Hirdetés
- Asszociációs játék. :)
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Mi történik egy netes csalás után?
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- Mára elég volt az LSD-ből
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz szaki7 #133933 üzenetére
Elvileg el, hiszen arra való. Viszont lehetőleg nem ilyen muzeális programverziókkal kellene vesződni, ezen cikk alapján 2010 körül jelent meg a 15-ös verzió...
Ha teljes rendszermentés készítése a cél lemezképfájlba, majd sszükség esetén utólag annak visszaállítása, akkor egy másik válaszban részletezve van hogyan és milyen programokkal javasolt azt megoldani Windows 10-nél.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Lásd egy másik válaszban leírtakat, ott részletezve van hogyan kell pendrive-ról WIndows 10-et telepíteni, + többek között a Rufus használatára is vonatkozóan, stb.
Ahol ha UEFI-s a laptop, W10-hez van megfelelő támogatás, UEFI-ben a bootolási beállítások is annak megfelelők, pendrive-ra a telepítő is annak megfelelően lett kiírva az említett programmal stb., akkor úgy normál esetben nyilván működnie kell az UEFI-s telepítésnek, ennyi.Az utólagos UEFI-re váltáshoz nem feltétlen kell clean install, mivel adott a konvertálás lehetősége is. Viszont ha eddig, évekig elvolt azon a laptopon a W10 CSM/Legacy módban telepítve és nem zavart senkit, akkor csak azért felesleges UEFI-re váltani, hogy UEFI-s telepítés legyen, meg ha az előnyei sem lesznek célirányosan kihasználva...
Az SSD csere miatt megint nem feltétlen kell clean install a 0-ról, mivel adott a klónozás (+ infó) lehetősége is, erről is volt már szó itt számtalanszor.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dumi86 #133943 üzenetére
Mármint te az UUP-ről beszélsz, ami abban a válaszban most csak a 21H1 ISO miatt lett megemlítve ha valaki annyira nem bírja kivárni amíg a szokásos letöltési forrásoknál is elérhető lesz, nem azért mert okvetlenül azt kellene használni, mindig az onnan letölthető CMD eszközzel generálni az ISO-t.
Az nem újdonság, hogy a szokásos konzumer letöltési forrásoknál elérhető ISO nem feltétlen mindig teljesen naprakész, de időnként szokta frissíteni a Microsoft, volt már erről itt szó többször (példa). Ha mindig teljesen naprakész W10 ISO kell, akkor viszont előnyösebb az UUP-s, annál pl. 2004 és 20H2 verziók esetében még a legutóbbi preview CU-val (KB5001391) integrált változatok is elérhetők.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz denesdr #133951 üzenetére
Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz gabyka #133954 üzenetére
How to Enable or Disable Automatic Mounting of New Disks and Drives in Windows
Amiről és az egyéb okokról (pl. rejtett / offline partíció) már volt szó itt több alkalommal. Ahol az automount alapértelmezetten és normál esetben eleve be van kapcsolva, vagyis ha esetedben esetleg ki van kapcsolva - ami magyarázza miért nem kapnak automatikusan meghajtóbetűjelet a kötetek - és nem te magad csináltad, akkor az lehet akár egy 3rd party program gányolása miatt is...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz november #133962 üzenetére
1. Alapesetben a jelenleg aktuális legújabbat (20H2) javasolt telepíteni, meg a 1909-es verzióról amúgy is váltani kellene újabbra a támogatás megszűnése miatt.
2. Alapesetben igen, adott és javasolt MCT-vel kreálni a telepítési adathordozót pendrive-ra, de lehet akár egyéb módon is, lásd a linkelt útmutatót.
3. Igen, a telepítésnél (az adatok lementése után) alapesetben teljesen törölni kell a célmeghajtót, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és tovább, + ha támogatja a laptop akkor célszerű tudatosan UEFI szerint telepíteni. Meg esetedben akkor, ha a gyári recovery partícióra már biztosan nincsen szükséged egy későbbi gyári alapállapotba állításhoz (bővebben), stb.
4. + Még mielőtt kérdés lenne, nem, gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptopnál, vagyis UEFI OEM Key esetén nem kell az újratelepítésnél a termékkulcsot újra megadni, automatikusan a licencnek megfelelő kiadás (Pro) kerül kiválasztásra és telepítésre, ami később automatikusan aktiválódni fog aktív internetkapcsolatnál. Ha gyárilag W7/8.X rendszerrel volt előtelepítve a laptop, de már megvan W10-nél a digitális licenc, akkor szintén nem kell a Pro kiadás újratelepítésénél újra megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is leír az aktiválásnál.
5. A standard clean install 0-ról történő újratelepítés, amit szvsz csak indokolt esetben javasolt elvégezni. Viszont ha nincsen nagy gond és csak a javítás a cél lehetőleg a személyes fájlok és a telepített programok megtartásával, akkor adott a repair install lehetősége. Ha csak a személyes fájlok megtartása a cél, akkor pedig az alaphelyzetbe állítás is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mondjuk a gyártó weboldalán csak XP, Vista és 7-es driverek vannak, de ha a W8.1 ment azon a laptopon, akkor elvileg a W10-nek is kellene.
Nemrég egy másik válaszban már le lett írva, hogy mik a lehetőségek és mit hogyan lehetne, kellene. Ahol ha van újabb BIOS, akkor azt lehet nem ártana frissíteni, a 2 magos CPU + 4 GB RAM + SSD pedig nyilván elég kell legyen a W10-nek is, meg ha a 8.1 is ment rajta. Az UEFI/GPT szerinti telepítés/átkonvertálás meg nyilván csak akkor opció, ha UEFI van annál a laptopnál, nem pedig legacy BIOS. -
King Unique
titán
válasz ethical #133968 üzenetére
• How to Find and Save Windows Spotlight Background Images in Windows 10
• How to Change Desktop Background to Picture, Solid Color, or Slideshow in Windows 10
• How to Add or Remove Common Desktop Icons in Windows 10Hát igen, az alapok.
Egyébként igen, jól mondják.
Ha valakinek meg annyira az idejétmúlt winhét dizájn kell, akkor akár az is megoldható.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ethical #133971 üzenetére
Ha nem tudod egy végig screeenshotokkal illusztrált világos útmutató alapján beállítani az említett dolgokat, ahol az előre elkészített reg fájl csak egy + opció a beállításhoz, akkor az nem feltétlen a rendszer és a Microsoft hibája, hanem inkább user error...
A Vistából átemelt 1X éves dizájn esetében meg ugye annyira nem meglepő az idejétmúlt jelző. De egyébként ahhoz is linkelve lett útmutató és programok, hogyan oldható meg olyan, ahhoz hasonló megjelenés, ha valakinek annyira az kell, szóval az sem különösebben téma.
Ebben a topikban a Windows 10, az azzal kapcsolatos kérdések és válaszok a téma, arra kellene szorítkozni, az egyéb, ide nem illő témákat és megjegyzéseket meg lehetőleg mellőzni
Az elmosódás (blur effekt) tudtommal modern felületen (pl. bejelentkezési képernyő), egyes UWP appoknál (pl. gépház) van, a classic Win32 alkalmazásoknál (pl. fájlkezelő) nem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ethical #133974 üzenetére
Hát mert mondjuk az értelemszerűen nem igazán ebbe a topikba tartozik, hogy mi van a W7, iOS, macOS stb. esetében, azért.
A zárolási képernyőn a Spotlight háttérképek megkereséséhez, mentéséhez linkelve lett az útmutató, milyen útvonalon lehet manuálisan elérni azokat a képeket stb., szerintem kellően egyértelmű.
+ Ahhoz is linkelve lett világos és konkrét útmutató, hogyan lehet másik asztali háttérképet beállítani, ami nem akkora újdonság, hasonlóképpen működik a korábbi Windowsoknál is.
Az angol nyelvű útmutató meg nem különösebben téma, ha egyrészt a lépések végig screenshotokkal vannak illusztrálva, külön bejelölve azokon a szükséges beállítások, stb. Másrészt létezik pl. Google Fordító is, amivel kompletten lefordítható magyarra az adott weboldal (ez, ez és ez is), már ha szükséges az előbbiek után.Ha az asztalra kell nagy méretű óra, akkor a Windows 10-hez is elérhetők 3rd party asztali minialkalmazások, lásd pl. 8GadgetPack és egy másik válaszban említett egyéb programok, opciók.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz féldekás #133990 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol első körben értelemszerűen az adott hibakódhoz tartozó megoldásokat kellene kipróbálni.
-
King Unique
titán
Lásd a nemrég leírt válasz 5. pontját attól függően, hogy mi a cél, azaz reinstall a 0-ról, vagy bizonyos elemek megtartása, stb. + A 4. pontot újraaktiválás ügyben, illetve újratelepítésnél alapesetben nem kell ezzel foglalkozni, automatikusan megtörténik.
Ha sikerült összegányolni a rendszert, NTFS hozzáférési engedélyek beállítása, új felhasználó létrehozása stb. nem oldja meg, valamint egy repair install sem, akkor marad a clean install a 0-ról, már ha az opció számodra.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz rita7107 #134002 üzenetére
Nem teljesen világos a kérdés miértje... Ha egyszer van 2 db HDD (rendszermeghajtónak jobb lenne SSD) abban az "asztal/szekrény" izében, akkor a "másik a win10 részére" alapján lehetne az egyikre telepíteni a W10-et, vagy ha már telepítve van, akkor arról bootolni, nem világos miért kellene ehhez külön pendrive. Ha a W10 pendrive-ra telepítése és onnan történő futtatása a cél, akkor ahhoz Windows To Go, olyan telepítés kell. Viszont nem akármilyen silány, tetű lassú pendrive-ra, hanem lehetőleg valamilyen gyorsabb modellre, vagy még jobb külső SSD-re.
(#134004) tordaitibi:
A WTG is többnyire ugyanúgy használható, mint a local install, nyilván lehet az előbbit is frissíteni, max. a build upgrade, a funkciófrissítés nem támogatott hordozható módban, de pl. 3rd party programmal akár az is megoldható (példa).[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Azt ami oda van írva és amúgy erről is volt már szó itt, lásd egy másik esetnél leírtakat. Meg eleve nem újdonság, hogy a standard patch (hónap 2. keddje) után megjelenhetnek csak opcionális összesítő frissítések, illetve újabban ezzel a halmozott előnézeti szép magyar fordítással.
-
King Unique
titán
válasz MATEO6600 #134020 üzenetére
Teendők a Windows 10-es eszköz vagy az Xbox One konzol eladása vagy elajándékozása előtt
Értelemszerűen eltávolítod a Microsoft-fiókban az eszközt (laptop), kijelentkezel, stb.
+ Ha a laptopban lévő HDD/SSD biztonsági törlése is cél, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat. -
King Unique
titán
válasz november #134027 üzenetére
Egyrészt a verziót tekintve ugyanaz (jelenleg 20H2) mindkét microsoftos forrásból (az "innen" a Microsoft weboldala az előbbinél is) származó W10 ISO, csak az előbbinél több kiadás érhető el, lásd egy másik válaszban szemléltetve. Másrészt az előbbi a standard konzumer ISO (
install.wim)
, utóbbi a kisebb méretű konzumer ESD ISO (install.esd
), ahol egyszerűbb az utóbbival dolgozni, annál a 64 bites esetében is kisebb azinstall.esd
fájl mérete 4 GB-nál és ezért a pendrive-on FAT32 fájlrendszer használatához nem kell előtte darabolni, az MCT-vel egyből készíthető telepítési adathordozó is, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz vaakuum #134017 üzenetére
Nem világos miért nem jó számodra egy külön widget/gadget alkalmazás - lásd egy másik válaszban leírtakat - , ami csak az asztal jobb szélét foglalja el és attól még nyilván használható a többi része, sőt szükség esetén akár elrejthetők is, stb.
-
King Unique
titán
válasz krisi047 #134046 üzenetére
Egy másik válaszban le vannak írva a javítási, helyreállítási lehetőségek, azokat lehet célirányosan próbálgatni, ha nem bootol a rendszer.
Ha nem sikerül megoldani, meg olyan hiányosságok vannak mint a felhasználói fiók jelszava, valamint inkább csak az adatmentés lenne a cél, akkor be lehet bootolni pendrive-ról egy WinPE / Linux Live rendszert és az alól lementeni a fájlokat. Ahol ha nélkülözhetetlen fájlokról van szó, akkor azokról alap dolog lenne máshol is biztonsági másolatokat tartani és akkor most nem lenne ez téma. -
King Unique
titán
válasz mályva #134051 üzenetére
Hát mondjuk az, hogy nem szimplán csak a fájlkezelőt kellene nézni, hanem elsődlegesen az eszközkezelőt és lemezkezelőt, az utóbbinál szükség esetén meghajtóbetűjelet adni a HDD-n lévő partíciónak, stb. Ha a lemezkezelőben esetleg nem jelenik meg, akkor meg a tárolóhelyeknél.
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #134113 üzenetére
How to Change, Remove, or Restore Shortcut Arrow Overlay Icon in Windows 10
Egyébként a parancsikonon a nyíl nagyon nem újdonság, korábbi Windowsoknál, pl. XP, W7 stb. esetében is ilyen, de mindegy.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #134155 üzenetére
Egyrészt, ha gond van a jelenlegi rendszerrel, akkor nem feltétlen kell clean install, azaz újratelepíteni a 0-ról, hanem adott a repair install lehetősége is, ahol megtarthatók a személyes fájlok és a telepített programok, beállítások.
Másrészt, ha USB-s meghajtóra cél telepíteni és onnan futtatni a Windows 10-et, akkor ahhoz Windows To Go szerinti telepítés kell, vagy a meglévő local install átkonvertálása WTG-re, stb.
Harmadrészt nem világos mégis mi értelme van először WTG szerint telepíteni, majd azt utána local installra konvertálni, meg klónozni stb. és úgy használni USB helyett tartósan a PC-be téve a meghajtót... Ha eleve local install a cél, akkor azt kellene használni, aszerint választani a clean install / repari install opciókat, felesleges WTG-vel bonyolítani. Ha WTG a cél, akkor meg annak megfelelően telepíteni és nem keverni az előbbivel. Ha local install + WTG is, meg hogy legyen tartalékba egy + plusz rendszer, akkor meg azt kellene csinálni, ennyi.
Negyedrészt, ha egy nagyon belakott rendszerről van szó és épp emiatt nem igazán opció az újratelepítés a 0-ról, akkor tessék rendszermentést készíteni - amit lehetőleg több helyen, több meghajtón javasolt tárolni - a megfelelő állapot(ok)ról, majd alkalmanként megismételni a naprakész állapot fenntartásához és akkor nem téma ez az egész, szükség esetén csak a mentést kell visszaállítani és nem balga módon mindent a 0-ról kezdeni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Regiee #134157 üzenetére
• Version 2004 known issues and notifications
• How to Disable Safeguard Holds for Feature Updates on Windows 10
• How to Upgrade to Windows 10Erről is volt már szó itt többször, lásd a legutóbbi esetnél leírtakat.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Szpisti #134162 üzenetére
Lásd egy másik esetnél leírtakat, ahol ha netán nálad is ilyen "kissé modifikált" Windows 10 van telepítve, akkor nincs min csodálkozni...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Szpisti #134165 üzenetére
Ez azért érdekes, mert a korábbi Windowsokban (pl. 7, 8.X) lévő legacy Windows Fényképnézegető alkalmazás alapértelmezetten eleve nem része a Windows 10-nek, tákolás és módosított ISO nélkül a megléte max. esetleg úgy lehetséges, ha pl. Windows 8.1-ről történt upgrade Windows 10-re és amiatt maradt benne esetelegesen a rendszerben, lásd a Microsoft weboldalán lévő leírást.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bacsis #134175 üzenetére
Ott van ilyen célra pl. a népszerű Macrium Reflect és egyéb programok is, ahol az is lényeges, hogy megfelelően történjen a klónozás, lásd egy másik válaszban elírtakat.
(#134182) jokeph:
"Amire érdemes figyelni: az új célmeghajtót érdemes előtte inicializálni és a megfelelő méretű particiót beállítani."Hát ez nem éppen így van...
Pont az a lényeg, hogy akár egy Windows clean install, akár klónozás, nem kell előre inicializálni, particionálni és formázni a célmeghajtót - ami miatt lehet kavarodás - , majd megoldja a Windows 10 telepítője, klónozásnál a klónozóprogram a művelet során, stb. Meg pl. a Macrium Reflect esetében eleve adott a klónozás megkezdése előtt a célmeghajtóra húzott/másolt partíció méretének módosítása, pont ezért felesleges és értelmetlen előre, fixen particionálni, na meg egy W10-es rendszermeghajtónál ott vannak a rendszer számára létrehozott kicsi partíciók (pl. SR, ESP, MSR, WinRE) is, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jokeph #134192 üzenetére
Az evidens, hogy a nem lefoglalt területen lehet utólag új partíciót létrehozni (ha nem haladja meg a partíciók száma pl. az MBR séma 4 db elsődleges partíció korlátját). Itt egyrészt inkább az a lényeg, hogy eltérő tárolókapacitású forrás- és célmeghajtó esetén a különbözet nem lefoglalt területre kiterjeszthető-e a C, vagy ha van közte egy pl. egy WinRE partíció, akkor 3rd party particionáló programmal (példa). De mivel a Macrium Reflect esetében adott a klónozás megkezdése előtt a célmeghajtóra kerülő partíciók méretének módosítása, + lehet a forrásmeghajtóról a partíciókat drag & drop módon mozgatni a célmeghajtóra, ezért ez sem téma, megoldható már akkor és nem kell utólag ezzel foglalkozni. Másrészt azt írta a fórumtag, hogy UEFI-s telepítés van nála, ahol UEFI/GPT séma esetében legalább 4 db partíció van a C-vel együtt, ahol többek között pont ezen rendszer számára fenntartott kicsi partíciók miatt is felesleges és értelmetlen előre, fixen particionálni a célmeghajtót pl. 1 db elsődleges partícióval. + A klónozásnak pont az a lényege, hogy 1:1-ben átmásolja a forrásmeghajtó tartalmát a célmeghajtóra, kialakítja az utóbbin is ugyanazt az MBR/GPT partíciós sémát, partíciókat, elrendezést formázást, stb., épp ezért is totál felesleges ilyenkor a célmeghajtót előre inicializálni, particionálni, formázni, meg pláne ha egyesek még a megfelelő partíciós sémát, partícóelrendezést stb. sem találják el.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jokeph #134195 üzenetére
Igen, MBR-nél valóban lehet 3 db elsődleges + 1 kiterjesztetten belül több logikai partíció/meghajtó, de van hogy nem pont így jön ki mindenkinél és a 4.-et is elsődlegesre csinálják, ami után már nincs tovább. De szerencsére manapság már egyre kevésbé téma és egyre kevésbé van értelme az MBR sémának és logikai partíciókkal vesződni, amikor a Windows 10-nél (is) eleve adott az UEFI + GPT támogatása, + az újabb hardvereknél is egy jó ideje.
Oké, de amúgy nem fog elveszni anélkül sem az a lemezterület, ha egyszer a kötet átméretezése, illetve kiterjesztése megoldható közvetlenül a klónozás előtt a klónozóprogram kezelőfelületén, valamint utólag a lemezkezelőben / 3rd party particionáló programmal is, + a nem lefoglalt területen létrehozható utólag új partíció is, pont ez a lényeg és ezért felesleges csak emiatt és amúgy is a klónozás előtt külön, előre, fixen particionálni a célmeghajtót.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz november #134222 üzenetére
Az az ábra szerintem kellően világosan szemlélteti, hogy mi a teendő, szabad területet megadni telepítési célnak és tovább, ennyi. Az "új" opcióra kattintani meg lett írva egy másik válaszban mikor lehet értelme.
-
King Unique
titán
válasz paolinho #134217 üzenetére
Egyrészt ha bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva a rendszer, akkor nem meglepő, ha utána Linuxon alapértelmezetten nem lehetett felcsatolni az NTFS kötetet, de némi módosítással akár ilyenkor is megoldható, meg elég oda egy pendrive-ról futó live rendszer, felesleges csak emiatt teljesen feltelepíteni.
Másrészt a Windows 10 telepítőjének pendrive-ról történő bootolásánál nem derült ki, hogy a CSM/UEFI bootolási módok közül melyik van beállítva a BIOS/UEFI-ben, melyik szerint és hogyan lett elkészítve a pendrive-ra, honnan letöltött ISO-val, stb. Ha ezek nem stimmelnek, akkor nem kell meglepődni, ha nem bootol a telepítő a pendrive-ról, valamint akkor sem, ha esetleg Linuxon lett kiírva ezen módszer helyett egy ottani beépített lemezképíró alkalmazással DD képfájl módban az ISO, ami a Windows ISO-khoz eleve nem jó...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #40047616 #134229 üzenetére
• How to Enable or Disable Automatic Updates for Windows Update in Windows 10
• How to Enable or Disable Allow Automatically Download Updates over Metered Connections in Windows 10
• How to Turn On or Off Automatic Device Driver Installation in Windows 10
• How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10 -
King Unique
titán
válasz Wolfskin #134249 üzenetére
Kék képernyős hibák elhárítása
Viszont ha tényleg Enterprise LTSC kiadásról van szó, akkor nem ügy, mivel ahhoz jár support, ott az adott cég, szervezet IT részlege, majd ők megoldják a problémát.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz Apucy01 #134268 üzenetére
Jelenleg a 20H2, amit amúgy magad is megnézhetsz ám, ha a Microsoft weboldalán az MCT letöltésére kattintasz, ott is íjra a fájlnévben hogy "MediaCreationTool20H2", ahogyan az egyéb letöltési lehetőségeknél szintén...
Ha esetleg 21H1 verzió kell és te sem bírsz várni pár órát/napot/hetet, akkor lásd egy másik esetnél leírtakat, erről is volt már szó itt.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Marci112233 #134271 üzenetére
Az újraaktiválás témáról már számtalanszor volt szó itt és leírva, linkelve a lényeg (példa).
Ha már úgyis új laptop lesz vásárolva, akkor meg adott gyárilag Windows 10-zel előtelepített venni és akkor a licenc téma is kapásból letudva. -
King Unique
titán
válasz AssAssynn #134272 üzenetére
A "mind végigzongoráztam" azt jelenti, hogy amik most linkelve lettek azon leírásoknál minden módszer ki lett próbálva, egyéb esetben helytelen az állítás.
Ha esetedben rejtélyes módon nem használt semmilyen megoldás és nem a HDD hibája az oka, meg nem is az hogy SMR-es ami hajlamos lassulni, leakadni bizonyos esetekben, meg nem is a nagyon töredezett NTFS fájlrendszer, akkor passz.
Igen, lényegében működőképesnek kell lenni a W10-nek akár egy lassú HDD-n is, csak ez esetben nyilván nem kell gyors működést várni, meg pláne ha olyan a szoftverkörnyezet hogy összevissza van telepítve mindenféle automatikusan induló programmal is, több program fut egyszerre amit a lassú és IOPS terén is az SSD-ktől messze elmaradó HDD eleve kevésbé tud kellően gyorsan kiszolgálni, stb. Azon meg nincs mit ragozni, hogy nyilván jobb lenne az SSD, azt kellene használni rendszermeghajtónak és akkor nem nagyon lenne ilyen gond, meg manapság már nem is olyan drága és ezért még ez sem nagyon lehet kifogás. De ha nem, hát nem, csak akkor nem kell csodálkozni, ha az adott szoftverkörnyezettől is függően döcögős lesz a lassú HDD-n a rendszer működése...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dumi86 #134285 üzenetére
Nem, nyilván nem, mivel a 21H1 verzió hivatalosan még nem érhető el a nagyközönség számára. Max. az Insider csatornán lévőknek, meg akik pl. UUP-ről töltötték le a 21H1 ISO-t és azzal csináltak upgrade-et vagy clean installt. + 20H2-re a 21H1 amúgy is csak Enablement Package lesz, ami eleve hamar megvan, meg eddig is már bele lettek pakolva a havi CU-kkal a 21H1 funkciók.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz chopin42 #134292 üzenetére
Parancssorban és 3rd party programmal is megoldható, lásd egy másik topikban leírtakat. + Egy fórumtag szokta MemTest ügyben a saját megoldását ajánlgatni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz sajog159 #134299 üzenetére
How to Optimize and Defragment Drives in Windows 10
A linkelt útmutató szerintem kellően világos, ahol a meghajtóoptimalizálás HDD-k esetén = standard defrag, SATA SSD-k esetén = trimmelés, azaz TRIM parancs futtatása, ami az alábbi screenshoton is látszik.
-
King Unique
titán
válasz Csápájev #134307 üzenetére
Ha csak egy (jó esetben) működő olcsó termékkulcs kell az aktiváláshoz, akkor igen, ennyi.
Ha biztosan jogtiszta licenc és biztosan működő termékkulcs kell reális áron, meg olyan amit utólag nem tiltanak le, akkor lásd korábbi eseteknél leírtakat, az ott linkelt információkat: [link], [link].[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ToBeY #134301 üzenetére
Rákeresel szépen a hibakódokra és alkalmazod az ott javasolt megoldásokat, illetve szükség esetén lehetőleg mindet!.
• How to fix Update error 0x800f0922 in Windows 10
• 7 Ways to 0x800f0922 Windows 10 Error (Solution 2 Is Awesome)Másik lehetőség a javító újratelepítés in-place upgrade-del (nem, ez nem clean install teljesen a 0-ról és megtarthatók a telepített programok, beállítások stb., meg nem, nem kell hozzá külön bootolt telepítési adathordozó), ami már többeknél megoldott ilyen és ehhez hasonló frissítési problémákat (példa).
• How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Lauda #134298 üzenetére
Itt nem feltétlen másoktól kellene azt várni, hogy távolról megtippeljék, vajon a saját hw/sw környezetedben hogyan fog működni a 20H2 vagy újabb verzió, hanem értelemszerűen kipróbálni és akkor kiderül, ennyi. Meg ennyi erővel mások már a tavalyi megjelenés óta 20H2-t használnak különösebb gond nélkül, vagyis a kérdésre nyilván lehet igen a válasz, de ugye hw/sw környezet függvénye is kinél mennyire oké.
Egyébként igen, itt a vége a 1909-es verzió támogatásának, legalábbis a Home és Pro kiadásoknál, mert Education és Enterprise kiadások esetén még +1 év van. Ahol az előbbiek esetében most már nyilván egy újabb verzióra kellene váltani, máskülönben nem fog kapni az EOL verzió további biztonsági és egyéb fontos frissítéseket.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz gaara01 #134330 üzenetére
Hát mert először értelemszerűen zsugorítani kellene a C-t, majd utána létrehozni a nem lefoglalt területen az új partíciót.
Ha a beépített lemezkezelő esetleg nem engedi a kívánt méretre zsugorítani a C-t, akkor meg 3rd party particionáló programmal lehet (példa), de mivel rendszerpartíció átméretezéséről van szó, ezért nem árthat ilyenkor előtte egy rendszermentés, meg pláne ha a külső program is csak újraindítás után ún. PreOS módban engedi.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Cs1csó #134333 üzenetére
Igen, első körben várni pár percet, majd utána újrapróbálni a leválasztást. Ha a szokásos módon nem megy, akkor esetleg az offline disk módszerrel. Másik opció esetleg 3rd party programot használni (pl. USR), ami kilistázza mely folyamatok használják, zárolják a külső meghajtót és ad lehetőséget a feloldásra/leállításra.
Egyébként ha az alapértelmezett gyors eltávolítás van beállítva a házirendeknél, akkor elvileg leválasztás nélkül is eltávolítható az USB-s meghajtó és nem lesz gond. Elvileg, gyakorlatilag viszont nem feltétlen lesz így minden esetben, éppen ezért ha valaki nem akar kellemetlen meglepit (példa), akkor leválasztja rendesen...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ToBeY #134344 üzenetére
A linkelt útmutatónál világosan szemléltetve van egyik opcióként az MCT, vagyis értelemszerűen azzal, azt letöltve és futtatva is megoldható a repair install in-place upgrade-del, csak végig kellett volna olvasni... Max. annyi a kitétel, hogy az MCT mindig az aktuális verziót (jelenleg 20H2) tölti le és arra frissít, ahol ha a most használt verzió is 20H2, akkor nyilván oké, ellenben ha régebbi és annak megtartása a cél, akkor értelemszerűen nem, utóbbi esetben az ISO (célirányosan az adott régebbi verziót letöltve) módszer javasolt, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz egykori #134357 üzenetére
Ha telepítve lett 1909-es verzióra a májusi KB5003169 számú kumulatív frissítés, akkor jelenleg naprakész (18363.1556) és nem kellene az említett hibaüzenetnek lennie. Ellenben mivel a 1909-es verzió támogatása a Home és Pro kiadásoknál pont megszűnt most májusban, ezért annyira nem meglepő, ha ilyen-olyan erre figyelmeztető üzenet jelenik meg...
-
King Unique
titán
válasz egykori #134360 üzenetére
Ha addig érvényes a beállítás, akkor elvileg addig nem lesz upgrade, de az esetlegesen felülíródhat, ha már nem támogatott verzióról van szó. Gyakorlatilag pedig majd kiderül, kipróbálod. Már ha még hetekig, hónapokig cél az EOL verzió használata, mert normál esetben már rég váltani kellett volna újabb verzióra...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz egykori #134362 üzenetére
Egyrészt az még addig oké lehet, ha valaki nem feltétlen telepíti azonnal a megjelenéskor az új verziót, funkciófrissítést, hanem kicsit késleltetve. Ellenben ha több verziót is kihagy és a régi verzió használatát kitolja egészen a támogatás végéig, akkor azt célirányosan szokás, ha pl. az adott hw/sw környezetben esetleg gond van az újabb verziókkal, ellenkező esetben felesleges. Meg ebből adódóan nem feltétlen arra kell alapozni, hogy egyes cikkekben mit írnak, másoknál xy másik hw/sw környezetben mi volt, hanem hogy a saját PC-den mi van, ott hogyan működik az adott Windows 10-verzió. Ahol ha ténylegesen ki sem lett próbálva 1909-nél újabb verzió és nem célirányosan lett ilyen sokáig halasztva az újabb telepítése, akkor pont nem sok értelme volt és már rég váltani kellett volna újabb verzióra, ennyi...
Másrészt egy funkciófrissítés után 10 napig vissza lehet állni közvetlenül az előző Windows 10-verzióra, ha esetleg valami gond lenne. + Adott előtte a rendszermentés készítésének lehetősége és akkor pláne nem téma ez az egész.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Wise (ex-TransferWise)
- Windows 11
- Mini-ITX
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Video konvertálás
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Call of Duty: Black Ops 6
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest