Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) nullpoint válasza dugo_ (#24798) üzenetére


nullpoint
senior tag

[link]

[link]

Lehet hogy ilyennel jobban jár. :D Ez való a telefonunkhoz, ezen ott a jack is.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24802) tonyrulez válasza nullpoint (#24801) üzenetére


tonyrulez
őstag

Amit linkelt azon is ott van, lásd utolsó opció, csak nem lehet úgy linkelni hogy arra is ugorjon.

4 8 15 16 23 42

(#24803) nullpoint válasza tonyrulez (#24802) üzenetére


nullpoint
senior tag

Jogos. Bamba voltam.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24804) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám van:
A telefonomra szerettem volna másik ROM-ot enni, a gyárit lecserélendő.
Most ott tartok, hogy a TWRP -be bootol be, de másom nincs. Sajnos az ADB alatt, a 'devices' paranccsal nem találja már a telefont. Az elején még ment pedig akkor jó volt.
A ROM zip fájl, meg még nincs a telón, így most megragadtam a TWRP-ben.
Hogyan tudom ezt helyrehozni?
Köszi
Üdv,
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#24805) crok válasza Gabe81 (#24804) üzenetére


crok
nagyúr

TWRP-ben van MTP és alapértelmezetten be is van kapcsolva vagyis egy PC-vel USB kábelen simán rá tudsz másolni bármit is. Akár ADB sideload-al is flash-elheted. Vagy egy USB OTG-vel USB-vel is odakerülhet flash-közelbe a TWRP-ben a ROM zip, vagy microSD? Akár ezeket kölcsönkérve?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24806) Gabe81 válasza crok (#24805) üzenetére


Gabe81
tag

Köszönöm a gyors válaszodat. A baj az, hogy a PC-m nem látja most épp a telót, nem tudok rámásolni semmit. Ha rádugom a kábelt, a windows érzékeli, de nem jelenik meg a meghajtók között.
Ha a sideload-ot használnám akkor error: device not found.

[ Szerkesztve ]

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#24807) Gabe81


Gabe81
tag

A 'Fastboot' device parancsa viszont előhozza a telót. Egyelőre megakadtam.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#24808) jUUh válasza Gabe81 (#24807) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Driverek fent vannak?

Samsung Galaxy S23+

(#24809) Gabe81 válasza jUUh (#24808) üzenetére


Gabe81
tag

Elvileg igen, mert az elején gond nélkül ment minden.
Közben megoldottam, micro SD-ről fel tudtam tenni a ROM-ot, TWRP-vel.. Ez miért nem jutott előbb eszembe. Köszönöm a tanácsokat!

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#24810) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Beletettem a második SIM kártyát a telefonba.
A gondom hogy a hívott fél nem látja a második kártya számát ha arról hívok.Korlátozott hívást jelez.
Mit és hol állítsak tudja valaki?

(#24811) mezois válasza vigyorgó (#24810) üzenetére


mezois
tag

Megnyitod a tárcsázót ott a bal alsó részén a 3vizszintes csikra ráböksz azon belül további beállítások és ott a hívóazonositó!

(#24812) vigyorgó válasza mezois (#24811) üzenetére


vigyorgó
tag

:R

(#24813) jUUh


jUUh
Topikgazda

Sajnos az Android 10-en alapuló Pixel Experience nem jött be annyira, így váltottam. Alapvetően nem volt rossz, de pár nap után a Beállítások force close-olt, csak reboot után lett jó, azt meg nem találtam kényelmes megoldásnak, valamint a Google Assistant mikrofonos bug miatt azt nem tudtam használni. Telegram csoportokban körbekérdeztem, és egyöntetűen az ION romot ajánlották, ha Q-s Androidot szeretnék. Így hát flasheltem is, a következőkben leírom a kb eddig "együtt" eltöltött 2-3 nap tapasztalait. Az Extended Kernel V28-as (old camera) EAS verziójával használom. (most flasheltem egyébként a V29-et)

Pros:
+Sokkal fluidabb a rendszer, mint a Pixel Experience-n.
+Több a testreszabhatósági beállítás, kényelmi funkció.
+Akksiban sokkal jobban bírja. Akkumulátor használatról képek: [link] , [link]
+Minden megy rajta: GPS, HotSpot, infra, MiraCast( WiFi display, screen mirroring), Bluetooth fülhallgató.
+Telegram csoportjában található hozzá Google Camera + config. Szvsz. ez a legjobb, legstabilabb GCam amit eddig használtam. NEM megy rajta viszont: 4K-s videófelvétel, lassított felvétel (Slow Motion)
+A MIUI kamera port jól működik, ennél megy a 4K-s videofelvétel.
+Gyakran frissítik, legközelebb például 1 héten belül, elvileg.

Cons:
- Eddig nem találkoztam vele.

ROM | XDA

KERNEL | XDA

Ha van kérdés, szívesen válaszolok. :B

Samsung Galaxy S23+

(#24814) banda1981 válasza jUUh (#24813) üzenetére


banda1981
aktív tag

Köszi az infót,és a részletes leírást.......
Lesz időm kiprobálom!!!
Viszont a Google kamerát,meg a configot is belinkelnéd???

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24815) Lacafaja


Lacafaja
csendes újonc

Sziasztok, a mai nap készült videókat valahogy kitöröltem....... :Y csak hogy a Google fotó alkalmazás nem , vagy még nem másolta őket.. a kukában legalábbis nincsenek. A mi cloud ban nem volt bekapcsolva a fotók szinkronizálás :C van esély valahogy vissza hozni a videókat?? Tudom nem nagy dolog néhány videó, de ez pótolhatatlan egyszeri alkalom volt.. :W

(#24816) yanna


yanna
őstag

Sziasztok!
Milyen beállítási baj lehet a RN5-tel, ha ugyan azzal a SIM kártyával csak kb. fele annyi a feltöltési sebesség, mint RN3 SE-n?

(#24817) jUUh válasza banda1981 (#24814) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Google Camera
Config

Samsung Galaxy S23+

(#24818) nullpoint válasza Lacafaja (#24815) üzenetére


nullpoint
senior tag

Merevlemezekhez vannak olyan programok amikkel visszahozhatsz törölt fájlokat , bizonyos esetekben még formázás után is.

Esetleg ez. Sosem próbáltam még ilyet, remélem nem is kell. Hasikerrel jársz, tudasd velünk.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24819) Viktor0610 válasza yanna (#24816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugyanakkor, ugyanott van ez a sebességkülönbség?

Ha nem, akkor a szolgáltató oldalán lehetett változás.
Amennyiben viszont ugyanakkor, ugyanott, akkor meg MIUI bug lehet.
A bétában (Xiaomi.eu dev.) javításra került, a stabilt nem tudom.

Samsung Galaxy A54

(#24820) Lacafaja válasza Viktor0610 (#24819) üzenetére


Lacafaja
csendes újonc

Szia, köszönöm a segítséget, kipróbáltam az általad javasolt alkalmazást, sajnos csak a törölt fotókat látja, videót nem..

(#24821) banda1981 válasza jUUh (#24817) üzenetére


banda1981
aktív tag

Köszi!!! :R

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24822) Lacafaja válasza nullpoint (#24818) üzenetére


Lacafaja
csendes újonc

Bocs nem neked akartam válaszolni

[ Szerkesztve ]

(#24823) yanna válasza Viktor0610 (#24819) üzenetére


yanna
őstag

Az ugyan ott stimmel, az ugyan akkor az néhány hónap eltéréssel, csak most vettem észre.

(#24824) Viktor0610 válasza yanna (#24823) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor az simán lehet szolgáltató oldali hiba.
Mikor a jelenlegi helyemen először csekkoltam a netet, 60-80 Mbps sebességet mértem. Pár hónapra rá már csak 3-15 Mbps volt a "sebesség".

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24825) yanna válasza Viktor0610 (#24824) üzenetére


yanna
őstag

A "sebesség" az itt van, routerben az adatmegosztó sim jól teljesít. Ezért gondoltam, hogy valami beállítás. Vagy tényleg ahogy mondod MIUI bug. 11 vs.10 a két lészüléken.

(#24826) margithid


margithid
veterán

Ha sárga kijelzővel gépelés közben sokszor olyan betűt vagy szót ütök be, ami közelében sincs a bevitt karakternek, akkor az bug vagy a kijelző kezdi megadni magát?
SwiftKeyt használok, global stable Rommal.
4-5 éves samsung j3nál ilyesmi nincs...

[ Szerkesztve ]

(#24827) Viktor0610 válasza margithid (#24826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbálj ki másik billentyűzetet.
Ha azzal is rossz, akkor a kijelzővel lehet gond.

Samsung Galaxy A54

(#24828) crok válasza margithid (#24826) üzenetére


crok
nagyúr

Ha MIUI rendszer van fent akkor a saját tesztjeit is nézd meg szerintem kijelző- és érintőügyben hogy mi a helyzet.

Tárcsázó: *#*#MIUI#*#* (vagy lánykori nevén *#*#6484#*#*) vagy a beállítások -> telefonról menüben a MIUI verziót kell tapicskolni sokszor.. Úgy emlékszem talán a 10. az érintő teszt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24829) Goose-T válasza jUUh (#24813) üzenetére


Goose-T
veterán

Kösz a tippet, feltoltam, tényleg nagyon jó cucc! Annyit vettem észre, hogy akkor is tol egy értesítéshangot, amikor a Gmail csak a "Levelek szinkronizálása" feliratot tolja ki az értesítősávba. Ilyennel nem találkoztam, kissé idegesítő. Amúgy extrapörgős a cucc, végre valami, ami gyorsabb a MIUI-nál.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24830) jUUh válasza Goose-T (#24829) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nekem nem kap ilyen értesítést a Gmail, de szerintem le tudod külön némítani azt a notit.

Samsung Galaxy S23+

(#24831) margithid


margithid
veterán

Tapasztalat már valaki olyat, hogy sárga lett a kijelzője és egy idő után halványabb lett a sárga folt?
Nálam most ez a helyzet, tök érdekes, de örülök neki.

(#24832) jUUh válasza jUUh (#24813) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ez lemaradt, mint negatívum, bár nem ROM specifikus, Android 10 hibája: 3rd party launcherekkel nem az igaziak a full-screen gesture-ok.

Samsung Galaxy S23+

(#24833) szpilu válasza jUUh (#24813) üzenetére


szpilu
tag

Hali.

Az értesítési LED nálad működik?

(#24834) jUUh válasza szpilu (#24833) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Megy, igen.

Samsung Galaxy S23+

(#24835) szpilu válasza jUUh (#24834) üzenetére


szpilu
tag

Már megtaláltam, jó sok beállítási lehetőség van. Már majdnem Miui.:)

(#24836) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok :)
Tegnap egy kamera hiba miatt mókoltam az eszközt, hosszas szenvedés után (TWRP nem maradt meg, Bootloop, RedWolf kifagyott, Lazyflasher nem telepedett az istennek sem) végül iskerült egy Havoc ROM-ot ráerőltetni a telefonra, amivel elsőre nem bootolt be, ha újraindítottam a telefont, második flash-elés után pedig csak 16 giga memóriátvolt hajlandó felsimerni a 64-ből.

Tulajdonképpen 1 millió kérdés következik, sorban:
1) Mitől lehetett a kamera hiba? A hiba leírása: Teljesen véletlenszerű időpontokban lilás árnyalatot kaptak a képek, majd 2 másodperccel később teljesen jól működött a kamera, normális képek jelentek meg. (lehet, hogy vannak még képek is, meg fogom nézni)
2) Mitől bolondult meg a Havoc ROM? miért nem bírta az újraindítást és miért ismert fel csak 16 gigány tárhelyet?

(#24837) nullpoint


nullpoint
senior tag

KangarooX kernel fejlesztése befejeződött?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24838) jUUh válasza nullpoint (#24837) üzenetére


jUUh
Topikgazda

ktommy91 kollega készüléket váltott. A kernel fejlesztése tudtommal nem fejeződött be, csupán a whyred támogatása.

Samsung Galaxy S23+

(#24839) jancsi20


jancsi20
csendes tag

VOWIFI támoagatás várható szerintetek? Valaki? :R

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#24840) nullpoint válasza jUUh (#24838) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszi.

Milyen készülékre váltott?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24841) banda1981


banda1981
aktív tag

Közel 2 éves a telefon,nem is volt és nem is lesz Vowifi támogatás.........
Szerintem!
Hiszen Miui11-nél is mokkolni kell a VoLTE működéséért,legalábbis Telekomnál!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24842) jUUh válasza nullpoint (#24840) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ha jól tudom, Xiaomi Mi 9 Lite-ra. (Mi CC9)

Samsung Galaxy S23+

(#24843) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Egy olyan problémám lenne, hogy meg szeretném osztani a netet a telefonról a laptoppal, a laptop tud is csatlakozni a telefonhoz, de netet nem tud valamiért.
Mi lehet a gond?
Ha több infó kell, akkor írjátok mire van szükség, de nagyon kellene a net, hogy meg tudjam osztani, de nem akart sehogy sem működni.
A netes kártya a 2. SIM, stabil rom van rajta a legfrisebb.

;) - The Power of the Light Side

(#24844) Viktor0610 válasza Anonymus23 (#24843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, ez a kérdés a szolgáltatód topikjában jobb helyen van, mert bár nem jellemző, de akár a netmegosztás lehet tiltva a csomagban, lehet APN-hiba is. Más eszközzel próbáltál rácsatlakozni a megosztott netre? Azzal megy? Illetve az is fontos, melyik szolgáltatóhoz tartozik a kártya, aminek a netét osztanád?

Samsung Galaxy A54

(#24845) Anonymus23 válasza Viktor0610 (#24844) üzenetére


Anonymus23
veterán

Céges kártya, Telekom, ugyanilyen van főnöknek is, az Ő Samsungjával meg tudja osztani a netet és működik is, de amíg az új telephelyre nem kötnek be netet, addig kellene a mobilnet a laptopnak.
Most kipróbáltam itthon egy tablettel, azzal is fel tud csatlakozni, de net az nincs továbbra sem. Magán a telefonon van mobilnet, de nem hajlandó továbbadni. :(

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#24846) Viktor0610 válasza Anonymus23 (#24845) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam van egy Készülékazonosítás nevű lehetőség a megosztás beállításainál, azt esetleg állítsd át:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24847) Anonymus23 válasza Viktor0610 (#24846) üzenetére


Anonymus23
veterán

Próbáltam mindkettőt, nem működik egyikkel sem sajna...

ps:
Ehh, kipróbáltam már gyorsan a másik kártyáról (Vodás privát kártya) azon meg azonnal van mobilnet megosztás...
Lehet a céges csomagban le lenne tiltva a hotspot-os megoldás? Tud ilyet a szolgáltató?

;) - The Power of the Light Side

(#24848) Tompika777 válasza Anonymus23 (#24845) üzenetére


Tompika777
senior tag

Biztos, hogy beállítási probléma van.
Nézd meg amit a felettem lévő írt, de az sincs kizárva, hogy a laptop wifi kártyája nem tud 5GHz-et csak 2.4GHz-et, állítsd át és próbáld meg úgy.

(#24849) Tompika777 válasza Anonymus23 (#24847) üzenetére


Tompika777
senior tag

Esetleg próbáld még meg, hogy a Voda simet 3G-re állítod, a Telekomos simet meg 4G Lte-re a hálozatoknál.

(#24850) crok válasza Anonymus23 (#24847) üzenetére


crok
nagyúr

Van olyan, hogy a szolgáltató "tiltja" (jobb szó az ellehetetlenítés inkább) a megosztást, az USA-ban és innen tőlünk sokkal keletebbre ez kvázi mindennapos szívás tárgya.

Ha Vodafone-os SIM-el megy akkor legalább a Vodafone-os APN jó és a készülék (nincs tether_dun_required nem 1) és a ROM is biztosan jó.

Én hozzáadnám a internet APN-t kézzel mert a ROM sajátjában sose bízom, rengetegszer megszivatott már. Valamint kérdés: IP-t és default gateway-t ÉS DNS-t kap pl. a laptop? Nem arra panaszkodik pl. a böngésző hogy nem sikerült feloldani a nevet DNS-el? Akkor ki lehet próbálni azt, hogy első körben kikapcsolod az IPv6-ot, aztán IPv4 beállításokban DHCP-n hagyod az IP kérést és a DNS-t fixre állítod valamelyik publikus DNS-re. Ha ez így OK akkor az a gond ami a Mido-n is volt.. akkor a kliens Android-okon használhatsz pl. DNS váltó appot és átállíthatod.

Ha gondolod itt keress rá arra, hogy "wifi hotspot" (a 2, 3 és 4. neked nem kell mert a Vodafone-al ment, neked az 1, 5a esetleg 5b, 6, 7 és 8 vonatkozhat rád, ha publikus DNS szervert keresel akkor keress arra hogy "DNS szerverek" kicsit lentebb ettől a szekciótól, a reklámszűrés rész alatt) és egyébként itt linkeltem az összes szolgáltató APN beállításainak fellelőhelyét hogy keresni se kelljen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.