Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Morden24 válasza Narancs (#19244) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ilyen alapon a vírusirtót és a tűzfalat is lődd ki.

Egyébként most nyilván idegesít, ameddig orrba-szájba telepítesz, mivel friss a Win. Ellenben később már látni sem fogod.
Kikapcsolni szíved joga, viszont nem a hülyék és titkárnők kedvéért került bele.

Skyer: Miért ne lenne jó? Azért vannak a frissítések, hogy telepítsük őket, nem? :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19252) Skyer válasza Morden24 (#19251) üzenetére


Skyer
senior tag

És az AfterfixprojectVista az mi??Mert találtam egy ilyent is...azt írja a muksó hogy az összes frissítés ami megjelent a vistához benne van..www.afterfix.net

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19253) Morden24 válasza Skyer (#19252) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, hetek óta szopsz a Vistáddal, és most némi update-időn nyafogsz? Telepítsd fel netről, és puff.

Még Xp alatt hallottam Afterfixről, de sosem használtam, úgyhogy személyes tapasztalat nincsen, de nem emlékszem, hogy fikázva lett volna a dolog.

Sectumsempra - For Enemies

(#19254) Skyer válasza Morden24 (#19253) üzenetére


Skyer
senior tag

nade nem erről van szó hogy mennyi idő..hanem hogy az updaten nincsen fenn az összes frissítés csak a kritikus sztem..ami fontos.Egyéb game hotfixek stb nincsenek fenn amik ebbe az afterfixbe benne lehetnek..bár nemtudom.különben mért érné meg neki csinálgatni ezt főleg júniusig?:)

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19255) Skyer válasza Skyer (#19254) üzenetére


Skyer
senior tag

Felsem engedi tenni mivel nincs sp1 még fenn :D:D komoly..valahogy majd beszerzem azt a verziót amit sp1 előtt is feltelepíthető...

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19256) Balinov válasza Skyer (#19254) üzenetére


Balinov
félisten

miert? van a windowsupdaten jatek hotfix is?

SP1-et tobben mondtuk mar, hogy tedd fel.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19257) Morden24 válasza Skyer (#19254) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amik nincsenek benne, azok azért nem kerültek be, mert vagy nem stabilak, vagy csak ritka/speciális esetekben szükségesek ("game hotfixek", akármik is legyenek azok). Ezekre úgyis felhívja az adott 3rd party software a figyelmedet, ha szükség van rájuk (pl. volt asszem valami játék, ami nyavajgott egy akkor még be nem került frissítésért... az is benne van azóta).

Azért csinálgatják, mert mondjuk nem mindenkinek van otthon netje, és az valakinél ezt letölti, hazaviszi és telepíti. Ez erre jó, nem arra, hogy nemhivatalos vagy teszteletlen hotfixek legyenek benne.

Azt már meg sem merem kérdezni, hogy az SP1-et miért nem raktad még fel. Egyébként ugye nem gondolod komolyan, hogy az MS "hotfixeket" csinál mindenféle játékhoz vagy ilyesmi, ugye? :U
Bónuszként meg megkérdezném, hogy ha ennyit szívtál már össze-vissza, most nagy nehezen találsz egy módosítatlan telepítőt, akkor mi a rákért nem jó a hivatalos forrás, azaz a WinUpdate?

Skyer: 3rd party software = nem a Microsofttól származó, illetve nem beépített szoftver, tehát minden szirszar, amit te raksz fel XYZ forrásból. Úgy értettem, hogy ha valamelyik szarnak van valami nyűgje, arra majd felhívja az adott progi telepítője/readme-je/honlapja a figyelmedet, de ne várj "Crysis hotfix"-et az MS-től, mert ilyen nincsen, és nem is volt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19258) Skyer válasza Morden24 (#19257) üzenetére


Skyer
senior tag

a 3rd party software hol van a vistába?:( nemtudom hogy melyik hez mi kéne!köszi!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19259) Core2duo6600 válasza Skyer (#19258) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pont ezt mondják a többiek, hogy 3rd party software sosem volt a vistában és soha nem is lesz
A 3rd party minden olyan alkalmazás, amit nem a MS készít, a játék, a winamp, stb ....

Iszonyú, hogy mit szakakodsz már, mindenkinek rendesen megy a vistával a gépe, csak neked van gondod vele, ez user error az tuti, vagy a vasad rossz, ekkor meg be kell vinni a szervízbe ennyi.

Ha az xp rendesen megy használd azt.

Még 1 szer elmondom, ne használj kokányolt agyon intehgrált szarokat.
Mert aki azt csinálta egy adott cél miatt tette, a saját gépét vette alapul, hogy neki mi kell, és mi nem.
Az origba, az a jó, hogy minden benne van ami kell, ezért nem nyafog ha beletolsz egy usb és akármit stb....

Amit én küldtem azzal az volt a bajod, hogy nem lett 100 % ban magyar, ekkor javaslom, hogy menj el a boltba és vedd meg a magyar változatot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19260) Morden24 válasza Core2duo6600 (#19259) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amit én küldtem azzal az volt a bajod, hogy nem lett 100 % ban magyar, ekkor javaslom, hogy menj el a boltba és vedd meg a magyar változatot.

Az meg hogy a f*szomba jött össze? Mármint hogyhogy nem lett neki "100%-osan magyar"? Bővül a "Skyer Vistája" c. X-akták epizód :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#19261) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#19223) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Valaki? :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19262) Morden24 válasza PowerBuldog (#19261) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minden installált programmal ez a bajod, vagy csak a játékok a gond?

Sectumsempra - For Enemies

(#19263) Skyer válasza Core2duo6600 (#19259) üzenetére


Skyer
senior tag

Xpn se működött jól ezért van most szervízbe. kicsit fura hogy asztali pc-n is hozza eme problémit pedig itt egészen más a szisztéma és a gépfelépítés. Na hát mind1 majdcsak lesz valahogy!Köszi mindenkinek!Xp-n ugyanaz a noti játék közbe olyanokat akad..holott nem szabadna egy minimal grafikás játéknál is pl: Hunting unlimited 2008. Ezen az asztalin is tolom a játékot is és itt is van képbeakadás illetve olyan ishogy a táj megy de de az alak az úgy néz ki ahogy pl lovagol mint a starcraftba a dark templar.húzza maga után saját képét mintha fáziskésés lenne pedig CRT monitor előtt ülök 7600GT vga val , tök kabaré.:D

Van itthon egy csontra ugyanilyen noti is Asus A7k 7s059 azon direkt Xp fut és ott se a legfelhasználóibbarát mivel a játékok is kicsit kabaré módján mennek rajta. Van ami egész jól van ami pocsékul.Na mind1 kitudja majd kiderítik hátha beletesznek valamit amitől jobb lesz. Remélem hogy azt a Hypermemory szédítést valahogy kiszedik belőle mert kurva zavaro hogy csak az elvesz magának 1gb ot a memoriábol így a vistának a programoknak 1gb bol kell gazdálodnia...

Érdekesség képen ez a vista minden updatet bepipált magától a másik nem..lehet lesz valami :)

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19264) derossi válasza Skyer (#19263) üzenetére


derossi
aktív tag

Szerintem ne szivasd magad,és add el a gépet. :DDD

Viccet félretéve,a sorrend a következő..

1.Vista telepítése
2. Frissitések telepítése.
3.Driverek telepítése.
4.Virusirtó telepítése

Ezek után jöhetnek a megszokott programjaid ,amiket használsz,

(#19265) Skyer válasza derossi (#19264) üzenetére


Skyer
senior tag

Amúgy már megbántam hogy ATI AMD párost vettem de azt hittem 3d alkalmazásra így is tökéletes lesz.Már bánom hogy nem intel és nvidiát vettem.Dehogy ne legyen fura azért most nvidia amd előtt ülök is itt is nagy a hercehurca. a kisebbik noti meg ahogy eléri a 80 fokot a cpu már ki is lövi magát. az is megy vissza a picsába sztem a feladónak!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19266) Balinov válasza Skyer (#19265) üzenetére


Balinov
félisten

Toshiba L350D-12M-m van,2GB, TK-57,ATI X1200. semmi bajom se a vista telepitessel,se a windowsupdateval,se a jatekokkal.

Csodat az X1200-tol nem vartam, nem is hozott. De ha rendbeszedetten rakja fel az ember a drivereket, windows patcheket, nem erheti meglepetes. Ja, VHP angol licensz van hozza es arra a magyar sp1 nelkuli isobol telepitett,igen az a megauploados, angol S/N-t hasznalva, win siman felment a magyar driverekkel, hotfixekkel. Cod1,cod2, Mohaa-val jatszok rajta, neha egy kis Colin 04 a rallye kedveert.

Nalad sajnos a korabban, masok altal emlitett user erroron felul eros gyanu van egy hw hibara, az, hogy egy budget jatek meg (Hunting Unlimited) bugzik, azert ne a Microsoft legyen a felelos a windowsupdateval egyetemben.

Peace
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19267) derossi válasza Balinov (#19266) üzenetére


derossi
aktív tag

akkor az Ati x1200 as jobb mint az Intel GMA 950 ,mert nekem a Call of duty 2 el se indult mert hiányzik valami pixel shader...

(#19268) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Egyenlőre úgy tűnik, hogy csak játékok. EVE Online, RDGrid, Star Trek Bridge Commander... Se Start menü bejegyzés, se asztali parancsikon

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19269) kali válasza derossi (#19267) üzenetére


kali
legenda

(#19270) Morden24 válasza PowerBuldog (#19268) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor minden rendben :)
Mivelhogy értelmes progik nem szemetelik szét a start menüt, hanem berakják az ikonjukat a rendeltetési helyükre, azaz Start menü -> játékok (Start - > Games).
Így működik jól.

Nézd meg, ott lesz mind.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19271) derossi válasza kali (#19269) üzenetére


derossi
aktív tag

érdekes elvileg támogatja a Pixel shader 2-0át,akkor nem értem miért nem megy a COD2 rajta.. :F

(#19272) derossi válasza derossi (#19271) üzenetére


derossi
aktív tag

Már utánanéztem,sajnos nem támogatja,,,:(

(#19273) PowerBuldog válasza Morden24 (#19270) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Megnéztem, nincs ott egyik sem. :O

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19274) Morden24 válasza PowerBuldog (#19273) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Vista-féle start menüt használod?

Sectumsempra - For Enemies

(#19275) PowerBuldog válasza Morden24 (#19274) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen, a Vistásat, de a klasszikus menüben sincs semmi.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19276) Morden24 válasza PowerBuldog (#19275) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szóval nem a classic menü kell, hanem a Vista-féle (tehát az új).
És ott a start menü jobb oldalán lesz egy "Games" link, és a megnyíló ablakban lesznek a játékaid.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19277) PowerBuldog válasza Morden24 (#19276) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Na, így végre megvannak. Köszi :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19278) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
volna egy kis gondom vistaval.....adott 2 notebook, és egy adsl net, wifi eszközzel. Az egyik notebook simán rá tud kapcsolódni, mivel kezdetben csak ez volt, csak erre lett beállítva a net. Korábban a másik noti is rá tudott csatlakozni a wireless hálózatra, egy ideje azonban nem.
Mivel külföldi szolgáltatóról van szó, így elég körülményes kisilabizálni már a problémát is, de szóval nagyvonalakban utána lett járva, és a korlátozás nem a szolgáltatónál van, hanem az első számú notebookon valószínűleg..... Gondolom le van tilvta vagy védve van az adott wifi kapcsolat. Azért nem tudom pontosabban leírni, met őseim notija, 2500 kmre innét, és vistaban sem vagyok járatos, wifi ben pláne, így elég furfangos már nekem is a probléma miben léte.....
A cél az volna hogy mindkét laptop ugyanarra az ADSL kapcsolatra tudjon csatlakozni, wifin keresztül. Elképzelhető, hogy ha a másik notebookon ugyanugy létrehoznak egy hálózati kapcsoalot, ami jelszóval, azonosítóval van ellátva, egyidejűleg enedi a hálózat hogy 2en legyenek ugyanazzal bejelentkezve ?

Szóval le tudná írni nekem valaki, minél pontosabb elérési útvonallal (ne csak annyi h nézd meg vezérlőpultba ) hol lehetne kideríteni, hogy milyen korlátozás van ezen a wifi hálózaton?
Illetve hogy lehetne orvosolni a problémát

(#19279) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Valaki küldene nekem 1 linket akár itt, akár privátban ahol legolcsóbb a Windows Vista home Basic? ( jó lenne ha angol lenne, de ha magyar az is jó lehet ha olcsó ) Előre is thx minden helpet nyugodtan jöhet több link is, hátha olcóbb vhol a kiszálítás! :R

(#19280) Edween válasza gergobaby (#19279) üzenetére


Edween
őstag

Szerintem ez nem rossz ár.

(#19281) gergobaby válasza Edween (#19280) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ezt már én is néztem kössz, de valaki itt irt olyat hogy 13 xxx ft valahol a Home Basic, és az azért nem lenne rossz :U

Szerk.: Legroszabb esetben 18k-ért ( +- 1 k ) megveszem Barcson, mert iponról postával együtt 19.4 lenne :(

Morden24: oké, akkor valszeg marad a helyi megoldás, köszi a helpet !
Neked is Edween !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#19282) Morden24 válasza gergobaby (#19281) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én is 17K-ról tudok.

Sectumsempra - For Enemies

(#19283) Edween válasza gergobaby (#19281) üzenetére


Edween
őstag

Én itt néztem, szerintem az a 13 körüli ár még nem hihető...

(#19284) Skyer


Skyer
senior tag

Ezt most nem értem..Ahogy beindítottam a FRAPS progin a movie capture-t egyből megjavult a kép, ahogy leálltottam F9 el újra előjött..hoppá..vajon mit álltott be vagy micsinált a fraps? arra a néhány mp re?

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19285) Balinov válasza Skyer (#19284) üzenetére


Balinov
félisten

dobd fel a youtube=ra

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19286) Skyer válasza Balinov (#19285) üzenetére


Skyer
senior tag

De nem töltöm fel mert ott kiválóan látható a kép és minden fasza..ahogy játszom úgy szar.De ahogy elindul a filmfelvétel F9 el egyből jó lesz..COD nál is ugyanez a hiba és nemtudom megmutatni megőrülök!

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19287) Balinov válasza Skyer (#19286) üzenetére


Balinov
félisten

a frapsos videot siman akar a mediaplayernek is lekell tudnia jatszani, mivel telepiteskor felrakja a sajat speci kodekjet. szedd le az ingyenes MediaCodert innet,aztan alitsd be pl. egy xvid avi formatumot, 320x240-re atmeretezve, 200kbit/sec-es bitrataval.igy lesz egy max par megabyteos fajlod, amit seper alatt fel tudsz dobni a tecsore.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19288) Skyer válasza Balinov (#19287) üzenetére


Skyer
senior tag

Azt értem amit mondasz de az a baj hogy a movie az tökéletes amit felveszek és lejátszani is letudom wmp vel...csak a játék szar. kiirja hogy 79 fps és egy rakás szar. videofelvételnél lemegy 30 ra és ott is marad,mintha befagyna az fps. lehet fps tulcsordulás van vagy kéne a dual core optimizer?:(

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19289) Balinov válasza Skyer (#19288) üzenetére


Balinov
félisten

ja,csodalkozol? Sztem meg a mai 16 vagy 32mb cache-s vinyoknak is gondot okozna realtime 80-100FPS-szel mondjuk 1280*1024-es felbontasu videonak az anyagat rogziteni. En mikor cod4 warjainkrol rogzitett demokat war utan felvettem,csinaltam egy 800*600-as profilt, amin stabilan tudta a 76gt + a 9*270-en hajtott AM2-es sempron megjeleniteni a leheto legtobb efektet. Nos, az igy felvett fraps video 40mbit/sec savszelnel kevesebbet nem igenyelt. Az osszehasonlitas vegett egy gyari DVD-Video kb max 7-8mbit,es ott ugye nem realtime,hanem sokmenetes tomoritest hasznalnak. Egy HD rip is par tiz megabit csak.

A 25FPS rogzites neha valoban keves,de a 30fps az tokeletes, es azert jelez a fraps csak ennyit,mert valojaban felvetelkor csak 30kepkocat rogzit masodpercenkent. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19290) Skyer válasza Balinov (#19289) üzenetére


Skyer
senior tag

igen, de ekkor jó!!Ha a fraps rögziti, ahogy kinyomom már megint szar :(

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19291) Skyer


Skyer
senior tag

Erről ennyit :F :((( :W :D

Valaki valami okos tipp?Ez van COD4 alatt is és az összes ujabb játéknál.Ezzel van a noti is szervízbe!ja remélem elfogadhato minőség vállkamerával csináltam, és ratyi VCD be mentettem le :D de a lényeg rajta van!

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19292) Core2duo6600 válasza Kobe (#19278) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerezz be egy wifis routert, ma már nem drága.
a routerben beállítod a kapcsolatod, felhasználó név / jelszó adsl nél legtöbbször ezzel a komboval kell azonosítani.

Majd a routerre csatlakozol a 2 lapossal, ha akarod le is védheted a hálót, így csak te tudod használni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19293) Core2duo6600 válasza Skyer (#19291) üzenetére


Core2duo6600
veterán

vga kari környékén van a gond
A dx9c legujjabb juliusi talán frissitése fent van ?

Próbálj kölcsönkérni egy vga karit, és egy szüz installal nézd meg ha ott is szar, akkor lap lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19294) gergobaby válasza Edween (#19283) üzenetére


gergobaby
aktív tag

:R Oké köszönöm, valószínűleg az illető nettó árakat irt, hát valószínű akkor, hogy "kicsit" drágábban fogom megvenni... :R

(#19295) Skyer válasza Core2duo6600 (#19292) üzenetére


Skyer
senior tag

Hát csakhogy ez egy asztali pc-n van ez a hiba ami tök eltéri a notim konfigurációjától ahol szintén ez a gond..na akkor most hogy is van ez?amúgy legujabb vga és dx van fenn!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19296) Balinov válasza Skyer (#19295) üzenetére


Balinov
félisten

nememlekszem ra, biztos irtad, vagy mar kerdeztek, csak ennel a jateknal fordul elo?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19297) Morden24 válasza Skyer (#19295) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, ha két teljesen eltérő hardverrel rendelkező konfig ugyanazt a hibát produkálja egymástól függetlenül, akkor két dolog marad: júzer error, vagy valami szoftver, ami mindkettőre felkerült.

Sectumsempra - For Enemies

(#19298) mitabrev


mitabrev
csendes tag

A Vista Home Premium-ot le lehet valahogy honosítani? Ismerős laptopjáhaz angolt adtak...

(#19299) derossi válasza mitabrev (#19298) üzenetére


derossi
aktív tag

Tudtommal nem!

(#19300) Thrawn válasza derossi (#19299) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudtommal sem, csak az Ultimate verzióhoz lehet extraként letölteni nyelvi csomagokat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.