Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) KurtCobain válasza banda1981 (#24650) üzenetére


KurtCobain
őstag

Mindjárt megírom. Igazából sokkal egyszerűbb, mint a másik.

Ugyanaz a profil tartalmazza a VoLTE-t is. A VoLTE meg alapból működik.

(#24648) - (#24649) MDanny:

Nincs mit!

Nyugodtan átmásolhatjátok bárhova.

Mmm'kay?

(#24652) KurtCobain


KurtCobain
őstag

VoLTE/VoWifi aktiválás

Root és nyitott bootloader nem szükséges a művelethez!

Működik gyári és custom rom alatt is.

( A művelet megkezdése előtt csinálj egy mentést az EFS partícióról (OrangeFox Recovery). )

Ami kell hozzá:
Minimal ADB
Qualcomm driver 1.00.37
QPST PDC tool

- Telepítsd a Minimal ADB-t, a QUD-t, és a QPST-t, és indítsd újra a gépet.

- A fejlesztői lehetőségekben kapcsold be az USB hibakeresést.
MIUI: A telefonról -> MIUI-verziót 7x tapicskolni. További lehetőségek menüpontban megjelenik.
Custom ROM: A telefonról -> Build számot 7x tapicskolni. Majd a Rendszer menüben megjelenik.

- Csatlakoztasd a géphez a telefont, nyiss egy adb-s cmd-t, és írd be:

adb shell
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

- Nyisd meg a PDC tool-t (C:/Program Files (x86)/Qualcomm/QPST/bin). Ha minden jól ment, akkor ezt kell látnod: [kép]

- Válaszd ki a listából a telefont, menj a Turkey-VoLTE profilra, nyomj rajta egy jobb gombot és a SetSelectedConfig, azon belül a sub0-ra kattints. Tedd meg ugyanezt a sub1-gyel is. Majd alul kattints az Activate gombra. Előfordulhat, hogy többször is meg kell nyomnod az Activate gombot (ha a sub0 vagy sub1 Pending feliraton marad).
Töröld ki a ROW_Commercial és a DT_Hungary_Commercial profilt a remove gombbal! - Ez egy fontos lépés, mert ha nem törlöd ki, akkor újraindítás után erre fog visszaállni, és kezdheted elölről.

- Így kell kinéznie.

MIUI alatt a VoLTE a *#*#86583#*#* tárcsázó kóddal aktiválható, a VoWifi pedig a VoWIFI *#*#869434#*#* kóddal.

A VoLTE/VoWifi MIUI installer zip szükséges lehet, ha a ROM nem tartalmazza a VoWifi-hez szükséges dolgokat. Nem muszáj feltenni, csak ha nem akar működni a VoWifi.
Nekem ez a zip custom rom alatt nem működött, így manuálisan kellett megoldanom. Ennek menete:
Az apns-conf.xml fájlt a system/etc mappába kell másolni, és felülírni az ott lévő fájlt.
A system - build.prop fájlhoz két sort kell hozzáadni:
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1
persist.data.iwlan.enable=true

Ezután a mobilhálózatok/hozzáférési pontok nevei menüben egy visszaállítást kell csinálni. Illetve a VoLTE-t és a Wifi hívást engedélyezni.
Ha minden klappol, akkor a VoWifi elkezd működni.

Tesztelve:
Global Stable V11.0.3.0.PEIMIXM
AospExtended-v6.7-whyred-20191212
Digi VoLTE & VoWifi + Telekom VoLTE

Visszajelzések alapján a Telekom VoWifi nem működik ezzel a profillal.

Mmm'kay?

(#24653) banda1981 válasza KurtCobain (#24652) üzenetére


banda1981
aktív tag

Köszönöm a leírást,sikerült a VoLTE Miui11 alatt!,igaz ikon nincs de sebaj! :R
Sajnos a WoWiFi az nem.......
Pedig mindent úgy csináltam ahogy le van írva,még a puild prop-ba le is ellenőriztem, hogy megvan e a 2 sor amit írtál és megvan!
Még a Telekomnál is ezt aktiváltam........
https://hasznaltalma.hu/tippek-es-trukkok/2019/12/11/a-telekomnal-mostantol-elerheto-a-wi-fi-hanghivas
Lehet,hogy a aTelekomnál lesz a bibi!
Majd talán ez is megoldodik egyszer!
Mégegyszer köszi! :R

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24654) KurtCobain válasza banda1981 (#24653) üzenetére


KurtCobain
őstag

A Telekomos VoWifi-t nekem se sikerült megoldani. A céges kártyámra sikerült aktiváltatnom, de nem jöttem rá melyik profil jó hozzá. A Digis VoWifi viszont működik.

Mmm'kay?

(#24655) dugo_ válasza KurtCobain (#24654) üzenetére


dugo_
veterán

A VoLTE működését hogyan kéne ellenőrizni? Simán csak új ikon + 4G-n kéne maradnia hívás közben? Mert nekem nem marad...
Kell a Telekomnál ez a betelefonálós aktiválás, vagy elég a fenti leírás készülék oldalról?

(#24656) banda1981 válasza dugo_ (#24655) üzenetére


banda1981
aktív tag

Telekomnál be kell telefonálni a 1414 számon,és aktíváltatni kell a VoLTE-t!
Meg akkor be kell kapcsoltatnia a VoWiFi-t is!
Az utobbít sms-be is belehet
1430 szám +WIFIHANG üzenettel!

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24657) banda1981 válasza KurtCobain (#24654) üzenetére


banda1981
aktív tag

Azért ha eszedbe jut, vagy kitapasztalod,akkor oszd meg velünk légyszíves......

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24658) dugo_ válasza banda1981 (#24656) üzenetére


dugo_
veterán

Elküldtem a vowifit a 1430-ra, azóta működik a volte... :D Nem értem, de mindegy.

(#24659) banda1981 válasza dugo_ (#24658) üzenetére


banda1981
aktív tag

Nekem is be van kapcsoltatva a VoWiFi,de nekem nem működik.......
Mindent úgy csináltál,ahogy "KurtCobain" leírta?
Milyen romon vagy?
Esetleg valamit nem csináltál máshogyan?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24660) KurtCobain válasza banda1981 (#24659) üzenetére


KurtCobain
őstag

Kevered a kettőt. Ő VoLTE-t írt. Az működött mókolás nélkül. Illetve volt, akinek nem működött MIUI11-en.

A VoLTE/VoWifi topikban írta egy tag, hogy Mi9-en, a Telefonica/UK profillal sikerült működésre bírnia a T-s VoWifit, de azt nekem nem sikerült előcsalni.

Mmm'kay?

(#24661) banda1981 válasza KurtCobain (#24660) üzenetére


banda1981
aktív tag

Igen igaz,már az üzenet után én is észre vettem hogy pontossan mit írt......
Telefonica/UK profillal ha elő csalogatom esetleg akkor mit kell vele csinálni?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24662) banda1981 válasza KurtCobain (#24660) üzenetére


banda1981
aktív tag

Megtaláltam amit írtál......
Sajnos Redmi Note 5 telonál nincs ez a Modem config....
De a Root Explorerbe megtaláltam ezt a részt,de nem tudom mit kell vele csinálni!?

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!

(#24663) yanna


yanna
őstag

Hali!
Névjegyeket szerkesztenék, de nem működik normálisan. Van kb. egy tucat amit hiába javítok, a listában úgy jelenik meg, mint szerkesztés előtt. Többnél teljesen jól működött, de ez a néhány nem akar módosulnak, holott szerkesztésnél úgy szerepel, ahogy szeretném. Legújabb gyári rajta minden.

(#24664) yanna válasza yanna (#24663) üzenetére


yanna
őstag

Megoldva.

(#24665) Viktor0610 válasza yanna (#24664) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A problémát sem értettem, de mi volt a megoldás? :)

Samsung Galaxy A54

(#24666) yanna válasza Viktor0610 (#24665) üzenetére


yanna
őstag

Névjegy szerkesztésekor, pl. Sanyit Sándorra javítottam, a névjegy listában mégis Sanyi maradt. Szerkesztésbe visszalépve pedig a látszólag jó a Sándor volt.
Rájöttem, hogy a Viber a ludas, ugyanis akit egyszer hívtam, ahhoz a névjegyhez bekerült egy Viber ikon. A névjegy listát ezek ikonosok közül a Viber alapján mutatta.
Megoldás: Legörgetve a szerkesztés legalján volt egy szétválaszt gomb, erre kattintva eltűnt a Viber ikon, a listában az átírt név jelent meg.
Remélem érthető.:B

(#24667) hargitomi


hargitomi
tag

Sziasztok!
Egy régóta visszatérő problémáról kérdeznék.
Android 10-re váltottam, és megint előjött az a jelenség, hogy fülhallgatóval történő zenehallgatás alatt, illetve a zene leállása után még 3-4 másodpercig ilyen statikus, konstans enyhe háttérzaj hallatszik a fülesen keresztül.

Korábban is volt ilyen problémám, de aztán előbb utóbb mindig megoldódott. Valaki tudja, hogy ez mi lehet, mit tudok állítani, ami ezt befolyásolhatja? Több fülessel is kipróbáltam, de a helyzet folyamatosan fennállt. (HavocOS és Evolution X esetében egyaránt.)

Köszi!

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#24668) jUUh válasza hargitomi (#24667) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Én a helyedbe kernelt cserélnék, de ez csak egy tipp. :B

Samsung Galaxy S23+

(#24669) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi időben az alábbi hibákat tapasztalom:

- random nem szólal meg a gyári értesítő hang...jól van beálltva,
- random időközönként előfordul hogy hívás után nem tudok hívást kezdeményezni, és ott az aktuális számot nem is tudom hívni. Más számot tudok hívni, majd a problémás számot is sikerül. Ez számomra rejtély. Térerő van, és abszolút szám független és szolgáltató független,
- a kijelzőm hol szellemképes, hol nem.
- Play Zene a számaim 2/3-as részét nem játssza le, a MIUI igen. Formátum oké, a zenék microSD-n ami új Toshiba telefonba szánt.

Szerintetek ezekkel mit lehet kezdeni? Cserélni nem nagyon akarnám most anyagi megfontolásból.

Előre is köszönöm a segítséget!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#24670) jUUh válasza Gery1987 (#24669) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ha a sima reboot nem segít, akkor szvsz. egy gyári beállítások visszaállítására voksolnék első körben.

Samsung Galaxy S23+

(#24671) Gery1987 válasza jUUh (#24670) üzenetére


Gery1987
őstag

Megvolt. Csináltam egy gyalulást, újra frissítést is telepítettem tisztán semmi appal, majd újra belaktam. Másfél nap múlva a Play Zene ugyanazt csinálta.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#24672) jUUh válasza Gery1987 (#24671) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ha nyitva van a bootloader esetleg másik romot / kernelt próbálnék meg. Sajnos jobb ötletem nincsen. :(

Samsung Galaxy S23+

(#24673) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, noob kérdés, de miért nem tudom sem az OrangeFox recoveryt (újra-), sem a Magiskot telepíteni?
Ki kellene kapcsolnom a ZIP-fájl ellenőrzést? :U

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24674) Gery1987 válasza jUUh (#24672) üzenetére


Gery1987
őstag

Nincs nyitva. De mivel tavaly márciusban vettem gondolom ez nem lehet gond. Illetve ez mennyire macerás lehet? Anno Samsung Galaxy S Advance telefonon cseréltem ROM-ot.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#24675) jUUh válasza Gery1987 (#24674) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Összefoglalóban van infó a folyamatról. :K

Samsung Galaxy S23+

(#24676) zsola400 válasza Viktor0610 (#24673) üzenetére


zsola400
aktív tag

OrangeFox-R10-RC-3.1 használok, zip ellenőrzés kikapcsolva, hibátlanul felment a Magisk 20.2, manager is frissítve.

(#24677) Viktor0610 válasza zsola400 (#24676) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi! :R

Samsung Galaxy A54

(#24678) guyver válasza vikla007 (#24463) üzenetére


guyver
senior tag

Ezzel csak az a bajom, hogy nem kapom meg gmail üzeneteket és nem frissülnek a miui rendszer alkalmazások.

Poco F3 & Gear S3

(#24679) Viktor0610 válasza guyver (#24678) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez max. beállítás kérdése.
Nálam AdGuard van, nincs késés az értesítésekben, frissül minden (app) rendben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24680) guyver válasza Viktor0610 (#24679) üzenetére


guyver
senior tag

Közben megtaláltam, melyik appokat kerülje meg, most már jó. Köszi

Poco F3 & Gear S3

(#24681) Szevi


Szevi
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Párosítottam a telefont egy bluetooth hangszóróval, de sehogy nem tudtam elérni, hogy a médiatartalom (horizon go, zene) a hangszórón szólaljon meg. Mit nem csinálok jól?

(#24682) dugo_ válasza Szevi (#24681) üzenetére


dugo_
veterán

Az én TWS-emnek ilyen opciói vannak a BT-n belül:

Nálad nincs hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#24683) Szevi válasza dugo_ (#24682) üzenetére


Szevi
tag

Ez megvan nekem is, rendben is van. Megtörténik a párosítás, mégsem a hangszóró szól hanem a telefon.
Global 11.0.3

(#24684) AttilaMvh válasza Szevi (#24683) üzenetére


AttilaMvh
tag

Szia, próbáld meg a fejlesztői beállításoknál a BT hangkodeket áttenni automatikusról SBC-re, leválasztani a hangszórót, majd újra csatlakoztatni. Nekem egy JVC autós fejegység viselkedett hasonlóan, amíg firmware-t nem frissítettem rajta.

(#24685) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom ezen telefon vételén. Turbado-n van még valamennyi, 2 év garival, 52K-ért (4/64).
Viszont van 57K-ért 2 év garis Note 8T (4/64). Nem tudom eldönteni, hogy van-e értelme kiadni plusz 5K-t a 8-ért (bár tudom, hogy az nem nagy összeg).
Az én felhasználásom: net, viber, film (max 720p). Facse nem :)

Ahogy néztem a proci újabb a 8T-ben (lévén 1 év van köztük). Viszont az 5-ös fémházas, 5-ös Bluetooth, nincs nocccssssss!, igaz NFC nincs (bár nem használom). Fotózás, benchmarkok nem érdekelnek, addig használok telefont, míg tönkre nem megy (Sajna a Samu J5-öm rakoncátlankodik, ezért kell váltani). Szóval fontos lenne, hogy sokáig használható legyen egy telefon.

Vélemény? Tudom van "melyik telefont vegyek" topic is, csak ti, mint Note 5-t használók ezt jobban látjátok :R

Üdv,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#24686) jUUh válasza mAtech (#24685) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Én személy szerint újonnan nem venném már ezt a telefont. Nekem személy szerint nincs bajom vele, de egy frisebb modell jelen esetben szvsz. jobb döntés.

Samsung Galaxy S23+

(#24687) kidnou válasza mAtech (#24685) üzenetére


kidnou
senior tag

Ez már kezd"elavult" telefon lenni. Mindenképp újabbat vedd meg

(#24688) NB2 válasza mAtech (#24685) üzenetére


NB2
aktív tag

két éves telóért 52e forint szerintem durván pofátlan ár

(#24689) mAtech válasza jUUh (#24686) üzenetére


mAtech
aktív tag

Ok.
Köszönöm a választ.
kidnou
NB2

Nektek is.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#24690) jUUh válasza kidnou (#24687) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Egyébként (MIUI frontról nem tudok nyilatkozni) durva, hogy ahhoz képest, hogy milyen idős a telefon, szerintem tökre szerethető és jó használni. Gyakran gondolkozok a váltáson, de bármit kitalálok, a végén mindig úgy vagyok vele, hogy nem érne meg nekem annyit... :DDD A Realme X2 Pro-ra fáj a fogam, de az meg már más ligában játszik.

Samsung Galaxy S23+

(#24691) Szevi válasza AttilaMvh (#24684) üzenetére


Szevi
tag

Megnéztem, alapból SBC-n van. Xiaomi hangszóróval rögtön működött. Amire nem sikerült átküldeni az egy sony. Még gyúrok majd vele, de csak este tudok. Köszi!

(#24692) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyerekek megjött a NOHON aksi és kicseréltem egyből pedig még sose csináltam ilyet. :D Többször úgy voltam vele, hogy elviszem a közeli mobiloshoz ahol tudom, hogy cserélnek aksikat de végül sikerült. 56%-on van úgyhogy nem akarom tölteni majd kiderül jobban bírja-e, inkább attól félek, hogy nehogy bumm legyen. :D Bár az aksi hőmérsékletét folyamatosan látom de akkor is... amúgy a gyári aksin 2018.06.11-es dátum van, én úgy emlékeztem, hogy régebben vettem a telót... éppen ezért megtartom a gyári aksit is aztán majd meglátjuk.

Thanos was right.

(#24693) dugo_ válasza Narxis (#24692) üzenetére


dugo_
veterán

Milyen eszközökkel és melyik leírás/videó alapján szedted szét a telót?

(#24694) Narxis válasza dugo_ (#24693) üzenetére


Narxis
nagyúr

Youtube: [link] bár alul a microusb részt felesleges kiszedni. Inkább ez alapján csináltam [link] le kell görgetni majdnem legaljára, ott vannak képek lépésről lépésre. Az eszközök az aksi mellé voltak csomagolva, csavarhúzó, műanyag kipattintó meg még pár dolog de én csak a műanyag kipattintót használtam, csavarhúzóm volt jobb. Vannak azért buktatók mert a ragasztószalagot amit a videóban szépen felcsavar a csavarhúzóra, nekem csak abból az egyiket sikerült, másik beleszakadt, ujjlenyomatolvasót se mertem teljesen kiszedni mert nem akarta elengedni a másik vége és nem is így nézett ki mint a képen, fekete volt az a része is de így is hozzáfértem a csavarhoz. Szóval képeken egyszerűnek tűnik de aki nem gyakorlott az belefut olyanba, hogy a házat baromi nehéz leszedni mert félsz nehogy eltörj valamit, visszarakásnál meg nem figyeltem, hogy nem jól állnak a gombok így újra le kellett szednem, nem is pattan vissza teljesen a hátlap a gombok felől ha nem jól állnak...

Thanos was right.

(#24695) dugo_ válasza Narxis (#24694) üzenetére


dugo_
veterán

Köszi, ez egyáltalán nem vészes. Jobban féltem az egyben lepattintható hátlap miatt, de ennél szinte csak bonyolultabban szerelhető telefonjaim voltak. :D

Egyelőre nincs mit cserélni, de ha lesz, akkor legalább neki merek állni.

A múltkori töltési mizériát megoldotta a batterystat törlése, illetve a figyelmesebb bedugás, azóta nem jött elő. Fontos, de elhallgatott részlet volt, hogy évek óta megfordítható micro B-t használok, lehet ez túl érzékeny a bedugás szögére.

(#24696) NB2 válasza mAtech (#24689) üzenetére


NB2
aktív tag

Nekem ne köszönd, mert én nem segítettem neked semmit :)
Én piszkosul ki vagyok az ilyenen akadva, hogy ennyire lehúzzák az embert. Nekem ne akarja senki bemesélni, hogy 2 éves telót ennyiért kell adni. Ennyi pénzért eustockon kapsz 8T is és az legalább frissebb.

(#24697) kidnou válasza NB2 (#24696) üzenetére


kidnou
senior tag

Eustock már rég nem árul magánszemélynek

(#24698) NB2 válasza kidnou (#24697) üzenetére


NB2
aktív tag

tudom, de most azt nem tudhatom, hogy meg tudja-e oldani
ha igen, akkor simaliba

(#24699) Lacafaja


Lacafaja
csendes újonc

Sziasztok, van egy probléma a telefonommal. Minden féle előzmény, használat, vagy munka folyamat nélkül hang jelzéseket add ki. Rövid hang ez, két csippanás, vagy tingting elés amihez hasonlítani tudom. Ha megnézem semmi értesítés sehol. Sem az értesítő sávban, sem a csevegő appokban sehol. Aztán feloldott állapotban is csinálja néhányszor. Utána kb fél napig semmi. Éjszakára kikapcsolom a mobilnetet et, wifit, de ekkor is csinálja,ha olyanja van.... Máshol javasolták a Google asszisztens, és ambinet kikapcsolasat ez megtörtént, de változás nincs. Tud valaki segíteni?

(#24700) Viktor0610 válasza Lacafaja (#24699) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telepítsd fel a MIUI Hidden Settings appot. Abban van notification log menü, ott látod az összes értesítést. Azt az appot kell ellenőrizned.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.