Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) Core2duo6600 válasza #41133696 (#20598) üzenetére


Core2duo6600
veterán

4 gb vagy több esetében az egyik állapotában nem látja a ramot.
Hogy most ki vagy be kell kapcsolni azt nem tom
2 gb nél nálam nincs különbség.
Ha a bios nem írja ki, hogy mennyi ram van a gépben vagyis nem pontosan akkor kell átkapcsolni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20602) Edween válasza _ak_ (#20600) üzenetére


Edween
őstag

Igen tudom, hogy nem kell még az ördögöt az asztalra festeni, de feljebb valaki épp azt várja, hogy mennyivel puccosabb lesz, a cikkből viszont az derül ki , hogy nem. Majd októberben kiderül, akkor jelentik be hogyan is lesz, addig is várunk kíváncsian.

(#20603) ollie válasza Edween (#20599) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát azért csak nem hiszünk már egy bulvároldalnak (SG).

***

(#20604) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Ajánljatok már valami jó médialejátszót,amelyik lejátsza az .mkv formátumú filmeket!
XP-n mindenre a Media player classic-ot használtam,az mindent megevett :R
De a Windows media player nem komálja az mkv-t. A vista kodec-pack-ot már telepítettem.
Thx a segítséget :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#20605) localhost válasza mcwolf79 (#20604) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ajánlok fórumot

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20606) Edween válasza ollie (#20603) üzenetére


Edween
őstag

Engem speciel nem érdekel, nekem a vista bejön, és a hivatalos infót megvárom. Csak a türelmetlenebb kollégáknak linkeltem, hogy ne igyanak előre...

(#20607) Morden24 válasza mcwolf79 (#20604) üzenetére


Morden24
nagyúr

VLC.

Sectumsempra - For Enemies

(#20608) Edween


Edween
őstag

Volna egy ide nem illő problémám,az adataimnál emailt szeretnék cserélni, de emiatt nem szeretnék elveszni a PH-ról, szóval ezt megtehetem mindenféle gond nélkül, vagy fel kell vennem egy modival a kapcsolatot, vagy esetleg tud valaki egy megfelelő topikot?

ui:kivettem a szlengeket, mert jön localhost és beszól. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20609) _ak_ válasza mcwolf79 (#20604) üzenetére


_ak_
addikt

Amúgy meg KMPlayer. 1432 r2 a legfrissebb és az is mindent megesz, köszönhetően egy rakás belső kódeknek.

Let's begin, de gozaimasu!

(#20610) Morden24 válasza Edween (#20608) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én is írtam már át, nem volt semmi gond.

Sectumsempra - For Enemies

(#20611) Edween válasza Morden24 (#20610) üzenetére


Edween
őstag

Köszi, akkor meg csinálom.

A figyelmeztetést hagyjam figyelmen kívül?- nem szeretem az ilyen figyelmeztetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#20612) localhost válasza Edween (#20608) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Be bizony! Mert Ő olyan! :Y
Keresd a moderátorokat = Panthert!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20613) Edween válasza localhost (#20612) üzenetére


Edween
őstag

Sejtettem, köszi a linket.

(#20614) Morden24 válasza localhost (#20612) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valami változott volna e téren? Én anno csak simán átírtam :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#20615) localhost válasza Morden24 (#20614) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én meg még sosem cseréltem.... vagy nem emlékszem! :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20616) Edween válasza Morden24 (#20614) üzenetére


Edween
őstag

Átírtam és küldött új jelszó, már arról vagyok. Köszi még egyszer mindenkinek.

(#20617) Dundy


Dundy
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy-egy bootolás, hibernálásból történő visszatérés után a képernyő ikonjai átrendeződnek? 1280-as képszélességet használok és néha az ikonom az 1024-es szélességre rendeződnek át.

Amióta Vistám van (frissíthető, legfrissebb), azóta tapasztalom,de most már annyira zavaró az ikonok időről-időre történő helyreigazgatása, hogy megkérdezlek titeket, hogy van-e erre valami gyógyír?

Vagy van olyan program, ami az ikonok helyeit elmenti és vissza lehet egyszerűen tölteni az ikon pozicíókat?

(#20618) Lenry válasza Dundy (#20617) üzenetére


Lenry
félisten

ez engem is nagyon érdekelne, ha tényleg létezik ilyen program...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20619) Core2duo6600 válasza Dundy (#20617) üzenetére


Core2duo6600
veterán

nagy ritkán nekem is csinálta minden ok nélkül.
Okát nem tudom, én sem szeretem vissza pakolgatni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20620) Thrawn válasza Dundy (#20617) üzenetére


Thrawn
félisten

Guru3D - Driver Sweeper
Nemcsak pucolásra való, le lehet vele menteni és szükség esetén visszaállítani az asztali ikonokat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20621) TIV


TIV
tag

nem tudjátok véletlen, hogy lehetne rábeszélni a spyware terminatort, hogy ne kérdezzen rá 7000 dll fájl engedélyezésére egy-egy telepítés alatt? tudom, hogy van telepítő mód, de nem akarom állandóan kapcsolgatni. előre is köszönöm!

(#20622) Edween válasza TIV (#20621) üzenetére


Edween
őstag

Javasolnék neked egy profi spyware irtót a meglévő mellé, vagy helyette, kb még 7 hónap regiszrációt kapsz hozzá ingyenesen, csak registrálni kell [link]

(#20623) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Üdv nektek Hozzáértő emberek!

Újjabb probléma ütötte fel a fejét nálam a vista-val kapcsolatban.
A 2G ramot megdupláztam,viszont a 4096Mb-ból nem lát a kicsike,csak 3070Mb-ot.
Mit lehet tenni ilyenkor?
Win. Vista Ultimate SP 1

Köszönöm előre is! :R

Moretimer

(#20624) Thrawn válasza Moretimer (#20623) üzenetére


Thrawn
félisten

Pont a lényeg maradt le, de 99% hogy 32 bites a Vista-d. A 64 bites felismeri a maradékot is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20625) Moretimer válasza Thrawn (#20624) üzenetére


Moretimer
aktív tag

:R ...igen,igazad van....32 bites.

Moretimer

(#20626) _ak_ válasza _ak_ (#20582) üzenetére


_ak_
addikt

És az ilyen problémákkal (#20582) milyen másik fórumot lenne érdemes felkeresni?

A másik, h szegény egerem "álmában is rángatózik", magyarul, ha épp nem használom akkor is néha megmozdul a kurzor, ezzel felélesztve az alvó monitort is. hol tudnám kikapcsolni, h egér mozgásra ne kapcsolja vissza a monitoromat?

Let's begin, de gozaimasu!

(#20627) barnam_


barnam_
nagyúr

Felraktam a 64bites Business-t. A "magyaritás" nem működött vele, a 30GB-ból kb. 15-t foglal le a Vista. Ezek még nem lennének bajok, de az alaplapi hangkártya driverét nem tudom felrakni. Kipróbáltam több verziót is, mindegyik már a telepítés elején hibázik.
Bővebben: itt

Ötlet?

(#20628) _ak_ válasza barnam_ (#20627) üzenetére


_ak_
addikt

SM bus vezérlős drivert szedted le? biztos, h mennie kell, ha jól tudom ugyan az a hangkártyánk van és én minden gond nélkül használtam 64bites vistán.

Let's begin, de gozaimasu!

(#20629) Polllen válasza barnam_ (#20627) üzenetére


Polllen
nagyúr

Üdv!

Úgy tudom, hogy csak az ultimate-n tudod cserélgetni a nyelvet...a drivernél meg csak tippelek...a driver-nek van digitális aláírása? úgy tudom anélkül nem lehet felrakni....

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20630) Dundy válasza Thrawn (#20620) üzenetére


Dundy
tag

Köszi szépen, már fel is telepítettem és le is mentettem. :R

(#20631) Sanyix válasza Core2duo6600 (#20587) üzenetére


Sanyix
őstag

Na úgy néz ki megvan a porblémám, bár lehet ez csak egy másik. Mivel az xp 64 egy kicsit bőbeszédűbb mint a vista, ami 3-nál több giga ramnál a kékhalálba annyit ír, hogy nem acpi kompatibilis az alaplap. Viszont xp benyomja az eventekhez minden induláskor, hogy a bios 4 gigától kezdve 4 kbyte memóriát rosszul címez meg. [link] mivel a legújabb biosom van, ment is mail az asusnak, de sajnos ők sem dolgoznak hétvégén... úgyhogy remélem válaszolnak, és kijavítják ezt a bugot. Nemtudom hogy címzik a videomemóriát, vajon együtt van a rammal? Mert ha nem akkor még mindig nem magyarázza meg hogy kerek 4 gigával miért kékhalálozott a vista, hiszen 4 gigától kezdődne a rossz címzés. Viszont ha egybe van a videorammal, akkor már érthető, mert úgy már 4,5 gb.
Most az xp is csinál olyat, hogy néha lefagy a kép, az egérkurzor még megy pár másodpercet, aztán az is megáll, majd szétesik a kép, és kikapcsol a monitor, miközben a windóz nem fagy le! Mert aminek hangja van azt hallani tovább, és látszik a vinyóleden is hogy töltöget néha. Fura, mert éppen terheletlen állapotba történt ez, 2x is pedig most beraktam 1 órát visszajátszásba az il2-t max grafikán 6x aa-val, és 16x anisoval, és semmi gond nem volt. Tök random az egész.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#20632) Morden24 válasza barnam_ (#20627) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, milyen az a "magyarítás", de amúgy csak az Ultihoz vannak language pack-ek, másnál az van, amit kaptál. Ha valami warezmagyarítós marhaság volt, akkor biztos nem működik, csak 32bit-en, vagy Ultival, vagy egyebek.

A 15 gigán ne csodálkozz, az én 64-es HP-m is ekörül van. Mivel a 64-esben tulajdonképpen benne van egy komplett 32-es is (a kompatibilitás végett), ezért több helyet foglal.

Sectumsempra - For Enemies

(#20633) barnam_ válasza _ak_ (#20628) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, a Realtek oldaláról töltöttem le, mint eddig mindig. Vista R202.exe-t szedtem le.
De pl. a gyári cd-ről se megy.

Pollen: Biztos hogy van digitális aláírása.

Morden24: Erre céloztam.

[ Szerkesztve ]

(#20634) Morden24 válasza barnam_ (#20633) üzenetére


Morden24
nagyúr

Rendkívül bizalomgerjesztő :DDD

Itt van ám külön x64-es MUI pack, ha azt akartad ráerőltetni, és nem ment, akkor lövésem nincsen.

Ja, meg melyik ilyen MUI tool-t használod? Merthogy a 2.2-esre még ők is azt mondják, hogy csak valószínűleg stabil x64-en...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20635) _ak_ válasza barnam_ (#20633) üzenetére


_ak_
addikt

Hmm, érdekes, nem emlékszem, h lett volna akárkinek is ilyen problémája. :(
Próbáld ki azért EZT a drivert is, hátha.

Let's begin, de gozaimasu!

(#20636) VinoRosso válasza Morden24 (#20566) üzenetére


VinoRosso
veterán

na azt én is tudtam, hogy oda teszi a driverek többségét, de hogy pontosan melyek azok a file-ok :F

core2duo: nem tok mit csinálni vele beszart a kepfeltoltes.hu

(#20637) Morden24 válasza VinoRosso (#20636) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na hát arról sajnos lövésem nincsen, hogy milyen file-okat köpköd ki a HP drivertelepítő :(

Sectumsempra - For Enemies

(#20638) cizoe


cizoe
őstag

Tud valaki olyan Oldalsáv alkalmazást, ami vagy a Windows Naptárból, vagy a Live Calendarból hívja le az adatokat? Kerestem ilyen kis naptár minialkalmazást, de nem találtam. RSS-sel pedig nem jó, mert összekeveri az eseményeket, és nem átlátható. Egy sima heti, esetleg napi leosztású naptár kéne.

(#20639) pete_21


pete_21
addikt

Hello!
Lenne egy kérdésem: miután betölt a Vista, valami használja a winyót folyamatosan, még a Vista betöltése után is kb. 1-1,5 percig. Feladatkezelőben 2 folyamat használja a CPU-t, mind a kettő kb. 2 %-on. Az egyik az Eset Smart Security kernelje, a másik az svchost.exe. Mivel az ESS-ből kivettem a betöltés utáni vírusellenőrzést, csak a svchost.exe lehet. Megfigyeltem, hogy miután abbahagyja a winyó-használatot, lemegy az svchost CPU használata 0-ra.
Meg tudjátok mondani, hogy mit csinál ilyenkor, esetleg hogy lehet kikapcsolni?

Előre is köszi!

(#20640) cizoe válasza pete_21 (#20639) üzenetére


cizoe
őstag

Svchostot nem tudod kilőni. Már xp-ben is ez kezelte a szolgáltatásokat.

(#20641) pete_21 válasza cizoe (#20640) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. És nem tudod, hogy ilyenkor mit csinál?

(#20642) cizoe válasza pete_21 (#20641) üzenetére


cizoe
őstag

Hát ha bemész cmd paranccsal a parancssorba és beírod hogy "tasklist /SVC" akkor kidobja hogy mit csinál épp.

[ Szerkesztve ]

(#20643) Core2duo6600 válasza _ak_ (#20626) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ilyen esetre javasolnám a monitor elején lévő kapcsolót.
az a tuti
De a legjobb az ha nem használod shut down, és akkor nem is fogyaszt a rendszer.

(#20627) Aggregátor
Hogy a winupdate nek, hogy leszedje a drivert, nekem is ezzel kezdett mikor felpakoltam.
Pont ilyen lapra telepítettem vistat 1 hete.

(#20631) Sanyix
Akkor lehet az is, hogy vga hiba
És lévén az AMD rendszerekben magában a cpu ban van a memovezérlő ennek a hibája is csinálhatja ezt.
HA korábban tökéletesen ment a vista, akkor ez a sanszos.
A nyugalmi állapotban vagyó fagyásokra, ekkor ezek a korszerű rendszerek vissza veszik a tempot, hogy áramot takarítsanak meg, és lehet, hogy ez alatt is valami hw hiba szerüség keletkezik ill. jön elő.
a lap a cpu tempoját veszi vissza, tehát a cpu lehet a ludas itt is.

(#20633) Aggregátor
Gigabyte oldaláról szedd le a legujjabbat.

(#20635) _ak_
Itt piros pötty.

(#20638) cizoe
Outlook kiegészítői közt nincs ilyen, ha exchange el használod abban is elég komoly naptár van.

(#20639) pete_21
Ez a dolga betölti az alkamazásokat ellenörzi, hogy van - e frissités, stb ...
bekaparja a ram ba a gyakran használatos alkalmazásokat.
HA már beállt rád a rendszer, akkor a boot után néhány perccel elcsendesedik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20644) cizoe válasza Core2duo6600 (#20643) üzenetére


cizoe
őstag

A naptárprogi megvan (windows calendar, amit a ms live calendarról szinkronizálok) , csak a gadget kéne.

(#20645) lezso6 válasza Core2duo6600 (#20431) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"a dx9c legfrissebbet kell lülön feltenni, mert nincs lefelé kompatibilitás a dx 10 ből oly modon, ha a dx 10 van, mert ez ugye benne van a vistaban, ettől még egy dx9 es alkalmazással gond lesz."

Nos, feltettem a legújabb (2008 aug) dx9c-t, és most annyit változott a dolog, amikor beszaggatna a hang egy idő után, akkor mostmár viszi magával az egész gépet is kékhalállal, vagy csak simán lefagy. :O
Még valami ötlet nincs? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20646) diablo1984 válasza lezso6 (#20645) üzenetére


diablo1984
veterán

vista alá dx9? eléggé hülyeségnek hangzik, ne csodálkozz, ha becsokizik tőle a vista! valami más drivergond lesz, nem éppen a dx! :(

(#20647) #41133696 válasza Core2duo6600 (#20601) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :)

(#20648) Morden24 válasza diablo1984 (#20646) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogyhogy hülyeségnek hangzik?

Alapban nincsen benne DX9, így ha akarod az ilyen jellegű progikat használni, szépen fel kell tenni az MS honlapjáról a legfrissebbet.
Mitől csokizna be, ne viccelj már. Nálam is fent van. Jól is járnék, ha pl. Deus Ex-et akarnék futtatni dx10-ben :DDD
(A DX10 nagyonnem DX9, így nincs is benne... szóval ez már nem dx9.0c, hogy benne van lefelé az összes)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20649) diablo1984 válasza Morden24 (#20648) üzenetére


diablo1984
veterán

neszivass már! komoly? dx10-nek a dx9-es dolgokat(kompatibilitást) tartalmaznia kellene! vista nem dx9-es, dx10-re dx9-et tolva meg felülíródhat a dx10-es fájlszerkezet, ami azt eredményezheti, hogy a grafika nem éppen stabil lehet! anno a dx9 bejövetelekor sem kellett a dx8.1-et külön telepíteni.... :U

(#20650) Morden24 válasza diablo1984 (#20649) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogy íródik felül.
Két teljesen külön dologként kell tekinteni a dx10-re és a dx9-re. Ne kavarjon meg senkit, hogy a neve mindkettőnek directX (helyesebb lett volna tényleg WPF-nek hívni, vagy tudja a tököm).

(Mellesleg attól még megmarad teljesen a DX10, hogy telepíted a dx9-et. Ha nekem nem hiszel, akkor írd be, hogy "dxdiag", és nézd meg.)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.