Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) mukibuci válasza crey (#2950) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem meg nem telefonbolt, hanem szolgáltatást árulnak :U és ez meg is látszik a készülékárakon

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2952) crey válasza mukibuci (#2951) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ja, kurva magasak, de legalább a kapcsolódó szolgáltatások is túlárazottak (nem csak a Voda esetén).

Félre ne értsd, no offense, de ha valóban kizárólag a "szolgáltatás" lenne eladva és megfizettetve veled, akkor ahogy látjuk a példákat a környező országokból, itt sem ennyibe kellene hogy kerüljön egy szutykos iPhone vagy épp egy bármilyen másik high-end készülék.

Persze nem vagyok naív - főleg nem demagóg, tudom hogy sokmindenből tevődik össze az végfelhasználói listaár, és van oka annak, hogy nem azokat a készülék árakat kapjuk, amit mondjuk az osztrákoknál.

szerk.: bocsánat a totálisan magyartalan mondatokért, nagyon kóma vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2953) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

windows phone négyszeres eladások - nem akarok már első hozzászólásba odatrollkodni, de androiddal jobban fogyna ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2954) Lall válasza mukibuci (#2949) üzenetére


Lall
veterán

Ne mondd, hogy nem röhögnél fel hangosan (ha ott lennél), ha elkiáltanám magam, hogy "maciiiiiiiii"! :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2955) mukibuci válasza Lall (#2954) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

biztos visítanék, de szerencsére ez a veszély nem fenyeget :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2956) catroot


catroot
veterán

Szegény Misály is "arctalan" lett már?

Jó lesz vigyázni... ;]

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2957) Lall válasza mukibuci (#2953) üzenetére


Lall
veterán

Gyertek velem trollkodni. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2958) mukibuci válasza catroot (#2956) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

úgy látszik elfelejtették bejegyezni, hogy mikor és hol vesztette el, legalábbis én nem találom a miért moderáltuk-ban :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2959) btudos válasza Lall (#2957) üzenetére


btudos
veterán

Sok felesleges agysejtetek van? ;] Ha beindul a WP vs. Android vita, mindig megjelennek a "legjobb" arcok :DD

mukibuci: Szerintem a Lumia 920 topik miatt kapta, ott volt egy jó kis trollcsata közte és RaveForce között.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2960) catroot válasza mukibuci (#2958) üzenetére


catroot
veterán

Én sem találtam a miért-et, de már az "arcképcsarnokban" sincs benne.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2961) crey válasza catroot (#2956) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Soha nem volt egyedi avatárja, az a prérifarkas szerű cucc volt az övé, csak leváltotta.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2962) mukibuci válasza crey (#2961) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a prérifarkas nem egyedi volt :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2963) gzbotii válasza catroot (#2960) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem is csoda...elegge kopkodo stilusban irt...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2964) r4z válasza mukibuci (#2962) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem egyedi. De jó ötlet egyéni avatarra Wile E Coyote, ha odakerülök :D

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#2965) crey válasza mukibuci (#2962) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem hiszem, vagy nem ő az egyetlen... :D

Misály mindig beszólogatott, vagy vitázott valakivel, tele van a Miért moderáltuk topik a nickjével... szóval az lett volna a meglepetés, ha valaha kapott volna egyedi avatart :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2966) Lall válasza crey (#2965) üzenetére


Lall
veterán

Dulifuliba nyomja. Szép élet. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2967) catroot válasza crey (#2961) üzenetére


catroot
veterán

Ééééés tényleg :DDD

Jajj, most jut eszembe, hogy weiss is ezt használja/használta.

Akkor bocs a vaklármáért. :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2968) mukibuci válasza catroot (#2967) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

menjél akkor a modkerbe és töröltesd :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2969) catroot válasza mukibuci (#2968) üzenetére


catroot
veterán

Azért ennyire nem taglózott le, hogy tévedtem ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2970) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

szegénynek mennyire igaza van, ő az élő példa a hozzászólására :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2971) tailor válasza mukibuci (#2970) üzenetére


tailor
őstag

szerin temis ;]

(#2972) btudos válasza mukibuci (#2970) üzenetére


btudos
veterán

A magyar oktatás szégyene az ilyen, de komolyan. Nem értem hogy a minimálisnál kompetensebb emberek (akik képesek fórumot látogatni ismereteik bővítése érdekében) hogy lehetnek ennyire írástudatlanok. Mert rengeteg ilyen van, többségében hozzám hasonló korú diák vagy egyetemista. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2973) Lall válasza mukibuci (#2970) üzenetére


Lall
veterán

"én most tovább tanulás elé álok lasan.
pont választási évben fogok éretségizni,
remélem az én tovább tanulási lehetőségeimet nem ****** el.
de már a középiskolai oktatás is egy 0"

Azt látjuk, mármint, hogy a középiskolai magyar nyelv oktatás (is) 0. :D Mindenkinek jobb lenne ha nem tanulna tovább.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2974) mukibuci válasza Lall (#2973) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a fenti példa nem éppen azt mutatja, hogy eddig tanult volna :U :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2975) Lall válasza mukibuci (#2974) üzenetére


Lall
veterán

Én ezt az egész egyetemesdit nem értem az országban. Írni nem tud, de megy egyetemre. Minek? Ha meg akarok egy normális kőművest, villanyszerelőt vagy bármilyen jó szakmunkást, vadászni kell rá.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2976) mukibuci válasza Lall (#2975) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

de az egyetemen lehet 3-5 évig bulizni, jobb esetben még az állam fizeti is ezt (diákhitel).

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2977) Lall válasza mukibuci (#2976) üzenetére


Lall
veterán

Lehet azt anélkül is. ;] Inkább az addig sem kell dolgozni lehet a vezérvonal.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2978) btudos válasza Lall (#2975) üzenetére


btudos
veterán

Ez a legnagyobb baj jelenleg, hogy nincsenek szakmunkások. Mindenki menne egyetemre, közgazdásznak, jogásznak, ilyen-olyan semmirenemjó megmondóembernek, közben pedig rengeteg értékes szakma kihalófélben van, vagy hatalmas hiány van munkaerőből. Ezt próbálja valahogy kompenzálni a keretszámok csökkentésével az állam, de a buta magyarból nem lehet kiirtani a gondolatot, hogy egy szakmunkás alacsonyabb rendű élőlény :(((

mukibuci: Azért azt a diákhitelt vissza is kell fizetni...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2979) crey válasza Lall (#2975) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Mert mindenkinek az van a fejében, hogy ha szerez egy kommunikációs diplomát a BKF-en, akkor majd magasabb órabérben sütheti a krumplit, pedig aztán lófüttyöt.
Az egyetemi BsC képzések jelentős hányada amúgy megegyezik egy picit nehezebb OKJ képzéssel :(((

Mondjuk én is diplomás vagyok, de nem büfé szakkörön végeztem (mérnöki kar)...

szerk.: plusz 14 éves korom óta dolgozom.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2980) Lall válasza btudos (#2978) üzenetére


Lall
veterán

De egy kőműves, hegesztő, lakatos stb., ha igazán jó szakember 100x többet kereshet, mint egy szociálpedagógus, de még egy orvosnál is. Orvos barátom bérpapírját láttam: 120ezer Ft! Mi a lófasznak tanult és áldozott ennyi pénzt rá? Jó, ott van melette az ügyelet meg a para, de ha az sem lenn...

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2981) mukibuci válasza btudos (#2978) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nézz már szét az egyetemeken és a környező szórakozóhelyeken, szerinted mennyire szarják telibe, hogy egyszer majd miből fogják visszafizetni?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2982) btudos válasza mukibuci (#2981) üzenetére


btudos
veterán

Pontosan tudom, látom. De én racionális ember vagyok, és szeretek ilyen volumenű dolgokra előre gondolni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2983) mukibuci válasza btudos (#2982) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

gondolom nem is vagy bebaszva minden este :D Itt a kolisok egy hete:

Vasárnap este bebaszunk, mert visszajöttünk
Hétfőn bebaszunk, mert az egyik egyetemi szórakozóhelyen van dizsi
kedden bebaszunk, mert parti van
szerdán mindenhol egyetemi bulik vannak, bebaszunk
csütörtökön is csak akad még valami buli
pénteken hazamegyünk, az otthoni barátokkal baszunk be
szombaton szintén az otthoniakkal ünneplünk
és kezdődik is elölről a hét :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2984) btudos válasza mukibuci (#2983) üzenetére


btudos
veterán

Évközben én ezt sajnos nem tehetem meg (egyelőre ;] ), de mondjuk a nyaram nem sokban különbözik ettől a felfogástól, csak sajnos a másnap munkával kezdődik :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2985) gzbotii válasza mukibuci (#2983) üzenetére


gzbotii
veterán

Honna van meg neked az en heti programom :Y

;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2986) balcsida


balcsida
senior tag

Én magam sem akarok egyetemre menni, mert baromságnak tartom az egészet. Nem akarok lélektelen katona/droid lenni, olyat szeretnék csinálni, amit élvezek, van benne kihívás.

(#2987) btudos válasza balcsida (#2986) üzenetére


btudos
veterán

Én olyan szakra tervezek jelentkezni, ami pont arról szól, amit szeretek, ami engem érdekel, és elég sok kihívás van benne, szóval szerintem úgy is csinálhatod azt amit szeretsz, ha egyetemre mész :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2988) balcsida válasza btudos (#2987) üzenetére


balcsida
senior tag

Most lesz az érettségi, aztán maradok egy évet OKJ-s képzésen (remélem indul webmesteri).
Aztán nem tudom. Valami csak összejön, legfeljebb elmegyek biztonsági őrnek, vagy valami.
De még mindig akármit csinálhatok. Az utcán is eléldegélhetnék, vagy esetleg lesittelnek, hmm...
Ingyen kaja, ingyen tv, néha egy-egy kör a szopórolleren :DDD

(#2989) crey válasza balcsida (#2986) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ez hülyeség. Nem baromság az egyetem.

De ahol tényleg mérhető tudást vernek beléd (bár jelzem, hogy az itthoni elméletközpontú oktatás nagyon rossz út), ott komolyan meg is kell dolgoznod azért, hogy diplomás legyél.
Ha választod a könnyebb utat, és te is elvégzel egy huszadrangú egyetemen egy közgazdász vagy bölcsész esetleg kommunikációs szakot, akkor feleslegesen elcseszel az életedből 3 évet (plusz az adóforintjainkból pár milliót :P).

Egy normális szakirányért egyetlen perc sem kár, mert amellett, hogy saját magadat is képzed, rengeteg kapcsolati tőkét is felhalmozol az egyetemi éveid alatt.
Folyamatosan ismerősbe, volt szaktársba és barátba futok bele a munkám során, mert azonos területen helyezkedtünk el, és ez még mindig a javamra vált/ fog válni.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2990) Lall válasza crey (#2989) üzenetére


Lall
veterán

Van egy baratom, aki semmilyen egyetemet nem vegzett, nincs nyelvvizsgaja, viszont megcsinalt minden MS vizsgat angolul es most az MS-nel programozo. Dolgozott Dubinban, Londonban, Budapesten az MS-nel es most epp Seattle-be palyazik egy allast.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2991) btudos válasza Lall (#2990) üzenetére


btudos
veterán

Édesapám 38 évesen szerzett diplomát, akkor is csak muszájból, hogy az (egykori) T-Online-nál ne tudják megfúrni a középvezetői pozícióját. Egyszerűen annak idején unatkozott az egyetemen. Lehet diploma nélkül is élni, főleg ha MS certified vizsgái vannak az embernek, annál jobb MS berkeken belül úgysem kell. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2992) crey válasza Lall (#2990) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem ez nem egyetem kérdése. Ha képes vagy magad eladni, akkor megélsz, ha nem akkor nem.

Két közeli barátom webprogramozó, mobil fejlesztő.

Az egyik egyetemet végzett mérnök-informatikus, a másik fél év után befejezte, és azóta sem hajlandó még csak a környékére sem menni egy egyetemnek.

Mind a kettő cégtulajdonos, jól menő vállalkozást menedzselnek - sorra kapják a megrendeléseket - és jól megélnek. :)

Viszont nem tucat szakmát gyakorolnak, és amíg más hupákolt, ők képezték magukat - meg is lett az eredménye...

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2993) balcsida


balcsida
senior tag

Más:
Tud valaki egy normális webkamerát?
Olcsó kellene és tudja a 720p-t 30fps-el, ennyi a kritérium.
És akkor minden akadály elhárulna az online streeam elől (a jelenlegi lego kamera 320p-t tud kb. 15fps-el)

(#2994) btudos válasza balcsida (#2993) üzenetére


btudos
veterán

Logitech HD Webcam C310 jó lesz? :D Ilyet találtam itthon pár hónapja, de nem értek a paramétereihez.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2995) Lall


Lall
veterán

Szeretem! :D Vajon érti amit ír? Dekódolná valaki? ;]

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2996) Plazmacucci válasza Lall (#2995) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez nekem is nagyon tetszett :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2997) crey válasza Lall (#2995) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Olvastam. Egyszerűen ostoba. Monika show töltelék foghíjas hülye...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2998) Lall válasza crey (#2997) üzenetére


Lall
veterán

Mé? Nem tudtad, hogy a Windows egy cég? Windows Kft. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#2999) Plazmacucci válasza crey (#2997) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De abban igaza van, hogy a Blade a legjobb készülék. Azon próbálnák, biztos futna rajta a WP8.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3000) balcsida válasza btudos (#2994) üzenetére


balcsida
senior tag


A tetején látható webkamera megfelel cserébe? :))
(Igen, az a felettéb jóképű, fess fiatalember én lennék)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.