Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Core2duo6600 válasza DjPremier (#19150) üzenetére


Core2duo6600
veterán

beszart a windows intézőt, és annak valamely részletét nem tudja beszedni
vagy legutobb egy olyan helyen volt nyitva ami már nem létezik,, pl pendrive

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19152) Integra


Integra
titán

hi
következő a gond
adott egy vista sp1
rajta bs player, de régi verzió, bsplayer100.814.exe
ez még nincsen tele minden szarral
a win media player simán játsza az fxg és axxo avi-ket
képpel
bs player pedig csak hangot ad, de képet nem játszik
mit nem veszek észre, milyen beállítást kell megadni, hogy bs player is adja a képet?
minden ugyanúgy van beállítva mint a saját xp sp3as gépemen, de ott csont nélkül megy, ezért gyanítom hogy valami vista specifikus beállításról van szó, különben media playerben se lenne kép
thx:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19153) gaben válasza Integra (#19152) üzenetére


gaben
aktív tag

ezt én is tapasztaltam,de sztem kompatibilitási gond lesz

(#19154) Integra válasza gaben (#19153) üzenetére


Integra
titán

felraktam ezt:
BS.Player.Pro.v2.21.950
ez meg kikapcsolta az aero felületet a vistában, mert hogy nem kompatibilis vele.
hát lol baszki...
van 2008ban normálisan működő bs palyer vista alá????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19155) leviske


leviske
veterán

Lehet, hogy láma kérdés, de egy 32GB-os pendrive-ra rá lehet telepíteni a Vistát? :F

[ Szerkesztve ]

(#19156) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Lenne két kérdésem:
1. Miért van az hogy a vista nem frissíti az élmény index pontszámokat(pedig rámentem a frissítésre és a benchmarkot is megcsinálta(2,4ghz procit húztam 3,4-re és maradt a pont))
Mennyi a max pontszám amit adhat?
2. Hogy lehet azt megtcsinálni hogy ne kapcsolódjon be minden indításnál a full range(hangbeállítás), mert recseg tőle a hang meg úgy megfogja a procit mint az orthos:D
A választ előre is köszönöm.
UI.: sima és sp1-es vistánál is jelentkeznek a gondok.

(#19157) szbalogh


szbalogh
őstag

Miért van az, hogy Vistaában ha bejött a képernyővédő folyamatosan dolgozik a vinyó? Ha megmozgatom az egeret abbahagyja. Nekem ne fogyasszon má fölöslegesen áramot! Miért lehet ez?

Nick: HE_Storm

(#19158) Core2duo6600 válasza leviske (#19155) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A mérete elég rá, de hogy felmegy - e nem tom
értelme nem sok van, mert a hdd sokkal gyorsabb, és nem biztos, hogy a lapod tud pendrive ról bootolni

(#19156) labu01wx
Én a gyári audiot hagytam neki, nem kapcsolta be magától, bár igaz, hogy sokáig a mélyem sem szólt, csak a tesztben, ez mára megváltozott, de hogy minek következtében azt nem tudom
Most a gép elején lévő zöld stereo kimenet, ami a fulesnek van ugye megnémult
De a mély jön mindennél, sima zenénél is.

És semmit nem állítottam rajta.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19159) Tomate válasza szbalogh (#19157) üzenetére


Tomate
veterán

Ennyire zavar az a + 5W? (amúgy nem tudom mennyi csak tippeltem) :D Friss telepítés? Lehet, hogy csinál valamit a háttérben. Töredezettségmentesít, indexeli a fájlokat, elindul a víruskeresőd és vírust keres, ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#19160) leviske válasza Core2duo6600 (#19158) üzenetére


leviske
veterán

Csak azért lenne érdekes, mivel elkezdtem tervezgetni egy minipc projectet és a lehető legkisebb gépet szeretném összerakni (Egyedi ház, notebook alkatrészek, stb) és gondoltam a HDD kilövésével sok helyet megspórolhatnék.

A lap valószinűleg támogatná, mert AMD 790GX, vagy 780G volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19161) #65675776 válasza leviske (#19160) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elég sűrűn cserélgetheted majd azt a pendrive-ot... A Pagefile hamar kinyírja.

(#19162) DjPremier válasza Core2duo6600 (#19151) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Nincs pendrive-om,eddig nem csinálta.Azért köszi. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#19163) leviske válasza #65675776 (#19161) üzenetére


leviske
veterán

Tehát akkor vetélt ötlet. :( Kösz. :R

(#19164) #65675776 válasza leviske (#19163) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért egy 2,5"-es vinyó nem egy nagy méretű valami.

(#19165) Sziszifeca válasza Integra (#19154) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Nekem is ezt csinálta.
Felraktam a GOM playert ezzel super, azóta a BSplayer kuka lett. :K

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#19166) Gerisz válasza labuwx (#19156) üzenetére


Gerisz
addikt

5,9 a max pont mindenre
hogy miért nem frissíti azt nem tom nekem is volt már olyan
Most pl már megcsinálja

(#19167) Thrawn válasza Integra (#19154) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]
Vagy DirectDraw helyett EVR (ha jól emlékszem)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19168) Core2duo6600 válasza szbalogh (#19157) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mert ekkor fut a defrag, és az indexelés.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19169) Sped válasza Integra (#19154) üzenetére


Sped
aktív tag

Nekem is ez a verzió van fent, viszont nem értem miért baj ha kikapcsolja az aero-t, mivel ha bezárod a bs-t akkor visszakapcsolja, amikor meg filmet vagy bármi mást nézel, akkor meg nem halálmindegy, hogy megy-e az aero vagy sem?? :U

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#19170) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Tudja valaki, honnan lehetne olyan Adobe PostScript Driver Installer-t letölteni, ami Vista alatt is működik? A hivatalos ADOBE honlapon csak a 1.0.6-ost találtam (ami nekem is megvan), de ez sajnos nem fut Vistán. :(((

2 db PPD-t szeretnék vele feltenni, file-ba nyomtatás céljából.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19171) Core2duo6600 válasza Anubis_9 (#19170) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a hivatalos oldalon ami van nem müködik, akkor nincs mit tenni.
x64 es a vistad ?

Még lehet azzal próbálkozni, hogy leszetsz egy valamien postcript dfrivert és azzal megoldod, egetverő különbségek nincsenek a nyomi driverek közt.
Hiszen mind szabvány nyelven kommunikál.
Postscripton belül persze, és a nyelvi verzió azért fontos.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19172) Anubis_9 válasza Core2duo6600 (#19171) üzenetére


Anubis_9
őstag

32 bites a Vistám.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19173) madgie


madgie
titán

Valakinek van arra tippje, hogy a Vista x64 miért zabál alapjáratban majd' másfél giga ramot? Ez normális?

( friss Vista user vagyok, de ha ez így megy, akkor már nem sokáig :) )

(#19174) Thrawn válasza madgie (#19173) üzenetére


Thrawn
félisten

Normális.
Nem azért van ramod, hogy használva legyen? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19175) Morden24 válasza madgie (#19173) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ne aggódj, nem másfelet zabál, hanem az egészet, amid van. A másfélben a process-ek futnak, a többi pedig televan a kis programjaiddal, meg egyéb dolgokkal.

Nos igen, ez így megy: a Vista használja a RAM-ot, mert úgy gondolja, hogy azért vetted. De ha gondolod, akkor már nem sokáig :)

Sectumsempra - For Enemies

(#19176) #54715584 válasza madgie (#19173) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem is annyit eszik, de nem aggodom, van meg a 4 gigabol boven :)
es vegre muxik rendesen sp1 utan

(#19177) derossi


derossi
aktív tag

sziasztok!

Azt hol tudom megoldani hogy kevesebb rendszervisszaállitási pontot készitsen a Vista? :F

80 Gb os Hdd hamar elfogyna ha nem törölném kétnaponta...

(#19178) Skyer


Skyer
senior tag

Helo all!Feldobtam a vistámat egy asztali gépre is ami teljesen más konfiguráció és teljesen más VGA-s és ugyanolyan szarul fut ezen is mint a notin ugyhogy valszeg az oprendszer lesz a probléma valami baj van vele.Továbbra is túrom a netet egy telepítőlemez után de valahogy nem akad.Kár hogy az MS leszedte az övékét a netről!Így most szarba vagyok, ha valaki tud segíteni megköszönném :)

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19179) Morden24 válasza derossi (#19177) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az elég érdekes, vagy valami nagyon nagy telepítgetős hadjáratban vagy, mert a régebbieket magától is kitörli.
Merthogy alapban naponta egyet csinál, illetve driver/szoftver telepítésnél mindig egyet-egyet (update-nél is szokott).
Ergo vagy kapcsold ki a system restore-t, ameddig ennyit telepítgetsz, vagy törölgesd serényen :)

A 80Gb-os partíció meg alapban sem fogyhat el, nemhogy 2 naponta törölgetéssel.

Sectumsempra - For Enemies

(#19180) Morden24 válasza Skyer (#19178) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jobb tanácsom nincsen, dobd ki a kiírt telepítővackaidat, és szerezz valakitől egy originál lemezt.

Sectumsempra - For Enemies

(#19181) derossi válasza Skyer (#19178) üzenetére


derossi
aktív tag

szia! én tudok adni linket,magyar 32 bitrsről. :U

(#19182) derossi válasza Morden24 (#19179) üzenetére


derossi
aktív tag

hát nem tudom ...most még alig van fent valami és 43 Gb szabad hely van már csak...

Más. Akinek gondja van milyen virusirtót tegyen fel,ajánlom a Nortont,elérhető egy 180 napos változat(többek között magyar is) az Intel oldalárol.Nekem egyáltalán nem fogja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#19183) Skyer válasza derossi (#19181) üzenetére


Skyer
senior tag

Sziasztok!Én is ezt szeretném csak senki nemtud nekem adni, illetve egy rendes ember írt nekem privit ez ügyben csak valahogy nem sikerült összehozni a találkát mert elfoglalt lettem!A linket nagyon szépen köszönném és más megoldást is :)

elég off és láma kérdés de most csak olyan DVD-im vannak amire az van írva hogy TDK DVD+R de van rajta RW cimke is. Mi a francot jelent az?

A vírusírtó engem is nagyon érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19184) Morden24 válasza derossi (#19182) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azt, hogy naponta létrehozzon, meg tudod változtatni a cikkben leírtak szerint. A telepítéses dolog az meg van, és puff neki.

Skyer: Re-Writable, azaz újraírható. Amúgy nem ígérem, de Bp-n a hét második felében esetleg tudok neked kölcsönözni egy telepítőt néhány órára...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19185) derossi


derossi
aktív tag

küldök linket mindkettőről..:)

(#19186) Core2duo6600 válasza derossi (#19177) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én az egészet tiltottam le, de ahol vissza lehetv állítani, ott gondolom ki is lehet törölni az adott, visszaállítási pontokat is.

(#19178) Skyer
Hidd már el, amit küldtem azzal nincs gond az asztali gépen, 1 éve van fent, szarrá lett telepítve uninstalálva és atomstabil.
Napi 12 - 16 órában van csesztetve.
Írd már le az asztali gép pontos konfigját.
Minden részletre kitérően.

(#19183) Skyer
DVD+R, DVD-R egyszer írható
Ami újraírható az DVD+RW, DVD-RW lenne.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19187) derossi


derossi
aktív tag

180 napos Norton antivirus [link]

(#19188) localhost válasza Morden24 (#19184) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem erre gondolt képecske!

A sima 'PLUSZ R'-res lemez logója kitudjamiért egy RW feliratot is szimbolizál, ez nem nem és nem a ReWritable jelzése!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19189) Morden24 válasza localhost (#19188) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ó, hogy mennének a sunyiba :(

Ebben az esetben mea culpa...

Sectumsempra - For Enemies

(#19190) Skyer válasza Morden24 (#19189) üzenetére


Skyer
senior tag

Köszönöm a linkeket:)Ha jól látom ez csak a Norton Antivirus nem az internet security ugye?Ez nem véd spywarek ellen..

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19191) derossi válasza Skyer (#19190) üzenetére


derossi
aktív tag

igen ,van benne spyware elleni védelem,és tűzfal is. :))

[ Szerkesztve ]

(#19192) Morden24 válasza derossi (#19191) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amúgy EZ nem gond?
Mondjuk szerencsére nekem nem kell, 2009. januárig megy a Nod32, aztán majd meglátom :)
Csak gondoltam megnézem már, mit alkot mostanság a Norton, utóbbi időkben csak rosszat hallottam csórikámékról :(

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19193) derossi válasza Morden24 (#19192) üzenetére


derossi
aktív tag

nem,de nem is ezt kell leszedni.Mondjuk nekem intel celeron processzor van a laptopomba.egyszerűen kiválasztottam magyarországot ,és letöltöttem a 70 Mb-os csomagot.Feltelepült,és automatikusan adta a 180 napot,nem kell semmi serialt megadni.

(#19194) Morden24 válasza derossi (#19193) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja értem, ezek szerint az angolra meg a magyarra mást ad ki. Áhhhááá :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19195) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Ma azt vettem észtre, hogy a tálcán nem látszanak a megnyitott ablakok, csak a ctrl+tab-bal tudok váltogatni, vagy a win+tab-bal.
Egyszer már volt ilyen és akkor a gyorsindító eszköztár jobb oldali fala tolódott el magátót annyira, hogy nem láttam és így nem is tudtam visszahúzni.

Valamit tudtok tanácsolni?:F:(:(

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#19196) Victor-y válasza Victor-y (#19195) üzenetére


Victor-y
aktív tag

na megint megjavítottam:D

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#19197) #24394752


#24394752
törölt tag

Üdv nektek,
lenne egy problémám, hátha vki találkozott már hasonlóval, tnx előre is a tippeket.
Adott egy Toshiba A300as notebook PreInstalled Vista Home Premium 32bit-es Windows-al. Az történt hogy mivel nem tetszett a gyári particionálás, 2*90akárhány Gb-os meghajtók, a Paragon Partition Manager 9.0-val nekiálltam átrendezni (már Vista kompatibilis, szal elvileg normálisan kellett volna végrehajtania a műveletet!?), formázás közben lehalt és kilőtte a Vistám, úgy h se reboot, se F8 az elején, semmi...
Fejvakarás, mivel ugy se telepítő dvd-se volt hozzá, meg recovery disc-et se csináltam, gondoltam majd egy xp telepítés után elindítom majd ezt a rejtett partíciót vagy ezt a HDDRecovery-t, amivel vissza tudom állítani a gyári állapotot, azaz elkezdi egyből telepíteni a Vistát, de itt elakadtam. Hova tovább? Tippem sincs már...

(#19198) Polllen válasza #24394752 (#19197) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a helyedben fognék egy vista telepítő cd-t(mind1 honnan) és a kapott cd-kulccsal feltelepíteném...;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19199) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy elég lenne a gépem a Vistához? Főleg game-re lenne. A játékból is inkább a CSS. Nah szerintetek érdemes lenne felrakni? Kevesebb FPS lenne várható?

Ez lenne a tervben: Microsoft Windows Vista Ultimate SP1 32 Bit (X86) HUN OEM

(#19200) Morden24 válasza Vasinger! (#19199) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát igencsak elég hozzá a géped.

Csénél elvileg van egy kb. 10%-os FPS-vesztés, illetve még régebben volt, lehet, hogy az driver-jellegű gond volt még anno.
De nem aggódnék a helyedben, ha 200 helyett 180 FPS-el megy a dolog :DDD

Az Ultimate cuccot fontold meg, nem biztos, hogy megéri a többletköltséget. Nézd át a feature-öket, felesleges olyanért pénzt adnod, amit mondjuk nem fogsz használni :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.