Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Patice válasza Bargyu (#847) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azzal még egyet is értek, hogy lehetne pontosítani a fórum megnevezésén, de akkor definiálnunk is kéne, hogy mi is az, hogy zenelejátszó, mi tartozik bele/alá.

Ugye, hogy nem is olyan egyszerű? Mindenkinek más jelent az a fogalom, hogy zenelejátszó, ahogy az előző hsz.-ek is mutatják.

A szoftverezés azért van (szerintem) most még, mert többet számít hangban, mint a hardver.

Természetesen a hardver is kell egy zenelejátszó alá, de ez annyira friss, képlékeny téma ma még a PC-s lejátszás világában, hogy gyakorlatilag mondhatjuk azt is, hogy egy gyerekcipőben járó téma/iparág/szegmens ez az egész, de olyan léptékű fejlődés volt tapasztalható az utóbbi években, hogy egyre több embert kezdett el foglalkoztatni és nem mellesleg meggyőzni a létjogosultságáról.

"Oprendszerből lehet variálni, de ott is inkább csak a Windows Server 2010 vs 2012R2 között megy a vita."

Már megbocsáss, de hány OP rendszert hallottál, hányféle lejátszó programmal kombinálva?

Szerintem egyáltalán nem ilyen egyszerű még csak az OP rendszer kérdése sem! Hol van akkor a Linux és számtalan disztribúciója, a Mac OS X, a Windows 10?

Ez mind, mind egyéni ízlés kérdése lesz, mert mindegyik OP rendszer alatt lehet jó hangot csinálni, de mindegyik megoldásnak más hang karaktere lesz. Innentől kezdve pedig értelmetlen is lesz legjobb megoldásról beszélni, mert annyi a lehetséges kombinációk száma, hogy ugyan olyan katyvasz lesz a topik a jövőben, mint most is. (És ha észak-balkáni, akkor mi van. Nem ott lakunk? :)) )

Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#852) Patice válasza Mezga Aladár (#829) üzenetére


Patice
Topikgazda

Volumio pipa.

Ez is megszólalt + belőttem az alap dolgokat.

Helyi hálón a webes kezelőfelület telefonon egy kicsit szétcsúszik. Lehet tabra optimalizált? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#853) Mezga Aladár válasza Patice (#852) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet, próbálj egy másik bóngészöt vagy mpdroid. Hangja, kiegészítők?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#854) Patice válasza Mezga Aladár (#853) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennyire még nem merültem bele. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#855) Bargyu


Bargyu
tag

Ahogy az ausztrálok mondják: No worries! Arra próbáltam utalni, hogy a zenelejátszó megnevezés tág, ahhoz képest, ami itt van. Ezt könnyű félreérteni, ahogy másoknak is feltűnt pl. hardveres zenelejátszó készülékre jobban illik szvsz. Ennyi.

Értelmetlen, félreértelmezett, önmagukkal vitatkozó hozzászólásokkal meg nem tudok és nem is akarok semmit kezdeni, nekem ez beteges.

(#856) Patice válasza Mezga Aladár (#853) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ma sikerült egy kicsit hallgatni a Volumio-t.

Egész jó a hangja ennek is. Még nem sikerült egymás után hallgatnom a MuBox-szal.

Mivel AirPlay kompatibilis, ezért a Synology Audio Station-ben kiválasztható kimeneti eszköznek a volumio és stream-elhető közvetlenül rá. :C :)) Szóval nem csak MPDoriddal vezérelhető.

Webrádiót még nem sikerült működő képesen hozzáadnom a listához, annak még utána kell nézzek.

MPDroiddal is teljesen jó a vezérlés, hasonló most már a felülete, mint a DS Audio appnak.

Egy kis leírás, hogyan lehet saját összeállításunk a Volumio-ból, Debian Jessie alapokra helyezve. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#857) Warter válasza Patice (#856) üzenetére


Warter
őstag

A kis leírásban csak annyi van, hogy hogyan lehet új mpd-t fordítani, ha valamelyik opció hiányzik neked belőle, a többi az csak rizsa. Ha hasonlítgatni akarod a verziókat, akkor elég ha az mpd-t kiveszed az adott imageből. Én is ezt csináltam, amikor kerestem a cue-s hibát, cserélgettem a volumio, cubox, debian mpd-t, aztán persze kiderült, hogy csak bizonyos verzió után van support.

Debian mpd

A legfrissebb MPD 0.19.8, míg Debian-ban 0.19.1 van.

Mpd changelog

Viszont sok minden javítottak a 0.19.1 óta, szóval reméljük frissítik hamarosan vagy valaki fordíthat is egyet, ha unatkozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#858) Patice válasza Warter (#857) üzenetére


Patice
Topikgazda

THX! :R

Még nem unatkozom (betegszabadság, örülök, hogy még tudok foglalkozni a hobbymmal), de a fordításhoz még nem értek. Azt hogy kell? :))

Érdekel a projekt. Van mivel már játszani, kísérletezni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#859) mettek


mettek
addikt

ha usb-vel küldjük a zenét az erősítőbe (beépített dac-os) akkor a kábel hosszának mennyi köze lesz a hangminőséghez? A másik, hogy ha laptopra dugom az usb-t és nem az erősebb pc-mre akkor ez szintén belejátszik a hangminőségbe vagy usb-nél mindegy a forráskészülék?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#860) Patice válasza mettek (#859) üzenetére


Patice
Topikgazda

Usb kábel esetén a szabvány korlátozza a kábel hosszát, vagyis túl hosszú kábelt nem fogsz tudni használni aktív erősítés nélkül.

A hangminőséget szerintem nem a kábel hossza, hanem annak anyagi minősége, jelátviteli képessége fogja meghatározni.

Ezen túl mindkét oldala erőteljesen befolyásol. Nem mindegy mivel küldöd és nem mindegy mi fogadja.

Szóval ez egy elég sok ismeretlenes egyenlet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#861) Ribi válasza mettek (#859) üzenetére


Ribi
nagyúr

Próbáld ki mindkettővel. Lehet lesz hülönbség, lehet nem. Ha van kábeled akkor először tesztelj azzal ami van.

(#862) Mezga Aladár válasza mettek (#859) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minimalista vagyok, szerintem minél rövidebb az usb kábel annál jobb.
Az asztali pc több elektronikát tartalmaz, + a beépített tápegység, míg a noti külső kocka.
Az ajánlatom, noti energiagazdálkodás kikapcsolva, és egy olyan usb portot keresni, amin semmilyen másik eszköz nem található.
A végső szó a tied, tessék meghallgatni a variációkat..

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#863) mettek válasza Mezga Aladár (#862) üzenetére


mettek
addikt

most ott áll a dolog, hogy van eg advance acoustic xi60 erősítőm ami beépített dacos, így van mindenféle bemenete: toslink, coax, USB-b. Eddig 5méteres toslinken ment a jel a pc-mtől foobar, jplay lejátszókat használva, azonban amikor kipróbáltam egy ezer éves gemini cd lejátszót az erősítővel, ugyanazt a számot váltogatva a pc és cd lejátszó között, egyértelműen kivehető volt, hogy sokkal tisztábban szól a cd lejátszóval. A pc-sen mintha valami fátyol ült volna. Gondoltam lehet a dac a hibás, ezért most elkezdtem tesztelgetni laptopról usb-vel (de ez egy 1000ft-os vacak kábal) és ez is ugyanazt hangot adja kb mint a toslinkes...most vagy a kábelek rosszak és az a hiba vagy egyszerűen ennyivel jobb a cd lejátszós megoldás. Most ott vagyok hogy gondolkodok egy audioquest cinnamon usb-n a laptophoz de mi van ha az megint nem hozza azt amit a cd lejátszó?....tanács esetleg?

Amúgy azért nem a cd lejátszót használom most mert az 2 nap alatt beadta a kulcsot, annyira odavolt.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#864) Mezga Aladár válasza mettek (#863) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyszer már csevegtünk hasonló témáról.
Mit ír a pc az usb hangeszköz típusának?
A cd analóg kábelen csatlakozott?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#865) mettek válasza Mezga Aladár (#864) üzenetére


mettek
addikt

usb audio codecnek nevezi ha rádugom de az az érdekes, hogy a hangbeállításoknál meg sem jelenik a 24 bites formátum...ez lehet a gyenge usb kábel miatt? Illetve nem az erősítő nevét kéne kiírja mint csatlakoztatott eszköz?

A cd lejátszó egy 5 méteres kácsa rca-val volt rákötve..

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#866) Mezga Aladár válasza mettek (#865) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Itt nézted?

Egyébként egy gyenge usb bemenet pont az általad leírt módon szól.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#867) mettek válasza Mezga Aladár (#866) üzenetére


mettek
addikt

Így van. Ott néztem. Illetve ha rányomok a beállítására...azaz tulajdonságok akkor csak 16bit 44khz lehetőség van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#868) Mezga Aladár válasza mettek (#867) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gyenge az usb bemenet. Ha tudsz akkor használj koax bemenetet.
Ha nem akkor egy usb/spdif adaptert.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#869) mettek válasza Mezga Aladár (#868) üzenetére


mettek
addikt

köszönöm.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#870) mettek válasza Mezga Aladár (#868) üzenetére


mettek
addikt

itt valami más probléma lesz mert ma végigmentem minden usb bemeneten, sőt rádugtam az asztali gépemre is és ugyanaz, 'usb audio codec'-et ír és nem az erősítő nevét illetve nem lehet 24 bitesre állítani se. Most vettem még egy hama usb kábelt, azzal is ugyanazt csinálja....rossz lenne az erősítőben valami? Elvileg nincs és nem is kell hozzá illesztőprogram de ennek nem így kéne működnie.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#871) Ribi válasza mettek (#870) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ha a PC-t kötöd rá tosival, akkor is fátyolos a hang?

(#872) mettek válasza Ribi (#871) üzenetére


mettek
addikt

eddig úgy volt összekötve...igen fátyolos a hang az analógos cd lejátszóhoz képest. De itt most az a lényeg, hogy az usb-b bejáratát nem ismeri fel rendesen a szgép és ez azért lényeges mert azon egy burr brown dac dolgozik, amit még ki se próbáltam eddig...holnap felhívom a stream audiot mert már nincs ötletem..

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#873) krichd1 válasza mettek (#870) üzenetére


krichd1
addikt

Ne erőltesd már ezt a 24bitet, az erősítődben lévő pcm2900 DAC chip nem tudja. Ez egy nagyon alap, univerzális driverrel működő vmi, nem fogja kiírni az erősítő nevét. Elolvastad amit írtam hifi topikban, vagy csak feleslegesen koptatom a billentyűzetem ?
[link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#874) mettek válasza krichd1 (#873) üzenetére


mettek
addikt

huha, akkor ezek szerint ez ennyit tud... ez elég kiábrándító. Mittanácsolnál nagyon olcsó megoldásként? Valami alap külső dac vagy egy cd játszó?
Ja és köszönöm az infót, én eddig teljesen abban a hitben éltem, hogy ez tudja a 24 bitet is. Akkor az lehet, hogy a toslinkes bejáraton dolgozik de már abban sem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#875) krichd1 válasza mettek (#874) üzenetére


krichd1
addikt

Mint írtam a hifis topikban, amire válaszoltál is, próbáld ki első lépésben a Xonar D1 hangkártyád analóg kimenetét összekötni az erősítőd analóg bemenetével.
Ha tegnapi nap kiesett, olvasd át újra a hozzászólásokat.
Optikán lehet tudja, elírtam a pcm 2900 az usb vevő, nem DAC chip.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#876) mettek válasza krichd1 (#875) üzenetére


mettek
addikt

azon túl vagyok, tegnap kipróbáltam, nem tetszett, azzaz ugyan olyan kb mint mikor az erősítő dolgozik. Lehet nekem magasak az elvárásaim de ez nekem egykicsit kevés. Persze így is jóval szebben szól mint egy hm erősítő de akkor is. A mediamarktban pl meghallgattam egy denon pma520 erősítőt a hozzá tartozó alap cd lejátszójával és az nekem pl sokkal jobban tetszett csak anno én mindenképpen szgépről akartam zenét hallgatni de már mindegy csak szépen szóljon..

ezt írja a kézikönyv: DAC DIGITAL AUDIO CONVERTER 24bit-192kHz
Cirrus logic 8416CZZ low jitter
USB B DAC Burr-Brown PCM 2900
Adaptive for playback / asynchronous for record

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#877) krichd1 válasza mettek (#876) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor javíttasd meg a CD lejátszódat.

Igen azért írtam, hogy USB-n nem tudja, optikán igen, de már korábban azt írtad, hogy optikán sem tetszett a hangja.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#878) mettek válasza krichd1 (#877) üzenetére


mettek
addikt

nem rossz ha mindent szépen beállítok foobarban, jplayben de a cd-vel sokkal tisztább volt. Igazából ez a cd lejátszó kb 5000ft-ot se ér, úgyhogy megjavíttatni se érdemes...majd elgondolkodom egy újon (használtan)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#879) Mezga Aladár válasza krichd1 (#877) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Koax?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#880) krichd1 válasza Mezga Aladár (#879) üzenetére


krichd1
addikt

5m-es távolságon azzal sem lesz előrébb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#881) Mezga Aladár válasza krichd1 (#880) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valóban.
Ilyen konfigban, nehéz a jó hangot összehozni.
Én egy usb dac-ban gondolkoznék, hosszú usb és rövid interkonekt kanóccal.
Valami ami árban is illeszkedik az erősítőhöz.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#882) .DLL válasza mettek (#874) üzenetére


.DLL
veterán

Ha a CD lejátszót coax-on kötötted rá, akko elvileg az erősítő belső DAC-ja tud olyan jól szólni, hogy neked tetszen. Tehát DAC jó, USB bemenet kuka, Coax bemenet jó. Akkor vegyél egy ilyet a PC és a Coax bemenet közé: [link] (az audio része nem érdekes csak az S/PDIF)

szerk.:
(#880) krichd1: Ja, hogy 5m? :Y Közelebb kell vinni a gépet a hifitoronyhoz. Pl. egy szép fekvő házban alulra.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#883) krichd1 válasza Mezga Aladár (#881) üzenetére


krichd1
addikt

USB se legyen hosszabb 3m-nél.

(#882) .DLL: Azt írta, analógon volt rákötve erősítőre, tehát CD lejátszó DAC-ját használta.

Pulsetrafót erről az xmosról is lespórolták ? :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#884) mettek válasza .DLL (#882) üzenetére


mettek
addikt

az a baj, hogy a pc-m az játékra van építve, nem zenére, ennek megfelelően erős is de így fix helye van. Esetleg a laptopot tudnám rákötni, ezért próbálkoztam usb bemenettel..

még annyit lehet megpróbálok, hogy a popcorn a300-at ráküldöm coax-szal de ahhoz se fűzök sok reményt illetve a kezelése is borzalmas egy pc mellett

(#882) .DLL
én ilyen kínai vackot soha nem vennék elektronikai termékből..

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#885) Mezga Aladár válasza mettek (#884) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"én ilyen kínai vackot soha nem vennék elektronikai termékből.."

Ami nem kínai az hamisítvány!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#886) .DLL válasza krichd1 (#883) üzenetére


.DLL
veterán

Ja elnézést azt félre néztem...
Egyébként ott van a trafó, abból meg két vezető az RCA csatira, olyat nem is ajánlanék ahol ezt lehagyták. :D

(P.H.)

(#887) contaxg válasza Mezga Aladár (#885) üzenetére


contaxg
veterán

Vagy még nem hamisítvány :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#888) mettek válasza krichd1 (#883) üzenetére


mettek
addikt

erről esetleg van valami tapasztalat, infó, hogy mennyire éri meg az árát?
[link]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#889) .DLL válasza mettek (#888) üzenetére


.DLL
veterán

Ebben kb. ugyan az a chip-készlet van, PCM2704, CS8416... ja egy régebbit néztem DAC Box USB néven, erről nem találtam konkrét infót, de usb-n ez is csak 16/44-et fogad, ezét gyanítom maradt az olcsó TI vevő.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#890) Patice


Patice
Topikgazda

Újabb kis tapasztalat a Cubox-i kockával + Volumio:

Mivel a Volumio AirPlay kompatiblis és a Synology Audio Station tud AirPlay eszközre streamelni, ezért kipróbáltam tegnap este milyen, ha az Audio Station streamel, vagy a volumio játsza ugyan onnan az anyagot, de a saját lejátszójával, az MPD-vel.

Eredmény (szigorúan szubjektív!): AS-el volumio-ra küldve hajszálnyival fátyolosabb a hang, főleg a magasabb frekvenciák, kicsit műanyagosabb volt, mint közvetlenül az MPD-vel játszva ugyan azt az anyagot.
A különbség a mostani rendszeremen olyan kicsi, hogy biztosan nem tudnám AB-zni ( :D ), tehát szigorúan fenntartásokkal kezelendő az előző mondatom. Jobb lánccal viszont esélyes, hogy több különbséget hallhatnánk.

Ez esetleg hasznos lehet pl. olyan esetekben ahol több helyiségben akarunk más más zenét nyomni, vagy mindenhol ugyan azt. Egy Synology NAS-sal + az Audio Station alkalmazással, no meg persze több Volumio klienssel (ami akár mehet egy Málnára is) olcsóbban össze lehet hozni egy multi-room rendszert, mint a jelenlegi gyári megoldások. (Szerintem.)

Vagy csak aki már rendelkezik Synology NAS-sal és használja az Audio Station-t és megszokta a felületét, annak könnyű használni így egy új kütyüt a rendszerében.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#891) Mezga Aladár válasza Patice (#890) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Várható volt.
Ha ezzel a megoldással használod, akkor müxik a ds audioban a hangerő szabályzás?

A multi room, tökéletesen egyet értek. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#892) Patice válasza Mezga Aladár (#891) üzenetére


Patice
Topikgazda

Na ezt pont nem próbáltam ki AS-ben. MPDroidban igen, ott működik Volumioval.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#893) Mezga Aladár válasza Patice (#892) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért fontos, mert ha igen akkor megfuttatja a ds audioban is a zenét.
Ha nem, akkor viszont az airplay csak egy picikét gyengébb mint a natív lejátszás.
Esetleg konzol top parancs h., melyiknél magasabb a rendszerterhelés?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#894) Patice válasza Mezga Aladár (#893) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ránézek majd a hétvégén! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#895) Mezga Aladár válasza Patice (#894) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne csak tesztelj, hallgass zenét. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#896) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#895) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Time out :B

cat /proc/asound/card0/pcm0p/sub0/hw_params

Airplay lejátszásnál, konzolon fenti parancs. Bitperfect?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#897) Polllen válasza Patice (#890) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam win 8.1 pro, adatlapomon szereplő cuccok, spotify-al és XBMC-vel próbáltam ki airplay-t (meg egy ipad mini 1), hasonló tapasztalatok. Bár simán lehet csak az xbmc gyengébb teljesítményét hallottam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#898) Patice válasza Mezga Aladár (#895) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szoktam azt is. :D

Szerinted meló közben nem megy állandóan? :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#899) Mezga Aladár válasza Patice (#898) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem is, de ami az autóban van, az nem ua mint itthon.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#900) Patice válasza Mezga Aladár (#899) üzenetére


Patice
Topikgazda

Fülhallgatóval tolom...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.