Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) tibike0078 válasza Blue Thunder (#39599) üzenetére


tibike0078
csendes tag

Ha marad így minden lehet valami komolyabb gondom a géppel?
Persze a tápot mihamarabb cserélem!

(#39602) tibike0078 válasza windlord (#39598) üzenetére


tibike0078
csendes tag

Most Duálban van!
A Kingmax van az elsőben.
A Buffalo a másodikban.

(#39603) Blue Thunder válasza tibike0078 (#39602) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Komolyabb nem lesz csak lesznek hasonló jelenségek, úgymond instabilitási gondok, valakinél lefagyások...stb
Hát ha nem akarod kinyírni a cuccokat az az első lépés a táp :K

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39604) yoleeka válasza joccadoki (#39570) üzenetére


yoleeka
tag

Helló

Kiprobáltam a hangkártyát egy régebbi BIOS-sal és ugyanazzal, ami most fent van. Egyikkel sem bootol a windows. Amikor elérünk oda, hogy LOADING OPERATING SYSTEM, egyből mintha RESET-et nyomkodnék. Ennél a pontnál tovább nem hajlandó menni semmiért sem. Viszont, ami feltűnt, mivel kiszedtem a gépet a helyéről, pl, ha USB-s keyboardot egy másik USB-be dugtam be, egyszerűen nem indult el a billentyűzet, windows indult rendesen, de csak egér volt. Lehet az áramellátással van valami gond az alaplapon?

Konfig: Gigabyte Z68X-UD3-B3
Intel Core I5-2500
Corsair 16 GB ram
Amd radeon R9 280x
Corsair hx650 táp

meg az asus Xonar DGX hangkártya.

Olyan mintha a 3 db PCI-E csatiból egyiksem működne.

Mit tudok megnézni saját magam? Javítja valaki ezeket az alaplapokat? vagy helyből adnak egy másikat? Bár már nem garis, szóval nem hiszem...

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#39605) hunboy1974 válasza windlord (#39598) üzenetére


hunboy1974
tag

innen még nem köszi a linket :R

AFFA

(#39606) Mankó


Mankó
veterán

Adott egy Gigabyte Z87M típusú alaplap. Ha bármelyik hátsó USB3-ra dugok egy usb3-as hdd-t akkor Teljesítményimpulzus a Hub-on hiba üzenettel kifagy a rendszer (kikapcs gombra még lebootol a rendszer).
A régi H81-es lapommal kifogástalanul üzemelt, itt ez a hibaüzenet fogad. Eszközkezelőben nincsenek felkiáltójelek, USB2-n tökéletesen üzemel a hdd, HD Sentinelben 100/100-as, 7 óra üzemidő van benne összesen.

Egyedül annyiban más a felépítés, hogy a processzor melletti 2*4 tűs csatlakozónál csak az egyik van bedugva, de az ugye más tészta.

Valakinek van ötlete, mi lehet a probléma, mert a falra mászok tőle, ha usb2-n kell megtöltenem a 3-as csatlakozású 1 Tb-nyi helyet! :F

(#39607) windlord válasza hunboy1974 (#39605) üzenetére


windlord
őstag

;)

(#39608) Mankó válasza Mankó (#39606) üzenetére


Mankó
veterán

Megoldódott, megdöglött az usb3 hosszabbító kábel.
Most már csak egy dologra lennék kíváncsi, hogy mi az a Super speed Usb3-as port. Ezt írja ki a meghajtóra, ha bármelyik portra dugom, hogy a külső eszköz SuperSpeed USB3-on gyorsabb tudna lenni. Bármelyikbe dugom ezt írja ki.

Tudja valaki mi ez?

(#39609) vizimento


vizimento
senior tag

Gigabyte GA-P31-DS3L alaplapom van, E8500as procival.
Hiába állítom be a biosban hogy 9,5*333 legyen, mindig 6*333-al indul el.
Miért állíthatja vissza magát folyton 6-ra???
Így 3,16Ghz helyett csak 2,0án muzsikál...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#39610) windlord válasza vizimento (#39609) üzenetére


windlord
őstag

Nekem anno cmos clear segitett...
A mostani konfigomnal a ramoknal voltilyesmi az idozitesekkel...ott is cmos clear volt...

Egy probat megerhet...

(#39611) vizimento válasza windlord (#39610) üzenetére


vizimento
senior tag

Pont azután vettem észre :)
Hogy azelőtt is "rossz" volt-e már azt nem tudom mert nem nézegettem. Most clear után próbálom beállítani és most tűnt fel hogy gond van...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#39612) sgergi válasza vizimento (#39609) üzenetére


sgergi
veterán

Ha terheled a procit akkor sem ugrik fel az órajel? Mert ennek az energiatakarékossági funkciónak kellene lennie, azaz csak akkor pörög magasabb órajelen, ha kell a teljesítmény.

(#39613) codec válasza vizimento (#39609) üzenetére


codec
senior tag

A "C1E" és "EIST" funkciók kikapcsolása megtörtént?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#39614) vizimento válasza sgergi (#39612) üzenetére


vizimento
senior tag

Természetesen 100%ig terhelt CPU-nál nézem.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#39615) vizimento válasza codec (#39613) üzenetére


vizimento
senior tag

Igen, azok ki voltak...
De kaptam egy tippet: TM2 kikapcs.
Így most jó!
(Pedig ugye annak elvileg túlmelegedés esetén kéne hogy beavatkozzon, ami a 45fokos CPUmnál még nem áll fenn...)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#39616) Mankó


Mankó
veterán

Van egy Gigabyte Z87m alaplapom és az USB 3-as csatlakozójára dugva egy gyors USB 3-as hdd-t, csak usb 2-es sebességet produkál. Közben pedig kiírja, hogy ha Super Speed USB 3-at használnék jóval gyorsabb lehetne a meghajtó. Mind a 4 külső portot kipróbáltam a helyzet ugyanaz. S közben ha az előlapi usb 2-re van dugva a hdd, akkor ugyanazzal a sebességgel másol. Fene se érti.

Driverek feltéve, Uefiben engedélyezve az USB 3 port.

Van ötletetek mi lehet a gond?

(#39617) codec válasza Mankó (#39616) üzenetére


codec
senior tag

Esetleg az USB3 kábellal valami probléma? (pl.: megtört)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#39618) Mankó válasza codec (#39617) üzenetére


Mankó
veterán

Az usb hosszabbító az lehet, de a gyári kábele kötve hiszem, mert akkor usb2 sebességével se menne. Vagy igen?

(#39619) Hali1975 válasza Hali1975 (#39141) üzenetére


Hali1975
tag

Sziasztok!
Volt ez a gondom :
[link]

Nos hatha valakit erdekel vagy talalkozott hasonloval:
A cuccokat visszavittem januar 6an garanciaban:
ma valaszoltak: mind az alaplapot, mind a procit cserelik garanciaban ,a ramokat pedig levasarolhatom.

Hat azert mondjuk ilyen pechem meg nem volt, hogy komplett cserenel minden alkatresz hibas legyen:-(!

Udv
A

(#39620) codec válasza Mankó (#39618) üzenetére


codec
senior tag

Biztos ami biztos, Én megpróbálnám egy másik USB3-as kábellel.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#39621) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik lapot tartsam meg?
Asrock Z77 EXTREME 4-et vagy az Asus P8Z77-V LX-et?

Válaszokat előre is köszönöm! :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#39622) flanki válasza Tibroo (#39621) üzenetére


flanki
aktív tag

Ha fontos a design, akkor Asrock, ha márkahű vagy Asus
de én az Asrock-ot tartanám meg! ;]

(#39623) windlord válasza Tibroo (#39621) üzenetére


windlord
őstag

Egyértelműen az Asrock -ot!
Főleg ha tuning is játszik...

(#39624) simondr


simondr
senior tag

Sziasztok!

van egy hatalmas problémám:
meghalt a gépem 2 napja este. Nem bootol semmiről. SEMMIRŐL.
tegnap vettem új alaplapot és memóriát, a hiba továbbra is ugyanaz: nem bootol be, bioson kívül semmit sem tud csinálni.
a jelenség a következő: mikor dvdről akarok bootolni, betölti az alap win fileokat, nem jut el a kezdőképernyőig előtte kékhalállal meghal, a hibaüzenetek különbözőek!! a legutóbbi az hogy SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION STOP: 0x0000003B mögötte még egy csomó memóriacim és
win32k.sys

ha pendriveről bootolnék :

egy win boot manager kép jön be ami azt irja hogy
Windows failed to start...
\boot\XELDZ.1st
Status: 0x000000e

már nagyon sok problémát láttam már, de ez nekem is új, sokkol.
kérem segitsen aki látott/megoldott már ilyet!

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39625) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

Udv segitseget szeretnek kerni!

Ma ujitottam egy vga-t a gepembe, es miutan kikapcsoltam a gepet, kihuztam a kabeleket es az ujonnan beszerelt vga-val szerettem volna bekapcsolni, a win7 betolteset kovetoen nem tudtam felcsatlakozni a netre.

A jobb also sarokban azt az uzenett latom hogy "Nem allnak rendelkezesre kapcsolatok", de a hibaelharitas sem hozott semmi eredmenyt. A halozati adaptereknel eltunt a net kapcsolat es ujat sem tudok hozza adni, mert azt irja nem eszlel halozati eszkozt a windows.

Probaltam ujratelepiteni a halozati drivert lemezrol (Asus z87-a alaplapom van), de a telepites befejezese elott azt irja "The Realtek Netwoek Controller was not found. If Deep Sleep Mode is enabled Pleasw Plug the Cable". Olvastam neten erre a hibara utalo megoldasokat, pl huzzam ki a tap kabelt percekig/vegyem ki az alaplapi elemet stb, egyik sem oldotta meg. Megprobaltam a biost alap beallitasokra tenni, valami halozatra utalo dolgot keresni de semmi nem oldotta meg. Utolso probalkozaskent az eszkozkezeloben neztem korul, de hiaba probaltam frissiteni a lemezre valo tallozassal a halozati drivert, nem volt sikeres, probabol eltavolitottam, ezutan sem tudtam feltelepiteni, ugyan azt az uzenetet kaptam.

Vegul a rendszert ujra telepitettem es a halozat ugyan ugy fest, drivert meg mindig nem tudok feltelepiteni, sot az eszkozkezrloben sincs ott a Realtek halozat.

Ha esetleg van valakinek barmi tippje/otlete ehhez kapcsolatban kernem ossza meg velem. Ezen gep segitsegevel dolgozom es nagyon fontos lenne, ilyen problemaval meg nem talalkoztam.

Elore is koszonom es bocsi az ekezet vegett, mobilrol irtam.

(#39626) joccadoki válasza LacHUNt3r (#39625) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez a hiba 2 lehetséges hiba jele: 1 a jobbik eset: le van tiltva a biosban a LAN. 2: a rosszabbik elszállt az alaplapi ethernet. Akkor kénytelen vagy venni egy hálókártyát.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39627) vj0c1 válasza joccadoki (#39626) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Max 2-3 hónapos lapnál ilyen, mint az utóbbi előfordulhat?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#39628) Balathruin válasza vj0c1 (#39627) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.

(#39629) LacHUNt3r válasza joccadoki (#39626) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Koszi a segito valaszokat, megneztem es enabled van/volt vegig a Realtek LAN Controller mellett.

Valoszinuleg akkor uj halokartya ele kellene neznem, esetleg tudsz valamilyet ajanlani?

(#39630) joccadoki válasza LacHUNt3r (#39629) üzenetére


joccadoki
senior tag

realtekek :D kb 1000forint

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39631) Balathruin válasza LacHUNt3r (#39629) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha 10/100 elég, akkor olcsón lehet kapni. Realtekből a 8139-nél ne legyen régebbi.

(#39632) flashpointer


flashpointer
őstag

hi!
Az alaplapom 3 pines chassis_fan szabályozója elszállt, volt égett szag meg minden de még garis, így kicserélik?

(#39633) joccadoki válasza flashpointer (#39632) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát ott kell megkérdezni ahol vetted. De hogy szállt el?

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39634) flashpointer válasza joccadoki (#39633) üzenetére


flashpointer
őstag

Szerintem rossz volt a venti amit csatlakoztattam, legutóbb még teljesen oké volt, de egy vezérlőn keresztül nem ment, gondoltam az romlott el, mondom bekötöm közvetlen, de nem indult el és egyből elkezdett égett szag terjengeni :D

(#39635) joccadoki válasza flashpointer (#39634) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez nekem úgy tűnik hogy rövidre lett zárva. Hát kéz és lábtörést, ilyenekre nem szoktak garit válalni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39636) flashpointer válasza joccadoki (#39635) üzenetére


flashpointer
őstag

Nekem is úgy tűnik, emiatt kérdeztem meg hogy megéri-e szétszedni és bevinni mert fölöslegesen nem akarom szétszedni.

(#39637) joccadoki válasza flashpointer (#39636) üzenetére


joccadoki
senior tag

veszteni max időt vesztesz :)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39638) LacHUNt3r válasza Balathruin (#39631) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Rendben, koszi a segitseget joccadoki es Balathruin!

(#39639) joccadoki válasza LacHUNt3r (#39638) üzenetére


joccadoki
senior tag

nincs mit :)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39640) windlord válasza flashpointer (#39636) üzenetére


windlord
őstag

Vidd be mindenképpen!

(#39641) Grave Digger


Grave Digger
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Asrock Fatality H97 Performance alaplapot, mióta használom a szgép már 2-szer magától bekapcsolt. Nem értem ez, hogy lehetséges, a bios-ban a dehumidifier funkció le van tiltva, tudtommal más nem kapcsolhatja be a gépet, csak ha megnyomom a főkapcsolót. Ez hogy lehet? :F
Az oprendszer Win8.1 enterprise 64 bit.
Ha vki tudna segíteni megköszönném.

(#39642) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!

Tegnap bővítettem a gépemet 2gb ramról 4gb ramra de sajnos azt írja ki a Win hogy 4gb-ből 3,25 használható.
A biosban látja mind a 4gb-t. msconfig alatt már állítottam, a windows7 64 bites. Igaz ez a windows már a 4. gépben van. Lehet egy reinstall megoldaná? Előre is köszönöm a segítséget!

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#39643) Blue Thunder válasza 1989rigo (#39642) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szedd ki mindkettőt, újra vissza.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39644) GZoli7 válasza 1989rigo (#39642) üzenetére


GZoli7
senior tag

Integrált grafika?

(#39645) Blue Thunder válasza 1989rigo (#39642) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Illetve milyen procid van? Mert az használja a többit lehetséges

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39646) 1989rigo válasza Blue Thunder (#39645) üzenetére


1989rigo
tag

Asrock 960GM-VGS3 FX
Sempron 145 @ X2 2x2.8GHz
MSI GTS250
4GB Hynix 1600mhz

ez a képezet!

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#39647) Blue Thunder válasza 1989rigo (#39646) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát a procidnak nincs grafikus vezérlője :(

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39648) 1989rigo válasza Blue Thunder (#39647) üzenetére


1989rigo
tag

Az biztos :D mi lehet az oka és mi a megoldás?

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#39649) windlord válasza 1989rigo (#39642) üzenetére


windlord
őstag

Ez pontosan mit akar jelenteni:

"msconfig alatt már állítottam, a windows7 64 bites."

Vezérlőpult \ Rendszer \ Rendszer típusa : itt látod hogy 32/64bit.

(#39650) 1989rigo válasza windlord (#39649) üzenetére


1989rigo
tag

Tudom hogy hol lehet megnézni volt már vagy 100 gép a kezem alatt. az msconfig-rendszerindítás-speciális beállítások.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.