Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40901) pista59 válasza lorcsi (#40896) üzenetére


pista59
senior tag

quick system info szépen mutatja az ext-en lévőket is. De az easeus is.

A győztes féreg irtó baktérium

(#40902) Mr X válasza pista59 (#40901) üzenetére


Mr X
veterán

Vagy terminal emilatorba egy "df -h".

(#40903) lorcsi válasza pista59 (#40901) üzenetére


lorcsi
veterán

jó-jó, de azokat a szgép látja
engem az érdekelne, hogy a telefonom látja e az ext2-t ahogy kell

(#40904) Mr X válasza lorcsi (#40903) üzenetére


Mr X
veterán

Letöltöd a terminal emulatort, elindítod, beírod, hogy su, ezzel root jogot kap. Aztán kiadod a df parancsot, megkeresed az sd-ext sort, ott látod, hogy mekkora at ext partíció, illetve hogy mennyi foglalt belőle.

Vagy feldobod a Quick System Info-t, az kiírja az ext partíció méretét és foglaltságát is. Ha van foglalt rész, akkor használja a rendszer.

Illetve szintén terminal emulatorból az a2sd check parancs megmutatja, hogy működik-e az a2sd. Ha nem, akkor egy a2sd reinstall parancs segít.

(#40905) pista59 válasza lorcsi (#40903) üzenetére


pista59
senior tag

Ha látja a számítógép, a tartalmát is meg tudod nézni.

A győztes féreg irtó baktérium

(#40906) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok!

Ha 10-12 db névjegy "Csak a telefonon" típusba van felvéve a telefonkönyvbe, azokat át tudom még állítani google névjegynek, hogy leszinkronizálódjanak a gmail fiókomba? :)

Köszönöm!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#40907) atillaahun válasza gaben88 (#40906) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudok róla, hogy lehetne. A legegyszerűbb talán ha beírod a Gmail címtáradba, és onnan majd átszinkronizálódik a telefonra.

(#40908) Mr X válasza atillaahun (#40907) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem anno valahogy az összes telefonos kontaktom bekerült a google címtárba, bár nem tudom, én csináltam-e valamit, vagy automatikus volt.

(#40909) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok. Ha valaki ismerné a programot esetleg akkor: Tudnátok abban segíteni, hogy az alábbi üzenetet miért dobja az android flasher?

"taskkill /F /IM adb.exe
HIBA: A folyamat ("adb.exe") nem tal lhat˘.
taskkill /F /IM fastboot.exe
HIBA: A folyamat ("fastboot.exe") nem tal lhat˘."

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#40910) gaben88 válasza atillaahun (#40907) üzenetére


gaben88
őstag

Lehet az gyorsabb lesz! Azért köszönöm!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#40911) atillaahun válasza Mr X (#40908) üzenetére


atillaahun
veterán

Ki lehet exportálni a címtárat .vcf-be, amit ha jól tudom a Gmail is megeszik, de ezt ugye csak az összessel lehet egyszerre.

Más.
Olvasom, most szóba került az SD, én is éppen egy szép nagyot tervezek venni, viszont nem szeretnék rá sokat költeni, így arra gondoltam a sebességén spórolnék.
USB-n nem sokat másolgatok a kártyára gépről, (inkább csak egyszer tenném rá a dolgaim, hogy kéznél legyenek) így ha egy Class 2-eset vennék, akkor más tekintetben nem hátráltatná, vagy lassítaná a telefont, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#40912) Mr X válasza atillaahun (#40911) üzenetére


Mr X
veterán

Ilyesmit én nem csináltam. Nem lehet, hogy a rendszer balami beállítással automatikusan szinkronizálja a telefon és a google címtárakat? Esetleg valami kontakt app?

(#40913) M0RGI válasza dragon1993 (#40817) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, fent van a magyar pack.
Elvileg az is frissült így elcseszhette a dolgot.
Mindjárt leszedem és kipróbálom úgy hogyan megy.

Yess!!! Jelentem, hogy a hungarian pack a ludas benne!
Leszedtem és működik, nem vesz le több karaktert az ékezeteseknél. :C

[ Szerkesztve ]

(#40914) Mr X


Mr X
veterán

Srácok, tapasztalattal rendelkező emberkéket kérdeznék:

Mennyivel merül jobban a telefon folyamatosan bekapcsolt 2G adatkapcsolat mellett, mint nélküle? Nem 3G, és nem folyamatos böngészés, simán csak folyamatosan bekapcsolva a 2G adatkapcsolat.

Tudom, teszteljem le, de azért hátha valakinek van már tapasztalata erről. :)

[ Szerkesztve ]

(#40915) umek7 válasza Mr X (#40914) üzenetére


umek7
őstag

Nem tudom próbálta e már valaki úgy az üzemidőt hogy reggel bekapcsolta az adatkapcsolatot, majd nem nyúlt hozzá egyszer sem estig és megnézte mennyit merül. Gondolom te sem így akarod, de mivel eltérőek a használati szokások, eltérőek a ROM-ok, eltérő minden így nincs alapja a kérdésednek. Mellesleg nem is tudom pontosan milyen választ vársz, mert ennél egyszerűbb kérdésekre sincs konkrétan mindig minden esetben úgy lévő válasz.

(#40916) atillaahun válasza Mr X (#40914) üzenetére


atillaahun
veterán

Adatforgalom nélkül szerintem elhanyagolható. Bár ez nem csak úgy értendő, hogy nem böngészel, hanem hogy abszolút nem is szinkronizálsz semmit. Így puszta készenléti értelemben napi szinten 1-2%-ot mondanék fogyasztásra.

(#40917) Mr X
Nálam most nagyjából ez áll fenn, így viszont már az 1-2%-ot óránként mondanám. Bár kétségtelen, hogy nagyban függ a forgalmazott adat mennyiségétől. Nálam pl. elég sok dolog van ami szinkronizál, mondhatni ez a hobbim. :)
Most így hirtelen push alapon: gmail, kapcsolatok, IM+, Google backup (bár arra még nem jöttem rá ez pontosan mit csinál), Backup to Gmail (SMS, Call Log), Google Network Location.
Időzített alapon: Google Task Organizer, Animated Weather, Dropbox.

[ Szerkesztve ]

(#40917) Mr X válasza umek7 (#40915) üzenetére


Mr X
veterán

Nos, azt tudom, mennyivel merül jobban, ha aktívan használom a mobilnetet, böngészek, ilyesmi. Arra lennék kíváncsi, hogy ha csak fut a mobilnet szinkronizációval, akkor mondjuk 2 nap helyett egyet bír-e vagy másfelet vagy ilyesmi.

Tehát használom, ahogy szoktam, de mellette folyamatosan be van kapcsolva a mobilnet. Err az esetre vonatkozott kérdésem.

atillaahun:

Na, erre gondoltam, köszönöm. :) A szinkronizáció futna, pont ezért tartanám bekapcsolva. Facebook, msn meg hasonlókat nem akarok folyamatosan futtatni, max az időjárás-előrejelzést mondjuk óránkénti frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#40918) domerator válasza kelzsoca (#40837) üzenetére


domerator
veterán

Köszönöm.

Ez csak a fényképezés közbeni helymeghatározáskor számít, vagy van más szituáció is, amikor a gps helyett ez jön a képbe?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40919) umek7 válasza domerator (#40918) üzenetére


umek7
őstag

Van más is. Mondjuk ha GPS faker appot használsz (mondtam egy példát) akkor is szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

(#40920) domerator válasza umek7 (#40919) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, de nem tudom, mi az a GPS faker... (azt értem, hogy hamis gps, csak nem tudom, milyen app az)... mindegy, hétköznapi általános használat mellett értettem a kérdést, hogy mi használhatja még.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40921) joestone


joestone
addikt

Még egy lépéssel közelebb a kiadáshoz :

Még a bluetooth részt kell megoldanom , hogy működjön, aztán publikálom.

(#40922) TRob1 válasza joestone (#40921) üzenetére


TRob1
veterán

:C Grat az eddigiekhez.

¤ R'n'R ¤

(#40923) MxM19 válasza joestone (#40921) üzenetére


MxM19
aktív tag

Esetleg válaszolnál a kérdésemre?:)
Fm rádió kihangosítás nincs megoldva? :F
Magyar nyelv lesz benne?(Mert ami a képen van nem úgy néz ki) :F
Köszi. :R
Amúgy Grat. :C :C :C

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#40924) hr2 válasza MxM19 (#40923) üzenetére


hr2
őstag

Fm rádió kihangosítás nincs megoldva?
+1
Ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#40925) MxM19 válasza hr2 (#40924) üzenetére


MxM19
aktív tag

Nekem eddig nem válaszolt.Hátha mostxD

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#40926) Nohab61


Nohab61
aktív tag

Na holnap viszem vissza a Blade-et, egyszer csak meghalt a proximity :)

(#40927) Rickeffe válasza Nohab61 (#40926) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Este paprikás krumpli volt a vacsora!

Rickeffe

(#40928) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Sziasztok!

Felraktam az új cm romot és elakadtam a beállításoknál.Hogyan kell beállítani az exchange fiókot?Nem tudok a gmailra bejelentkezni.Segítsetek

(#40929) hr2 válasza csiziktomi (#40928) üzenetére


hr2
őstag

Fel kell tenni a gapps-ot.

szerk:
pl. ezt a verziót.
ja, és a recovery-ből kell.

[ Szerkesztve ]

(#40930) joestone válasza MxM19 (#40923) üzenetére


joestone
addikt

fm kihangosítás nincs benne (tervek szerint majd talán sikerül , miután a nem működő részeken túl vagyok) , magyar nyelv viszont van , csak lusta vagyok magyarra állítani .

(#40931) MxM19 válasza joestone (#40930) üzenetére


MxM19
aktív tag

:)
Rendben.
Nekem addig marad a GSFB ameddig jó nem lesz a kihangosítás.Mert már csak az hiányzik belőle.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#40932) hr2 válasza joestone (#40930) üzenetére


hr2
őstag

"tervek szerint majd talán sikerül , miután a nem működő részeken túl vagyok"

na, ennek örülök, bárcsak összejönne, Én lennék a legboldogabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#40933) csiziktomi válasza hr2 (#40929) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget

(#40934) atillaahun válasza joestone (#40930) üzenetére


atillaahun
veterán

Blogodban is érdeklődtem már, de ott nem vagy túl aktív, WSP mennyire működik jól? Tesztelted már mondjuk, hogy a megfelelő beállítással WiFi után átvált-e mobilnetre ha elalszik a teló, és jönnek-e rendesen az értesítések? Majd ébredéskor vissza WiFi-re? Illetve ha folyamatos adatforgalom van WiFi-n, és elalszik a teló, akkor megszakad a le/fel-töltés?
Alvó módban LED-es értesítéssel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#40935) joestone válasza atillaahun (#40934) üzenetére


joestone
addikt

Nézegettem a wsp -t amíg rá van dugva usb-n a gépre , vagy megy az fm addíg működik hiába kapcsol ki a kijelző , viszont amikor mélyalvásba megy akkor kikapcsol. Az oda-visszaváltás működik rendesen , gmal értesítések befütyülnek rendesen akár mobilnet akár wifi-n van csatlakozva . Folyamatos letöltést még nem néztem , tegnap sikerült csak úrrá lennem a wifi -n. Ma is csak két idézőjel szívatott a wifi tethering kapcsán. Ha alszik és csak mobilnet van akkor is megérkezik az email. Ledes értesítést még nem néztem , valószínüleg az lesz a legutolsó a sorban.

(#40936) don-ciccio


don-ciccio
csendes tag

sziasztok. jó estet mindenkinek. ma este behalt a blédem. az android feliratnál megáll a cucc. gyári 2.2es andorid van rajta. próbáltam frissíteni,de nem jött össze. van vlmi ötletetek? még múlt évben vettem,csudazip kellett neki. volt rajta 1 darabig főzött 2.2es,de amint kijött a t-és froyo már ment is fel rá. még annyi,h szerintetek javítják a szervizben,v cserélik? köszi előre is a hozzászólásokat.

(#40937) atillaahun válasza joestone (#40935) üzenetére


atillaahun
veterán

Nos ez eddig egészen biztatóan hangzik.
Jól értettem egyébként korábbi hozzászólásodból, hogy te is azon az állásponton vagy, miszerint a Blade alva is kellene hogy tudjon WiFi-n szinkronizálni/értesíteni? De legalábbis a lehetőséget meg kellene adni rá - ?
Mennyire lehetetlen vállalkozás ennek a megvalósítása?
Arra még rá tudnál majd nézni, hogy pl. speedtest.net-tel mennyit tud a romod?

LED-es értesítésen csodálkozok egyébként, hogy szinte senkit nem zavar a hiánya, legalábbis rajtam kívül nem szoktak sírni érte. Pedig úgy gondolom nem elhanyagolható vagy helyettesíthető kényelmi szempont, hogy ránézése akár ágyból fekve meg tudjam állapítani a telóról, volt-e új üzenet vagy hívás, - és ne kelljen érte menni, bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#40938) joestone válasza atillaahun (#40937) üzenetére


joestone
addikt

Igen elvileg alva is kell tudjon működnie a wifinek , nem nézegettem még mennyire macerás a dolog. Amikor nézegettem a speedtestel akkor wifin elment 13-15 megáig egy 15 megás adsl-n . Holnap fogom tudni megnézni újból. Mobilneten átlagban 3-4M körül szokott lenni a speedtest. Ezek persze a lefelé irányok .

(#40939) MxM19 válasza joestone (#40938) üzenetére


MxM19
aktív tag

Wifivel kapcsolatban szerintem az lenne a normális ha úgy reagálna a wifi ahogy be van állítva.
Vagy is a wifi beállításoknál nyomunk egy menü gombot rámegyünk hogy speciális utána pedig a wifi alvás irányelvére.És azok működnének.Igaz nekem a GSFB romoknál működnek.
Más:Dead Spacet próbálja ki mindenki.Nekem akadás mentessen megy a saját romom alatt.
Jobban mint itt:[link]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#40940) MPeter87


MPeter87
őstag

Valaki le tudja írni nekem, hogy hogyan tudom visszatenni a telefonra a gyári t-mobilos 2.2 romot?
Vacakol a teló és vissza szeretném vinni. Próbáltam keresővel is leírást találni, de nemigazán sikerült! :( Zárójelben azt is meg szeretném kérdezni, hogy szervizelik a telókat, vagy kicserélik?
2.1-es volt eredetileg, a gyári t-s 2.2 frissítéssel gen2-esítettem, most Sweet Dreams III van rajta.
Próbáltam úgy, hogy visszatettem a gyári recovery-t, majd a hivatalos 2.2 exe-vel megcsinálni újra, de nem akarta az igazat, gondolom azért, mert már gen2 :F
Előre is köszönöm a segítséget!!

(#40941) Mr X válasza MPeter87 (#40940) üzenetére


Mr X
veterán

(#40942) hr2 válasza don-ciccio (#40936) üzenetére


hr2
őstag

Cserélni ha más baja nincs "csak" ennyi, akkor biztos nem cserélik.
Kb. 5 perc helyrerázni a szervízben.
Vagy, ha gondolod segíthetek, de akkor 15 perc lessz. :)

(#40943) MPeter87 válasza Mr X (#40941) üzenetére


MPeter87
őstag

Köszönöm! Remélem így menni fog!

(#40944) dragon1993


dragon1993
őstag

Mostanában nincs új rom vagy csak én nem tudok róla ?

(#40945) barnam_ válasza dragon1993 (#40944) üzenetére


barnam_
nagyúr

Froyo-ból nincs, GSF ágon nincs mit csinálni, mivel nincs meg a forrás, így csak a CM7 marad.
Na meg joestone 2.3-as romja, de az még erősen kísérleti fázisban van szerintem.

(#40946) atillaahun válasza MxM19 (#40939) üzenetére


atillaahun
veterán

Többek között éppen erről szólt az elmúlt néhány oldal, hogy a WSP (WiFi alvási irányelve), csak a mobilnetre váltás mikéntjét (kellene hogy) szabályozza, -nem pedig az alvó állapotú WiFi-t- csak hát sok esetben még ez sem működik. Bár ha jól értem joestone-t, nála ilyen téren már rendben vannak a dolgok.

(#40947) jano_77


jano_77
nagyúr

Jó reggelt!
Az lenne a kérdésem, hogy normális-e a következő screenshot eredménye!?
Mindez úgy, hogy a Regpon Wifi uninstallálva lett a töltés előtt!
14 óra után:


~21 óra elteltével: /már kikapcsolt, a felvétel erejéig tudtam visszakapcsolni/

A kérdésem az lenne, hogy jól olvasom-e le az ábráról, hogy a wifi állandóan ment, és ezzel együtt a telefon is ébren volt?!?
Ha igen, akkor azt is megkérdezném, hogy ez miként lehet?!? Mert mint írtam a Regpon már nincs a telefonon az utolsó töltés óta :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#40948) Evilangel válasza jano_77 (#40947) üzenetére


Evilangel
tag

reboot volt uninstall után?

(#40949) jano_77 válasza Evilangel (#40948) üzenetére


jano_77
nagyúr

volt, mert töltés előtt szintén kikapcsolt a teló :U

ROM: Sugar Daddy

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#40950) gordonfreemN válasza hr2 (#40932) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Még lennének egy páran... :K
;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.