Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Warter válasza Mezga Aladár (#597) üzenetére


Warter
őstag

Csak egy apróság, ha megengeded. A hda, sda a lemezt jelenti és nem a partíciót. A partíciót a mögé tett szám jelzi. Tehát hda1 vagy sda1. Régen az első ide porton levő volt hda, a slave hdb és így tovább. A sata porton pedig legtöbbször sda, sdb.

(#602) Mezga Aladár válasza Warter (#601) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha nem voltam egyértelmű akkor elnézést.
pl /dev/sda2 második partíció a lemezen

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#603) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van egy olyan opció az mpd.conf-ban, auto_update "yes".
Ez tökéletesen müxik, ha belső lemezen vannak a zenei állományok.
Viszont csatolt nfs fájlrendszernél nem.
Van valakinek ötlete, hogyan lehet működőképessé tenni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#604) Warter válasza Mezga Aladár (#603) üzenetére


Warter
őstag

Sajnos még nem jött meg a hummingboard, így csak ötletelek. Ha van valami script amivel tudsz updatelni, akkor azt be lehet rakni a cron-ba. És akkor az adott időközönként lefut.

(#605) Mezga Aladár válasza Warter (#604) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Már akartam kérdezni. :)
Erre én is gondoltam, de a valódi működése nagyon elegáns. Bemásolod az állományokat, és már ott van az adatbázisban. Nem értem nfs-nél miért nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#606) Mezga Aladár válasza Warter (#604) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Éppen ideje h., beszállj, nagyon kellene a linux ismereted. :B :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#607) Patice


Patice
Topikgazda

Én most Visual BCD-vel próbálom szerkeszteni a Win Boot Manager bejegyzéseit.

Amit az EasyBCD-vel sikerült beírni entry-t, azzal az a bajom, hogy nagyon kevés sor van a bejegyzésben, pl. nincs benne a partíció UUID-je sem, mint pl. a Win 8.1 esetében.

Még nem találtam meg tegnap éjszaka, hogy milyen sorokat és hogyan kellene hozzáadnom, de így nem is csodálkozom, hogy nem is tudja elindítani a Voyage MPD-t.

Arra is gondoltam még, hogy vadászok egy kis mSATA SSD-t, mert az is van a B85N lapon...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#608) Mezga Aladár válasza Patice (#607) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rég játszottam a multi boot-al. De emlékeim szerint, nem volt nagyon bonyolult. A hátrányai miatt régen nem használom.

"vadászok egy kis mSATA SSD"
Ez szerintem nagyon jó ötlet. Ha nem a lemezen lesznek a zenei állományok, akkor egy 1/2/4 GB méret is elég.
Nálam: Total_Space=" 7,520 MB"
Free_Space=" 6,648 MB"
8GB ssd.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#609) Patice válasza Mezga Aladár (#608) üzenetére


Patice
Topikgazda

A zenék a NAS-on lesznek a lejátszó gépen csak az OP rendszerek és lejátszó szoftverek.

Apróról majd vadászok mSATA SSD-t. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#610) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Biztos h., nagy felbontású a zenéd? [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#611) Patice válasza Mezga Aladár (#610) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sz..ok rá, ha jól szól. Van jó pár olyan 16 bites felvételem, amit oda lehet tenni a kommersz 24 bitesek mellé. A keverés többet számít, mint a bitmélység.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#612) Mezga Aladár válasza Patice (#611) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyetértek.
Ezekkel az alkalmazásokkal azonban, meg lehet állapítani, valóban magas felbontású a zene, vagy felkonvertált.
Itt egy példa.

40 khz fölött kellene lennie a kimenetnek, miután 88200 a fájl. Tehát ez egy felkonvertált szutyok.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#613) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#612) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Itt egy valódi nem felkonvertált fájl.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#614) Bargyu


Bargyu
tag

Itt egy angol nyelvű, de érthető magyarázat arról, mit is jelent a 24 bit és a plussz 48db dinamikus tartomány:
[link]

(#615) birno válasza Mezga Aladár (#613) üzenetére


birno
addikt

Megneztem az altalad linkelt progival ugyanazon zene 2 valtozatat s csak hogy jol ertem-e, itt van 2 kep, az elso az felkonvertalt, a masodik nem, igaz?

(#616) Mezga Aladár válasza birno (#615) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tökéletesen érted. :)
Bár az első kép érdekes, nem határozott a max frekvencia, lehet hogy ott már nincs kimenet. Nem biztos h., felkonvertált.

Ezt sk. konvertáltam 16/44.1-ből. Látható az éles határvonal a max frekinél.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#617) birno válasza Mezga Aladár (#616) üzenetére


birno
addikt

Koszi. :)
Ez lehet hulye kerdes lesz, de ha mondjuk van egy zene, aminek egy pontjan en egy jelentos dinamikai ugrast varnek el, viszont a jelenlegi rendszeremben ezt nem kapom meg, akkor ezen progival meg tudom allapitani, hogy magaban az adott zene fajlban nincs meg vagy pedig a dac/erosito/fejes nem adja ki, igaz?
Tehat pl:

Itt 5:13 kornyeken varnam el ezt a kiugrast, hasonlot mint ami 6:00 utan is van, de a kep alapjan ez nem latszodik s a zeneben se erzekelheto ugy, ahogy en kellene szerintem(remlik, hogy korabban mas forrasnal mar hallottam,csak sajna nem emlekszem, hogy ugyanezen fajllal vagy egy masikkal).

(#618) Mezga Aladár válasza birno (#617) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem ez freki analízist végez. Próbáld a Sonic Visualiser progit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#619) .DLL válasza birno (#617) üzenetére


.DLL
veterán

5:13 körül az alapvetően zöld (-60dB) szintről (0-4Khz) azért feljebb megy sárgásba (-40dB) tehát van valamekkora emelkedés, bár a magasaknál meg csökkenés látható (bekékült), és igazából még 1:00-3:30 között is nagyobb a jelszint. Nem tűnik túl dinamikusnak a felvétel, a nagy átlag zöld (amúgy mi ez ha szabad tudni?) :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#620) Ribi válasza Mezga Aladár (#613) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen értem ezeket a képeket, hogy az a felső kék rész az mi a bubánat?
2L oldalán elvileg minden 24/384 DXD-ből van lekonvertálva. Csak pl ez a zene is 22k felett nem mutat semmit. Kivétel az a felső kék izé.

(#621) birno válasza .DLL (#619) üzenetére


birno
addikt

Egy metal szam s az emlitett resz nagyon kivanna egy fenkoltebb, eroteljesebb hangzast.
Aztan lehet regen is csak odakepzeltem, hogy kompenzaljam a gyengebb fejest. :D

(#622) Mezga Aladár válasza Ribi (#620) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha megnézed, a vízszintes a állomány idő része, a függőleges a frekvenciatartomány, a színek a kivezérlési értékeket mutatják.
A kép a mit mutattál, miután a felső rész nagyon egyenletes, -100/120dB szinten és kb 70/96 KHz frekin valami zaj lehet. A zenének a max frekitartománya valahol 24 KHz-nél lehet.
Ha valamit rosszul értelmeztem, akkor kérem javítani. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#623) Bargyu válasza Mezga Aladár (#612) üzenetére


Bargyu
tag

Köszi az alkalmazásokat, én is megnéztem néhány fájlomat és helyesen tükrözték vissza a valóságot. Abban viszont nem vagyok teljesen biztos, hogy egy 96khz mintevételezési sűrűségű hd-audió fájlnak feltétlenül tartalmaznia kell 22-48 khz közötti hangot. Például egyetlen dob ütését rögzítik, akkor nem lesz benne. Nem vagyok járatos a témában csak józan ésszel gondolkodom és talán az átlagosnál igényesebb fejhallgató hifista vagyok, de a hd-audió lényege szerintem nem az, hogy rögzíthetünk vele 22khz feletti hangokat is, hanem az, hogy a mintavételezés gyakorisága több részletet rögzít.

(#624) Bargyu


Bargyu
tag

Zongora szonáta - elvileg - hd minőségben:

Vinyl digitalizálva (a klasszikus vita az 50Hz körüli hang fülben végződő hatásairól a digitálisok vs lemezlovasok vitájában):

(#625) Mezga Aladár válasza Bargyu (#623) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valószínűleg a szűrő technológiával lehet összefüggésbe, hogy a nagy felbontású anyagok jobban szólnak/szólhatnak. Biztos te is próbálgattál olyan da konvertert ahol volt lehetőség a digitális szűrő megváltoztatására. Amit én próbáltam ott az éles szürő, ami 22KHz meredeken vágott, volt a legrosszabb hangú. A másik praktikus ok, az online zeneboltokban, drágább a nagy felbontású fájl.

Ez ékes példa, a most ingyen letölthető 24-bits of Christmas 2014 album, a linn boltjából. Első szám.

Ez egyértelműen, egy felturmixolt állomány. :)

"Vinyl digitalizálva (a klasszikus vita az 50Hz körüli hang fülben végződő hatásairól a digitálisok vs lemezlovasok vitájában):"

Erről írhatnál egy kicsit bővebben.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#626) .DLL válasza Mezga Aladár (#625) üzenetére


.DLL
veterán

"Ez ékes példa, a most ingyen letölthető 24-bits of Christmas 2014 album, a linn boltjából. Első szám."

Na, fa*a. :DDD Lehet, hogy már a felvétel helyszínén eldőlt, hogy ennek 22k-nál lesz a vége. Ettől még a sűrűbb mintavételezésnek és a pontosabb mintáknak (16 vs. 24 bit) lehet jótékony hatása, de az itt is látszik, hogy nem (csak) ezen múlik egy zeneszám minősége.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#627) Bargyu válasza .DLL (#626) üzenetére


Bargyu
tag

Hát ez sajnos így van, így megint lesz egy jó kis hd-audió piacunk, ami nem ér semmit. Tudtommal stúdióknál régen etalon volt a 24bit/48khz és lehet, hogy a Linn felvétel is egy ilyenből készült. Legyünk jó indulatúak, mégiscsak egy jó név, vagy nem?

(#628) Bargyu válasza Bargyu (#627) üzenetére


Bargyu
tag

De azért tegyük hozzá, hogy már a CD-nél is a marketing volt a fő szempont, mert a 44.1khz mintavétel csak a legkisebb elméleti érték a 22khz frekvencia digitalizálásához, tehát itt sem azt nézték, hogy kb. mennyi lenne az optimális ahhoz, hogy szép felvételek készüljenek. Szerencsére néhányan azért kifejlesztettek néhány dolgot, hogy a cd-ből kihozzák a legtöbbet és így vannak hibátlan felvételek is.

(#629) Mezga Aladár válasza .DLL (#626) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valóban.
Azért képzelheted a megdöbbenésemet, végre natív 24/192. :))
Viszont jól szól.

Az árkülönbségek:

Studio Master (192) FLAC 24bit 192kHz 2,452.9MB € 21,00
Studio Master (192) ALAC 24bit 192kHz 2,480.5MB € 21,00
Studio Master FLAC 24bit 96kHz 1,183.6MB € 21,00
Studio Master ALAC 24bit 96kHz 1,221.1MB € 21,00
CD Quality FLAC 16bit 44.1kHz 210.2MB € 11,00
CD Quality ALAC 16bit 44.1kHz 220.2MB € 11,00
MP3 320k 44.1kHz 172.8MB € 9,00

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#630) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#629) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lemaradt, az árak egy albumra vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#631) krichd1 válasza Mezga Aladár (#629) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig van natív is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#632) Mezga Aladár válasza krichd1 (#631) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Persze.
Nekem ez lett volna az első, talán ezért voltam csalódott. Kíváncsi voltam a wadia+ a rendszerem, mennyit profitál ebből.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#633) Patice válasza Mezga Aladár (#629) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ácsi!

Linn csomag, csak 24.-e után került fel ilyen formában (felkonvertálva mindegyik 24/192-re)!

Előtte naponta lehetett lementeni egyesével, azok az (elméletileg) eredeti felbontásúak voltak.

Pl:

Day 13 24/88,2
Day 14 24/192
Day 15 24/44.1
Day 16 24/96
Day 17 24/44.1
Day 18 24/192
Day 19 24/44.1
Day 20 24/192
Day 21 24/88,2
Day 22 24/192

:))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#634) Mezga Aladár válasza Patice (#633) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez nekem uj volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#635) contaxg válasza Patice (#633) üzenetére


contaxg
veterán

Ez most jobban megülte a gyomromat mint a vacsira kapott töltöttképoszta.. ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#636) krichd1 válasza Patice (#633) üzenetére


krichd1
addikt

Most megnéztem, az eredeti studio master fájl az Almost like being in love-ból 48kHz/24bit-es. Én egyesével szedtem, ami érdekelt, egyébként így van ahogy írod.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#637) .DLL válasza Patice (#633) üzenetére


.DLL
veterán

Nem kellett volna felkonvertálniuk... :Y
(vagy legalább jelezni mellette az eredeti adatokat, mert ez így becsapós)

(P.H.)

(#638) Patice válasza .DLL (#637) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért a letöltés előtt legalább szóltak:

(Oldal alján:)

"Please note: Please note that the original recordings incorporated in this compilation were made at a variety of different sample rates, depending on the technology available at the time of the recording. To facilitate playing this compilation as a complete album, all the tracks have been re-sampled to a standard 192kHz / 96kHz."

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#639) .DLL válasza Patice (#638) üzenetére


.DLL
veterán

Valóban! :R

(P.H.)

(#640) Mezga Aladár válasza Patice (#638) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mea culpa. Elkerülte a figyelmem. :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#641) Bargyu


Bargyu
tag

Elsőként levédeném magam, mostanában olvasgattam csak utána a hd audió témának. Van egy pár dolog, amit nem értek, bár lehet, ennek nem itt lenne a helye, de itt kezdtük el:

1. Mintavételezési sűrűség: egy 176,4khz mintavételezés 4x a CD-nek, de a max. rögzíthető frekvencia 88,2khz, azaz még mindig marad 2x mintavétel a 44,1khz alatti sávban, az, hogy halljuk vagy sem egy másik kérdés, de elvileg több részletnek kellene lennie vagy nem? A cd 800kbps bitrátájához képest egy 6mbps hd felvételből azért csak átjön valami, ha rendesen megcsinálják vagy nem?

2. a 16 bit vs 24 bitről mindenhol azt írják, hogy a legkisebb hallható zaj szintjét csökkenti illetve az ehhez képest maximális hangerőt emeli, a cd 96db-hez képest 144db-re, amitől viszont megsüketülünk. Nem a részleteket növeli, hanem a zajt csökkenti a nagyobb bit mélység. De ez nem inkább fordítva érvényes, már a cd dinamikája is olyan magas, hogy normál hangerőn hallgatva 'zajmentes', a 24 bit pedig még inkább 'zajmentesebb', csak ezt megint nem halljuk, így nem sok értelme van, vagy?

3. A quantization error-hoz használt dithering keveréssel, majd kivonással elvileg tökéletesen visszaállítható az analóg hangzás, megfelelő mintavételezés mellett. De honnan tudja szegény ADC, hogy milyen hullámok következnek és az digitalizált pontokból így hogyan állítható vissza 'tökéletesre' az analóg hangzás? Ha először végig rögzítik az anyagot analógra, majd utána megvizsgálják a hullámokat, majd ez alapján optimálisan digitalizálják, akkor értem, a dithering technikát, de egymásra rakódó színusz görbéket nem lehet menet közben "előre látni"... ez alapján akkor mégis mennyi lenne a jó mintavételezési sűrűség?

(#642) Patice válasza Bargyu (#641) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ken Ishiwata szerint a 32 bit/384 kHz már elég jól kezd hasonlítani az analóghoz. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#643) Ribi válasza Patice (#642) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ő valami szakács? Vagy csak véletlen elfelejtett ilyen dacot kihozni Marantz? ;]

(#644) krichd1 válasza Bargyu (#641) üzenetére


krichd1
addikt

PCM esetén az xy bit meghatározza a jel amplitúdóját. Minél gyorsabban adjuk a jelet (frekvencia), annál gyakrabban van meg az amplitúdó érték, annál nagyobb a felbontás, és minél több a bit, annál pontosabb a hullámformánk, elméletileg. Analóg oldalon nem használjuk ki a 24bit adta nagy dinamikát, főleg úgy, hogy a DAC IC-k általában gyakorlatilag nem tudnak többet 18-19bitnél.

(#642) Patice: Vannak akik szerint a 18-bites multibit PCM dacok voltak a legjobbak, de ilyeneket már nem gyártanak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#645) Patice válasza Ribi (#643) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az, szakács. :C

Nem, nem felejtett el (szerintem), de valahogy el kell adni a köztes tudású példányokat is. :DDD

(#644) krichd1:

Ez rendben is van, és tudom én is ezt, hogy a 24 bit nem megoldás minden problémára.

De....

Ha a 24/192 alacsony zajszintjét nézzük, akkor máris tettünk valamit azért, hogy valamennyivel kevesebb legyen a mindenféle zaj összege, amit egy hifi láncban keletkezik, kezdve a felvételtől. Persze nem csak a forráson múlik a minél jobb hang, de az is hozzájárul.

Nagyon az elején tartunk szerintem még a digitális hangtechnikának, lesz itt még fejlődés szerintem, mert csak most kezd kialakulni az egyre erősebb igény/kereslet erre az egészre.

De most megyek is Voyage-t telepíteni a HTPC-mre. Az előbb szereltem bele egyKingston mSATA SSD-t:

:))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#646) Ribi válasza Patice (#645) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajnos még mindig a felvételtől függ 99%ban a zaj és nem a 16/24 bittől.
Mert ugye ha feltekered 96dB-re a rendszert akkor a zaj 1dB-n szól. Amit nem hallasz. De sok felvételnél biza igencsak hallható zaj jelentkezik már jóval ezen szint alatt is. De sajna sok rendszernél forrás nélkül is van zaj, szóval csak emiatt 24 bitnek megint semmi haszna.

(#647) Patice válasza Ribi (#646) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezért írtam, hogy nem csak ettől függ. A rendszert is rendbe kell tenni, hogy minél zajmentesebb legyen. Ami sokkal nagyobb feladat.

Más részről meg azért sok nagy felbontású felvétel jobban van maszterelve, mint a CD anyag azért szól jobban, nem a nagy felbontástól.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#648) Mezga Aladár válasza Bargyu (#641) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

2 pont.
0dB-től számolunk vissza, tehát 24 biten -144dB lesz a zaj szint.

Ebben a leírásban találsz sok techno dumát, hogy állítják vissza a hullámalakot. Én egy szót sem értek belőle. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#649) Patice


Patice
Topikgazda

Voyage MPD telepítésében elakadtam kicsit.

UEFI miatt a 64 bites kiadást tettem pendrive-ra és azzal sikerült felrakni.

Furcsa volt, hogy nincs mpd könyvtár, aztán leesett, hogy a 64 bites release az Voyage Linux, nem pedig Voyage MPD, azaz a 64 bitesből hiányzik az MPD és azt később kell rárakni?

Jól gondoltam?

Ha igen, akkor hogy kell felrakni?

Próbáltam keresni leírást, de a Voyage oldala nálam nem jön be, valamiért nem érem el. Másnak is?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#650) Mezga Aladár válasza Patice (#649) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Idönként nem elérhető az oldal. Ha elérhető, töltsd le a voyage-mpd 64 bites verzióját. A voyage és a voyage-mpd két külön disztró.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.