Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) bucihost válasza B2man2 (#6886) üzenetére


bucihost
senior tag

Igen. :K update 9.5.19.0 This update enables Anti Rollback Protection..

Én rá fogom engedni, már ha elindul a letöltés mert 5perc alatt 0%-ig jutott. Ahogy olvasgattam, a 17-es update hozott magával akku gondokat (jobban merült) és ebben már javították. Viszont én merülési gondot nem tapasztaltam vele... Előző updateval szemben viszont nekem a 17-essel halkabb volt a headset. Meglesem majd 19-el javul-e. :R

(#6952) batai15 válasza Carline (#6949) üzenetére


batai15
félisten

Aha, valahogy én is így gondoltam. Köszi

(#6953) Carline válasza #88470784 (#6950) üzenetére


Carline
őstag

Hát a hosts fájl egy txt alapú fájl. A jobb oldalán ahova átirányít (localhost-ra) a bal oldalon meg hogy melyik ip címet, domaint.

127.0.0.1 allegro.hit.gemius.pl
Ezzel a gemius felméréseket ajánló oldalát teszi hidegre.

Ide feltöltöttem az Adaway 07.18-i hosts fájlját: [link]

Ezt kell bemásolni a /system/etc mappába, felülírva az ott lévő fájlt. Majd az engedélyt átállítani 644-re (rw-r-r-) és újraindítani a telót.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6954) peestee83 válasza Henker2 (#6947) üzenetére


peestee83
aktív tag

Én most a szilikont, amit adtak hozzá, de már úton van a Luanke tokom

Cor ne edito

(#6955) bucihost válasza bucihost (#6951) üzenetére


bucihost
senior tag

Lejárt közben a szerkesztési idő. Lejött / felment a 19-es update. Nálam a headset hangerő a 17-eshez képest fényévekkel jobb lett. :U :K

(#6956) B2man2 válasza bucihost (#6951) üzenetére


B2man2
aktív tag

Valószínűleg én is fel rakom. Nem valószínű, hogy a közel jövőben custom rom-ot többek a telefonra.

Az MIUI 10 stabil-t biztos megnézem.

Ha az nem tetszik, esetleg akkor. Addigra az okosak biztos kitalálnak valamit az ARB ellen.:)

Csak azért kérdezem a vékeményeket, mert anno Note 4-en 2* is belefutottam olyan frissítésbe, amit visszavontak hibák miatt. Itt nem szeretnék szívni egy jelentősebb bug miatt.

(#6957) #88470784 válasza Carline (#6953) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen ezt ismerem, nekem a kérdésem arra irányúlt hogy lehet magát a host file-t egy nem rootolt készüléken szerkeszteni.
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#6958) juve600 válasza bucihost (#6955) üzenetére


juve600
nagyúr

annyi hogy a 9.5.19-ről nem tudsz visszamenni régebbi 9-es rom-ra

(#6959) bucihost válasza B2man2 (#6956) üzenetére


bucihost
senior tag

Én se customolok... nekem minden téren megfelel a gyári, csak a hangerő volt kicsit zavaró de most patent. A visszavonásra nem tudok mit mondani. XDA-n bele olvastam a 19-es update topicjába, ott írta egy csóka, hogy valahol azt olvasta, hogy állítólag a 17-est vonták vissza valami bug miatt. Ki tudja igaz e....

(#6958) juve600: Nem is szándékozok... :N

[ Szerkesztve ]

(#6960) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Egyik családtagom állt ilyen típus telóra egy régi Sony Xperia-ról, és eddig nagyon pozitívak a tapasztalatok. Egy dolgot nem tudott beállítani, hogy amikor a Messenger jelzi, hogy érkezett egy üzenet, akkor a képernyőzáron megjelenő értesítésben nincs ott a küldő személy profilképe. Ugyanolyan verziójú Messenger más telefonon (Pl. OnePlus), kiteszi a fotót is. Ez csak valami beállítási nyűg lehet? Nálatok megy?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6961) wazo


wazo
aktív tag

Sziasztok, a legfrissebb dev. és a stabil között lehet váltogatni vagy ott is brick lehet?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#6962) Carline válasza #88470784 (#6957) üzenetére


Carline
őstag

Tettem fel egy hosts_file_inject.zip fájlt ide: [link]

Ez felteszi a 07.18-i hosts fájlt. Twrp-be kell bootolni és telepíteni majd újraindítani a telót.
Ha frissül a hosts vagy egyedit akarsz beletenni akkor Totalcommanderrel megnyitod szerkesztésre a zipen belül a hosts fájlt. Módosítod amit akarsz, majd mented. Ekkor a zip újracsomagolja magát az általad módosított fájllal. Ezt újra flashelheted twrp-ben.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6963) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Felment a 19-es rom, úgy néz ki ezzel javult az akkuido is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6964) Carline válasza wazo (#6961) üzenetére


Carline
őstag

Ha az anti érték 4, (felraktad a ARB védett romot) akkor bármilyen új (ARB védelmet tartalmazó) romot felrakhatsz.
Miui 8.7.5 utánit és 9.5.17.0 utánit.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#6965) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Nekem letöltötte a .19 frissítést. Kér újraindítást. De nem akarom hogy felmenjen. Ugye nem fog sima restarttal, csak ha a frissítésmnél lévő újraindítás gombra nyomok?

Ha mégis frissítitene, hogyan tudom elkerülni??

Köszi

(#6966) Graphics válasza szabi__memo (#6965) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért akarod elkerülni. :)?

Minden oké vele

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6967) szabi__memo válasza Graphics (#6966) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Napok óta az antirollbackröl szól minden..

(#6968) k.zozo. válasza Graphics (#6966) üzenetére


k.zozo.
tag

Nálam sincs gond vele.

(#6969) szabi__memo válasza k.zozo. (#6968) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Menj vissza valami régi verzióra..

(#6970) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mi ez az anti roll back?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6971) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

A problémám még mindig a régi, csak nem tudom így érdemes e elvinni szervizbe? Egyszer csak nem működött a front kamera, helyette a hátsó segéd kamerát kezdte kezelni. Gyári visszaállítás se segített rajta. Egyszer csak minden oké. Aztán megint, kamera alkalmazás összeomlik és nincs kamera. Más app, se látja. Most mielőtt feltettem az upgradet- megnéztem nincs kamera. Upgrade 9.5.19-re és jé megint van kamera. Mi kuki van vele? Vigyem szervizbe?

https://rollerezz.blogspot.com/

(#6972) Fulár válasza Pityu. (#6970) üzenetére


Fulár
senior tag

Nagyon röviden és a végletekig leegyszerűsítve a lényeg.Ez a Google csodálatos találmány amely adatvédelmi célokat szolgál természetesen a felhasználók védelme érdekében......
Ha ráfrissítesz egy adott Rom verzióra(nem tudom pontosan ez melyik.Kisebb vissza olvasás után meglesz)
akkor onnantól kezdve nem telepíthetsz vissza az épp fennlévőnél régebbi vagyis kisebb verziószámú romot.Ha ezt mégis megteszed Hard brick-es lehet a telód.Vagyis tökéletesen tégla lesz belőle és max nyulat dobni lesz már csak jó!
Már most is vannak megoldások az Anti roll szutyok megkerülésére és az Eu.Dev romokból kis is gyomlálták tehát azokat nem érinti.

De!És ez most fontos és másoknak is ajánlom a figyelmébe:!
Aki csak simán rendeltetésszerűen használja a készülékét nem pakolgatja az ilyen-olyan romokat föl le és tökéletesen megfelel neki a gyári rendszer annak nincsen semmilyen félnivalója és bátran felteheti az éppen aktuális frissítéseket is mert semmilyen hátránya nem fog belőle származni!

dzsidzsas:Ha a jelenlegi Romverzión"megjavult"és van kamera akkor jó esetben szoftveres a baj!Én erre tippelnék!De ha ezen is elkezd szarakodni akkor dobd be a szervizbe!Még jó régen Lg G3-mal jártam ugyanígy.Ott mindenféle külső behatás nélkül letört a kameráról a stabilizátor(ami nem tudom,hogy mi a fa** de ezt írták a javítási lapra)2 hetet volt szervizben és kicserélték a kamera modult.
De mondom!Szerintem nálad valami szoftveres gond van.

[ Szerkesztve ]

(#6973) jUUh válasza Pityu. (#6970) üzenetére


jUUh
Topikgazda

[link]

Samsung Galaxy S23+

(#6974) Pityu. válasza Fulár (#6972) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,köszi az infót így már képben vagyok. Akkor rakok fel az ujjat mert nem romolgatok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6975) juve600 válasza Fulár (#6972) üzenetére


juve600
nagyúr

Hard brick-es lehet a telód.Vagyis tökéletesen tégla lesz belőle és max nyulat dobni lesz már csak jó!

remélem ez így nem igaz

(#6976) Fulár válasza juve600 (#6975) üzenetére


Fulár
senior tag

Én is remélem és őszintén sajnálom,hogy így jártál de azért amit most írok lehet,hogy haragudni fogsz rám......de én azon csodálkozom,hogy ez nem hamarabb történt meg!Tudatosan kísértetted a szerencsédet!(szerintem)addig lettek orrba-szájba pakolgatva az ilyen-olyan romok amíg csúnya vége lett.Szerintem a Romolgatásnak is megvan az"egészséges határa".

(#6977) juve600 válasza Fulár (#6976) üzenetére


juve600
nagyúr

én csak követtem az XDA-s LineageOS leírást,amit persze azóta javítottak
de ígérem befejeztem a romolgatást,ha feléled akkor megy a glob stable rá és kész

(#6978) Fulár válasza juve600 (#6977) üzenetére


Fulár
senior tag

Nagyon remélem,hogy sikerül életre kelteni mert ez rohadt drága tanulópénz!

(#6979) juve600 válasza Fulár (#6978) üzenetére


juve600
nagyúr

XDA-an van leírás,test point+MiFlash,csak ahhoz ugye szét kell szedni,amit én nem tudok

(#6980) Fulár válasza juve600 (#6979) üzenetére


Fulár
senior tag

A Youtube hemzseg az útmutatóktól de sajnos laikusként és szerszámok nélkül nem egyszerű.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6981) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok, ezt tervezem ma megvenni Eustock-ról:
Xiaomi Redmi Note 5

Kérdés, hogy van vmilyen működő kupon esetleg?

Krisz

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6982) juve600 válasza prokxy (#6981) üzenetére


juve600
nagyúr

jó választás kolléga :D
milyen kuponra gondolsz ?

(#6983) Wesder válasza prokxy (#6981) üzenetére


Wesder
félisten

Ingyenes szàllítàs kupon szokott lenni. Ez ennyiért is ajàndék szvsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6984) prokxy válasza juve600 (#6982) üzenetére


prokxy
veterán

M6 note esetében, ha beírod, h M6NOTE, akkor -5e Ft.
Ez még él, de ezek szerint ilyen itt nincs. :)

Kösz, ez a terv, már várom, h nálam legyen. :P

#6983) wesder: köszi, gondolom, h az most nem aktív, mert nem találok semmit.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#6985) szabi__memo válasza szabi__memo (#6965) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szóval erre a kérdésre valaki?

(#6986) juve600 válasza prokxy (#6984) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#6987) Fulár válasza szabi__memo (#6985) üzenetére


Fulár
senior tag

Már válaszoltunk!
Semmi hátrányod nem származik belőle ha felrakod!
De igen!Sima restartal is el fog kezdeni frissíteni!

(#6988) batai15


batai15
félisten

Lineage esetén is lesz akkor ez az anti roll back?
Tudom amúgy használni titkosítás nélkül a telefont?

(#6989) szabi__memo válasza Fulár (#6987) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem nem kaptam választ.
Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy frissítsen, biztos nem jött válasz.
Csak arra, hogy jó ez a verzió. De akkor még egyszer, tehát azt állítod, hogy nem lesz gond az anti-rollback miatt ha felteszem a .19-est? Továbbra is visszaflash-elhetek régi romokat, amit csak szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#6990) juve600 válasza szabi__memo (#6989) üzenetére


juve600
nagyúr

ha felteszed a 19-est akkor nem tudsz régebbi romot feltenni
de ezt már írtuk

(#6991) Fulár válasza szabi__memo (#6989) üzenetére


Fulár
senior tag

Nem.Elvileg nem mehetsz vissza.Viszont egyetlen szóval sem írtad korábban,hogy esetlegesen vissza szeretnél menni egy régebbi verzióra!
File kezelőben próbáld meg megkeresni,hogy hová töltötte le a romot!Belső tárhely gyökér könyvtár.Vagy Miui könyvtár és azon belül keresgélj.Nem tudom hol lehet mert én dev.romon vagyok és recoveryből telepítek.
Ha megtaláltad egész egyszerűen töröld ki!Ha pedig ennyire nem akarsz frissíteni akkor kapcsold ki az automatikus frissítések engedélyezését!

(#6992) wwenigma válasza szabi__memo (#6967) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jah, tul van hype-olva...nem ertem miert. Atlag embert rohadtul nem erint. :W

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6993) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ugye a zárt BL miatt még nem ástam bele magam a romolásba (jövő hét szombatja a nagy nap), de erre a készülékre elérhető teszem azt, beta-s MIUI-ra épülő pl. miuihu rom? Ha igen, mennyire befolyásolja most ez a rollback protection? A stable-ből hiányzik pár dolog, amit (Note 4-en) a miuihu-n már megszoktam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6994) #11620608 válasza Fulár (#6980) üzenetére


#11620608
törölt tag

Nem is gondoltam, hogy ennyire egyszerű szétszedni a Note 5-öt!
Egyébként rossz videót linkeltél, azon egy kamerás Redmi 5 látható, de a szétszedési elv ugyanaz.
Itt egy tuti, profi szétszedős videó:
https://www.youtube.com/watch?v=tLhEGZLbsco

[ Szerkesztve ]

(#6995) Remiel válasza prokxy (#6981) üzenetére


Remiel
őstag

Hát ezt ma még csak tervezd, mert ugye raktáron nincs csak a gold ;]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#6996) Henker2


Henker2
addikt

Srácok. 52k-ért megéri a 4/64 Global, ha nem magyar garanciával venném meg? :U?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6997) szabi__memo válasza Fulár (#6991) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

6969. Köszi

(#6998) Rol06


Rol06
tag

Kíváncsi lennék a véleményetekre, az RN2 és RN4 et is tokokkal használtam, viszont hiába rendeltem ehhez is, sokkal jobb nélküle... (tudom h így nem védi kb semmi az esésektől de ez van )A problémám pedig a kamera üveg, mivel oké nem fekszik fel teljesen így nem is kéne neki mindig karcolódnia, de van fent rajta üvegfólia amióta tok nélkül használom, és kb 2 hét alatt azért lett rajta bőven mikrokarc. Arról nem is beszélve, h így bukom a vakut, mert közelről még oké, de távoli képek kegyetlen rossz kék minőségűek ahogy visszatükröződik a fény a kamerára.
Szal. a kérdés, h tudtok olyan üvegfóliát ahol nincs ez a probléma a vakunál vagy bírja a sima gyári üveg és megérhet egy próbát fólia nélkül is használni? (valaki írta anno itt a fórumon h neten utaltak rá, hogy a gyári üveg is eléggé karcolódik)

(#6999) Pakliman válasza szabi__memo (#6989) üzenetére


Pakliman
tag

Ha nem akarsz frissíteni rá, akkor először is kapcsold ki az automatikus letöltést/frissítést (nekem csak Note 4-em volt, nem tudom, itt milyen lehetőségek vannak). Utána keresd meg a downloaded_rom (ha jól emlékszem rá a Note 4-ből) mappát és töröld belőle a letöltött fájlt.
Ezután újraindíthatod, nem lesz mit telepítenie, hibát fog kelezni de egyszerűen csak indítsd újra.
Nekem így gond nélkül sikerült megakadályozni egy frissítést.

(#7000) szabi__memo válasza Pakliman (#6999) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sikerült megtalálni a fájlt. Amit előtte is néztem de nem találtam. Töröltem. Már nem lesz gond. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.