Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8901) vicsekm


vicsekm
csendes tag

Vodafone-os gen2-es blade-et vettem, ami csak 256 ramot lát. Felraktam rá a Clockworkot, meg egy Swedish_Spring_RLS5 romot. Mit kéne tennem, hogy lássa mind az 512MB ramot. A választ előre is köszi.

(#8902) barnam_ válasza vicsekm (#8901) üzenetére


barnam_
nagyúr

Erre egyelőre nincs publikus megoldás.
Csodazip-et még véletlenül se tedd fel!

(#8903) 89BDave89 válasza barnam_ (#8898) üzenetére


89BDave89
tag

kösz.. azonnal ki is próbálom, mer most esett le, hogy wifin ingyenes... végülis

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#8904) kelzsoca válasza vicsekm (#8901) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egyenlőre nincs rá publikus megoldás, a szolgáltatónál kell jelezni hogy a telefon csak az elérhető RAM mennyiség felét látja és tudja használni.

Az első szállítmányos T-mobile-os készülékek is ilyen problémával küzdöttek, és lett is rá válasz a gyártó részéről.

(#8905) 89BDave89 válasza 89BDave89 (#8903) üzenetére


89BDave89
tag

Elvileg, ha pontos a számlálóm, 0.2 mega, szal nem vészes :) azt hiszem használni fogom, és ajánlom annak is, akinek van valamilyen mobilnet csomagja (én úgy csináltam, hogy ahogy meglett a jel, ki is kapcsoltam, utána már fölösleges hogy menjen, ha megtalálta magát. :)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#8906) barnam_ válasza 89BDave89 (#8905) üzenetére


barnam_
nagyúr

Így van, rendkívül hasznos funkció :)

(#8904) kelzsoca: azért nem publikus, mert félsz hogy sokan téglásítják a telefonjukat, vagy mert belenyúltál a szolgáltató szoftverébe?

[ Szerkesztve ]

(#8907) Sir Riccio válasza kelzsoca (#8904) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem gondoltál még rá egyébként, hogy jelezd a szolgáltató felé, hogy van rá megoldásod? Lehet örülnének egy hasonló arcnak a csapatukban.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#8908) n_stolz válasza barnam_ (#8455) üzenetére


n_stolz
tag

Kamera hang némítás témájában kaptam azt a választ, hogy
"A kamera hangot csak úgy tudod lenémítani, ha lecseréled egy halkabbra. (Ezt a custom romokban megtalálod.)"
Na igen, de hol találom a custom romokat, kérem segítsen valaki, kezdő vagyok!
Köszönöm előre is :R

n_stolz

(#8909) Lenry válasza n_stolz (#8908) üzenetére


Lenry
félisten

a Kelzsoca neve alatti Logout BLOG linkre kattintva találsz custom ROMokat leírással, mindennel együtt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8910) szezso15


szezso15
addikt

Nos,üdv mindenkinek,remélem örültök nekem :DD

Végigolvastam a cirka 600 hsz-t amiről lemaradtam,örömmel látom,hogy megy a vodás 512 mega RAM,és hogy aki megérdemelte azt szépen letoltátok :))

De,(és itt jön a de:D),lenne két problémám:

1,Valaki monda meg,hogy mi az a szarefájt,vagy micsoda(nemtom leírni :DD,és amúgy is miért mindenki a miértekkel foglalkozik,ó ez így ahogy van,tudjátok mire gondolok :D),mert érdekelne a sok-sok quadrant pont :)

2,Kedden vinném vissza a pengémet,mer kifogtam egy szart,tudjátok alul-feül erős sárga bevilágítás a kijelzőn,6-7 pixelhiba,a teteje melegszik mint barom...és azon dilemmázom,hogy kivárjam-e mostmár a gyári 2.2-őt,csak nem lehet már oly sok idő odáig :)(vagy mégis :D),vagy szarjam le,menjek trébe,keressek egy hibátlan-t és custom rom 4EVER

Nos ennyi,mostantól itt vagyok és boldogítok :DD

Jah,és HDSZ(;])mesternek köcce a MIUI témáért,nekem nagyon tetszik :R

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8911) barnam_ válasza n_stolz (#8908) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ja igen, ne haragudj, elfelejtettem válaszolni :B
Ezt másold be a \system\media\audio\ui\ könyvtárba, és halkabb lesz a kamera hang. Viszont kezdőként nem ajánlom a rendszer fájljaiban való turkálást...

(#8912) Tonchi válasza szezso15 (#8910) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Ha még nem olvasta volna mindenkit, a blogomban megtalálható a 2.2-es és 2.3 as MIUI téma is

tehát itt
<-----------------

(#8913) szezso15 válasza Tonchi (#8912) üzenetére


szezso15
addikt

Nálam rendbe van,MIUI rom reload rommal hogy állsz? :B

Kelzsoca: Láttam,hogy valamelyik fórumozónál előjött,hogy RLS4-gyel nem ment a touch néha... Nos,ez nálam is eljött az új bléddel,nem vagyok hülye a romfelrakáshoz,de, nálam az vált be,hogy :
1,Felraktam a romot->3-szor próbáltam(közte mindig visszadobtam a gyári romot),egyszer se ment a touch
2,Aztán kipróbáltam,hogy miután felraktam a rilíz 4-et,utána recovery,minden wipe és format,újra felraktam(a másikra rá) és így már tökéletesen megy....
Nemtom mitől lehet,de nálam így vált be :K (remélem tudtam segíteni,vagy egy talányt készítettem :DD)

(#8914) Tonchi: Akkor hajrá :C(bár,ha ez cyanogenmod kézbe lenne,már tuti kiadták volna stable romként :DD :DDD)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8914) Tonchi válasza szezso15 (#8913) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Hát, nem az a "most kell kiadni" állapotban van :D

(#8915) cascada


cascada
senior tag

Az elképzelhető, hogy a Swedish_RLS4b ROM nem enged JAR fileokat küldeni Bluetooth-on? :Y
Mert a 2.1-el szépen lehetett. Szükségem lenne rá pedig. Megoldható valahogy?

(#8916) balalev


balalev
tag

Arra van esély, hogy a közlejövőben, az új CM7-es romok GEN1-re is elérhetőek lesznek? mert ha nem akk lépni kell.

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#8917) barnam_ válasza balalev (#8916) üzenetére


barnam_
nagyúr

Régebbi kernellel most is működik, de ennek csak addig van értelme, míg nem változtatnak valamit a kernelben.

(#8918) szezso15 válasza balalev (#8916) üzenetére


szezso15
addikt

Ha jól láttam van valami CM7 gen2 to gen1 converter,ha az megy,akkor jah :K

Aggregátor: Igaz,az n41 megy gen1-en is,már próbáltam :C

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8919) Pumika1975


Pumika1975
senior tag

gen2...
nem bírtam... :D :C :C
tpt..

win 10, ....múkodj!

(#8920) szezso15 válasza Pumika1975 (#8919) üzenetére


szezso15
addikt

Sikerált a dolog? :)

Véleményem a gen2-esítésről:
Háát,ne öljetek le,de én egyszerűen nem értem,miért kell gen2-esíteni? :F
Ha valami baja lesz a telónak,garanciába csak úgy cserélik,ha nem tudják bekapcsolni,ha be tudják,akkor bukta és garanciavesztés ráadásul fenn áll a veszélye,hogy utána falazni lehet majd a telóval...
Valaki mondja már meg mi értelme van? :F
Bár kelzsocát megértem,mert ő root fejeszt,de átlagfelhasználóknt,csak farokhosszabítás,vagy mi?

(#8921) Aggregátor: Akkor farokhosszabbítás :DD

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8921) barnam_ válasza szezso15 (#8920) üzenetére


barnam_
nagyúr

Gyakorlatilag semmi értelme.
Csak hát "1 bolond 100-t csinál"... :)

(#8922) anglergab


anglergab
addikt

(#8893) warezxts
Lásd a logout blogomban az Adattárolás Android rendszeren c. cikkemet. Keresési kulcssszó: unyaffs.exe

(#8901) vicsekm
A szolgáltatónak kell jelenteni a problémát. Tudunk róla, hogy a vodafone-os ZTE Blade-ek (2.2-esek gyárilag) is fizikailag 512 MB RAM-ot tartalmaznak, csupán a firmware hibája miatt tűnik 256 MB-nak a RAM. A szolgáltató hibázott, neki is kell gondoskodni a javításról (korrigált firmware publikálásáról, amit vagy a szervizekben töltenek fel a készülékekre, vagy a felhasználók letölthetnek egy exe-t a honlapjukról). Ha a szolgáltató hibázott, minek kockáztatni a garanciát otthoni trükközéssel, hogy előhozzuk a maradék 256 MB RAM-ot?

[ Szerkesztve ]

(#8923) _NCT válasza szezso15 (#8920) üzenetére


_NCT
őstag

A nagyobb többségnek pontosan ezért nincs értelme.... Bár sokan a CM7 miatt teszik fel, hiába javasoljuk már hetek óta, hogy CM-et el kell felejteni, vannak nagyon jó 2.2 ROM-ok, de hiába.... Aztán jönnek itt is a CM-es kérdések, hogy miért csinálja ezt, miért csinálja azt.... Nem értem miért jó egy félkész rendszert használni, mikor ott a stabil.... Bár nem vagyunk egyformák....

Jelenleg még NINCS előnye, ami van, az az akkuidő, jobb vétel, a hangerőnövekedés, tizednyi sebességgyorsulás, meg az esély, hogy a kelzsoca által készülő Vodás ROM majd felmegy.... Bár erről sem tudunk semmit, csakis ő, így gyakorlatilag a sötétben tapogatózunk....

Aggregátornak nagyon igaza van.... :K

[ Szerkesztve ]

(#8925) Kaics válasza Lenry (#8884) üzenetére


Kaics
tag

Köszi! Nem volt net a telómon, azért akartam így.

api29: Akkor melyikre rakjam fel a ZTE_Blade_2.3.3_blue-t?

(#8926) barnam_ válasza _NCT (#8923) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jelenleg még NINCS előnye,
Utána meg felsorolod az előnyeit :D

A Vodás rom minden valószínűség szerint marad függő, szóval ezért nem éri meg G2-re átállni.

egyébként engem is hajt a vérem hogy átalakítsam G2-re (csak hogy elmondhassam), de próbálok a józan eszemre hallgatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8927) szezso15 válasza _NCT (#8923) üzenetére


szezso15
addikt

Hát,akkor ilyet se csinálunk... :D
Úgy látom,nem vagyok egyedül a véleményemmel...
Ráadásul a CM-es dologba nagyon igazad van,én CM-ből eddig csak az n41-et néztem meg,azt is azért,hogy lássam megy-e gen1-en?

api29: Akkor meg minek gen2-esíteni? Te a CM7 miatt csináltad?
De ha valami történik,mondjuk te nemtod bekapcsolni,de ők betudják akkor mi van? :)
Cummendáré Cecília? :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8928) n_stolz válasza barnam_ (#8911) üzenetére


n_stolz
tag

Kösz!
Bemásoltam az adott helyre root explorer segítségével, de nem változott semmi, maradt a kattanás:(
Az eredeti hang neve amúgy camera_click.ogg, amit linkeltél az meg video record.ogg , nem ez a baj? Gondolom felül kéne írni az eredeti fájl, azt miként lehet?

Bocs a hülye kérdésekért :B
Kösz előre is a választ

n_stolz

(#8929) Pumika1975 válasza szezso15 (#8920) üzenetére


Pumika1975
senior tag

sikerült...
ugyan az ,mint a csodatipnél. szinte "hülyebisztos" csak is azért csináltam meg, mert már visszaalakítható!

win 10, ....múkodj!

(#8930) szezso15 válasza n_stolz (#8928) üzenetére


szezso15
addikt

Az a baj,át kell nevezni :K

(#8929) Pumika1975: Na jól van emberek,ha megmutatjátok,hogy kell visszaalakítani,lehet,hogy ezen a szar bléden majd kipróbálom,mielőtt visszaviszem :C :B

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8931) barnam_


barnam_
nagyúr

Csak én vagyok vak, vagy tényleg nincs benne a RSL5 gyári sms programban az üzenetek teljes időbélyegének megjelenítése? Tehát csak a dátumot mutatja.

(#8928) n_stolz:
akkor a fényképező hang érdekel téged... ez esetben a camera_click.ogg-t törölheted is.

[ Szerkesztve ]

(#8932) _NCT válasza barnam_ (#8926) üzenetére


_NCT
őstag

Persze van előnye, de ez tudod mennyit számít..... Én személy szerint azért G2-esítettem, mert beszartam, hogy RLS4B-nél is láttam már Gen2-őt, s azt hittem hogy CM-el párhuzamosan RLS5 meg a többi is csak G2 fog megjelenni Modaco-n , persze ez még az elsők között volt, azóta eltelt 1 kis idő.... No meg ha kelzsocáéknak kell tesztalany, szívesen jelentkezek :)

Én Vodás is vagyok, szóval gondolom lesz még 1-2 ember aki örül majd....

szezso15: nincs sok eszköz a birtokukban tudomásom szerint amivel be tudják kapcsolni, mivel szerviz sincs még Magyarországon, max kialakulóban..... Amivel meg lehet életet lehelni a "téglásított" Blade-be, azt egy kis guglizással fel tudod kutatni......

SpeedR: na és mennyi az a mérhető különbség? :) Valami konkrét értéket mondj már kérlek. Nem kötekedés, de én speciel telefonon telefonálni, outlook-ot szinkronizálni, stb stb tehát NEM játszani szoktam. Játékra ott a szifon, vagy a HTC Desire stb stb, széles a paletta, lehet válogatni. Akinek meg az Angry Birds a mérték, annak tudom javasolni a PC-s verziót, feltehetőleg azon nem fog akadni :)

[ Szerkesztve ]

(#8933) SpeedR válasza _NCT (#8923) üzenetére


SpeedR
őstag

Angry Birds-ben azért elég jelentős a különbség a 2.3-as javára.
Egyébként van valami infó, hogy a CM-es srácok újabban miért csak G2-re fejlesztenek? Elég sok emberrel kibabráltak ezáltal.

(#8934) barnam_ válasza _NCT (#8932) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudom :)

(#8933) SpeedR: gyanítom csak azért, mert nem akarnak párhuzamosan 2 kernelt csinálni :D

(#8935) n_stolz válasza barnam_ (#8931) üzenetére


n_stolz
tag

Próbálnám törölni, de a root explorer nem törli le. :((
Jól sejtem, hogy valamiféle rendszergazdai jogot kéne beállítani magamnak, hogy törölni tudjam? Azt hogyan kell :B ?
Kösz!

n_stolz

(#8936) Stirlitz válasza szezso15 (#8927) üzenetére


Stirlitz
senior tag

8877-es h.sz. Nemcsak a CM miatt kelhet a GEN2. Hogy megéri-e? Ezt szépen ki-ki maga eldönti.

(#8937) matyi94


matyi94
senior tag

Nem tudjátok, hogy itthon lehet -e valahol szerezni ilyet?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#8938) Pumika1975 válasza szezso15 (#8930) üzenetére


Pumika1975
senior tag

:Y :Y :Y :Y
gen2-gen1....gen1-gen2 tpt[link]

[ Szerkesztve ]

win 10, ....múkodj!

(#8939) szezso15 válasza _NCT (#8932) üzenetére


szezso15
addikt

Oks,akkor újabban kussolok :DD
(#8938) Pumika1975: ... Köcce :R
Stirlitz: Befogtam :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8940) barnam_ válasza n_stolz (#8935) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nyomj arra jobb felül hogy Mount R/W.
Ha gyári romod van akkor nem fog menni.

(#8941) _NCT válasza szezso15 (#8939) üzenetére


_NCT
őstag

Nem ezért mondtam na :D Nem akarok senki lelki világában lenyomatot hagyni egy 47-es bakanccsal, de tényleg egy okostelefonnál ne a k*rva Angry Birds legyen már a legfőbb probléma.....

Mellesleg tisztában kell lenni azzal, hogy a portolást is elkúrhatják, de hardver szinten igenis meg kell veregetni a Blade vállát, hogy nagyon sok játékot nagyon jól (néha-néha akadással) tud futtatni ezzel az erőforrással....

(#8942) szezso15 válasza _NCT (#8941) üzenetére


szezso15
addikt

Ezt nekem akartad,nem SpeedR kollegának? :)
Mellesleg nagyon egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8943) cascada


cascada
senior tag

Swedish_RLS4b ROM-ban ki lehet kapcsolni valahogy ezt a hülye T9-et? Az agyamra megy :( mindig javasol nekem szavakat, meg kijavitja amit írok.
Market nál is ha keresek, meg bárhol ha irok valamit pl jegyzetnél is. Probáltam visszapipálni a 'Magyar' menüpontot a billentyü beállitásainál a listában ahol felsorolja az Angolt és Magyart, de sajnos magától visszaáll :S

[ Szerkesztve ]

(#8944) SpeedR válasza _NCT (#8941) üzenetére


SpeedR
őstag

Akkor szerinted mi a legfőbb probléma? Én magasról teszek rá, hogy a tesztprogramok mennyi pontot adnak. Az átlag, hétköznapi használat a fontos, amiben a 2.3.3(N39) elég jónak és gyorsnak mondható.

(#8945) n_stolz válasza barnam_ (#8940) üzenetére


n_stolz
tag

Gyári :K
Ez esetben milyen megoldás van?

n_stolz

(#8946) barnam_ válasza n_stolz (#8945) üzenetére


barnam_
nagyúr

Felteszed ezt, root-olod (ideiglenesen), utána RootExplorer-el törlöd a fájlt.

(#8947) theltroi válasza kelzsoca (#8029) üzenetére


theltroi
csendes tag

Bocsi a késő válaszért, de azért nem tudok létrehozni új névjegyet a SIM-en, mert hibát ír ki. Mégpedig, hogy hiba történt a művelet közben. Felajánlja, hogy sim-re vagy telefonra tudjam létrehozni. Rányomok arra, hogy a simre, tulajdonképpen rá is rakja de a telefon nem látja, csak benyög egy hibaüzenetet. Ha újraindítom a telefont se történik változás.

(#8948) ouzohuto válasza theltroi (#8947) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Nekem is megvan ez a probléma! :)

XiaomI RedmI Note|||

(#8949) Gombik20 válasza _NCT (#8888) üzenetére


Gombik20
csendes tag

kössz a segitséget és nem sokára meg veszem:D a telot

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.