Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Roleegsi válasza lúzer (#14442) üzenetére


Roleegsi
tag

Nincs setup.exe sehol, megnéztem megint... Ezt meg sem lehet csinálni?

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#14452) lúzer válasza Jazz (#14450) üzenetére


lúzer
veterán

acronis trueimage 11 - jó tapasztalatom van vele
amúgy ghost topic

Tele van bizt. mentésekkel -visszaálítási pontokra gondolsz?
az törölhető ha klafa a rendszer

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14453) Makaveli válasza Cxgrav (#14447) üzenetére


Makaveli
senior tag

Lan driver-t honnan tudom leszedni, illetve audio-t?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#14454) lúzer válasza Roleegsi (#14451) üzenetére


lúzer
veterán

nem hiányzik az a progi amelyik elrejti a dt-t?
nem tudom mi a neve, vaami ...hide.exe, halálfej az ikonja

vagy az telepítésnél nem számít?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14455) lúzer válasza Makaveli (#14453) üzenetére


lúzer
veterán

alaplaphoz, notihoz adják, vagy gyártó support oldal

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14456) Roleegsi válasza lúzer (#14454) üzenetére


Roleegsi
tag

Nemtom... De nemcsak daemon-ban csinálja, ha cd-t rakok be és autorun-os (ea) akkor azt sem indítja... ez valami windows probléma lesz sztem

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#14457) Makaveli


Makaveli
senior tag

Hát lan-t, meg audiot nem találtam, de VGA-t, meg alaplapét igen.

Többit honnan tudom leszedni, mi az a lan egyáltalán?

NAAGYON FÉLEK ÉN ETTŐL AZ ÚJRARAKÁSTÓL...
Nem is tudom mire mentem régi cuccaimat, se pendrive-om, se mobile rack-em...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#14458) Jazz válasza lúzer (#14452) üzenetére


Jazz
veterán

Ilyen könyvtárból van úgy kétszáz!! a win mappában: $NtUninstallKB873339$

Flash videó letöltés? (googlizom folymaatosan csak gondoltam megkérdezem) Esetleg ezzel folgalkozó topic? És hogy miért nem másolható az a file- amiről besézltem?

thx

free your mind

(#14459) Sethdobaloah válasza Makaveli (#14457) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

particionáld 2 felé a vinyódat, ha van szabadon 10gb-d, arra húzzál fel egy szűz oprendszert, és megmarad minden az előző telepítésből is.
Ha alaplap/vidkari drivere megvan, akkor valszeg más már nem kell. Gondolom integrált LAN, meg hang van a gépedben, azokat ha nem is ismeri egyből az windows, az alaplaphoz drivercsomagot szoktak adni, abban benne lesznek azok is.
Ha valami mégse működne, az előző telepítésben, úgyis ott vannak a driverek, csak meg kell adni annak az elérési útját :)

...csak én vagyok helikopter?

(#14460) frame>24 válasza adam_454 (#14422) üzenetére


frame>24
addikt

Sikerült, végül kiderült, hogy az egyik gépnév valóban egyezett egy másikon található fióknévvel. Ez van.
vpn...: lehet, hogy fogalomzavarban vagyok, de van itt egy belső kis hálózat, ahova csak kóddal lehet fellépni, és a munkahelyi gépek azon keresztül látják egymást. Ez lenne a virtual private network?)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#14461) Sethdobaloah válasza Jazz (#14458) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

az updatek miatt vannak, hogy leszedhetőek legyenek, elvileg :) ne foglalkozz velük.
(ez pont egy biztonsági frissítés volt)
flash-t nem tudom, de érdemes megpróbálni, hátha tc engedi másolni, csak az intéző nem

...csak én vagyok helikopter?

(#14462) lúzer válasza Jazz (#14458) üzenetére


lúzer
veterán

flash: fura, én is így csinálom, és másolható

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14463) Makaveli válasza Sethdobaloah (#14459) üzenetére


Makaveli
senior tag

Az a baj, hogy csak egy-két dolgot akarok megtartani, különböző programokat, zenéket és képeket, ennyi. Többit kukáznám. Meg Vista Inspirat van rajta, azt is törölném...stb.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#14464) Jazz válasza Sethdobaloah (#14461) üzenetére


Jazz
veterán

Soha éltemben nem használtam intézőt mi az??? :)
Norton Commanderen meg Dos parancssoron nevelkedtem. Most meg TC. Anélkül elképzelhetetleen az élet:)

Nem engedi. Kipróbáljátok? Itt a link. Egy haveromnak kéne. 180Mb, nem sok, de ha 100%-ban lejön, akkor sem lehet másolni. http://tv.pcworld.hu/video/battlefield-bad-company-videoteszt-hd

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14465) Sethdobaloah válasza Makaveli (#14463) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ha megvagy minden mentéssel, a régit egyszerűen letörlöd kb.
Nyilván tisztább megoldás, ha előre tudsz menteni, de ha nincs mire, és nincs külön partíción az oprendszer, akkor jobbat nem tudok.

...csak én vagyok helikopter?

(#14466) Makaveli válasza Sethdobaloah (#14465) üzenetére


Makaveli
senior tag

Külön partíciót hogy csináljak, illetve hogyan rakjam rá az op. rendszert? Választaniu kell h melyik partícióra tegye?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#14467) Sethdobaloah válasza Jazz (#14464) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Firefox + videodownload helper plugin.
Ez nekem leszedte volna, ha végigvárom a letöltést.

Makaveli:
paragon partition managernek lehet hogy tart még az ingyenessége, érdemes megnézni, azzal tudnál könnyen csinálni egy új partíciót.
Igen, a telepítésnél tudnál választani hova kerüljön.

De lehet az xp-nek bekavar, ha marad belőle egy korábbi is, erre talán nálam okosabbak tudnak válaszolni.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#14468) k810


k810
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy új vinyón van új XP-m SP3-mal. A régi vinyón van hang, az újon nincs. Se rendszerhang, se semmi, WMP lejátssza a számokat, Winamp arra se hajlandó, nyilván érzékel vmi hibát, de nem írja, mit. Alaplapi hangkártyám van, VIA AC'97, hozzá tartozó driver fenn van elvileg (feltettük). Ha újraindítom a gépet a régi vinyón azonnal van hang a régi XP-n.
Valakinek van ötlete? :(

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14469) Jazz válasza Sethdobaloah (#14467) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem semmi nem csinál vele, én is próbáltam.

Viszont megoldottam. Internet Downloader+No Script plug in "Blokkolás" jobb klikk menüjére kattinva élből leszedi (download with IDM flv file....)

De továbbra is idegsít hogy miért nem másolható ki a temp mappából. :(

free your mind

(#14470) tupacamaru válasza k810 (#14468) üzenetére


tupacamaru
veterán

A tálcán az óra mellett a kis hangszóró ikon ott van??? Nincs elnémítva???

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14471) localhost válasza k810 (#14468) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nah csak egy kis segítség!...
Amit leírsz annak semmi köze a régi winyó / új winyó dologhoz, mondd inkább (és gondold is!) hogy régi telepítés/új telepítés.... mindjárt jönnek okos kollégák és vezetik a kezedet, hogy mit és hogyan.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14472) k810


k810
aktív tag

Természetesen rég minden hangbeállítást ellenőriztem (immár úgy tizedjére) és semmi sincs elnémítva.
Igen, tudom, hogy nem a vinyótól függ, csak talán így egyszerűbb beazonosítani, mit csináltam. :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14473) k810


k810
aktív tag

Jelentem gond megoldva. (Motherboard cd-n lévő install.exe huszonharmadjára már nem fagyott ki...)
Újabb kérdés. IE 7-et töröltem, a 6 telepítője mégis érziékeli a rendszerben. Hogy lehet végleg megszabadulni tőle? Mármint a hetestől? :)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14474) localhost válasza k810 (#14473) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ie7-től megszabadulni nem nagyon tudsz, legfeljebb ha telepítesz 8-ast helyette. Az ie7 a rendszer része.
Használj firefoxot vagy operát helyette.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14475) adam_454 válasza Jazz (#14435) üzenetére


adam_454
tag

ha nagyon ilyen akkor azt megpróbálhatod, hogy feladatkezelőben terminálod a böngészőt és ott marad az flv, speciel inkább ajánlanám firefox alá a kiterjesztéseket videók lementésére

(#14476) k810 válasza localhost (#14474) üzenetére


k810
aktív tag

Márpedig nekem 7-esnél régebbi kellene egy webszerkesztő miatt. :(

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14477) adam_454 válasza localhost (#14474) üzenetére


adam_454
tag

elv ha utólagosan maga telepítette, nem telepítőbe integrált vacak, és telepítéskor kipipálta azt, h mentse le az ie6 fájlait akkor eltávolítható, ha win updateről jött le akkor a programok hozzáadása és eltávolításában, mint frissítés meg kell jelennie, és el is távolítható. de az i6 úgy önmagában egy elavult vacak, inkább opera vagy firefoxot használj, vagy ha nagyon ie akkor az azt csak egyszerű user nevében futtasd lehetőleg activexek nélkül, de abból is a legújabb stabilt

szerk: elv (google segít) van egy olyan meta tag amitől az ie7 ie6 motorral jelenít meg, azt meg kézzel csak belehet vinni a weblapszerkesztőbe

[ Szerkesztve ]

(#14478) k810 válasza adam_454 (#14477) üzenetére


k810
aktív tag

Opera user vagyok, csak a munkámhoz kell a nyamvadt IE. Sajnos integrált az IE7 az SP3-as XP-be.

szerk: a szerk utáni rész nekem kínai :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14479) k810


k810
aktív tag

No beállítások átállítva, így működik a hetes is arra, amire mindeféleképp kell. :)
Minden másra ott az Opera meg az eu.card és a m.card. :DD

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14480) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 'kis' problémám XP Pro-n: addig működik, hogy beírom az usernevet, jelszót és elkezd belépni. A bibi az, hogy kapásból ki is jelentkezik ;) A gép domain-es környezetben van, az user domain user, belép, megjelenik a háttér, de máris azt írja "Kijelentkezés...", mint amikor szabályosan kilép az ember. Ugyanez van, amikor rendszergazdaként lépek be, ám local-ba... Előzmény: Ghostoltam egy másik HDD-re. Eredetileg SATA vinyón volt, most PATA HDD-re költözött (nem tudom, van-e köze a ghost-hoz).

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#14481) brd válasza Anakin007 (#14480) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg más betűjelet kapott a pagefile-t és/vagy a windowst tartalmazó partíció. "Kívülről" (másik win alól, vagy, ha nagyon "májer" vagy, a javítókonzolból ;) ) törölni kell a HKLM\SYSTEM\MountedDevices-t, és az ezt követő első win indításnál ne legyen másik HDD a gépben!
Kis kiegészítés: advancedebb helyzetben meg kell nézned, hogy mi volt a régi HDD-n a win partíciójának betűjele és ugyanazt kellene a fenti kulcs alatt beállítani...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14482) Sk8erPeter válasza libus (#14347) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy k. lassú a netkapcsolatod, és eltart egy darabig, amíg betölti a képeket.
Vagy hosszabb idő után sem látszanak?
Ha nem, akkor valahol le van tiltva, más ötletem nincs. :(

Sk8erPeter

(#14483) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi
már órák óta olvasom a google-t , de nem találtam megoldást.
pár napja azt vettem észre ,hogy programoknál ha rámegyek a tulajdonságokra ,akkor a kompatibilitás fül hiányzik.Régebben ott volt és a másik gépemen is ott van...nem értem mi szedhette le :F
Ha valaki tudna segíteni ,akkor köszi ! ( format c: és win újratelepítés nélkül )

(#14484) Makaveli válasza Sethdobaloah (#14467) üzenetére


Makaveli
senior tag

Végülis nekem az is jó lenne, hogy külön partícióra rányomnám azokat a programokat, amelyek nekem szükségesek, és a másik partícióra felkúrnám az XP-t.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#14485) kraftxld válasza k810 (#14478) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az IE7 nincs integrálva az SP3-ban.

A hanggal megvalószínűleg az a gond, hogy nem jó drivert raktál fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14486) raczger


raczger
őstag

Hy

Parancssorból szeretnék bezárni egy folyamatot, ugye amihez a taskkill parancs kell, d előtte cd-vel belépek a könyvtárba és utána ölöm meg, ez okés, megy is, csak ha több ugyanilyen nevű exe is van a folyamatban, de más könyvtárból indítottam el őket akkor az összeset bezárja, hogy érem el, hogy csak azt állítsa le, amelyiket én szeretném?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14487) kraftxld válasza raczger (#14486) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha /PID-el hivatkozol a process ID-re?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14488) raczger válasza kraftxld (#14487) üzenetére


raczger
őstag

és a process ID-jét honnét szedem? az a baj, hogy szerintem az minden indítás/leállítás után gondolom változni fog az neki, ami nekem nem lenne jó, valami fixebb dolog kellene
egyébként meg van egy másik kérdésem
start /B "Notepad2.exe" "c:\notepad2"
ez így oké a parancssor számára, csak kb 5x indította el az adott programot, hogyan lehetne megoldani, hogy csak 1x tegye azt? a /B parancs fontos, mivel php-ból indítom, és simán nem lehet azt, hogy start és odaírom az elérést, mert akkor befagy az apacs, és vár a program végére, ami soha sem jön el, és ezért kéne az állandó id vagy hasonló a folyamatnak, ha van olyanja

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14489) raczger válasza raczger (#14488) üzenetére


raczger
őstag

a startos dologgal nem szóltam, hülye volt a gép, de most már megy
ja egyébként vistán kellene a process id, legfeljebb majd oda is írok, de szerintem ugyanúgy kell mint xp-n, mert xp-n tesztelem előbb

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14490) adam_454 válasza raczger (#14489) üzenetére


adam_454
tag

process id: tasklist

(#14491) adam_454 válasza Krystal_s (#14483) üzenetére


adam_454
tag

szerintem valamelyik ezekből okozza

- valamelyik szolgáltatást lelőtted, ami szükséges ehhez
- csoportházirendben letiltottad a kompatibilitást (vagy csak alkalmaztál egy "registry hacket" ami letiltotta)

[ Szerkesztve ]

(#14492) plexi


plexi
tag

Helo! Remélem jó helyre teszem fel a kérdésemet :B Arról lenne szó, hogy van egy Cruiser 4in1 BOX-om (USB-s , COM portnak ismeri fel a gép és telefonokat tok vele mókulni). A régi gépem COM 4-nek ismerte fel és könnyedén tudtam a programmal kiválasztani hogy COM 4 de az új gépem COM 54nek ismeri fel meg COM 60nak de a telós program csak COM 25ig van. Tehát faterom régi Celeronos gépén kell csinálnom a régi telefonokat mert ott COM 3nak ismeri fel és nemtudom miért. Remélem értelmesen írtam le :F Hát ha vlki segítene azt nagyon megköszönném. Az új gépem nem volt olcsó erre így szivat

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#14493) Makaveli


Makaveli
senior tag

Valaki tud adni egy honlapcímet, ahol igényes témákat lehet leszedni XP-re?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#14494) plexi válasza Makaveli (#14493) üzenetére


plexi
tag

http://www.crystalxp.net/

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#14495) gabor128


gabor128
aktív tag

SOS!

Üdv!
Letöröltem néhány fájlt a winyóról, amelyek nagyon fontasak voltak. Vissza kellene állítani, de a "Kuká"-ban sincsenek benne, így nem tudom visszaállítani.
Sajnos a fájlneveket sem ismerem, csak az elérési utat.
Tud valaki segíteni?

(#14496) localhost válasza gabor128 (#14495) üzenetére


localhost
Közösségépítő

próba
vagy ilyesmi
vagy talán

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14497) kraftxld válasza gabor128 (#14495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Getdataback

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14498) gabaly válasza gabor128 (#14495) üzenetére


gabaly
tag

(#14499) Sk8erPeter válasza k810 (#14478) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Sajnos integrált az IE7 az SP3-as XP-be."

Ezt mégis honnan veszed? :Y
Ha TE csináltál olyan CD-t (vagy ismerősöd), amelyikben integrálva van, akkor még elképzelhető, de a Microsoft NEM integrálta.

Sk8erPeter

(#14500) Krystal_s válasza adam_454 (#14491) üzenetére


Krystal_s
addikt

igen én is az általad említett dolgokra gyanakszom...

akkor vettem észre ,amikor elakartam indítani a nokia monitor test programot és nem csinált semmit (ez egy pici kis exe file ,olyan mintha dos-os lenne ,de nem az. Többféle verziót is próbáltam), még a futó alkalmazásokban sem lehetett látni.Azon kívül nem tapasztaltam ilyent.Sok programot futtatok, azok mennek rendesen.
A neten sem találtam infot ,hogy xp-nél melyik reg. bejegyzés vagy szolgáltatás a felelős a kompatibilitással kapcsolatban. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.