Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) pergabb


pergabb
senior tag

Vki tud megoldást arra, hogy egy sms miért nem megy el?
Tegnap írtam, elment. Ma írtam, a karakter számláló szerint már a 2. üzenetnél tartottam és nem küldte el.
Olyan ember is van, akinél nem megyek túl a 160 karakteren, de akkor sem küldi el. Kézbesítési jelentés kimarad, majd 1 napra rá közli sikertelen volt a küldés.
Gyári rom és Indiai régió van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#6752) Gerr'y válasza pergabb (#6751) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Telefonszamokat nem irta at a regio valtas miatt?

(#6753) pergabb válasza Gerr'y (#6752) üzenetére


pergabb
senior tag

Mire gondolsz, hogy miben írta át? 06-al kezdődik majd nem minden szám, kivétel ami +36-al :D
Arra már rájöttem, hogy a karakterszámláló nem 160, ha nem 150 és az is csak abban az esetben, ha nem írok ékezetet :)
Most annyit figyeltem meg, hogy azok az üzenetek amik nem mentek el, ott az sms progiban felül 030-al kezdődik, nem 0630-al vagy +3630-al. Amennyiben a telefonkönyvben keresem ki a kontaktot és írok, akkor jó, ha az üzenetek appban, akkor lehet a 06-ból a 6 lemarad..

[ Szerkesztve ]

(#6754) schawo válasza pergabb (#6753) üzenetére


schawo
titán

Az indiai régió miatt minden 06-tal kezdődő számot kijavít helyi szabványra. Megoldás: Használj másik SMS szoftvert. A Handcent amúgy is sokkal jobb, és az összes ékezetedet átalakítja 7-bitesre, hogy ki tudd használni a 160 karaktert.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6755) Remiel


Remiel
őstag

rendszeresen kapok üzenetet, hogy rendszer alkalmazás frissítés áll rendelkezésre, de ha rányomok, akkor kis gondolkozás után a szüneteltetve feliratot kapom és nem frissülnek, ez miért van?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#6756) WhiteWalker válasza #11620608 (#6739) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Van költözés opció is ;)

(#6757) Trailblazer válasza schawo (#6754) üzenetére


Trailblazer
addikt

A fordított aposztrófos karakterek (è, à, ilyesmi) volnának a 7 bitesek?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6758) pergabb válasza schawo (#6754) üzenetére


pergabb
senior tag

ó, köszi... igazából a mocsok klíma miatt mentem csak Indiaira, hogy 3000-ből tudjak válogatni és ne 10 számomra noname kínai közül :D
Gyári sms appot nyugdíjba lehet küldeni vhogy, vagy eredeti rom esetén ott fog figyelni nekem az örökkévalóságig?

(#6759) pergabb válasza Remiel (#6755) üzenetére


pergabb
senior tag

mi van kiválasztva az ottani beállítások alatt? automatikus frissítés csak wifi esetén? mert akkor wifivel próbálkozz, vagy állítsad be, hogy mobilkapcsolat esetén is tegye a dolgát :)

(#6760) schawo válasza Trailblazer (#6757) üzenetére


schawo
titán

igen

(#6758) pergabb
rootal biztosan

Nem biztos, hogy jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6761) Remiel válasza pergabb (#6759) üzenetére


Remiel
őstag

itthon vagyok folyamatosan fenn van wifin

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#6762) hargitomi válasza pergabb (#6758) üzenetére


hargitomi
tag

Ha ez is elegendő, ezt ajánlom: link

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#6763) pergabb válasza schawo (#6760) üzenetére


pergabb
senior tag

perpill leváltottam, de a gyári sms app jelez, ha üzenet érkezett, illetve az is, ezért is kérdeztem :) akkor marad az utsó fülön dísznek.

(#6764) pergabb válasza Remiel (#6761) üzenetére


pergabb
senior tag

akkor nem tudom, de vigasztaljon, hogy a legutsó frissítést nekem sem teszi fel :D el is dobtam..

(#6765) pergabb válasza hargitomi (#6762) üzenetére


pergabb
senior tag

köszönöm, próbálom a legkevesebbet buherálni rajta, szóval tényleg megmarad inkább dísznek az utolsó oldalon és elviselem, hogy oda dobja fel a számokat, ha üzenet érkezett. Remélhetőleg idővel majd javítják ezt is...vagy nem :P

(#6766) B2man2 válasza Remiel (#6761) üzenetére


B2man2
aktív tag

Amit nem enged frissíteni, azt próbáld meg a fájlkezelő/apk fül alól telepíteni. Letölti rendszeralkalmazás frissítőt, de nem telepíti. Nekem így sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#6767) Remiel válasza pergabb (#6764) üzenetére


Remiel
őstag

ezek csak alkalmazások, mint böngésző, zene ilyenek még egyszer sem frissítette pedig már párszor felajánlotta

lehet a régió átállítása miatt van, mert az nálam nem Magyarország a témák miatt

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#6768) CactuS válasza bucihost (#6742) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, őket néztem, de már vagy egy hete átmeneti készlethiányosok sajnos.

*Mukeey*: Ez a tok nagyon jól néz ki, anyagra hasonlít az IMAKra. Kár, hogy nincs a gyári kik árnyalathoz hasonló tok, esetleg átlátszó. Nekem a lake blue szín nagyon bejött.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6769) katalin888


katalin888
aktív tag

Az Eustock 1 év garanciát ad a mobilokra. A Turbado 2 évet ad és van fekete verzió is. Miért ragaszkodtok a Eustock-hoz?
A Turbado nem megbízható?

(#6770) ktommy91 válasza katalin888 (#6769) üzenetére


ktommy91
addikt

Ügynöki tevékenységet folytatnak.

Nincs kerítés.

(#6771) mm89


mm89
őstag

Egy kérdés:
Melyik a legjobb régió ha szeretném hogy rendesen működjön a témák app és az arcfelismerés?
Indiára rakva elég fura zenéket dob fel a témák app csengőhang gyanánt :D
Van esetleg olyan ami közelebb áll az európai kultúrához de mégis működik minden?
Köszi!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#6772) Remiel válasza katalin888 (#6769) üzenetére


Remiel
őstag

Eustock:

3. mobil jön onnan, még sosem volt gondom sem a csomaggal, sem a gariztatással
1 napos szállítás
jó ár, normális számla és nem utolsó sorban tudok eu adószámmal vásárolni
nekem elég az 1 év gari, mert valós

hát kb ennyi részemről az indok

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#6773) katalin888 válasza ktommy91 (#6770) üzenetére


katalin888
aktív tag

Mit értesz ez alatt?

(#6774) juve600 válasza Goose-T (#6638) üzenetére


juve600
nagyúr

ha kijön kipróbálom hogy milyen a PE -hez képest,ebben snap kamera van gyárilag ???

(#6775) satmen


satmen
tag

Az RN5 és a RN5 Pro méretei megegyeznek?

(#6776) schawo válasza satmen (#6775) üzenetére


schawo
titán

Igen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6777) ktommy91 válasza katalin888 (#6773) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem konkrét ügynöki tevékenységre gondoltam, az biztos. Viszont az eustock tolását én is megfigyeltem több topicban, fb csoportban. Lehet hogy van köze a dolognak ahhoz, hogy a tulaj egy 1000 éves PH tag aki régóta kínai telókkal foglalkozik. Egy másik lényeges dolog, hogy ők kezték el félhivatalosan forgalmazni a xiaomi telókat így a csoport tudatába az rögzül hogy az eustock az über bolt, ami megadja amire vágyunk. Aztán ha elindusz ezen a gondolatösvényen és szem előtt tartod a konformitást, akkor eljuthatsz oda hogy úgy végeznek ügynöki tevékenységet hogy nem is tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#6778) CactuS válasza katalin888 (#6769) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Céges vásárlás esetén a kiírt ár nem annyi, amennyi. A turbado elsősorban magánszemélyeknek szolgáltat, ami azt jelenti, hogy a honlapon szereplő összegért bővebb szolgáltatást nyújtanak, így: azonnali csere meghibásodás esetén, 30 napos pénz visszafizetési garancia, visszavásárlási program (*Premium-csomag).
Vállalkozásokat is kiszolgálnak a következő feltételekkel:
céges megrendelés esetén, a weboldalon látott összegért nem áll módjukban Turbado-garanciát és pénz-visszafizetési lehetőséget biztosítani a megrendeléshez. (Gyártói garancia azonban automatikusan jár az EU-s termékekhez.) A választható lehetőségek között a 0-3-24 hónapos Turbado garancia található meg, melyek összege különböző - ezt a kosár mindig mutatja. Gyakorlatilag egy cirka 20%-os felárat kapsz az eustockhoz képest. Plusz bolti garanciát adnak Xiaomi estén, nem a Wayteq javítja.

Szóval elsőre nekem is tetszett, de mivel céges telefonokat vásároltam, így nem őket választottam végül. Ha nem tudnám elszámoltatni a számlát, akkor tisztán magánszemélyként szerintem nem rossz alternatíva az azonnali csere. Azonban nem vonatkozik a garanciális javítás:
- Felületi kopásra
- Mechanikai sérülésekre (pl: törés)
- Víz- és kémiai kárra
- Funkcionalitást nem gátló, esztétikai elváltozásra
- A gyártó által meghatározott, "nem rendeltetésszerű használat"-ként definiált esetekre.

ktommy91: Eustocknál nem tudtam, hogy van PH! kötődés, én véletlenül találtam rájuk, de lassan szerintem egy guriga felett járok náluk, mióta droidra váltottunk. Náluk a hátrány talán az, hogy kevés a variáció, csak azt hozzák, ami biztosan elfogy (redmi-k, plusz abból is a népszerűbb színek), anno Mi-ből nem tudtak se 5S Plus-t, se Mi 6-ost hozni, illetve fixen kp-s utánvét van csak.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6779) schawo válasza CactuS (#6778) üzenetére


schawo
titán

Én is csak pár hete tudtam meg, pedig évek óta náluk vásárolok magánszemélyként és cégként is.

Profi szervizzel dolgoznak, nem egy-két ember bohóckodik kismillió különböző telefonnal, amihez vagy van épp alkatrészük, vagy várhatok hónapokat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6780) dragonfx válasza #11620608 (#6739) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem a micloud konkrétan nem müxik nem tud szinkronizálni(rn2ön) miuihu rootos rom van fenn.
?
akkor gí yha vennék egy ilyen telot hogy tudnám átmenteni a dolgokat?
külső progival?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6781) Goose-T válasza juve600 (#6774) üzenetére


Goose-T
veterán

Igen, az van benne, ahogy az RR-ben is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6782) juve600 válasza Goose-T (#6781) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#6783) Goose-T válasza juve600 (#6782) üzenetére


Goose-T
veterán

Már benne van a LineageOS build queue-ban a hivatalos verzió, talán estére meg is lesz. Most 15. a sorban, azt írják itt.

Szerk.: itt nyomon is lehet követni, mikor kerül sorra.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6784) juve600 válasza Goose-T (#6783) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
pont ez előbb olvastam

(#6785) batai15


batai15
félisten

Mi ez a snap camera?

(#6786) juve600 válasza batai15 (#6785) üzenetére


juve600
nagyúr

snapdragon

(#6787) hargitomi válasza juve600 (#6784) üzenetére


hargitomi
tag

Majd legyszi szamoljatok be rola milyen. Igy h official lett eleg nagyok az elvarasok ahogy lattam mindenkitol. :)

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#6788) Balzak83 válasza CactuS (#6778) üzenetére


Balzak83
senior tag

Pont az általad leírtak miatt vettem a Turbado-nál, magánszemélyként. Nekem azt a 20e-s felárat (akkor még ennyi volt a differencia, most már kevesebb) simán megérte az a tudat, hogy két évig van működőképes telefonom, ha gond van, akkor nem kell bohóckodnom a magyar szervízzel, meg alkatrészre várok hetekig. Futár felviszi, futár visszahozza, 3 nap alatt van zsír új telefonom, vagy az ára más telefonra felhasználható, akár a 24. garanciális hónapban is.

(#6789) juve600 válasza hargitomi (#6787) üzenetére


juve600
nagyúr

ok
ha kijön feldobom

(#6790) Pulykahuszár válasza Balzak83 (#6788) üzenetére


Pulykahuszár
csendes tag

Én tegnap rendeltem meg tőlük, elvileg holnap kapom meg, várom már. :)

(#6791) hargitomi


hargitomi
tag

Custom Romokon nem az igazi a gesztusvezérlés... :(
A Xiaomi EU-n ugyanolyan mint a gyári MIUI-n, vagy ott is van valami mókolás valaki meg tudja mondani?

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#6792) ElDiabloo válasza hargitomi (#6791) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Mi számít mókolásnak? Működésre ugyan az mint a gyári.

(#6793) juve600 válasza Goose-T (#6783) üzenetére


juve600
nagyúr

telepítési infóknál ezt írják:

Instructions :

Download the latest build and GApps
Reboot to recovery
Flash the latest build and GApps
Flash Magisk
Reboot

Magisk-ot mindenképpen fel kell tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#6794) peestee83


peestee83
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap lett meg a telefonom, össze akartam kötni a géppel (WIN 10), de nem ismeri fel a telefont a Mi app. Utána láttam, hogy nem támogatja a telefont. Van rá valami mód, hogy a gépre mentsem a biztonsági mentést?

Cor ne edito

(#6795) juve600 válasza Goose-T (#6783) üzenetére


juve600
nagyúr

most nézem XDA-an hogy amit próbáltam rom-ok közül egyedül az RR ami LineageOS alapú,a többi AOSP alapú,és egyedül a RR-el volt az a gondom hogy nem vagy nehezen ébredt fel a kijelző
lehet köze hozzá hogy LineageOS alapra készült ?

[ Szerkesztve ]

(#6796) juve600


juve600
nagyúr

8.7.17 Global (daily) added in OP.

* Optimized system performance
* Fixed bugs

feldobta valakinek az updater ???

[ Szerkesztve ]

(#6797) Goose-T válasza juve600 (#6795) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem inkább a kernelnek lehet köze hozzá, éppen milyen fordítottak, vagy esetleg éppen milyen verziójú Xiaomi drivereket használtak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6798) Goose-T válasza juve600 (#6793) üzenetére


Goose-T
veterán

Magisk csak a roothoz kell.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6799) juve600 válasza Goose-T (#6797) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor már csak azt lenne jó tudni hogy ezek közül melyik rom-ban melyik van :)

(#6800) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

A kamerájával mennyire vagytok megelégedve?
Nekem kicsit csalódás. Elmosódott, nem eléggé részletgazdagok a képek, a szaturáció is elég gyenge. Alapból sötétek egy kicsit a képek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.