Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Savageboy válasza bozsozso (#599) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Split tunnelingnek olvass utána, az általad használt programot nem ismerem, de szerintem megvalósítható a dolog. Persze mielőtt belevágsz nem árt fontolóra venned amit krealon fórumtárs írt.

Anno mikor még kolis voltam, akkor én a tűzfalat megkerülendő használtam VPN-t, hogy tudjak multizni meg úgy böngészésen kívül bármi egyebet csinálni, ekkor használtam egy ForceBindIP nevű programot, hogy a böngésző ne a VPN-es gateway-t használja, így az oldalak gyorsabban jöttek be, illetve a bérelt VPS adatforgalmi keretét nem terhelte a böngészés.

[ Szerkesztve ]

(#602) bozsozso válasza krealon (#600) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben köszi, akkor már tárgytalan is az egész. Ennyire nem akarom megkerülni, meg nem is vagyok egy hálózat guru.

(#603) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
külföldön élve szeretnék magyar IPcímet, hogy olimpia alatt tudjunk M4 streamt nézni.
Kérdésem, hogy VPN kell akkor nekem, vagy van valami egyszerübb megoldás? Korábban írta itt valaki, hogy vpn meglehetősen lassítja a netet, ami pont streamnél nem biztos, hogy jó. 30Mbit van amúgy, ha 10 marad belőle attól az még persze teljesen jó.
Erre melyik hazai fizetős vpnszolgáltatót ajánlanátok? (már ha valóban vpn kell nekem).

(#604) Stanlee válasza gbela (#603) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia! VPN jo lenne, csak szerintem inkabb azzal lesz baj, hogy rajtad kivul meg jo par ember szeretne majd online stream-en az olimpiat nezni es tul sok nezot nem fog birni az M4 vagy teljesen mindegy kinek a rendszere.

Nem kell hozza magyar VPN szolgaltato, a legtobb kulfoldinek is van magyar ip cimtartomanya.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#605) gbela válasza Stanlee (#604) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi,
hja, lehet megnézek vmi helyit, bár azt lehet nem értem és drágább is.
És ja, lehet nem lesz a legjobb a stream, de más lehetőséget most nem látok hirtelen, IPTV link lenne még jó, de azt sem lelek, így marad ez.

(#606) Stanlee válasza gbela (#605) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem tudom hol vagy, esetleg muhold?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#607) arn


arn
félisten

Engem is epp ez a tema erdekel... En nem tudok sajnos legalis megoldasrol, hogy lehetne magyar elofizetesu tvt kinn nezni. Anno rakerdezzem a upcnel - mert kinnt is upcnk van, de nem engedik.

Aktualisan van erre hasznalhato free vpn? Ami eleg gyors hozza. A htpcn hasznalnam csak, azon nezunk iptvt (kodi).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#608) 4Grider válasza arn (#607) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem létezik ilyen sávszélességű korlátlan adattartalmú és ingyenes vpn kiszolgáló. Max. ha magadnak csinálsz egyet Magyarországon. Logikusan az se lesz ingyenes, mert kell hozzá nagy feltöltési sebességű vezetékes internet, egy hardver a szervernek és áram. A legtöbben az otthoni műholdas előfizetésüket viszik ki külföldre szintén nem legálisan. Persze itt ügyelni kell arra, hogy olyan szolgáltatót használj, akinek a műholdja az adott országban is látható...

(#609) arn válasza 4Grider (#608) üzenetére


arn
félisten

A sajat szerveren gondolkodtam mar... Majd kiszamolom milyen havi koltsege lenne, aram, net, stb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#610) Stanlee válasza 4Grider (#608) üzenetére


Stanlee
őstag

Aki Europan belul akar magyar TV-t nezni es megvan a lehetosege egy muholdas rendszer kiepitesere, annak szerintem az a legegyszerubb es legolcsobb, ha illegalisan is, de egy magyar elofizetest hasznal.

Nekem pl. nem menne a dolog, mert a foberlom nem engedi meg a hazra egy uj antenna kiepiteset, mivel a hazon belul van mar SAT rendszer, igaz a magyar adokat szoro muholdakra pont nem lat ra a szerkezet. Pereskedhetnek vele, de minek. Amugy meg csak par adot neznek hebe-hoba (NatGeo, Discovery, CC), annyi penzt meg nem er meg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#611) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A droidos app topikban a cloud vpn-t ajánlották, ez mennyire megbízható szolgáltató? Az adatforgalom védelméről nem sok infót találtam.

Konkrétan a mobilról intézett netbankolást szeretném biztonságosabbá tenni akár ingyen/nyitott wifin is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#612) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni VPN beállítással kapcsolatban.
Van egy Asus RT--N56U router-em, amin be szeretnék üzemelni egy PPTP VPN szervert, Digi dinamikus IP-s neten. Beregisztráltam egy felhasználót az asuscomm-on, valamint létrehoztam a router-ben egy felhasználót, jelszóval, de nem tudok távolról bejelentkezni (a csatlakozás nem sikerül). Mit kell még tennem, hogy működjön? A célom, hogy lássam az otthoni (asztali gépen és NAS-en) megosztott mappákat a munkahelyemen is.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv.:
Zsolt

(#613) bakkir válasza zsolt734 (#612) üzenetére


bakkir
tag

Sziasztok!
Nekem is ez a problémám, csak nekem RT N12D1 routerem van.Idáig eljutottam
Annyit tudtam még csinálni, hogy távolról is tudom konfigurálni a routert, de a vpn nem megy.
A koliban le van tiltva a netes játékok, így vpn-t szoktunk venni, de mivel az új routerem képes erre gondoltam beállítom. Hogyan tovább?
Előre is köszi a válaszokat

(#614) Savageboy válasza bakkir (#613) üzenetére


Savageboy
aktív tag

PPTP-vel én is szenvedtem anno nem sok sikerrel, inkább az OpenVPN-t javaslom, sokkal használhatóbb szerintem.

A routeren be kell állítani egy DDNS-t, hogy ne kelljen a változó IP-cím miatt szórakozni, azután pedig az OpenVPN szervert a VPN menüben.

Nem árt tájékozódni a kolis tűzfalat illetően, hogy milyen portok vannak nyitva, TCP 80 és 443 szinte biztosan, szóval ha a routeren nem használod a HTTPS-t, akkor a 443-as port tökéletesen megfelel a VPN-nek. Emellett érdemes bekapcsolni a "Kliensek utasítása az internet-forgalom átirányítására" opciót esetedben, mivel így az alapértelmezett átjáró a gépen a VPN lesz, a játékok nem a sima kolis neten keresztül akarnak majd próbálkozni. :) A gépekre kell majd emelett kliens szoftver is, amihez le kell majd tölteni a profil fájlt (ovpn) - ezt is meg lehet tenni a router felületéről - és bemásolni az OpenVPN/config mappába. Kiindulási alapnak valami ilyesmi beállítás megteszi: [kép]. Miután elmentetted a beállításokat, fent visszaváltva az általános beállításokra megjelenik majd az exportálás opció, azzal tudod az előbb említett profilt letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#615) bakkir válasza Savageboy (#614) üzenetére


bakkir
tag

Üdv!
Köszi a választ, de nem tudok openvpn opciót elérni.
A legújabb verzió van fent, van egy újabb de az csak béta verzió, vagy custom firmware?
Vagy valamit be kell kapcsolni?

(#616) Savageboy válasza bakkir (#615) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Az az igazság, hogy nem ismerem a routered, nekem RT-AC56U-m van, ez gyárilag is támogatja az OpenVPN-t, a tiednél lehet custom firmware fog ehhez kelleni. Próbálj meg esetleg egy Tomato-t, abban elvileg van OpenVPN.

[ Szerkesztve ]

(#617) bakkir válasza Savageboy (#616) üzenetére


bakkir
tag

Köszönöm, holnap kipróbálom. Majd jelzek, hogy hogy sikerült

(#618) seger


seger
addikt

Windows 10 alatt hogyan lehet beállítani, hogy a VPN kapcsolat automatikusan létrejöjjön a gép indulásakkor?

(#619) Savageboy válasza seger (#618) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Milyen VPN kapcsolatról van szó? Egyébként próbáld meg betenni az indítópultba.

(#620) seger válasza Savageboy (#619) üzenetére


seger
addikt

Lp2p. W10 alatt nem jo az inditopult!

(#621) Savageboy válasza seger (#620) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szóval L2TP? Nekem jó az indítópult, igaz OpenVPN-t használok.

Elvileg be lehet állítani feladatüzemezőben, hogy bejelentkezés után csatlakozzon automatikusan, rasdial.exe-t kell ütemezni, argumentumoknak pedig meg kell adni a kapcsolat nevét, valamint a felhasználónevet és a jelszót. Bővebben itt.

(#622) bakkir válasza Savageboy (#616) üzenetére


bakkir
tag

Felraktam a tomato firmwaret.
Ez alapján beállítottam: [link]
Fel is tudtam csatlakozni, tökéletesen ment mobilneten.
A kolit majd csak szeptemberben tudom kipróbálni.
Kliensek utasítása az internet-forgalom átirányítására nem találtam opciót, azt valahogy be kellene írnom, vagy így is menni fog?
Köszi

(#623) Savageboy válasza bakkir (#622) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha a linkelt leírást követted, és beleírtad a konfigba a push "redirect-gateway def1" részt, akkor ugyanazt csináltad meg. ;)

(#624) bakkir válasza Savageboy (#623) üzenetére


bakkir
tag

Beleírtam, köszi szépen a segítséget.

(#625) KidT


KidT
csendes tag

Sziasztok!
Hátha van valami ötletetek...

A win10 build update óta nem működik a ZyWALL IPsec VPN kliensem.
Cannot start IKE service, kulcscserénél megáll.
Google-on túl vagyok, build visszaállításon túl vagyok, IKE service zaklatáson a szolgáltatásokban szintén túl vagyok. A rendszergazdánk meg akkora problémamegoldó, hogy azt fogja mondani, hogy tegyem vissza a win7-et.
Tehát merre lehet a megoldás?

(#626) 4Grider válasza KidT (#625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ingyenes (freeware) Shrewsoft 2.2.2-es vpn klienst használok gond nélkül aktuálisra frissített Win10 alól a Zywall USG eszközeimen terminált ipsec-es vpn-ek eléréséhez.

(#627) zsolt734 válasza Savageboy (#614) üzenetére


zsolt734
tag

Szia!

Próbálkoztam én is az általad említett Open VPN-nel Asus N56U router-rel, de amikor exportálná az OpenVPN file-t azt a hibaüzenetet kapom, hogy "Az OpenVPN szerver daemon nem indult el. Kérjük, ellenőrizze az eszköz környezetét, vagy a Speciális beállítások oldal tartalmát!" A speciális beállításoknál minden alapértéken van, ahogy nagyjából minden beállítás a router-ben.
Tudnál segíteni?

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv.:
Zsolt

(#628) KidT válasza 4Grider (#626) üzenetére


KidT
csendes tag

Előmegosztott kulccsal megeszi? Amit ráadásul nem is tudok, mert config file-ban van.

(#629) Savageboy válasza zsolt734 (#627) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hello.

Próbáld meg ki- és bekapcsolni az OpenVPN szervert (csúszka), esetleg újraindítani a routert, megnézni a logot, hogy nem-e ír valami ehhez kapcsolódó hibát. Megpróbálhatsz esetleg frisebb firmware-t feltenni, beállításokat (NVRAM) resetelni. Ha még mindig nem menne, akkor próbáld meg Asuswrt-Merlin firmware-rel.

(#630) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Hamachi-val jatszadozok es felmerult bennem, hogy meg lehetne-e az oldani a progival a site-to-site VPN-t? Ugy hogy csak ket gepen, (a ket halozat atjarojan) legyen Hamachi?

(#631) zsolt734 válasza Savageboy (#629) üzenetére


zsolt734
tag

Szia!

Pár VPN ki-be kapcsolás és újraindítás után sem megy.
A log-ban a következők látszanak:

Aug 18 16:21:57 rc_service: httpd 233:notify_rc stop_vpnd
Aug 18 16:22:24 rc_service: httpd 233:notify_rc restart_vpnd;restart_chpass
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: OpenVPN 2.3.2 mipsel-unknown-linux-gnu [SSL (OpenSSL)] [LZO] [EPOLL] [eurephia] [MH] [IPv6] built on Jul 13 2015
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: PLUGIN_INIT: POST /usr/lib/openvpn-plugin-auth-pam.so '[/usr/lib/openvpn-plugin-auth-pam.so] [openvpn]' intercepted=PLUGIN_AUTH_USER_PASS_VERIFY
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Diffie-Hellman initialized with 1024 bit key
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: WARNING: POTENTIALLY DANGEROUS OPTION --client-cert-not-required may accept clients which do not present a certificate
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Socket Buffers: R=[116736->131072] S=[116736->131072]
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: TUN/TAP device tun21 opened
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: TUN/TAP TX queue length set to 100
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: do_ifconfig, tt->ipv6=0, tt->did_ifconfig_ipv6_setup=0
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: /usr/sbin/ifconfig tun21 10.8.0.1 pointopoint 10.8.0.2 mtu 1500
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Linux ifconfig failed: could not execute external program
Aug 18 16:24:35 openvpn[17287]: Exiting due to fatal error

Mit kellene tennem, hogy működjön? Rákerestem már, kevés sikerrel.
Előre is köszönöm!

Üdv.:
Zsolt

(#632) zsolt734 válasza zsolt734 (#631) üzenetére


zsolt734
tag

Még annyit, hogy a router alapból 3.0.0.4.378.7220-as firmware-rel jött, de az Asus honlapján az utolsó _béta_ firmware 3.0.0.4.378.4850 (2015.04.07 dátummal). Ez normális?

(#633) Savageboy válasza zsolt734 (#631) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hm, nem tudom milyen firmware-ed van fent, de nekem úgy tűnik, hogy a vpn szkript hibás, legalább is nekem az ifconfig nem /usr/sbin/ifconfig alatt található, hanem /sbin/ifconfig alatt érhető el /bin/busybox-ra mutató symlinkkel. Szerintem ezért nem működik, nem éri el az ifconfig-ot és így nem tudja hozzáadni a szükséges hálózati adaptert (tun21).

Egyébként ki is próbálhatod, hogy tényleg ez a probléma áll-e fent: SSH-n belépsz a routerre és ha a /usr/sbin/ifconfig-ot beírva a hálózati adapterek adatai helyett a "-sh: /usr/sbin/ifconfig: not found" hibát dobja, akkor ez lehet a gond.

Én megpróbálnám másik firmware-rel a dolgot: frisebb gyárival vagy a routered topikjában ajánlott padavan firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

(#634) Savageboy válasza zsolt734 (#632) üzenetére


Savageboy
aktív tag

A routered topikjában azt írják, hogy lehet vissza lett vonva a routereden levő firmware, talán volt vele valami gond. Én megpróbálnék egy régebbi stabil firmware-t vagy a padavan-t.

(#635) zsolt734 válasza Savageboy (#634) üzenetére


zsolt734
tag

Visszaraktam egy stabil firmware-t, a helyzet ugyanaz. Próbálkoztam belépni SSH-n, de nem jött össze.

(#636) zsolt734 válasza zsolt734 (#635) üzenetére


zsolt734
tag

Viszont szerintem a DDNS-sel se minden százas. Az Asus megoldását használom, és már az ahhoz kapcsolódás nem jön össze. Este kipróbálom majd a No-IP-t.

Melyik portra célszerű a port forward-ot beállítani, ha az otthoni hálózatot, valamint a megosztott mappákat szeretném elérni?

(#637) Savageboy válasza zsolt734 (#636) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha csak VPN-en keresztül szeretnéd elérni, akkor nem kell portforwardolni, többek közt erre való a virtuális magánhálózat. :) Arra kell csak figyelni, hogy legyen route a VPN-es subnet és a helyi hálózat közt, de asszem van erre valami opció a router GUI-jában.

Én megpróbálnám az alternatív firmware-t is, de érdekes, hogy gyárival nem hajlandó működni... Esetleg rákérdezhetsz a routered topikjában is, hátha van aki használ ott OpenVPN-t.

(#638) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok
Szükségem lenne egy kis segitségre remélem jó topikba irok.
A terv az lenne, hogy van 16 számitógép amiket egy közös gépre kellene összehozni távoli asztallal mint ahogy a biztonsági kamerák vannak. A központi gépen megjelenne az összes többi számitógép monitora (windows távelérés). Rácsos elrendezésen és duplakattal kinagyítaná a kivánt képet, azon dolgozni és egy esc-vel vissza küldeni a rácsos elrendezésbe.
Valahogy megoldható lenne ez segédprogramok nélkül?
Egyenrangú hálózatban.
A célom az lenne hogy csak ezt az egy gépet kellene elérnem ottholrol és mindent látnék real timeban, hogy melyik gépen éppen mit csinálnak.
Előre is köszönöm.

(#639) zsolt734 válasza Savageboy (#637) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm, ennek az OpenVPN-es dolognak még utánajárok.

No-IP-vel, és némi állítgatással eljutottam addig, hogy a következő hibaüzenetet kapom, amikor szeretnék VPN-en belépni:

Mit érdemes beállítani L2TP-t vagy IPsec-et, illetve kellene még valamit beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#640) Savageboy válasza zsolt734 (#639) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Itt egy összehasonlítás. Az L2TP is IPsec-et használ titkosításra, felhasználási céltól függően a sima IPsec is elég lehet.

Biztos, hogy rendes publikus IP-t kapsz a szolgáltatótól, és nem valami NAT-olt privát tartományba esőt? A No-IP doménedet megpingelve ugyanazt az IP-t éred el, mint amit a [link] ír?

(#641) zsolt734 válasza Savageboy (#640) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm a linkeket!

Azt, hogy milyen IP-t kapok, nem tudom, sima Digi előfizetésem van. Este megnézem, ugyanaz-e az IP.

(#642) Savageboy válasza zsolt734 (#641) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Diginél is volt már anno pár ember, aki arra panaszkodott, hogy NAT-olt IP-t osztottak ki neki, ami nem érhető el a Digi hálózatán kívülről, de betelefonálás után megoldották nekik a dolgot.

Persze ettől függetlenül kellene menjen a routereden az OpenVPN / egyéb VPN szerver, csak nyilván úgy van értelme, ha akkor is tudsz csatlakozni, amikor nem otthon vagy. :DDD

(#643) tricia


tricia
újonc

Must try these Logless VPN if you truly want to secure your online activities. http://goo.gl/I5ZTUy

(#644) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
keresek valami megbízható és aránylag gyors VPN szolgáltatót. Kolis nethez lenne, elsősorban azért, mert a torrent tiltva van (konkrétan nem megy) és így nem tudok le/fel tölteni Linux disztrókat. Próbából regisztráltam a Cactus VPN egynapos próbaverziójára. A sebesség ahogy észreveszem ingadozik, de elfogadhatónak tűnik (legalábbis a semminél jobb, de azért a 100Mbit-től messze van), viszont többen írták valahol, hogy a próba verzió, mint beetetés jó volt, azonban miután előfizettek nagyon visszaesett a minőség. Van valami javasolt hasonló használatra? Nem kell, hogy ingyenes legyen.

.

(#645) zebulonka


zebulonka
újonc

Sziasztok!

Van egy VPN elérésem dyndns-en keresztül. Az irodai gépen van egy megosztott hálózati meghajtó, amelyet eddig láttam, amikor otthonról beléptem VPN-en keresztül. 1 hete valamiért már nem látja a meghajtót a Windows. Mi lehet a gond? Semmit nem változtattam és az összes tűzfal ki van kapcsolva. Az irodai gép és a laptop is az enyém.
Mit cseszhettem el?

Köszi
Gábor

(#646) Véreshurka válasza 426os (#644) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Innen mazsolázhatsz: [link]

El Psy Kongroo

(#647) bakkir válasza Savageboy (#623) üzenetére


bakkir
tag

Üdv!
Be lehet azt állítani valahogy, hogy rácsatlakozásakor név jelszót kérjen?
Mert elég a fájl ahhoz hogy rákapcsolódjanak, nem?

(#648) zsolt734 válasza Savageboy (#642) üzenetére


zsolt734
tag

Megoldódott a VPN problémám. :)

Egyrészt a router gyári firmware-ét lecseréltem egy Padavan féle firmware-re, így már elindult az openVPN server. (Egyébként nem értem, miért nem ment a gyárival, de így végre le tudtam kapcsolni az előlapi LED-eket is... :))
A másik gond a NAT-olt IP volt. A Diginek betelefonálva, felvettek egy hibát, és kb. fél óra múlva megoldották.

Ezek után az openVPN GUI gond nélkül csatlakozott az otthoni hálózatra.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#649) TKL


TKL
tag

Sziasztok!

VPN problémával fordulnék hozzátok. Van egy Asus RT-N14U routerem, amibe van beépítve VPN szerver. Ezt én be is állítottam magamnak, működött is...egy ideig. Egy ideje viszont bármit csinálok vele nem hajlandó működni. Minden olyan beállítást, kombinációt, lehetőséget végig mazsoláztam ami csak létezik / eszembe jutott de egyszerűen nem akar működni. Ami érdekes, hogy ezzel egy időben vált elérhetetlenné a remote wan hozzáférés is. Ezalatt az időszak alatt fw frissítés nem volt. A net Digi, tehát nincs modem a lakásban, csak a routerem. Jelenlegi fw: 3.0.0.4.378_4850.

Valakinek esetleg lenne ötlete? Lassan kitépem a hajamat...

Előre is köszönöm!

(#650) 4Grider válasza TKL (#649) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az a leglogikusabb, hogy NAT-olt hálóra tett a Digi.
Marha egyszerű kideríteni, megnézed mi a router kapott ip címe, illetve mögötte lévő gépen böngészőben meghívod azenipm.hu oldalt. Ha a két ip különböző, akkor nat-olt hálón vagy. Ha pedig így van, akkor felhívod a Digi ügyfélszolgálatát, és megkéred őket, hogy legyenek oly kedvesek, adjanak neked publikus ip címet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.