Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Narancs válasza gergobaby (#19400) üzenetére


Narancs
őstag

Tod hogy van, majd megint idejön a Ballmer, megkeni akit meg kell, és máris 2015-ig érvényes...most is idejött, rögtön elhalasztották a bírósági határozatot fél évvel...ilyen a magyar jogrendszerben nem létezik, hogy ennyi időre elhalasztanak valamit. Egyszerűen nincs rá törvényadta lehetőség. Érdekes egy ország vagyunk, na...

Beauty is pain

(#19402) gergobaby válasza Narancs (#19401) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Értettem főnök, thx a felvilágosítást ! :B :U

(#19403) Narancs válasza gergobaby (#19402) üzenetére


Narancs
őstag

:R

Beauty is pain

(#19404) harry


harry
veterán

Leformáztam a Vistás partíciót, majd felraktam megint, sikerült is, de reset után a grub jött be (van egy Ubuntus partíció). Nem kellet volna ezt felül írnia (múltkor így volt, akkor ment a vin gond nélkül)? Még régebbről van ott egy vindózos bejegyzés az adott partícióra, de hibát ír (boot manager not found talán).
Az előző vin telepítés után újra kellett raknom a grubot, lehet ezért nem tudta most a vin felülírni? Próbáltam a Vistás startup repairt, de nem talált hibát.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19405) Morden24 válasza remejan (#19396) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amit leírtál, kiváló egy Home Basic vagy egy Home Premium. Mellesleg asszem főiskolai keretek között Business-t kapsz... :)

Sectumsempra - For Enemies

(#19406) RI/OS


RI/OS
őstag

nálam a Home Premium érezhetöen gyorsabb, mint az Ultimate, lehet csak érzéki csalódás :D

(#19407) Polllen válasza Core2duo6600 (#19374) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahhoz, hogy a vista szépen fusson, mindenképpen...szvsz még el is tud vele egerészni gémekben...
Nekem a 3400+ egy magos sempron van, ez is lehetne gyorsabb, de pl a crysis is elfut 1280x800-ban gyönyörűen...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19408) Polllen válasza Morden24 (#19371) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha lassú a vinyó és annyira megfogja a gépet az indexelés szvsz érdemes kikapcsolni...főleg, hogy egy olyan szolgáltatásról van szó, amit én a 17 hónap alatt egyszer sem vettem igénybe... :DDD persze ez már szubjektiv...az viszont nem, hogy egy lassú és gyengébb gépen bizony sokat számithat a nem használt szolgáltatások kikapcsolása(és nem uac-ra gondolok)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19409) gg72 válasza Morden24 (#19356) üzenetére


gg72
veterán

Na, mindent kipróbáltam, de továbbra is 3,8 giga "többletem" van az sp1 telepítése után, ráadásul a PowerDVD nem indul el, újratelepítés után sem... :Y

(#19410) Morden24 válasza Polllen (#19408) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyszer valamelyik régebbi topicban olvasgattam, hogy csávókám kemény 200Mb-t spórolt meg a kilőtt szolgáltatásokkal.
Ahol ennyi számít, mégpedig sokat és nagyon, ott inkább nem használnám az adott OS-t, mert nem vagyok az önszivatás híve. Na persze ez meg méginkább szubjektív... :)
Én speckó igencsak örülök az Index + Search dolognak, de persze én használom is gyakran, nem csak úgy a levegőbe örömködöm tőle :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19411) Morden24 válasza gg72 (#19409) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fogalmam nincsen, miért.

Javaslom a CCleaner illetve TuneUp Utilities 2008 nevű appokat (előbbi freeware, utóbbi nem).
PowerDVD-t nem használok (dvd nézésre WMP vagy WMC), keress rá gugliban vagy a szoftver topikjában, sajna abban én tuti nem tudok segíteni.

Sectumsempra - For Enemies

(#19412) harry válasza harry (#19404) üzenetére


harry
veterán

Megoldódott jelenleg, nem tudom, hogy a grub szerkesztés miatt, vagy a format/reinstall miatt, de most a vindóz alól írok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19413) gg72 válasza Morden24 (#19411) üzenetére


gg72
veterán

Hát már azokat is próbáltam (CCleaner, TuneUp), de semmi változás, de azért kösz! ;)

(#19414) Morden24 válasza gg72 (#19413) üzenetére


Morden24
nagyúr

Előfordulat, hogy az Appdata\Local\Temp alatt megreked pár file (jellemzően kitömörített szarok és társaik). Oda is kukkants be.

Sectumsempra - For Enemies

(#19415) Boldee1


Boldee1
csendes tag

Hello!

Tud valaki nekem segíteni? Miért nem fut le a rendszerfájl helyreállító?? Válaszotok előre is köszönöm!! Segítség!!
[link]

(#19416) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy feltettem az avast-ot. Észlelt egy kémprogit, a kiterjesztése egy volt: xml.exe A D:\ gyökérkönyvtárban volt. Namármost hogyha sajátgépból ráklikkelek 2X a D:\-re, akkor ezt a hibaüzit kapom: "D:\ (alatta) Az alkalmazás nem található" Ezzel kéne valamit csinálni. Amgy megtudom nyitni a D-t jobbgomb, megnyitással, de jó lenne a probléma végére járni. Előre is köszi a válaszokat: mocsanisi

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19417) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Biztos vlt már erről szó, cska nem tudom hogyan keressek rá keresőben. Holnap teszem fel a vistát (32 bit, SP1, Ultimate) és így előre arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan progi, amellyel optimálisabban fut, vagy van valami program, beállítás, amit érdemes eszközölni?

(#19418) Polllen válasza oliba (#19417) üzenetére


Polllen
nagyúr

google: vista optimizer...sok gyártó készít ilyet, valamelyik biztos jó :DDD

Amúgy, ha gyorsabb rendszert akarsz, akkor elég a home premium...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19419) Morden24 válasza oliba (#19417) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ilyen tweakelésre én a Yamicsoft Vista Manager-t (asszem ez a neve) szoktam látni, hogy ajánlgatják, de a rendszer szétb*szása előtt mondjuk tapasztald ki, hogy milyen, totál felesleges nekiesni, mint tót az anyjának.

Mellesleg 4Gb rammal miért 32bitest teszel fel? Te sem szereted, ha az összes ramod dolgozik?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19420) oliba válasza Morden24 (#19419) üzenetére


oliba
őstag

Nem azt mondtam, hogy mindenképpen felteszem azt az optimalizálást, csak kérdeztem, hogy használnak-e ilyet többen, mert akkor én sme szeretnék kimaradni. 64 bitest, mert azért nem teszem fel, mert azt hallottam, hogy sokaknak gondjuk van, mikor játékokat, és hasonló dolgokat tesznek fel, meg azt, hogy lassabb, mint a 32 bites.

Polllen: értem. Nem lesz semmi otimalizálás.

[ Szerkesztve ]

(#19421) Morden24 válasza oliba (#19420) üzenetére


Morden24
nagyúr

64 bitest, mert azért nem teszem fel, mert azt hallottam, hogy sokaknak gondjuk van, mikor játékokat, és hasonló dolgokat tesznek fel, meg azt, hogy lassabb, mint a 32 bites.

Megpróbálok a lehető legrövidebben válaszolni erre: badarság. ;)
Lassan egy éve használok 64bites Vistát.

Mellesleg már megvetted a Vistádat, vagy csak ki akarod próbálni? Mert akkor logikusan nem veszítesz semmit, ha leteszteled a 64 bitest, ellenben állati feleslegesen dekkol a 4 giga ram a gépedben, ami engem jobban bosszantana, mintha 1-2 FPS-t bukok valami játékban (már ha egyáltalán bukok bármennyit is). Persze ez csak szvsz.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19422) oliba válasza Morden24 (#19421) üzenetére


oliba
őstag

Csak ki akartam próbálni, mert láttam, hogy elég sokan használják és akkor mondom én is kipróbálom. Mondjuk az engem nem érdekel, hogy 4 giga helyett csak 3,3-at lát, de felteszem, akkor a 64 bitest. Köszi a válaszokat.

(#19423) foreveryoung


foreveryoung
tag

Sziasztok, üdvözlök mindenkit ebben a topicban! :R
Mint régi xp-snek kérdéseim lennének. :B
Szeretnék áttérni Vistára. A gépet főleg játékra használjuk, kevés új, inkább 2-3 éves szimulátorok. (Autó, 2. világháborús repülő) :K
1. 64 vagy 32 bites?
2. van-e olyan működőképes, legális megoldás, hogy sp 1 telepítés után 3 hónapig tudjam használni, míg tesztelem és eldöntöm megvegyem-e.

foreveryoung

(#19424) Morden24 válasza oliba (#19422) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha jótanácsot elfogadsz, akkor az integrált/vlite-olt/butított/okosított Pistike Edisönöket hagyod a csudába a preaktivált/krekkelt szemetekkel együtt, és inkább élsz a 120 napos kipróbálás lehetőségével.

Sectumsempra - For Enemies

(#19425) Morden24 válasza foreveryoung (#19423) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Ha van 4 giga ramod (ahogy látom igen), és végignézed, hogy driver/szoftver ügyben nincsnek gondok, akkor 64-es.
2. Van: 120 nap

Sectumsempra - For Enemies

(#19426) foreveryoung válasza Morden24 (#19425) üzenetére


foreveryoung
tag

Köszönöm a gyors segítséget!
Hardverrel nem lehet gond, driverekkel szintén. Tehát le tudja kezelni a 64 bites a 32 bites játékokat. Ez tetszik!
Ha jól emlékszem egy ismerősöm próbálta ezt az idő hosszabbítást és neki nem működött. De lehet, hogy ő már előtte más okosságokat is próbált, ahogy ismerem.
Most nézegettem 35 körül már van Ultimate.

foreveryoung

(#19427) Morden24 válasza foreveryoung (#19426) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jól gondold át, hogy milyet veszel, egy Home Premium is mindenre elég, az meg min. 10K-val kevesebb (fejleszteni egyébként is tudsz, ha akarsz).

Sectumsempra - For Enemies

(#19428) foreveryoung válasza Morden24 (#19427) üzenetére


foreveryoung
tag

A kiegészítőket utólag rá lehet tenni a Home Premiumra, hogy az Ultimate-hoz hasonló legyen? Bocs ha láma a kérdés, de nem ismerem a Vistás dolgokat.
Pont ezért kell ez a próbaidő!

foreveryoung

(#19429) Morden24 válasza foreveryoung (#19428) üzenetére


Morden24
nagyúr

Úgy értem, ha később úgy gondolod, HP-ról tudsz váltani Ultira (upgrade). De a legegyszerűbb, ha utánanézel, hogy melyikben milyen funkciók vannak, mert csak azért, hogy "ultimate", szerintem nem érdemes 10-12K HUF-al többet fizetni. Persze te tudod az igényeidet, ezért mondom, hogy nézd át :)
Ja és persze először tesztelj, csak utána vásárloj.

Sectumsempra - For Enemies

(#19430) foreveryoung válasza Morden24 (#19429) üzenetére


foreveryoung
tag

Még egyszer köszönöm a segítséget!

foreveryoung

(#19431) oliba válasza Morden24 (#19424) üzenetére


oliba
őstag

Ilyen is van? Nem is tudtam. Köszi :R

(#19432) harry


harry
veterán

Tegnap egyszer csak úgy simán lefagyott a gép, csak neteztem, talán más nem is ment. Este is ment a gép, de szintén lefagyott valamikor. Bejelentkezésnél ezt láttam:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038

Additional information about the problem:
BCCode: 50
BCP1: 9C180001
BCP2: 00000000
BCP3: 81AEC7B2
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini080808-02.dmp
C:\Users\herrht\AppData\Local\Temp\WER-33028203-0.sysdata.xml
C:\Users\herrht\AppData\Local\Temp\WER275A.tmp.version.txt

A két temp file nincs meg, a .dmp-vel meg nem tudom mit lehetne kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19433) szbalogh


szbalogh
őstag

Na feltettem a Vista Home Premiumot. Felment az SP1 is. Meg vagy 60 update. Már nem szedegeti őket, de a játékok alatt még mindig akadozik a hang. Megfigyeltem, hogy akkor, ha valamelyik billentyűt hosszan nyomvatartom. Mondjuk W-t :)
Mennyire ismert ez a probléma?
Lap GA-MA78G-DS3H
ALC889a codec
Köszi

Nick: HE_Storm

(#19434) gg72 válasza Morden24 (#19414) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, de ott sincs semmi különösen nagy terjedelmű dolog, ma este még jobban átnézem a különféle rendszermappákat.

(#19435) Skyer


Skyer
senior tag

a HD tune ba mi a fene az a Reallocated Sector Count?Vagy úgy egyébként!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19436) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hogy tudok egy programot felvenni, az open with pontra, amikor jobb gombot kattintok a total comm alatt egy avi n
?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19437) pok.tom válasza wwhy (#99) üzenetére


pok.tom
aktív tag

ezt elnéztem :U

[ Szerkesztve ]

(#19438) Morden24 válasza Core2duo6600 (#19436) üzenetére


Morden24
nagyúr

Open with... -> choose default program -> jobb alul browse? Vagy nem erre gondolsz?

Egyébként meg az adott lejátszó telepítésénél/beállításainál kell kérni, hogy rakja be magát context menu-be.
Egyébként meg asszem úgy listázza ki ezeket, hogy amihez egyszer hozzá volt rendelve a file, az bekerül az open with-be. Tehát pölö beállítom a WMP-t, mindenhez hozzárendelem, aztán beállítom, hogy mondjuk a default lejátszó a Zune legyen (mondjuk ez legyen egy mp3 file a példában), akkor a default marad a Zune, de az Open with menüben benne lesz a WMP és a Zune is.

Sectumsempra - For Enemies

(#19439) mocsanisi válasza mocsanisi (#19416) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Erre valami? :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19440) harry válasza harry (#19432) üzenetére


harry
veterán

Jött még egy fagyás, most meg tudtam nézni, ezt írta:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Egy torrent kliens megy csak a háttérben. A gépben van 1giga ram, és 1322mb a lapozófile. Szabad hely a rendszerpart.ón már csak 1,36GB.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19441) Core2duo6600 válasza Morden24 (#19438) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tulképpen ez nem lejátszó, hanem a mediainfo alkalmazás.
Ami be is teszi magát, ugy vettem észre, hogy a nem ékezetes karaktereknélmegy, viszont simán a felugró menűben van, és én jobb szeretmén ha az open with alatt lenne, ahol a gspot is van, hiszen nem használom minden nap, és nem szeretném ha összeszemetelné a heyli menűt /jobb klikk/

Egyben egy ujabb kérdésem is van, hogyan tudom a mce nek megmagyarázni, hogy a 2 ik számú képernyőt használja, az megy hogy áthuzom, de ha full screenbe teszem akkor ott marad az egér, megtaláltam azt is, hogy ekkor a windows key t lenyomjva vissza huzhatom az egeret a fő monira , de ekkor meg nem tudok a távlővővel csatornát váltalni.

Van - e valakinek valami 5lete?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19442) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
10GB-os partíció elég a Vista Home Prémiumnak?
SOS-sürgős!!!!!!!!!!!!!!

(#19443) Morden24 válasza spyduck (#19442) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem.
A duplája minimum.

Sectumsempra - For Enemies

(#19444) Core2duo6600 válasza remejan (#19389) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ne teleptíttesd hanem csináld meg magad ingyért.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19445) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy amikor CLONE módban kiküldöm a képet S-VHS kábellel a TV-mre, ne csak max. 1024x768-as felbontást tudjak beállítani a 19"-os SAMSUNG LCD-mre? Inno3D 7950-es kártyát használok 175.19-es WHQL driver-rel.

XP alatt sosem volt gond, folyamatosan CLONE módban használtam a gépet, mert ott be lehetett állítani az 1280x1024-es felbontást a monitorra.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19446) Skyer válasza Anubis_9 (#19445) üzenetére


Skyer
senior tag

Na kijött a gép a szervízből, alaplapot cseréltek benne és most jól futnak a dolgok, a vista is!!!!Amúgy a winyom meg badsectorosan jött vissza, még szerencse hogy az inaktiv sectorokat érinti de majd megprobálom kijavítani valamivel, mert elvileg csak hibásnak vélt sector, de a HD tune szerint ettől a winyo még egészséges!olvasási ráta 60-65 mb/s körül van.SMART nál ok minden.Csak ne terjeszkedjen. :U

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19447) derossi válasza Skyer (#19446) üzenetére


derossi
aktív tag

inkább ne piszkáld a HDD-t :).Amugy örülök hogy megoldódni látszik a problémád :)

(#19448) Skyer válasza derossi (#19447) üzenetére


Skyer
senior tag

Köszi Derossi!:) :DD Kicsit jobb a kedvem!Amúgy valami védelem sem ártana, valaki tud valami aranyosat ajánlani?mert amit intelről leszedtem csak inteles gépekre menne fel!enyém meg amd-s!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19449) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Akadt egy olyan problémám, hogy usb-s vodafone-os nettem van, és netelés közben folyton ugrál a procihasználat. Ha jól néztem akkor az explorer.exe eszi... próbáltam egy panon-os nettel is, hasonló a helyzet. Namost ez mitől lehet? Használ valaki Voda/tmobile/pannon usb-s modemet akinek szintén ezt csinálja? Vagy ezt igy nem kellene? mert akkor nekiesek egy reinstallnak...

Everybody lies.

(#19450) Morden24 válasza Skyer (#19448) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gratula, hogy megoldódott a dolog :)

Védelem: mire gondolsz? Én Nod32 + Windows Defender + Windows tűzfal kombót használok, és soha nem volt semmi problémám :)

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.