Hirdetés
- ricshard444: iPhone 17 Pro Max - Kedves téglám
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Meggyi001: Kuponok....
- Gurulunk, WAZE?!
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- 
			  LOGOUT Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót! 
 (Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			
- 
			
			  szunyi777 őstag válasz  Goblin12
							
							
								#14358
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#14358
							
							üzenetéreLehet tévedni mm-et is akár.. nem gond... 
 Nálunk 3 fiók van, és a 4 éves Fiam is Kép jelszóval lép be a saját fiókjába!Megj.: A Családbiztonság nem elhanyagolandó dolog a win 8.1-10-ben! SZUPER! 
 A kisfiam fiókját úgy kontrollálom ahogy csak akarom.. Ő is pillanatok alatt kép jelszóval lép be a kis fiókjába. Erről email-t kapok, hogy mit, hogy miért is csinált, és ha kell azonnal beavatkozhatom...Szupi system ám ez!  
- 
			
			  Dr. Akula félisten válasz  Goblin12
							
							
								#12813
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#12813
							
							üzenetére"A notimat, Win7-el vettem. Aztán mikor megjelent a Win8 pont aznap vettem meg (online) 30€-ért. Tegnap frissítettem Win10-re, aktiválva van, de kulcsot nem látok sehol.  " "
 Nem is kell, mert nem az alapján tartják nyilván a használati jogodat, hanem az alaplapodból képzett hardverazonosító + a régi oprendszered serialja. Bár ez utóbbit lehet hogy csak ellenőrzik hogy legális, aztán nem tárolják el, mint a számlatömböt, de előfordulhat."Akkor most mi lesz a 8-as kulcsommal?" 
 Hivatalosan: ahhoz a géphez van kötve amelyikhez előtte a win7-ed, és utána a win10-ed. Nem hivatalosan pedig mindenki csak találgat. Eddig a win7/8-nál volt egy 3-4 hónap türelmi időszak, ami után újra engedte aktiválni, akár másik gépen is. Pont azért hogy ne minden garis javításnál őket basztassák telefonon az ügyfelek. Hasra ütöttek és kitalálták hogy 3-4 hónapon belül nem reális hogy elromlik valami, utána igen, tehát itt húzták meg a határt. Most ugye nem kapsz serialt a frissítéshez, hanem a régi alapján aktiválják neked, de nem tudjuk feljegyzik-e hozzá a régi serialodat vagy nem. Ha igen, akkor hiába tudod másik gépen is aktiválni a win8-at 3-4 hónap után, frissíteni már nem fogod win10-re. És az is lehet hogy win8.ként se tudod már másik gépre átrakni 3-4 hónap után. Persze legálisan eddig se lehetett volna. Újratelepítésre, a notidon amelyikhez vetted, viszont mind a 7, 8 és 10 is korlátlanul használható lesz."A 10-et 1 év után meg kell vennem?" 
 Nem. Ha már befrissítetted, akkor arra a gépre (pontosabban: alaplapra) örökre jogot szereztél a win10 használatára. De ha elromlik az alaplap, akkor telefonálgatni kell az MS-nek elsírni a problémát, aztán ha jó napjuk van, leokézzák. Ha nem, mert úgy vélik másik gépre raktad át, akkor meg nem. Utóbbi esetben új win10-et kell venni, de csakis akkor."Hol kapnék új 10-es kulcsot ha kapok?" 
 Boltban, windows storeban, pénzért."A 10-es kulccsal hányszor rakhatom újra a mostani gépemet?" 
 Igen, ameddig az alaplapod nem változik.
- 
			
			  alfa20 senior tag válasz  Goblin12
							
							
								#12813
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#12813
							
							üzenetéreAkinek van legális Windows 7/8/8.1 annak van ezekhez legális kulcsa is, ami ezen op.rendszer telepítéséhez kell. 
 A 10-est az MS "jófejségből" ajándékba adja a legális Windosw-al rendelkezőknek, ennek egy feltételt szabtak: - működő rendszerről kell frissíteni!, ami után senki nem fog MS-től új kulcsot kapni, hanem az alaplap ID-ját fogja tárolni egy szerveren ami későbbi újra telepítés során (Clean Install esetén is!) automatikusan be aktivál.Alaplap csere esetén ugrik a Windows 10, de az előző op.rendszeredet (amire frissítettél 10-esre) újra telepítheted, annak kulcsával, ha az dobozos verzió volt. 
- 
			
			  gbela senior tag válasz  Goblin12
							
							
								#12813
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#12813
							
							üzenetéreNincs a 10-eshez kulcsod, nem is lesz. A 10es összehaverkodott az alaplapoddal, míg ezt az alaplapot használod bárhányszor, bármikor újratelepítheted, aktív lesz, kulcsot nem kell megadnod. 
 Ha alaplapot cserélsz, akkor kell teljesen új win10-et venned, dobozosat vagy OEM-et, akkor lesz kulcsod.
 A 8as kulcsa viszont örökké élni fog, win8at azzal bármikor telepíthetsz. Viszont mivel a win10 a mostani alaplapodat szereti, így más gépen már upgrade nem fog menni.
- 
			
			  Dr. Akula félisten válasz  Goblin12
							
							
								#12543
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#12543
							
							üzenetéreHa a 8-ról frissítesz, akkor a 8-as kulcsodat fogja hozzákötni a win10 frissítéshez. Előtte érdemes downgrdelni 7-re, és annak a kulcsát beáldozni, a 8-é pedig megmarad, és ha van egy haverod akinek nincs frissítési alapja, akkor kreatív módon meg tudjátok oldani a helyzetet.  Persze ha már win8-ról frissítve megtörténik az aktiváció, utána már annak annyi. Persze ha már win8-ról frissítve megtörténik az aktiváció, utána már annak annyi.
- 
			
			  t72killer titán válasz  Goblin12
							
							
								#6333
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#6333
							
							üzenetéreHa nem lesz komoly driver-akadás én az őszi frissítési körben (+ugyanekkor jön majd az office 2016 is) teljesen átállok a 10esre. Nemrég kaptam meg az új notimat win7-tel, most évődök, hogy hagyjam-e rajta a 7est őszig, vagy toljam fel az RTM-et mihelyst kijön. A 7es kicsit már ódivatú, de nincs kedvem 2x újrarakni. 
- 
			
			  #98452736 törölt tag 
- 
			
			  #98452736 törölt tag válasz  Goblin12
							
							
								#6324
							
							üzenetére Goblin12
							
							
								#6324
							
							üzenetéreSzia. Az ajánlott frissítések is le vannak töltődve? Nekem akkor jelent meg ez a kis ikon, amikor bekapcsoltam azt az opciót, hogy az ajánlottakat is töltse le mint a fontosakat. Ezután töltött le frissítéseket és mikor újraindítottam a gépet, már ott is volt az ikon. (: 
 Remélem ez megoldja a problémát (:
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kerékpársportok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- OpenWRT topic
- ricshard444: iPhone 17 Pro Max - Kedves téglám
- Fotók, videók mobillal
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Microsoft: Windows / Office / Server / Stb.
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB ZALMAN M4 Cooler Master 650W
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3846, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3402
- LG 32GS95UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
 
						 
								 
							 
								 
								 
								 
								 
								



 
								 
								 
								 "
" 
								
 
								 
								 
								 
								 
								

