- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Klaus Duran: Youtube AI szinkron
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.
Aktív témák
-
Gyusza91
csendes tag
Milyen szögben érdemes az M103-at beforgatni, hogy nehezebben lőjék keresztül?
-
Paul119
addikt
Victory!
Battle: Sand River 2012. június 20. 15:23:50
Vehicle: PzKpfw V Panther
Experience received: 1 228
Credits received: 32 220
Battle Achievements: Sniper, Mastery Badge: "Ace Tanker"
nem prémiumos kör -
Fel
addikt
Ez a T30 tényleg ennyire jó volt..?
Vehicle Model Changes and Rebalance:
Т30:
- turning speed reduced by 2 degrees per second;
- 105mm AT Gun T5E1 gun reloading time increased from 7.8 to 8.2 sec;
- 120mm AT Gun T53 gun reloading time increased from 7.8 to 8.2 sec;
- 155mm AT Gun T7 gun reloading time increased from 20 to 20.3 sec;
- 155mm AT Gun T7 gun aiming time increased by 0.1 sec;
- influence of turret rotation on gun dispersion increased on 20%.És ezt hogy kell érteni? Függőleges kitéríthetősgre kapott +/-3°-ot?
KV-4:
- Angles of vertical aiming of 107 mm ZIS-24 gun on top turret increased by 6 degrees. -
diegho
nagyúr
Na egy újabb érdekes Batchat kör (xp nem sok, de tanulságos), az elején beszélgettem azért álltam meg a töltésen többször is, de van ott egy szitu, amikor ki vagyok tárazva és egy rakás tank jön rám, na ott őszintén mondja meg mindenki, mennyi esélyt látott arra, hogy én azt túlélem? [link]
-
Snakeiboy
aktív tag
Sziasztok, Valakinek valami jo kis tank skin gyujtemeny German tankokra? Egyszer lattam linkelve valakitol Tigris 2esre egy gyonyoru skint, sotetzold festessel es az agyucsovon feher kis csikok egymas melett. Tudna valaki segiteni abban hogy hol talalom ezeket? Elore is koszonom
-
diegho
nagyúr
Azért a f*ckchat is adja még:
Victory!
Battle: Karelia 2012. június 20. 14:47:42
Vehicle: Bat Chatillon 25 t
Experience received: 2 061
Credits received: 68 617
Battle Achievements: Sniper, Top Gunmondjuk nem szeretem, de kelleni fog 10-esen, ezért szépen rárakok egy 100k-t mire 10-es lesz, hogy legyen miből fejleszteni.
-
jahrn
senior tag
válasz
[HUN]Dani #4689 üzenetére
Nem igazan szep, mivel az ellenfelek nalam gyengebbek voltak.
Anno amikor elkezdem M4-el garazdalkodni nagyobb moka volt, rovid 105mm-el zuztam es majdhogynem mindegy volt milyen csataba kerulok. A HE nerf ota marad a 75mm hasznalata, azota az eff sem olyan jo vele - 1500 ala esett mig a PzIV stabilan 1500 folott van.
De mindettol fuggetlenul nagyobb moka mint a PzIV, es igazabol csak ez szamit. -
jahrn
senior tag
Hamar M4, topdog slaughter fest LINK
Mondjuk erdekes h keptelen vagyok atlepni a 9 kill hatart...Es igazat kell adnom, M4 talan a tier 5 legnagyobb fun faktor-javal rendelkezo badogdoboza.
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
[HUN]Dani #4666 üzenetére
Nekem az egyik nagy kedvencem volt a sima M4 Sherman, az első volt amivel 100%-ra fejlesztettem a legénységet mert élvezet volt vele játszani. Szerintem a saját szintjén a lehető legjobb med tank. A KV-t is simán lyukasztja és nagyon csúnya találatokat lehet bevinni vele (főleg a 105mm-es csővel ami egyébként még az M4A3E8-on is egész jól teljesít). Ráadásul a random generátor is sokszor teszi olyan csatába ahol a felső 5 legjobb tank között van, szóval bőven lehet vele érvényesülni.
-
Paul119
addikt
jó lassan jön a 7.4
-
fsb1000
nagyúr
válasz
Arpee78 #4675 üzenetére
Lottóznod kéne, ha volt egymás után 10db nulla.....
----Más: Eddig nem szerettem artyzni, csak a kötelező tanulási folyamat miatt használtam ezt a harcjármű osztályt.
Egy ideje azzal rontom a statom, hogy kipróbálom az alacsony tierű tankokat és az artykat is, mert az acc fejlesztéskor ezeket átléptem. Így lett az M37 az első olyan arty amivel nem csak kötelező köröket futottam, hanem kimondottan jó és élvezhető csatákban voltam vele.
Lehet ebben segít a mozgékonysága és a löveg extrém nagy horizontális kitéríthetősége. Az adatok szerint a 105-ös Howitzernek 410 az átlagos sebzése, de nagyobb tankokat csak 120 körül sebzi.
A másik jelölt t3 tankszinten a SU-26 volt, de azzal sokkal gyengébben muzsikálok és nem jó vele játszani. De... jártam olyan században ahol 6db T-28 mellet 5db SU-26 volt. Főleg bázist védtek az artyk, de azt nagyon hatékonyan. Ezen a szinten (max. t4 tank) azért lehet jobb a SU-26, mert nagyobb a penje, mint az M37-esé, és ha áthatolót sikerül lőni vele, akkor 200 körüli sebzést okoz.Korábban vettem a t6 századozáshoz egy francia prém Önjáró löveget is, de senkinek sem ajánlom. Ez volt a legrosszab beruházásom a Wot-ban. Igaz ezzel is kellemes artyzni, de a Grille fullra fejlesztve sokkal hatékonyabb.
-
Antonius1978
addikt
De mi van, ha az egész csapatban mindenkinek megvolt ez a pár hatástalan lövés és pont ezért nem fogyott el az ellen. (Szinte biztos vagyok benne, hogy az igen piros csapatoktól elszenvedett megszégyenítő vereségek jó részének hatterében ilyen anomáliák állnak, [másik részében persze benne lehet az elbízzuk magunkat effekt és olyan megmozdulásokat követünk el amiket egyébként nem szoktunk])
Valoszinuleg ebben rejlik az, amikor egy jobb osszetetelu csapat kikap egy gyengebbtol, mondjuk rafoghato meg kulonfele harcaszati bakikra is.
HUN-Dani : az M7-es tank egesz jo, en kedveltem (amugy a penzszorzoja is nagyon jo, 1.1), a gyors agyuval lehet szorakozni, de ha magasabb tierbe tesz, akkor mar gazosabb a helyzet.
-
vhw
addikt
válasz
Arpee78 #4675 üzenetére
A jobb megkülönböztethetőség kedvéért szokták micro-mausnak is hívni (szal igen, arra az ex-francia szutyokra
)
De ahogy a Mausnak is sok kellemetlenséget okoznak az új high pen ágyúk, úgy a kis francia sem a régi már... (nem lehet a mező közepére kiállva steel wall + top gun medálokat gyűjteni, mint anno a bétában) -
Arpee78
senior tag
válasz
fsb1000 #4656 üzenetére
Nem használom már a WOT loggert. Készítettem egy random sorozatot(sok 0 és 1 libreoffice-ban), nem érzek különbséget ez és a WOT nyertes-vesztes sorozat mintázata között. Úgy, hogy nem látom szemmel a WOT-os mintát.
A minimaus a valódi Maus előtti tank vagy az a tier 2-es S735 akármi?
-
jahrn
senior tag
No itt van tolem is egy M103 replay LINK
Igazabol a sajat teljesitmenyem nem volt nagy szam, elegge kedvetlenul jatszottam. De erdemes megnezni a csapat VK45A-jat, kifejezetten tetszett ahogy nyomta. Kar h replay-nal nem lehet atugrani masik tankra -
vhw
addikt
Nekem is megvan a Churchill, de egy normál T5 elit heavy tank csúnyán elbánik vele így is (már ha jó játékos ül benne) Sőt ezek a tankok még a 6-7es tankokat is jó eséllyel tudják sebezni, ugyanez a Churchill-re már nem teljesen igaz.
Jó az a 110 pen, sok mindent átvisz, de az ágyú pontossága nem az igazi (100as legénység + rammer már olyan gyorsan lő, hogy nem szűkül össze a célzókör mire betölt, így csak közeli célpontot lehet vele sorozni) Illetve van egy olyan kellemetlen tulajdonsága az alacsonyabb kaliberű ágyúknak, hogy hiába van meg a szükséges pen, a jó célzás mégis 0 dmg criticalokat dobál.Röviden azért állítottam, hogy "nincs sehol" mert a többi T5 heavyhez képest gyengébb (főleg magasabb szintű tankok ellenében) így meg is érdemli a kellemesebb MM beosztást.
krisss93: bár sosem mentem T14-el,
- de szerintem az effektív páncélja jobb a gyakorlatban (a churchi 176os frontja csak egy kb 30x50cm-es területű lemezre értendő a frontján a géppuska körüli láthatóan vaskosabb részre, szóval ez az érték ne tévesszen meg senkit. Továbbá a tornya elég szép weakspot, arról nem nagyon fog pattogni semmi, a T14-é gömbölyűbb vastagabb is) És szerintem a T14 frontja beforgatva jobban működhet mint a másiké.
- Ami a méreteket illeti, sztem a Churchill ismét csak hátrányban van; nagyobb, magasabb
- Az ágyú már nem egyértelmű, jobb pen-kis dmg vs gyengébb pen-nagyobb dmg. A T14 élvezi az amerikai tankokra jellemző jó ágyúkitéríthetőséget is. (egyébként ki lehet próbálni az ágyúkat más tankokon, hogy kb mire képesek; a Churchill-éhez igen hasonló az M7 med tank QF 6fontos ágyúja, a T14-é pedig ugyanezen a tankon avagy az M4 sherman-re is rakható stock 75ös)
- Adatokra hagyatkozva a T14 mozgékonysága is jobb
- A Churchill igen érzékeny az arty találatokra, nem tudom a T14 hogy viseli.Szempont lehet még, hogy kinek melyik tetszik, avagy hogy az egyik egy létező sorozatgyártott, frontot megjárt tank, míg a másik csak prototípus fázist ért el.
-
InHell
senior tag
Én ezzel nem voltam tisztában, csak konstatáltam, hogy érdekes módon a prémium tankommal az esetek többségében 4-5 ellenfelet mindig leölök, mert tudom őket sebezni, a "sima" tankokkal meg szenvedni kell egy eredményes körért. Nyilván amiatt van ez, hogy donálj aranyat a "könnyebben" szerzett XP-t átváltani felhasználható XP-re.
-
Met
nagyúr
válasz
Flatron710 #4664 üzenetére
Nézőpont kérdése, nekik működik ha átmennek és becapelnek, neked nem működik ha egyedül megdöglesz a városban.
-
mozesapo
tag
válasz
Flatron710 #4664 üzenetére
Csak akkor blitzattack, ha nem állnak meg a dombtetőn hanem mennek tovább, addig meg lemming train.
-
Flatron710
tag
Ismeretterjesztő rovatunk következik! A játékosok többsége a képen látható elhelyezkedést - hibásan - "leming train-nek" nevezi! Felhomályosítok mindenkit - ahogy ma azt velem tették - hogy ez a:
"Blitzattack"
és mindig működik!
4 kill után elbuktam a városban...
-
tank1
tag
válasz
[HUN]Dani #4650 üzenetére
Hehehe. Tegnap egy Su85 lőtt ki szemből. E100-zal nyomultam. Igaz, alig volt már hp-m. Ettől függetlenül nem hittem a szememnek. Szerintem platoonban nyomhatta, mert semmi keresnivalója nem volt tier10 csatában. Szégyenemben asztal alá bújtam.
#4661: De azok a bénázó tankok nem voltak meghatározó pozícióban a térképen. Míg a vesztes csapat bénázó néhány tankja kulcspozícióban volt a térképen. Pl. Átosont ott egy t50 és levadászta az artykat és máris ugrott a menet.
-
fsb1000
nagyúr
Ez egy nagyon szép egyéni teljesítmény. Ez a replay tetszett és oktató filmek is jó.
Azt hiszem látom benne azokat az apróságokat amiket egy átlágos játékos (magamat is beleértve) másképp tenne, vagy elhibázna.krisss93 : Én a Churchill-t választanám.
(#4659) tank1 : Nézd vissza saját replayeket. A győztes csatákban is legalább annyiszor rosszul cselekszik pár tank, csak mivel győzelem a vége, nem gondoljuk hogy azon múlt a csata kimenetele.
-
[HUN]Dani
őstag
Igen, ez benne van, de akkor is szét lehet idegesíteni az embert amikor mögé mászol és ő csak forog és forog, de minden hiába, mert mire odafordítja a tornyát már régen halott.
Velem is csináltak már ilyet nem is egyszer és tényleg nagyon idegesítő. Többek között ez tetszik benne a legjobban. Gyorsaság, remek átütés és sebzés viszont valóban cserébe kevesebb páncél.
Mit gondolsz melyik nemzetnél érdemes elkezdeni egy med ágat? Nézegettem őket, de nem igazán tudtam dönteni.tank1: Az is elég gyakori, hogy belép a csatába top tankként és kezdőn afkzik.. Pont ma volt egy menetem ahol IS4 és IS7 is afk volt egész végig..
-
tank1
tag
Nekem van egy féláron vásárolt Churchillem. Nem érzem azt, hogy sehol sem lenne egy tier5 "normál" tankhoz képest. Kétezer felett van az eff. értéke vele. Persze ehhez kellett az is, hogy szinte csak tier5 csatákban nyomulok vele.
#4652: A prémiumos játékosok is futnak zsinórban több vesztes csatát. Ha manipulálnák, akkor az ő kedvük elmehet a játéktól és ugrik a zsozsó. Az ember megjegyzi, ha több vesztes csatát kell elszenvednie. A nyertes szériát gyorsabban felejti. Rengeteg csata azon megy el, hogy a csapat számára fontos pár tank döntő helyzetben rosszul cselekszik és gyakorlatilag elúszik a csata.
-
fsb1000
nagyúr
válasz
Arpee78 #4641 üzenetére
Wot loggerrel lehet nézni a mintát.
Már 100-as intervallumban is jól látszik a sorozatok megjelenése, főleg akkor ha naponta (kilépés nélkül) 50+ csatát játszik valaki.
Mióta kevesebbet játszom ( napi 5-20) vagy kilépegetek már ritkábbak a furcsa sorozatok.----
InHell, ahogy már írták a legtöbb prém tanknak kedvezőbb a besorolása, ez azt jelenti hogy az azonos szintű tankhoz képest eggyel alacsonyabb a max. csataszintje. Ezért gyakrabban is kerül alacsony csatszintre.
Ezt kompenzálandó általában gyengébb "harcértékűek", mint az azonos szintű tankok, kivéve 1-2 nagyon OP prémtankot, de azoknál az MM besorolás extra szórzóval veszi figyelembe öket, illetve mindkét oldalra egyenlő számút pakol.
Pl. minimaus 2,2 t2-es light tankkal ér fel az MM szerint, bár a játékban alig jobb a H35-nél. -
diegho
nagyúr
válasz
[HUN]Dani #4654 üzenetére
Med-el a legjobb játszani, de itt nincs olyan, hogy hozol egy rossz döntést és kijössz belőle akár sérülés nélkül, nincs armor ami megment, mint pl egy heavy-ben. Ebben a körben is beakadtam a roncsba, vártam amíg lő az IS-4 (szemből kevesebb amorack sérülést kapok, mint oldalról, no meg nem akartam elé láncolódni keresztben, így a T110 is tudta lőni) sebzett is és utána mentem csak mögé.
-
[HUN]Dani
őstag
Nagyon brutális. Ezek miatt a replayek miatt muszáj nekem is beújítanom valami med tankot.
Más: A 0.7.4-es verziót a 0.7.5-ös követni majd, melynek megjelenése várhatóan július vagy augusztus hónapra tehető és a következő fő újításokat tartalmazza majd. Ezek szerint akkor még ebben a hónapban, esetleg jövő hónap elején jöhetne a 7.4, legalább is reménykedem benne.
(forrás:katt)
-
diegho
nagyúr
Sok volt a Patton-os replay, itt egy T-54es is: [link]
Victory!
Battle: Cliff 2012. június 20. 10:48:18
Vehicle: T-54
Experience received: 4 868 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 103 107
Battle Achievements: Confederate, Top Gunóóó és most nézem ez volt a 15000. köröm, méltón jubiláltam úgy érzem (de még így sem xp rekord T-54-el, sőt kreditben is volt már több)
Még egy szösszenet. Amikor elkezdtem összeszedni az xp-t a T-62A-ra, akkor reseteltem a személyzetet (nem goldért) most benne van 196928xp, ekkor váltottam skilleket és felszerelést is. Az átlag xp-m 1034 volt, átlag sebzés 2220, csata szám 1000 körül, jelenleg 1054 az átlag xp-m 2280 az átlag sebzésem és 1120 csatám van. Elég komoly ugrás ez 120 csata alatt az 1000 csatás átlagról, most totálisan úgy van felszerelve a tank, mint emu kollégának, azokat a skilleket adtam, amiket ő javasolt.
-
fsb1000
nagyúr
Az én elképzelésem szerint pont azért, amiért írod. A profit miatt és a játékosszám szinten tartása miatt. Valószínüleg kielemezték hogy így lehet megtartani a legtöbb (fizető és nemfizető) játékost. Ez nem szívatás, hanem épp kedvezmény a többségben lévő gyenge játékosok számára.
Természetesen ez csak egy babona... de abban biztos lehetsz hogy semmilyen matematikai módszerrel nem magyarázható a vereség vagy győzelmi csaták sokak által megtapasztalt sorozata.
Ha készítesz egy egybites random generátort, akkor szökőévenként 1x fog olyat produkálni, hogy 100 elemű eredményhalmazon belül két olyan sorozat is lesz ahol 10-15 nulla vagy egyes van egymás mellett.Ebből lehet gondolni, hogy a WG-nél vagy a játékosoknál van valamilyen mechanizmus, amely az elvárható "természetes eloszlást" megváltoztatja és nyerő vagy vereség szériákat produkál az egyes játékosok szintjén.
-
Timyyy
őstag
Ezzel csak egyet tudok érteni.
Szakaszban is elég kellemetlen amikor 50 méterre állok egy tanktól aki pl a társamat gyepálja és a következő lövéstől meghal - de az ellenfélnek is már 1 lövéses hp-ja van. Mondom hogy kilövöm és akkor túléljük... ciritcal 0 dmg... és kilövi a társam.
Marha jó érzéstényleg...........
Csapat szinten szerintem teljesen egyértelműen úgy lehet a vesztés oka, ahogy leírtad. -
InHell
senior tag
Én szerintem az nem véletlen, hogy pl. a T14-es premium tankommal 250 csatából még egyszer sem játszottam VII-es szintű tankok ellen, 10 ből 8 esetben pedig még VI-os ellenfél sincs.
Korábban említett VK3601-el pedig soha nem fordult még elő, hogy "csak" max. VI-os ellent kapok, hanem minimum két IX, sőt sokszor még X-est is.
Ugyanez a helyzet most a tegnap megvásárolt Tigerrel is.
10 meccsből 8-szor zsinórban kikaptam, egyelőre még nem tudtam rajta sokmindent fejleszteni pénz és XP hiányában, így elég lassú és keveset, inkább úgy mondanám "nullát" sebez.
10 meccsből 8-szor kaptam 3-4 Tier X-es enemyt. Mondanom sem kell, hogy nem tudom őket sebezni. meg is néztem 17 lövésből 15 találat volt az egyik meccsem után, nagyjából 0 dmg-et osztottam ki, és kaptam vagy 200XP-t..
10 meccs után a 100k pénzből most van kb. 50k.. Pedig nem rusholok előre általában utolsók között halok meg, szóval lehet elment a kedvem megint ettől a játéktól egy időre. -
fsb1000
nagyúr
válasz
GrooveHero #4618 üzenetére
Bocsi. akkor tévedtem... illetve rosszul emléxem. Ketten voltak erről a fórumról, akik 2-3 hét után kiléptek. De nem ez volt a főtéma, kár is volt megjegyezzem.
Még egyszer elnézést, hogy rosszul emlékeztem.
-
vhw
addikt
Azért ha nem is lehet egyértelműen és bizonyítétokkal megdönthetetlenül alátámasztani, de olykor tényleg van olyan érzése az embernek, hogy valami nincs rendben.
Nem olyan régen én küldtem a meghívót diegho-nak szakaszozáshoz (általában fordítva szokott lenni) folyamatosan buktuk a csatákat, pedig nem felejtettünk el játszani. 8-10 csata után meguntuk, szakasz bontás és ő küldte a meghívót, ezután hirtelen mintha megszakadt volna a bukás sorozat. érdekes volt... (egyébként neki van prem nekem nincs)Aztán a másik alkalommal ismét összefutottunk, én már aznap mentem 1-2 csatát semmi különös, volt bukta is győzelem is. Elindult a szakasz, 9 csatát buktunk egyhuzamban (a csaták között volt hogy egyszer ~20 percre dolgom akadt, ezalatt ő egyedül játszott azt mondta beakadt pár győztes csata, mikor visszatértem folytatódtak a bukták)
"A tapasztalt játékosok is futnak gyenge köröket. Minap Diegho fórumtársunk pukkant el egy csatában elsőként, nulla sebzést kiosztva. A csapat többi része beleértve magamat is siralmas teljesítményt nyújtott. Ilyen eset is van."
Nem lehet az ilyen "siralmas" teljesítmények hátterében olyan dolgok állnak mint az indokolatlan lepattanók, átlag alatti és minimum sebzések, célpontot egyáltalán meg sem közelítő lövedékek, gyanús ammorack találatok stb.? Ami lehet egy-egy embernek nem tűnik fel, egész csata alatt volt 1-2 lepattanója/0 dmg crit-je. Mit számít? - előfordul, gondolja... De mi van, ha az egész csapatban mindenkinek megvolt ez a pár hatástalan lövés és pont ezért nem fogyott el az ellen. (Szinte biztos vagyok benne, hogy az igen piros csapatoktól elszenvedett megszégyenítő vereségek jó részének hatterében ilyen anomáliák állnak, [másik részében persze benne lehet az elbízzuk magunkat effekt és olyan megmozdulásokat követünk el amiket egyébként nem szoktunk])
-
Szerzett tapasztalat: 1 164
Szerzett kredit: 42 548
Csatában elért Achievement: Kiváló soför jelvény: I. osztály, Elit lövész, Acélfalkezd tetszeni az e75
bár ez idegesítő:
A lőszerek E-75 járművön sikeresen pótolva. Elköltöttél kredit: 26 780 -.- -
Werewolf20
tag
Miért tenne ilyet? Gondolj bele kicsit....Szopóágra tesz...pattogsz...stb, hát akkor egy kis prémium, egy kis gold ammo, jussak csak tovább ezen a szar tankon...és már megy is a gold ezerrel...hidd el nem szórakozásból teszi, minden mögött a pénz van...egy dolog van amit a WG nem a pénz miatt tesz, mégpedig a savanyú a szőlő effektus, németek a háborúba....most a ruszkik alá kell tenni őket. Nem-nem mondom hogy a németek szarok és op orosz, de érezhető hogy nem egyenlő a két oldal. Tier-ekre leosztva éreztetik hogy egy német tankosnak többet kell skillt beleraknia, hogy elérje az orosz tank szintet....de véghezvihető csak több skill kell és odafigyelés.
-
Arpee78
senior tag
válasz
fsb1000 #4617 üzenetére
Majdnem az egész hozzászólásoddal egyetértek, tehát +1. Amivel nem: ""hiszem" a WG piszkálja a random faktorokat és gyakran szívóágra helyez." Nem WG-t védek, nem kell félreérteni.
A "szívóágak" hossza tapasztalatom szerint 10-20 csata max, ez statisztikailag belefér(het) a több ezer csata alatt. Mégis milyen mintázatot várnál? /egy vereség, egy győzelem, egy vereség, egy győzelem, .../ 10k csata és 50% win rate alatt?
A szívóágak hossza és gyakorisága hasonló mint pozitív megfelelőjének. Annak mi a neve?
Egy tanknál 100-200 csata alatt jól kiegyenlítődnek ezek a rendkívüli sorozatok, 1000 csata után szinte nyoma sincs.
Tudomásom szerint(nem vagyok programozó) nincs tökéletes véletlen szám algoritmus a számítógépes világban, ez beleszámíthat.
Egyébként hol lenne érdeke a WG-nek ez a manipuláció?
"TK-zók, meg a chethuszárok, a mindent jól megmondok és másokat minden csatában noobozók, retartáltozók." Ha túlzásba viszik, akkor én viszont inzultálok, provokálok. Sőt TK-zok ha nincs hatással a csata kimenetelére és közel van a páciens (eddig csak 1 ilyen volt).
Rühellem az ilyen beképzelt, nagyarcú nyomoroncokat. Állítólag ő a leg, leg, leg: Marmist -
KaLeun
senior tag
Tegnap elég jól ment, nagyjából kiegyensúlyozott csapatok voltak és majdnem végig nyertem...
Az elején és a végén amikor átfordult a "szerencsém", akkor jöttek az érdekes csapatok. Az xvm szerint ilyenkor van 20% alatt vagy 80% felett a nyerési esély.
Ez azt jelenti, hogy az elején (80+%-os nyerési esély) játszottam olyan csapatok ellen, akik mind pirosak voltak, 400-800-as eff értékkel és még volt náluk 3 db. 900-as sárga effes játékos. Ezzel szemben nálunk 1-2 sárga embert kivéve mindenki zöld volt.
Amikor fordult a szerencsém akkor én voltam a csupa piros közt. Ezek a változások valahogy túl rendszeresek ahhoz, hogy véletlenek legyenek. Persze itt nem is csak az eff az érdekes, hanem a lejátszott csaták száma is. Vagyis nálunk mindenki 10k környéki vagy a feletti veterán, szemben a pár ezer csatás zöldfülűekkel.
Kicsit túl nagy véletlen ez, hogy csaták és a teljesítmény alapján is teljesen egymás ellentéte a két csapat. Tehát az MM tuti, hogy tud a zöldfülűek és a veteránok közt különbséget tenni. Így lehetséges lenne az, hogy a veteránoknak nem kellene a noobok közt szopni.. De mint vmelyik Q&A-ben is volt, nem is akarnak ilyet.
-
emre
veterán
-
Antonius1978
addikt
válasz
Patrick76496 #4628 üzenetére
Az arany nem rossz, de csak azert, mert szerencsem volt
Maskepp altalaban elso lovesre loszerrekesz serules
Ha jol emlekszem idaig egyetlen egyszer fordult elo, hogy az IS-nek felrobbantottak a loszerrekeszet, viszont mar vagy 10-20-x felgyult, az teny.
A KV-3-nal meg nem vagyok biztos, de mintha ott is elofordult volna. -
diegho
nagyúr
-
tank1
tag
válasz
fsb1000 #4617 üzenetére
Én meg úgy, hogy a WG egy csapatba rakta a szivóágasokat és fű alatt 25%-al rontotta a találati arányunkat, rontotta 30%-al a pattogásunk és a sebzés mértéke sem éri el az átlagost.
Miért tenne ilyet? Profitorientált vállalkozás. Ha szívatja az ügyfeleit szórakozásból, az ártalmas a nokiás doboz tartalmára.
#4623: vagy egyszeruen csak olyan jatekosokrol van szo, akik roppant hamar elertek a 9-10-es szintet semmifele tapasztalat megszerzese nelkul ?!
A tapasztalt játékosok is futnak gyenge köröket. Minap Diegho fórumtársunk pukkant el egy csatában elsőként, nulla sebzést kiosztva. A csapat többi része beleértve magamat is siralmas teljesítményt nyújtott. Ilyen eset is van.
-
Patrick76496
őstag
válasz
Patrick76496 #4628 üzenetére
*szeret pattanni a tornya, hülye telóm beleszól, hogy mit írjak
-
vhw
addikt
válasz
-vitya- #4626 üzenetére
A spoiler részben ezzel egészül ki;
"According to Storm:- The game has a 10-caliber rule for each round - the server "erases" the shell after it flies the distance equal to 10 calibers after the "test condition" is met.
- Currently, this rule is applied on impact. E.g. if you hit a track, the shell can disappear before it ever flies for long enough to hit the hull (depending on the flight path).
- The way the rule was supposed to have applied is to "turn on" only after a penetrating hit that reduces tank HP. In other words, not after hitting the tracks, but after actually penetrating the hull behind the tracks.
You can imagine how many non-damaging penetrating hits could be the result of this little bug."
Szóval ezután remélhetőleg eltűnnek a csak láncot leverő, de sebzést nem okozó találatok (persze hacsak nem kifejezetten olyan szögben találnak, hogy a lövés csak a láncot-görgőket érik és semmiképp nem találhatnák el magát a páncéltestet)
-
Burgonya1
csendes tag
válasz
GrooveHero #4618 üzenetére
Magam védelmében annyit szólnék, hogy amíg nem kezdődik a csata én nem vagyok benn a játékban, mert nem szívesen nézem ahogy ketyeg az óra 30-tól lefele (úgyis elsők közt töltök be). Ráadásul nem nagyon szeretek magyarul csevegni, mert a lengyel/cseh/német/bármimás duma is eléggé idegesít, és ahogy észrevettem a játékosok nagy számát is. Az meg, hogy valaki nem írja be, hogy 'good luck, have fun'... Hát szerintem amíg randomot játszunk, addig úgyis marhára mindegy. 1. percben már látni lehet, hogy nyerünk-e vagy nem.
-
-vitya-
őstag
Tegnap ismét kemény voltam a KV-13-al, de az egyik csatában 1vs1-ben majdnem kinyírtam egy KV5-öt, már csak 250 HP-ja maradt, erre bemákolt egy 850HPs ammor rack-et ellenem... Wazz, KV-13ban még nem volt ammo rack-em... :-(
-
Patrick76496
őstag
válasz
Antonius1978 #4620 üzenetére
Az nem olyan rossz arány.
Én az IS-2-ről azt vettem észre, hogy rohadt könnyen gyullad, és szeret áttörni a tornya. Múltkor az ellenség oldalán voltunk El Halluf-ön egy másik IS-sel, én egy szikla mögött, a másik IS kicsit hátrébb. Az én sziklámtól előre kicsit van még egy szikla, a mögött egy KV-3, az én sziklák másik oldalán egy T20. Lövöm a KV-3-mat kibújkálva, egyszer kigyújt, visszamegyek, elalszik a tűz, jön a T20 felém (nemtudom mit csinált vele a másik IS) az is kigyújt. Annyi nekem
Másik ugyanezen a mapon, csak a másik oldalról indultunk, megyünk fel támadni, KV-3 szemből ammo rackel. Konyec. Ez olyan, mint amikor én ammo rackeltem és kilőttem egy lövésből full HP-ról az ezerhármas KV-3-mat KV-1S-sel, csak ő le is csíterhekkerezett.
Más: az IS, IS-3 páros lefelé néző gun depressionje eléggé szar szvsz, a felfele mozgatással nincs semmi gond. -
Timyyy
őstag
Finally, post-7.4 crew crit chance will be reduced by 33%, i.e. "effectively to 7.3 levels".
Na erre kíváncsi leszek, mondani ugye bármit lehet.... de hogy retek szar jelenleg, az tény.
-
Antonius1978
addikt
Most mar latom hogy miert tortenik az, hogy az elso lovesre loszerrekesz serulest kapok.
Amugy jo latni, hogy a ruszki tankoknak is van kedvenc modulserules, ugye itt a loszerrekesz, a nemeteknek meg a motor
Remelem az amcsi tankoknak is megvan a kedvenc modulserulesuk, nem is ertem miert szidjatok a jatekot, hisz mint latjatok nagyon is igazsagosan van kiegyensulyozva minden
Azt eszleltem amugy, hogy a tank jobb oldala a serulekeny ilyen teren, de azt gondoltam, hogy a tornyon keresztul kaptam a loszerrekesz robbanast, ezutan csak a tank jobb oldalat mutatomUI : nekem volt hogy a Ferdivel szembol a tornyon keresztul lottem loszerrekesz robbanast, szembol a bal oldalon keresztul, sztem nem mondtal marhasagot, csak gondolom ritkabb.
-
emre
veterán
Ezek szerint hülyeséget mondtam, de én még IS3-as torony lövéssel nem csináltam blow up-ot.
-
Antonius1978
addikt
válasz
GrooveHero #4611 üzenetére
Igy jartam en is a tegnap, IS-3-al, 2 felderitovel, 1 Pz-4-el egy 3-as Type szakasz, + 2 6-os szintu neheztank ellen.Az egyik 6-os nehezet kilottem, 2 Type-be sebeztem, de utanna korbevettek es szetkaptak.
Amikor meg 9-10-es szintre rak (itt sok nem mulik rajtam az teny), akkor mindig azt a csapatot fogom ki, akik veszitenek...nem tudom miert van ez...vagy rosszul helyezkedunk, vagy egyaltalan nem is tudjak hogy hova kellene helyezkedni nehez tankkal (igaz en sem vagyok szaki ezen a teren, minel elobb ra kell terjek a forumtarsak lejatszott koreinek visszanezesere), vagy egyszeruen csak olyan jatekosokrol van szo, akik roppant hamar elertek a 9-10-es szintet semmifele tapasztalat megszerzese nelkul ?!
Mindenesetre nagyon felcukkol a sorozatos vereseg erzese...(ugyanezt ereztem a Ferdivel meg JT-vel, mar hosszu ideje nem is jatszom veluk), szerencsere sikerult menjek par jo kort a kis kedvencemmel a KV-13-al. -
emre
veterán
válasz
Antonius1978 #4620 üzenetére
tuti nem a torony miatt
-
vhw
addikt
Némi hír a 0.7.4 patchről; link
Pár dolgot visszavesznek.
-
sutyi^
senior tag
Gyerekek... mi lenne ha privátban fröcsögnétek? Kösz.
-
GrooveHero
addikt
válasz
fsb1000 #4617 üzenetére
Kacag a májam
Én a HUNS-ban? (És most sűrű elnézést az aktív klántagoktól, mg akik voltak, vagy lesznek)
De...ne nevettess már...semmi bajom a HUNS-szal, félre ne érts, semmi flémháború, meg megint ez ilyen klán, ez meg olyan, de ha zsinórban, még egyszer kihangsúlyozom, hogy ZSINÓRBAN egymás után 3x kerülök be egy olyan random csatában, ahol a másik oldalon, vagyis a pirosaknál 1 db 3-as HUNS platoon van, akik hogy, hogynem, elfelejtettek köszönni, miután biztos nem értettték azt a szót, hogy hali, meg hogy cső. Na, nekem a HUNS már itt elvágta magát. Nem alkotok egy teljes klánról véleményt 3 kis tirpákról, akik azt gondolják, hogy ők a "magyar elit...pfe....há hogyne...khm...na mindegy...szóval azért sem alkotok, mert van közöttük egy-két olyan ember, akit ismerek, és ők ennek a 3-asnak az abszolut ellentétei.
Szóval dióhélyban, nem voltam és nem is leszek SOHA HUNS-os, és nem azért mert én olyan prő lennék, csak szimplán(általánosságban) tele lett a tököm, ilyen szép magyarsággal a magyar mentalitással. Külföldön tudod kicsit más a helyzet, ott megbecsülik a magyar embert, és nap mint nap azt hallom, hogy hú, Magyarorsztág? ott már voltam, milyen szép hely, ha tehetem, megyek legközelebb is. És a klán testvérklánjai, FILO, TAC, EES, -SB-, FTC1-5-ig,mostmeg már a MUMMY és PTS, de sorolhatnám még... mind visszaköszön, és GL&HF-fel indulunk a csatába...
Nem holmi "magyar elit"....Mégegyszer szeretném megragadni az alkalmat, hogy a jelenlegi, leendő, esetlex ex HUNS-ostól bocsánatot kérjek, a történet nem rájuk hegyeződik ki, hanem 3, azaz 3db emberkékre, akik annyira hunszok, hogy még köszönni sem tudnak a másik magyarnak.
Ezennel a vitát lezártam, és mivel épp ugyanolyan jogom van ide írni, mint neked, ezért két választásunk van, neked is, nekem is. Írom amit akarok, ami a szivemen, az a számon, te meg ha nem tetszik nem olvasod. Ha írok vmit, akkor te meg válaszolsz, oszt ha nem tetszik, nem olvasom...és vica verza természetesen. Na jóéjt és szebb jövőt a WOT-ban mindnyájunknak -
fsb1000
nagyúr
válasz
GrooveHero #4616 üzenetére
Talán az a különbség a kettönk szemlélete között, hogy én nem vonok közvetlen párhuzamot a játékostársak szellemi szinvonala és a játékban mutatott képességei között.
Valószinűleg átlagosan játszom, ezért nem zavarnak az átlagos játékosok bénázásai, nem tartom magam überprónak, így aztán sok játékossal együtt tudok működni, közösen játszani akár szakaszban akár században.Randomban 100 meccsenként talán 2-3 olyan eset van amikor konkrétan 1 vagy 2 játékos ultrabénázása miatt a tuti győzelem elúszik, vagy úgy veszítünk, ahogy nem kellett volna. Na ilyenkor felhúzom a szemölkdököm kicsit... de kb 10x ennyire zavarnak a TK-zók, meg a chethuszárok, a mindent jól megmondok és másokat minden csatában noobozók, retartáltozók.
A sztoikus nyugalmam az sem zavarja meg, hogy "hiszem" a WG piszkálja a random faktorokat és gyakran szivóágra helyez. Te ezt úgy éled meg, hogy rajtad kivül mindenki retardált-hülye a csapatodban ezért a vereség. Én meg úgy, hogy a WG egy csapatba rakta a szivóágasokat és fű alatt 25%-al rontotta a találati arányunkat, rontotta 30%-al a pattogásunk és a sebzés mértéke sem éri el az átlagost.
---Egyébként már másnak is tanácsolták: Ha nem bírod a random szinvonalát, akkor századozzál.
Persze lehet te sem vagy alkalmas csapatjátékra, amit úgy is meg lehet magyarázni, hogy nem találtál még 1-nél több magadhoz méltót. Szóval érdemes lenne kipróbálni... bár az sem mindig diadalmenet. (ha jól emléxem ott voltál a HUNS első heteiben, csak valamiért soha nem jöttél századba, gyakorlóba) -
GrooveHero
addikt
válasz
fsb1000 #4615 üzenetére
"és a játékostársakat szellemi kvalításait lebecsülném valós vagy képzelt indokok alapján"
hát mijazúristent irjak még, hogy elmagyarázzam, amit Stieger kolléga már kifejtett(azt hiszem ő volt az még anno), hogy a játék egyik legnagyobb hibája maga a játékos. Vagy hát nem is tudom, lehet hogy veled kivételezik az MM, vagy a sebzési rendszer? amikor játszol egyedül, vagy platoonban, nálad, vagy nálatok még soha nem voltak ilyen idióták? Hogy egy újabb példát említsek, tisztelt csapattársunk rássol E-100-zal, mert ő 10-es, és neki senki ne mondja meg? És meddig rássol? Míg meg nem állítja a type E egy 1000-essel, aztán jön a többi. Te az ilyeneket minek nevezed/néd? Egy pontos megfogalmazást kérek tőled. Meg konkrétan ha már nem értesz velem egyet, akkor írd már le a pozitívumokat, amik eddig téged a játékban értek. Ide lehet érten a nyócezer ikszpés kört is, amikor egymagad megöltél mindenkit. De gondolj bele, hogy miért egyedül kellett megölnöd mindenkit? Na errről beszélek....Vagy téged abszolut nem zavarnak az ilyenek? Amikor vki szemlátomást hülyeséget csinál, és az neked nem tetszik? Te olyankor is magadban keresed a hibát? Biztos te vagy a tettes, amikor Prokhorovkán, az egyik spot FAIL pályán lőnek a bokrok?Ne haragudj, de nem venném a szívemre, ha magadat okolnád mások hülyeségeiért, és egyik napról a másikra te is megunnád ezt a sok szart -
fsb1000
nagyúr
válasz
GrooveHero #4611 üzenetére
Dehát én is ezt mondom... hagyd a csudába WoT-ot!
Inkább sakkozzál. Sakkban nincsenek ilyen problémák.
Játékeszközök adottak, szabályok nem változnak és a játékostársakkal sincs gond.Komolyan nem értem ezt a sírást (amit a szakasztársaid már mind előadtak) terjed mint a TBC. Ha ennyire bénának és játszhatatlannak tartanék egy játékot, és a játékostársakat szellemi kvalításait lebecsülném valós vagy képzelt indokok alapján , akkor én biztos nem szánnék rá a szabadidőmből egy percet sem.
Most őszintén... mi indokolja hogy nem uninstaltad még ezt a játékot?
-
Iron Funeral
őstag
válasz
GrooveHero #4611 üzenetére
Most volt egy meccsem ahol egyszerűen nem akart találni a T-54 ágyúja, egyszerűen átlőtt a tankokon. T1 hvy elejéről lepattantam közvetlen közelről. Éljen az RNG!
-
bullseye
addikt
válasz
fsb1000 #4610 üzenetére
sakkban viszonylag kevés a tank.
de az új játékmódok helyett előbb a képesség alapú összesorsolást, vagy legalább valami ligarendszert kellett volna kidolgozni (netán ellopni más MMO-kból), akkor legalább ugyanolyan idiótákkal lennék körbevéve mint én, és együtt, békésen nem találnánk az új játékmódban a célokat... -
Paul119
addikt
válasz
GrooveHero #4611 üzenetére
like
-
GrooveHero
addikt
válasz
fsb1000 #4610 üzenetére
Ahham...és amikor 15 emberből Karélián 14 elmegy balra, te meg egyedül mész jobbra, na akkor mire fogjam? Vagy kempinovkán az össze valamire való tankunk kempel a házak mögött, és megesznek minket a hegyről, azt mire fogjam? Hogy a legjobb IS-4-esünk seggel áll a betcset, t-54, patton trió előtt és löveti a valagát, mert az anált szereti, azt mire fogjam?
Soroljam még? Sztem innen mennénk nyugdíjba mindketten.Akkor még folytatom.
Nem csak a játékosokkal van a baj, hanem a tartalommal, a millió, de millió hibával, sebzési rendzser, hogy 152-es repesszel KV-2-vel nem tudom átütni a 1390 20mm!!!!!-es oldalát. Hogy 25 méterre lévő 200 tonnás Maus, ami akkora mint egy ház eltűnik előlem, hogy...
szólj, ha mondjam a többit.És ne mondd, hogy nem így van, mert akkor te nem ezzel a játékkal játszol
-
fsb1000
nagyúr
válasz
GrooveHero #4602 üzenetére
Lehet, nektek sakkozni kéne.
A játékszabályok nem változnak és a játékosok értelmi szintje se lehet kritika tárgya, illetve nem lehet ezekre fogni, ha valakit bemattolnak... -
Paul119
addikt
válasz
Patrick76496 #4608 üzenetére
jogos, nálam most pihi van wot ügyileg amíg nem jönnek az új tdk meg medek, sporolok egy kis pénzt és át váltom azt az 500k free xpt
-
Paul119
addikt
válasz
BudaiZoli #4605 üzenetére
én is csak azt tudom mondani mint amit timmy.. én is megjártam így véletlenül usára regisztráltam,csodálkoztam is hogy 100-120 as a pingem aztán utána néztem és hoppáré tényleg usa .. probált meg hogy a worldoftanks.com nál be enged e ha igen akkor oda regisztráltál(usa)
patrikgtaivs: kv4elég harmatosra sikerült(nekem nincs de nem sokan dicsérték)
-
Patrick76496
őstag
válasz
[HUN]Dani #4534 üzenetére
Velem is egész nap ezt csinálta, be van tépve ez a matchmaking. Mármint arról beszélek, hogy én is az IS-emmel szerettem volna fejlődni. Hülye legyek, ha a mai csatáim legalább 70%-a az előbb említett tankkal, meg a 3001P-vel, nem T9-T10-es volt. Undorító néha ez a játék, amikor 3-4 tier különbség van 2 tank között egy meccsben (kivétel platoon), a KV-1S-sel ugyanezt csinálta... Még 37k xp az IS-3, aztán ha az fullos, aztán megyek a KV-4-re és felfele, kell a fenének IS-8, meg IS-7. Asszem holnap veszek egy Churchill-t, hogy legyen mivel pénzt küldeni a kasszára.
-
BudaiZoli
tag
Sziasztok!
Nem enged be az accom. Kértem új jelszót, meg is kaptam de avval sem. Weben sem tudok belépni az accountba. Ha bannoltak volna (de nincs miért), akkor gondolom nem kaptam volna új jelszót. Ötlet?
Üdv: Zoli
-
Timyyy
őstag
válasz
GrooveHero #4602 üzenetére
Valami előnye mégis csak van hogy lesz*rják az EU szervert. A ruszkikat már jól megszivatták mert ott már él a patch. Sírnak is rendesen
BudaiZoli: azt a klienst töltötted le amelyik a szerveredhez tartozik? Ha EU-ra regeltél EU klienst telepíts, ha US-re akkor pedig azt, mert nem átjárható, ezért másik szerveren nem fog beengedni. Mást hirtelen nem tudok elképzelni.
-
Joe.36
addikt
válasz
GrooveHero #4602 üzenetére
Sajnos ez igaz nagyon
-
GrooveHero
addikt
Remélem soha. Ahogy hallom, hogy milyen, köszi, inkább nem kell, a játék most ott tart, hogy annyit ér, mint egy kalap gőzölgő kaki, és nagyon finom voltam. A játékosok átlagos értelmi szintje nem nagyon haladja meg a bögre kakaó szintjét. Inkább akkor uninstall, acc eladás, akármi más, de nekem az a szar nem kell. És nem csak az új peccsel van a gond, hanem konkrétan az egész játékkal, úgy alapjaiba véve. Nem túl jó az irány, amerre halad, meg ahol most tart, akkor sem
-
Huvi00
tag
7.4 lehet tudni mikor jön ki ?
Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Nők, nőügyek (18+)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- HiMedia lejátszók
- Apple iPad 11” (A16, 2025) - a táblagépek vanília fagylaltja
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- OLED TV topic
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Új Acer Predator 16 WQXGA 165Hz G-Sync i9-13900HX 16GB 1TB Nvidia RTX 4070 8GB 140W Win11 Garancia
- Számítógép, ryzen 5 2600, RX 580 8GB, 16gb ddr4, 512gb ssd, 1tb hdd
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 16/512 Iris Xe FHD
- Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC hibátlan, dobozos, 14 nap személyes garanciával
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD
- Emlékezetes gamer élmény, amit megvásárolhatsz VAGY akár ki is bérelhetsz! Akár rèszletre is!
- Önerő nélkül is. Részletfizetés . Bontatlan 27 % Áfás számlával Dell Alienware QD-OLED gamer monitor
- BESZÁMÍTÁS! Asus PRIME B450M R5 2600X 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 3GB AeroCool Quantum Mesh V3 400W
- Eredeti Lenovo USB-C 65W töltők
- Bezámítás! Lenovo Legion 5 17ACH6H Gamer notebook - R7 5800H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest