bárhova máshova rakom (vagy egyáltalán RAM nélkül!) csak sípol ismétlődően rövideket (ami CPU hibára utal). 2 proci kellett és egy órás telefonhívás, hogy erre rájöjjek :W :(((

(#40110) gorgo válasza Balathruin (#40105) üzenetére


gorgo
őstag

BeQuiet 400w táp
Giga Z68M-D2H lap
2x4Gb Kingmax 1333 alapon,
i5200k (igp-t használom)
asus Xonar DX (ezt már kizártam)
Samu 830 ssd + pm800 ssd

most nem tudom megnézni a kondikat, de mihelyst lesz alkalmam, alaposan megsasolom.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40111) norbert1998 válasza gorgo (#40110) üzenetére


norbert1998
veterán

Tápot vagy lapot próbáld meg ismerőssel vagy valakivel össze kombinálni :K

(#40112) Balathruin válasza gorgo (#40110) üzenetére


Balathruin
veterán

Le kéne húzni azt az SSD-t amin nincs rajta a rendszer, hátha.

(#40113) quailstorm válasza flashpointer (#40102) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nagyon jó, ilyet az enyém is csinál, mióta beraktam a xeont, de csak hidegben, csak Win8.1 indításakor, 10mp-nél nem tovább, de nagyon hangos, akár sípol szó szerint
lassan egy éve lesz, hogy ilyen és még nem fordult fel

[ Szerkesztve ]

(#40114) alkonyat


alkonyat
tag

Sziasztok!
Fejlesztettem a gépem, az lenne a kérdésem, hogy alaplapot kéne-e cserélnem?
Gépem:
Asrock B75M-GL R2.0
I7 3770
R9 290 (vízhűtéssel)
Antec neoECO 520C
2×4gb ram
500gb hdd
Nem szeretnék cserélne, csak ha muszáj

(#40115) gorgo válasza norbert1998 (#40111) üzenetére


gorgo
őstag

Az egész konfig csúcsfogyasztása 135W, az meg egy minőségi és új (2 éves sincs) táp. Sztem amúgy alaplappal van gebasz, de a memóriacserét és a régi SSD-t kizárom még. Bár utóbbi valamelyik lenne :o .
thx!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#40116) cinkoxid válasza alkonyat (#40114) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nem kell cserélni

(#40117) alkonyat válasza cinkoxid (#40116) üzenetére


alkonyat
tag

Köszi

(#40118) norbert1998 válasza gorgo (#40115) üzenetére


norbert1998
veterán

Én is a lapra gyanakszom, de a hiperszuper táp is tönkremehet 1-2 év alatt is.

(#40119) BullZeye


BullZeye
veterán

Asrock Z97
Pro 4 vs Extreme 4

Csatlakozókat+tartozékokat leszámítva van egyiknek előnye-hátránya? Mert árban van közel 10k különbség, és csak egy i7 4770-et szeretnék belerakni amit nem lehet húzni.

Stabilitás/fogyasztás vagy akármilyen módon van különbség köztük?

(#40120) norbert1998 válasza BullZeye (#40119) üzenetére


norbert1998
veterán

asrock-ot inkább mellőzd, ha lehet :K

(#40121) Balathruin válasza norbert1998 (#40120) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem kell lehúzni a márkát, nem csak sz@r lapjaik vannak.

(#40122) norbert1998 válasza Balathruin (#40121) üzenetére


norbert1998
veterán

tényleg? jó tudni...

(#40123) BullZeye válasza norbert1998 (#40120) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem asrock akkor mi? És mi baja is van az Asrocknak? Z77-nél még Gigabyte volt a mumus, és Asus és Asrock a király. Most mi változott?

[ Szerkesztve ]

(#40124) pcgamer01 válasza BullZeye (#40123) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ha nem Asrock akkor Asus. :)
De nincs semmi baj az Asrock-al sem. :K
Egyébként ha nem k-s proci lesz benne akkor nem kell z-s lap elég egy H97-est venni. :)

Samsung Galaxy S10+

(#40125) Balathruin válasza BullZeye (#40123) üzenetére


Balathruin
veterán

ASRocknak az a baja, hogy AMD FX alá nincs normális lapjuk, de ez téged nem érint.

(#40126) BullZeye válasza Balathruin (#40125) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaj, most nézem AMD-je van, így érthető a harag tőle :)
Szóval akkor Extreme 4 és Pro 4 között van különbség?

H97 vs Z97-ben csak a proci tunning a különbség?

(#40127) Balathruin válasza BullZeye (#40126) üzenetére


Balathruin
veterán

Z97 és H97 közt az a legfőbb különbség, meg ugye az ára. K nélküli procihoz bőven jó lenne a H97 is.
Z97 Extreme 4 komolyabb, pl. a tápellátásban és integrált hangban is.

(#40128) Garsza válasza Garsza (#40107) üzenetére


Garsza
veterán

Errecvalaki. Tud valaki segíteni?

(#40129) Balathruin válasza Garsza (#40128) üzenetére


Balathruin
veterán

(#40130) Garsza válasza Balathruin (#40129) üzenetére


Garsza
veterán

mért ez nem azonnali alaplapos kérdések órája? És nem alaplapról kérdezek?

(#40131) mrszitya


mrszitya
senior tag

Üdv! Szerintetek az miért lehet, hogy az előlapi hangkimenet a hátsóhoz képest elég borzalmasan szólaltatja meg a fejhallgatót?

Rossz érintkezés netalán, avagy a Realtek driver hibája esetleg? Volt vkinek hasonló problémája?

(#40132) norbert1998 válasza Garsza (#40130) üzenetére


norbert1998
veterán

ez inkább alaplapos problémákkal foglalkozik, a kolléga által linkelt pedig pont azzal, amit te is kérdezel, hogy melyik lap a jobb neked :K

mrszitya: nem feltétlen hiba, nekem is teljesen máshogy szól a két csatlakozó, bár inkább pont fordítva, mint nálad, ami talán még logikusnak is tűnik, mert a hátsóra általában erősítőt szoktak tenni

[ Szerkesztve ]

(#40133) mrszitya válasza norbert1998 (#40132) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem tudom, kicsit olyan nálam, mint ha szoftveresen venné le a mélyhangokat. De nem tudom, nagyon rég volt már asztali gépem. Akkor ilyesmire nem figyeltem fel.

Majd kísérletezem még az este.

(#40134) hun-man


hun-man
tag

Sziasztok!

Az gond, ha az alaplapomon az sb_pwr led folyamatosan világít? Kikapcsolt állapotban is.
Asus h97m plus

Köszi!

(#40135) Balathruin válasza hun-man (#40134) üzenetére


Balathruin
veterán

Az a led jelzi, hogy áram alatt van a gép. Amíg világít nem szabad benne turkálni.

(#40136) hun-man válasza Balathruin (#40135) üzenetére


hun-man
tag

Köszönöm! Tehát nyugodtan világíthat.(?)

(#40137) Balathruin válasza hun-man (#40136) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen. Ha nem lenne áram alatt a gép, akkor menne? :D

(#40138) #10505344


#10505344
törölt tag

Sziasztok!
Alaplapom: Asus H97M-PLUS /Képen az 1-es megjelölést kapta/
Vga: Gtx 660oc Geforce. /Képen az 2-es megjelölést kapta/

5hónapig használtam úgy a monitoromat, hogy az "1"-be volt dugva. (Alaplapba)
Far cry 4, Skyrim sok moddal, és ehhez hasonló játékokat, maximumon játszottam vele!
Tegnap este szét húztam, meg lekapcsoltam mindent a gépről. A gépbe nem nyúltam bele!Rajta van a ház oldala, csak a kábeleket húztam ki a gépből, és a konnektorból! Kifújkáltam a számmal, de nem ütöttem meg!
Mikor visszadugtam a HDMI kábelt az alaplapba "1", nem ismerte fel a monitoromat!
Monitor : LG MP65HQ
Megpróbáltam a D-SUB, azaz gyári vezetéket bedugtam az alaplapba, de úgy sem ismerte fel!
Ezt láthatjátok a képen, amit a monitoromról fényképeztem le! (Nincs rajta megjelölés)
Szóval nem értem, pedig csak áramtalanítottam! 5 hónap után megtaláltam a videókártyám HDMI helyét (Nem röhögni :) ), és onnan felismerte.
Kérdés:

Ha a VGA-ba volt dugva a monitorom, hogy tudtam ilyen játékokkal max grafikán játszani?
Hacsak nincs valami olyan opció a lapon,hogy a vga a lap kivezetésén adja a képet..???!!!

Miért nem ismerte fel a lapom, a monitort, 6 óra áram nélküli pihenés után?? Mitől lehet ez?

Ha úgy van,hogy valahogy eddig megoldotta a lap,hogy a vga képét a lapon keresztül küldte ki és most meg nem megy,akkor megint csak beállítási hiba..

Szóval én nem értek ezekhez! Mit nézzek a BIOS-ba? Vissza-e vigyem garanciával?
Az utolsó kép pedig a monitor menüje! Ennyit láttam csak, mikor a HDMI kábelt bedugtam a gépbe, és a monitorba.A windows felállt, mert hallottam a hangját. Win 7 Spi1 /Eredeti/
pcx-ben raktak fel minden drivert, és ők is telepítették! Nem nyúltam hozzá!

Köszönöm!! :F

(#40139) lucky750 válasza windlord (#40075) üzenetére


lucky750
tag

Ki akarom próbálni más lapcn csak nincs kinél...

(#40140) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Az lenne a kérdés, hogy az ASUS M5A97 EVO R2.0 -ben van cpu magok feloldására lehetőség ?

(#40141) varmi2 válasza Maxell014 (#40140) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs már mag feloldási lehetőség a 9xx chipsetekben. A 8xx chipsetekben volt ilyen lhetőség, és ott is csak athlon, és phenom cpu-k esetében. Az fx seriás cpukban nem lehet már feloldani semmit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40142) Maxell014 válasza varmi2 (#40141) üzenetére


Maxell014
senior tag

Hát elég nagy kár.. Azért köszi a segítséget ! Esetleg arra tudtok valami progit, hogy meglehessen nézni a cpu kap-e elég áramot sokáig tartó nagy terhelésnél ?

(#40143) mrszitya válasza mrszitya (#40131) üzenetére


mrszitya
senior tag

Sajnos, ez ismert - nem szoftveres - probléma lesz... Külföldi fórumokat böngészve, egyáltalán nem ritka jelenség. Okozhatja esetleg a rossz érintkezés/bekötés, de például a házhoz mellékelt előlapi audio kábelek nem túl jó szigeteltsége is (interferencia), ilyesmi.

Mindegy, akkor maradok a hátsó kimeneteknél.

[ Szerkesztve ]

(#40144) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok/

egy kis help kellene nekem vásároltam egy ASUS A88X-GAMER lapot mégdobozban van mert ramot kell még vennem az uj géphez de szeretnék valami magyar tesztet olvasni a lapról de seholsem találok nem hogy magyart külföldit sem és topicja sincs a deszkának
ha tudtok segitsetek

köszönöm szépen :R

HTC desire 500

(#40145) cinkoxid válasza NyuszyCaster (#40144) üzenetére


cinkoxid
senior tag

(#40146) NyuszyCaster válasza cinkoxid (#40145) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi szépen

nem igazán tudom milyen ez a lap kicsit kénszerhelyzet volt a megvásárlás de remélem jó lesz

HTC desire 500

(#40147) #65675776 válasza Maxell014 (#40142) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, multiméternek hívják.

(#40148) ZsoltG60 válasza windlord (#40096) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Megnéztem a 2 memória időzítését, de nem sokra jutottam eddig.. nem hajlandó elindulni a gép a 2X2 GB memóriával :W mellé egy 512MB memóriával elindul

Lumia 950XL

(#40149) szallasi007 válasza sodokan (#40108) üzenetére


szallasi007
őstag

Ha van még gari azonnal vidd vissza, gyanítom hogy a szokásos remek gyári hűtés miatt elpusztult vmi chipset.

(#40150) szallasi007 válasza #10505344 (#40138) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, csinálj CMOS resetet, a 2.-be dugd be a HDMI kábelt meg a monitorodba. Ha megy öröm, ha nem akkor dugd az alaplapiba, ha úgy sem megy akkor másik HDMIvel ugyanez ha továbbra sincs kép akkor elölről csak DSUB -al ugyanezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.