Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) krichd1 válasza Mezga Aladár (#1050) üzenetére


krichd1
addikt

Nem, azért linkeltem kettőt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1052) Mezga Aladár válasza Tamoo (#1049) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Time out.
Amíg win-el játszottam a szolgáltatások manuális kikapcsolása+[link]

(#1051) krichd1 : Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1053) Patice válasza Mezga Aladár (#1050) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha összejön nemsokára a szerver oldal is, akkor pl. ki tudom majd próbálni, hogy a Synology-ról, vagy az épített szerverről jobb-e a hang, ha egyáltalán lesz különbség, vagy van-e olyan cuccom, amin hallani.

Más:

RuneAudio is fejleszt, hamarosan Cubox-ra is. Málnán megy.

A WebUI nagyon hasonlít a Volumio-ra, de ezek szerint nem a Volumio leszármazottja. Kíváncsi leszek. :C

RuneAudio Arch Linux alapú....
Hmmm. ArchLinux telepíthető a Cubox-ire a gyári telepítő alkalmazásával, az Igniton-nel. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1054) Mezga Aladár válasza Patice (#1053) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajna a rune fejlesztőinek kevés az erőforrásuk, nagyon lassan mennek a verziók előre.
A málna 1 még mindig csak a 0.3 beta v. tart. :(
Nekem annak idején tetszett, de itt percegett a legjobban a málnával.

GeeXboX, xbian-t próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1055) Patice válasza Mezga Aladár (#1054) üzenetére


Patice
Topikgazda

ArchLinux-ot lehet mindjárt kipróbálom a kockán és rakok rá kodit, mpdt, meg mpd kliensnek mondjuk Cantata-t, vagy Ario-t. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1056) Mezga Aladár válasza Patice (#1046) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

kodi+mpd

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1057) Patice válasza Mezga Aladár (#1056) üzenetére


Patice
Topikgazda

:R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1058) Patice válasza Mezga Aladár (#1056) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tegnap este kipróbáltam.

Sajnos kodi alatt elég bug-os (vagy valamit még nem jól csináltam), a kliens rendben települt, be is tudok lépni, de még nem jöttem rá, hogy a zenéimet tartalmazó könyvtárakat hogyan adjam hozzá úgy, hogy látható legyen a tartalmuk is.

Az mpd-t csak fel kellett rakni repo-ból és megcsináltam a szokásos könyvtárakat, fstab módosítást az NFS csatoláshoz, stb. Még az mpd.conf-ot kell szerkesztenem, de hamarabb bealudtam a gép előtt. :))

Mobil alkalmazással még ki akarom próbálni, hogy azzal kapcsolódva a gépre működik-e (valószínűleg igen), de ha továbbra sem sikerül ezzel a klienssel, akkor nem fogok több energiát fektetni bele, szerintem megyek tovább valamelyik MPD kliensre és jöhet az .xml-es varázslás + külső lejátszó.

Közben a film adatbázis is átkerül a NAS-ra, hogy mindegyik telepítésem ugyan azt tudja használni. :D

Addig is egy kis nosztalgia így szombat reggelre, kezdésnek: link :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1059) Mezga Aladár válasza Patice (#1058) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Sajnos kodi alatt elég bug-os (vagy valamit még nem jól csináltam), a kliens rendben települt, be is tudok lépni, de még nem jöttem rá, hogy a zenéimet tartalmazó könyvtárakat hogyan adjam hozzá úgy, hogy látható legyen a tartalmuk is."

A képen settings és az egyik profilra beállítod. Ha saját gépen fut akkor 127.0.0.1 a kliens ip.
Valóban bugos, a megjelenítés de minden ment rajta.

Ha mindent jól csináltál így néz ki.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1060) Patice válasza Mezga Aladár (#1059) üzenetére


Patice
Topikgazda

A profilokat + a beállítást megtaláltam, ott betallóztam az nfs megosztást, de utána nem jelent meg semmi a fő ablakban. :U

Mondom, még nem vetettem el, még próbálgatom majd, mert lehet én csesztem el valamit a beállításoknál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1061) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

"Voyage MuBox for Raspberry Pi pre-loaded on 8GB uSD / Raspberry Pi B+ board / Hifiberry DAC+ RCA / clear acrylic bone shape enclosure / 512 MB RAM / 1 x 100Mb LAN / 4xUSB / 105x75x50mm / *** NO PSU / *** required assembly of enclosure, knowledge on linux"

Nem semmi, 89 dollár. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1062) contaxg


contaxg
veterán

a MinimServert próbálta már valaki kiszolgálónak??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1063) Patice válasza contaxg (#1062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem Pityu rémlik... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1064) Mezga Aladár válasza contaxg (#1062) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért nem fájlszerver?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1065) Patice válasza Mezga Aladár (#1064) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyes gyári modellekhez kell (tudtommal) a MinimServer.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1066) Mezga Aladár válasza Patice (#1065) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem rég említve lett a jriver szerver. Gyanús h., upnp kell a játékosnak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1067) contaxg válasza Mezga Aladár (#1066) üzenetére


contaxg
veterán

kipróbáltad?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1068) Mezga Aladár válasza contaxg (#1067) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem. De ki tudom, van synora és winre.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1069) contaxg válasza Mezga Aladár (#1068) üzenetére


contaxg
veterán

kiwi wagyok :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1070) contaxg


contaxg
veterán

Jó ez a Minimserver progi. hangliag nem sok gond van vele és gyors.
Java környezetet telepíteni kell a futtatásához. Ennek azért nagyon nem örülök, de majd meglátjuk mennyire lesz macerás.:)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1071) Polllen


Polllen
nagyúr

Korábban volt róla szó, hogy raspberry pi nem tudja usb-n a bitperfect lejátszást, ezt a fix-t valaki próbálta?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1072) Mezga Aladár válasza Polllen (#1071) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tudja de perceg pattog.
A Pi első generációját próbáltam.
Amit linkeltél az még a raspyfi beta verziójához tartozott, a véglegesben már benne volt.
Utána jött a volumio, rune. De a percegés pattogás maradt. :(

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1073) Polllen válasza Mezga Aladár (#1072) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kár, pedig egészen jó áron lehet most venni komplett kis csomagokat az elsőből használtan...

Mondjuk lehet egy I2S transzportot megpróbálok vele, hátha jobb eredményt dob, mint egy usb-s xmos.

Köszi a választ.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1074) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Galvanikus leválasztás, mérés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1075) krichd1 válasza Mezga Aladár (#1074) üzenetére


krichd1
addikt

Fontos dolog, okozhat kellemetlen mellékhatásokat a hangban a galvanikus leválasztás hiánya. :K

(#1076) Mezga Aladár: Sok DAC-ban, konverterben nincs galvanikus leválasztás. Firewire kapcsolat esetén is lehet ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1076) Mezga Aladár válasza krichd1 (#1075) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mióta ez, és az aszinkron technológia megjelent azóta alkalmas a pc zenére.

Szerintem. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1077) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, próbálgatom az egyik elfekvő B+ pi-n a volumio-t egyelőre HDMI kimeneten.
Annyi gondom van, hogy 48khz fölé nem tudok menni, pedig több 88khz-es felvételem van.
Erősítőm 192khz-ig fogadóképes. Találkozott már vki ezzel a problémával?
Látom pi-re az usb-s dac felejtős :( pedig a többi openeleces médialejátszóm miatt azt terveztem venni. Sehogy sem megy usb-sel?
I2s-est milyent érdemes venni, az sem baj ha kínai, csak minőségi alkatrészekből legyen összerakva és persze legyen jó hangja :)
Előre is köszönöm a segítséget.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1078) Mezga Aladár válasza envagyok (#1077) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor pl 88-ast játszanál le akkor mi történik?

Van másik disztró is, rune audio.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1079) Polllen válasza envagyok (#1077) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha van digit coax bemenet az erősítődön és a dacját jónak tartod, akkor a HiFiBerry digit+. Ez még így olcsóbb is, mint egy xmos usb->coax transport.

Hallani még nem hallottam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1080) Mezga Aladár válasza Polllen (#1079) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1 és még jobb is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1081) Mezga Aladár válasza contaxg (#1070) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megnézem a progit, korrekt. (Synology nas)
A hálózati fájlrendszerhez képest egy (nagy) előnye van, nem kell konfigurálni. Pont.
Hangot nem hasonlítottam, mert minek. A direkt fájl elérésnél csak rosszabb lehet, max egyenlő.
Arra nem jöttem rá a borítókat külön fájlból hogyan tudja megjeleníteni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1082) contaxg válasza Mezga Aladár (#1081) üzenetére


contaxg
veterán

Az egyik szemem sír a másik nevet mert elvitték az A-t. Komoly elvonási tűneteim vannak azóta. Tegnap óta újra PC alapon... de gondolkodom azon is, hogy a Málna 2-öt ki kellene próbálni.
A hangja nagyon nyugodt volt, semmi élesség, bántó nem volt benne (az Acer noti néha elég csattogós tud lenni). Olyan alja volt, hogy néha oda mentem a dobozaimhoz és megnéztm, hogy tényleg ezekből jöttek-e azok mélyek. A zongora és komolyzene volt rajta a legjobb. Nem sokat szépített a vacak felvételeken, de legalább nem tolta a fejembe a hibákat.. a nagyon összetett pécéről már-már zavaros, kusza hahgzású felvételeket is tisztán és iszonyat jó felbontással lőtte át a dac-ra. Az USB része elég spécinek mondottés simán látta és kezelte a Heed DA-t (de pl a Korg-ot nem) Messze jobb minőségű egy Macbook USB-hez képest, de nekem még mindig jobban tetszett spdif-ről. Lehet, hogy jobb az spdif kábelem, nem tudom. Ha arra gondolok, hogy mennyibe keről egy új Macbook és egy Amarra együtt, talán nem is olyan drága, de azért az durva, hogy a képeken olyan nagyon szép fémes dobozka tulajdonképpen műanyag..Ettől függetlenül sajnos nagyon szerthető történet, de kellett a pénz.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1083) Mezga Aladár válasza contaxg (#1082) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Együt érzek.
Most told fel a voyage 0.9.5. Amíg a füledben van az A.
Elképzelhető h., a heed jobb koaxról?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1084) contaxg válasza Mezga Aladár (#1083) üzenetére


contaxg
veterán

Megpróbálom, :R de szerintem a femto clock-os világot neház lesz überelni egy fapados laptoppal

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1085) Mezga Aladár válasza contaxg (#1084) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az A tudott az upnp-n kívül fájlrendszer csatolást?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1086) liszi70 válasza contaxg (#1082) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mi az az "A"?

(#1087) Mezga Aladár válasza liszi70 (#1086) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1088) liszi70 válasza Mezga Aladár (#1087) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi.

(#1089) contaxg válasza Mezga Aladár (#1085) üzenetére


contaxg
veterán

Képes USB meghajtóról a belső LigtningServer szerverén kersztül közvetlenül is lejátszani, bár hajlamos belefeledkezni a molyolásba ha vmi hibás adatot talál. Jobb egy külső szerverről kiszolgálni.

Készülőben a blog bejegyzésem a készülékről. A képek legalább már megvannak. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1090) envagyok válasza Mezga Aladár (#1078) üzenetére


envagyok
veterán

48-ra konvertál.
Elvegeztem egy nagy tesztet, raspberry pi 1,2 sajna volumioval Hdmi kimenetén ugyan nagyon szép a szinpadkep, de alig hallhatóan torz a magas tartományban.
Ugyanaz a pi, és pi2 openeleccel nem torz, viszont nem olyan jó a sztereoja.
Valaki találkozott már ilyen problémával?
Vagy venji kell dacot?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1091) contaxg


contaxg
veterán

Összeraktam egy írást (búcsúlevelet)... Már nincs erőm átolvasni a hibák miatt, de talán már élvezhető így is.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1092) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv!
Lehet egy kicsit off, de úgy látom, hogy itt a szoftverekről is esik pár szó. Adott egy Samsung RV509-es PC-m, minek a hangkimenetele kiégett, a bemenet viszont működik rendesen. Van olyan program amivel fel tudnám cserélni a kettőt? A gyári szoftver nem képes erre.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1093) Patice


Patice
Topikgazda

Volumio + Cubox-i2eX .dff és .dsf lejátszás közben szaggat. Próbáltam emelni a buffert, de most gyanítom, (ill lehetséges-e) hogy nem elég erős a hardver, a lejátszás közbeni PCM-mé alakításhoz?

Hogyan is (milyen paranccsal) lehet parancssorban megnézni a terhelést? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1094) envagyok válasza Patice (#1093) üzenetére


envagyok
veterán

Openelecen a top parancs van.
Próbáld meg, hátha

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1095) Mezga Aladár válasza envagyok (#1090) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"48-ra konvertál."

Mindet 44,1 felvételeket is?
Az openelec zenén, ken, fed. Volumio közelebb van a valósághoz.

Dac, digit kimenet.

(#1093) Patice: Top parancs. 1,1 atom 1GB ram nem-bírja az átkódolást.
'.dff és .dsf" Minek? Ez csak arra jó h., megpróbáljanak rávenni a vásárlásra (dac). :B

(#1091) contaxg: Nagyon köszönöm az összefoglalót, tanulságos volt. :R 1500 európai fabatkáért valóban adhatnának fém házat, és egy asztali pc-re való kezelőprogramot. Nagyon kíváncsi leszek, ha összedobsz egy voyage alapú cuccot hangban hol lesznek egymáshoz képest.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1096) envagyok válasza Mezga Aladár (#1095) üzenetére


envagyok
veterán

Csak a 48 felettieket. A 44 az jól jön ki.
De valahol utanaolvastam hogy a raspberry pi hdmi-n max 48khz-et tud kiadni.
Már csak a torzítást kell megszuntetni, majd kipróbálom a hangerőt lejjebb véve, mert olyasmit olvastam, hogy 4db-t erősít hdmi-n.

Erről mi a véleményetek?
http://www.aliexpress.com/item/-/2010251356.html

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1097) Mezga Aladár válasza envagyok (#1096) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jónak tűnik. Hangját nem ismerem.
Arra figyelj h., a disztró támogassa adott eszközt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1098) Patice válasza Mezga Aladár (#1095) üzenetére


Patice
Topikgazda

és (#1094) envagyok: neked is :R

"1,1 atom 1GB ram nem-bírja az átkódolást." Hopsz... :D Kocka is 1,0 vagy 1,2 Ghz-es kétmagos. Akkor nagy valószínűséggel ez lesz a gond, este ránézek.

".dff és .dsf" Minek? Ez csak arra jó h., megpróbáljanak rávenni a vásárlásra (dac)."

Nem, nem akarok DSD képes DAC-ot venni. Csak van egy rakat SACD.iso-m lementve (pl. Mercury Living Presence, meg RCA Living Stereo sorozat, stb.) és szeretném ezeket is hallgatni/élvezni, mert iszonyat felvételek.

Hogy ezt minél jobb minőségben tegyem, nem szeretném mindegyiket 24/88.2-es PCM-é konvertálni, majd FLAC-kal tömöríteni (Saracon-os módszerről már olvastam, de még nem nagyon jártam utána, hogy otthon hogyan is lehet jó minőségben konvertálni a dither miatt.)

Szóval ha ezt a konvertálgatást ki akarom hagyni és olvastam, hogy a Volumio (az MPD) is megeszi a .dff és .dsf fájlokat, akkor gondoltam már kipróbálom, hogy a kis kocka viszi-e.

A .dff és .dsf lenne gondolom a natív, DSD kódolású adatfolyam, amivel nem lenne "konvertálási veszteség" az SACD-ből. Gondolom én. :B

(#1096) envagyok:

Jónak tűnik szerintem is. De én csak egy i2s --> S/PDIF interface-re gondoltam, amivel kinyerheted a digitális jelfolyamot a Raspi-ról és kikerülnéd az USB-t. A linkelt lapon már DAC chip is van.

Bár ha ez kell, akkor hajrá. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1099) envagyok válasza Patice (#1098) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor a pí-nek van SPDIF kimeneti tüskéje?
Ha csak ki szeretném vezetni?
Vagy milyen interface-re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1100) Patice válasza envagyok (#1099) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem jártam utána soha, de gondolom a fenti DAC-kártya megoldástól egyszerűbb és olcsóbb egy i2s --> S/PDIF kivezetés csak a Pí-re és akkor használhatnád mondjuk koaxon a meglévő erősítődet, amiben van DAC.

Később esetleg egy továbblépés zenei vonalon neked úgy is egy külön DAC. Akkor meg minek fizetni most egyért, ha az nem szükséges.

Szóval a Pí i2S kimenetéből kéne koaxot csinálni és ez asszem lehetséges, csak utána kell járni kicsit. :B

Szerk.:

Gyors keresés alapján, hasonló árban van ilyen kiegészítő kártya: link. Ez sem vészes árú. (Sosem próbáltam még, csak gugliztam neked...)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.