Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) bozsozso válasza rgeorge (#743) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#752) rgeorge válasza rgeorge (#745) üzenetére


rgeorge
addikt

Tegnap sikerült a firmware frissítés, be is állítottuk az OpenVPN-t, de mint kiderült, csak egy OpenVPN szervert tud az RV320, így a több VLAN-VPN hozzárendelés így sem fog menni. Az IPsec-et nem sikerült összelőni, de ezzel még futunk egy kört. Ott elvben meg tudjuk oldani a GroupVPN-VLAN hozzárendelést, ami megoldana még két VLAN-t. Ez már leírva is bonyolult, nincs kizárva, hogy más megoldást kell találnunk.
Az OpenVPN beállításánál volt egy érdekesség: a root cert, amit a router létrehoz, 2071-től érvényes, amikor ezzel írtuk alá a szerver és kliens cert-eket, akkor természetesen nem tudtunk csatlakozni. Egy, a root certtel aláírt cert által aláírt szerver és kliens certtel már jól működött minden.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#753) vagamo


vagamo
őstag

Segítséget szeretnék kérni abba, hogy: Ausztriában élek és szeretnék néha M4-et nézni, de mivel nem otthoni IP címem van ezért nem engedi. Ezt szeretném kiküszöbölni egy szoftveres VPN hálózattal hazai IP címmel. Hamachit próbáltam már de sajnos csatlakozás hiába mert az IP címem a kinti gépen megmarad. :( Otthon van egy Netgear WNDR3800 router rajta az asztali PC Win 10-el (LAN) kint meg egy laptop Win10-el és egy TP-LINK Archer MR200 routere (wifi).
Elég gyornak kellene lenni ahoz, hogy HD-ben tudjak TV-t nézni.

Köszi!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#754) htc07 válasza vagamo (#753) üzenetére


htc07
addikt

A hamachi nem alkalmas erre szerintem, vagy keress egy hazai vpn szolgáltatót, vagy az otthoni pc-re telepíts egy vpn szervert, esetleg NAS-ra, routerre ha kompatibilisek.

(#755) vagamo válasza htc07 (#754) üzenetére


vagamo
őstag

Pontosan, ebben szeretném kérni a segítségeteket.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#756) ht42


ht42
senior tag

Sziasztok!
Egy Asus Rt-N16os router csinálja nekem az otthoni VPN elérést. PPTP-tud, nekem az meg is felelne. Eddig jól működött, de egy ideje távolról egy XPs géppel nem lehet az otthoni NAS-ra másolni. Elkezdi a másolást, aztán belassul, megáll, kampec. A Total Commanderrel szoktam intézni, egyszerűen megáll a progressbar, ki kell lőni a TC-t. Az a vicc, hogy visszafelé teljesen jól működik, az otthoni gépekről gond nélkül másolok az XPs cuccra.
Tapasztalt valaki ilyesmit?

(#757) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy:
Ha VPN-en keresztül használom a netet(PPTP Softether), és itthonról fut xy szerverem, akkor azt meg lehet oldani hogy a VPN Szerver IP címén keresztül elérjem az xy szervert? :R

[ Szerkesztve ]

(#758) vagamo


vagamo
őstag

Ezt a routert néztem ki otthonra VPN miatt. Továbbra is Ausztriából szeretnék F1-et nézni az M4-en!
Cisco RV130W Wireless-N Multifunction VPN Router /RV130W-E-K9-G5/
Ez alkalmas lesz rá? Lehetőség szerint HD-ben szeretném nézni.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#759) 4Grider válasza vagamo (#758) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom Magyarországon helyeznéd el valamilyen vezetékes net végén. Ott ügyelned kell arra, hogy 10-15 Mbps minimum legyen Ausztria felé. Bár én erre a célra egy Synology NAS-t használok itthon, mivel azon van vpn, és openvpn, pptp vagy ipsec alapú vpn-el be lehet rá jönni. Mondjuk a Horizon Go időnként meg-meg reccsen rajta, de a DigiOnline tökéletesen működik.

(#760) vagamo válasza 4Grider (#759) üzenetére


vagamo
őstag

Flat50-est használjuk kint.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#761) Savageboy válasza vagamo (#760) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem a magyarországi feltöltési sebességre gondolt a kolléga. :)

(#762) htc07 válasza vagamo (#758) üzenetére


htc07
addikt

Asus RT-N18U. Én ezt használom, szerintem megfelelne neked is erre a célra, és fele annyiba kerül.

(#763) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Eléggé OFF itt a problémám, de megprobálom hátha Ti tudtok segíteni, Apple fórumokon nem igazán tudtak segíteni. Arra gondoltam hátha VPN-el összehozható amit szeretnék.

"Következő problémám lenne. Adott egy irodai helyi hálózat amit egy Time Capsule (lényegében Apple NAS) szolgál ki. Nagyon jól muzsikál, macbookról távolról (Vissza a mac gépemhez funkcióval) is tudunk dolgozni az adatainkal viszont nagyon jó volna ha iPhoneról vagy akár iPadről is el tudnánk érni a TC adatokat mert ugyebár nincs kéznél mindig egy macbook. Erre szeretnék valami megoldást (ha létezik), olvasgattam már, de nem nagyon jutottam semmire. Talán VPN-el lehetne megoldani de ahhoz nagyon ostoba vagyok, esetleg ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném"

(#764) vagamo válasza htc07 (#762) üzenetére


vagamo
őstag

köszi!
Vettem is egyet!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#765) htc07 válasza vagamo (#764) üzenetére


htc07
addikt

van topikunk is, nézz be ha elakadsz valamivel :K

ha elakadsz a vpn beállítással, dobj egy pü-t.

[ Szerkesztve ]

(#766) xenonboy13 válasza xenonboy13 (#757) üzenetére


xenonboy13
tag

Senki? :R

(#767) ZoAd


ZoAd
újonc

Sziasztok!
Kezdő OpenVPN felhasználó vagyok és lenne egy kérdésem. Van egy Win10 szerver amit távolról el szeretnék érni. Feltettem a szerverre az OpenVPN-t és az itthoni gépem a kliens. A szerver belső IP-je 192.168.1.240. A VPN-t felkonfigoltam, kapcsolat létre jön. A szerver VPN IP-je 10.8.0.1., ezt meg is tudom pingelni. A szerveren van egy webszerveres alkalmazás, amit el szeretnék kintről érni. Normál esetben a belső hálózaton a belső IP címmel böngészőből el is érem, de VPN-en keresztül sajnos nem. Megoldható-e ez a problémám, vagy keressek más megoldást?
Előre is köszi!

(#768) rgeorge válasza ZoAd (#767) üzenetére


rgeorge
addikt

Valószínűleg a tűzfal nem enged be vpn-ről, csak belső hálózatról. A webszerverhez tartozó tűzfal szabály hatókörét kell módosítani.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#769) ZoAd válasza rgeorge (#768) üzenetére


ZoAd
újonc

Megpróbálom. Köszi szépen!

(#770) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok,

adott egy céges noti, amit otthoni munkára használok, rajta egy cisco vpn. meg lehet valahogy oldani, mondjuk squiddel, vagy másik proxyval, hogy a vpn csatorna felé csak egy meghatározott forgalom menjen? rohadtul értelmetlen pl. youtube tutorial videókat vpn csatornán keresztül nézegetni, és még idegesítően lassú is. lokáladmin vagyok a notin, ha valamit fel kell rakni, nem gond, de a vpn beállításaiba nem szeretnék beletúrni.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#771) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

A hamachinak milyen ingyenes a linuxon futó alternatívája van?

(#772) xenonboy13 válasza DrojDtroll (#771) üzenetére


xenonboy13
tag

(#773) DrojDtroll válasza xenonboy13 (#772) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Na és melyik ingyenes pl 5 klienssel?

(#774) xenonboy13 válasza DrojDtroll (#773) üzenetére


xenonboy13
tag

Személy szerint én a Softethert használom, és nálam nagyon bevált :R

(#775) DrojDtroll válasza xenonboy13 (#774) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Megnézem.

OpenWrt-s megoldása van?

(#776) xenonboy13 válasza DrojDtroll (#775) üzenetére


xenonboy13
tag

Elvileg igen.

(#777) DrojDtroll válasza xenonboy13 (#776) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nagyszerű

(#778) Stanlee válasza velizare (#770) üzenetére


Stanlee
őstag

Az altalad irt lehetosegeket nem ismerem, de annyit tudok mondani, hogy nekem eddig ket kulonbozo munkaadom is cisco VPN-t hasznalt es az opciok vagy minden a VPN-en keresztul vagy semmi.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#779) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Telenoros NAT-olt mobilnetet használok egy D-link DW116 routerrel. Mivel a fix publikus IP, DDNS kilőve így már csak VPN-ben gondolkodhatok, elvileg a router tudja ezt a funciót, de az sem probléma ha kell állandóba futtatnom egy pc-t a hálózatban, tudna esetleg ebben segíteni valaki? Lényegében a távoli elérés lenne a fontos.

Köszi!

(#780) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Nem találtam TOR (The Onion Router) böngészős topikot itt PH-n.
Hol tudnék kérdezősködni erről a böngészőről?

Köszönöm,
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#781) zolee001 válasza velizare (#770) üzenetére


zolee001
őstag

Üdv
A VPN kapcsolat tcp ip stb stb nél vedd ki a default gateway opciot (use def. gateway on remote network) ha ez nem lenne elég a routing táblába vedd fel a kivánt bejegyzést pl:
route print megnézed a routing táblát ugye
route -p add 192.168.0.12 mask 255.255.255.255 10.100.100.254
otthoni ip d mask VPN ip d
a -p kapcsolo nélkül csak ujrainditásig jegyzi meg a bejegyzést szal restartnál törlödik,-p vel elmenti

(#782) velizare válasza zolee001 (#781) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, kipróbálom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#783) szalonkép


szalonkép
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert a kollégámmal teljesen tanácstalanok vagyunk. A probléma a következő. Van egy ügyfelünk, aki a laptopjáról vpn-en keresztül szokott belépni a szerverre (SBS2011), és ez itthon tökéletesen működik is. Most kiment üzleti útra az USA-ba, és nem tud belépni a szerverre, felhasználónevet/jelszót kér amikor meg akarja nyitni a mappáját. Itthon a vpn csatlakozással beazonosította a felhasználót, nem kért külön azonosítást, és hiába adjuk meg, nem engedi megnyitni a mappát. Valakinek van ötlete, mi lehet a probléma oka? Nyilván az, hogy kint van, de ezen mi változtatni nem tudunk, viszont meg kellene oldanunk a helyzetet. :) Google barátom sem adott találatot semmi hasonlóra.

(#784) atus


atus
senior tag

Sziasztok! Egy magyar szerverre kellene sshznom, de pár nap múlva már csak whitelist-elt IP-kről fogok tudni, ehhez keresek hazai szolgáltatót. Adatlimit és sávszél nem szempont, fizetős is lehet, egy a fontos, hogy fix IP-t kapjak. Melyik szolgáltatót ajánlanátok?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#785) xenonboy13 válasza atus (#784) üzenetére


xenonboy13
tag

Szia! írj egy pü-t :)

(#786) Véreshurka válasza default. (#780) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerintem hozz létre egy saját topik. Ha adminoknak nem tetszik max. törlik. A téma engem is érdekelne, és sztem lenne helye a lapcsaládban.

El Psy Kongroo

(#787) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok, talált valaki olyan ingyenes USA vpn-t, amivel tudnám nézni az nbc.com-on lévő tv műsorokat? Pl Jimmy Fallon

(#788) htc07 válasza tepenzed (#787) üzenetére


htc07
addikt

szerintem az összessel (legtöbbel) mennie kell.

(#789) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
VPN-t keresek azsiai es angliai hasznalatra. Legalabb 4 gepre es havi $6-8 korul. Neztem egy parat, de melyik lenne a legjobb? pl Nord, Express, Hide.me, IP Vanish.
A cel elsosorban az anonimitas illetve esetenkent gmail, youtube, facebook stb elerese.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#790) xenonboy13 válasza soldi3r (#789) üzenetére


xenonboy13
tag

Akkor Magyarországi VPN gondolom nem jó neked, vagy igen?

(#791) soldi3r válasza xenonboy13 (#790) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol teljesen mindegy szerintem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#792) xenonboy13 válasza soldi3r (#791) üzenetére


xenonboy13
tag

Írok pü-t.

(#793) csocs


csocs
tag

Sziasztok!

Egy játék (LOL) valamiért csak VPN alatt hajlandó működni. Tudtok egyszerű, ingyenes megoldást ajánlani?
Most ezt használom: Hotspot Shield. Ma próbáltam ki először.

köszi szépen!

(#794) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vpn beállítással kapcsolatban.
Van egy pptp vpn szerver egy mikrotik routeren, ahová Windows kliensek jelentkeznek be, és a két hálózatnak, a vpn hálózatának, és a kliens gépek hálózatának azonos az IP cím tartománya, de IP ütközés nincs. A vpn-be lépett vendég gépek 192.168.1.240-254-ig kapnak címet, a helyi gépek ennél alacsonyabb tartományban vannak, és az a baj, hogyha a távoli gépek blépnek a vpn-be, akkor csak a távoli hálózat IP címeit látják, és a saját helyi hálózatukat nem. Tehát, ha van a helyi hálózatukban is egy szerver, vagy egy nyomtató, mondjuk 192.168.1.50, akkor azt már nem látják.

Ilyet egyszer már sikerült megoldanom openwrt alatt, és azt hiszem, proxy-arp kellett hozzá, de már nem emlékszem rá, hogy pontosan mit csináltam, és most a Mikrotik alatt nem sikerül. Vagy kell valamit csinálni a kienseken is? A kliensek vpn kapcsolatában ki van kapcsolva, hogy ne használja a távoli átjárót, az rendben van, tehát a net a helyi hálózatról megy (wifi). A távoli vpn hálózatban csak egy szervert kell elérnie a klienseknek.

Kérem szépen ebben a segítséget. Előre is köszönöm!

(#795) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok, Purevpn win10 el. A kerdes van valami megoldas hogy a kliens program rendesen mukodjon. Tobbszor ujra telepitettem, de eldobja a kapcsolatot, kifagy, leall, nem indul a rendszerrel. Van valami megoldas ra?

(#796) chros válasza soldi3r (#789) üzenetére


chros
őstag

En AirVPN-t uzemeltem be par hete, eddig bevalt.

Mas, hatha valakit erdekel: traffic splitting with OpenVPN client
- windows: [link]
- linux-ra talan a legjobb megoldas: [link]

[ Szerkesztve ]

(#797) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

Szerintem a legegyszerűbb, ha béreltek egy saját VPS szervert, (én innen bérlem: [link], [reflink, köszi ha használod]). A legolcsóbb VPS csomag 2 euro havonta (+áfa), ubuntu-val kérheted, aztán telepítesz rá egy openvpn szervert (installer script pl.: [link], az .ovpn fájlt átküldöd a telefonodra/számítógépedre az openvpn kliensnek, és kész is.

Ha van rá igény, összedobok egy step-by-step blogbejegyzést róla.

100mbps link, 2TB forgalom havonta, és Hollandiában fut.

[ Szerkesztve ]

(#798) Véreshurka válasza htc07 (#797) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Engem érdekelne egy logout írás róla.

Viszont egy kérdés: így csak holland ip címed lesz, nem?

El Psy Kongroo

(#799) htc07 válasza Véreshurka (#798) üzenetére


htc07
addikt

okés, a héten nekiülök, pár perces kaland az egész.

igen, a külső IP címed holland lesz, de ez gyakorlatban csak akkor hátrány, ha olyan szolgáltatást szeretnél elérni, amelyet kizárólag magyar címmel tudnál.

egyébként tévedtem, 2 USD + áfa, nem 2 EUR. ( --- itthon 2.54 USD bruttó, havontA)

[ Szerkesztve ]

(#800) Véreshurka válasza htc07 (#799) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Részemről jöhet :) Érdekel a téma.

Két megjegyzés:

1. Pl. NordVPN-nél ki lehet fogni 72 USD / 2 év tarifát, az 3 USD / hónap és van egy rakat ip címed kb. a világ minden részéről. Nekem fontos, mert pl. kedvenc rádiómat (Pandora) csak USA címmel érem el, vagy ha pl. TV GO-t néznék VPN alól akkor is kell magyar ip cím.

2. Ha esdetleg valakit érdekel, hogy milyen fennhatóság alatt van a VPN vagy VPS szolgáltatója, annak nem túl jó hír, hogy Hollandia tagja a "14 eyes country"-nak.

Ezek persze csak saját vélemények, magára a leírásra kíváncsi vagyok. Előre is köszi ha összehozod!

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.