Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9451) Kaics válasza barnam_ (#9449) üzenetére


Kaics
tag

FLB R8_Hun volt fent. Végre hazajöttem 4 napra, úgyhogy lett volna időm feldobni egy újabb szoftot. De ugye újabb Recovery Clockwork-öt sem ártott volna. Eddig kétszer szarta el magát az SD karim, úgyhogy már untam.

Semmi nem akart felmenni sehogy, azért akartam előlről.

kelzsoca: nem csinál semmit.

(#9452) kelzsoca válasza Kaics (#9451) üzenetére


kelzsoca
félisten

De csodazip-et még tudsz/tudnál indítani, tehát azt elkezdi csinálni?

(#9453) barnam_ válasza Kaics (#9451) üzenetére


barnam_
nagyúr

Eddig kétszer szarta el magát az SD karim
Ha rossz az SD kártya, akkor a csodazip is rossz lehet. Lehetséges hogy az error is innen származik. Akkor nagy valószínűséggel kuka, és még mázlid van ha kicserélik...

(#9454) Kaics válasza kelzsoca (#9452) üzenetére


Kaics
tag

Semmit nem kezd el. Elhalt.

Aggregátor: meglehet. Bár két különböző SD karival is próbáltam a ROM-ot használni. Mindegyikkel volt valami baja. Másik telóval meg mentek a karik.

[ Szerkesztve ]

(#9455) anglergab válasza Kaics (#9448) üzenetére


anglergab
addikt

@Kaics

Kérlek írd be, hogy a csodazip, amit alkalmaztál hány bájt méretű partition_zte.mbn fájlt tartalmaz! Tudsz készíteni fotót a zöld error üzenetről? Újrapróbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#9456) barnam_ válasza Kaics (#9454) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hány MB-s a csodazip, amit fel akartál tenni? MD5 egyezik?

(#9457) Kaics válasza anglergab (#9455) üzenetére


Kaics
tag

252. Nem tudok készíteni semmit. Nem lehet vele semmit kezdeni. Teljesen behalt.

Az egész 166 572 646 bájt.

Lényeg, hogy elvileg vihetem vissza. Gyakorlatilag mennyi idő, ha cserélik is? Helyben esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#9458) kelzsoca válasza Kaics (#9454) üzenetére


kelzsoca
félisten

Írtad is hogy problémák voltak az SD kártyával, és ha jól gondolom ennek ellenére bepróbáltál (a valószínűleg hibás) SD kártyáról egy TPT-s eljárást.

Sajnos erre volt már példa, azonnal tégla lett az adott készülékből, valószínűleg itt is ez történt :(

Ha jó helyre viszed, akkor akár azonnal is cserélik (ha van készleten persze)

(#9455) anglergab

Teljesen mindegy, itt egészen más volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#9459) barnam_ válasza Kaics (#9457) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mivel nincs szerviz, elvileg azonnal cserélik. De ez bolttól, eladótól függhet. Lehetőleg oda vidd vissza, ahol vetted.

(#9460) anglergab válasza kelzsoca (#9458) üzenetére


anglergab
addikt

Ezeket a készülékeket az exe-s eljárással (T honlapjáról) nem lehet feléleszteni? (az exe sokkal mélyebb szintű változásokat tud csinálni, mint a TPT)
Vagy az FTM módig sem lehet eljutni?

(#9461) Kaics
Mik voltak az SD "elhalálozások" tünetei?
(én régebben tapasztaltam random unmountolásokat egy PC-n (win és linux alatt is, de csak egy PC-n), amikor írtam SD-re => akkor ez nem feltétlenül ilyen tünet)

[ Szerkesztve ]

(#9461) Kaics válasza kelzsoca (#9458) üzenetére


Kaics
tag

Holnap beviszem egy nagyobb üzletbe, hátha kicserélik. Kövivel majd jobban figyelek, de már használat közben jött elő az SD kártya elhalása kétszer (2-3 hét telt el az elhalálozások között). Lehet hogy a készüléknek volt valami baja. Azért köszi srácok!

Aggregátor: Webshop-ból rendeltem.

anglergab: Egyik pillanatról a másikra lefagyott, aztán újraindult nagy nehezen és nem voltak meg az appok. Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9462) kelzsoca válasza anglergab (#9460) üzenetére


kelzsoca
félisten

Se kép se hang, a töltést felveszi, de többre nem képes :)

Lehet hogy maga az SD foglalat volt a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#9463) anglergab válasza kelzsoca (#9462) üzenetére


anglergab
addikt

Lehet, hogy a full rom-ok hozzájárulhatnak az SD fokozottabb elhasználódásához?
Nem biztos, hogy ilyen igénybevételre tervezték (hogy non-stop olvassa/írja a rendszer)
Emiatt, és a rendszer lelassulása miatt soha nem támogattam a full rom-ok használatát :)

[ Szerkesztve ]

(#9464) Miksz válasza anglergab (#9460) üzenetére


Miksz
tag

Ezen én is erősen gondolkodóba estem. Elméletileg a t-től letölthető exe-s csodazipes program ugyanavval a szisztémával működik mint a svéd exe-s 2.2 hivatalos frissítés. eméletileg a kiokosított download exe-vel talán kihozható belőle valami, de merszem nincs még hozzá hogy kipróbáljam.

ZTE Blade a penge, MyAudio S8 808DCC, Sony Xperia M, Xiaomi Redmi 3S

(#9465) anglergab


anglergab
addikt

@Kaics
Ugye az akkumulátort próbáltad kiszedni, majd betenni?
Ezután próbáld a csodazipet alkalmazni másik SD kártyáról!
Kipróbálhatod, hogy akksi nélkül, lenyomott Hangerő_le és/vagy Hangerő_fel gombbal csatlakoztatod USB-re! Továbbá kipróbálhatod, hogy a Hangerő_le és Hangerő_fel gombokat egyszerre nyomva tartod és így bekapcsolod, vagy PC-hez csatlakoztatod (DFU mód) (az utóbbi esetben nem kell akkumulátor)!

(#9464) Miksz
Az exe alkalmazásához a készüléket FTM módba (gyári recovery) kell tenni. Valószínű, hogy nem tudja elindítani a recovery-t sem.

[ Szerkesztve ]

(#9466) Miksz válasza anglergab (#9465) üzenetére


Miksz
tag

inkább majd privátba folytatom

[ Szerkesztve ]

ZTE Blade a penge, MyAudio S8 808DCC, Sony Xperia M, Xiaomi Redmi 3S

(#9467) Kaics válasza anglergab (#9465) üzenetére


Kaics
tag

Ez halott hús. Nem reagál semmire. Totál meghalt. Tégla. :W

(#9468) anglergab válasza Kaics (#9461) üzenetére


anglergab
addikt

@Kaics
Újabb ötlet: próbáld bekapcsolni a készüléket a Vissza gomb nyomva tartása mellett!

(#9469) barnam_ válasza Kaics (#9467) üzenetére


barnam_
nagyúr

De legalább lesz mivel falazni ;] (bocs)

(#9470) Kaics válasza barnam_ (#9469) üzenetére


Kaics
tag

Pont leszarom a telót, csak holnap megyek haza Németországba és lehet nem ártott volna, ha működik. :DDD

anglergab: Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9471) miresz


miresz
veterán

ZTE Blade 2.3.3 blue by Kelzsoca rom-ról valaki tud valamit? Hibák,stb....érdekelne,főként az,hogy ez is újraindul-e minden töltés után?

[ Szerkesztve ]

(#9472) petike.hu válasza anglergab (#9468) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Ez nem segíthet Kaics kollégán? Mintha itt a nem működő recovery mellett is lehetne a Telefonnal kommunikálni és rátölteni PCről. :U

Hang fel+ hang le lenyomva akksi nélkül PCre dugni... de ehhez talán inkább a te segítséged kellene anglergab
Vagy valaki hozzáértő aki segítene Kaics-nak
!!!veszélyes műveletek sora!!!

[ Szerkesztve ]

(#9473) szezso15


szezso15
addikt

BLOGOM FRISSÜLT!

Ha itt van xakta kolléga,megy már a rom? :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#9474) Doze válasza kelzsoca (#9462) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem lehetne valami memóriatesztet végignyomatni Gen1 to Gen2-re módosításnál? Recovery-ben le lehet kérni talán "error log" :F ? És ha túl sok a hibás szektor akkor egyszerűen bele se fogjon az ember... Meg az sd kártyát is tesztleni hogy közel nullára csökkenjen a téglásodás veszélye... Vagy még úgy is nagy lenne a veszély? :F

(#9475) Watto1991 válasza miresz (#9471) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nagy a szórás a telefonok között, valakinek újraindult, valakinek nem (mint pl. én).

(#9476) Frozzy


Frozzy
őstag

TPTvel ha megcsinálom GEN2re az jó ?:) (2mb cache, 136 mb system, 302mb data. 0 oem) ezek a paraméterek jók a telefonnak ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#9477) _NCT válasza Kaics (#9470) üzenetére


_NCT
őstag

Azt próbáltad, hogy kiveszed az akksit és a Hangerő le és fel gombokat egyszerre nyomva tartva dugod rá usb-re, és egészen addig nyomva tartod, amíg nem hallod a Windows eszközfelismerés hangját, vagy amíg ki nem írja, hogy ZTE Handset COM14-es porton csatlakoztatva van a teló?!

(#9478) kelzsoca válasza anglergab (#9463) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lehet, hogy a full rom-ok hozzájárulhatnak az SD fokozottabb elhasználódásához?

Pont annyira mint a nem full romok :)

Nem biztos, hogy ilyen igénybevételre tervezték (hogy non-stop olvassa/írja a rendszer)

Azért van hogy használjuk, fogyóeszköz, aki ezt nem érti meg az többet ne is vegyen használati tárgyat :)

Emiatt, és a rendszer lelassulása miatt soha nem támogattam a full rom-ok használatát

Addig jó amíg van választási lehetőség.
Ha átpakolnánk a dalvik cache-et az SD-re na az visszafogná a rendszert.

(#9474) Doze

Lehet logoltatni a rendszert, de mit csinálsz ha hibás szektorokat látsz itt-ott, nem tudhatod hogy esetlegesen azok miatt lenne -e problémád vagy nem.

(#9471) miresz

n39-es a rom alapja, voltak olyan visszajelzések, amik arról számoltak be hogy töltés után reboot volt.

[ Szerkesztve ]

(#9479) miresz válasza Watto1991 (#9475) üzenetére


miresz
veterán

Az faxa! Van már egyátalán hibátlanul működő 2.3-as rom? Ha van melyik az?

[ Szerkesztve ]

(#9480) anglergab válasza Kaics (#9470) üzenetére


anglergab
addikt

A DFU-módban (lenyomva mindkét hangerőgomb egyszerre, amikor csatlakoztatod PC-re, akár akksi nélkül) sem ismeri fel a PC?

[ Szerkesztve ]

(#9481) petike.hu válasza kelzsoca (#9478) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Én szeretem a FULL romokat...

Zsoca CM7.0.2-es blued nem lesz? (esetleg FM rádióval ;] )

(#9482) kelzsoca
Csúcs. Jobb mint az SS vagy 1:1 ua?
Illetve eddig az moddolt SS RLS4b blue liteod használtam de beadta a kulcsot a market, úgyhogy most kipróbálom a CM 7.0.2.-t

[ Szerkesztve ]

(#9482) kelzsoca válasza anglergab (#9480) üzenetére


kelzsoca
félisten

Látom nem adod fel :)

(#9481) petike.hu

Jelenleg a vodás gyári 2.2 módosítását csinálom, CM rommal jövő hét szerdáig biztos nem foglalkozom.

(#9483) frozzyZTE

Modacos exe, full gen2.

[ Szerkesztve ]

(#9483) Frozzy válasza kelzsoca (#9478) üzenetére


Frozzy
őstag

kelzsoca te mivel csináltad meg a GEN2sítést ?:)

és menyire biztonságos? és menyire volt könnyű ?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#9484) Watto1991 válasza miresz (#9479) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nincs és valószínűleg nem is lesz. (kivéve, ha GYÁRI 2.2 az alapja) Amúgy a hibátlan főzött ROM kifejezés eléggé relatív a Blade esetében, attól függ, ki milyen szinten használja a telefont, milyen programokat tesz fel rá. 1 próbát megér Kelzsoca 2.3.3 -as ROMja, nekem annyi gondom volt vele, hogy bizonyos játékoknál, ahol intenzíven kellett tapizni a kijelzőt, néha elfelejtette bevenni az érintést. Mást nem tapasztaltam, bár én nem vagyok mélyen benne a programokban.

[ Szerkesztve ]

(#9485) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Ma volt egy hosszabb utam,kb. 3 óra volt,végig Igo 8.4et használtam,gyári 2.1es rom,a jó magyar utakon a legnagyobb bukkanóknál hirtelen elment a kép egy része,kb. az alsó fele,teljesen befeketedett aztán visszajött.Ez lehet a telefon hibája?(egyébként semmi gond nem volt vele soha)Ez elég ritkán jött elő,és mindig csak amikor nagyon megdobta valami az autót.

(#9486) kelzsoca válasza Frozzy (#9483) üzenetére


kelzsoca
félisten

Semmi extra, az a lényeg hogy az áram minden körülmények között biztosítva legyen, így ideális notebookról vagy szünetmentessel megtámogatott PC-ről csinálni a módosítást.

~pár perc volt az egész, viszont nagy figyelmet igényel, a letöltött csomagokat MD5 szinten kötelező ellenőrizni, usb kábel is lehetőleg valami minőségi legyen (a gyári elég bovli, én Nokia usb kábelt használok)

nehézségi szint: haladó

(#9485) Fehercsoki

iglo halrudakkal kapcsolatban itt senki nem nyilatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#9487) Kaics válasza anglergab (#9480) üzenetére


Kaics
tag

Próbáltam mindenhogyan. Nem reagál semmire. Totál használhatatlan. :/

kelzsoca: Mindig, minden körülmények között. :D

[ Szerkesztve ]

(#9488) kelzsoca válasza Kaics (#9487) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ne is erőlködj vele, az teljesen meghalt :K

(#9489) Zsolaf válasza Fehercsoki (#9485) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nekem is ez a navigáció van, semmi gond vele csak annyi történhetett, hogy a bukkanó miatt a képernyő át szeretett volna fordulni és vissza ettől lehet ez a jelenség semmi extra.

[ Szerkesztve ]

(#9490) szezso15 válasza kelzsoca (#9486) üzenetére


szezso15
addikt

Iglo halrúd :DDD :DDD

*Hajrá Loki!* i15+

(#9491) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Köszi amuba!Erre nem is gondoltam.

(#9492) Frozzy válasza kelzsoca (#9486) üzenetére


Frozzy
őstag

én meg egy sony ericsson x10 mini pro kábeljét szoktam használni :) tudnál esetleg segíteni feltenni részletesen ?:) ja igen.. és az IMEI számomhoz ugye nem nyúl ?
amugy ez az ugye ?:D

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#9493) Zsolaf válasza kelzsoca (#9486) üzenetére


Zsolaf
addikt

Kelzsoca!

Tudom, hogy ellene vagy, hogy leírást készíts, de úgy látom páran akik GEN2 akarnak csinálni megfelelő tudás nélkül sok tégla lesz, nem lenne jobb majd készíteni egy korrekt leírást mielőtt téglagyár megnyit? :F

(#9494) jano_77


jano_77
nagyúr

Tudna vki segíteni wifi router ügyben? Mondjuk Kelzsoca, esetleg más wifi szakértő?
Az a gondom, hogy asszony laptopja miatt lett beruházva egy routebe, hogy tudjon alkalomadtán itthonról dolgozni, ha szükséges. Ki is jött a rendszergazdánk és beállította, Ő hozta a routert is. (ZyXEL) Sajnos a beállítás nem sikeredett túl jól, mert asszony laptopján a net, hol működik, hol nem. Tiszta ideg már miatta. Tudna vki segíteni esetleg a beállításban? Vagy, hogy mit ronthattunk el, mire figyeljünk, mit nézzünk meg, mit próbáljunk ki?
Ha vki segítene, írhat priviben, nem akarok itt OFF témával foglalkozni.

Köszönöm

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#9495) kelzsoca válasza Zsolaf (#9493) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, éppen a leírást készítem, és nem azért mert támogatom az átállást, hanem mint írtad is hogy ne legyen annyi tégla a félreértett angol leírásból.

Viszont én a full Gen2 verziót fogom leírni, ennél a művelet elvégzése után nem lehet visszaállítani Gen1-re a készüléket!

(#9492) frozzyZTE

Egy részletes és érthető leírással tudok mindenkinek segíteni, az alapján meg lehet csinálni a frissítést :)

Eddig aki megcsinálta ezt az átalakítást IMEI változás nem történt, persze ettől még lehet, bármi lehet, tégla is lehet a készülékből, a felelősség mindig a felhasználóé.

[ Szerkesztve ]

(#9496) tlac válasza jano_77 (#9494) üzenetére


tlac
nagyúr

(#9497) Frozzy válasza kelzsoca (#9495) üzenetére


Frozzy
őstag

Szerintem Tökéletes lesz :) csak a garancia vesztéstől félek.. bár szerintem a jövőben ezt is meg lehet majd oldani :)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#9498) jano_77 válasza tlac (#9496) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi, remélem ott is olyan segítőkészek és rendesek az emberek, mint ebben a topickban.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#9499) Zsolaf válasza kelzsoca (#9495) üzenetére


Zsolaf
addikt

Mindegy, csak legyen egy pontos leírás mielőtt neki állnak úgysem lehet megakadályozni, hogy csinálják akkor legalább lesz 1 korrekt leírás és az alapján kevesebb az esély a téglához.

ÉS MINDENKI NEVÉBEN IS KÖSZÖNJÜK!!!!! :R

(#9500) szigmat válasza janakbacsi (#9374) üzenetére


szigmat
tag

Köszönöm, janakbacsi! Sikerült minden fontos dolgot lementeni az sd kártyáról.

A telefon fáljjait, amit a memóriakártyáján tart, hongyan/honnan lehet feltenni egy üres memkarira, ha már nincsenek meg nekem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.