Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) bulek válasza jerry311 (#850) üzenetére


bulek
tag

Igen, a router usb portján csatlakozik egy scanner és egy 64gb pendrive. Így mindenki eléri a fájlokat és tud scannelni. Lehet, hogy s fájlszerver nem a legjobb szó, mert nem NAS

[ Szerkesztve ]

(#852) jerry311 válasza bulek (#851) üzenetére


jerry311
nagyúr

A file szervert azért éred el, mert az a routeren van. a Router route táblájában pedig benne van a 10.8.0.x, viszont a hálózaton lévő 192.168.5.x gépeknek fogalmuk sincs, hogy a 10.8.0.x-et a 192.168.5.2-n keresztül kellene elérni, tehát nem működik a kapcsolat amíg a route-ok nincsenek rendesen beállítva rajtuk.

(#853) htc07 válasza bulek (#846) üzenetére


htc07
addikt

állítsd át a szervert TAP-ról TUN-ra.

(#854) bulek válasza jerry311 (#852) üzenetére


bulek
tag

igen,az is volt az elsődleges cél, hogy hozzáférjek itthonról a fájlokhoz
Írtam is, hogy próbálkoztam a route-tal, de nem jött össze.
tudsz ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#855) Savageboy válasza bulek (#854) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#856) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem gondolkodni VPN előfizetésen. Van esetleg most olyan ami nagyon ajánlott? Néztem a topikot, illetve netes (remélhetőleg független) teszteket, úgyhogy express VPN, Nord VPN került be a szűrőbe, de persze bármi mást is elfogadok. Ami nekem fontos lenne, hogy mivel nem Magyarországon élek, ezért kellene magyar szerver. Egyébként még a sebesség számítana, és torrent is lenne. Mit ajánlotok?

(#857) ElektrikusDE válasza laci06 (#856) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én ezt használom:

Cyberghost

Van hétnapos triál, magyar szerver és torrentre is használható!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#858) 4Grider válasza ElektrikusDE (#857) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nem tudok egy olyan szolgáltatót komolyan venni, akinél a pricingre kattintva van az jön be, hogy free, meg töltsem le a klienst, meg hogy milyen könnyen válthatok prémium szolgáltatásokra...

(#859) letix


letix
aktív tag

Üdv a szakinak,

OpenVPN-el kapcsolatban lenne kérdésem.

Olvastam a neten, hogy lehetséges tanúsítvány alapú hitelesítésnél a client configba (ovpn) egy key-redirection1-el és a megfelelő tag-ekkel <ca> .. </ca>, <key> .. </key> stb betenni az összes szükséges kulcsot, certet és egy állományként kilökni a kliensekre.

A kérdésem az lenne, hogy mi ennek a gyakorlati előnye az egyszerű client ovpn file + pkcs12 (.p12) file használatával szemben? Egyelőre nem nagyon látom.

Köszönöm előre is.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#860) DrTropex


DrTropex
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni milyen routerre van szükségem?
Röviden: Kollégiumban élek 0-24-ben és a szerverekre való csatlakozás le van tiltva. Fizetek VPn-t így tudok torrentezni, de vettem egy ps4-et és ahoz kéne egy olyan router amivel szerverekre tudok csatlakozni.
Hol keressem milyet keressek?

(#861) Breaker


Breaker
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy pureVPN-el van valakienk tapasztalata? Főként USA stream oldalak miatt kellene, Hulu, Netflix, Amazon stb..
Azt irkaljak, hogy erre a célra nagyon megfelel, de ha valaki kézenfogható infóval rendelkezik, azt megköszönöm :)

Üdv
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#862) htc07 válasza DrTropex (#860) üzenetére


htc07
addikt

Asus RT-N18U tud openvpn kliensként üzemelni.

(#863) btz


btz
addikt

Sziasztok!
Készítettem két VPN-el foglalkozó bejegyzést. Mindkettő OpenWRT vagy LEDE routeren történő VPN beállításról szól. Az egyik Openvpn alapokon, a másik StronsSwan IPsec IKEv2 alapokon.
Akinek van kedve, az megcsinálhatná és visszajelezhetné, hogy a leírás alapján meg tudta e csinálni.
Hozzáértők jelentkezését is várom a kommentekben. Sajnos én nemrég ismertem meg ezt a rendszert, így szinte 0 tapasztalattal álltam neki, ennek ellenére hamar el tudtam érni egy működő konfigurációt. Sajnos még vannak homályos foltok az IPsec VPN ismeretemben.
Magyar nyelvű írás sem sok van a témában, bár az Angol StrongSwan oldal elég jól ledokumentál mindent.

ⓑⓣⓩ

(#864) MasterMark


MasterMark
titán

Látom itt is csak inkább kérdések vannak, de ha esetleg valaki ért Windows Server 2016-on a VPN-hez, az szóljon. :R

Switch Tax

(#865) btz válasza MasterMark (#864) üzenetére


btz
addikt

Nem lehet nagy WasIst.

ⓑⓣⓩ

(#866) MasterMark válasza btz (#865) üzenetére


MasterMark
titán

PPTP nem is, az már megy is. De én IKEv2-őt szeretnék csinálni, de domain nélkül. Viszont egyelőre ez nem igazán megy. Invalid certificate type a hiba, nem tudom hogy kellene hozzátenni a cert-et, hogy azt használja, vagy úgy egyébként milyet is kellene csinálni.

Switch Tax

(#867) btz válasza MasterMark (#866) üzenetére


btz
addikt

IP címhez kell rendelni, ha nincs domain.

ⓑⓣⓩ

(#868) btz


btz
addikt

Újabb bejegyzést írtam VPN szerver IKEv2 StrongSwan témában.
Most egy IKEv2 Certificate+EAP (Username/Password) VPN type bejelentkezéssel használható konfigurációt hoztam össze. A sima EAP (Username/Password) vagy sima CERT-es bejelentkezés ebben a konfigban nem használható. A blogposzt itt olvasható...

ⓑⓣⓩ

(#869) MasterMark válasza btz (#868) üzenetére


MasterMark
titán

A cert-et min hozod létre?

Extended Key Usage (EKU): Select “Server Authentication” and “IP Security IKE intermediate”.

Ezt kellene valahogy beállítani, de Windows Serveren nem tudom hogy lehetne olyat csinálni ahol ezt az EKU-t is be lehet állítani.

Ahogy láttam neked flag kapcsolóval oda vannak ezek rakva a szerver certnél.

Switch Tax

(#870) MasterMark válasza MasterMark (#866) üzenetére


MasterMark
titán

Sikerült megcsinálni, Windows Server 2016, AD domain nélkül, IKEv2 + felhasználónév/jelszó, ha valakinek kérdése lenne...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#871) btz válasza MasterMark (#870) üzenetére


btz
addikt

Készíts róla leírást, howto-t, biztos sokakat érdekel

ⓑⓣⓩ

(#872) MasterMark válasza btz (#871) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, gondolkodtam rajta, magamnak is jo lenne leirni, ha lesz idom megcsinalom.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#873) #15490560


#15490560
törölt tag

Üdv. Van olyan vpn szolgáltató ahol torrenten jön a 100Mbit? Nem nagyon találok ilyet. Purevpn, cyberghost, nordvpn beígérte de egyiken se jön, le is mondtam őket.

(#874) chros válasza #15490560 (#873) üzenetére


chros
őstag

AirVPN lefele 76Mbps-bol kihoz egy 8.4MB (egyebkent olyan 8.7-ben van max), felfele mar nem ilyen rozsas a helyzet, 20Mbps-bol 1.2-1.3 a gyakori (e nelkul 2.1-2.2-t is tud) (talan szurik, nemtom). Ebben ugye mar benne van az OpenVPN okozta overhead is.

[ Szerkesztve ]

(#875) htc07


htc07
addikt

akik gyakran vonatoznak: lemerült a hotspotom, a MÁVos wifin pedig nem tudok VPN-re csatlakozni - ez tiltva van náluk, vagy csak én vagyok nyomi? régen ment. open vpn, több szerverem próbáltam elérni több országban, sikertelenül. az internet maga megy, de én így nem vagyok hajlandó public wifin lenni..

(#876) MasterMark válasza htc07 (#875) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a hiba?

Switch Tax

(#877) bhonti válasza htc07 (#875) üzenetére


bhonti
tag

Az Opera Mini asszem szokott menni rajta :) azzal meg jöttek be akár olyan oldalak is amik máshogy nem...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#878) xenonboy13 válasza #15490560 (#873) üzenetére


xenonboy13
tag

PPTP Softethert tudok adni tesztelésre, ha érdekel írj :R

(#879) ptesza


ptesza
senior tag

[vpn525273075.softether.net] Inactivity timeout (--ping-restart), restarting

Ezt a hibakódot kapom a log-ba amikor megszakad a kapcsolat.

Open VPN és a routerben padavan firmware van.

Kapcsolódik , megszakad.

Szerk: 10 másodpercig áll a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#880) ptesza válasza ptesza (#879) üzenetére


ptesza
senior tag

LZO compression-t kellett kikapcsolni.

(#881) htc07 válasza MasterMark (#876) üzenetére


htc07
addikt

simán timeout. mobilneten hibátlan.

(#882) ptesza


ptesza
senior tag

Valaki meg tudja mondani ,hogy lehet portot nyitni VPN-en keresztül?

(#883) htc07 válasza ptesza (#882) üzenetére


htc07
addikt

ugyanúgy, mint vpn nélkül :DDD a vpn nem tűzfal csak tunnel.

(#884) btz válasza ptesza (#882) üzenetére


btz
addikt

Ezt fejtsd ki bővebben.
VPN-en keresztül is ugyanúgy lehet portot nyitni, mint VPN nélkül.

ⓑⓣⓩ

(#885) ptesza válasza btz (#884) üzenetére


ptesza
senior tag

Port checkerel a VPN szolgáltató címét látom. Ott zárva marad a port. UPNP sem működik...

(#886) MasterMark


MasterMark
titán

Routerrel fel lehetne kapcsolódni saját VPN szerverre PPTP-n keresztül, ha a WAN beállításoknál a PPTP-t választom?

Switch Tax

(#887) btz válasza MasterMark (#886) üzenetére


btz
addikt

Talán igen, de még nem próbáltam. Én nem használnám.

ⓑⓣⓩ

(#888) btz válasza ptesza (#885) üzenetére


btz
addikt

Ezt a szolgáltató tudná csak beállítani. Upnp esélytelen, szerintem nem is használják a VPN szolgáltatónál.

ⓑⓣⓩ

(#889) MasterMark válasza btz (#887) üzenetére


MasterMark
titán

Ez van a log-ban, valamiért nem akar menni.

Tuesday August 29, 2017 21:14:20 PPTP start to dial-up
Tuesday August 29, 2017 21:14:20 DHCP:discover(My Host)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:offer(x.x.x.1)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:request(x.x.x.3)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:ack(DOL=x,T1=x,T2=x)
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 PPTP server=x.x.x.x
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 PPTP:error=-112
Tuesday August 29, 2017 21:14:21 DHCP:release

Switch Tax

(#890) b.kov


b.kov
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#891) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
tudnátok nekem ajánlani egy VPN szolgáltatást ami rendelkezik magyar IP-vel és kollégiumból használható játékra és letöltésekre, valamint egyszerre több felhasználó is tudja használni (csak hogy a költségeket el tudjuk osztani)
Előre is köszönöm.

(#892) btz válasza depe95 (#891) üzenetére


btz
addikt

Otthon optikai neten beállítasz egy saját szervert

ⓑⓣⓩ

(#893) MasterMark válasza btz (#892) üzenetére


MasterMark
titán

Miért kell ehhez optikai?

Switch Tax

(#894) btz válasza MasterMark (#893) üzenetére


btz
addikt

Nem feltétlenül kell, de azon van olyan értelmes sebesség, amivel már több személyt is értékelhető minőségi szinten ki lehet szolgálni.

ⓑⓣⓩ

(#895) 4Grider válasza MasterMark (#893) üzenetére


4Grider
nagyúr

VPN szerver oldalon a feltöltési sebesség ugyanis pont olyan fontos mint a letöltési. És nagy feltöltési sebesség általában optikán érhető el. Nelem kábelneten működik a saját szerverem, és a 10 Mbps sokszor elég kevésnek bizonyul.

(#896) depe95 válasza btz (#892) üzenetére


depe95
tag

Sajnos ez a lehetőség nem áll fent, ezért keresnék valami olcsóbb szolgáltatót.

(#897) ptesza válasza depe95 (#896) üzenetére


ptesza
senior tag

szerverem.hu .Egy ezres havi. Adnak 5 nap ingyenes próbát.
Ha rájössz hogy lehet porot nyitni akkor írjad meg ide.

(#898) Bazijoe73 válasza #15490560 (#873) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Nekem express vpn van Angliában az tud 150Mbit-et is. Ja és azt folyamatosan!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#899) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Mobilnetről hogyan lehet vpn szervert futtató ruterre csatlakozni? milyen portot kell nyitni?

(#900) btz válasza Csabesz666 (#899) üzenetére


btz
addikt

Ugyanúgy mint vezetékesről.
Semmilyet.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.