Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Patice válasza Mezga Aladár (#300) üzenetére


Patice
Topikgazda

A laposom + Bladelius USB DAC.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#302) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

A munkahelyen használom a következő konfigot: Noti -> WireWorld Starlight 7 USB kábel -> Audinst Hud-MX1 -> AKG 272HD (az egész cucc a notit kivéve olyan szumma 60k körül volt)

Zenehallgatásra Spotify és Foobar WASAPI megy.

A kérdés, hogy ha javítani akarok a dolgon, melyik irányba induljak el?
Esetleg egy külön Raspberry dobozkával játsszam le a dolgot? Vagy szedjem külön, legyen füles erősítő és DAC külön?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#303) contaxg válasza Tuib (#302) üzenetére


contaxg
veterán

DAC+erősítő

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#304) Mezga Aladár válasza contaxg (#303) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sikerült alkotni? :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#305) contaxg válasza Mezga Aladár (#304) üzenetére


contaxg
veterán

:O végül is beindítottam a Voyage MPD live-ot, de nem jutottam a végére egyéb okok miatt, de nem is piszkál annyira mert nem saját FLAC tárat szeretnék hallgatni. A Volumio érdekelne nagyon, de elég egzotikus hardvereken fut..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#306) Mezga Aladár válasza Tuib (#302) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem írtad hogy milyen irányba mennél tovább?

Ha a mostani felállás akkor talán a dac. Ez ami lefele kilóg a minőségével.
Amit olvasgattam, dicsérték de mind ezt az árkategóriáján belül.
Az usb aszinkron?

(#305) contaxg: Én a Spotify miatt az mpdpup-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#307) contaxg válasza Mezga Aladár (#306) üzenetére


contaxg
veterán

akkor ráfekszem arra témára :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#308) Tuib válasza Mezga Aladár (#306) üzenetére


Tuib
aktív tag

Szia!

Jogos, a mostani felállást políroznám, és persze ha úgy alakul idővel minden része cserélődne :) A fejhallgató zárt megkötése sajnos a munkahelyi környezetnek köszönhető.

Ha a DAC csere irányba megyek, akkor kell egy erősítő is külön, mert ugye ennek nincs analóg bemenete. De akkor ezt az irányt nézegetem. Az USB sztem nem aszinkron ennél a rendszernél.

Köszönöm!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#309) Mezga Aladár válasza Tuib (#308) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"nincs analóg bemenete"

Ezt nem értem: Minek ha usb-ről zenélsz?
Ez a topik kifejezetten ilyen dac-okal foglalkozik. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#310) Tuib válasza Mezga Aladár (#309) üzenetére


Tuib
aktív tag

Mármint ha DAC-ot cserélek, akkor ezt az Audinst-et mint erősítőt nem tudom mögé kötni.
Köszi, akkor ezzel átköltözök a másik topikba.

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#311) contaxg válasza contaxg (#307) üzenetére


contaxg
veterán

egyelőre kernel panic van és ettől jelentősen csökkent a lendületem. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#312) Mezga Aladár válasza contaxg (#311) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem csodálom. Mennyi a ram a laposban?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#313) contaxg válasza Mezga Aladár (#312) üzenetére


contaxg
veterán

Kevés..4GB

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#314) Mezga Aladár válasza contaxg (#313) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:D
Tudod esetleg bios-ban korlátozni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#315) contaxg válasza Mezga Aladár (#314) üzenetére


contaxg
veterán

Semmit.. ez egy subnoti.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#316) Mezga Aladár válasza contaxg (#315) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azt észrevettem, hogy a voyage nem hajlandó elindulni a 4GB ramos asztalin, gondolom ezért hozták ki az x64-es verziót
A notin ahol 4GB ram van, viszont csak 3GB engedélyez ott fut. (T60 Think)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#317) contaxg válasza Mezga Aladár (#316) üzenetére


contaxg
veterán

Nincs egy normális diszto RT kernellel, ami elfut egy mai normális notin?? :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#318) Mezga Aladár válasza contaxg (#317) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van Voyage-MPD 0.9.5. :K
De neked a Spotify kell. :K
Azt kellene megtudni hogy lehetne integrálni. A Volumio-ba megtették.
Az a baj már eladtam a málnát, ott meg lehetne nézni hogy integrálta az olasz srác.
Bár az mpdpup-ban is benne van. Nem ígérem de ha lesz időm belenézek.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#319) contaxg válasza Mezga Aladár (#318) üzenetére


contaxg
veterán

real-time Spotify linux :) Köszi, hogy foglalkozol a dologgal. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#320) Mezga Aladár válasza contaxg (#319) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez ugye nem RT?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#321) contaxg válasza Mezga Aladár (#320) üzenetére


contaxg
veterán

"Mopidy is a Python application that runs in a terminal or in the background on Linux computers or Macs that have network connectivity and audio output." Vagyis ehhez kell egy OS amin fut

A Mopidy+ Voyage nem hangzana rosszul :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#322) Bodz válasza contaxg (#317) üzenetére


Bodz
nagyúr

De, van egy csomó amihez elérhető RT kernel is. Csak mi számít neked normálisnak? :)

[ Szerkesztve ]

(#323) contaxg válasza Bodz (#322) üzenetére


contaxg
veterán

Amit erre a kurva laptopra rá tudok varázsolni :D :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#324) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Az elsö sor az usb hangkártya.
A harmadik sor a hálózati csatoló.

Igaz nem sok disztrót próbáltam, de ennyire kihegyezve hogy, kiszolgálják a zenét én nem láttam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#325) Mezga Aladár válasza Bodz (#322) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Utánanéztem komolyabban az m-dac-nak, nincs benne fázisfordítás sajna kiesett.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#326) contaxg válasza Mezga Aladár (#324) üzenetére


contaxg
veterán

Jut eszembe, hogy szerintem a Bryston hálózati játszójában is MPD van Voyage alapon.

Megpróbálkozom a puppy studio 3.3 -rt-vel. :P

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#327) Mezga Aladár válasza contaxg (#326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem hallottam még. Van még.
Hajrá.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#328) contaxg válasza Mezga Aladár (#327) üzenetére


contaxg
veterán

Ehhez kellene egy USB CD játszó...már próbáltam. :(

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#329) Mezga Aladár válasza contaxg (#328) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#330) contaxg válasza Mezga Aladár (#329) üzenetére


contaxg
veterán

Mert kell egy image a bootoláshoz és egy másik amiről elindul a LIVE CD vagy vmi ilyesmi. Az egyikek CD kell, nem jó a dupla USB megoldás. :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#331) Bodz válasza contaxg (#323) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mit szólnál hozzá ha feltennél egy Fedora Linuxot, hozzáadnád a CCRMA tárolót (itt van RT kernel) és örülnél? :D

(#332) contaxg válasza Bodz (#331) üzenetére


contaxg
veterán

:R Mégis van élet a halál után? :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#333) contaxg válasza contaxg (#332) üzenetére


contaxg
veterán

efi: problem loading in-kernel x.509 certificate (-129) fedora

We apologize for the inconvenience. There is a large number of bugs to go through and several of them have gone stale. Due to this, we are doing a mass bug update across all of the Fedora 20 kernel bugs.

Fedora 20 has now been rebased to 3.17.2-200.fc20. Please test this kernel update (or newer) and let us know if you issue has been resolved or if it is still present with the newer kernel.

If you have moved on to Fedora 21, and are still experiencing this issue, please change the version to Fedora 21.

Erről ez jutott eszembe...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#334) Bodz válasza contaxg (#333) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hülye secure bootot kikapcsolod és akkor lehet nem fog nyivákolni, írják is a kommentekben. Nem jó Linuxos leszel, ha az első aprócska probléma elveszi a kedved.

[ Szerkesztve ]

(#335) contaxg válasza Bodz (#334) üzenetére


contaxg
veterán

Már leszedtem egy újabb BIOS-t, mert a nem tudom ezt az opciót állítani..pedig ott van, csak nem kapcsolható. :D No és mi kell ahhoz, hogy BIOS csere legyen?? Igen! Egy Winfos telepítés! Hurrá! :Y

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#336) Mezga Aladár válasza contaxg (#335) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

[link]!!!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#337) #75912448


#75912448
törölt tag

Jó ez a topik, szeretem olvasni... kár, hogy minden harmadik szót nem értem :U :U :D

(#338) Mezga Aladár válasza #75912448 (#337) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Így vagyok én is, amikor a htpc topikban az elemzéseidet olvasom. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#339) #75912448 válasza Mezga Aladár (#338) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D Csak ez a Linux ne lenne. :U Gondolkodtam már rajta, hogy mozitól teljesen leválasztott rendszert építenék, lejátszótól kezdve dobozokon át erősítőig, de ez még a jövő zenéje.

(#340) Mezga Aladár válasza #75912448 (#339) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezzel én is így voltam vagyok, szerintem Patice is.
A Wint sem könnyebb parancssorból konfigurálni.
És vannak még segítőkész topik-társak akik elnézik a bénázást és még segítenek. :)
Fáradozásom jutalma egy kicsi kompakt eszköz amin élvezet a zenehallgatás. :K

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#341) Patice válasza Mezga Aladár (#340) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet többször kéne összeülnünk valahol meginni valamit és közben ilyen kocka dolgokról beszélni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#342) Mezga Aladár válasza Patice (#341) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aha :U , azért kéne valaki aki ért is a linuxhoz. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#343) contaxg válasza Mezga Aladár (#336) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi meg fogom nézni, de most éppen a "nullát" kergetem az étkezőben. :O

A secure boot sikeresen ki lett kapcsolva!! De talán itt sokkal inkább az kavar be, hogy a gép alapból USB 3.0-át használ, amit egy csomó rendszer (főleg a régebbiek és szinte az összes -rt az) egyszerűen nem tudnak értelmezni. Így már telepítéskor elég hülye dolog születnek :) Szerintem egy öregebb vassal több szerencsém lenne. :U

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#344) Tomacko válasza contaxg (#343) üzenetére


Tomacko
senior tag

Az USB 3.0-nak azon felül, hogy gyors sok hasznát nem láttam még én sem. Pl ezért nem használok OpenELec-t sem, mert annó 1-1,5 éve mikor próbálkoztam vele csak USB 2-n volt hajlandó bootolni.... pedig meg fenyegettem én a biost mindennel már, késsel benzinnel gyufával, de nem hatott semmi varázslat. Azóta meg a mostani rendszert annyira belaktam már win7 alatt, hogy nem szivesen kezdenék bele ismét a finomhangolgatásba, médiatár ujravarázsolásba egyebekbe :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#345) krichd1 válasza Tomacko (#344) üzenetére


krichd1
addikt

USB táplálású DAC-oknál és DAC/ampoknál van annyi értelme, hogy 550mA helyett kaphatnak USB3 esetén 900mA-t. Ha majd lesz USB 3.1, ott elvileg 5A-t is. Majd lehet hozz kábelt fejleszteni. :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#346) contaxg válasza Tomacko (#344) üzenetére


contaxg
veterán

Valószínűleg több sikert érnék el ha vennék egy külső DVD írót... welcome to the new age :B

Erre a Win7 sem megy fel USB-ről. Kiakad mint a budiajtó :))

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#347) Mezga Aladár válasza contaxg (#346) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen noti? Csak hogy messzire elkerüljem. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#348) contaxg válasza Mezga Aladár (#347) üzenetére


contaxg
veterán

Acer Aspire e3-111
De most nagyon megsértődött rád :DDD

Figyi, nincs ezzel semmi gond csak megelőzte a korát. :))

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#349) Mezga Aladár válasza contaxg (#348) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most néztem az AP linuxot.
Két pendive és megy a telepítés. Az egyikre teszed a boot iso.t a másikra a backupot. Boot-rol indít, és amikor kérdezi a forrás meghajtót betallózod a másik pent.
Elnézés a érzékeny lelkű notidtól. :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#350) contaxg válasza Mezga Aladár (#349) üzenetére


contaxg
veterán

Nemá' próbáltam 2 pennel és nem látta a LIVE CD csak a boot-ot. Hol olvastad, hogy megy penről?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.