Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) dugo_ válasza dugo_ (#24914) üzenetére


dugo_
veterán

Az eredeti '18-as felvetésre reagálva:
Igen, kezeli a 256GB-os microSD-t is.

Így közel 300GB tárhellyel már egész kellemes.

(#25402) xabolcs


xabolcs
őstag

Sziasztok!

"Elromlott" a kepernyozaram: csereltem Mi Band-et, s be szerettem volna allitani a keszulekfeloldast, de sikeres mintabeadas utan az alabbi NPE-vel bezarodik a "Beallitasok" alkalmazas:

java.lang.RuntimeException: An error occurred while executing doInBackground()
 at android.os.AsyncTask$3.done(AsyncTask.java:354)
 at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:383)
 at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:252)
 at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:271)
 at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1167)
 at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:641)
 at java.lang.Thread.run(Thread.java:764)
Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'int com.android.internal.widget.VerifyCredentialResponse.getResponseCode()' on a null object reference
 at com.android.internal.widget.LockPatternUtils.checkCredential(LockPatternUtils.java:383)
 at com.android.internal.widget.LockPatternUtils.checkPattern(LockPatternUtils.java:432)
 at com.android.internal.widget.LockPatternUtils.checkPattern(LockPatternUtils.java:419)
 at com.android.settings.eg.d(LockPatternChecker.java:133)
 at com.android.settings.eg.doInBackground(LockPatternChecker.java:127)
 at android.os.AsyncTask$2.call(AsyncTask.java:333)
 at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:266)
 ... 3 more

Szerencse, hogy egyes alkalmazasoknak megfelel az ujjlenyomattal is, azzal szerencsere nincs ilyen problema.

Gyari stabil van most a keszuleken: MIUI Global 11.0.3 | Stable 11.0.3.0 (PEIMXM)

Valaki talalkozott mar ilyennel?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#25403) octopus75


octopus75
tag

Sziasztok,
Valakinek valamilyen ötlete van képernyőtükrözésre Samsung tévével kapcsolatban???
Telefon látja a tévét a tévé a telefont, de a kapcsolat nem akar összejönni...

(#25404) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!
MIUI 12 EU stable mikorra várható?

Köszönöm :R

(#25405) Tompika777 válasza Jim74 (#25404) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ősszel

(#25406) Jim74 válasza Tompika777 (#25405) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#25407) banda1981


banda1981
aktív tag

Vállalkozó kedvüeknek.......
Telegramos
https://t.me/MIUIRomPorts/476
Android 10

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#25408) banda1981


banda1981
aktív tag

Vagy ez.......
Miui12 Android 10
https://t.me/MIUIRomPorts/524

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#25409) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

2 problémám van, ami régóta jelentkezik.

1.) Az ujjlenyomatolvasó megbízhatatlanul működik. Ha egy ronggyal megtisztítom, akkor 2-3 feloldásig jól működik, majd elkezdi nem felismerni az ujjlenyomatomat. Ez főleg banki alkalmazásoknál ciki, hogy ne tiltson ki. Találkoztatok hasonlóval? Van rá gyógyír?

2.) Időkép widget rendszeresen, kb. 2 hetente eltűnik. Mindig kézzel vissza kell pakolnom. Nem nagy cucc, mert 10 mp., de az okát jó lenne tudni, esetleg megszűntetni ezt a hibát. Talán az alkalmazás frissülése okozza?

Köszönöm!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#25410) scream24 válasza Klown (#25409) üzenetére


scream24
senior tag

Probáld meg ugyan azt az ujjad többször hozzáadni, az szinte mindig segít.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#25411) Tompika777 válasza Klown (#25409) üzenetére


Tompika777
senior tag

Egy gyári visszaállítást megpróbálnék, hátha helyre rázná az anomáliákat

(#25412) Klown válasza Tompika777 (#25411) üzenetére


Klown
aktív tag

Annyit nem ér az egész, túl nagy macera újból belakni! Nem nagy hibák ezek, csak amolyan bosszantó kis apróságok. De ha van rá megoldás, azt örömmel veszem! :)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#25413) banda1981 válasza Klown (#25409) üzenetére


banda1981
aktív tag

Milyen munkát végzel?
Az ujjaid igénybe vannak véve?
Én Kőműves ként az ujjaim kopnak,ezért nem mindig tudom feloldani.....

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#25414) Dinter válasza Klown (#25412) üzenetére


Dinter
addikt

Vedd fel újra, széleket lehet nem nyomtad rá eléggé.

(#25415) Klown válasza banda1981 (#25413) üzenetére


Klown
aktív tag

Hát én ilyen irodista IT-s vagyok, tehát nem biztos, hogy az a probléma. Ami fura, ha egy kicsit megtörlöm a szenzort utána működik frankón egy fél napig kb.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#25416) Klown válasza Dinter (#25414) üzenetére


Klown
aktív tag

Megtettem, de az érdekes, hogy a felvétel közben kiírta, hogy az érzékelő koszos, poros, tisztítsam meg. :U

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#25417) jUUh válasza Klown (#25416) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nyár van, izzad is az ujjad valszeg jobban, mint szokott, az is okozhat ilyet. Töröld meg gyakrabban, regisztráld be többször. :)

Samsung Galaxy S23+

(#25418) banda1981 válasza Klown (#25416) üzenetére


banda1981
aktív tag

Tiszta alkoholal,és fülpucolóval tisztítsd meg........

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#25419) misterazeko


misterazeko
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a Xiaomi Mi Wireless Charging Pad vezeték nélküli töltő menne-e az én Xiaomi Redmi Note 5 mobilomon? Illetve anyukámnak van 7, vagy 8-asa, arra esetleg? Szeretnék vezetéknélküli töltőt venni, mert nagyon hamar szétmegy a kábel, jó lenne ha kompatibilis lenne, köszönöm a válaszokat.

(#25420) Tonyk válasza misterazeko (#25419) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem fog menni. (Fém hátlapon keresztül amúgy sem lenne szerencsés )
Max így: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25421) jUUh válasza misterazeko (#25419) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nem támogatja a készülék a Qi töltést. :N

Samsung Galaxy S23+

(#25422) misterazeko


misterazeko
tag

Köszi!

Szóval abszolút nem tudok vásárolni vezeték néküli töltést Redmi Note mobilokra?

(#25423) jUUh válasza misterazeko (#25422) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nincs még szerintem Redmi Note-os telefon, amelyik támogatja. A felsőbb kategória kiváltsága. :) .

Samsung Galaxy S23+

(#25424) AttilaMvh válasza misterazeko (#25419) üzenetére


AttilaMvh
tag

Megpróbálhatsz mágneses kábelt venni, annak van egy telefonba állandóan bent maradó microUSB vagy TypeC csatlakozó bügyüsze, a maradék kábel meg mágnesesen rácuppan. A telefon töltőaljzatának is jó ha nem dugdosom bele naponta a csatlakozót, így nem kotyogósodik meg. Én beszereztem vagy hatot, otthon, munkahelyen, autóban olyan van, az asszony és a gyermek microUSB, én typeC dugós vagyok, a kábel mindenkinek talál, az a vége egyforma. Mivel mágneses, nem tud megtörni, mert lecsatlakozik ha hajlítod, legfennebb a töltőfej oldali végén történhet ez meg, de ott kevésbé valószínű az ilyen sérülés. Alin vettem anno, Ugreen márka, de találsz egyebet is ha rákeresel. QC3 gyorstöltést is bírja, 3 amperrel mértem már tölteni.
RON 5.77 25%OFF | Ugreen Magnetic Type C Cable 3A Fast Micro USB Charging Data Cable for Samsung Xiaomi Magnet USB C Charger Mobile Phone USB Cord

(#25425) banda1981


banda1981
aktív tag

Én is osztom az előttem szóló véleményét,csak annyival egészíteném ki hogy 2m-es kábelt vettem hozzá,és töltés közben is tudom használni a telefont kényelmesen......
https://a.aliexpress.com/_d6cuLob

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#25426) Tonyk válasza misterazeko (#25422) üzenetére


Tonyk
veterán

Írtuk , hogy magától nem tudja. Tehát nem, nem tudsz vezeték nélkül tölteni alapból.
De mint linkeltem is, van rá megoldás. Itt van [link] , ami kell hozzá. (Type-A kell a Note 5 -höz.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25427) lelkes73


lelkes73
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Komáromi Attilát hogy tudom elérni.
Köszi

(#25428) Viktor0610 válasza lelkes73 (#25427) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Facebookon rákeresel? ;)

Samsung Galaxy A54

(#25429) kidnou válasza lelkes73 (#25427) üzenetére


kidnou
senior tag

(#25430) lelkes73 válasza kidnou (#25429) üzenetére


lelkes73
csendes tag

Köszönöm

(#25431) demmer123


demmer123
őstag

Segítséget szeretnék kérni új vagyok a témában.

Felszeretnék tenni a készülékre egy gyári xiaomi.eu romot.

Már az elején akadályokba ütköztem nem sikerül feloldani Mi Unlock-állapotát.

Rámegyek a mi unlock állapotra és készülék keresés csak tölt-tölt...

[kép]

[kép]

Valaki esetleg tudna segíteni ilyenkor mi a teendő?

(#25432) scream24 válasza demmer123 (#25431) üzenetére


scream24
senior tag

A xiaomi.eu nem gyári rom. 🙂 A készülék keresédt ki kell előtte kapcsolni. Illetve mobilneten megy csak 99%-ban.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#25433) demmer123 válasza scream24 (#25432) üzenetére


demmer123
őstag

Mobilnetem nincs sajnos.Nem tudom felrakni ennélkül?

(#25434) scream24 válasza demmer123 (#25433) üzenetére


scream24
senior tag

Nekem nem sikerült. Sajnos mobilnet nélkül nem tudod összekapcsolni a fiokot a telefonnal. Így már az elején bukik a dolog.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#25435) Tonyk válasza scream24 (#25434) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam és a családban lévő 5 xiaomi telefonon gond nélkül össze lehet kapcsolni mobilnet nélkül... Ez nagyon meredek, hogy nem megy mobilnet nélkül... :(

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#25436) scream24 válasza Tonyk (#25435) üzenetére


scream24
senior tag

Csak a saját tapasztalatom írtam le. Van itthon pár xiaomi készülék s a bootloader nyitás körüli herce-hurcához (az utobbi időben) mindig kellett mobilnet. Wifin nem volt jó.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#25437) x1port


x1port
addikt

Üdv.
Tévesen rendelt kék színű szilikon ingyen vihető.
Legelső aki érte jön, viheti.
Bocs ha off

(#25438) tranceplanet válasza scream24 (#25436) üzenetére


tranceplanet
addikt

+1 Megerősítem! Emiatt fel*asztam az agyam és egy darabig emiatt nem csináltam meg az unlock-ot a telón. Mekkora tré dolog már.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25439) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Aosip 9 romot használok, van pár anomália, másnál is előfordul?
1. Néha ha egy alkalmazásban megnyitok egy linket, ami egy másik app-ban visz, akkor a megnyíló app helyet fekete kijelző fogad. Ki kell lőnöm memóriából az app-ot, utána minden működik egy ideig. (Pl chrome-ban vagy gmail-ben linkre rábökök ami megnyitja pl az aliexpress vagy az aboutyou appot, akkor ezek helyett bámulhatom a fekete kijelzőt. Ali vagy aboutyout kilövöm memóriából, újranyitom chromeból akkor minden ok.)
2. Ha hívnak, néha csak felvillan a telefonon a hívó neve, utána bontja a hívást, mintha letettem volna. Ma 1x nem tudtak hívni. (Nem tudom, volt-e már ilyen, mert értesítő sms-t se kaptam.)
Aosip még frissül amúgy? Automata frissítés nem működik, márc 10 az utolsó frissítés.
Illetve ki milyen romot használ, ami probléma mentes?

(#25440) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Egy ideje ha az egy rövid feljegyzésbe beírok automatikusan mentődik a beírás a jegyzetek mappába is. Ez zavaró számomra. Hogyan tudnám kikapcsolni?

(#25441) Narxis válasza jackbacsi87 (#25439) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet, hogy frissül még a 9-es de maximum a havi biztonsági frissítéseket teszik bele.

Én android 10-es ROM-ok közül az iON OS-t tudom ajánlani, nekem tetszik, hogy havonta egyszer frissül. Minden működik, stabil.

Thanos was right.

(#25442) GZoli7 válasza jackbacsi87 (#25439) üzenetére


GZoli7
senior tag

A hivatalos LineageOs eddig bevált.
Semmi felesleges dolog nincs benne.

(#25443) Goose-T válasza GZoli7 (#25442) üzenetére


Goose-T
veterán

Még mindig olyan körülményes a telepítése, ahogy leírták, vagy már nem kell semmi hókuszpókusz? Valami olyasmit írtak annak idején, hogy speckó hackelt recoveryt kell telepíteni, aztán formatálni a data partíciót, meg hasonló baromságok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25444) GZoli7 válasza Goose-T (#25443) üzenetére


GZoli7
senior tag

Szerintem az a nem hivatalos volt. Most már semmi hókusz-pókusz nincs. Ugyanúgy telepíted, mint minden mást.

(#25445) Goose-T válasza GZoli7 (#25444) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi, akkor lehet kipróbálom majd.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25446) GZoli7 válasza Goose-T (#25445) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én ajánlom. Nem olyan testreszabható, mint egy Havoc, de nekem nem is kell. :)

(#25447) Narxis válasza GZoli7 (#25442) üzenetére


Narxis
nagyúr

Adom, sajnos az iON OS EOL lett vagyis nem lesz több verzió így kerestem másikat és vagy 4 nagyon testreszabható ROM-ot próbáltam, Bliss, Colt, Arrow, Stag OS stb. és mindegyik tele van mindenféle funkcióval aminek többségét úgy se használom de 1-2 valami mindig hiányzott. A LineageOS-ben tényleg kevesebb van de pont azok kellenek nekem.

Thanos was right.

(#25448) Szokenesz válasza Narxis (#25447) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Lineage alatt kezire lehet tenni a halozat valasztast?
Kb. 2 hete probaltam a Havoc-ot, es a menu meg volt hozza, meg is kereste az elerheto halozatokat, de ahogy kivalasztottam a Telekomot mindig hibat dobott, igy automatan maradt.

(#25449) Narxis válasza Szokenesz (#25448) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem működik.

Thanos was right.

(#25450) Szokenesz válasza Narxis (#25449) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Koszi!
Akkor legkozelebb az lesz kiprobalva. Hataron lakok, igy ez a bug nekem nagyon nem fer bele. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.