Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) schawo válasza #59070464 (#40800) üzenetére


schawo
titán

Kérdezted mi van, én válaszoltam. Ezek vannak. Eszi, nem eszi, nem kap mást :D

És tudsz valamit arról az MSI-ról? Tényleg tudja azt amit ígérnek? Tehát alacsonyabb zajszintű USB DC-t?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40802) #59070464 válasza schawo (#40801) üzenetére


#59070464
törölt tag

Világos. Nem nagyon látok mást én sem azon az MSI-n kívül.

Nos, ezt nem tudom. De beletetted a bogarat a fülembe. Ráadásul az előbb ezen én is elgondolkoztam, mert a Giga csak arra a négy (sárga) USB-re garantálja(?) az alacsonyabb zajszintet, míg az MSI az összesre. Előfordult már ilyen tudású lapoknál, hogy csak marketing bullshit a történet? Ezt egyébként nem tudnám kiváltani egy aktív USB hub-al? :U

[ Szerkesztve ]

(#40803) schawo válasza #59070464 (#40802) üzenetére


schawo
titán

Ezt egyébként nem tudnám kiváltani egy aktív USB hub-al?
De, egy aktív hub és egy lineáris táp párosa ezerszer jobb tápot ad, mint ezek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40804) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok Szakik,

A segítségeteket kérném az alábbi problémánál. Írtam már a milyen gépet vegyek topicba, ezt másolom be egyszer ide.

Sziasztok,
Tegnap megérkeztek a hiányzó alkatrészek is a géphez.
Végül a következők kerültek bele.
Köszönöm az eladóknak és a gépajánló szakiknak a segítséget.
Asrock b75m r2.0
i5 2320 + gyári hűtő
8gb kingston 1600mhz ram
500gb Toshiba hdd
64gb crucial ssd
sapphire r7 265 dGPU
Hexa+ 500W
CM N200
Az összeszerelésnél és a telepítésnél csak egy komolyabb problémám volt, amivel rendesen megszenvedtem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Már sok gépet telepítettem és szereltem össze, de most először találkoztam azzal a problémával, hogy akár az USB 3 akár az USB 2 slotba dugtam az usb-s billentyűzetet, nem volt hajlandó felismerni.
Kb 20 ki-be kapcsolás után 1x látta a billentyűzetet és akkor nagy nehezen el tudtam kezdeni a telepítést.
Végül 5 percre eltávolítottam az elemet és utána, most úgy tűnik, hogy működik.
De amikor nem látta a bill-t, akkor más usb-s eszközt se érzékelt (egér, telepítő pendrive, wlan stick stb.)
Valami beállítás probléma? De alap helyzetben volt a bios. Vagy frissíteni kéne a legfrisebb bios verzióra?
Tapasztalt már valaki ilyet?

Ezt leszámítva a gép tökéletesen működik és félelmetes teljesítménnyel bír. Nagyon pozitívan csalódtam, eddig a Sandy i5-ben meg az r7-es kártyában is.
A válaszokat előre is köszönöm.

Azóta a következőket tapasztaltam és tettem.

Elindítom a gépet és nem hajlandó bebootolni a rendszer. Reset után meg simán beindul. a billentyűzetet hol érzékeli indulásnál hol nem.
Van, hogy elindul a rendszer, és nem érzékel egyetlen usb-be dugott eszközt sem.
1.5-ös bios volt rajta, frissítettem 1.6-ra, az sem segített.
3x is előfordult, hogy leállítottam a gépet, és monitor is kikapcsolt meg minden, de a gép nem hajlandó leállni. Egészen addig amig a ki-be kapcsoló gombbal ki nem kapcsolom.

A vicces, hogyha beindul a rendszer és lát mindent, akkor jól működik. 3 játékot is próbáltam, hogy megizzasszam, full maxon, hadd erőlködjön a technika és minden hibátlanul ment. Nem omlott össze nem hibázott a gép.

Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. Lehet, hogy hibás az alaplap, vagy rossz a beállítás? De mindent defaulton hagytam.

Köszi Áron

(#40805) windlord válasza arcsi84 (#40804) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem a lap nem egy életbiztosítás...
Ha van rá lehetőséged, akkor cseréltesd!

(#40806) arcsi84 válasza windlord (#40805) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Pcx-től rendeltem, szóval Pestre kell vissza küldeni, ha gebasz van vele. :(

(#40807) windlord válasza arcsi84 (#40806) üzenetére


windlord
őstag

Teljes mértékben megértelek!
De, hogy az összes usb csinálja néha, és gondolom több eszközzel...
Nem túl jó így!

Futárral, MPL csomaggal meg vagy egy ezresből.

[ Szerkesztve ]

(#40808) arcsi84 válasza windlord (#40807) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Azt még meg tudom próbálni, hogy szétszedem és újra össze rakom, de nem hiszem, hogy segítene.
Ez az egész szerintem nem memória és proci hibára utal, szóval kizárásos alapon marad az alaplap.

(#40809) windlord válasza arcsi84 (#40808) üzenetére


windlord
őstag

Mely usb -ken próbálkozol?
Hátsókon?
Front kivezetéseken is produkálja?
Egyszóval mindenhol jelentkezik?

(#40810) MiklosSaS válasza arcsi84 (#40804) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asrock mizeria, mar volt hasonlo problema ismerosi koromben az Asrock lapal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#40811) arcsi84 válasza windlord (#40809) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Először akkor tapasztaltam, amikor összeszereltem a gépet és rádugtam a billt, hogy beállítsam a biosban a boot sorrendet.

Nem tudtam belépni, a biosba, mert nem ismerte fel a bill-t. Asszem ez USB 3 volt
Átdugtam egy másikba USB 2, hátha az a baj, akkor működött, aztán később abban sem.

Ugyanakkor amikor minden megy, akkor hibátlanul működik bekapcsolásnál és win 8.1 alatt is.
Elképzelhető, hogy újra össze kéne szerelnem és szépen egymás után beletennem a dolgokat.

Fura, mert ilyen problémával még nem találkoztam, hogy hol működik hol nem.
Olyan volt, hogy nem ment, de akkor stabilan nem ment.

Hőmérsékletek ideálisak.

Lehet, hogy vissza kéne tennem valahogy az 1.2 es biost?

(#40812) NyuszyCaster válasza schawo (#40803) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szerinted?

[link]

[link]

már nagyon érdekes

HTC desire 500

(#40813) schawo válasza NyuszyCaster (#40812) üzenetére


schawo
titán

A Powernow az energiagazdálkodás (amikor az órajelet csökkenti a terhelés függvényében) AMD-s elnevezése.

Nem tudom, mi lehet az oka az ugráló egérnek. Lehet be kellene vállalni gombokkal kezelni az uefit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40814) NyuszyCaster válasza schawo (#40813) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

a gondok akkor kezdődnek ha a proci 4000 van... függetlenül a ramok sebeségétől
ami még érdekes hogy a deszka 1.4.12 volton tartja a procit mindig
:Y

HTC desire 500

(#40815) NyuszyCaster válasza schawo (#40813) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

örömmel jelentem hogy a gép satabilizálva 4ghz viszont akkor ez ugy változtatja az órajelet hogy a szorzót csökkenti?
bios csere volt 0802 re igy ufi gombokal megy ... de stabil

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#40816) norbert1998 válasza NyuszyCaster (#40815) üzenetére


norbert1998
veterán

:K

(#40817) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok.
2*4 gb corsair ramom vam 1600-as. ezt csak fsb emeléssel lehetne húzni ??
köszi.

(#40818) norbert1998 válasza betegphiu (#40817) üzenetére


norbert1998
veterán

azzal nem ajánlott. vannak profilok a biosban, azokat kell állítgatni

(#40819) PéKond


PéKond
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Egy ASUS P8B75-V alaplappal rendelkezem. 4 ram slotja van link: [link] Kb 2 éve vettem az alaplapot, egy 8 gb-os Kingston 1333 mhz-es rammal, amivel 1 éven át zavartalanul működött. Majd nem indult a gép. Ram csere segített egy Kingston hyper genesis személyében. DE! Az előző ram más gépekben működik, sőt szerviz is vizsgálta CSAK a ramot, azt mondták semmi baja. Az alaplap egyetlen slotjában működik ez a Kingston Hyper ram többiben nem és a 8gb-os 1333 mhz-es rammal nem indul a gép.
Mi lehet a baj?
Bios-t legfrissebb van rajta.

(#40820) norbert1998 válasza PéKond (#40819) üzenetére


norbert1998
veterán

Úgy imádom az ilyeneket, hogy a fenében tud bármi is így tönkremenni? :W

Szóval, meg kéne nézni a bios nullázást, segít-e

(#40821) PéKond válasza norbert1998 (#40820) üzenetére


PéKond
csendes tag

A biosnak egy 2013as verzioja volt fent mai napig, aztán feltettem a 2014es legújabb verzióját. Van külön opció biosban a "NULLÁZÁSRA" vagy le kell töltenem a legrégebbi gyári biost?

(#40822) norbert1998 válasza PéKond (#40821) üzenetére


norbert1998
veterán

Van rá opció, de biztosabb, ha áramtalanítás után kiveszed pár percre az elemet

(#40823) PéKond válasza norbert1998 (#40822) üzenetére


PéKond
csendes tag

Sajnos a elemes verzió nem állította vissza a régi bios-t.

(#40824) Balathruin válasza PéKond (#40823) üzenetére


Balathruin
veterán

Azt hogyan állította volna vissza? :F Bele lett írva a ROM-ba.
A BIOS nullázás az alap beállítások visszaállítása, nem az eredeti verzió visszarakása.

[ Szerkesztve ]

(#40825) PéKond válasza Balathruin (#40824) üzenetére


PéKond
csendes tag

Hát gyanús is volt :C Lényeg, hogy 4 slotból egy működik, amiben a régi 8 GB-os ram volt de az abban már nem működik (de a ram jó) egy másik 4 gbos ram (korábban leírtam) az abban az egy slotban működik. Ilyennel nem találkoztam még. Erre várnék valami ötletet, javaslatot ... Ha másikba is beteszek ramot akkor se indul el a gép.

(#40826) Balathruin válasza PéKond (#40825) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem próbáld meg kivenni a procit és visszarakni, vagy legalább a hűtőt megmozgatni. Lehet nálad is érintkezési hiba van...

(#40827) norbert1998 válasza PéKond (#40823) üzenetére


norbert1998
veterán

Ja igen, két kérdésed (részed) volt, az elsőre válaszoltam (amivel a második érvényét vesztette.
Szóval az csak beállítást nulláz. Ha ezzel sem jó, akkor igen, procimozgatás

[ Szerkesztve ]

(#40828) PéKond válasza norbert1998 (#40827) üzenetére


PéKond
csendes tag

Hát most nem tudom mitől, de eddig a 2-es slot működött, de betettem az 1es slotba a másik kingston hyper ramomat. 2 db 4 gbos 1-es és 2-es slotban, ergo nem dualban. Mennyit nővel a teljesítményben kb %-ban a duál? (Mert Duálban azaz a 2-4 vagy a 1-3slotban nem indul el a gép).

(#40829) Balathruin válasza PéKond (#40828) üzenetére


Balathruin
veterán

Dedikált videokártya mellett ~5% játékokban. Erősen RAM-ot használó programoknál ez nem tudom mennyi.

(#40830) c4bB válasza arcsi84 (#40804) üzenetére


c4bB
csendes tag

"3x is előfordult, hogy leállítottam a gépet, és monitor is kikapcsolt meg minden, de a gép nem hajlandó leállni. Egészen addig amig a ki-be kapcsoló gombbal ki nem kapcsolom."

van rádugva bármilyen pendrive,külső usb-s vinyó,mobilnet dongle miközben ezt a hibát produkálja?

nekem is asrock lap(ok) vannak,w8.1-el hasonló dolgokat művelt az újabb,kapcsold ki biosban az usb-n keresztül történő ébresztési lehetőséget,és windowsban is keresd meg az usb energiaellátási részt,tiltsd le,mert nálam ezek kavartak,ugyanígy nem kapcsolt ki rendesen a gép ha volt rajta külső vinyó vagy pendrive.

(#40831) norbert1998 válasza c4bB (#40830) üzenetére


norbert1998
veterán

Nálad miután megoldódott a 8.1 már nem is csinál olyat, hogy a képernyő sötét, de még egy 10-20 mp-ig megy, majd leáll? Vagy ezt nem javítja az?

(#40832) c4bB válasza norbert1998 (#40831) üzenetére


c4bB
csendes tag

nálam ilyet nem csinál,illetve azt nem próbáltam ki sosem,h kikapcsol-e és mennyi idő után.
amikor nem azonnal kapcsolt ki,kinyomtam gombbal,sajna véges a türelmem :) de 20 mp-ig tuti ment olyankor.
most a biosban engedélyezve van az usb egérről és ps2 billentyűzetről történő ébresztés,működik is,de csak akkor ha nem áramtalanítom a gépet,cserébe CSAK akkor indul el a gép,ha kikapcsolás előtt kihúzom a wd elements külső hdd-t,illetve a pendriveot.
ha rajta marad bármelyik,akkor induláskor az asrock feliratnál megáll,nem reagál F2-re és társaira,csak gombbal lehet kikapcsolni,usb tárhelyek lehúzása után gond nélkül indul.(szándékosan írtam tárhelyet,nincs rajtuk boot partíció).

a speciális energiaellátásnál alvó állapot,hibrid alvás,hibernálás mind tiltva,és az usb szelektív felfüggesztés is,ezeket állítottam w8.1 alatt,ezek közül valamelyik volt a felelős azért amikor csak félig-meddig kapcsolt ki a gép.

(#40833) Hyoora


Hyoora
csendes tag

Sziasztok!

Nemtudom ki jártas a Windows 10-beN! Tudom hogy még beta fázisban van!
De esetleg tud valaki működő Realtec HD Definition hangkártya driveryt 64 bit-re? Mert a windows azt mondja h telepítve van és megy! De közbe semmi hangot nem ad! Se tesztre se máshogy! :/
Win7-el ment!
A másik gond a vga! Intel gma hd 4500m-re is kéne vmi! Ami kompatibilis és nem nyavajog a telepítő!
Bnőm gépén próbálom! Mert a directx 12-re azt mondták jobban kihasználja a gyengébb gpu forrásokat is! És jól jönne a HP620-as lapinál! :/ A win 8.1-re készült drivereket próbáltam(hangkártya) de nem megy! :/

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#40834) Balathruin válasza Hyoora (#40833) üzenetére


Balathruin
veterán

Még nincsenek dx12-es programok, hiába szenvedsz a Win10-zel.

(#40835) norbert1998 válasza c4bB (#40832) üzenetére


norbert1998
veterán

Megnézem akkor, nekem is mi lehet. Csak egy egér és egy vezeték nélküli billentyűzet van feldugva rá.

Hyoora: miért írsz (és még nagyon sokan mások is) minden MONDAT végére felkiáltójelet? Nem kiabálni akartad ezt az egészet, feltételezem, és mégis...

[ Szerkesztve ]

(#40836) Hyoora válasza Balathruin (#40834) üzenetére


Hyoora
csendes tag

Nem a directx-es programok a lényegesek! Hanem az alapvető rendszerteljesítmény. Mivel a directx12 pont ezérlőnyös. Nem az a fontos hogy directx12es programokat futassak! Akkor nem egy ilyen szutyok laptop-ra telepítettem volna handm egy minimum 8magos masinára! :))

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#40837) NyuszyCaster válasza norbert1998 (#40816) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

viszont van egy kis gond.....
a lap ezzel a biossal azon kivül hogy nincs benne egér..... a számomra félelmetes 1.5.17 v ad a procinak auton és nem tudom vissza venni hiába szeretném a cpu voltnál csak fölfelé enged...... akár hol nézem....
sajnos nincs senkinek ilyen lap akivel beszélni tudnék :(

esetleg valaki hozzáértő nézze már meg léci a könyvét az asus oldalán

a lap tipusa

ASUS A88X-GAMER

köszönöm szépen :R

HTC desire 500

(#40838) Hyoora válasza NyuszyCaster (#40837) üzenetére


Hyoora
csendes tag

Pintosan mi segítség kéne?
A Default options se jött be?
Fogadok húztad a procit utána update-elted a Bios-t anélkül hogy alaphelyzetbe raktad. :/
Akkor viszont csak egy másik cpu berakással fogod tudni sztem visszaállítani! :/ Viszont Te is utána tudsz olvasni! Telóról is! Ha más nem akk külföldi fórumok! :DD

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#40839) Norby007


Norby007
tag

Kedves Szakértők!

Már mindent felkutattam a neten és nem találkok sajnos megoldást a problémámra.
Adott egy alaplapom, amin nincsen optikai kimenet, viszont van rajta magán a lapon spdif ot 3 pines tüske sor. Erről szeretnék kivezetést képezni amivel össze tudom kötni optikai kábellel (toslink) a házi mozi erősítőmet. Sajnos semmit nem találok kis hazánkban ami használható eszköz lenne ehhez.
Mi lehet a megoldás?
Köszönöm.

(#40840) joccadoki válasza Norby007 (#40839) üzenetére


joccadoki
senior tag

ha nincs port valószínüleg a hozzá tartozó alkatrészek sincsenek a lapon. A megoldás: hangkártya vásárlása

NyuszyCaster: és mennyit kér a proci minimálisan? De gamer alaplap szóval elképzelhető, hogy ez alá nem tudsz menni, de ha nem süti szét a procit, és az jó neki...

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#40841) Hyoora válasza Norby007 (#40839) üzenetére


Hyoora
csendes tag

Milyen hangkártyád van? Azt ne mond hogy semmilyen! :DD
Mert én ezt a gondot RCA átalakító kábellel oldottam meg! Aminek az egyik vége RCA a másik 3,5-es jet dugó!
Kb 3-400huf hangtechnikás boltban! :D Abból vettem 3-4-et! És az 5.1-es házimozit úgy kötöttem rá! :)) Próba cseresznye! :))
De ha ez a megoldás nem fekszik akkor én passzolom! :/

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#40842) #65675776 válasza Norby007 (#40839) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alaplapi tűkről ki tudod vezetni a hátlapra egy RCA csatlakozóra, onnan meg mehet koaxon a házimozira. Jitter szempontjából jobb megoldás is, mint az optikai. Feltéve ha van az erősítőn RCA bemenet hozzá.

Hyoora: Jack dugó lesz az inkább. És az analog, nyilván nem véletlenül akarja digitálisan összekötni.

(#40843) joccadoki válasza Hyoora (#40841) üzenetére


joccadoki
senior tag

Igen, én is hasonlóképpen oldottam meg az 5 ch-t a pioneer vsx-417es erölködőn.
az integrált hangkártya részt soha nem használtam, mégha azzal is [link]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#40844) Norby007 válasza #65675776 (#40842) üzenetére


Norby007
tag

Köszönöm mindenkinek.

És hogyan tudom kivezetni az alaplapi tűkről rca csatira? Nincs ilyen kábel, csatoló sehol sem, legalábbis én nem találtam ilyet a neten.
Az RCA jobb-bal-al át fog menni az 5.1-es hang? a házimozin csak két rca cati van (piros fehér, jobb-bal) ??

joccadoki: csak a kivezetés nincs a hátlapon, mivel az opcionális, de mivel a lapon van 3 pines kivezetés godnolom megvannak a hozzá szükséges alkatrészek...

Hyoora: alapllapi hangkártyám van, aminek van 6 db 3.5-es jack kivezetése, de per pill abba van dugva a géphez tartozó 5.1-es hangszórók, de a házimozihoz tartozó hangfalak jobb hangzást adnának és csak próbálni szeretném, mert a tv-vel összekötve a pc-ről nézem a filmeket és sajnos a tv optikai kimente nem ad ki 5.1-es hangot csak sztereót. Azért szerettem volna összekötni a házimozival a gépet, de úgy godnolom nem fogja ez sem megoldani a problémámat, ami tulképpen az, hogy amikor 3d bd50 iso filmet nézek a gépről akkor a hang késik a képhez képest, ezért akartam a hangot a tv-ből kinyerni, de sajnos kiderült, hogy abból csak akkor jön 5.1 az optikán ha a saját média lejátszóját használom, viszont az nem játszik bd iso file-okat és a gépről egyszerűbb is a filmek kezelése

hát tulajdonképpen ez a problémám.
csak ki akartam próbálni, hogy az alaplapról kivezetett 5.1-es hang milyen a házimozin keresztül de eddig nem sikerült minimális kiadású megoldást találni. Egy van hdmi-ből lehetne optikára kinyerni hangot, de azok a kütyük 15-20 ezer pénzbe kerülnek, amit semmiképpen nem akarok kiadni egy próbáért.

[ Szerkesztve ]

(#40845) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok.

A következő problémám akadt . Egy hete raktam össze a konfigot a mai napig nem jelentkezett ez a hiba . Egy újratelepítés után nem ismerte fel az ssd-t feltelepült az oprendszer de a biosban nem látni az ssd-t . Bios reset után már látta de nem indult el az oprendszer. Kábelek kicserélve minden alapon hagyva nincs tuning csak az ssd van az alaplapon . Oprendszer feltelepít minden kafa , újra is indul a driverek telepítése közben elment a kép a gép bekapcsolva maradt csak a monitor kapcsolt ki . Nincs lefagy a csak kép nincs. Reset után mikor az oprendszert kezdené tölteni a monitor kikapcs. Újratelepítettem hdd-re is és drivereket sem telepítettem de netezés közben random módon monitor kikapcsol .

Asus Maximus Formula V , I5 350k, ssd Intel 520 128 GB.

Van valakinek valami tippje mi lehet a gond ?

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#40846) #65675776 válasza Norby007 (#40844) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Van olyan verzió is, amelyiken rajta van az optikai kimenet is. eBay-en $10 körül már találsz. (spdif bracket)

[ Szerkesztve ]

(#40847) Norby007 válasza #65675776 (#40846) üzenetére


Norby007
tag

köszi

és ezen az egy rca-ról mire kell kötnöm a házimozin a másik végét? Van rajta egy optikai bemenet és egy rca (aux) fehér és piros jobb-bal. Mit kell tennem a belinkelt rca kimenettel? Abból hogyan kell rákötni a házimozira?

(#40848) #65675776 válasza Norby007 (#40847) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azokra az RCA-kra ne kösd, mert azok analog jelet fogadnak.

Milyen erősítő pontosan?

(#40849) norbert1998 válasza NyuszyCaster (#40837) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyre furább dolgokat művel az a lap. Oda tényleg személyes vizsgálat kell :(

(#40850) Norby007 válasza #65675776 (#40848) üzenetére


Norby007
tag

ez egy sima alap cucc philips htd3570

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.