Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) contaxg válasza Mezga Aladár (#750) üzenetére


contaxg
veterán

Igen az, mert pont beleférnek az LP-ék

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#752) Mezga Aladár válasza contaxg (#751) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne vedd a szívedre. :)
Mi az LP gyalu?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#753) contaxg válasza Mezga Aladár (#752) üzenetére


contaxg
veterán

Well Tempered Classic

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#754) Mezga Aladár válasza contaxg (#753) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tetszik. :C
Mm-mc?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#755) contaxg válasza Mezga Aladár (#754) üzenetére


contaxg
veterán

MM nem vagyok én olyan nagyfiú

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#756) Mezga Aladár válasza contaxg (#755) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#757) contaxg válasza Mezga Aladár (#756) üzenetére


contaxg
veterán

Olyan pucos dolog az MC, kis trafó vagy pre-pre...a fene sem akkar ezzel ennyit szöszölni. Jó az MM is nekem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#758) Mezga Aladár válasza contaxg (#757) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hát ja, mondjuk nekem van mm/mc az integráltban. Lp meg a szekrény tetején.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#759) contaxg válasza Mezga Aladár (#758) üzenetére


contaxg
veterán

Nem jó heyen van :) Be kellene üzemelni. Néha hetekig rá se tudok nézni a laptopra, CD játszóra, ha elkezdek lemezezni..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#760) Mezga Aladár válasza contaxg (#759) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem nagyon alap, (gagyi) technics dd + ortofon mm.
Nem-nem nem kezdek új fejezetet, kész a lánc. :))

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#761) Patice válasza Mezga Aladár (#750) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a házimozi sókon IKEÁ-s LACK asztalra merik pakolni a McIntosh-okat.... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#762) Mezga Aladár válasza Patice (#761) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dizájn jó, hangra nem jó. A Lack.
Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#763) Patice válasza Mezga Aladár (#762) üzenetére


Patice
Topikgazda

Így van. :K

Kevés benne az anyag. Masszívabb cucc kell egy hifi alá, vagy trükkös...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#764) contaxg válasza Patice (#761) üzenetére


contaxg
veterán

Amire kell tökéletes..én is azon tartom a kütyüket. Akinek jobb kell majd vesz hozzá jobbat :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#765) Mezga Aladár válasza contaxg (#764) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fejhallgató rendszerhez, nem tudom milyen bútor kell. :N
Gyanítom nem annyira érzékeny rá, mint a hangsugárzós.
Viszont az LP nagyon érzékeny erre a komponensre.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#766) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#762) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem szándékos.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#767) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#766) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A hifisóra gondolsz?
Vagy h., jó a hangra?

Nekem ezen himbálózik minden.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#768) contaxg válasza Mezga Aladár (#767) üzenetére


contaxg
veterán

Egy jó ideje kerülöm a hókusz-pókuszt, de elismerem Townshend érdemeit. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#769) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#767) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az Si Heedig bezárólag nekem túl harsok voltak a Heed erősítők hangja. gondolom ezt tompítják ezzel a mismáslós hangú állvánnyal. A Thesis viszont más liga, nagyon tetszik a hangja. Még nem került ki netre belső fotó, kíváncsi lennék mi van belül.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#770) contaxg válasza bajnokpityu (#769) üzenetére


contaxg
veterán

Ez azért érdekes, mert ezzel teljesen ellentétes a hangképük. Inkább lágy, meleg, csövesekre jellemző, mélytónusú hangjuk van. De lehet, hogy én értelmezem rosszul a hars fogalmát.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#771) bajnokpityu válasza contaxg (#770) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hars szótáram szerint egy torzítás a középtartomány tetején. ugyanerről panaszkodtak német hifikereskedő ismerőseim is, tehát nem csak nálam volt ilyen. lehet játszani kellett volna még vele, de nekem nem érte meg.
csöves, meg lágy? hú, ilyennek még sehol se hallottam őket. se extra táppal, se anélkül.

de mondom, örülök,h a thesis megjelent, magam részéről az obelisk pro után ezt adtam volna ki. szvsz összehasonlíthatatlanul jobb az új széria. több láncban hallottam külföldön őket, mindenütt az én értékrendem szerint nagyon zeneiek voltak.

thesis neked hogy tetszik?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#772) krichd1 válasza bajnokpityu (#771) üzenetére


krichd1
addikt

Csak az árukat ne emelnék folyamatosan.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#773) contaxg válasza bajnokpityu (#771) üzenetére


contaxg
veterán

Egyszer hallottam, azt sem túl jó körülmények között. Lenne rá lehetőségem gondolom, hogy hosszabb ideig is próbáljam itthon, de nem érdekel. Nem csak ez, más sem... :B

A Heed-del az lehet a gond, hogy megszokott audiophile szubrutinok, spéci kábel, csoda állvány, ezoterika, stb teljesen kurdisztánolja a hangját. Ilyen szempontból a Thesis sokkal közelebb állhat a megszokott high-end megközelítéshez, amit így pl. egy német kereskedőnek is könnyebb lehet tálalni az ügyfelek felé.

Többször volt ebből gond, hogy külföldi kiállításokon nem volt jó a hang, mivel az eladási szándék diktált és olyan eszközökkel próbálták párosítani, amihez közük nem volt. De a biznisz az biznisz és összerakták ezeket egy rendszerbe csak éppen hallgathatatlanok voltak a legtöbb esetben.

Hogy mennyire gond lehet egy kereskedőnek egy out of range termék, pont az első német HRT disztribútor jó példa. Tulajdonképpen megbukott a termékkel a piacon, mert a sok milliós cuccok eladása mellett, nem tudta, hogy mit kezdjen egy 200euros DAC-kal. Számukra egy teljesen idegen piaci szegmens volt, amit nem is tudtak később sem értelmezni. Kb egy év után el is vették tőlük a témát és új csapathoz kerültek a termékek.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#774) bajnokpityu válasza contaxg (#773) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd, többeknek sikerül komoly kábel nélkül is jó hangot csinálni. Akár zenét is. Fejesben pl mostanában se költök kábelre. Csak spdif kábelre.Ez nem heed egyediség.

De obeliskkel próbáltunk highend kábeleket, olcsókat, ugyanúgy néha jó volt a drága drót, mint bármely márkánál. De nekem akkor sem tetszett jobban, mint az olcsón meglehető csöves hta30, vagy a saját obelisk projuk. Ehhez képest elborult drága.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#775) contaxg válasza bajnokpityu (#774) üzenetére


contaxg
veterán

Ezzel nem tudok mit kezdeni, Nem is nagyon érdekel és nem is a topik témája. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#776) contaxg


contaxg
veterán

2 perce jött meg.. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#777) bajnokpityu válasza contaxg (#776) üzenetére


bajnokpityu
félisten

És ez kit érdekel, meg a topicnak mi köze a reklámodhoz?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#778) contaxg válasza bajnokpityu (#777) üzenetére


contaxg
veterán

Én nem offolok én így oldottam meg a zenelejátszó kérdést, Ha nem tudsz normális hangnemben fórumozni kérlek kerüld el ezt a topikot.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#779) Mezga Aladár válasza contaxg (#776) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon kíváncsi lennék a voyage ezzel összehasonlítva mit produkál. :C :C
Van ezen usb dac bemenet? Gondolom valamilyen digit kimenete van?
Létezik h., csak digi kimenete van? Létezik.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#780) bajnokpityu válasza contaxg (#778) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Majd modi megmondja,mi legyen.

Ez nem zenelejátszó építése, hanem egy általad forgalmazott reklám.

Én érdeklődtem, te elküldtél.
Egyelőre nem gondolom h velem van a baj.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#781) contaxg válasza bajnokpityu (#780) üzenetére


contaxg
veterán

Nem szerencsés ez a hangnem és főleg nem szerencsés gyanúsítgatni

A hallottakról a tapasztalatokról természetesen örömmel fogok beszámolni a topik csapatának. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#782) bajnokpityu válasza contaxg (#781) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem tessék azért tükörbe nézni, néha, és akkor továbbra is jóban leszünk, mint egykoron.

No mindegy, peace, és fel a jóhangú épített gépekre.

Azzal együtt, h én nem használok már PCt a fő láncomban, eltököltem pár évet a gépekkel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#783) contaxg


contaxg
veterán

A hifihez két út vezet. Az egyiken a zeneszeretők a másikon a vak és önhitt félistenek próbálják elérni a tökéletest. Szerencsére a két út soha nem fog összeérni és az utóbbiakból van a kevesebb.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#785) akva válasza contaxg (#749) üzenetére


akva
tag

Hi,

megkérdezhetem, hogy ez mitől lett fanless? Magad bütykölted meg, vagy gyárilag így lehet kapni?

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#786) contaxg válasza akva (#785) üzenetére


contaxg
veterán

Gyárilag ilyen... :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#787) akva válasza contaxg (#786) üzenetére


akva
tag

Köszi, tök jó! :)

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#788) contaxg válasza akva (#787) üzenetére


contaxg
veterán

Olyat keres aminek ez a típusszáma Acer Aspire E3-111-C1LY. Ebben elvileg N2930 proci van. A minap láttam ebből érintőképernyőset is (kb +20k). Az is jó móka lehet Win8 alatt. Csak ráböksz egy dalra a kijelzőn és máris szól. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#789) akva válasza contaxg (#788) üzenetére


akva
tag

Nem tudom, hogy dedikált zenelejátszónak ezt használnám -e, de megmozgatja a fantáziámat, az biztos. :)

Erről van esetleg véleményetek, adatai alapján, megfelelő lehet -e zenelejátszónak? Mondjuk egy Win8+JRiver menne rajta, vagy esetleg Daphile.

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#790) Polllen válasza akva (#789) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam tervbe van véve egy ilyen beszerzése, sztem jobban megfelelne a célnak, mint egy random itx gép nagy táppal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#791) Mezga Aladár válasza Polllen (#790) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mindenképpen. :K

Gondoltam írok pár szót az AQ Pearl vs nyomtatókábel.
1,5 hete hallgatom az AQ kábelt, talán már ez a végső karaktere.
A változásokat írom csak: A beszélgetős rádióadásoknál, a beszéd sssz keménysége eltűnt, magas tartomány gömbölyűbb, jobban áttekinthetők az apró zenei részletek. A mély-tartomány közepén volt egy apró kiemelés a nyomtatókábelnál, ez is eltűnt, ez valószínűleg a ferrit gyűrű hiánya miatt.
Nem hatalmasak ezek a változások, de jól érzékelhetőek.
Minden esetre ez egy jó kiindulási pont ha más usb kábel kerül a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#792) akva válasza Polllen (#790) üzenetére


akva
tag

Gondolom, megáfázódva és vámolódva érkezne ide...? Vagy ez függhet a szállítási módtól is...? Nem nagyon rendeltem még külföldről kütyüt...

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#793) Polllen válasza akva (#792) üzenetére


Polllen
nagyúr

22 EUR felett ÁFA köteles lesz.150 EUR felett meg vám. Ez elméletileg csak ÁFA köteles lenne, mert ingyenes a szállítási költség.

Hivatalosan mindig be kell vallani és kérni a vámkezelést, akkor is ha a vámhatóság nem szúrja a ki a csomagot, mert mondjuk a feladó azt írta rá csak 1-2 EUR-t ér.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#794) akva válasza Polllen (#793) üzenetére


akva
tag

Mindegyik szállítási móddal ingyenes? Erről nem találtam infót a site-on...

Egy dolog érdekelne még... ezt hálózati lejátszónak lenne érdemes használni, vajon a 24/192-es anyagokat is tudná gapless játszani vezetékes, 100MBites hálón...? Régebben, mikor ilyenekkel próbálkoztam, elég gyakran megakadt foobar-al, főleg, ha a memóriából lejátszás is opció volt... JRiver-el mintha nem annyira jönne elő a probléma.

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#795) Polllen válasza akva (#794) üzenetére


Polllen
nagyúr

A standard shipping (hajó) szokott ingyen lenni, ha légi szállítást kérsz, az már fizetős.

2 GB RAM van a jelenleg kapható kütyükben, szóval ram-ba sok mindent előtölteni nem fog tudni. Amúgy nem tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#796) Mezga Aladár válasza Polllen (#795) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"2 GB RAM van a jelenleg kapható kütyükben, szóval ram-ba sok mindent előtölteni nem fog tudni. Amúgy nem tudom."

Ez bőven megfelel.
A linuxos mpd alapbeállítása 2048 KB. Egy átlagos tömörítetlen 16/44,1 wav/flac fájl 40/50 MB.
24/192 30 perces tömörítetlen wav/flac fájl 1,8 GB.

Ha win_x64 minden progival akkor kevés. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#797) Polllen válasza Mezga Aladár (#796) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezeken 32bit win8.1.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#798) Mezga Aladár válasza Polllen (#797) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Emlékezetből írom. Foobar elég. Jriver, valószinüleg, nem elég.
De ezt biztos pontosítja majd valaki, aki jelenleg is használja ezeket a progikat.

(#794) akva :
vajon a 24/192-es anyagokat is tudná gapless játszani vezetékes, 100MBites hálón...? Régebben, mikor ilyenekkel próbálkoztam, elég gyakran megakadt foobar-al, főleg, ha a memóriából lejátszás is opció volt... JRiver-el mintha nem annyira jönne elő a probléma.

Ez biztos beállítási probléma. Legyen a bitráta 9200 kpbs azaz 1150 KBps.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#799) akva válasza Mezga Aladár (#798) üzenetére


akva
tag

JRiver-nek van olyan módja, ami csak a service-t indítja el, az nem hiszem, hogy több memót kérne, mint egy teljes, felpluginelt Foobar.

Ezt a bitrátás dolgot nem értem... helyi hálózatról van szó, tehát eredeti minőségben szeretném lejátszani a 24/192-es anyagokat...

Játszadozom majd vele, csak most épp nincs olyan gép, amivel normálisan tudnám ezt próbálgatni.

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#800) Mezga Aladár válasza akva (#799) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kiszámoltam neked h., 24/192 kb 1 MBps kíván a hálózatból. Tehát a 10/100 hálózat bőven elég.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.