Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) gógyi válasza Mezga Aladár (#700) üzenetére


gógyi
aktív tag

A hdd-t hallani az biztos. Jelenleg egy Mede8er médiaplayert használok, de zenére csak pendriveról igyekszem használni, mert zavar ahogy a halkabb részleteknél sistereg a hdd. A mini pécét is úgy képzeltem el, hogy lenne benne esetleg egy ssd az oprendszernek a zenéket meg a hat usb porton keresztül, akár 6 64gigás pendrivra tenném. Persze az lenne a célom, h hangban legyen előrelépés.

(#702) krichd1 válasza gógyi (#697) üzenetére


krichd1
addikt

Egy használt Mac Mini is jó alap például vagy Zotac kis cuccai.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#703) krichd1 válasza gógyi (#701) üzenetére


krichd1
addikt

Vagy több memóriát teszel a gépbe, amibe előre betöltöd a zenéket, HDD-t kikapcsolod a zenelejátszási időre.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#704) Patice válasza Mezga Aladár (#700) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én is ezért építettem olyan gépet, amiben nincs HDD, csak SSD. Az anyagot meg kapja hálóról. :K

Én ha kész lesz a gép szoftver ügyileg, akkor majd letesztelem, hogy a lapomon van-e különbség a DAC Up port és a többi USB között. DAC Up portban pl. tetszik az is, hogy UEFI-ben kapcsolható a tápellátása. :K

Egy aszinkron DAC-nak is szerintem hasznos, ha külön kapja a tápot. Nálam még ez is projekt, hogy mennyit hozna a konyhára. De már így sem panaszkodom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#705) Mezga Aladár válasza Patice (#704) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"De már így sem panaszkodom."

Én sem. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#706) Patice válasza Mezga Aladár (#705) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az ilyen zenelejátszós gépek mellé minden képen kell egy jó DAC, mert anélkül nem tudhatja meg az ember, hogy mennyi van ezekben a kis gépekben.

A szoftverről meg ne is beszéljünk. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#707) Mezga Aladár válasza Patice (#706) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A dac cserével megoldódott az usb táp kérdése. Bár ehhez a dac-hoz is van tuning táp.
[link]
[link]

Csak normális tesztet és méréseket nem találtam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#708) Patice válasza Mezga Aladár (#707) üzenetére


Patice
Topikgazda

A jó tápellátás mindennek kell. Ezért akarom majd az enyémben is cserélni HD Plex 250-es DC-ATX paneltápra + Dell külső kockára. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#709) Ribi válasza gógyi (#701) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem éri meg pendrive, mert 4 db 64gigás kb 40k, viszont egy 256-os SSD az kevesebb mint 30k.

(#710) Serricon válasza gógyi (#697) üzenetére


Serricon
senior tag

Nálam is egy NUC muzsikál, szerintem remek választás erre a célra.
Celeronos verziót választottam, SSD, meg 4GB ram került bele, venti biosból lenyomva, szóval passzívan megy, 6 watt fogyasztás mellett. Mivel volt SSD fölös, meg sok cucc elmegy pendrive-ról is, így kb 50k-ból kihozható.

(#711) gógyi válasza Ribi (#709) üzenetére


gógyi
aktív tag

Én TRANSCEND JETFLASH 790-szoktam venni az ebayen 6 ezer körül.

(#710) Serricon De tudnád jellemezni a hangját? Hasonlítani valamihez? Minél jobb?

Tudom ez nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#712) Mezga Aladár válasza Serricon (#710) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen progival használod?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#713) Serricon válasza Mezga Aladár (#712) üzenetére


Serricon
senior tag

Daphile fut rajta, külön ehhez vettem miután kipróbáltam más gépen.

(#711) gógyi:
Hogy milyen.. ilyen téren nem vagyok a szavak embere, de van benne valami ami nagyon megfogott, előtte az asztalin Foobar ment, már nagyon régóta nagy rajongója voltam, aztán kipróbáltam egy régi laptopon a Daphile-t, és olyan instant ez hiányzott érzés volt.

[ Szerkesztve ]

(#714) Mezga Aladár válasza Serricon (#713) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ismerem. :K
Ott az 1 hsz.-ban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#715) Warter


Warter
őstag

Ha már zenelejátszó, gondoltam megnézem, hogy hogyan lehetne a szolgáltatásokat bővíteni az airplay segítségével. Az xbmc-nél az asszonynál már sikere volt, szóval felraktam az új gépre is. Nem kellett hozzá sok minden, csak a shairport csomag telepítése és néhány konfiguráció módosítás, hogy együtt tudjanak menni az mpd-vel. Ugyanis egyszerre csak az egyik program tudja használni a hangkimenetet, ezért az indító scriptet bővíteni kell egy mpc stop paranccsal. A másik probléma, hogy a shairport a default hangkimenetet használta és sehogy se akarta a beállítottat használni, szóval végül a default-ot konfiguráltam át az asound.conf segítségével. Ezek után már csak újra kellett indítani a shairport-ot és mehetett is a zene airplay-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#716) Serricon válasza Mezga Aladár (#714) üzenetére


Serricon
senior tag

Használja esetleg más is? Többihez képest milyen aki próbálta? Vett észre valamit?
Nem találtam róla semmi infót itt, ha lesz időm lehet csinálok valami leírást.

(#717) Mezga Aladár válasza Serricon (#716) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én használtam.
Kellemes picit loudnes-es a hangja
A rendszerigénye nagyobb mint a voyage-mpd nek de jóval kisebb mint egy teljes oprendszer.

A voyage-mpd, foobar, jriver, kevésbé színez. De ez a színezés minimális.
Aki szerette a logí rendszerét az ezt is szeretni fogja.

Természetesen, szerintem. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#718) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.

Akinek aszinkron da zenél otthon, mekkora és milyen változások vannak a láncba, ha cseréli az usb kábelt, spec kábelre?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#719) contaxg válasza Mezga Aladár (#718) üzenetére


contaxg
veterán

mint bármely kábel cseréjével..hallható és egyértelmű

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#720) Mezga Aladár válasza contaxg (#719) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen kanóc, mekkora változás?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#721) contaxg válasza Mezga Aladár (#720) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam ilyen van..

Olvasd el szerintem ezt a cikket.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#722) Mezga Aladár válasza contaxg (#721) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olvas. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#723) Patice válasza Mezga Aladár (#718) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én egy AudioQuest Carbont (1,5m) használok megelégedéssel.

Kicsit lehet túllőttem vele, de 2013-ban vettem a hifisón 20% kedvezménnyel. (És akkor a teljes ára sem ennyi volt még.) :D

Nálam állandó társa a Bladelius DAC-omnak. Jó páros. :K

Jobb, mint a nyomtatókábel, csak sajnos nem volt még olyan rendszerem itthon, amiben igazán össze tudtam volna hasonlítani, mert vagy a forrás volt gyenge, vagy a hangfalak a másik végen, vagy mindkettő.

De eladni nem fogom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#724) Ribi válasza Mezga Aladár (#718) üzenetére


Ribi
nagyúr

Semmi, de nálam a többi kábel cseréje se sokat változtatott, szóval valszeg süket vagyok az ilyenekre/ nem érdekel annyira. ;]

(#725) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Az Oyaide szinpi. De hol árulják itthon?
A carbon is szimpatikus. Itt is érdemes a 10-15% arányt betartani?
Itthon eddig olyan reklám teszteket találtam.
Volt audioquest analóg kanócom, valami ritka sz@r hangja volt. :D

(#724) Ribi: Írsz egy da/usb kábel típust?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#726) contaxg válasza Mezga Aladár (#725) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem van mindegyikből mintám ha ki szeretnéd próbálni. Rendelni külföldről tudnál...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#727) Mezga Aladár válasza contaxg (#726) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet élek vele.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#728) Ribi válasza Mezga Aladár (#725) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak musihoz adottat és egy másik nyúlbéla vastagságúval teszteltem, de persze utána még van egy coax kábel is, ami szinte mind1, hogy audio kábel vagy normál RG6 kábel volt. Abból is hogy fél méteres, vagy 3.
Coax kábelek között szkópon felfutásnál látszott valami különbség, de amúgy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#729) Mezga Aladár válasza Ribi (#728) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt szerintem nem úgy kell tesztelni, bedugod és várod a csodát.
Ha már benne van a füledben a hangkép, cseréled a kábel és hallgatod. És egyszer csak észreveszed a változást. De a koax spdif az mindenképpen legyen odavaló 75 ohmos.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#730) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Az usb kábel project csúszik, akksi kell az autóba.
Azért a legolcsóbb audioquest kábelt elhoztam próbára, nagyon kíváncsi vagyok mit produkál. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#731) contaxg válasza Mezga Aladár (#730) üzenetére


contaxg
veterán

Mondtam, hogy adok kábelt....:)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#732) Mezga Aladár válasza contaxg (#731) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tudom, nem felejtettem el. :)
Egy kis teszt a fenti témában.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#733) contaxg válasza Mezga Aladár (#732) üzenetére


contaxg
veterán

1 illetve 2 méter között nem nagyon lehet különbséget hallani de 2m felett durván el kezd romlani a hang...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#734) Patice válasza Mezga Aladár (#732) üzenetére


Patice
Topikgazda

És a tesztnek hiszel, vagy a saját fülednek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#735) Mezga Aladár válasza Patice (#734) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A fülemnek, de azért szeretem körbejárni.
Annak idején a koax kábeleknél sem találtak mérhető különbséget.
Aggódok mi lesz ennek a vége. :))

(#733) contaxg: A pearl 75 centis.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#736) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Straightwire kereskedő létezik itthon? :U

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#737) Patice válasza Mezga Aladár (#735) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Aggódok mi lesz ennek a vége."

Egy AQ Diamond. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#738) Mezga Aladár válasza Patice (#737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az ki van csukva. :N Max 90%-os akcióban. :))
A dac árának max 10/15% lehet az ár.

Néztem:
Straightwire USB-Link
Transparent Performance USB
AudioQuest Carbon
Oyaide NEO d+ USB Class S

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#739) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A jó, nekem, elég a 75 cm. :C
A rossz, nekem, komoly a változás. :O

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#740) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#732) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Másod rész.
Harmadik rész.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#741) contaxg válasza Mezga Aladár (#740) üzenetére


contaxg
veterán

aki eseleg wifin keresztül fülelget, esetleg meghallgathatná, hogy melyik titkosításnak van jobb hangja..tkip vs aes, open,..stb :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#742) Mezga Aladár válasza contaxg (#741) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyszer próbáltam, wpa2-psk aes. Gyengébb volt mint a sima ethernet.
Valószínűleg a legkevesebb erőforrást igénylő fog a legjobban szólni, a titk. nélküli. Utána a wep majd a wpa2.

Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#743) contaxg válasza Mezga Aladár (#742) üzenetére


contaxg
veterán

Köszönöm :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#744) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#725) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ne aggódj, az AQ jelenleg futó hdmi és usb kábelei jók. állítólag a legutolsó szériás spdif koaxok i.

Amúgy nekem bejött anno az oyaide usb is. Ear adta az ötletet. A "nagy" láncba már kevés volt, a kicsibe meg akkor firewire volt, így eladtam, de helyedben tennék újra velük egy próbát. Nagyon nehezen tudtam, jókora veszteséggel eladni (kint féláron akciózták, de még így is bukó volt), mindenhonnan visszajött próbáról, hogy a nyomtatókábel jobb volt. Ettől függetlenül szerintem normális usb vevővel bizony, hogy sokkal jobb,mint a nyomtatókábel.

Amúgy nevess,de AQ diamond után nagyon boldog vagyok egy 2500Ftos Klotz-al is a kis láncomban. 20-30rugós hidiamond usb-től jobbnak találtam. Nem highend hang, de teljesen korrekt az áráért.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#745) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#744) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Így vagyok most a pearl usb vel.
Teljesen jól hallható a változás,, de nics késztetés a kábel cserére. Az AQ nagyobb kanócai azért érdekesek, mert nincs ezüst tartalmú kábel a láncban.Valahogy mindig vakaróztam tölük. Aq kábelekbe a pearl kivételével van ezüst. Meglátom milyen a karbon.
Van Straightwire koaxom, gombokért nagyon jó hang, ezért keült az usb kábel a listára.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#746) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg PC-ről hallgatok zenét ezekkel a kütyükkel kiegészítve:

[link]
[link]

A kütyük maradnának, de a PC helyett szeretnék egy mini PC-t, amivel továbbra is menne a zenehallgatás Foobar2000-ről. Viszont emellett jött az ötlet, hogy ha már mini PC akkor arról jó lenne filmeket nézni és torrentezni is. Tudnátok ajánlani olyan mini PC-t, ami elboldogul a zenelejátszás mellett akár 4k videókkal (hosszabb távra gondolva) és torrentezéssel is. A tartalmak egyenlőre külső HDD-n lennének tárolva, de gondolkodok NAS vásárláson is.

Köszi!

Sz

(#747) Polllen válasza szabi081 (#746) üzenetére


Polllen
nagyúr

iTX+htpc topik, ez itt zene only;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#748) Patice válasza szabi081 (#746) üzenetére


Patice
Topikgazda

MacMini

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#749) contaxg válasza szabi081 (#746) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam egy fanless laptop muzsikál, egy Acer E3-111. Nagy előnye, hogy nem kell a zenéléshez a tévét bekapcsolni és tökéletesen elfér az IKEA szekrényben és minden lényeges kivezetése hátul van.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#750) Mezga Aladár válasza contaxg (#749) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igazi hájend bútor. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.