Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Balinov válasza derossi (#19299) üzenetére


Balinov
félisten

megerositem. Az egyetlen jarhato ut egy magyar telepitokeszlet beszerzese es az angol VHP licensszel valo feltelepites.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19302) Morden24 válasza mitabrev (#19298) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem lehet.

Sectumsempra - For Enemies

(#19303) balintka


balintka
addikt

Sziasztok! feltettem a Vista 32 bites-t, de a szokásos driverek telepítése után még mindig van 1 ismeretlen eszköz, ezt játékportnak azonosítja . A konfigom a profilomnál látható. A legfrissebb Vista-s Realtek driver-t tettem fel.

XP alatt sose volt ilyen gondom. Honnan tudnék drivert leszedni ehhez az eszközhöz? Már ha ez valóban a játékport.

Azt írja, nincs feltelepítve az illesztőprogram. A Hangvezérlőknél nem támogatott játékportot is jelez. az ismeretlen eszköz értéke: ACPI/PNPB006

(#19304) Skyer válasza Balinov (#19296) üzenetére


Skyer
senior tag

COD4 nél is, MOH airborn nál is és minden olyan ami 3d-t kér és kicsit jobban ráhúz a VGA-ra.Én inkább a CPu ra gondolok de nemtudom mivel ebbe egy 4000+ os AMD van X2 es van a notiba meg egy Turion X2 TL60as. Egy játéknál nem láttam eddig: Assassins Creed. Az jól futott, az összes többinél valami gubanc volt. Ezen ugyan még nem probáltam a COD 4 et de majd kiproszálom :)

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19305) balintka válasza balintka (#19303) üzenetére


balintka
addikt

Másik: az XP a C: meghajtón van, a Vista a D:-re került (2 oprendszer van fent így). A Vista viszont az XP alatt D:-nek mutatott partícióját a Vistában C:-nek mutatja, az XP-ét meg D:-ként, vagyis felcseréli őket. ez normális?

(#19306) Core2duo6600 válasza balintka (#19303) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem használod semmire tiltsd le és kész
Yostick szokta rendszerint használni.

(#19304) Skyer
Mind a 2 gépnél nem lehet ugyanaz.
A 3d mark vantaget tedd fel, és teszteld mind a 2 gépen, ha a vga a gáz akkor ott kiderül
Akkor használd ezt a progit ha tudják a karik a dx10 et.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19307) Morden24 válasza balintka (#19305) üzenetére


Morden24
nagyúr

Normális.

A gameportos izédre meg nyomj egy automatikus keresést, illetve ereszd rá a WinUpdate-et, hátha talál valamit. Ha meg nem találsz semmit, de ettől függetlenül minden működik, akkor hagyd a sunyiba :) Főleg, ha valójában nincs is gameportod (ilyen hosszú izé, a hangkártyákon van jellemzően (vagy alaplaphoz adják csatlakozóként), és ha nem használsz gamepadot/joystick-ot, akkor semmire nem fog neked kelleni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19308) Morden24 válasza Skyer (#19304) üzenetére


Morden24
nagyúr

VGA-driver telepítése után ráeesztetted az Élményindexet? Én megtenném :)

Sectumsempra - For Enemies

(#19309) balintka válasza Morden24 (#19307) üzenetére


balintka
addikt

megnyugtattál :)

A keresésre nem talált semmit. Joy-om nincs egyelőre. akkor hagyom... mindenesetre érdekes probléma. a winupdate-et megnézem még.

(#19310) balintka válasza Morden24 (#19308) üzenetére


balintka
addikt

Nekem az 1,0 8600GT-vel :D

(#19311) Morden24 válasza balintka (#19310) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem ártana drivertelepítés után frissíteni, komáim :U
Bökj csak oda neki, hadd fusson le újra, és mindjárt nem 1,0 lesz. Be is baszna, már pardon.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19312) Balinov válasza balintka (#19310) üzenetére


Balinov
félisten

az hogy a viharba csak annyi, mikor a VHP 3.0-t ad a noti X1200-as integralt vgajara??

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19313) Morden24 válasza Balinov (#19312) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát érted, ilyen király az ATi :DD
Driver nélkül az én 3870-em is 1,0 :P

Sectumsempra - For Enemies

(#19314) Skyer válasza Core2duo6600 (#19306) üzenetére


Skyer
senior tag

a 3dmark vantage 3kékkocka váltás után a notin kifagyott :D:D ugyhogy nem probálom be ezen a gépen meg csak DX9 van. 7600GT.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19315) balintka válasza Morden24 (#19311) üzenetére


balintka
addikt

Jah, rendben! A legfrissebb driver van fent. megnézem :)

(#19316) _ak_


_ak_
addikt

Senkinek nem jutott semmi jó az eszébe ezzel és ezzel kapcsolatban?

Let's begin, de gozaimasu!

(#19317) Skyer válasza _ak_ (#19316) üzenetére


Skyer
senior tag

Ilyen gadget es izével én is szívam már, alapba nem is használom mivel csak a gépet lassítja. Őszintén megmondom engem is érdekelne mi okoz ilyen gadget kép betöltési hibát..Bár nemtudom hogy mi az ábra mert neekm még ilyent hogy programnál nem töltötte be a képet nem fordult elő. sok javítani való van a vistán még ahogy elnézem!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19318) RI/OS válasza Morden24 (#19311) üzenetére


RI/OS
őstag

Istenem, ezek... :D

(#19319) Morden24 válasza Skyer (#19317) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem akarlak megbántani, de nekem ki van tömve a Sidebar (egy oszlop), és sziklaszilárd 80Mb memóriát eszik, most csakazértis megnéztem :)
Szóval ahol ez lassít, ott már nincsen min lassítani.
A gadget-betöltési hibát vagy valami sidebar-bug okozza, amit szerintem már kijavítottak, vagy a selejtes gadgetek, merthogy van belőlük szép számmal, természetesen az MS Gallery-ben is.

A Sidebar/programinstallkép-eltűnésre én leginkább azt mondom, hogy szvsz két teljesen különállló probléma, mivel előbbit már szerintem mindenki látta, utóbbit meg igazából senki sem. Ez valami elég speckó eset, és elég valószínű, hogy nem Vista-hiba.

RI/OS: :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19320) Polacsko


Polacsko
tag

Szeva!
bocsi de nincs időm végigtúrni a topikot ezért gyors segítséget kérnék!
behoztak hozzám 1 néme nyelvü vistával ellátott laptopot!
lehet ezt vh magyarosítani vagy muszáj újrarakni a gépet?
ha lehet írjátok már meg h!jah és linknek örlnék a legjobban mert nem naon igazodok el a német nyelvü oprendszerbe! :))
előre is thx!
szeva

(#19321) Morden24 válasza Polacsko (#19320) üzenetére


Morden24
nagyúr

Magyarosítani úgy tudod, hogy ráraksz egy nagy zsírszalonnát, esetleg leöntöd gulyáslevessel.

Ha MAGYARÍTÁSRA, ne adj' ég honosításra vágysz, akkor meg el kell, hogy keserítselek: nem lehet nyelvet váltani, csak az Ultimate verzióban. Ha nem ilyened van (merthogy nem írtad, hogy milyen kiadás), akkor csak újrarakás jöhet szóba.

Sectumsempra - For Enemies

(#19322) Polacsko válasza Morden24 (#19321) üzenetére


Polacsko
tag

ez sajna home premium! :(
akkor potya mi? :(((
jah és azt meg lehet csinálni h 1 másik kulccsal ultimate-t csinálok belőle?mert azt hallottam h minden telepítő lemez ugyanolyan és csak a kulcs dönti el h milyen a vista!?
lehet am h hülyeséget kérdezek! :))

[ Szerkesztve ]

(#19323) Core2duo6600 válasza Skyer (#19314) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor a noti hw hibas.
Hogy a ram, cpu vagy vga, azt távolról nehéz megmondani, leginkább a szervíz tudja kideríteni.

(#19320) Polacsko
Beszerzed a magyar install korongot, nem integrált vliteositott vackor hanem egy rendeset, ha megvan gyáriba neked az a verzió ami rajta volt a laposon az is jó, és a géphez adott koddal telepíted ha szerencséd van akkor menni fog.

(#19322) Polacsko
Igen, meglehet ha megvetted az ultimate t
Reinstalll mindenképpen kell.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19324) Morden24 válasza Polacsko (#19322) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megoldható.
Nyomsz a Sajátgépen egy jobbklikket -> tulajdonságok, és itt kiválasztod az "Upgrade Windows Vista" linket. Egy bankkártyára és némi pénzre szükséged lesz, ellenben ha jól tudom, így nem kell újrainstallálnod, és az Ultimate kiadásban bármilyen nyelvet kiválaszathatsz magadnak.

Elvileg járható az is, hogy szerzel egy gyári magyar telepítőt, és megpróbálod a saját kódoddal telepíteni, de mivel notebook-hoz tartozó OEM, ez nem tuti, hogy összejön.

Egyébként jól hallottad, minden lemez ugyanolyan, a kódod dönti el, mennyi cumó települ (tehát melyik kiadás).

Sectumsempra - For Enemies

(#19325) harry


harry
veterán

Üdv, egy WinVista Ultimate SP1-em van, tegnap raktam fel, azóta kerültek fel frissítések is, driverek (mindet maga szedte). Tényleg szépen néz ki, és kényelmes használni, ezért tetszett. Ma viszont próbaképp fel akartam rakni egy alcohol120%-ot (most sajnos verziót nem tudok mondani, de már elég régi, de XP alatt nem volt gondom vele), és telepítés után kéhalál fogadott. Gondolom nem tetszett neki, hogy piszkálni akarta a drivereket. Na de ezek után be sem tudok lépni, mert mindig újraindul (és igen, egyből reset, nem tudom megnézni mi a pontos hiba). Próbáltam csökkentett módban, úgy elindul, de mire megnyitnám a vezérlőpultot, ismét újraindul. Bootoltam lemezről, néztem a Repair részt, de ott nem látta a vinyót bár ezután bejött egy menü, de nem tudott csinálni semmit. Még megpróbálom, hogy hátha tudja észlelni a telepített vindózt (bár kétlem, hogy menni, a load drivers azt hiszem egy lemezt kér, de nincs külön driver lemezem, meg amúgy is látnia kéne...). Visszaállítási pont még nem készült, F8-as indításnál sincs ilyen lehetőség (csak a safe mode / hálózattal / parancssorral, és a normál indítás). Így jelenleg nem tudok sok mindent állítani, nem tudom mi legyen a következő lépés. Ha nem muszáj, akkor nem szeretném még újrahúzni, de lehet az lesz (van mellette egy ubuntu is, ott újraraktam a grub-ot, és onnan tudom indítani a vint, de ez nem jelent semmi problémát, gond nélkül ment, az alcohol telepítésig). Visszanéztem a topicot, de másnál kicsit mások voltak a hibák, jelenleg nem tudok telepíteni vagy törölni semmit így, legfeljebb egy pontos hibakódot tudok fényképezni ( :D ), ha mást nem is.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19326) Skyer válasza Core2duo6600 (#19323) üzenetére


Skyer
senior tag

Nemtudom most jött ki a szervízből a noti még nincs nálam nemtudom mikorra ér ide!Aztán csak rajta lesz ha valamit cseréltek!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#19327) Morden24 válasza harry (#19325) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szépen belepiszkált. Legyen tanulság, hogy olyan progikat, amik rendszerszinten baszkodnak, bizony kőkeményen frissítsünk, illetve utána kell nézni, hogy megy-e (nem jelent semmit, hogy XP-n mi ment, meg mi nem, de gondolom, ezt most már te is kezded érezni).
Ha nem tudsz csökkentett módban bemenni az eszközkezelőbe, és a repair meg nem látja a HDD-t, akkor bizony gond van.
Esetleg megpróbálhatsz csinálni egy ahci/raid driver lemezt Ubi alól, hátha úgy felismeri, és tud javítani.

Sectumsempra - For Enemies

(#19328) harry válasza Morden24 (#19327) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm, hát nem tudom, most használok először Vistát, még nem is nagyon ismerem, szóval akkor erre figyelek (virtuálisan akartam tesztelni, de mivel úgy is újra kellett húzni a rendszert, ezért inkább ezt raktam fel). Akkor erre figyelek, remélem mással nem lesz gond.
Innen még talán egyszerűbb egy reinstall, aztán készítek egy visszaállítási pontot is, illetve kiderítem, miért nem látta a vinyót a repair.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19329) Morden24 válasza harry (#19328) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megjegyzem, amikor elkezdte telepíteni az Alcohol-t, elvileg kellett volna csinálni restore point-ot, merthogy driverszinten turkál. Persze ezek után nem lepődöm meg, ha abba is belesz*rt... :(

Sectumsempra - For Enemies

(#19330) harry válasza Morden24 (#19329) üzenetére


harry
veterán

Hmm nem tudom készült-e. Írta, hogy valami driver telepítéssel kapcsolatos gondok lehetnek, gondoltam esetleg annyi, hogy nem fog menni a progi, na de nem omlik össze a rendszer... jó, hát ezek után az ilyet nem engedélyezem, de szerintem ez akkor is gáz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19331) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Hallottam, és tapasztaltam is, h játékok érezhetően lassabbak Vistán. Lehet ezen változtatni, javítani valahogy?
Amúgy mia a különbség Vista ultimate és business között? Nekem az utóbbi van (jogtiszta, lila fajta, tanári).

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#19332) gg72


gg72
veterán

Vista Home Premium-om (64bit) van, ez eddig kb. 17 giga helyet foglalt a vinyómon, ma feltettem az SP1-et és már 22-t foglal el a rendszer... Ez normális? Mit lehetne ellene tenni? Már a 17-et is sokalltam... :F

(#19333) Morden24 válasza Narancs (#19331) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet.
Minél frissebb driverek, update-ek illetve SP1 felrakása, valamint az adott játék legújabb frissítéseinek letöltése. Mivel a lassulás az esetek 90%-ában driverproblémák miatt van/volt, ezért többnyire már megoldott, mostanra minimális különbség lehet csak (persze érdekes esetek mindig vannak).

Business-ből gyakorlatilag csak a média center hiányzik, illetve asszem a szülői felügyelet, na meg persze vannak az ún. Ultimate extrák, amik csak az Ulti alatt elérhetőek.
De nézd meg magad: KLIKK

Sectumsempra - For Enemies

(#19334) Morden24 válasza gg72 (#19332) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mit lehet tenni? Ha sokallod a 17-et, akkor pl. nem használsz Vistát, az egy jó megoldás. Egyébként én is 64bit-es HP-t használok, nekem is csontra 17 giga.

Mellesleg nyitsz egy command prompt-ot adminisztrátor módban, és beírod, hogy "vsp1cln" (természetesen "" nélkül). Ez letörli az SP1 uninstallálásához szükséges backup fileokat. Ezek után NEM FOGOD TUDNI UNINSTALLÁLNI az SP1-et! Magyarán végleg SP1-es rendszered lesz.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19335) Narancs válasza Morden24 (#19333) üzenetére


Narancs
őstag

Mivel a gépem már nem mai gyerek (A64@2,5GHz, 1GB, 76GT) főleg régebbi játékokkal nyomnám, konkrétan TDU.
Honnan tudom meg, hogy SP1 fent van-e? Everest szerint 6.0.6000 a verziója a vistának. Install után rögtön letöltött egy valag frissítést, azt hittem az SP1 is köztük lesz...

Még egy fontos kérdés: feladatkezelőnek lehet vhogy gyorsbillentyűt adni?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#19336) Morden24 válasza Narancs (#19335) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sajnos nem ismerem a TDU-t (gondolom Test Drive, de sosem játszottam vele...), esetleg lehet variálni a kompatibilitási bizbazokkal.
JA! DX9-et feltelepítetted? Merthogy fel kell. KLIKK

Úgy tudod megnézni az SP1-et, hogy Computer-en jobbklikk, tulajdonságok, és ott kiírja, de szerintem még nem telepítetted, mert az feltűnt volna :)
Nyomkodd szorgalmasan a WinUpdate-et, illetve ha nagyon nem akar, akkor szedd le az MS honlapjáról az SP1 teleptőt, és nyomd fel.

Tudtommal nem, de amúgy tálcán jobbklikk -> feladatkezelő.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19337) gg72 válasza Morden24 (#19334) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a választ! És az milyen hátránnyal járna, ha nem tudom "visszacsinálni" az SP1-et?

(#19338) Morden24 válasza gg72 (#19337) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azzal, hogy nem tudod visszacsinálni az SP1-et. Semmi mással. Szerintem felesleges megtartani a backupokat, ha normálisan működik a rendszered SP1 telepítés után.

Sectumsempra - For Enemies

(#19339) gg72 válasza Morden24 (#19338) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a gyors segítséget! ;)

(#19340) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Egy dologban kernem a segitsegeteket!!!

Van egy laptopom es van hozzá vezeték nélkuli bill es egér és a bill, viszont a bill nem akar mukodni amikor radugom a laptopra...
mit tegyek?
:F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19341) Thrawn válasza KisApám (#19340) üzenetére


Thrawn
félisten

Kapcsold be :)
Az elemek jók benne?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19342) KisApám válasza Thrawn (#19341) üzenetére


KisApám
addikt

Koszike :P
Az eger megy, elemek toltve, a bill van egy gorgo oldalt, az mukodik, semmi mas...

Talan a USER ACCOUNT CONTROL-ban kellene engedelyeznem, vagy mi???
Az hol van, mert sokszor ezt irja ki nekem...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19343) Morden24 válasza KisApám (#19342) üzenetére


Morden24
nagyúr

Driver? :F

Sectumsempra - For Enemies

(#19344) Thrawn válasza KisApám (#19342) üzenetére


Thrawn
félisten

Más gépen vagy XP alatt jó a billentyűzet?
Driver nem kell hozzá? Eszközkezelőben felismerte ahogy kell?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19345) Korcsii


Korcsii
őstag

a vista letöltött, de nem telepített upgrade fájljait hogy lehet törölni?

avagy az egyik frissítés (KB947562) nem akar települni, 8024200D hibát dob, mit tehetnék vele? :F

:R

(#19346) KisApám


KisApám
addikt

Koszonom gyerekek a segitseget!
Ahogy Bill Gates tanitotta:
kikapcs, bekapcs, uninstal, reinstall
es megy...

Ave Maria! :C

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19347) pigatt


pigatt
őstag

Hi!

Valaki használ vista x64 alatt cs 1.6-ot gond nélkül?

i9 / 4080 / 32"

(#19348) Morden24 válasza pigatt (#19347) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, használtam. Haverom meg folyamatos jelleggel.

Sectumsempra - For Enemies

(#19349) Narancs válasza Morden24 (#19336) üzenetére


Narancs
őstag

:R feltettem a dx-et és sokkal gyorsabb lett, már majdnem xp sebesség, thx :R

Beauty is pain

(#19350) Morden24


Morden24
nagyúr

Tudom, nagyon nem az a topic, de ha valaki tud, akkor plíííz help me.

Freecommander alatt mi a tökömért nem megy az FTP-cím, ami egyébként UnrealCommander és Total Commander alatt kiválóan műxik?

Ezt írja ki: 11004 The requested name is valid, but no data of the requested type was found.

Még egyszer sorry, ha nagyon menjek a fenébe, akkor szedje ki egy modi :B

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.