Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41652) kelzsoca válasza Psychonaut (#41643) üzenetére


kelzsoca
félisten

Teljes formatok után, egy friss telepítést mondanék, illetve gappsból két csomag van, egy érintetlen, amiben minden benne van, és alatta egy másik, az csak azokat a dolgokat tartalmazza, amiket egyébként be szoktam integrálni a romokba, javaslom az utóbbit tedd be mellé (a full csomagból ha bekerül a setupwizard a romba, az összeütközhet a provision csomaggal, és ezért lehetnek érdekességek) illetve a wifihez mint olvastam ne az apk-t telepítsd, hanem a zip csomagot, ezekről éppen tegnap volt is szó.

(#41644) embe

Már más is kérdezte, amint lesz időm meg fogom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#41653) domerator válasza kungzi (#41649) üzenetére


domerator
veterán

Habár a Sugar Daddy néhány apró kényelmetlenségtől eltekintve az eddigi legjobb rom, amit használtam (a nálam kiemelkedő prioritást élvező akkuidőt tekintve is), én is nagyon remélem, hogy mestereink mostantól olyan szuper rom(oka)t tudnak fóóózni, hogy a pengénk összes hardvergombját megnyaljuk utána :R :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#41654) domerator válasza embe (#41644) üzenetére


domerator
veterán

Nagyon király a reggeli kép a szmájlival, gratula... de a kávéd krémje kissé laza (inkább habos, mint krémes) :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#41655) embe válasza kelzsoca (#41652) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi előre is! :R

domerator Ez nem az én kávém volt. Én csak kommersz módon iszom...nem cifrázom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41656) joestone válasza domerator (#41648) üzenetére


joestone
addikt

Belenéztem a letöltött forráskódba , alapból a skate és a roamer van benne .
Úgy néz ki , hogy az ak8973 , a Lis302 és a taos szenzorok támogatottak benne .

[ Szerkesztve ]

(#41657) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Sziasztok Urak,

kérem segítsetek egy kicsit egy magamfajta amatőrnek. Visszaolvasni most nagyon kevés időm van, az egy hetes kisfiam leköt kicsinység...

Szóval a Blade tünete az, hogy a töltés teljesen hektikusan abbamarad. Arra jutottunk a T-s szervizes emberkével, hogy érintkezési hiba lehet. Egyenlőre kapok gariban egy új adatkábelt, ha az nem segít, cserélik a telefont. Kérdésem, hogy milyen programmal, és hogyan tudom azt megtenni (illetve meg tudom-e), hogy lementem a komplett telefon tartalmat a számítógépre, és azt az új telefonra egy az egybe rámásolom? Elsősorban a névjegyzék és az üzenetek lennének fontosak, de ha a progikat, beállításokat is át lehet így menteni, az tökéletes lenne.
Ha lehet, valami egyszerű megoldást javasoljatok;) A nokiának volt régen ilyen egy az egyben mentése, csinált a progam egy nfc file-t, és kész. Valami hasonló nagyon jól jönne itt is...

Köszönöm előre is!
Tamás

Holnap majd jól beletépünk...

(#41658) mufurczh


mufurczh
csendes tag

Hali telenoros zte-n hogy férhetek hozzá a max ram/rom kapacitáshoz

Gyári progit hogy lehet törölni (music)

:O :O

(#41659) joestone


joestone
addikt

Úgy néz ki sikerült meggyógítani a böngészőt , most már megnyílik az index is gond nélkül. Meg egy kicsit talán a tempón is sikerült javítani :

(#41660) ouzohuto válasza joestone (#41659) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Nekem az sd olvasása nagyon rossz ezért szokott mindig kevesebb pontom lenni!Te mit használsz?Volt ext ilyesmi?

XiaomI RedmI Note|||

(#41661) marcusa válasza joestone (#41659) üzenetére


marcusa
addikt

Kíváncsian várom már én is ezt a ROM-ot, a pontok tényleg látványosan megemelkedtek, és ez még csak 600 Mhz :K

:-)

(#41662) domerator válasza joestone (#41659) üzenetére


domerator
veterán

"tempón kicsit javítani"... Kicsit??? 1650 pont... szerény vagy :)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#41663) phantom88 válasza joestone (#41659) üzenetére


phantom88
tag

Az igen! :R

Azt meg szabad kérdezni, hogy a saját romodban megtudod csinálni azt, hogy a WiFit tartsa alvó állapotban is?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#41664) joestone válasza ouzohuto (#41660) üzenetére


joestone
addikt

Egy 16 GB kingston class10 sd-t .
Nincsen ext partició csak egy darab fat .
Wifi alvó állapotát nem próbáltam még .

[ Szerkesztve ]

(#41665) RtgLaci válasza joestone (#41664) üzenetére


RtgLaci
tag

Mi van még hátra (mi nem működik?) és mikor tehetünk egy főpróbát :K ?

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#41666) User64476 válasza joestone (#41659) üzenetére


User64476
őstag

Nekem wbaw legujabb romjaval 1561.

(#41667) M0RGI válasza RtgLaci (#41665) üzenetére


M0RGI
őstag

A leges-legelejéről lemaradtam.
Ez milyen rom lesz? Alapja?

(#41668) joestone válasza RtgLaci (#41665) üzenetére


joestone
addikt

Még az usb tether nem működik . Tesztelném még egy pár napot , hogy stabilitásban mit produkál , de első körben nem tűnik rossznak.

(#41669) RtgLaci válasza M0RGI (#41667) üzenetére


RtgLaci
tag

Nézd csak, Joestone írja a blogján:
"A GingerBlade egy forráskódból fordított AOSP rom mely a CodeAurora repo 2.3.2 verzióján alapszik illetve a CM forrására is támaszkodtam..."

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#41670) M0RGI válasza RtgLaci (#41669) üzenetére


M0RGI
őstag

Ahha... :) Köszi!
Nem tudtam a nevét sem, de így már oké.
Várom mi sül ki belőle!

(#41671) joestone válasza M0RGI (#41670) üzenetére


joestone
addikt

Annyi változott , hogy jelenleg a google repo van használatban nem a codeaurora, illetve a verzió 2.3.5 nem 2.3.2.

[ Szerkesztve ]

(#41672) chunter


chunter
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ZTE-m, ami helyett most vettem egy másik telefont.
Így mivel nem volt mit vesztenem, feltettem rá a 2.2-es T-s frissítést.

Viszont van több gondom is:
1. Rossz a hangszórója. Rosszul lehet sokszor hallani akivel beszélek, valamint hajlamos néha kicsit recsegni is, de igazából használható, csak idegesít.
2. Van egy fehér pontos kis pixelhibám a kijelzőn

A telefont februárban vettem. Kérdés, hogy érdemes-e visszavinni T-mobilhoz javításra, vagy elhajtanak ezzel a két hibával? (2év gari van rá ugye...)

(#41673) atillaahun válasza chunter (#41672) üzenetére


atillaahun
veterán

Recsegő hangszóróval nekem helyben cserélték.

(#41656) joestone
Ez azt jelenti, hogy ezzel szerinted még nem érdemes foglalkozni, mert túlságosan eltérő, hogy menjen a Blade-en is?

[ Szerkesztve ]

(#41674) joestone válasza atillaahun (#41673) üzenetére


joestone
addikt

Érdemes vele foglalkozni . kb 5 perc volt míg belenéztem. De az biztos , hogy faragni kell rajta , hogy rendesen menjen a Blade -n. A többi komponens meglétét nem néztem csak belenéztem a skate board driverébe , megnéztem milyen eszközök konfigja van benne alapból , megnéztem a szenzorokat melyikek vannak benne a forráskódban.
A 0624 -es v9 kernelben pl benne van a blade is .

(#41675) Shodan


Shodan
addikt

Van itt valaki használ mobilTV-t?
Hogy a fenébe tudom kitenni teljes képernyőre? a stream minősége gyébként hulladék CM7-en, gyár 2.2 T-sel talán egy kicsit jobb. ezen javítani valahogy?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#41676) atillaahun válasza domerator (#41648) üzenetére


atillaahun
veterán

Én ha fejre állok se értem ezt a kernel forráskódot kiadjuk vagy neadjuk játékot.
Eddig azt mondta a ZTE, hogy a GB forráskódját nem adják ki, mert hivatalosan még nem jelent meg vele telefonjuk (OMC nem minősül annak :F ).
Most írják, hogy UK-ban 16.-ával jön a Skate, meg 9.-ével a Libra, és mindkettőn GB fut majd. Ehhez képest, ugye Skate-hez jó két héttel korábban kiadják, Libra-hoz meg még mindig semmi. :F

[ Szerkesztve ]

(#41677) kelzsoca válasza atillaahun (#41676) üzenetére


kelzsoca
félisten

(#41245) kelzsoca
(#41273) kelzsoca

Én mondtam hogy készülődik valami :)

(#41678) ux1 válasza atillaahun (#41676) üzenetére


ux1
addikt

A kernel forrást szabadon elérhetővé kell tenni a licenc miatt is! Ha ezt nem tennék az FSF leperelné a gatyájukat is :DDD A kernel notEQ az android 2.3.5 -el. :K

(#41671) joestone

Hogy mennyire jó ez a fotoshop :DDD ;] Az hogy a conf-ban benne vannak az opciók még nem jelenti azt hogy müxik is... :K ( ezt nem neked ecsetelem :D )

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#41679) atillaahun válasza ux1 (#41678) üzenetére


atillaahun
veterán

És az OMC-n futó GB okán ezt eddig hogy-hogy nem tették meg?

(#41680) ux1 válasza atillaahun (#41679) üzenetére


ux1
addikt

Lehet követelni tőlük... Médialejátszók, NAS-ok routerek linux alapú eszközök kernelei mind nyílt forrásúak, és annak is kell maradnia... GPL és LGPL.... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#41681) User64476 válasza joestone (#41671) üzenetére


User64476
őstag

Ez jól néz ki!

(#41682) atillaahun válasza ux1 (#41680) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát most má minek.

(#41683) MPeter87


MPeter87
őstag

Visszaállítottam a telómon a gyári T-s 2.2-es romot a T-s exe-vel, mert szervízbe szeretném vinni, viszont független maradt valami oknál fogva a teló!
Dominó csomagban vásárolták, én használtan vettem 1 hetesen, akkor már egy főzött rom volt rajta, így nem tudom, hogy hogyan lett függetlenítve, NCK-val vagy szimplán a rommal.
Utána lehet ennek járni valamilyen programmal, vagy valami szervízkóddal?
Vagy valamit máshogy kellett volna csinálni? :F

(#41684) kelzsoca válasza MPeter87 (#41683) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha a gyári visszaállítás után még mindig nem válogatja meg a SIM kártyákat, sajnos NCK-val lett kiütve :F

Ez azt jelenti, hogy ez az első amit megnéznek a készüléken, ha meglátják azonnal lehúzzák garanciáról.

A kérdés, hogy miért szeretnéd szervizbe vinni a készüléket?

[ Szerkesztve ]

(#41685) Glatius válasza MPeter87 (#41683) üzenetére


Glatius
őstag

A vásárlást kellett volna másképp csinálni... most már csak annyit tehetsz, hogy kiszabod az eladó szájából a bélést, mert csúnyán átvert.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41686) MPeter87 válasza kelzsoca (#41684) üzenetére


MPeter87
őstag

Azért szeretném szervízbe vinni, mert néha csinál olyat a teló, hogy mikor hívnak, csörög, de eltorzul a hangja, valamint a hívások kb negyedénél visszahallom, amit a mikrofonba beszélek vagy esetleg megpöckölöm alul a telót. Meg néha eldobálja a 3G-t, ezt sem igazán értem, hogy miért...
Szóval akkor 100%, hogy NCK-val lett függetlenítve? :F

(#41687) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

ZTE Blade vásárlásán gondolkozom, láttam, hogy létezik több verzió, melyik a legjobb (pl ha főzött ROM-ot szeretnék rá)? Az OLED-es san rancisco megéri a felárat (40-45k)?

(#41688) atillaahun


atillaahun
veterán

Most így belegondolva, tényleg nem egy leányálom használt plédet venni, ember legyen a talpán, aki le tudja rendesen ellenőrizni, hogy nem-e volt NCK-val kifüggetlenítve, átparticionálva, vagy számlatartozás mellékelve hozzá, meg hogy egyáltalán érvényes-e még a garanciajegy.

(#41686) MPeter87
Kicsit feljebb írtam, hogy hibás hangszóróval elméletileg helyben cserélik, egy próbát megér, aztán ha nagyon ragaszkodnak a szervizeléshez, akkor majd még meggondolod mit lehetne vele kezdeni, de így tényleg de add oda.

(#41687) audi100td
Őhh, OLED-es már nincs, hacsak nem használtan, de azt épp a fenti okokból nem vennék. 45k-ért már egyébként is Monte Carlo-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#41689) kelzsoca válasza MPeter87 (#41686) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel a gyári exe mindent lenulláz, és egy lock-olt rendszert tesz fel, biztosan NCK-s unlock történt.

(#41687) audi100td

OLED-es OSF már csak használtan van, én biztos nem vennék használt OSF-t (de Blade-et se) ráadásul garancia sincs ezekre ugye, igaz már Blade-et se vennék újként, helyette inkább a WayteQ Libra-ra nézz rá :)

(#41690) Psychonaut

Rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#41690) Psychonaut válasza kelzsoca (#41652) üzenetére


Psychonaut
addikt

Teljes formatok voltak, friss telepites volt.
Gappsbol csak a "kis" csomagot tettem fel, WiFi-bol pedig a zip valtozatot. ;)

Jovo heten osztalykirandulas, ugyhogy addig visszament a SSF, de utana ha lesz idom, visszanezek a te ROM-odra, mert szimpatikusnak tunik.

(#41691) MPeter87 válasza kelzsoca (#41689) üzenetére


MPeter87
őstag

Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom, hátha cserélik, ha nem, ez van... Jobbat nem tudok. :(

(#41688) atillaahun Köszönöm, megpróbálom, majd kiderül! :)

(#41692) atillaahun Igen, a T-s exe-vel frissítettem és próbáltam telenoros kártyával, hogy mit kezd vele, majd vodással is. T-s sim-em nincs :)

Ez a 2 leírás alapján tettem vissza a gyári 2.2-t:
http://zteportal.eu/hivatalos-t-mobile-2-2-zte-blade-re/
http://zteportal.eu/hivatalos-2-2-es-frissites-a-telenornal/

A stock_recovery telepítése után verzió probléma miatt nem engedte a T-s telepítést, így a telenoros leírásban szereplő "download_noncheksgen2.exe"-t használtam, így mikor a telenoros kártyával ment a teló, gondoltam valami gáz lett vele, de mikor a vodással is ment, sejtettem, hogy valami más a gond...

[ Szerkesztve ]

(#41692) atillaahun válasza MPeter87 (#41691) üzenetére


atillaahun
veterán

Egy hülye kérdésem azért még lenne: biztos a megfelelő szolgáltató frissítő exe-jét raktad rá?

(#41693) sto1911
Mondjuk, hogy a számlatartozást le tudod ellenőrizni ha bemész a szolgáltatóhoz (mondjuk nem tudom más adatait csak így kiadják-e), de a függetlenítést, meg az átparticionálást milyen programokkal nézed meg?

[ Szerkesztve ]

(#41693) sto1911 válasza atillaahun (#41688) üzenetére


sto1911
veterán

Hasznaltat ugy eri meg venni, hogy az ember utananez. Ebben az esetben szerintem ez nem tortent meg, csak megvette, oszt' orult...
Az NCK-s temat eleg egyszeruen lehet ellenorizni, meg megvetel elott is, ha az elado nem hajlik ra, akkor srefsag van, ott kell hagyni.
Ott van pl. Psychonaut is, hasznalt telot vett, meg sincs semmi baja vele...

@(#41694) kelzsoca: az NCK-n kivul meg ugyis javitjak, es most az a szuk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#41694) kelzsoca válasza sto1911 (#41693) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ki lehet fogni, meg be is lehet bukni, a használt holmi mindig zsákbamacska. :)

[ Szerkesztve ]

(#41695) sto1911 válasza atillaahun (#41692) üzenetére


sto1911
veterán

Fuggetlenitest mar irta kelzsoca is: gyari frissito ra, es ha elfogad mas kartyat is, akkor fuggetlenitve lett.
Particionalas lenyegtelen, mivel az is visszaallithato. Ha nagyon kivancsi vki, akkor meg df.

Kozben kelzsoca szerkesztett :)
Csak a bebukom-nyerek aranyan meg lehet probalni valtoztatni egy kis utanajarassal.

[ Szerkesztve ]

(#41696) audi100td válasza atillaahun (#41688) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, Monte Carlo-t hol lehet találni 45k-ért?

kelzsoca: köszi, ennek is utánanézek

(#41697) atillaahun válasza sto1911 (#41695) üzenetére


atillaahun
veterán

Aztán te biztos belemennél eladóként, hogy így bizonyítsd be a teló függőségét a vevőnek mi?

(#41696) audi100td
Itt.

[ Szerkesztve ]

(#41698) sto1911 válasza atillaahun (#41697) üzenetére


sto1911
veterán

En igen. Es barmely normalis elado, legyen az eladnivalo telefon, auto, vagy barmi, nyujtson lehetoseget a megvizsgalasra, kiprobalasra. Vakon venni a legnagyobb hulyeseg.

@(#41697) atillaahun: most ezzel aztan sokat segitettel neki, vegyen ujonnan dragabban kulfoldrol egy telefont, vagy vegyen egy hasznaltat, olcsobban, szinten kulfoldrol... Mi a kulonbseg (a nyilvanvalo hw-es kulonbsegen kivul)?

[ Szerkesztve ]

(#41699) esox


esox
senior tag

Day of Tentacle játékra emlékszik valamelyikőtök? Gimis korom kedvenc játéka volt... Naszóval ma sikerült ScummVM alatt Blade-en is elindítani. Tökélesetesen fut a telefonon, az irányítás is zseniális. DOTT és Lucas Arts fanoknak kötelező kipróbálni :)

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#41700) atillaahun válasza sto1911 (#41698) üzenetére


atillaahun
veterán

Mikor mondtam én olyat, hogy vegyen bármilyen telefont is? Főleg használtat külföldről? Kérdezte milyen lehetőségek vannak, én megemlítettem ezt, zsoca meg a Libra-t. Szerintem képes mérlegelni a különbséget. Ha meg nem majd kérdez még.

A lehető legalaposabb utánajárást egyébként teljes mértékben támogatom mindenféle vásárlás esetén, csak némileg laikusként több mint nehéz minden buktatóval tisztában lenni egy használt Blade esetében.

(#41701) sto1911
Ennyivel. Új esetén ilyenekkel nyilván nem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.