Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) akva válasza Mezga Aladár (#800) üzenetére


akva
tag

Ja értem, köszi. :)

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#802) Bargyu válasza Mezga Aladár (#800) üzenetére


Bargyu
tag

Bocs, de az 1MBps inkább a CD pcm formátumban, 24/192 5-7MBps pcm-ben, flac-ban nyilván a fele. Legalábbis az én 24/192 fájljaimnál.

(#803) Mezga Aladár válasza Bargyu (#802) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Cd 1500 kbps.

"24/192 5-7MBps"

Ez egy 720/1080p videóanyag átvitele.
Ne keverd a megabit Mbps (Mb/s), és a megabájt MBps (MB/s) értékét.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#804) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#803) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

9216 kbps az, 9 Mbps az, 1,125 MBps.

UI. Tömörítetlen flac, a zenei állomány ua. mint a wav.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#805) .DLL válasza Mezga Aladár (#804) üzenetére


.DLL
veterán

Jelátvetelnél (pl. hálózat) megabitet szoktak használni, ezért kár átszámolni megabájtba, csak megzavaró. ;)

(P.H.)

(#806) Mezga Aladár válasza .DLL (#805) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem én kevertem, a leírás azért h., érthető legyen.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#807) Bargyu válasza Mezga Aladár (#803) üzenetére


Bargyu
tag

Igen, én értettem a MBps Mbps-nek, mert ahogy .dll os írja ez a szokás.

(#808) Patice


Patice
Topikgazda

CuBox i2eX készleten. Már csak egy kártyaolvasó kell (meg egy Linux rendszer) és mehet egy microSD kártyára a Voyage MuBox. Kíváncsi vagyok. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#809) Mezga Aladár válasza Patice (#808) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gratula. :)
Majd a beszámolót kérném ide publikálni, ha nem probléma, egy mubox vs mpd résszel kiegészítve.

"Kíváncsi vagyok."
Én is. :K

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#810) Patice válasza Mezga Aladár (#809) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igyekszem. :K

Ma este szerintem egy OPENelec-es próbára lesz időm, csak hogy hogyan működik, szereti-e a távomat stb.

Aztán majd jöhet a játszás.

Sógortól szerzek majd még pár MicroSD-t készletre, mert most csak egy van otthon a fiókban, csomagolásában.

Akár asztali gépnek is megnézem hogyan használható, röhögnék, ha arra is elég lenne. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#811) Patice válasza Patice (#810) üzenetére


Patice
Topikgazda

Helyzetjelentés:

Voyage MuBox-ot sikerült SD kártyára raknom. Éjszaka konfig SSH-n keresztül. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#812) Patice válasza Patice (#811) üzenetére


Patice
Topikgazda

No, kész is vagyok a konfigurálással.

Miután a telepítés megvolt egy script alapján, ezért nem volt nehéz dolgom szerencsére. Ugyan az volt a beállítási folyamat, mint a sima Voyage MPD alatt.
Mivel lementettem az fstab és mpd.conf fájlokat ezért gyorsan megvoltam ezekkel is (csak átmásoltam a saját változatomat belőlük).
Szerencsére ez a kis kocka is alapból felsimerte a Bladelius DAC-ot.

Most még épp várom, hogy az MPD frissítse az adatbázist, és aztán mehet is a zene. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#813) Patice válasza Patice (#812) üzenetére


Patice
Topikgazda

És zenél...

MInden OK. Szépen teszi a dolgát a kicsike. Kb. ugyan az az élmény, mint amikor először a lapotpra raktam föl az MPD-t, csak most nem zúg közbe a laptop ventije. :))

Összehasonlítani nem fogom, szerintem ugyan azt tudja hangban a Voyage MPD és a Voyage MuBox is.

Folytatás következik.... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#814) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv. !

Beruháztam, egy Gigabyte Brix J1900-as sztg.-be. Daphile-t tett fel rá az egyik ismerősöm.

Minden indításnál ez az üzenet fogad IE11 alatt:

Your browser does not accept cookies. This can lead to unexpected behaviour controlling your Logitech Media Server. Please enable cookies in your browser before you continue.

Biztos vmi rém egyszerű a beállítási probléma, de én hiába írtam be megfelelő webcímet, mégsem fogadja el a nyomorult, és már nagyon idegesít.

Tud vki segíteni?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#815) Mezga Aladár válasza alphamooncam (#814) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A sütik fogadását ellenőrizd h., engedélyezve van-e.
Vagy próbáld ki a chorme-t.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#816) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ha egy ilyen kapcsolót használok a hifi rendszer áramtalanításához, az beleszólhat a hangminőségbe?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#817) darvinya


darvinya
titán

Üdv

Ez a topik mióta Zenelejátszó építés???
Attól, hogy össze-Lego-zák külső izékkel egy valamit, az még nem zenelejátszó építés.
Ha áramköri rajztól teljes felépítményig lenne leírás egyénileg, akkor lehetne Ez a topik neve.

Ez inkább IKEA-s Lego-zás.

(#816) Mezga Aladár

Persze, ha gyenge minőségű a Lego.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#818) Mezga Aladár válasza darvinya (#817) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1 hsz: "hardverek és szoftverek minden mennyiségben és variációban a kiváló hangzásért"

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#819) devil-k válasza Mezga Aladár (#818) üzenetére


devil-k
nagyúr

A rosszindulat az megvan... :(

- mozi bolondéria -

(#820) Mezga Aladár válasza devil-k (#819) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon úgy tűnik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#821) Patice válasza darvinya (#817) üzenetére


Patice
Topikgazda

Villantsd mid van! :)

Taníts bennünket mester! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#822) darvinya válasza Mezga Aladár (#818) üzenetére


darvinya
titán

És ez nem Lego elemek?

Akkor építés, amikor áramköri rajzok vannak és magunk építjük meg.

Kész termék összekötögetése még nem építés.

Semmi rossz indulat nincs benne, csak megtévesztő.
Építettem már magamnak kis fejhallgató erősítőt.
Ez építés, mert magam készítettem áramkört, és martam ki a nyákot, stb.
A feljavítot csöves rádióra nem mondhatom, hogy megépítettem, mert már készen volt, csak hozzáraktam egy jobb modult.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#823) Patice válasza darvinya (#822) üzenetére


Patice
Topikgazda

És a szoftverezés szerinted hozzá tartozik az építéshez, vagy sem?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#824) Mezga Aladár válasza darvinya (#822) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most komolyan nem tudsz olvasni?
Az első hsz.-ban ott van a végén, és a 818 hsz.-ban is leírtam.

(#823) Patice: Üdv cimbora. Tényleg nincs különbség az mpd és mubox között?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#825) .DLL válasza darvinya (#822) üzenetére


.DLL
veterán

Az ellenállásokat, kondikat, félvezetőket te csiszoltad otthon? :P Akkor csak egy terv alapján összelegóztad; az alkatrészek a lego kockák. Egyébként amit írsz az _is_ belefér a topikba, Raspberry Pi elég gyakori és kedvelt ilyen célra, s utána tovább is ezerféle képpen el lehet indulni. :R

(P.H.)

(#826) Patice válasza Mezga Aladár (#824) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én még nem fedeztem fel. Vagy nem hallom ki a mostani láncomon.

Összehasonlítani bocsánat, de nem fogom, mert ahhoz a lapost újra hadrendbe kellene állítanom. De az meg teljesen más hardver, más táp.

A Mubox meg amúgy is az MPD ARM-os portolása, szóval nem is vártam, hogy gyökeresen más lesz.

Szerintem hozza ugyan azt a szintet.

Amit még ki akarok próbálni: Synology NAS vs. Cubox + Mubox.

Aztán Cubox-i-n a Volumio

Aztán Warter féle mod Debian + MPD + Volumio felület. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#827) Patice válasza darvinya (#822) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amúgy tényleg nem kötekedésből, csak kíváncsi vagyok, hogy neked mit jelent egy zenelejátszó.

Akár közösen definiálhatjuk is, hogy milyen részekből áll.

DIY vonalat amúgy csípom, de nem értek hozzá és nincs benne gyakorlatom, meg időm sem rá két gyerek mellett. Ezért inkább legózom gyári alkatrészekből, gépekből, no meg a nagyobb eredményt hozó szoftverekből.

Ha definiálni akarnám, hogy nekem mit jelent egy zenelejátszó, akkor az alábbi részek jutnak eszembe:
- proci, ami a szoftvert futtatja (+ ugye RAM, valamilyen háttértár)
- alaplap (akár a PC-k esetében)
- belső tárhely (ízlés szerint, de én pl. a hálózatos adattárolás híve vagyok)
- táp
- ház
- csatlakozók
- szoftver
- távvezérlés

Opcionálisan lehetne házon belül is DAC, meg ennek is külön tápolás (teljesen más történet), de itt a topikon szerintem sokan ízlés szerinti külső DAC-ot választanak egy zenelejátszó mellé, ami ráadásul sokféle kapcsolaton keresztül kapcsolódhat a lejátszóhoz.

Persze ha az ember tudja már nagyon jól milyen DAC kell neki, melyiknek szereti a hangját, akkor lehet DIY alapon csinálni nagyon jó egybe készüléket, de ez szerintem még több idő és kísérletezés és pénz, mint amit mi itt csinálunk.

Akinek van affinitása, tudása, ideje a DIY-hez, akkor nyugodtan, de azért nem csak az az "igazi" építés (szerintem).

Pl. amikor valaki egy gémer PC-t rak össze, összeválogatja az alkatrészeket, akár moddolja is a házat, amibe kerül, stb. azt is építésnek hívják. Ha HTPC-t rak össze valaki, azt is gyári PC- s alkatrészekből teszi nagyrészt és az is építés.

Szóval elég tág fogalom az, hogy építés. Ami nagyrészt legózás tényleg.

De én szeretek legózni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#828) #75912448 válasza darvinya (#822) üzenetére


#75912448
törölt tag

Zárjuk az Építsünk HTPC topicot és a többi hasonlót is? Kb 8 éven felül mindenki megérti az építsünk szó jelentését, kizárt, hogy valakit megtévesszen és azon agyaljon miként forrasszon össze otthon egy full alaplapot HDMI és SPDIF kimenettel.

(#829) Mezga Aladár válasza Patice (#826) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Synology NAS vs. Cubox + Mubox."

Látatlanban az a véleményem, felesleges, gyökeresen át kellene alakítani az audio stationt.

"Cubox-i-n a Volumio, Warter féle mod Debian + MPD + Volumio felület."

Ezek érdekesek lesznek.

UI: Az audio station+ mondjuk egy xmos usb dac, egy 100 e forintos cd játékosnál már jobb hangot produkál.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#830) Patice válasza Mezga Aladár (#829) üzenetére


Patice
Topikgazda

Már a postán vannak sógortól a microSD kártyák, szóval már csak a hardverre várok, hogy megérkezzen és mehet rá a szoftver.

Tetszik ez a móka, hogy csak kicserélem a kártyát és máris egy másik gépem, felületem van. :D Aztán ha van valami gáz, csak visszateszem a működőt és kész.

Tegnap esti fülelés:

- TV elosztójába dugva a Cubox-ot: közepes hang (~ elfogadható)
- külön kapcsolós elosztóba dugva: legrosszabb hang (~ műanyagos)
- közvetlenül az elosztóba dugva: valamivel dinamikusabb hang, valódibb hangzás.

Kell egy lineáris 5V-os táp. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#831) darvinya


darvinya
titán

A topik címe jobb lenne pl: Zenelejátszó összerakása, a kiváló hangzásért

Senkit nem bántani, lehordani akarok, csak cím megtévesztő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#832) Mezga Aladár válasza Patice (#830) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Emlékein szerint a málna is érzékeny volt a tápra, ott a sunny tápot használtam.
Mezei mikro usb de nem billegett az ellátása a pi-nek.
Az usb pattogás miatt, nem hallottam volna a táp cserét. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#833) mettek


mettek
addikt

sziasztok. a házimozi forumból irányítottak ide a srácok.

szerintetek mi a jobb megoldás? egy régebbi cd lejátszóról küldeni a jelet vagy dac-ot használva, egészen pontosan dacmagic 100-at használva szgépről küldeni az erősítőbe? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

A kérdés háttere annyi, hogy az advance acoustic xi60 erősítőmben van beépített dac, így eddig toslinken ment át a jel de most rádugtam egy ősi cd játszót. Kiírtam egy lemezt, majd be a cd-sbe és kapcsolgattam a bemenetet az erősítőn úgy hogy a szgépről és a cd-ről ugyanaz szólt. Egyértelműen szebben, tisztábban szólt a cd...a szgépesen mintha valami fátyolos köd ülne. Most vagy az erősítő beépített dacja ilyen pocsék vagy az összeköttetés nem jó a számítógéppel.
Azóta ez a régi cd játékos megadta magát, így most döntés előtt állok, hogy dac vagy cd player.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#834) Mezga Aladár válasza mettek (#833) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó lenne tudni milyen az usb kapcsolat a dacmagic-on.
A pc mit ír ki amikor csatlakoztatva van?
Azért is zavaros mert a toslink egyértelműen gyengébb hangot szokott produkálni mint a koax.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#835) mettek válasza Mezga Aladár (#834) üzenetére


mettek
addikt

köszi a választ. nos szgépen foobar2000+jplay kombó megy. innen toslinkkel megy a jel az erősítőbe ami ugye beépített dacos. A toslink kábel 5 méter hosszú mert a másik sarokban van a szgép. Egyértelműen silányabbul szól így mint egy ezer éves cd lejátszóval. Koaxot hogy tudnék szgépből küldeni, én nem látok ilyen kimenetet.

(dacmagic-em még nincs, ezért kérdeztem melyik lehet a jobb megoldás)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#836) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#834) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Utána néztem tudja az usb 2 szabványt a bemeneten, töltsd le a driverst a honlapról és állítsd be a win lejátszást.
Pl foobar+wasapi+memória lejátszás. Ha meg van akkor teszteld milyen.

835: Koax ezen a szinten nem igazán ajánlott, sok zaj megy a dac-ba.
Ha viszont még nincs da csak az erősítőben van, akkor egy usb/spdif átalakító remek lehet. Xmos, aszinkron.
Nálad szerintem, ez most a legjobb továbblépés.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#837) mettek válasza Mezga Aladár (#836) üzenetére


mettek
addikt

nincs dacmagic-em, a kérdés arra irányult, hogy melyiket lenne érdemesebb venni..cd lejátszót vagy külső dacot? A dacmagic 100-at azért írtam mert árban az férne bele.

mi ez az xmox pontosan? ne haragudj de nem ástam bele magam ilyen mélyen a témába :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#838) Mezga Aladár válasza mettek (#837) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

külső dac normális beépített aszinkron usb-vel. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#839) krichd1 válasza Mezga Aladár (#838) üzenetére


krichd1
addikt

Az Xmos chip nem DAC, csak egy digitális átalakító.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#840) mettek válasza krichd1 (#839) üzenetére


mettek
addikt

köszönöm. Milyen márkát vagy pontos típust javasolnál?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#841) Mezga Aladár válasza krichd1 (#839) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem is írtam ilyet sehol.

"Ha viszont még nincs da csak az erősítőben van, akkor egy usb/spdif átalakító remek lehet. Xmos, aszinkron."

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#842) krichd1 válasza mettek (#840) üzenetére


krichd1
addikt

Emotiva XDA-2 vagy ez.

(#841) Mezga Aladár: Nem volt egyértelmű, hogy mire válaszolsz.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#843) darvinya


darvinya
titán

Ha már tisztáztuk mi ez a topik, akkor a kérdésem pont ide tartozik.

Milyen BT egységet ajánlotok kb. 3000Ft értékben és itthon is megvehető, sztereó, beépíthető egy készülő mini boombox-ba.(az lenne legjobb, ha BT kimenete 2.1-es lenne)

Köszönöm válaszokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#844) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Annak aki mpd alapú zenelejátszót használ, frissült az MPDroid.
Változott kicsit a grafika, nálam viszont nem müxik, az album nézetben, a borítók megjelenése.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#845) Bargyu


Bargyu
tag

Mondjuk az tényleg félreérthető, hogy "Zenelejátszó a ...", egyelőre ez inkább a szoftverekről a szól, aminek szerintem jó, hogy végre van témája, de a Zenelejátszó megnevezés bővebb, mint a szoftver. Hardverhez meg ott van a hifi, fejhallgató DAC témák.

(#846) .DLL válasza Bargyu (#845) üzenetére


.DLL
veterán

A DAC az külön tészta, engem Contaxg világosított fel mi az a zene lejátszó (pontosabban egy hálózati lejátszóra kérdeztem rá) mivel nálam úgy is megy a gép, és itt hallgatok zenét nem értettem mire jó egy ilyen kölön céleszköz. Hát a Hifi toronyra a CD lejátszó helyett! Csak ez CD-k helyett fájlokat játszik le egy hatalmas médiatárból (ami lehet a sarokban üzemelő NAS is) egyébiránt egy hangtalan, könnyen kezelhető távirányítható lejátszó ami esetleg szép is, és ebből megy a jel a DAC-ba onnan az erősítőkbe és így tovább. Ha lesz nappalim én is szívesen látok majd egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#847) Bargyu válasza .DLL (#846) üzenetére


Bargyu
tag

Hálózati zenelejátszó is ok, csak szerintem nem árt pontosítani, hogy ez a fórum miről is szól. Szerintem a Zenelejátszó szoftverek a ... pontosabb lenne például. Amúgy nekem mindegy, megvagyok a magam szoftvereivel, linux-szal nem fogok már próbálkozni, ahhoz öreg vagyok, ez a topik pedig főleg linuxos megoldásokról szól. PC-ről amúgy is keveset lehetne mírni szerintem ahhoz, hogy megtöltsön egy topikot. Van féltucat program, aztán válassza ki mindenki melyiket szereti. Oprendszerből lehet variálni, de ott is inkább csak a Windows Server 2010 vs 2012R2 között megy a vita.

A hálózati zenelejátszók mellett esetleg néhányan ideértik a hangkártyákat, komplett gépeket, hardveres megoldásokat. De mondom, nekem tökmindegy, maradat így is, csak ez nem a germán precizitás, inkább az észak-balkáni katyvasz vonalát követi. Legalábbis szerintem és ettől nem tágítok.

(#848) .DLL válasza Bargyu (#847) üzenetére


.DLL
veterán

Én úgy látom ez olyan mint a HTPC topik, csak itt a hangminőség számít. Arról egyelőre kevés tapasztalat van, hogy melyik Arduino vagy Raspberry Pi, esetleg Androidos eszköznek van jó hangja, de csak úgy mint egy USB transportnál, egy DAC-nál, itt is számít hogy van felépítve az eszköz. Után persze jöhet a szoftver. Nem követtem a topik elejét (csak elvileg itt kezdett kialakulni egy DAC-os tali, akkor néztem be ide), szóval nem tudom hogy a már szoftverekről író fórumtagoknak milyen lejátszó hardver van alatta.

(P.H.)

(#849) Mezga Aladár válasza Bargyu (#847) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az első hsz szerintem érthetően leírja a topic témáját. Sajnos eddig a Win/Mac vonal nem igen volt jelen, remélhetőleg ez változni fog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#850) krichd1 válasza Bargyu (#847) üzenetére


krichd1
addikt

Első hozzászólásban szerintem elég érthetően le van írva, miről van szó. Én nem értem, mit nem lehet rajta megérteni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.