Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) #11620608 válasza hislah (#6548) üzenetére


#11620608
törölt tag

Az új, 2017/2018-as Pioneer, Kenwood fejegységekkel nem megy a bluetooth zene átvitele. A telefon hangja átmegy.
Neked pontosan milyen típusú autórádiód van?

(#6552) Balzak83 válasza hislah (#6548) üzenetére


Balzak83
senior tag

Eddig nálam is rendben megy minden, waze spotify, meg a kettő együtt is. 4.2-es verziószámmal hibátlan.

total73: Meg kellene nézni mi a verziószáma a fejegység Bluetoothnak. Azzal kellene célirányosan keresgélni fórumokban. Csak tippelem, hogy ott lesz a gond, ezek állandóan visszatérő problémák, maás gyártók telefonjainál is.

[ Szerkesztve ]

(#6553) #11620608 válasza Balzak83 (#6552) üzenetére


#11620608
törölt tag

Autórádió típusszámot írjatok legyetek kedvesek, amelyiken működik a zenelejátszás.
Csak ebben a fórumban hárman vagyunk, akiknek nem működik a bluetooth. XDA-n és xiaomi.eu fúrumon még vagy 20 ember, különböző típusszámmal.

Egyébként bent voltam egy autóhi-fi szalonban, az egyik idei modellel sem működik a bluetooth. Az eladó azt mondja, a gyártók egységes bluetooth modult használnak.

Egyébként ez nem spotify probléma, hanem a media audio sound AAC, SBC codec a hiba okozója.

[ Szerkesztve ]

(#6554) Balzak83 válasza #11620608 (#6553) üzenetére


Balzak83
senior tag

Holnap meg tudok neked nézni egy 2014-es Civic gyárit, meg egy navis Ceed 2016-ot. De ezek ugye mind gyári cuccok.
Nekem felokosított rádióm van, utólag vettem hozzá a modult.

[ Szerkesztve ]

(#6555) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Egy mai éjjeli kép,nem rossz sztem kategóriájában.

Sajna a ph eléggé lebutítja😏

Szerk:Google Drive eredeti méretben

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6556) Viktor0610 válasza Balzak83 (#6554) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meg régebbiek.
2017/2018-as kütyükkel van gond.

Samsung Galaxy A54

(#6557) Balzak83 válasza Viktor0610 (#6556) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az évjárat mit határoz meg? A támogatott kodekek kellenek, meg a verziószám, vgay valamit nem jól gondolok?

(#6558) juve600 válasza #11620608 (#6543) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
próbáld meg ezt,gapps benne van gyárilag

(#6560) #11620608 válasza Balzak83 (#6557) üzenetére


#11620608
törölt tag

Röviden összefoglalva a lényeg:
bluetooth-on a fájlokat lejátssza az autórádió, csak éppen némák Android 8.1-en. Látod, hogy megy a másodperc számláló, csak nem hallasz semmit.
Tudja a fene, hogy ez Google, vagy Xiaomi probléma, de több modellt is érint Mi6, Mix2, Note5.

Hardveres problémát kizárhatjuk, mert a Note5 indiai, Nougat alapú 9.2.13.0 rommal van hangja a bluetooth media audió fájloknak (ezt a romot azért nem használom, mert a kamera nem működik rajta).

Átmeneti megoldás, hogy fejlesztői beállításokban az alapértelmezett codecet átállítod AAC-ről SBC-re, de ez csak az autórádió kikapcsolásáig jó, utána újból be kell állítanod a telefonon. Ez szép és jó lenne, ha hetente 1x ülnék be az autóba, de én naponta 5x ülök be.

Régebbi autórádiókat pedig már nem lehet kipróbálni a boltokban, ezért lenne jó, ha valaki írna már konkrét típusszámot, hogy min működik.

Az új, 2017/2018-as Kenwood, Pioneer autórádiókkal tuti szívás a bluetooth audió lejátszás. A telefon hangjának kihangosítása ugyanakkor működik....

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-9-5-3-0-and-bluetooth-audio-codec.43808/

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-10-no-bluetooth-media-audio-sound-on-alpine-jvc-kenwood-pioneer-car-radios.44546/

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/help/bluetooth-media-audio-sound-aac-sbc-t3802183

[ Szerkesztve ]

(#6561) *Mukeey* válasza SztipitsA (#6559) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Réten fotóztam.Semmi szoftveres javítás,16:9

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6562) Carline válasza SztipitsA (#6510) üzenetére


Carline
őstag

Aki betéved ide, annak tuti elmegy a kedve a telefon megvásárlásától.

Egy topik nem arra van, hogy e miatt vásárolják meg a többiek a telefont. Az a marketingesek dolga.
Itt a telefon dolgairól megy a diskurzus. A Miui is tökéletes minden trükközés nélkül, de:
Én pont azért vettem ezt a telefont, mert bíztam benne, hogy lesz rá sokféle főzött rom és kernel. Minden Xiaomi telómon ezt csináltam (1S, N3Pro SE, N4 és most N5). Ezek szerint én kényszeres romoló vagyok...
Ez van.

Házigazdák! Lehetne esetleg egy olyan rang, hogy "Kényszeres romoló"? Ha igen kérném a nevem alá! :))

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6563) #11620608 válasza Balzak83 (#6557) üzenetére


#11620608
törölt tag

De még azt sem mondhatom, hogy az autórádióm lenne a xar, hiszen anyám Redmi Note 5A nougat alapú telefonjával működik, az előző, szintén Nougat alapú Galaxy S7 telefonommal is működött...
Vagyis a hiba egyértelműen a 8.1-es romban keresendő, ha a 7.1-gyel működik.

Nagyon tré a Xiaomi szoftver supportja, azt írják, nincs idejük feldolgozni a panaszokat.
Most egyszerre annyi új telefon érkezik, és olyan sok féle lokalizációban (például Note5 kínai, indiai, globál - különböző romokkal), hogy nincs idő tisztességesen fejleszteni. Nagyüzem van.
Ehhez jön hozzá, hogy a régi telefonok is kapnak új, 10-es MIUI-t, ami plusz szoftveres munkaórákat igényel.
A teljesen új rom pedig nem csak új funciókat, hanem új bugokat is hoz.
Meg az anti-rollback miatt is új romokat (pl 9.5.19.0) kell fejleszteni...

Lehet, hogy nem a Xioamoi vezérigazgatónak kellett volna kifizetni 1,5 milliárd USA dollár sikerdíjat, hanem fel kellett volna venni pár szoftveres szakmunkást.

[ Szerkesztve ]

(#6564) #11620608 válasza Carline (#6562) üzenetére


#11620608
törölt tag

Szerintem közel sem tökéletes ez a telefon, viszont ez a telefon az, amit garanciavesztés nélkül rootolhatok és HA AKAROM, akkor:
- kapcsolódhatom a reklámszűrőt (AdAway),
- lementhetem a komplett telefont TWPR-n,
- felhangosíthatom a füles hangerejét akkorára, hogy leszakadjon a fejem,
- olyan romot teszek rá, amelyik sokkal jobban testre szabható, mint a MIUI.

El kell fogadni, hogy ez a telefon - még egy ideig - a szoftveres szabadságról szól. Bár ez utóbbi az Anti-rollback miatt már kissé korlátozva lett.

(#6565) Fulár válasza #11620608 (#6564) üzenetére


Fulár
senior tag

Én ezt mindaddig tökéletesen megértem és elfogadom amíg nem naponta 3-4 rom van felpakolva aztán legyalúlva aztán másnap kezdődik előlről és mindeközben születik erről egy laza 150 Hsz.(ezt csak zárójelben merem leírni és akinek nem inge......Már az is megfordult a fejembem egy pillanatra bizonyos illetőkkel kapcsolatban,hogy nem e szándékos hozzászólás gyűjtés van folyamatban Prohardver rang lépés érdekében!)
Persze a fórum ezért van és erre való!Persze,hogy aki romol az belekóstól ebbe-abba mindaddig amíg meg nem unja vagy meg nem találja a számára tökéletes cuccott!De ahogy fentebb is írtam napi szinten orrba-szájjba pakolgatni a cuccokat másnap meg kezdeni előlről......Hát nem tudom.Na de leakadok a témáról mert még a végén én leszek a közellenség!

[ Szerkesztve ]

(#6567) schawo válasza #11620608 (#6553) üzenetére


schawo
titán

Nálam megy a bt audio (zene) dedikált DAP felé és bt füles felé is. global stable Használt lejátszók: usb audio player és tidal

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6568) Potyka03 válasza ElDiabloo (#6549) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszi,de nekem ott nincs fogaskerék. Amúgy full gyári rom,csak a legfrissebb szoftverrel,a 9.5.17.0

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#6569) ElDiabloo válasza Potyka03 (#6568) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Akkor lehet ez is olyan dolog amit eu-n lehet csak kikapcsolni. :/

(#6570) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Erre senki semmit?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6571) wwenigma válasza Trailblazer (#6570) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mind1.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6572) Trailblazer válasza wwenigma (#6571) üzenetére


Trailblazer
addikt

Merem remélni, hogy nem futok bele valami újabb akadályba...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6573) jUUh


jUUh
Topikgazda

MIUI-n gyárilag van olyan funkció, hogy lezárt képernyőnél a hangerőgombok hosszan nyomása lépteti a zenéket?

Samsung Galaxy S23+

(#6574) Wesder válasza jUUh (#6573) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy tudom hogy nincs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6575) Viktor0610 válasza jUUh (#6573) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások - Fülhallgatók és hanghatások - Fülhallgató vezérlőgombok. Itt tudod beállítani.

Bocs, te nem erre vagy kíváncsi. Bár, ha a füles hangerőgombjai is jók, akkor mégis. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6576) kételkedem


kételkedem
addikt

Ha valaki tokot keres, akkor jó szívvel tudom ajánlani ezt a tokot!
A mi telefonunkra a Redmi Note 5 pro verzió való. Pontosan illeszkedik, a kivágások ott vannak ahol lenniük kell. Az anyaga vastagabb, gumis hatású. A szépsége ízlés kérdése! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6577) jUUh


jUUh
Topikgazda

Köszönöm nektek.

Olyat sem találtam, hogy az állapotsávra dupla koppra lezárjon. Sajnos szerintem az se megoldható, hogy lezárt kijelzőnél a bekapcsológomb hosszú lenyomására kapcsoljon be a zseblámpa. Apróságok, de kicsit hiányolom a MIUI-ból. :)) köszi még egyszer

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#6578) ElDiabloo válasza jUUh (#6577) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A lezárógomb dupla lenyomására belehet állítani a zseblámpát.

(#6579) kszthly válasza ElDiabloo (#6569) üzenetére


kszthly
senior tag

Nekem global 10-en ki van kapcsolva.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6580) Trailblazer válasza kételkedem (#6576) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kösz a tippet, rendeltem is egyet nyomban. :R

Üvegfóliát milyet vennél rá?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6581) schawo válasza jUUh (#6577) üzenetére


schawo
titán

Lezárt kijelzőnél dupla nyomás a bekapcsológombon bekapcsolja a lámpát. Ha megy a lámpa, és le van zárva a kijelző, akkor egy nyomás pedig kikapcsolja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6582) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan alkalmazás, amivel plusz funkciókat lehet rendelni az ujjlenyomat olvasóhoz?

Pl. Telefon lezárás, oldal görgetés.

Anno ha jól emlékszem Note 4 Globe vagy Epic rom-ban anno olvastam ilyenről.

A legjobb lenne, ha bl nyitás nélkül menne. Global stabil-ról nem szeretnék váltani, meg vagyok elégedve vele.

(#6583) jUUh válasza ElDiabloo (#6578) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Igen, ezt ismerem, de nekem valamikor ezt simán eljátssza akkor is ha csak egyszer nyomom meg...

Samsung Galaxy S23+

(#6584) kételkedem válasza Trailblazer (#6580) üzenetére


kételkedem
addikt

Helyben bementem az első üzletbe és tetettem rá egyet. Most kaptam meg kínából ezt. Ránézésre pont jó, de még nem raktam fel. Amíg a másik bírja, addig nem cserélem le.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6585) Viktor0610 válasza B2man2 (#6582) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vannak Playen appok -fingerprint gestures és hasonlók-, de a "komolyabb" dolgokhoz root (tehát BL-nyitás) kellhet.

Samsung Galaxy A54

(#6586) Pubszon


Pubszon
veterán

Olyan kijelző védő üveg kellene nekem, ami a gyári tokkal szépen passzol, a szélei is felfekszik és ha lehet teljesen átlátszó legyen.
Konkrét link olyantól aki már rendelt ilyet. :)
GB vagy Ebay jöhet.
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6587) Wesder


Wesder
félisten

Egész jó a mobilnet a telóval. :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6588) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Mi lehet annak az oka, hogy az elmentett screenshotokat Google fotók helyi mappák között nem látja, hanem simán a kamera képek közé teszi ömlesztve? Miui szarsága ez is?

(#6589) M0RGI válasza Viktor0610 (#6494) üzenetére


M0RGI
őstag

Azt hol lehet beállítani? Én nem látok ilyent.

[ Szerkesztve ]

(#6590) kszthly válasza M0RGI (#6588) üzenetére


kszthly
senior tag

Ez természetesen a Google fotók sz@rsága.
A MIUI galériában külön van.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6591) Viktor0610 válasza M0RGI (#6589) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az értesítésen balról jobbra húzol, a fogaskerékre kattintva tudod beállítani.

Samsung Galaxy A54

(#6592) trebrona válasza Wesder (#6587) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezen mi a jó?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6593) Viktor0610 válasza trebrona (#6592) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem mindenkinek kell 300 Mbps, tehát 37,5 MB/s... ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6594) Trailblazer válasza kételkedem (#6584) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, mázlista. Szerintem a helyi boltban biztos nincs ilyen. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6595) Wesder válasza trebrona (#6592) üzenetére


Wesder
félisten

Az hogy MB, nem Mbps.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6596) trebrona válasza Wesder (#6595) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem is néztem, csak a számokat. Ezért nem értettem. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6597) Pubszon válasza Wesder (#6595) üzenetére


Pubszon
veterán

Tud ettől jóval többet is.
A RN3Pro is tudott ennyit kb, bár csak egyszer mértem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6598) Viktor0610 válasza Wesder (#6595) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

8-cal szorozva sem az igazi.... ;]

Samsung Galaxy A54

(#6599) schawo válasza Pubszon (#6597) üzenetére


schawo
titán

Helyszínfüggő, az úgyis komolyabb limit, mint a telefon maga.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6600) Icamingo


Icamingo
tag

Sziasztok!

Ha az Eustock-tól rendelek 4/64-est, akkor az EU, vagy Globál verzió?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.