Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) jani04 válasza MasterDeeJay (#1720) üzenetére


jani04
aktív tag

Tier 5-ről volt szó a wt fórumon.

(#1752) MasterDeeJay válasza jani04 (#1751) üzenetére

Nem csak arról, tele van vele a fórum. A magasabb tierek is gázosak de ott meg az a baj hogy háború utániakkal eresztik össze a 44-45-ös gépeket. Ennyi erővel mehetne leopárd 1 is, de az nem kicsit vágná agyon a ruszki csodákat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1753) BoB válasza MasterDeeJay (#1752) üzenetére


BoB
veterán

Menni is fog, meg a T-62 is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1754) v!ct0y


v!ct0y
veterán

ezzel nem akarok találkozni :DDD [link]

(#1755) Malibutomi válasza v!ct0y (#1754) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Miért? Nézd meg a képet, ha 100m-en belül vagy le sem tudja addig engedni a csövet hogy rádlőhessen. :)

(#1756) donmackó válasza v!ct0y (#1754) üzenetére


donmackó
őstag

Ha korhű lesz a mobilitása akkor nem kell aggódni. Szerintem simán mögé lehet majd csattogni egy med-del, vagy gyorsabb heavy tankkal, és mehet is a motor gyújtogatás. Szerintem ez a spawn sniperek kedvence lesz. Remélem kap olyan szintű troll ágyút mint a KV-2. LOAD: 1m 56s ARMOR DAMAGE:999mm ;]

Release the cable hounds!

(#1757) RG4L


RG4L
őstag

(#1758) RG4L


RG4L
őstag

1.47-ben nagy valószínűséggel jönnek:

Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. E
M42 Duster
M26E1
T34 Calliope
T-126(SP)
T-28E
T-54 mod. 1949
Pz.Kpfw. Maus
PaK40/3 auf Sfl.38 Ausf. H -> Marder III H
Pz.Kpfw.38 fur 2 cm Flak 38 -> Gepard

War Thunder: Gelesztaa

(#1759) Máté94 válasza RG4L (#1758) üzenetére


Máté94
addikt

Kell még több T-54... :U

(#1760) donmackó válasza RG4L (#1757) üzenetére


donmackó
őstag

Nem Rossz. SU-152-vel 2 lövés. ;]

Release the cable hounds!

(#1761) PAtr0n válasza donmackó (#1760) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem az a lényeg, szar is lenne ha túl nehéz lenne kilőni. Mint most az IS-4-eket ugyebár. Most már ez utóbbinak legalább lesz ellenfele. Teljesen meggyőző számomra, bár ocsmány egy dög. :)
KV-2 "naffejű: Na igen, ha betalál, minden repül darabokban. De amúgy olyan rohadt nagy céltábla az a tank, mindig ammo rekkelem szerencsétlent, csak úgy kínálja magát. :D

bob.zxr:
Arra leszek én kíváncsi mikor lépik meg a határt, és mennek időben legalább a 60-as évekig. Habár ha azt repülőkben is követik, lesznek érdekes légi csaták.... rakétákkal. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1762) conqver válasza donmackó (#1760) üzenetére


conqver
aktív tag

Su 152-vel Eastern Europe pálya "C" pontnál a T34/57-nek 0.4m-ről lőttem lepattanót :DDD Ilyen közelről hosszában keresztül kellett volna vinnie ;)

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#1763) donmackó válasza conqver (#1762) üzenetére


donmackó
őstag

Én hasonlóan jártam Ash River-en. 400 méterről SU-152-vel lőttem lepattanót egy Sdkfz 6/2-nek. Hogy a viharba tud egy önjáró légvédelmi ágyúról lepattanni? Ugyan vajon mi védte az meg?

Release the cable hounds!

(#1764) conqver válasza donmackó (#1763) üzenetére


conqver
aktív tag

Jézus Ereje és a szenteltvíz, csodákra képes :K

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#1765) donmackó válasza conqver (#1764) üzenetére


donmackó
őstag

Aznap, azután a meccs után ki is léptem, és nem mentem fel egész nap. Éreztem hogy beindul a copóroller.

Release the cable hounds!

(#1766) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Mi a szaré teszi állandóan 3 asok közé a 2es amcsi szarokat ?????

(#1767) donmackó válasza v!ct0y (#1766) üzenetére


donmackó
őstag

Azért hogy legyen ingyen kill. ;]

Release the cable hounds!

(#1768) Malibutomi válasza v!ct0y (#1766) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Milyen BR?

(#1769) munnergep


munnergep
senior tag

Beültem az M4A1 Sherman-be, előtte a németekkel játszottam pár menetet. Olyan volt a váltás mint ha elindítottam volna egy cheat programot :)
3 német ellen álltam meg a mező közepén és szépen egymás után 1-2 lövéssel kiszedtem őket. Közben megállás nélkül lőttek, de semmi.
Aztán jöttek az oroszok és a su-152-vel one shotoltak, de az megszokott nem érdekel.

Elég vicces egyensúly van a tankos részben.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#1770) donmackó válasza munnergep (#1769) üzenetére


donmackó
őstag

Véleményem szerint is eléggé easy mód lett az amcsi vonal. Nembeszélve arról hogy a harctéren is már minden 2 tank amerikai.

Release the cable hounds!

(#1771) Malibutomi válasza munnergep (#1769) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Aztán átülsz a következöbe, ahol majd tigrisek, meg ruszki csodák oneshotolnak míg te a 75-ös ágyuval kapirgálod a festéket rajtuk.
Aztán kapsz majd 76-os ágyút...amivel megpróbálhatsz tigris2 és is2 ellen kemény lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1772) v!ct0y válasza Malibutomi (#1768) üzenetére


v!ct0y
veterán

105 ös nek 4,7. Kicsit soknak érzem. El is küldtem holidayre.

(#1773) Máté94 válasza v!ct0y (#1772) üzenetére


Máté94
addikt

Abszolút nem. :N

(#1774) munnergep válasza Malibutomi (#1771) üzenetére


munnergep
senior tag

Tankokkal még csak itt járok, eddig itt ez vicces.
De akkor elindulok felfelé, most már kíváncsi vagyok.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#1775) csaabz válasza Malibutomi (#1771) üzenetére


csaabz
őstag

A 76 mm-es ágyú egy lövéssel lövi szemből a Tigrist és lőtte már ki ugyanígy a Tigris 2-t is. Én ültem a német tankokban. És csak néztem, hogy ez mi a f@sz?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1776) Malibutomi válasza csaabz (#1775) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen a 76mm-el már ki lehet lőni a tigrist, az 121mm-t üt át. Tigris2-t viszont max ha Porsche tornyos, vagy esetleg oldalról, és ha szerencséje van :)

Ne vedd magadra, de nagyon sokan vannak, akik utána sem néznek hogy melyik tank mit tud, vagy hová kéne célozni rajtuk, aztán csak csodálkoznak, hogy ez meg miért tud engem kilőni, vagy én miért nem tudom megölni.

[ Szerkesztve ]

(#1777) PAtr0n válasza munnergep (#1774) üzenetére


PAtr0n
addikt

BR 2.7 és 5.7 között elég értelmes csatákat lehet menni a németekkel, nem érzem sokkal erősebbnek az ellenfelet, pedig rendre vegyes enemyt kapunk RB-ben, meg SB-ben. Sőt, IS1-2, M6A1 és társaihoz még a Mardert is be szoktam hozni.
Ha csak oroszok az ellenfél, általában ki is kapnak, ha minél több közöttük az USA gép, úgy nehezedik a meccs, de abszolút nem lehozhatatlan.
Ma bent meccsen pont arra panaszkodtak páran, hogy nem tudnak mostanában németként nyerni. A meccset persze lehoztuk, és én abszolút nem érzem, hogy szopóág lenne a friccekkel. Lehet azért, mert teszek is a meccshez általában, 3-4 kill meg szokott lenni, meg jópár assist.
Arcaderól ne beszéljünk, az az oktatómódja a játéknak :)

Malibutomi:
Ebben teljesen igazad van, sokan lődöznek a nagyvilágba, aztán csodálkoznak, hogy a papíron 10m-en 120mm-t átütő AP lövedék mé nem szalad át az 1km-re lévő Pz3-mas lövegpajzsán... és társai.
Volt mostanság 1-2 olyan órám amikor a garázsban csak a ruszki tankok röngen képét tanulmányoztam, hogy hol milyen vaskosak, hová kell tenni a lőszert rájuk. SU szériákat pl előszeretettel filézgetem 1 lövésre.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1778) Máté94 válasza PAtr0n (#1777) üzenetére


Máté94
addikt

Kezdem én is úgy érezni, főleg Tier IV-ben, hogy az átlag német játékos a "buta" igazából, és nem az ellenfél az erősebb. Legalábbis Tiger II (H) és Panther D társaságában sikerült győzni még a 3/4 orosz/német vegyes ellen. Az igaz, hogy Poland volt és a mienk volt a domb...

Sokan nem értik, hogy németekkel nem szabad városba menni, mert kifiléznek. De, igazából nem is érdemes elindulni a kezdőkörtől, hanem várni, hogy egyesével jöjjenek. Persze, nem Ferdinand-al... ott mindegy mit csinálsz. :N

(#1779) PAtr0n válasza Máté94 (#1778) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen, nagy átlagban a csapattal van baj, berohamoznak a városba, holott ott az amcsi tankok jobbak, meg az orosz mid-ek. Polland pedig rohadt jó map, rádadásul ott nagy átlagban a németeknek szarabb, később érnek a városba, ott a dombot kell hamar bevenni. Ha megvan a domb, onnan elég ütős flanket lehet nyomni rájuk, persze ezzel egyidőben a túloldalról jó ha tartja pár német a hozzájuk közelebb eső peremét a városnak.
Szóval csak ész kéne sokszor, nem az "én vagyok a német atyaúristen" rusholás.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1780) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Ismét jelentettem egy számomra bugnak vélhető dolgot, amire ezt a választ kaptam: [link]

Csak lestem mint Rozi a moziban, hogy ilyen lehetséges! Mármint nem a valóságban, az oké, de hogy a játékban így le van modellezve a fel nem robbanó, csak áthaladó lövedék, ami aztán beszorul a páncélba? :Y
Nem térek magamhoz.

Na mind, ma is megy egy report. Ha Eastern Europe pályán Hetzerrel egyik hídról próbálok lőni a folyó irányába, eltűnik a lövedék, nem ér célt. A külső nézetből amúgy látható célpont meg sniper módban eltűnik, pár mp alatt. Sejtem hogy mi a baj, tehát a híd korlátja elvileg egy folyamatos fal, a Hetzer ágyúja túl lent van, így tulajdonképpen ezt lövöm meg. De legalább akkor lenne porfelhő vagy valami.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1781) Malibutomi válasza PAtr0n (#1780) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a sniper módban eltünik a cél régi bug, és megjavíthatnák igazán, mert rohadt sokszor halok meg amig oda vissza kapcsolgatok hogy lássam a célt, az meg szépen kilö.

(#1782) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok Faszikáim!
Aki ma, vagy a héten délelőtt tud többet játszani az keressen meg PM-ben!
Unom a single csatákat :DDD
USA:M4, M4A1, m!A3
Szovjet: IS1, Su152-su85M, t34/85
Német: Panther D, TigerH1, Panzer IV/70
Vannak még aprók de ez a fő csapásirány.
Egyébként a Szovjet tankokból érezhetően visszavettek és ez igaz USA tankokra is.
A legtöbbet nyert kör/kilövés a Német tankokkal van, fönti felállásban.Persze ha IS2/T44 kerülünk össze a csatában sajnos legtöbb esetben bukó.......szerintem ebben az esetben a Team Balance nem kiegyenlített :(
Csatlakozva az előttem szólóhoz a többiekkel van gond :((

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#1783) munnergep válasza Malibutomi (#1781) üzenetére


munnergep
senior tag

Szerintem nem tűnik el, csak sniper módban mondjuk 1,5 méterre vagy a talajtól, 3rd person nézetben meg 3-4 méterre. Az utóbbinál még látod a dombtól/akadálytól a tankot, de sniper nézetben meg nem. Legalábbis nálam így jön elő, sík területen még sosem volt olyan, hogy eltűnjön.

Másik: írtam, hogy murika tankkal mennyivel könnyebb a győzelem és német tankkal nehezebb. Majd jöttek a hozzászólások, hogy az átlag német tank játékos buta, stb. amiben biztos van igazság, de én próbálok mindent megtenni a győzelemért.

Leírom, hogyan játszom a németekkel:
1. Messziről lődözöm az ellent, eszemben sincs közel menni az elején.
2. Nem állok le percekig bemérni a célpontot, mert akkor az ellenfélnek is hagyok időt, hogy ő bemérjen engem, szerencsére max. 2 lövésből eltalálom akármilyen messze is van. (megtartottam egy replayt, ahol menet közben találom oldalba a shermant :) )
3. Mindig beforgatom "gyámántba" (bár kicsit kissebb szögben, attól függ miben ülök) a tankot afelé az ellen felé ahonnan lövésre számítok.
4. Épület mellett csak sidescrape.
5. Domboknál az ágyúsüllyedés maximális kihasználása, majd rögtön vissza domb mögé.
6. Az összes ellenfél ammorackjének fejben tárolása, csak gyenge pontokra tüzelés.
7. Állandó flank, sosem szemből akarok csodát tenni.
8. Mindig mozgásban vagyok, lehetőleg takarásban.
9. Vesztünk.

Leírom, hogyan játszottam az m4a1-el:
1. Megálltam a mező közepén oszt' lőttem amit látok, azok meg pusztultak 1, max. 2 lövésből.
2. Nyerünk.

Ezért írtam, hogy vicces az egyensúly.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#1784) Malibutomi válasza munnergep (#1783) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De eltünik, átváltok a sniper módba, egy pillanatra ott van aztán eltünik. Szó szerint. Volt nincs.
Visszaváltok, megint sniper és látom. Ja és el tudom találni akkor is mikor "láthatatlan"

A német játékost úgy értette szerintem, hogy sokan viszont dudorászva ülnek a tigerben mert az a legjobb taaank, és csodálkoznak he kilövi egy 76-os sherman.

[ Szerkesztve ]

(#1785) Máté94 válasza munnergep (#1783) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem az tetszene (kicsit megemelné a németek esélyeit, bár nem sokkal), főleg SB-n, ha az első átütő lövés már egyenlő lenne a "Tank combat-ineffective"-vel. Persze, ha az a "fighting compartment"-be csapódik be.

Ettől független a Ferdinand még mindig szutyok maradna... :U

(#1786) munnergep válasza munnergep (#1783) üzenetére


munnergep
senior tag

Kisebb, gyémánt, stb. elírásért bocs, mobilról ment.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#1787) munnergep válasza Malibutomi (#1784) üzenetére


munnergep
senior tag

Hm.
Akkor én szerencsés vagyok, még nem jött elő.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#1788) MasterDeeJay válasza Malibutomi (#1784) üzenetére

Nekem az rendszeres hogy eltűnik az ellenfél majd egyszer csak megjelenik. AB módban gyakran látom hogy kizöldül a célkereszt pedig ellenfél sehol, na akkor nyomom neki mert lesz találat. Volt hogy egy sarkon nézegetett ki valaki majd vissza és én lőttem szét és az ellen a fal mögött halt meg. De volt olyan is hogy a falon keresztül ment a killcam. Legtöbbször lag okozza, az eltűnősdi meg random.
Olyan is volt hogy a semmi lőtt szét, azaz killcam is mutatta hogy a semmi megölt, a játék egyszerűen nem töltötte be az ellenfél tankját én meg elmentem mellette. De ezt inkább a másik gépem inteles grafikájával csinálja azzal meg nem csodálkozok, nem játékra való.
A külső meg sniper nézet meg nincs egyvonalban, azaz ha átváltok akkor a célkereszt feljebb kerül. Ostwindel sokszor lövök "csípőből", és ha váltok akkor egyből korrigálni kell.
Ja Tigrist meg kell tanulni használni, szerintem olyan kicsit mint az Pz4 F2 nagyban. Nekem egész jól megy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1789) Malibutomi válasza MasterDeeJay (#1788) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sajnos sok ilyen a lag számlájára írható. Számtalanszor haltam meg úgy hogy már visszabújtam a domb mögé, én azt is látom hogy kb 2 méterre előttem robban valami és veri fel a földet, de a játék szerint mégis meghaltam.
Volt hogy simán átkocsikáztam a cap-en az ellenségeken, és nem is lőttek rám, szerintem láthatatlan voltam nekik.

(#1790) BoB válasza Malibutomi (#1784) üzenetére


BoB
veterán

Megerősítem az eltűnős dolgot. Nekem akkor szokott lenni, amikor messze van, meg félig takarja pl. ház. Kicsit odébb megyek, megint látható, eltűnik, látható...

Elég idegesítő tud lenni, szerencsére nem nagyon gyakori.

Aki délutánonként szokta tolni, és menne pár kört csapatban (összejátszva), az írhat nekem is pü-t. Orosz ágon tolom, tier 4-ben (szinte minden megvan).

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1791) vhw


vhw
addikt

10k-s golden eagle kupon érdekel valakit?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1792) csaabz


csaabz
őstag

Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. E

Ez miben lesz más, mint a jelenlegi Tigris a játékban?
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1793) Máté94 válasza csaabz (#1792) üzenetére


Máté94
addikt

Olyan lesz mint WoT-ban. Legalábbis ami leghamarabb feltűnne, az a gumi nélküli görgők. :DDD

(#1794) D.Orion válasza csaabz (#1792) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha menne a dev megmondanám. De nem találok róla infót se, hogy mikor lesz online megint a dev. szerver. :(
Páncélzatban biztos nem lesz különbség.

(#1795) Malibutomi válasza D.Orion (#1794) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha jól láttam ma 19:30 GMT Tegnap volt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1796) D.Orion válasza Malibutomi (#1795) üzenetére


D.Orion
veterán

Az nem a tegnapi infó?

(#1797) munnergep


munnergep
senior tag

Beszétem én ma itt össze-vissza az amerikai tankokról.... beültem egy oroszba:
(Egy ai sincs benne, ezek a játékosok jöttek egymás után elém, hogy lőjem ki őket.. nem értem)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#1798) BoB válasza Malibutomi (#1795) üzenetére


BoB
veterán

Ezek a verziók hogy vannak? Mert a stabil most 1.45 a dev meg 1.47? 1.46 meg béta vagy mi?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1799) Malibutomi válasza BoB (#1798) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem tudom van-e 1.46 :)
Az 1.45 a nyilvános, a dev serveren teszt alatt az 1.47 :)

(#1800) conqver


conqver
aktív tag

Szerver karbantartás :((( :(((

Shadow&Dust.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.