Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Drenadar válasza PAtr0n (#2350) üzenetére


Drenadar
veterán

Repülős részben gyakoribb az mikor valaki direkt lövi a csapat társat mert esetleg gyorsabb és meri elfoglalni a repteret. Ha ilyet látok akkor általában ezt megtorlás követi :-P

(#2352) PAtr0n válasza Drenadar (#2351) üzenetére


PAtr0n
addikt

Érthető is a megtorlás! :)

Jó hosszú lesz a mostani event, 45 évig nyomhatjuk Tier2-3-ban: :DDD

Biztos ezzel kedveskedtek a csaolódott játékosoknak, hogy nem került most be mégse a patch-be az átszabott RB/SB rendszer. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2353) Máté94 válasza PAtr0n (#2352) üzenetére


Máté94
addikt

Ki kell elemezni a dolgokat, na. :))

(#2354) RG4L válasza Drenadar (#2351) üzenetére


RG4L
őstag

Hiába a megtorlás stb. Nem kell foglalkozni a fogyatékosokkal, mivel auto ban rendszer van. Ergo nem leszel különb azzal, hogy te lelövöd a teamkillert.

War Thunder: Gelesztaa

(#2355) D.Orion válasza RG4L (#2354) üzenetére


D.Orion
veterán

Pont tegnap tapasztaltuk ezt meg. Két fogyor sorra lőtte ki a csapattársakat, majd minket is. SB eventben bejöttek AA-val(mi is azzal mentünk) és direkt a saját repülőket lőtték és a többi AA járművet. killerboy1417 és whowas007 nick-en futottak. killerboy-nak én voltam a negyedik FF kill-je ki is dobta a rendszer a csatából, whowas pedig egyik platoon társamat lőtte ki. Őt a harmadik FF után dobta ki a rendszer a csatából. Remélem jó ideig bannolva lesznek a játékból. Az ellen csapatból 5 report ment rájuk a mi csapatunkból pedig majdnem mindenki visszaigazolta, hogy dobott mindkettőre reportot.

[ Szerkesztve ]

(#2356) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Van egy gépem, amin nem akar elindulni a játék, pedig megvan a minimális hardver követelmény. Ati X1950 Pro videokártya, Core 2 duo 2.93Ghz, 2Gb ram. Mi lehet a gondja? Amikor rányomok a csata indítására, a loading résznél szokott szétfagyni, shader hibát meg dx hibát ír. De az is friss, meg az ati driver is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2357) Malibutomi válasza Victoryus (#2356) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Esetleg még a start screenen nézd meg van a grafikának valami ultra low vagy ilyesmi beállítása. Indítsd azzal, hátha.

(#2358) sith7


sith7
nagyúr

Tiger -rel (BR 5.7), mehet egy csatába a KV-1B (BR 5.0); vagy ez már erős lenne neki ?

(#2359) Drenadar válasza sith7 (#2358) üzenetére


Drenadar
veterán

Br atlagod +/- 1-el találkozhatsz. (de ez átlag!)

(#2360) D.Orion válasza Malibutomi (#2357) üzenetére


D.Orion
veterán

Plusz van egy olyan is, hogy Old VGA support is.

(#2361) sith7 válasza Drenadar (#2359) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor a 6,7 már erős lenne neki ...ha a +1 - et sorsol a gép

(#2362) Drenadar válasza sith7 (#2361) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez benne van a pakliban minden gép esetében...

(#2363) sith7 válasza Drenadar (#2362) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezt értem, de az lett volna a kérdésem lényege, hogy a KV-1B - nek van - e létjogosultsága 6.7 - es BR - ben, vagy külön farmoljak vele kreditet, és addig a Tiger legénység nyom eghy holiday-t.

(#2364) Victoryus válasza D.Orion (#2360) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszi a tippeket, de mindenképpen kifagy. Végigpróbáltam az összes módot. Felbontást is levettem 1024*768-ra. Mindig a loadingnál száll el directx shader hibával. Újratettem a catalystot, directx-et, de ugyanez.
De pl. a Spin Tires az megy szépen, szerintem nem hardver hiba. Ezer éves ez a vga, a legfrissebb drivere is 5 éves. De hát ez van itt kéznél...
Otthoni gépeken minden ok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2365) Drenadar válasza sith7 (#2363) üzenetére


Drenadar
veterán

Nézd, 6.3 és 6.7 - 7-es gépek között olyan nagy különbség nincs.

Tudtommal itt nincs kedvezményes MM.

De én inkább együtt használnám max nem vinném be csatába ha olyan rossz a helyzet. Mert ugyebár nem mindig dob be olyan nagy csatába.

[ Szerkesztve ]

(#2366) sith7 válasza Drenadar (#2365) üzenetére


sith7
nagyúr

Ok

(#2367) PAtr0n válasza Victoryus (#2364) üzenetére


PAtr0n
addikt

Amit D.Orion írt "old vga support" a launcher-ben, azt is kipróbáltad? Azt pont ilyen régi matuzsálemekre találták ki. Ha kipróbáltad, és még mindig rossz, érdemes lenne jelezni ezt a hivatalos fórumon.
De amúgy kicsit háklis a játék a Ati-kra alapból, például egyes árnyékokat nem tudsz kikapcsolni Ati-n. Vagyis de, ezt már én végigzongoráztam, de nem volt egyszerű. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2368) D.Orion


D.Orion
veterán

Gaijin AGAIN! :W

Az a KV-1B nem az a KV-1B! Teljesen jó, hogy squad-ba nekiindulunk és engem bedob a csatába anélkül, hogy lenne ott használható járművem! Még mennyi mindent akarnak elrontani egy-egy frissítéssel ebben a játékban?

Kiléptem a squad-ból, hogy megnézzem mégis mi a helyzet és így már látom, hogy ezt a tankot ott nem tudom használni. De mikor squad-ban nyomtam egy Ready-t és a leader rányomott a Take a part-ra, akkor simán bevitt minket úgy csatába, hogy nekem nem volt használható járművem ott.

[ Szerkesztve ]

(#2369) PAtr0n válasza D.Orion (#2368) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na igen. Nem erről volt szó amikor a devblogon megszellőztették, hogy külön lesz az SB mód, BR variálhatósággal, markerek nélkül. Erre kivették a sima SB-t, egyből event-re dob, ott meg nem tudsz variálni semmit, azokkal a tankokkal kell menned amit ők osztanak be játszhatónak. És ezek szerint még meg is szopat a rendszer azzal, hogy nem figyeli a squad-okat, és szopsz amikor belépsz, mert max spectatornak vagy jó....

Megy már amúgy a rinya az official fórumon, hogy nem erről volt szó, és teljesen jogos. Állítólag jön bele a többi cucc is... hamarosan. :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2370) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Most játszottam pár kört, de nekem úgy tűnik nehezebb lett. Vagy csak szívat? Eddig volt kb 3 killem/kör most meg 1 lövésem, és már ki is lőttek. T34, meg BT5-BT7-tel nyomom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2371) PAtr0n válasza Victoryus (#2370) üzenetére


PAtr0n
addikt

Milyen mód? Szerintem nincs változás a DM-ben, szépen lehet filézni az ellent ha tudod hova kell lőni.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2372) Máté94 válasza D.Orion (#2368) üzenetére


Máté94
addikt

Kellett, ráadásul félkészen betették. :F

(#2373) BoB válasza PAtr0n (#2369) üzenetére


BoB
veterán

:O

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2374) Victoryus válasza PAtr0n (#2371) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Arcade, majd ha belejövök kipróbálom a többit is. Hát, elég fura meccsek születtek. Most biztos a pechesek közé sorsoltak be. Van amikor 1 lövéssel bármit, most meg szinte semmit.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2375) BoB


BoB
veterán

FYI: a fű már távcső nézetben is kikapcsolható. Ahogy nézem csak egy opció van, szal minden optika vagy semmi.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2376) PAtr0n válasza BoB (#2375) üzenetére


PAtr0n
addikt

Télleg? Az fasza! Amúgy pont tegnap figyeltem hogy bugos a sniper nézet, még a bokrokat is eltűntette. Nálatok nem? Amúgy nem semmi, hogy tegnap óta már vagy 5x volt launcher patch, nagyon reszelgetik a legutóbbi nagyobb patch óta, mondjuk rá is fér.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2377) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Amúgy várom már az angol tankokat. Nagyon. Matildáról akarok pattogni a németekkel. :D
Jól fog kinézni az RB de főleg az SB mód. Mindenki a németek ellen. :) Remélem lesznek alternate history módok is, mert már így is botrány néha az USSR/USA vs. Nazi Germany.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2378) RG4L válasza PAtr0n (#2377) üzenetére


RG4L
őstag

Én a japó tankokat várom :(
Persze mindenek előtt az olasz repülőket, főleg mert meg lesz csinálva a fegyverzetük :)

War Thunder: Gelesztaa

(#2379) PAtr0n válasza RG4L (#2378) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hát... akkor várhatsz még. 2 éven belül nem hiszem hogy lesznek. Én személy szerint szeretem a japán repcsiket, nagyon is, de a tankjaikban nem látok semmi izgalmasat. Aztán lehet pont a játékban szeretem majd meg őket?
Olasz repcsik is jöhetnének már igen, ideje lenne.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2380) Drenadar válasza PAtr0n (#2379) üzenetére


Drenadar
veterán

én úgy tudom, hogy a WWII-ben nem nagyon voltak értelmes tankjaik a japánoknak, a legdurvább fegyverzetük 75mm volt... (mármint azok a tankok amik ténylegesen harcoltak is)

(#2381) D.Orion válasza PAtr0n (#2377) üzenetére


D.Orion
veterán

Már most is van German/USA vs. USSR.

(#2382) PAtr0n válasza D.Orion (#2381) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szökő évente néha igen. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2383) RG4L válasza PAtr0n (#2382) üzenetére


RG4L
őstag

Én pont kaptam egyet. Aztán szájbavert egy T32 és nem tudtam szerelni a Tiger II-met. :U

War Thunder: Gelesztaa

(#2384) woryz


woryz
senior tag

Mit ajánlotok kezdő fedezéknézőnek? :) Kicsit hamar elhalálozok...

(#2385) BoB válasza D.Orion (#2381) üzenetére


BoB
veterán

Sőt már USSR/Germany vs USA is.

Én örülöjk neki, jóval hamarabb rak be csatába.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2386) sith7 válasza woryz (#2384) üzenetére


sith7
nagyúr

orosz vonal ... állítólag :))

(#2387) woryz válasza sith7 (#2386) üzenetére


woryz
senior tag

Mint a WoT-ba? Akkor inkább abbahagyom, mielőtt belelendülnék. :)

(#2388) BoB válasza woryz (#2387) üzenetére


BoB
veterán

Azzal kezdesz amelyikkel akarsz, teljesen lényegtelen. Ami közös a wot-al, hogy itt is sok a wehraboo.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2389) woryz válasza BoB (#2388) üzenetére


woryz
senior tag

Ez jó, ez tetszik! :) Ezt még nem hallottam. :)
(eddig német tankokkal játszottam, mert azok tetszenek, csak ne legyen olyan, mint a WoT, mert a német tankokhoz nem vagyok elég jó. :))) )

(#2390) woryz


woryz
senior tag

Van ebben is valami stabilizátor vagy mittomén, hogy ne lengjen a csövem ennyire? Illetve valami "célkereszt mód"? :)

(#2391) RG4L válasza woryz (#2390) üzenetére


RG4L
őstag

Itt bizony táncolni fog a tornyod/csöved.

War Thunder: Gelesztaa

(#2392) v!ct0y válasza woryz (#2390) üzenetére


v!ct0y
veterán

Itt alapból jó a játék. Nem kellenek modok. Szerintem nincsenek is. V - vel hozod be a célkeresztet és jobb gombbal lehet zoomolni.

(#2393) Victoryus válasza woryz (#2384) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Néha fura a játék. Én belekezdtem mindhárom nemzetbe. Amikor sz0p0 ágon vagyok, akkor mindegy melyikkel megyek. Hiába lövöm bele a teli tárat, alig sérül. Egy-két órával később meg ugyanolyan tankokat sorozatban 1 lövéssel kinyírom. Komolyan. Fura, de kompenzál esetleg a játék? Olvastam a wrt magyar oldalán, hogy más is tapasztalta ezt. Oroszoknál két T34-essel megyek, németnél BT5, BT7, amcsiknál meg az alap tier 1 tankok. És mégis, egyszer bármit kilövök, máskor meg max 1-et sebzek bele. Általában a tornyukra célzok, vagy az oldalukra. Torony szépen le szokott robbanni :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2394) woryz válasza Victoryus (#2393) üzenetére


woryz
senior tag

Nekem is vannak ilyen tapasztalataim, lövöldözök én, mintha muszáj lenne, no dmg-vel... :( De nem mindig. Tegnap jött egy ilyen teherautó, belelőttem 2 tárat (egy AP és egy HE - vagy itten hogyan mondják), no dmg, ő meg kilőtt...
Nekem csak német tankom van, Pz3 meg a sima Pz2, de ilyen ütemben haladva... :B

Viszont itt hogy működik az arty? Hogy lehet autóval lenni?

(#2395) woryz válasza v!ct0y (#2392) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi, ezt akkor kipróbálom. :) Eddig a scrollal zoomoltam, hát valami irgalmatlan ideig tart amíg kijövök a sniper modból. :(((

(#2396) PAtr0n válasza woryz (#2394) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az előtted kommentelőnek (Victoryus) is szól:

Próbáljátok megérteni ez nem WoT. A lőszereknek a távolsággal arányosan csökkenő sebzésük van, és minden lőszerfajtának más és más a lepattanási értéke van. De nem akarok megint annyit körmölni, beillesztem ide amit egy fórumtársnak privátban leírtam:

Nagyon nagy vonalakban:
Az alap lőszer általában az arany középút is egyben. A legtöbb esetben ezek a páncéltörő és átütés után belül tovább roncsoló lövedékek (szub kaliber lövedék). A kilépési sebességük is nagyon jó, ezért messzebb is elég jól lehet velük célozni, "jól repülnek"
A HE lövedékek szarul is repülnek (kis kilépési sebesség), és szinte semmit nem visznek át, ezekkel nagyon gyengén páncélozott járművekre jó lőni, pl SPAA-k, vagy nyitott önjáró lövegek, repülők, mert egyből pukkannak tőle, vagy a legénység hal bele azonnal, tehát ha ügyes vagy, instant kill.
A full kaliber AP lövedékek (WoT-ban ez a gold), nem héjas lövedék, tehát kemény magvas, ez rendelkezik a legnagyobb kilépési sebességgel, általában hegyes kialakítású, ezek miatt ennek a legjobb az átütési értéke, de mivel nem töltötték egyéb cuccal (robbanóanyag, repesz stb...), így csak áthalad a tankon, vagy megáll benne ha olyan részt ér, de kárt nem okoz. Ezek akkor jók, ha tudod, hogy az enemy-nek hol van modulja/crew-ja, és azt célzod vele.
Aztán van még egy jelentős típus, a HEAT (High expolisve anti tank shell) lövedék. Ezeknek azért látod minden távolságra azonosnak az átütési erejét, mert becsapódáskor sül el a belső mag ami kvázi forró repeszeket lő be amik roncsolnak bent. Nem ennek a lövedéknek a legjobb az átütőereje, de nagyon messzire ezzel érdemes lövöldözni, ahol a sima lövedék már nem megy át. Nem minden tanknak van HEAT lövedéke, ezzel érdemes számolni! A hátránya még, hogy rétegelt páncélzatnál nagyon csökken a bent okozott sebzés.
És ezek után mindegyik fajtának vannak továbbfejlesztett változatai, amik általában abban merülnek ki, hogy nagyobb páncélt visznek át.
A teszt pályán érdemes ezeket próbálgatni!

Arcade (úgyis azt toljátok): A piros/zöld célkereszt: Ahová a játék a legideális esetben kalkulája a lövést az enemy tankon. Ez még nem jelenti azt, hogy oda is fog menni. Lesznek olyan ágyúk, amiknél látványos, hogy mennyire "húzzák" a lőszert kilövés után. Pl. nagyon jobbra fog menni a távolság fogyásával. Ezeknél rá kell kalkulálni ezt is. Hiába, azért csak történelmi adatok alapján szórnak, ez nem WoT.

Még valami. Amíg nem tanuljátok meg, melyik tankot hol érdemes lőni, csak lőttök rá mer' célpont, akkor ne várjatok csodát, ekkor jönnek a szopóroller nevű szekciók. Többnyire nagyon jól lehet saccolni, hogy mikor fog durrani egy tank, vagy kigyulladni, ha tudod hol vannak benne a dolgok. (garázsban, röntgen meg armor nézetben minden nap eltölteni egy kis időt a tankok nézegetésével)

3-adjára is: ez nem wot, ahol ha 3x segbbe lősz egy enemy-t, és még vígan megy tovább. Itt szinte tuti, hogy a motorjának kaputt. Vagy ha szemből lövöd át a hasát alul, tuti vége a váltónak, ergo megint megáll.
Érdemes is azon elgondolkozni, hogy ha meglátod, mire lőjél először. Én általában a forgatómechanikát szoktam lőni, tehát a tornyot, ezzel valószínűleg a gunnert/loadert, és/vagy commandert is kiütöd. Ha messze van és megy, akkor érdemes motorsebzéssel megállítani, aztán kifilézni.
Ki kell ezt tapasztalni, de amondó vagyok ha meg is akartok vele tanulni játszani igazán, akkor minél hamarabb lépjetek át RB módba, ahol nektek kell a távolság függvényében az ágyúmagasságot beállítani. Aztán ha nagyon megy, gyerünk az SB módba, ahol se marker, se külső nézet.

Ja igen még valami: A contorls-t is bújjátok át, nagyon sok mindent be lehet állítani!! (View controls, tank control)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2397) woryz válasza PAtr0n (#2396) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi, legalább a lövedékek típusát értem. :) :R Majd próbálgatom még, próbálok nem rákattanni a játékra. :)

(#2398) BoB válasza PAtr0n (#2396) üzenetére


BoB
veterán

Uhh hát eléggé elszörnyedtem ettől az írástól, ha lesz időm lehet majd írok a páncéltörő lőszerekről az összefoglalóba. Ez úgyis mindig felmerül az újaknál.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2399) Drenadar válasza BoB (#2398) üzenetére


Drenadar
veterán

többször volt már linkelve képes összehasonlítás a töltényekről.

jah csak azóta átvariálták és már nem annyira aktuális? de az alapok még mindig azok, nem?

más: ha ementálira lövök egy páncélt (mert az ammo nem hajlandó berobbanni) akkor ha oda lövök egy HE-t az miért nem hajlandó átütni? (tekintve hogy ott már nincs is páncél (kb 8 lövés ugyanoda)

(#2400) PAtr0n válasza BoB (#2398) üzenetére


PAtr0n
addikt

Az jó lesz, mert tényleg nagyon nagy vonalakban írtam le a dolgot, mélyebb dolgokba nem mentem bele, de kiindulási pontnak megfelelő. Szerintem túl nagy elírás nincs benne, a könnyebb érthetőség miatt van néhol konyhanyelven, amin egy "szakértő" még szép hogy elszörnyed.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.