Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) DUBOS94


DUBOS94
csendes tag

Sziasztok a problémám a következő van egy gép
alaplap asus p5kc
proci q6600
ram csx ddr2 1066 mhz (2gb)
vga hd 5770
táp chieftec 550w
Sikerült hozzá szereznem ugyanilyen típusú ramokat de játék közbe kifagy a gép míg 2 gigával nem csinálta ezt valakinek valami ötlet mitől fagyogathat game közben?
Válaszokat előre is köszi

(#39852) DUBOS94 válasza DUBOS94 (#39851) üzenetére


DUBOS94
csendes tag

előzőről lemaradt , hogy 2gigával bővítettem ugyanolyan kit mint amilyen alapból benne volt

(#39853) Balathruin válasza DUBOS94 (#39851) üzenetére


Balathruin
veterán

Memory remapping be van kapcsolva (BIOS)? Oprendszer 64 bites?

(#39854) DUBOS94 válasza Balathruin (#39853) üzenetére


DUBOS94
csendes tag

win7 64bit van rajta de ezt a memory remappingot nem találom a biosban az advanced fülecskénél kéne lennie?

(#39855) Balathruin válasza DUBOS94 (#39854) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem tudom neked hol van. Memory hole? Elég sok neve van.

(#39856) DUBOS94 válasza Balathruin (#39855) üzenetére


DUBOS94
csendes tag

nézelődők akkor pillanat és a remapping be vagy kikapcsolva kell ebben az esetben ?

[ Szerkesztve ]

(#39857) Balathruin válasza DUBOS94 (#39856) üzenetére


Balathruin
veterán

4GB és felette be.

(#39858) DUBOS94 válasza Balathruin (#39857) üzenetére


DUBOS94
csendes tag

Megtaláltam és be volt kapcsolva.

(#39859) DUBOS94 válasza Balathruin (#39857) üzenetére


DUBOS94
csendes tag

10p játék és megáll a hang és a kép is csak újraindítani lehet

(#39860) Taifa Díaz válasza haverr (#39845) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Esetleg driver telepítése után a szoftver paneljében nincs véletlenül a balance elmozdulva középről valamiért? Tudom, hogy banális lenne, de munkatársamnál is ez történt egyszer (megmagyarázhatatlan módon el lett húzva a csúszka teljesen balra, persze hogy csak a bal oldali hangszóró szólt).

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#39861) salmiakki


salmiakki
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS M5A97 EVO R2 alaplapom. Legutóbbi összerakás óta nem igazán volt terhelve, így sajnos csak most vettem észre, hogy a memóriák (2x4GB Corsair 1600MHz) valószínűleg rosszul voltak beállítva alapból, ebben szeretném segítségeteket kérni:

BIOS Beállítások: [link]
AIDA SPD Oldal: [link]

1. A BIOS-ban annak ellenére sincs 1600MHz beállítás, hogy mind két memóriának ez lenne a gyári sebessége, ami azért érdekes, mert BIOS frissítés előtt úgy emlékszem volt, sőt még a régebbi alaplapjaimon is!

2. Az AIDA SPD oldalán 800MHz látható, bár nem először fordulna elő, hogy rossz értéket mutat, de az sem, hogy egyszerűen rossz helyen nézem.

A kérdésem egészen pontosan az lenne, hogy ennél az alaplapnál hogyan is lenne a legcélszerűbb beállítani a memóriákat? Lehetne-e valamilyen szinten tuningolni őket?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#39862) Balathruin válasza salmiakki (#39861) üzenetére


Balathruin
veterán

Az FSB (BCLK) el van állítva, amúgy az 1728-as lenne. Időzítéseket nem mutattad.

(#39863) salmiakki válasza Balathruin (#39862) üzenetére


salmiakki
tag

Az AIDA képén látszik, de mindjárt lefotózom a BIOS-ban is.

UPDATE:
BIOS-ban minden RAM időzítés 'Auto'-n van.

[ Szerkesztve ]

(#39864) Oliver1982


Oliver1982
csendes tag

Config:

MB: Asus P8P67 Pro Rev 3.1
Cpu: i5 2500K
GPU: GTX580 Matrix
Mem: 16GB Ram
OS: Win 8.1 Pro

Kb 2 napja miutan lekapcsolom a gepet minden kikapcsol kiveve a ventillatorok (GPU,CASE,CPU) egyedul a tap ventije all meg. Reseteltem a BIOS-t de semmi, update is megvolt, semmi... Ezutan teljesen szetszedtem a gepet, mikor a tapra csak a ventiket rakom alaplapot nem akkor ha aramot adok a tapnak, nem mennek a ventik, de ahogy radugom az alaplapot is, egybol elindul minden. VGA venti, CPU huto, haz ventik, minden, kiveve a tapban levo. A gep mukodik rendesen, nincs teljesitmeny ingadozas vagy akarmi, egyszeruen csak nem kapcsol le. En a tapot kizarnam, mert akkor a ventik is mennenek alaplap nelkul is. Sok forumon irtak, hogy Asus "glitch" sok alaplapnal, es a CMOS reset segit, de en esetemben nem. Masik amit talatam amit az asus oldal is ir:

http://www.asus.com/support/FAQ/1005498/

Az a IEEE 1394 controller power managmentbe be kellene allitani, hogy a computer kikapcsolhatja. Ezzel csak az a baj, hogy win8.1-ben nincs power managment ful, ennel a controllernel.
Legyszi segitsetek, ha valaki tudna valamiben,mert mar nagyon idegesit a dolog. :W :W :W

(#39865) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Mivel lehet kinyírni egy alaplapot, hogy az semmi életjelet nem mutat? Se hibakód sípolás nincs, semmi nem melegszik, szóval "zéro" minden. Eladtam egy lapot és 2 óra múlva hívnak, hogy abszolút nem megy a lap. Működő gépből vettem ki tökéletes állapotban. Elmentem megnézni és tényleg semmi, mellette a többi alkatrésszel összerakva egy másik lap ment rendesen. Garanciás a lap úgyhogy viszem vissza gariztatni, de mitől van az, hogy nálam tökéletes volt másnál meg nulla lett hirtelen. "Számtekes" akinek eladtam szóval nem kóklerhez került, de akkor, hogy lehet ez, hogy nem megy, mi lehetett vele?
Üdv!

(#39866) joccadoki válasza benvolio (#39865) üzenetére


joccadoki
senior tag

attól hogy számtekes, attól még csinálhatott rövidzárlatot. Fémre rakta a hátulját, megcsúszott a csavarhúzó, ezzel leszedett egy- két ellenállást, szar a tápja, és hirtelen nagyobb áramot lökött rá mint kéne egy kis ideig, esetleg leejtette.........

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39867) benvolio válasza joccadoki (#39866) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor még az is lehet, hogy nem fogják gariztatni?

(#39868) Smiley válasza benvolio (#39865) üzenetére


Smiley
őstag

Jo meleg volt amikor kivetted, o kivitte, ahol meg hideg van, hazament es gyorsan osszerakta kicsapodott egy kis para valahol ott ahol nem kellett volna, es mar ki is van nyirva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39869) joccadoki válasza benvolio (#39867) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát akkor nem. A gari arra szól ha gyártó hibázott, arra nem ha az aki összerakta.
De ez neked is jó, mert a képébe nyomhatod a papírt, hogy "te cseszted el, nem fizetem vissza a pénzt". Mondjuk nem tudom, hogy fog reagálni rá.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39870) benvolio válasza Smiley (#39868) üzenetére


benvolio
őstag

Ez nem így volt. A működő gépet úgy értettem, hogy napi használatban volt a gép, de én is az "előrelépés" miatt vettem használtam egy lapot, kivettem ezt a gépből majd 2 nap múlva én vittem el a vevőnek.
(#39869) joccadoki : én visszaadtam a pénzt, nem cirkuszolok ilyennel, annyit nekem nem ér, csak fájó, hogy helyi számtek boltos és itt fórumozó és ilyen történik. Soha semmilyen problémám nem volt senkivel és semmilyen alkatrésszel amit eladtam vagy én vettem /persze én csak pár dolgot adtam-vettem a "gépfejlesztés" miatt/. Most "belefutottam" ebbe és nem tudom hova tenni a helyzetet. "Öregségemre" most fizetem meg ezzel a tanulópénzt úgy látszik, mert másra nem tudok gondolni, mint, hogy átvágott, mert valami történhetett. Kíváncsi leszek mit mond a szerviz. Ha a lap lett hirtelen rossz akkor megkövetek bárkit, de ha "emberi tényezőt" hoznak ki hibának akkor az biztos nem én voltam

(#39871) Balathruin válasza benvolio (#39870) üzenetére


Balathruin
veterán

Antisztatikus zacskóan volt?

(#39872) benvolio válasza Balathruin (#39871) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, mondhatni teljesen új állapotban vittem el ahogy vettem /zacskó, doboz, tartozékok/, ilyen téren pedáns vagyok.

(#39873) Kempeti


Kempeti
tag

Ha H61M-DS2 Gigabyte Ultra Durable alaplapban DualCore Intel Core i3-3240, 3400 MHz (34 x 100) processzor volt, akkor a legfrissebb bios van rajta, és vinni fogja a i3 3220-t is?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#39874) varmi2 válasza Kempeti (#39873) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen revíziós a lap, mert nem mindegy. A lap bal alján van írva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39875) Smiley válasza benvolio (#39870) üzenetére


Smiley
őstag

En csak egy lehetoseget irtam le. :) Tuti hogy minden alaktresz kompatibilis volt vele?
Nekem meg sok-sok evvel ezelott volt egy olyan p3-am ami ugy kerult hozzam, hogy valoszinuleg doglott a lap, igazabol csak annyi volt a baja hogy nem szerette ha hazba volt rakva, spiral fuzeten meg evekig ment, de ha beraktad egy hazba meg se nyikkant.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#39876) Kempeti válasza varmi2 (#39874) üzenetére


Kempeti
tag

Használtan venném, képen én nem látom.
Dobozán nincs rajta?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#39877) varmi2 válasza Kempeti (#39876) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kérdezd meg az eladót. Meg egyúttal azt is, hogy milyen bios van rajta.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39878) Kempeti válasza varmi2 (#39877) üzenetére


Kempeti
tag

Megkérdeztem a revíziót. Biosz nem tudja , azert gondoltam, hogy a legfrissebb, mert eddig az a proci volt benne. Amúgy min változtat a revízió szám?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#39879) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Mitől lehet az, hogy néha a gépem bekapcsoláskor a következő ablak indít ? Le okézom, és indul minden rendben. Már 3-szor eljátszotta az utóbbi pár hétben. Előtte sose.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#39880) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Kinéztem az ASUS AM1M-A alaplapot HTPC-nek. Fontos lenne a "Power on by USB keyboard" funkció, de a leírásból ez nem derül ki.
Asus presales elérhetőséget se égen se földön nem találok. Hogy tudnám kideríteni, hogy jó-e nekem az alaplap.?

(#39881) benvolio válasza benvolio (#39865) üzenetére


benvolio
őstag

Na visszaszívok mindent amiket írtam feljebb is. Most jövök a boltból ahol vettem a lapot, ott is összerakták előttem és hibátlanul megy!!! Szóval a vevőmnél volt valami gond más alkatrészével. Felhívtam és elmondtam, hogy tökéletesen megy. Azt mondta ilyennel még nem találkozott és nem érti mi lehet nála a rossz amikor más lappal a többi alkatrész is megy. Szóval rejtély ez a hiba nála, de talán szerencse, hogy nem tett kárt az én lapomba. Teszem vissza apróra, és köszi azért a válaszokat.
Üdv!

(#39882) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Szervusztok !

Osztálytársam (számtek suli) érdekes dolgot említett, miszerint a POST-képernyő üzeneteit neki "ezer éve" egy számtech-boltos srác lépésről lépésre, tulajdonképp soronként hozta elő. Állítólag egy 486-os masina volt. Hallottatok-e már olyanról, hogy a szokásos pause+space türelemjátékon kívül ilyesmi bármivel előhozható (bill-kombó, vagy bármi más) ? Számomra teljesen új ez az infó, pedig jónéhány kodegány-ház vagdalta már véresre az ujjaimat.

Kösz előre is !

(#39883) varmi2 válasza Celtis (#39880) üzenetére


varmi2
nagyúr

Haza megyek este, és megnézem neked az uefiben, hogy van-e ilyen opció.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39884) Zunex


Zunex
tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám. Remélem valaki tud segíteni. Történt 2 hete kb, hogy ismerősöm prociát ki kellett próbálnom a gépemben. Hiba nélkül ment, minden rendben volt. Ez egy phenom II 945 volt. Aztán visszaraktam az enyémet (fx 8320). Azóta maxon dolgozik a hűtő folyamatosan. Hiába állítom be a biosban, 60 fokon tartsa a gépet, akkor is 30 fokosan kimaxolja a ventiket. Azóta milliószor reseteltem a biost, vettem az 500 ft-os paszta helyett artic cooling mx 4-et, de nem változott semmivel sem a hőmérséklet. És a venti viselkedése sem. Az a vicces, hogy nem számít meddig húzom a procit, akkor is 30 fokokat ír idle-re és 55-60-at load-ra. Nem számít hogy játszom a fesszel. Elromlott volna az érzékelő? Valaki tudna segíteni?

CPU: AMD FX-8320
Cooler: Cooler Master T2 Blizzard
Alaplap: Asrock 970 pro 3
PSU: Corsair CX-600
GPU: Sapphire R9 270x
RAM: 4x2gb kingmax hercules nano gaming

Előre is köszi a helpet!

(#39885) windlord válasza Zunex (#39884) üzenetére


windlord
őstag

cmos clear is volt?

(#39886) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi alaplapon a pirossal bekeretezett CHIP kb. mekkora fizikai megütődést képes elviselni, (ha így rajt van az alaplapon mint a képen) anélkül, hogy semmi sérülés ne érje (pl forrasztás elengedi a CHIP-et,stb) [link]

[ Szerkesztve ]

(#39887) Celtis válasza varmi2 (#39883) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi,
Természetesen vettem a fáradságot és megnéztem a leírást, csak utána kérdeztem. Kifejezetten ilyen nem lehet beállítani, te sem fogsz találni.
Inkább az a kérdés, hogy ennek ellenére USB billentyűzettel vagy egérrel be lehet-e kapcsolni a gépet leállítás után (tehát nem altatásból)

(#39888) windlord válasza #85154688 (#39886) üzenetére


windlord
őstag

Nem egészséges ha ütögetve van.
De erre így azért nehéz válaszolni...

Mi esett rá, milyen messziről, mekkora magasságból, milyen súllyal, hányszor...?
Mi a baj?

(#39889) #85154688 válasza windlord (#39888) üzenetére


#85154688
törölt tag

Úgy történt, hogy mikor ki akartam venni a VGA kártyát akkor azt a kis kék VGA rögzítő pöcköt nem értem el az ujjammal, hogy hátranyomjam ezért egy kis vékonyabb műanyag csavarhúzónyéllel próbáltam hátranyomni,de véletlenül lecsúszott róla a csavarhúzó nyele és pont megütöttem vele a képen látható bekeretezett CHIP-et....

(#39890) Zunex válasza windlord (#39885) üzenetére


Zunex
tag

Lehet noob kérdés, de az nem egyenlő a load setup defaults-al a biosban? Vegyem ki az elemet? Az "jobban" kinullázza?

(#39891) windlord válasza Zunex (#39890) üzenetére


windlord
őstag

Jobban.
Mehet elem kivétel, áramtalanítással is, de jumperrel is...

malware:

Szerintem nem para!
Főleg, ha nincs semmi baj a működésben!

[ Szerkesztve ]

(#39892) Zunex válasza windlord (#39891) üzenetére


Zunex
tag

Köszi, az elemeset kipróbálom most. :R

(#39893) windlord válasza Zunex (#39892) üzenetére


windlord
őstag

Kíváncsi vagyok az eredményre!

(#39894) Zunex válasza windlord (#39893) üzenetére


Zunex
tag

Semmit sem változott sajna! Folytatja tovább. Egyéb ötlet esetleg?

Szerk: Ki lett resetelve, a bios az óra előröl indult és minden beállítás az alapon volt. Most úgy is indítottam el a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#39895) windlord válasza Zunex (#39894) üzenetére


windlord
őstag

Érdekes.
Szüleim gépe csinálja pont ugyanezt, de nem tudtam megoldni... :)
De nem ugyanezzel az alaplappal, de szintén cpu csere után...
Én kiestem...

Nekem egy ilyen eset után cmos clear sikert hozott...

Remélem vmi megoldja és én is profitok belőle :)

Sajnálom, hogy nem sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#39896) Zunex válasza windlord (#39895) üzenetére


Zunex
tag

Tényleg érdekes. Én még a hűtőre gyanakszom, hogy nem illeszkedik valami rendesen rajta. Mert levettem a hűtőt és kitisztítottam és amikor visszaraktam a hűtőbordára nem tűnt valami stabilnak, de múltkor is ilyen volt, szóval nem gyanakodtam, de most már kezdek arra. Kezd minden kiesni és csak az marad. Holnap nyüstölöm még egy kicsit hátha. Ha meg sikerült megoldani, akkor írok! Igaz ez visszafele is remélem! :R

(#39897) joccadoki válasza Zunex (#39896) üzenetére


joccadoki
senior tag

Nem hűtő az tuti, hisz pörög
kell egy sensorview! lehetséges a szenzor halt be! Sensorsview: grafikon-> hd videó, játék meg minden, nézd mit mutat. ha nem mozdul, akkor az gáz (bár milyen szemszögből nézzük. Ha éppen 30at jelez, majd nem megy maxra a venti amikor kell....)

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39898) Visormail


Visormail
addikt

Üdv, na itt is rákérdezek. [link] ez most akkor árthat a videókártyának, hogy nem lehet fixálni a pci-e órajelet?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#39899) tgulyas


tgulyas
senior tag

üdv, van egy régi sulinetes gépem Fujitsu Siemens , AMD Sempron 1800MHZ procival szereté egy win 7 rá rakni de nem biriom, lehet hogy anyira levan integrálva a gép hogy csak xp megy fel rá ? alap lap GA-K8RS482M

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#39900) Labolt


Labolt
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogs tavaly májusban vettem egy Asrock fm2a88x-itx+ alaplapot, ami múlt hét szombatig a szekrényben pihent processzor hiányában. Azóta ha kikapcsolom a tápot, 2-3 óra után bekapcsolásnál kiírja, hogy: "cmos date/time date not set". Beáll 2062 februárra. Átállítom, müködik. Táp kikapcs, pár óra múlva be és ugyanez. Elemet cseréltem, de ugyanez. Viszont észrevete, hogy az elemet tartó műanyag billeg a lapon.

Vakarom a fejemet. Ez most akkor garanciális problélma lehet, mert nem éritkezik az alaplappal a tartókonzol?

A memóriát is viccesen kezeli. Corsair vengeance pro-t kapott. 2133 cl9 dual channel. Viszont autón csak 1333-nak ismeri, de legalább duálban. Ha XMP-t beállítom, akkor 2133, viszont csak single chanel. Ha csak a sebességét állítom be 2133, akkor is single.

Egyszer megcsinálta auto-n, hogy 2133 és dual channel. De el is feletette a táp kikapcsolásánál. Azóta sem állítja be így.

Első pár alkalommal az op rendszer (win7 64bit) is csak 4 giga memóriát kezelt, pedig felismerte, hogy 8 giga van benne.
Csak kezelni a felét kezelte. Ezt mostmár megoldotta magától.

Lehet elnéztem valami beállítást?
Ha hétvégéig nem oldódik meg, akkor gariztatom, de feleslegesen nem szeretném.

Köszönöm előre is a segítséget.

Agy nélkül is van élet!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.