Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8851) anglergab


anglergab
addikt

(#8845) Doze
csak full töltést csináltam
Igaz a Li-Pol akksinak nem tesz jót, de érdemes néhányszor lemeríteni, hogy a rendszer megtanulja a lemerülési karakterisztikát, így helyes lesz a százalék kijelzés.
Ezután sohase várjuk meg, hogy (teljesen) lemerüljön.

(#8850) jpm
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#8852) _NCT válasza api29 (#8843) üzenetére


_NCT
őstag

Tudom csak..... Én azért még tartok ezektől az új módszerektől, ami másnál nagyon jól működik, az lehet hogy pont nálam fog becsokizni....

Azért ha valaki próbálja majd, az bátran írja be, hogy tégla or not tégla lett az eredmény.

Mellesleg üssetek nyugodtan ha vótmá, de: RLS5 REMIXED

[ Szerkesztve ]

(#8854) anglergab


anglergab
addikt

Tud valaki USB host módot támogató 2.2-es boot.img-ről (kernelről)?

(#8855) _NCT válasza api29 (#8853) üzenetére


_NCT
őstag

E öröm e bódottá, e örö bódottá :DD

Akkor rendben, már egy pozitív visszajelzés van :)

Feldobom ezt a Remixed ROM-ot, mit tud .

[ Szerkesztve ]

(#8856) Doze válasza api29 (#8849) üzenetére


Doze
aktív tag

De a lényeg az hogy az RLS4-nél a 170mb közel 270mb volt... de már lehet tényleg keverem :DD Most újból pakolom. De lehet kipróbálom a RLS5öt nem angol? Meg talán azt írta kelzsoca hogy ő már bele építette azokat a kerneleket az rls4 blue romjába ami az rls5-ben van...vagy tévedek? :F

(#8857) tlac válasza anglergab (#8854) üzenetére


tlac
nagyúr

az usb on the go érdekesebb ;)

(#8858) anglergab válasza tlac (#8857) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, és valószínűleg támogatja is az USB-OTG-t a Blade CPU-ja (a kernel config-ban találtam utalásokat).
Úgy tudom, hogy a microUSB csatlakozó 5. (eddig kihasználatlan) érintkezőjének leföldelésével (?) lehetne váltani a host és kliens mód között (elméletileg).
Te sem tudsz USB host enabled kernelről? :)

[ Szerkesztve ]

(#8859) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok!
Van egy érdekes eset,ami vagy szolgáltató oldali probléma,vagy ZTE. Kollegának 2.1-es gyári T-s rom van,nekem 2.2-es főzött csoda
Ő is tapasztált már olyasmint,hogy 6 perc után bontotta a hívást,ha hívást kezdeményeztünk. Nem mindig,de már többször előfordult.Valakinek volt ilyen esteleg?
Köszi válaszotok. :R

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#8861) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Ebböl a kelzsoca féle RLS4b ből létezik fuull is vagy csak Lite???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8862) tlac válasza anglergab (#8858) üzenetére


tlac
nagyúr

nem néztem még alaposan utána, nem tudom mi szükséges hozzá a kernel szintjén
de arra tippelnék, hogy csak egy megfelelően konfigolt kernel kell

(én egyébként usb-s modemet szeretnék rákötni, ehhez szerintem még kellene pluszba az usb_modeswitch is)

(#8863) HIROdj


HIROdj
tag

Ha lehet hogyan lehet gen2 siteni, utána visza gen1 siteni. Mik a veszélyei?

(#8864) HIROdj


HIROdj
tag

Melyik a legújabb rom gen1re, melyik a legjobb, jön ki új?

(#8865) shagy válasza jpm (#8850) üzenetére


shagy
tag

Ha jól tudom azóta már nem a kínai 2.2 rom van áttrükközve h használni tudjuk mi európaiak, hanem egész olyanokra készült svéd rom ez mint amit itthon is forgalmaznak.
Ha állatságot mondok, akkor javítsatok ki. :B

Mondjuk én is pont ezt az flb8at nyúzom még, de nekem is érik m kiváncsi vagyok. ;]

- shagy

(#8867) HIROdj


HIROdj
tag

Mi van az android 3.0 val a honeycomb-sal lehet már vele telefonálni?

(#8868) anglergab válasza tlac (#8862) üzenetére


anglergab
addikt

Nekem már sikerült az USB host mód 2.1-es rendszeren (ahhoz találtam boot.img-et és so ~driver fájlokat). Házilag csináltam megfelelő Y-alakú USB-kábelt. :)
USB-s billentyűzet, egér működnek, akár ezekből több is, egyszerre, USB-hubon.
Elméletileg lehetséges lenne még: USB-DisplayPort (külső framebuffer/monitor), USB-LAN (RJ45 kábel), USB-s joystick, pendrive
Annyi bizonyos, hogy a host enabled kernelen (boot.img-en) túl szükség van so kiterjesztésű fájlokra is, amiket insmod paranccsal be kell tölteni futó rendszeren.
Szerinted a 2.1-hez írt so-k működnének 2.2-es rendszeren?

[ Szerkesztve ]

(#8869) HIROdj válasza api29 (#8866) üzenetére


HIROdj
tag

Pontossabban

(#8870) #19617792 válasza HIROdj (#8867) üzenetére


#19617792
törölt tag

A Honeycomb nem való erre a telefonra, az csak tabletre jó, nem is működik jól, plusz kicsi hozzá a kijelzőfelbontása, meg kevés a proci hozzá.

(#8872) tlac válasza anglergab (#8868) üzenetére


tlac
nagyúr

ne so, hanem ko
és nagyon valószínű, hogy nem működne

ameddig nincs kábelem, nem tudok kísérletezni vele
csinálni nem tudok, nincsenek hozzá megfelelő felesleges kábeleim
egyébként ezt néztem, nem tudom, hogy otg-s-e...

ha fordítottál már kernelt, akkor lehet te is meg tudod csinálni ;)

(#8873) mira72 válasza _NCT (#8801) üzenetére


mira72
őstag

ja, nem bírtam ki...

halkan mondom hogy vagy jól bánik az akkuval, vagy a kijelzésem nem jó..
78 perc beszélgetés, kb 30 perc wifi, kis nyomkodás, idegességbe piszkálás.. és reggel 6kor vettem le a töltőről, most 91%on járok...

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#8874) SchiSa_963


SchiSa_963
csendes tag

van e valami alkalmazás, vagy beállítás, hogy bejövő hívásnál ne csak bélyeg méretű legyen a kép, hanem teljes képernyős?

(#8875) _NCT válasza mira72 (#8873) üzenetére


_NCT
őstag

Jól bánik az akkuval, nálam 10 óra alatt úgy hogy nem nyomkodtam 1általán 3 %-ot merült.

(#8876) anglergab válasza tlac (#8872) üzenetére


anglergab
addikt

Ez az átalakító önmagában nem jó. Külső USB-s periféria használatakor kell mindig külső elektromos betáplálás (USB-n keresztül, természetesen 5V). Ezért kell Y-alakú csatlakozó (1. female-USB: perifériának; 2. female-USB: telefont ide kötöd a saját adatkábelével; 3. male-USB: ez megy a telefon töltőjébe, vagy más USB-s feszültségforrásba).

Én még nem fordítottam Blade-hez kernelt, állítólag elég sok speciális program/modul kell hozzá (meg a forrás valami ~650 MB :) ). Te fordítottál már?

Meg nem tudom, hogyan lehetne 2.2 kompatibilis ko bináris fájlokat fordítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#8877) kelzsoca válasza mira72 (#8873) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akksi és térerő tekintetben van előrelépés ez biztos.

(#8878) HIROdj


HIROdj
tag

Bladere az android 3.0 a legújabb van telefonálás

(#8879) Lenry válasza HIROdj (#8878) üzenetére


Lenry
félisten

pontok, vesszők, helyesírás, meg egy link az állításod igazolására. épp csak ennyi hiányzik a hozzászólásodból.

a 3.0 meg még mindig tabletekre való, telefonokra ott a 2.3

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8880) tboldi válasza HIROdj (#8878) üzenetére


tboldi
nagyúr

hát nem éppen. ha a verziót nézzük, a CM7 tekinthető a legújabbnak (2.3.3).
szvsz a honeycomb-ot ezen a telefonon lehetetlen (vagy vmi hasonló) futtatni, az táblára van.
megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#8881) tlac válasza anglergab (#8876) üzenetére


tlac
nagyúr

egy pendrivehoz, modemhez biztos nem kell plusz áram

androidhoz még nem fordítottam, de nem tűnik bonyolultabbnak, mint simán linuxhoz
az sdk-ben benne van, ami szükséges a crosscompile-hoz, persze még kellhetnek általános dolgok, de vannak ehhez tutorialok

azok a fájlok kernel modulok, a kernel fordításánál keletkeznek

(#8882) _NCT válasza tboldi (#8880) üzenetére


_NCT
őstag

Én lassan a CM7-et sem nevezném már ROM-nak, lassan kudarcba fullad ez a project amit Blade-re szántak..... Szerintem sohasem lesz belőle elfogadható ROM, legalábbis erre a telefonra nem..... Modaco fele lassan CM7-es hibákkal lesz tele, továbbá ezek a Nightly Build-ek is a vicc kategória határát súrolják.....

Kaics: én a helyedben nem tenném, 3.0.1.4 és 3.0.0.6 használata ajánlott, a 3.0.2.4-el nekem is tegnap gyűlt meg a bajom, format-ot nem csinálja meg rendesen. Szóval ha nem életed múlik rajta, hagy a 3.0.1.4-et .

[ Szerkesztve ]

(#8883) Kaics


Kaics
tag

Pajtások!

Raknám fel a Recovery Clockwork 3.0.2.4-et. A Terminal emulator-ba beírom, hogy su flash_image recovery /sdcard/1.img reboot recovery mire permission denied-ot válaszol rá. (Universal androot-tal rootoltam.)

Mit rontottam el?

Jelenleg FLB R8_Hun van feltelepítve és ZTE_Blade_2.3.3_blue-t szeretnék rá pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#8884) Lenry válasza Kaics (#8883) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld meg külön, hogy először su
aztán a parancs többi része

vagy lekapod marketről a ROM Managert (QR egy sorral lentebb) és az megoldja neked

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8886) Gombik20


Gombik20
csendes tag

szevasztok valaki mondja meg hogy a GPS vevő ami benne van az fizetős vagy ingyenes?

(#8887) tboldi válasza _NCT (#8882) üzenetére


tboldi
nagyúr

mondasz valamit... :K

(#8888) _NCT válasza Gombik20 (#8886) üzenetére


_NCT
őstag

Fizetős, mert meg kell venned a telefont hozzá...... :W

Amúgy amire Te gondolsz az A-GPS, az generál adatforgalmat és azért szokás fizetni, no meg a GPS progiért.

A-GPS: Az AGPS (=Assisted GPS) olyan GPS vételi módszer, mely földrajzi helymeghatározásra képes, de a műholdak helyzetének pontos számításához segédprogramra és adatokra van szüksége, melyet a mobilszolgáltatón vagy WiFi hálózaton keresztül kap meg (megkapja a következő 7 napra a műholdak pontos helyzetét). Ezt az információt a vevő adatbázisában tárolja, így a koordináták pontos meghatározása pár másodpercet vesz igénybe. Ha nem használunk segédprogramot, akkor is megtalálja a műholdakat a vevő, de akár 30 percet is igénybe vehet a folyamat, míg kiszámítja a helyzetet.

Működése a telefonban lévő GPS és a mobilszolgáltató szervere közötti adatcserén alapul. A mobiltelefon a navigációs adatokat nem csak a műholdaktól, hanem a mobilszolgáltató szerveréről kapja meg. Ugyanis a hagyományos GPS-vétel időigényes (bekapcsolás után 2-3 perc is lehet), ráadásul jó rálátás szükséges az égbolt irányába – ami egy sűrűn beépített városi környezetre nem jellemző. Ezek kiküszöbölésére találták ki az AGPS-t.

Az eljárás előnye, hogy a készülékbe elegendő egy egyszerűbb GPS-vevőt és kisebb kapacitású processzort beépíteni, ugyanakkor a szolgáltató biztosítja a telefon pozíciójának számításához szükséges számítási kapacitást és a pontos adatokat.
Ez a szolgáltatás általában fizetős, mivel az információkat az internetről szerzi be, és ez adatforgalommal jár.

Személy szerint nálam a szoba kellős közepén 2másodperc alatt talál jelet, úgyhogy nincs szükség erre a szolgáltatásra, bár néha jól jön ....

[ Szerkesztve ]

(#8889) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Na újabb teszteket folytattam immáron GEN2es telóval.ux1 RLS5 rommal

Quadrant.:

604Mhz stagefright nélkül : 535 pont
604Mhz stagefrightal : 1035 pont
710mhzn stagefright nélkül : 615 pont
710Mhz stagefrightal : 1236 pont

[ Szerkesztve ]

(#8890) Lenry válasza Lacka89 (#8889) üzenetére


Lenry
félisten

bocs, de nem tudok elmenni mellette

folytattam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8891) Tonchi


Tonchi
aktív tag

És igen itt van a Swedish Spring változat is, normál telepítés: update.zippel a recoveryből
A téma passzol kelzsoca és ux1 összes SS romjához!
Arra kérek mindenkit hogy mielőtt felteszi a témát telepítse föl az original témát kelzsoca blogjából, később majd kiadok egy kombo zippet amiben benne vannak a változtatások

Eredeti iromány a blogomban

--------------------------------------------------------------------------------------------
FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK A TELEFONODBAN KELETKEZŐ KÁROKÉRT, ESETLEGES ADATVESZTESÉGÉRT!
--------------------------------------------------------------------------------------------

LETÖLTÉS SS romokhoz
MD5: f56250477b897518dfe58a30dc34e

Kérlek ellenőrizd hogy nem sérült-e a fájl ezzel a programmal

Ismét köszönet kelzsocának a kisebb-nagyobb segítségekért :R

[ Szerkesztve ]

(#8892) catroot válasza SchiSa_963 (#8874) üzenetére


catroot
veterán

Próbáld meg ezt.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8893) warezxts


warezxts
senior tag

Egyszer mar kerdeztem , de hatha akkor nem olvasta olyan aki hozzaerto...
Mivel lehet a CWM-el lementett fileokat turni?
Konkretan a data.img-bol kellene nekem egy file (egy jatekmentes)

(#8894) Lacka89 válasza Tonchi (#8891) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Ezt le lehet szedni ha nem tetszene?Mert akkor kipróbálom...

(#8895) Tonchi válasza Lacka89 (#8894) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Igen lehet, kelzsoca témái fölülírják

(#8896) barnam_ válasza Tonchi (#8891) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi, lehet kipróbálom majd :)

(#8897) 89BDave89 válasza _NCT (#8888) üzenetére


89BDave89
tag

Nem tudod véletlenül, hogy kb mennyi adatforgalmat jelent ez az AGPS dolog?
Én kipróbálnám, mert néha nekem sajnos nagyon soká talál műholdat, van hogy 10 percig kell várni, de hát addigra már félúton vagyok, és múltkor épphogy nem tévedtem el budán. :)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#8898) barnam_ válasza 89BDave89 (#8897) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szinte minimálisat, mivel csak a látható műholdak pozícióját küldi el.

(#8899) Tonchi


Tonchi
aktív tag

FRISSÍTÉS-Új linken a MIUI téma
----------------------------------------------
Azért került új oldalra, mivel így ez került a blogomban legelőre
469-en tekintették meg az előző linken innen tovább számolnadó :)
De ez inkább csak nekem kell

LINK

[ Szerkesztve ]

(#8900) SchiSa_963 válasza catroot (#8892) üzenetére


SchiSa_963
csendes tag

köszi...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.