Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Patice válasza Warter (#100) üzenetére


Patice
Topikgazda

Cuki. :C

És mennyiért lehetne beszerezni? Mert a cikkben a 185$-os ár nem tudom pontosan mire vonatkozott. Prohardveres cikk 165$ ír 32 GB-os tárolóval. Az a mostani 245-ös dolcsival is 40.000 és akkor még esetleg vám, áfa.

A nagyon kicsiséget nagyon meg kell fizetni. Akkor inkább már egy minimál ITX konfig, picopsu-val és külső tápkockával, SSD-vel.

Elmabajon is hasonló az árképzés, de jól látom, hogy ez már újabb SoC-kal van szerelve?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102) Warter válasza Patice (#101) üzenetére


Warter
őstag

Nos igen, bár vám az azt hiszem 0, de az áfával valóban kicsit drága lenne már. Kell hozatni ismerőssel, ha jön haza. Egyébként ez szerintem tökéletes lenne zenelejátszónak. A 32-es verzió bőven jó lenne, egyedül talán egy spidf kimenet hiányzik róla.

(#103) Mezga Aladár válasza Warter (#102) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A 32-es verzió bőven jó lenne, egyedül talán egy spidf kimenet hiányzik róla."

Talán nem is, kivéve ha van egy nagyon jó koaxos dac. Az usb aszinkron konverterek jobb eredményt adhatnak. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#104) Warter


Warter
őstag

Elnézést, hogy megint egy géppel jövök, de azt hiszem meg van a tökéletes példány. Hummingboard néven. Van 3 verzió is, a legerősebb Dual core, 1GB ram, msata és mindegyiken van koax, sd olvasó és usb. És kicsi, mint egy raspi + Voyage MPD van rá. :)

(#105) Patice


Patice
Topikgazda

Tegnap este próbálkoztam még a géppel.

Azt hogy lehet elérni, hogy pl. a rendszer SSD-re másolt zenék azonnal elérhetőek legyenek?

mount -a?

A végén már visszacseréltem az eredeti fstab fájlt, mert az NFS valamiért még mindig nem jó, pedig átnéztem még egyszer a NAS-ban is, a Voyage-ban is és szerintem minden OK.

Nem kell az NFS-hez külön csomag?

Amikor indul a rendszer akkor a lapos képernyőjén mutat valami knfsd-t, amit felrak magának, vagy ami benne, van.

NFS v3 és v4 közötti különbség nem lehet?

Tanácstalan vagyok.

SSD-ről tegnap sikerült megint megszólaltatni, de pár gyorsabb szám váltás után elnémult. Utána nem jött ki hang belőle többet tegnap este, pedig a lejátszó játszotta a zenét, és valamiért nem volt hangja. :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#106) Mezga Aladár válasza Patice (#105) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rohanás van, este írok. Addig pendrive automatikusan csatolódik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#107) Warter válasza Patice (#105) üzenetére


Warter
őstag

mountolni úgy tudsz, hogy megmondod, hogy mit és hova, de ha benne van az fstab-ba, akkor bootkor automatan fel kell, hogy mountolja.
mount /dev/sdX /mnt/public

nfs klienshez fent kell lenni az nfs-common csomag, ellenőrizd le, hogy fent van-e:
apt-get install nfs-common

(#108) Patice válasza Warter (#107) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi! :R

Ilyen sorra nem emlékszem az fstab-ból. Ma este beleteszem.

nfs-common-t leellenőrzöm. :K

Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy hogyan fog szólni rendes hangerővel, mert ahogy tegnap is (pár szám erejéig ugyan) nagyon dinamikus, tiszta, nyugodt hangja volt.

És egy szaros Genius hangfalpáron hallgattam. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#109) Mezga Aladár válasza Warter (#107) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"nfs klienshez fent kell lenni az nfs-common csomag, ellenőrizd le, hogy fent van-e:
apt-get install nfs-common" :K :K

Fent van.

Manuális mount:
user pass
remountrw
mount /_ipcím_:/volumex/_mappa_ /mnt/public ip után kettöspont.
Ha nyügje van akkor azonnal írja. A nas megosztott mappáknál írja az adott mappa pontos nfs elérését.

Most van otthon valami eszközöd ami használja az nfs? Próbáltad a web felületröl pingelni a nast?

Ha nem szól akkor terminál, alsamixer parancs. Itt f6 válaszd ki a hangeszközt, és az m billentyü. Ismert hiba az alsa mixernél, nálam egyszer fordult elő.

Természetesen meg lehet csinálni hogy a belső lemezről menjen. Plusz hogy, ilyenkor müxik az automata frissítés.

Telepíteni kell a samba csomagot.
apt-get update
apt-get samba
konfig a samba majd küldök működő konfigot
mappa létrehozása
mkdir /mnt/hdd enter --- Adott mappa létrehozása.
ln -s /mnt/hdd/ /var/lib/mpd/music/hdd enter ---Szimbolikus link létrehozása.
chmod al megadni az írás olvasás futtatás jogot(ott van a txt fájlban.)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110) Patice válasza Mezga Aladár (#109) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Kipróbálom majd a manuális mount-olást.

Írtam már, hogy a fő gépemen pl. fent van az XBMC, amit használok is, és a fő gép IP címére adtam a NAS-ban NFS jogosultságot, és NFS-sel adtam meg az XBMC-ben a hálózati könyvtárak elérését és gyönyörűen működik. Ezt látom is a DSM-ben, hogy a megadott IP-re ki van osztva az NFS jog.

Ezért nem értem, hogy akkor ez a másik eszköz miért nem látszik a kapcsolódó felhasználók között.

Meglátom majd ma este. :K

Az elhallgatás egy 24/192-es fájlnál történt amúgy, és reboot sem segített (~Windowsos beidegződés :D ), de ha ismert hiba, akkor remélem egyszer kijavítják majd. :B

A belső lemezhez (SSD) kell a samba? :Y

Én csak simán átmásoltam a gépre, a media/music mappába a számokat oszt csókolom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#111) Mezga Aladár válasza Patice (#110) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A belső lemezhez (SSD) kell a samba? :Y

Igazából nem de, ssh sokkal lassabb a másolás mint sambán. De nem létszükséglet. :N
Addig itt egy link én sokat tanultam belőle.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#112) Warter válasza Mezga Aladár (#109) üzenetére


Warter
őstag

Csak egy apróság, a remountrw csak akkor kell, ha editálni akarsz bármit a gépen. Sima mount-hoz nem szükséges szerintem.

(#113) pip válasza Warter (#104) üzenetére


pip
aktív tag

ha beszerzel egy iyet feltetlenul szamolj be a tapasztalataidrol

(#114) Patice válasza Mezga Aladár (#111) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi a linket!

Ezt már megtaláltam pár napja és el is raktároztam, csak még át kell nyálaznom. Most, hogy egy telepítésen, próbálgatáson túl vagyok, meg PuTTY, meg WinSCP használat már kezdem kapiskálni a dolgokat, de még nagyon csak a felszínt. Parancsokból, lehetőségekből még fel kellene hoznom magam kicsit. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#115) Warter válasza pip (#113) üzenetére


Warter
őstag

Ebben a hónapban nem lesz rá keret, de a jövő hónapban lehet, hogy veszek egyet.

(#116) Patice válasza Mezga Aladár (#111) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha már egyszer ott vannak a zenék az SSD-n akkor letojom, hogy 10-11 MB/s-kel megy az adat csak hálózaton. ;)

Nem ez lesz a szokásos használat, csak pár tesztelésre használt zenét pakoltam át rá, hogy amíg nem tudom megoldani az NFS elérési problémát, addig legalább már halljam, hallgathassam.

Amúgy másik felhasználási kör: valahogy meg lehet oldani azt, hogy magáról a gépről vezéreljem a lejátszást?

Megmutatnám egy-két ismerősömnek a hangját a Bladelius DAC-kal párosítva, de ehhez az kellene, hogy ne wifi-n keresztül érjem el, hanem billentyűzetről tudjak nyomogatni.
Lehetséges?

(#115) Warter:

A tapasztalatokra én is kíváncsi leszek. Egy mini zenelejátszó beszerzésén/építésén agyalok, de szeretném alacsonyan tartani a költségeket. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#117) pip válasza Warter (#115) üzenetére


pip
aktív tag

az ilyen pici dolgoknal mint ez a hummingbird is, van esely jo minosegu kimenetre? Mert ugy-e altalaban zajmentes kimenet kapcsan szinte mindig elhangzik, hogy jo minosegu sajat taparamkor a LAN- resznek, meg kulon zajszurt atomstabil aram az USB-nek, stb. Vagy ez nagyreszt azon mulik, hogy mivel taplalod meg?

(#118) Warter válasza pip (#117) üzenetére


Warter
őstag

Mezga ezzel talán jobban képben van, de a táp mindenképpen az egyik legfontosabb rész.

(#119) Patice


Patice
Topikgazda

És zenél.... :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#120) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

(#112) Warter: +1

mount 192.168.1.250:/volume1/Zene /mnt/public Ezt a parancsot adtam ki putty parancssorban, és csatlakozott.

Ezek az én nfs beállításaim.

(#117) pip: Tápegység. Ha koax spdif kimenetet használunk pc-n, akkor nagyon jó táp kell. Viszont ha aszinkron usb csatolón keresztül megy ki a zene, akkor szerintem max az usb eszköznek kell stabil nagyon tiszta táp, a pc-nek "elég" egy stabil az eszközhöz jól méretezett táp, tehát ide nem kell toroidos lineáris csoda.
Szerintem.
Ha elég sokáig megy a topic akkor biztos lesznek tapasztalatok, én csak azt mondhatom amit itthon hallok, tapasztalok. :)
(#116) Patice:Természetesen lehet. Ha van wifi az eszközben akkor lehet készíteni egy hozzáférési pontot, ami jól elkülönül a normál hálózattól, pl,10.10.192.16*, és akkor a távezérlő tablet ibigyó csatlakozik és müxik.
(#119) Patice: Mesélj

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#121) Patice válasza Mezga Aladár (#120) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Ránézek még, ahogy lesz időm.

Tegnap az fstab-ból kivett NAS elérési útvonal után sokkal gyorsabban indult, mert ugye nem várt a válaszra.

Manuális irányítás:

A tegnap linkelt leírásban van pont egy rész, ahol a srác egy külön NumPad-ot használ dedikált gombos vezérléshez. Nem tűnik olyan bonyolultnak a kivitelezése:

Followings are the commands of mpc(program to control Voyage MPD) related with playing music.

mpc play
mpc next
mpc prev
mpc toggle(mpc pause)
mpc stop
mpc play nn(number)

Edit mykey.

root@voyage:~# emacs /etc/mykey

string F78 = "mpc toggle\n"
keycode 78 = F78
string F74 = "mpc stop\n"
keycode 74 = F74
string F98 = "mpc prev\n"
keycode 98 = F98
string F55 = "mpc next\n"
keycode 55 = F55
string F83 = "mpc play "
keycode 83 = F83

If mykey is a new file, edit rc.local to run it for next boot.

root@voyage:~# emacs /etc/rc.local

add next line before “exit 0”.

/usr/bin/loadkeys /etc/mykey

Ezt még nem csináltam végig, de ígéretes. Szerencsére a laposomon van ilyen numerikus billentyűzet rész, de gondolom, ha ismert, hogy melyik billentyűnek mi a kódja (keycode), akkor szinte bármilyen billentyűzettel megoldható. :C (Keycode-oknak még utána kell nézzek, mert jó a leírás, csak konkrétan azt nem írta le, hogy adott keycode melyik billentyűt takarja a NumPad-on. Vagy csak én nem tudom.)

A hangja:

Durván jó. Részletesebben: nyugis, elég dinamikus is (már amennyire a Genius dobozok bírják) és azt vettem még észre, hogy jóval később kezd el torzítani a Genius a hangerő emelésével, amiből arra következtetek, hogy elég alacsony a kinyerhető jel torzítása is. Ilyen jó hangot még életemben nem hallottam ezekből a dobozokból. A Bladelius DAC karakterét (főleg a mélyeit) is hallom benne, nagyon helyére tudja rakni a hangképet és egyáltalán nem zavaró így a Genius dobozok kiemelése 100-200 Hz között. :)) A hangjáról még annyit, hogy zenél. Nem a hibákra fogja fölhívni a figyelmedet, hanem a zenére tudsz figyelni. Szóval engem eddig meggyőzött. Érdemes erre egy költséghatékony célgépet építeni. Agyalok is rajta. :D

Kéne kölcsön pár jobb doboz, hogy meghallgathassam úgy is.

Tegnap előfordult még egy kis megakadás a lejátszásban, kb. egy fél másodpercre, egyszer, aztán nem csinálta. A fentebb linkelt leírást olvasva van még ebben a kis cuccban további potenciál. Egy csomó optimalizálás lehetséges kezdve a folyamatok priorizálásától a NAS-os felállás kapcsolatának rendbe tételéig, stb. Ezekre jó lenne írni egy scriptet, vagy valami hasonlót, amit csak le kellene futtatni. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#122) Mezga Aladár válasza Patice (#121) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Egy csomó optimalizálás lehetséges kezdve a folyamatok priorizálásától a NAS-os felállás kapcsolatának rendbe tételéig, stb. Ezekre jó lenne írni egy scriptet, vagy valami hasonlót, amit csak le kellene futtatni. :C

A leírás a 0.7-hez készült az optimalizációk egy része benne van a 0.9.2-ben, pl: Yan's realtime option patch[link]

Örülök hogy tetszett. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#123) Zizi123 válasza Mezga Aladár (#122) üzenetére


Zizi123
senior tag

Na lassan csak sikerult osszehozni :D

Csak ez a linuxos "bohockodas" eleg macerasnak tunik. :(

(#124) Patice válasza Mezga Aladár (#122) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK-OK. De az nem meríti ki az összes lehetőséget, mert ahány konfig, annyi optimalizálási lehetőség. De rajtam ne múljon. Tetszik ez az egész, bár igaz nem egyszerű.

(#123) Zizi123:

Lehet sokat kell bohóckodni Linuxban, de a hangminőség szerintem kárpótol mindenért. :K

Vagy lehet venni gyári hálózatos lejátszót többszázezerért...

Mert ez a hangminőség kb. az olyan összegekbe kerülő források hangja körül van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#125) Zizi123 válasza Patice (#124) üzenetére


Zizi123
senior tag

Patice: Igazad van, csak ott veszitettem el a fonalat, hogy vegulis te mire telepitetted a linuxot? Normal PC-re?

(#126) Patice válasza Zizi123 (#125) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy mezei laptopra. MSI VR610. 2008-as vas, második gép a családban. Alig használt már mostanában.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#127) Mezga Aladár válasza Patice (#124) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"mert ahány konfig, annyi optimalizálási lehetőség"

Igaz. :K
Én azt vettem észre hogy, a saját olcsó kis rendszeremen :) , nincs karaktere a lejátszónak. Ha kell agresszív ha kell érzelmes, nem fed el, nem tesz hozzá. Remélhetőleg többen is kedvet kapnak.

Este esetleg ha valakit érdekel, leirom streaming módon hogyan lehet a kliensen(mpdroid) zenét hallgatni.
Ez a funkció létezik a syno audio station progiban is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#128) Patice válasza Mezga Aladár (#127) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, ezt én is éreztem. Azt mutatja, ami a felvételen van, ahogyan azt elképzelték, és ezzel párhuzamosan zenei is. :K

Azt olvastam én is, hogy tud több kimenetet is kezelni szimultán. :C

Synology-ban nem működik szimultán, hanem az adott kliensben ki tudod választani, hogy hova küldje a stream-et. A stream meg mehet az "USB-hangszórókra", Airplay eszközre, vagy akár arra az eszközre, amin éppen beléptünk az Audio Station-be.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#129) Mezga Aladár válasza Patice (#128) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Több kimenet de egy zenei stream. Pl 2 db usb dac és egy stream.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#130) Zizi123 válasza Mezga Aladár (#129) üzenetére


Zizi123
senior tag

Akkor vegulis en ugyanezt csinalom csak RaspberryPi-n a linux alapu Volumio-val. Annak webes minden kezelofelulete, es nemileg konnyebben hasznalhato.

(#131) Mezga Aladár válasza Zizi123 (#130) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mindenképpen, mert annak idején a voyage-mpd volt az alap a raspyfi-nek. Én is így jutottam el ide :) [link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#132) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy érdekes project raspberry pi+rune audióra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#133) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy konzolos client mpd-hez.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#134) Patice válasza Mezga Aladár (#133) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem rossz.

Visszatérünk lassan a monokróm világba. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#135) Mezga Aladár válasza Patice (#134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gondolom kicsi és gyors. Ha felteszed, miután a lapos biil/képernyőjét használod talán, egyszerűbb mint a parancssoros gépelés. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#136) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#135) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyébként is mostanában sok a sallang és kevés a tartalom! :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#137) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

remountrw
apt-get update
apt-get install ncmpcpp
ncmpcpp

És fut mindenféle konfig nélkül, :C :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#138) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#139) Warter válasza Mezga Aladár (#138) üzenetére


Warter
őstag

Sima top helyett rakd fel a htop-ot, az sokkal jobban konfigurálható. :)

(#140) Mezga Aladár válasza Warter (#139) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Repóból?
Mindig tanul valamit az ember.
THX :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#141) Warter válasza Mezga Aladár (#140) üzenetére


Warter
őstag

Igen, repóból. F6-tal tudsz váltogatni a "nézetek" között. :K

(#142) Mezga Aladár válasza Warter (#141) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fent is van. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#143) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Most nézegettem hogy telepíthető a gmpc is. És ez nem fapados. :N Viszont ez konzolból már nem fog menni csak a valódi videókimeneten.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#144) Mezga Aladár válasza Patice (#134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbálhatnád sambán a csatlakozást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#145) Patice válasza Mezga Aladár (#144) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az lesz, mert valamiért nem megy az NFS.

A priorizálásokkal úgy is be lehet lőni, hogy melyikkel foglalkozzon intenzívebben. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#146) Mezga Aladár válasza Patice (#145) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha megnézed akkor látni fogod, csak az mpd fut. Ide minek. De ha megcsinálod akkor kérném szépen a leírást. :K
Manuálisan nem próbáltad az nfs mount-ot?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#147) Patice válasza Mezga Aladár (#146) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Ha megnézed akkor látni fogod, csak az mpd fut."

A japán leírás szerint, azért van pár kiegészítő processz, ami működő képessé teszi a rendszert, azokat már lehet priorizálni. :K

"Manuálisan nem próbáltad az nfs mount-ot?"

Még nem, cikket írtam tegnap, aztán kidőltem... jövő héten meg nem leszek itthon, szóval addig nem nagyon fogok tudni csinálni a géppel semmit. Majd szívom magamba az infókat a netről, meg ötletelek tovább. Pl. egy fapados infra távirányítót is lehet rá lehetne venni, hogy kezelje az alap funkciókat (play, pause, stop, next, forward, volume, stb.) Bár a Bladi egyszerűen keresztül húzta ezt: nincs hangerő állítási lehetőség a DAC-on. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#148) Mezga Aladár válasza Patice (#147) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nocsak készül a syno?

"Bár a Bladi egyszerűen keresztül húzta ezt: nincs hangerő állítási lehetőség a DAC-on. "
Ezt ne nagyon bánd, nem biztos hogy korrekt a szint állítás. Lehet hogy, csonkolja a jelet. Nálam megy de nem nagyon használom. Mondjuk ha ezzel kiváltod az elöfokot akk
"Pl. egy fapados infra távirányítót is lehet rá lehetne venni, hogy kezelje az alap funkciókat (play, pause, stop, next, forward, volume, stb.)"
Ez jó ötlet, benne van a lirc csomag, de nagyon barátságtalan, nekem nem sikerült beállítani, kevés vagyok linuxból.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#149) Patice válasza Mezga Aladár (#148) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Nocsak készül a syno?"

Bazz, azt el is felejtettem kicsit. :DDD Akkor lehet azzal foglalkozom majd, azt tudom távolról is csinálni. Elérem a cikket a Syno-ról. :))

Nem, egy másik témájú cikk készült. Jelenleg még nem nyilatkozhatok. :B

Én nem bánom, hogy nem lehet a DAC-on hangerőt állítani. Szerintem biztos, hogy bitmélység csökkentéssel állítaná elő. A Bladi filozófiájába meg nem tartozna ez bele. Elvagyok az erősítő hangerő gombjával is.

Az a fapados infra táv egy MCE Remote, amihez most hirtelen találtam is egy Wiki leírást. Ezeket ki akarom majd próbálni, hogy működik-e. Bár első körben majd fogom és rádugom a táv USB-s infráját és majd látom mit szól hozzá az MPD. Röhögnék, ha menne kapásból pár alap funkció. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#150) Mezga Aladár válasza Patice (#149) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Röhögnék, ha menne kapásból pár alap funkció. "
Még az is lehet. Az a wiki tutoriál igen barátságtalan. :D

:B A mondat helyesen: Mondjuk ha ezzel kiváltod az élőfokot akkor lehet hogy érdemes.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.