Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8102) szezso15 válasza anglergab (#8063) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi :R A system meg a többi .img-t is így kell feltolnom?

*Hajrá Loki!* i15+

(#8103) szezso15 válasza szezso15 (#8102) üzenetére


szezso15
addikt

Megvan a megoldás,kussolok továbbá :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#8104) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ez egy ultra hülye kérdés lesz, de szerintetek a "Launcher" szónak van magyarul használható megfelelője? :DDD Véletlen sem jut eszembe semmi használható, az "indítópult" meg már a Windows miatt is kiesett. :DD

(#8105) SD killer válasza Keeperv85 (#8104) üzenetére


SD killer
csendes tag

Google fordító szerint rakétaindító. :DD

Egyébként kicsit szabad fordítás, de mit szólnál a "felület" szóhoz?

Vigyázat: A kenderkötéllel való akasztás függőséget okoz!

(#8106) Tonchi válasza Keeperv85 (#8104) üzenetére


Tonchi
aktív tag

launcher --> rocket launcher szóban használatos ami a rakétavető magyarul, ebben az értelmezésben vető, de ez hülyeség. Egyszerűen csak indító, sztem
De ez eléggé off :D

(#8107) istnag válasza Keeperv85 (#8104) üzenetére


istnag
addikt

Én inkább az asztalhoz hasonlítanám,nem az indítópulthoz,persze ez SZVSZ... :DDD

Felület: +1

[ Szerkesztve ]

(#8108) szki


szki
őstag

Svéd 2.2 RLS4b van a telómban és a gyári Google Maps 5.3.1 alkalmazás. Tegnap voltam Szlovéniában, és a gps útvonaltervezés nem működött. A GPS megtalálta a tartózkodási pontomat, de amikor megadtam a célt, akkor 5-10 perc alatt se bírt útvonalat tervezni, csak gondolkodott. Ez normális?
(nincs adatcsomagom a T-nél, és az adatroaming amúgy is le van tiltva külföldre).

[ Szerkesztve ]

(#8109) istnag válasza szki (#8108) üzenetére


istnag
addikt

Én amennyire tudom a googli maps nem használ offline térképet,legalábbis errefelé biztosan nem és navigációra sem jó.

(#8110) kelzsoca válasza Keeperv85 (#8104) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Sony Ericcson-nál Főoldal címet kap a launcher.

Mivel a nevét csak akkor látod ha párhuzamosan van fent több launcher is, szerintem maradhat az eredeti néven is.

[ Szerkesztve ]

(#8111) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Rakétaindító :DDD

Inkább szerintem nem bántom, csak kitalálja valaki mire jó az a menüpont, ha megnyomja. Főleg, ha még működik is majd... :DDD

@kelzsoca: A settings menüt műtöm éppen, hogy közreműködjön a LauncherPro-val az ADW helyett a CM7-ben. A tegnapi hibára meg a megoldás: hibás a kulcs a rom konyhában, ami fent volt nálam, ami meg külön van, az meg ide nem jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8112) szki válasza istnag (#8109) üzenetére


szki
őstag

Aha. Itthon a házban ment a WiFi, amikor az odautat megterveztettem a Maps progival. Akkor biztos leszedte on-line a térképadatokat. Külföldön meg a korábban letöltött térképre el tudta helyezni a pozíciómat, de nem bírt útvonalat tervezni, mert ott se wifi, se adatroaming.

(#8113) Tonchi


Tonchi
aktív tag

Frissítettem a ROMtörténetet, nagyjából... :D
LINK

[ Szerkesztve ]

(#8114) kelzsoca válasza Keeperv85 (#8111) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az AOSP publikus kulcs nem jó neki?

A settings menüt műtöm éppen, hogy közreműködjön a LauncherPro-val az ADW helyett a CM7-ben.

Sikerül vagy segítsek?
.............
Van egy pozitív dolog a gen2-vel kapcsolatban nálam.

A telefon eddig csak nagy ritkán tudott itthon 3G jelet elkapni, de az is pár másodperc volt csak, most viszont folyamatosan tartja a 3G-t, igaz nincs maxon a térerő jelző ikon, de általában 2 pálcikás.
Így nem hazudtak, valóban jobb vétel érhető el a Gen2 használatával.

[ Szerkesztve ]

(#8115) Keeperv85 válasza kelzsoca (#8114) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Az AOSP publikus kulcs nem jó neki?"

De nem ám, úgy elhajt vele, mint annak a rendje. Bár hogy őszinte legyek ezzel azt még nem játszottam el, mert addigra kivitte fél hajamat az ideg, hogy tényleg az összes apk (beleértve ugye a framework-öt is) csak az AOSP kulccsal legyen aláírva.

Sikerül vagy segítsek?

Még nem tudom, mert a 3.0.1.4-es recovery olyan csodásan formáz, hogy ahhoz képest, hogy végigküldtem kétszer az SD kártyán, most betéve a kártyaolvasóba rajta vannak a kedvenc zenéim mégis... :DD Ezek után úgy kezdtük az előbb, hogy bootloop... újratelepítés, most meg nincs tapi... :DDD Pedig nyomom a wipe-ot mint az őrült. Ezen kívül fent vigyorog az Angry Birds, pedig az a 2.2 alatt volt fent utoljára. :Y

(#8116) crea1984


crea1984
tag

Lesz esély a voda +256 RAM feloldására? Ma megyek venni,de még mindig vacilálok a t- mobile és voda között..

(#8117) kelzsoca válasza crea1984 (#8116) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha lenne egy nagyon vállalkozó kedvű, és bátor vodás felhasználó, ez hamar kiderülne. ;]

Egyébként szerintem igen.

(#8115) Keeperv85

Az csodás...

[ Szerkesztve ]

(#8118) crea1984 válasza kelzsoca (#8117) üzenetére


crea1984
tag

Csak nehogy én legyek az :DDD :DDD

jöhet a privi... :)

[ Szerkesztve ]

(#8119) kelzsoca válasza crea1984 (#8118) üzenetére


kelzsoca
félisten

A válasz nem publikus, inkább privátban mondanám.

(#8120) gabter

GPRS, EDGE, 3G, HSDPA így megy a sorrend felfelé.

(#8121) katonam

Nekem a Blade írt már H és 3G+-t is vegyesen.

[ Szerkesztve ]

(#8120) gabter


gabter
tag

Nagyon láma kérdés következik, de nem találtam rá infót. Az adatforgalomnál a 3G, E, és H az értesítő sávban: jól gondolom, hogy 3G (ez elég egyértelmű), E=Edge, H=HSDPA-t jelent? Ha igen, akkor a gyorsasági sorrend: E, 3G, H (emelkedő sorrendben)?

(#8121) katonam válasza gabter (#8120) üzenetére


katonam
tag

Gyorsasági sorrendben jól írtad. A HSDPA-t 3G+ -al is szokták jelölni.

(#8122) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

az sms kézbesítési jelentéseket hol lehet megtalálni? A hívásnapló csak a hívásokat tartalmazza. Symbiannal benne volt még a wifi, meg egyéb hálózat használat is, minden. Plusz tök véletlen fel is hívtam ismerőst a híváslista lapozása közben korán regggel :(( Ilyenkor úgy fel tud bosszantani ez a tapis felület.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8123) barnam_ válasza Victoryus (#8122) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hosszan nyomsz az üzenetre, majd jelentés megtekintése.

(#8124) Victoryus válasza barnam_ (#8123) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

nincs olyan lehetőség. csak üzenet zárolása, továbbítás, szövegének másolása, üzenet adatok, üzenet törlése.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8125) barnam_ válasza Victoryus (#8124) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak a kimenő üzeneteknél van a jelentés megtekintése.

(#8126) Neil Watts


Neil Watts
veterán

ZTE Blade Vodanal! \o/

(#8127) kungzi válasza szki (#8108) üzenetére


kungzi
veterán

szerintem használj iGO-t! Én tegnap szlovákiában voltam és simán jó volt :DDD Egyébként tudtam merre kell menni, de mondom csak kipróbálom a kicsikét :C

(#8128) Glatius válasza Sir Riccio (#7424) üzenetére


Glatius
őstag

Mégiscsak megtaláltam a nyomorultat.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#8129) Farkaspók válasza kelzsoca (#8078) üzenetére


Farkaspók
tag

Azt meg lehetne tudni, hogy konkrétan mit hagytak figyelmen kívül, amitől tégla lett a készülék? Mind a 4 versenyző ugyanazt a hibát vétette?

(#8130) kungzi


kungzi
veterán

Az jó, ha nekem 10-ből 9-szer HSDPA-ra kapcsolódik fel? Buszon szoktam netezni :D

(#8131) barnam_ válasza kungzi (#8130) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mindig az elérhető leggyorsabb hálózatra kapcsolódik. Tehát jó :)

(#8132) Glatius válasza Farkaspók (#8129) üzenetére


Glatius
őstag

SEMMIT nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Ez olyan mint a repülés, amíg a checklist nincs rendben, nem indulunk...
Ami rajta van, lényeges...

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#8133) Victoryus válasza barnam_ (#8125) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gondoltam. Kimenő üzeneteknél nézem, egyiknél sincs ilyen lehetőség nálam. /svéd rls3/ Na mind1, megkapta aki miatt fontos volt ezt megkérdeznem:)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8134) kungzi válasza barnam_ (#8131) üzenetére


kungzi
veterán

akkor OK! :C

(#8135) fodin válasza Victoryus (#8133) üzenetére


fodin
tag

Valószínű azért nincs, mert nem állítottad be a kézbesítési jelentések fogadását (alapból inaktív, ha jól emlékszem)...(üzenetek-beállítások-kézbesítési jelentések pipa)

(#8136) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Üdv!
Tegnap délután végre megvettem életem első okos telefonját, mégpedig egy ZTE blade-et, a T-töl. Rákérdeztem 2.2-es frissítésre, nem tudtak mit mondani (vagy nem akartak) Így most több leírást-videót végigböngészve nekiállnék ROM-ot telepíteni. Swedish spring rls5 jó nekem? Touch probléma előjöhet vele, vagy mire kell figyelnem? (wipe-okat eszembe véstem, azon felül esetleg?)

Nincs nálam toll, sorry...

(#8137) Victoryus válasza fodin (#8135) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ok, köszönöm! Tényleg, ebben a romban nem kapcsoltam még be. :W

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8138) kelzsoca válasza Kis Samurai (#8136) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jó lesz, ha ezt a romot használod touch probléma nem lehet.

(#8139) Kis Samurai válasza kelzsoca (#8138) üzenetére


Kis Samurai
tag

Köszi a gyors választ, már készül a backup! :)

Nincs nálam toll, sorry...

(#8140) rharta


rharta
tag

Érdekes mennyi hibás készült ebből a telóból. Nekem Fehérváron a T-s csaj odahozta előre bekapcsolta nézegettem, de semmi gond nem volt vele és nincs is. Azon csodálkoztam el, hogy mennyire szép képe van. Vaciláltam, mondom lehet OLED, de az a *983*........ akármi kód nem írja, hogy truly vagy akármi más lenne. De gondolom LCD, mivel ahogy olvasom itthon csak ezt lehet kapni. Amúgy lassan egy hónapja meg van, de tényleg elégedett vagyok vele. Tűző napon is simán látom a képernyőt. Pixelhiba nincs 1 db sem. :)

(#8141) kelzsoca válasza Farkaspók (#8129) üzenetére


kelzsoca
félisten

Volt aki egyszerűen nem ellenőrizte le az MD5 számsort, a másik gen1-es partíció kiosztást használt, a másiknál elment az áram frissítés közben (ez bárkivel előfordulhat) illetve egy frissítés közbeni error hiba (fogalmam nincs ez mi volt) volt a bűnös.

(#8140) rharta

Kína és tömeggyártás, inkább azon kell csodálkozni mennyi jó van belőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8142) loginout


loginout
csendes tag

Sziasztok! Csak egy észrevételem lenne a particionálással kapcsolatban. Nem feltétlen jó, ha a lehető legkisebb particiókat definiáljuk, tekintettel arra, hogy a nand és flash memmóriák másképp működnek mint a vinyók, így folyamatosan párhuzamosan rögzitenek(hetnek) adatokat a memória (particio) különböző területeire, s ha hibát találnak, ami a véges használatra tervezett memóriáknál gyakrabban fordul elő, mint vinyóknál, előfordul, hogy már nincs újabb szabad hely, ami könnyen téglásíthatja blade -t. Ráadásul a memóriák saját "firmware" ének köszönhetően többször átcsoportosítja saját tartalmát, ami kis partíció esetén gyakrabban szükséges lehet, s hát véges élettartam...

(#8143) Farkaspók válasza kelzsoca (#8141) üzenetére


Farkaspók
tag

Azért ezek kiküszöbölhető hibák, alapvetően user error.

Akkor már csak egy kérdésem lenne a GEN2 konverzióval kapcsolatban. A leírásban 7 féle partíció layout van. Te melyiket javasolnád, ha elsősorban CM7-et szeretnék a telefonon futtatni? (Persze azért nem árt, ha megy rajta más is, csak alapvetően CM7-re lenne kihegyezve.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8144) Victoryus válasza rharta (#8140) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Azért költői túlzás, hogy tűző napon is jól látható:) Gyakorlatilag csak a nagyon kontrasztos dolgokat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8145) kelzsoca válasza Farkaspók (#8143) üzenetére


kelzsoca
félisten

A CM7 alapból nem csúszik fel a 128mb-os system alá, így ezen felül bármelyik jó.

Bár ahogy olvasgattam visszajelzéseket, én a CM7 miatt most még biztosan nem áldoznám be a készüléket.

(#8146) Sir Riccio válasza Glatius (#8128) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Hálás köszönet, már hetet csörgök mielőtt elmenne hangpostára! ;]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#8147) istnag válasza kelzsoca (#8119) üzenetére


istnag
addikt

Ez fura amikor én megkaptam az új baldemet decemberben nekem is 3G+ volt,akkor jeleztem is,de mióta főzőtt romokat használok,már nincs ez... :O

Szerinted,ha visszarakom a csodazipet újra lesz 3g+ -m?

[ Szerkesztve ]

(#8148) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

SWE RLS5 minden hiba nélkül települt, 1 kérdésem maradt még, hol tudom beállítani, hogy SD kártyára települjenek app-ok? :)

Nincs nálam toll, sorry...

(#8149) Glatius válasza istnag (#8147) üzenetére


Glatius
őstag

Elég a hálózatválasztási opciókat beállítani.... :))

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#8150) kelzsoca válasza Kis Samurai (#8148) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ehhez át kellene partícionálni az SD kártyát, de Froyo-n csak FAT32 esetén is át tudod rakni manuálisan a telepített programok nagy részét.

Beállítások-Alkalmazások-Alkalmazáskezelés-Letöltött, majd itt ráböksz a telepített programra, bejönnek a részletek, és az áthelyezés SD kártyára gombra ráböksz.

Vannak olyan alkalmazások amik nem áthelyezhetőek, illetve az SD kártyára mozgatott programok sem mennek költöznek mindig át 100%, vannak adatok aminek a telefon memóriájában kell maradniuk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.