Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Morden24 válasza B-L-A-C-K (#20100) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kezeli a 4+ Giga memóriát, és futtatja a 64-bites alkalmazásokat.
64-es driverek kellenek neki.

Ennyi.

Sectumsempra - For Enemies

(#20102) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Lenne egy apró problémám. Tehát feltelepítettem a 64 bites Vindows Vista Ultimate-t, amivel nincs is nagyon gond, viszont nem tudok beállítani a monitoromnak megfelelő 16:10 képarányú felbontást. A monitorom egy Acer x223w. Megjelennek ugyan widescreen felbontások, amiket be tudok állítani, de ezek 16:9-es felbontások, az én monitorom, mint írtam16:10-es. Letöltöttem egy monitordrivert, amit fel is telepítettem, de ugyan azok a felbontások jelennek meg amik ez előtt is voltak. A VGA-m egy 7900GT és nem telepítettem fel hozzá külön drivert (mert éppen VGA csere előtt állok), úgy hagytam, ahogy a VISTA felismerte, de szerintem ennek így működnie kellene.

Továbbá még egy másik érdekesség. Feltelepítettem a 64 bites K-Lite codec packot, de valamiért a Windows Media Player 11 nem, játszik le semmit, arra panaszkodván, hogy nincs telepítve a megfelelő codec, de annyira semmit nem játszik, hogy még az mp3-t sem, aminek szerintem alapból mennie kellenem viszont a Windows Media Player Clasic, játsza a különböző formátumú médiákat.

Van esetleg valami ötlet?

(#20103) diablo1984 válasza Danecay (#20102) üzenetére


diablo1984
veterán

vga driver kell, ott be tudod állítani majd a módot, a másik meg hogy nem tudok 64bites klite-ról, én 3.95f-es verziót használok, bár nálam a media player beszart, de a power dvd mindent játszik!

sőt, nézem, a 4.14es a legújabb már.... :K

[ Szerkesztve ]

(#20104) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

sziasztok, valaki talált már drivert benq 4300u hoz VISTA ra? mert én nemtalálok :O
az ilyen google a barátod szöveggel hagyatok köszi :) nem véletlenül fordultam már ide :F

(#20105) B-L-A-C-K válasza Morden24 (#20101) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem most 4Giga ramom van és jelenleg 32-bites vista, ez mennyi ramot kezel? És menynivel fogom észrevenni a változást ha felrakom a 64-bites verziót?

(#20106) PiciKenny válasza B-L-A-C-K (#20105) üzenetére


PiciKenny
senior tag

nem kerreg annyit a HDD, amugy nekem is sokat kerreg :F :C

(#20107) diablo1984 válasza PiciKenny (#20104) üzenetére


diablo1984
veterán

ha itt nincs, akkor már lemondtak róla....valszeg! rakj fel 32bites vistát éz az talán elfogadja az xp drivert! vagy mondj le róla....

(#20108) diablo1984 válasza B-L-A-C-K (#20105) üzenetére


diablo1984
veterán

3 gb-ot sem, változást esetleg annyit, hogy a többi memót is tudja kezelni, így nem fut ki a limitből!

(#20109) Danecay válasza diablo1984 (#20103) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a gyors választ. Hát úgy néz ki akkor nem marad más mint hogy feltelepítem a VGA-m hoz megfelelő legújabb 64 bites drivert, bár azt még mindig nem vágom, hogy a beépített driver ezt miért nem tudja, na mind 1.

A másik dologgal kapcsolatban pedig az, van, hogy én is le tudom játszani a különböző formátumokat, csak nem a Windows Media Player 11-el. Nem mintha ehhez ragaszkodnék, csak kíváncsi lettem volna, hogy mi okozza a jelenséget.
K-Lite Codec Pack 64-bit pedig van, pl. [ITT]

(#20110) B-L-A-C-K válasza PiciKenny (#20106) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Keregni nem kereg csak néhe, de viszont a ledje állandóan világit miután betölt még akkor is ha ugy hagyom 1 hétre, ez viszont nem tudom miért van, arra gonoltam rosszul kötöttem be, de mikor bekapcsolom akkor villog vagyis rendesen dolgozik, de mikor a win betölt már csak folyamatosan ég....

(#20111) PiciKenny válasza diablo1984 (#20107) üzenetére


PiciKenny
senior tag

32es vista vann fenn.. x) és csak itt drivert kér..felismermi..meg hudejó...de drivert kér :F :W

(#20112) PiciKenny válasza B-L-A-C-K (#20110) üzenetére


PiciKenny
senior tag

hogy kötödded be a hddt?

(#20113) B-L-A-C-K válasza diablo1984 (#20108) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, még annyi hogy a vga-mnál megosztja a memóriát amit hogy tudodk kikapcsolni?

(#20114) Danecay válasza B-L-A-C-K (#20110) üzenetére


Danecay
őstag

Nem az indexelő szolgáltatás miatt kerreg a HDD-d folyamatosan?

(#20115) diablo1984 válasza Danecay (#20109) üzenetére


diablo1984
veterán

az nem teljes, csak egy 64 bites kiegészítés! a teljes 13mb körül van!

(#20116) diablo1984 válasza PiciKenny (#20111) üzenetére


diablo1984
veterán

és akkor az xp-s nem jó neki, jól értem? akkor vagy vissza az xp-hez, vagy kuka a scanner!

B-L-A-C-K: sehogy ezt már magának csinálják ezek a mostani lapok, az én gigámban és abitomban sincs ilyen!, de ne aggódj, nem veszi el a progiktól, csakha esetleg szükség lenne rá, akkor használja azt is!

kerregésről: az elején, telepítés után kb nekem is 1 hétig tette ezt, majd abbahagyta(gondolom elvégezte a háttérben a dolgát oszt csókolom) majd elmúlik!

(#20117) Malachi válasza Danecay (#20109) üzenetére


Malachi
addikt

Nem okoskodni akarok, de sztem szedd le azt a k-lite valamit és tedd fel a kmplayer aktuális lejátszót, a világon mindent visz, de komolyan. :) mp3-ra meg ott a winamp, ugye.

(#20118) B-L-A-C-K válasza Danecay (#20114) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kerregni nem kerreg, semmi gáz nincs vele csak a hdd led állndóan ég...

Igy egy kép: [link]

(#20119) diablo1984 válasza B-L-A-C-K (#20118) üzenetére


diablo1984
veterán

bekötésnél próbáld megfordítani a csatlakozását, ha úgysem jó, akkor csukd rá az ajtót! :DDD

(#20120) PiciKenny válasza diablo1984 (#20116) üzenetére


PiciKenny
senior tag

most leszettem az xpjét..csinált valamit..de most meg ilyetszól nincs elég szabad memória :D:ASD:AS: 2gb ram kevés..berak másfél gigát gyorsító tárnak..de minek?? kb 19mb szabad memória van :W át lehet valahogy állítani?

ez vicc

[ Szerkesztve ]

(#20121) B-L-A-C-K válasza diablo1984 (#20119) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Forditva nem is ég, de nem értem mig nem jön be a win rendesen villog ahogy kell neki, ahogy betölt meg már égve marad, nincs a vistában on/off menűje... :DDD

(#20122) Lauda válasza PiciKenny (#20120) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#20123) PiciKenny válasza B-L-A-C-K (#20121) üzenetére


PiciKenny
senior tag

a led jól van rádugva az alaplapra ?:D vagy a sata / ide kábel ? :D

(#20124) B-L-A-C-K válasza PiciKenny (#20123) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát most máshogy nem nagyon lehet rádugni....Esetleg forditva de ugy nem is ég... :W

(#20125) sanzi89


sanzi89
addikt

Nagyon nagy gondban vagyok...

Tegnap vettem egy ASUS M51VA laptopot, amin gyári Home Premium van, de csak 32bites. Mivel a gépben 4GB ram van, így fel szeretnék rakni egy 64bites Ultimate-et. A telepítés szépen lemegy, be is jön a feltelepített OS, majd kb 2 perc múlva újraindul, de a következő betöltődésnél csak egy monitornyi ERROR fogad, hogy a C:/recovery.dat-ot nem tudja megnyitni. A laptopo elvilegg x64-es, Centrino 2-es platfomra épül.
Miért nem megy rajta a 64 bites Vista?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20126) PiciKenny válasza B-L-A-C-K (#20124) üzenetére


PiciKenny
senior tag

nézd meg a feladatkezelő-> erőforrás figyelő-> és a lemezt nézdmeg mi dolgozik ennyira ..ha dolgozik..ha nem..lehet hogy csak a leddel van a gond :DD

(#20127) PiciKenny válasza sanzi89 (#20125) üzenetére


PiciKenny
senior tag

driverek fennvannak ? biosban turkáltál valamit?

ui : vistában a gyorsító tárat RAM nak átlehet írni valahog ? :F

[ Szerkesztve ]

(#20128) sNORh


sNORh
addikt

Nekem nagyonxar a hang, a vinampon nemlehet szabályozni a hangerőt, és csak úgyjön ki hang belőle ha 5.1 módba a középső sávra kapcsolom máshogy nincs hang, wtf is van ilyenkor? leupdateolt egy drivert magának az kavarhat be?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20129) PiciKenny válasza sNORh (#20128) üzenetére


PiciKenny
senior tag

milyen hang karid van? ha integrált milyen lap ?

(#20130) B-L-A-C-K válasza PiciKenny (#20126) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jelenleg ilyen: [link]

De ha dolgozik is ugy kéne hogy pislákol nem az hogy állandóan teljes erővel ég...:)

Szerk: Esetleg valaki erre tudna válaszolni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20131) sNORh válasza PiciKenny (#20129) üzenetére


sNORh
addikt

Riltek, 7.1 ALC889A Giga P45-DS5, nincsgáz a lappal előte 64-es XP-n faszavolt

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20132) sanzi89 válasza PiciKenny (#20127) üzenetére


sanzi89
addikt

A driverek nincsenek fent, mivel nem is lehet őket feltenni, mert telepítés után 1-2 perc és újraindul a gép. A BIOS-ban állítgattam a boot-olásnál, de azóta már visszaállítottam mindent DEFAULT-ra a BIOS-ban, és így se jó.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20133) diablo1984 válasza PiciKenny (#20127) üzenetére


diablo1984
veterán

speciális ezközök--->a windows megjelenítési és teljesítménybeállításainak módosítása-nál-->speciális fülön!

(#20134) Lejszi


Lejszi
senior tag

aktiválás után ez a két kép tárult elém, és össze omlott a vista:

ez a kép csak fél mp-ig urgott be: kép1

aztan miutan eltünt ez jött be : kép2

Vkinek vmi 5let?
mert azóta még egyszer felraktam a vistát (ma már kétszer) és egy masik aktiváló progi hasznalata utan szinten ez a kép tárult elém.

(#20135) diablo1984 válasza sNORh (#20131) üzenetére


diablo1984
veterán

gyári giga lemezről toltad rá a hangdrivert? asszem amúgy valami mediaakármi is kell a hanghoz, nincs ismeretlen media device az eszközkezelőben neked?

Hajdú-bihar 4ever, vagyunk már itt annyian, hogy én lepődök meg legjobban! ;)

(#20136) Lauda válasza Lejszi (#20134) üzenetére


Lauda
félisten

Miért akarod annyira aktiválni? 4 hónapig mehet nélküle. :)

(#20137) PiciKenny válasza diablo1984 (#20133) üzenetére


PiciKenny
senior tag

ez a laplozó file.. ezt tudom..de valami gyorsítótárra izél :/

(#20138) diablo1984 válasza sanzi89 (#20132) üzenetére


diablo1984
veterán

ha nem laptop lenne, mondanám, hogy +kakaó a memóknak, csakhát laptop.....valamit nem lehet fixálni biosban? mondjuk valami energiagazdálkodást, mert lehet azért sz@rja össze magát!

PiciKenny: azt nemtudom, sohasem volt rá szükség, de szerintem azt a rendszer csinálja magának! :U

[ Szerkesztve ]

(#20139) Lejszi válasza Lauda (#20136) üzenetére


Lejszi
senior tag

eloszor 29 napot irt ki, aztan meg mar csak 15öt :(
még az ossze omlas elott

4honap az keves :)

(#20140) sNORh válasza diablo1984 (#20135) üzenetére


sNORh
addikt

:D
jajah, a gyárirol toltam fel de mondom leupdateolt, és még a progija is máslett teljesen, de Riltek mind

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20141) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

nahjó hagyom a francba..azt hittem jó lesz denem..nemjó ígyse..a scannert nemfogom kidobni mert anyunak kell suli miatt..akkor marad az xp :O :W

ui: még jó hogy xp eredeti..és mégjobb hogy nem vettük meg a vistát :(((

[ Szerkesztve ]

(#20142) diablo1984 válasza PiciKenny (#20141) üzenetére


diablo1984
veterán

venni kell vista ready scannert!

Sanyika: szedj le a realtek oldaláról valami friss fost és rakd fel azt, hátha!

mennyi gond van mindenkinek mindennel, ezek szerint, csak nekem megy hibátlanul a vista, meg a hang, meg a kép, stb-stb?!

[ Szerkesztve ]

(#20143) sNORh válasza diablo1984 (#20142) üzenetére


sNORh
addikt

de ezaz hogy a riltek oldalárol leupdateolta a szemét, nekem ponthogy a Gigás régi verzsön kell..leszedem az egészet oszt felteszem csak a cd-n lévöt, hameg updateolni akar elküldöm a ge*ibe :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20144) Lauda válasza Lejszi (#20139) üzenetére


Lauda
félisten

De ráérsz a 4 hónap lejárta előtt 2 nappal is crackelgetni, akkor már tökm indegy. :DDD

(#20145) diablo1984 válasza sNORh (#20143) üzenetére


diablo1984
veterán

az is megoldás :U

Lauda: már sikerült neki! :P

[ Szerkesztve ]

(#20146) Lejszi


Lejszi
senior tag

ááááááááááááááááááááá :C :C :C
a 4. féle aktivátorral nem omlott össze a rendszer

na akkor kezdhetjuk a driverek és a progik feltelepitését. ez eltart az db-ig de legalabb siker az aktivalas teruletén

(#20147) Lauda válasza diablo1984 (#20145) üzenetére


Lauda
félisten

Én már lassan kihívásnak tekintem a vistát, ezért este megpróbálom a 32 bitest és az sp1-et rányomom. :O :C

(#20148) sNORh válasza diablo1984 (#20145) üzenetére


sNORh
addikt

nah mámeg nincs progija ez kisz..
vaze jön a vihar....
hogylehet kilőni az elején a vindóztöltés előtt azta számolgatós hülyeséget, mert még entert sem tudok nyomni, mivel usb billem van és megkell várnom a 20mp-et :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20149) Henryk


Henryk
aktív tag

Nem értelek titeket.. aktiválás? minek??? meg külön pakolni az sp1et? már rég rossz, hacsak nem eredetid van. ezekből sok baj lehet, aztán fikázzátok hogy összeomlik, meg stb.
Aki Vistát akar feltenni és nem szándékozik pénzt kiadni érte az szedjen le integrált SP1-es OEM verziót legfrissebb változatot. így nem kell külön telepítgetni, kisebb hibalehetőség, nem kell napokig updatelni, mert benne van, és persze nem kell aktiválni se.
csak feldobod a gépre és kész, nem kell semmit ügyeskedni vele és még stabilabb, gyorsabb is mintha egy szétcrackelt, gányolt vindózra építesz.

(#20150) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#20130) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.