Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ZoliBen válasza hupisom1 (#400) üzenetére


ZoliBen
tag

A /etc/openvpn/server.conf fájlt szerkesztve a ~32. sorban a port 1194-et átírod 443-ra, majd egy "service openvpn restart" paranccsal újraindítod az openvpn szervert. Ezután vagy új ovpn fájlt generáltatsz, vagy a már meglévőt megnyitod wordpadben, megkeresed azt a részt, ahol az IP cím van és ott is átírod a portot.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#402) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Jó ideje kínlódok, hogy összehozzak valamit, de nem megy.
VPN hálózatra akarok csatlakozni (duh) Windows XP lenne a célgép.
Hálózat a következőképpen épül fel:
1. T-home router ZTE ZXV10 H201L (adsl modemként használva)
2. Tenda Wireless router összekötve WAN porton a T-home router-el
3. Windows XP célgép a Tenda routerrel összekötve LAN-n

Windows 7-el kellene csatlakozni az XP-s gépre. DNS belőve, látható. Felhasználó/jelszó beállítva, ellenőrizve.

Csatlakozáskor a 807-es hibát kapom. Elvileg ugye ez port nyitogatási probléma, viszont már teljesen elvesztem, hogy mit is kellene nyitnom.
Ezt csináltam:
ZTE-n nyitottam a 1723-as portot a Tenda router IP címére majd a Tenda router-en nyitottam a 1723-as portot a csatlakozni akaró gép IP-jével és a célgép IP-jére is.

Help pls mert nincs már semmi ötletem.

(#403) Freddy TNT válasza Torry (#402) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Na akkor itt most mi van ? Egy helyi hálózaton akarsz VPN-t ?

(#404) miles.co válasza Torry (#402) üzenetére


miles.co
csendes tag

Szia,
csak ötlet, de szerintem kell oda az 500-as port is, marmint nyisd meg azt is a ZTE-n.
(Mellesleg en ugy szoktam ezt, hogyha port problemem van, hogy beteszem DMZ-nek a cel ip-t, aztan ha ugy megy, akkor csak port problema van, ha ugy sem megy, akkor meg kell reszelni valamit azon a vpn-szerveren.)
Szerk.: szerintem igy sok lesz a router egymas mögött, en betennem siman a t-homos zte möge az xp-s gepet, ugy nagyobb eselyt latok müködni, mint igy: router mögött meg egy router-utan egy xp-s gep. Ha a wifi miatt van a router, akkor egyik porton tenda router, masikon xp-s gep, en igy csinalnam, es meg talan a tendat nem a WAN-on csatlakoztatnam, hanem kikapcsolnek rajta mindenfele DHCP-t, hasonlokat, es bedugnam a LAN-ba, kevesebb teher a routernek, csak wifi-switchkent kell funkcionalni. Bar, ha belegondolok biztonsagi szempontbol lehet jobb is, ha a wifi külön halozaton van.
Megjegyzem nekem is igy van, ZTE-XP(VPN), hibatlan.

[ Szerkesztve ]

A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

(#405) rgeorge


rgeorge
addikt

Adott egy (TP-Link WR1043ND v1) router (Vargalex v1.1.5 r33777 fw) és két notebook kapcsolódik hozzá vezetéken. Ha az egyik notebook-on csatlakozom VPN-nel egy hálózathoz, majd bontom a kapcsolatot, a másik notebook csak router restart után tud ugyanehez a VPN-hez csatlakozni. Két különböző VPN-nel is ez a helyzet, mindkettő PPTP és "sima" windows-os csatlakozás, az egyik nagyvállalati és ott semmilyen mód a szerveroldali módosításra vagy információgyűjtésre nincs. Mindkét esetben a felhasználó nevének és jelszavának ellenőrzése azonosítás dob 619-es hibát kb. 1 perc után.
Ha újraindítom a routert, akkor sikeres a csatlakozás. Mi lehet ennek az oka? A router topikjában is feltettem már a kérdést.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#406) krealon válasza rgeorge (#405) üzenetére


krealon
veterán

Ez (http://hup.hu/node/95272) hasonlonak tunik, mint a te eseted.

(#407) rgeorge válasza krealon (#406) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. Sajnos kevés a hálózati tudásom ahhoz, hogy eldöntsem, valóban hasonlít az én esetem erre, mindenesetre a router tűzfalán letiltva az ICMP-ket sem tudok csatlakozni a VPN-el.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#408) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!

Telenoros nettel, Androidon, TV-GO -hoz, Youtube -hoz keresek VPN megoldást. Néztem a VIP VPN - t, de nem tudom, hogy melyik lenne jobb nekem. Hasonló árban lehetne bérelni VPS -t is, ami talán nem csak VPN -re lenne jó. Nem vagyok NAT -olva, van publikus IP -m. Tegnap próbáltam az otthoni, Tomatos routeremmel a PPTP -t. Símán elértem a NAS -t. Csak az otthoni netem karcsú a stream -hez és nem bővíthető. Tudnátok segíteni, hogy merre induljak?

(#409) whbear válasza #79335424 (#408) üzenetére


whbear
senior tag

Szia, én régebben külföldön a provpn.hu - t használtam. Jó volt. Most pont az ellenkező irányba VPN - ezek :) Én csakis openvpn.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#410) #79335424 válasza whbear (#409) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!! Ránézek majd.

(#411) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Van egy mikrotik routerboard... :) fizikailag a LAN-ról lehet pingelni a WAN-t, ha VPN-en érkezek LAN-ra, akkor nem lehet pingelni a WAN-t (az összes LAN eszközt igen) Ami biztos, hogy nem kap a VPN kliens alapértelmezett átjárót, valamint az alhálózati maszk 255.255.255.255 lesz. DNS kiszolgálókat jól megkapja. PPTP a VPN de L2TP IPsec-en is ugyan ez... Hogy tudom ráerőszakolni az alapértelmezett átjárót DHCP-n?

Köszönöm.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#412) misionline


misionline
tag

Sziasztok.

Van egy vps serveren fix ip címmel. Van rajta open vpn.

Sikeresen fel is tudok kapcsolodni erre a vpn serverre két pc vel.
Abban kérnék segítséget, hogy ha az egyik kliens pc re a hálozati kártyába csatlakoztatok egy eszközt azt el szeretném érni a másik kliens pc ről.. olyan formában, hogy az a saját hálózati helyei között szerepeljen.
A két gépet be tudom csatolni a serverbe, ha valaki tudna segíteni. tudok adni távoli asztal elérést.

Üdv.

(#413) itachi01


itachi01
csendes tag

Sziasztok!

Most kezdtem egy cégnél, és azt a feladatot kaptam, hogy a két telephelyet kössem össze úgy, hogy tudjanak ide-oda nyomtatni, és a számlázó program meghajtóját elérni mindkét telephelyről. Gondolom ehhez VPS-t kellene használni, méghozzá site to site VPN-t. Van két Cisco Small Business RV120W router is, viszont sehogy nem sikerül rajta beállítanom a VPN-t. Tudnátok segíteni, hogy hogy kezdjek neki? Nem ragaszkodom feltétlenül a routerekhez, ha van jobb megoldás, Linuxban is otthonosan mozgok, csak a VPN-t nem igazán használtam még.

A válaszotokat előre is köszönöm :)

(#414) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

használ valaki TeamViewer? Nem tudok csatlakozni otthonról, más gépről meg simán felmegy

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#415) 4Grider válasza itachi01 (#413) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alap dolgok, amik kellene az általad említett routerekkel ahhoz, hogy felépíthesd velük a vpn kapcsolatot:
1., Fix ip cím, vagy valamilyen, a dyndns.com vagy TZO.com oldalon beállított dinamikus dns név. (Én a fix ip címet javaslom.)
2., Külön subnet-ben legyen a két oldal. Azaz az egyik oldalon pl. 192.168.1.x, a másik oldalon 192.168.2.x legyen, máskülönben játszanod kell a két oldalon az alhálózati maszkokkal is.
Ha ezek megvannak, akkor Basic VPN setup menüpontban beállítva a fenti helyi és távoli ip-ket és subneteket mind a két routeren, fel fog épülni a site-to-site vpn kapcsolat. Ilyenkor a másik/távoli telephely eszközeit alapból az ip címeivel fogod tudni csak elérni (tehát \\servernév\megosztásnév helyett \\szerverip\megosztásnév formátumot kell használnod). Ha szükség van arra, hogy gépnevekkel kell elérni a távoli gépeket/eszközöket, ahhoz még helyi DNS kiszolgálókat kell üzembe helyezni és bekonfigurálni.

(#416) animatrix11 válasza 4Grider (#415) üzenetére


animatrix11
őstag

Egyenlőre elég szar router van é nem akar vpn-en felmenni, tp link 841n típus, régebben ment most egyáltalán nem csatlakozik fel, pedig elvileg jól van beállítva, azért használnánk temviewert

dobok majd képet a tűzfal beállításokról holnap, de a temviewer-nél még mindig nem értem miért nem csatlakozik

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#417) gordakos


gordakos
csendes tag

Ha IP változtató VPN app-ot használok, az eredeti IP-m visszakereshető?

(#418) krealon válasza gordakos (#417) üzenetére


krealon
veterán

Az operacios-rendszered, a bongeszod tipusa / verzioja, a bongeszodben levo kiegeszitok es cookie-k, es a falsh cookie-k miatt, sokkal hamarabb lehet teged azonositani, mint az aktualis IP-d alapjan.

(#419) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Eléggé sötét vagyok VPN témakörben, de kellene egy kis segítség. Barátnőm Kínában él, és ugye az ottani internet nagyon sok dolgot tilt. Szeretném, hogyha az én internetemen át tudna valahogy "szabadon" internetezni. Tudom a legegyszerűbb egy képernyőmegosztó, csak sajnos az baromi lassú és körülményes, gondoltam valami távoli kapcsolat vagy hasonló jó lenne, mint a vpn. Vagy nagyon baromság? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#420) kraftxld válasza Babetta-X (#419) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megoldható a VPN, de be kell hozzá állítani jópár dolgot, valamint ha normálisan akarod csinálni akkor a routernek kéne tudnia.
Szerintem egyszerűbb előfizetni egy VPN szolgáltatásra amit a sárgák épp nem tiltanak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#421) Babetta-X válasza kraftxld (#420) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Értem, köszönöm a segítséget. És VPN-en kívül van más megoldás? Mármint amivel tudnék neki segíteni, hogy rajtam keresztül netezzen.

(#422) kraftxld válasza Babetta-X (#421) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért pont a te kapcsolatodon keresztül kell? Mondom, rengeteg erre való szolgáltató van, neked se kell 0-24-ben jártatni a géped, meg routert se cserélni. Max pár ezres havonta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#423) Vinrael


Vinrael
tag

Sziasztok!
Internetet szeretnék megosztani egy Németországban élő barátommal. A kapcsolat csak alkalmanként élne, 10 percekre kb, szóval nem, nem fog erre pénzt költeni.
VPN hálózatot sikerült létrehozni a Windows7 beépített varázslójával, fel is tud csatlakozni, helyi hálózatként működik (fájlmegosztás stb), viszont az internetemet nem tudja használni.
Hogyan tudom megosztani a netet a VPN hálózatára?

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#424) feddel


feddel
senior tag

PureVPN-nel kapcsolatban szeretnék kérdezni, bár a kérdés más szolgáltara is vonatkozhat:
Telefonra akarom a vpn szolgáltatást, havi előfizetés stb.
Ha a be van kapcsolva a telón ez a VPN, akkor ugye bárhogy is netezek, mobilnet, wifi, mindenképpen ezen a biztonságos vpn szerveren keresztül folyik az adat? És ha a telóval megosztom a netet (hotspot) pl. a laptopra, akkor azon is.
Azt írja: 5 multi logins. Ez azt jelenti, hogy az előfizetéssel 5 különböző eszközömről is használhatom ezt a VPN kapcsolatot? Csak gondolom telepíteni kell a Mac-re, notebookra...
Kezdő vagyok, bocs a láma kérdésekért :DD

(#425) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Ingyenes VPN szolgáltatások közül melyiket tudnátok ajánlani?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#426) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
A SoftEther VPN beállításról (server/client) tudnátok ajánlani magyar leírást (vagy angol sok képpel).
Amúgy mi a vélemény / tapasztalat róla?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#427) nemedy


nemedy
újonc

sziasztok. bár kerestem (én nem találtam) és nyilván vmi pofon egyszerű a dolog mégsem jövök rá. A kérdés: otthonról szeretnél vpn-t elérni. sikerül is, de nem a VPN alatt szeretném a netet, hanem tőle függetlenül, egy másik kapcsolaton. kb mindent össze vissza állítgattam már, de akárhogy próbálom a 200Mbit net 10Mbit lesz ahogy élesítem a VPN-t. Remélem nem fogalmaztam hülyen, nem vagyok hálózatépítő... köszi a segítséget előre is.

(#428) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!
Adott lenne egy hálózat amin bizonyos szolgáltatások le vannak tiltva (Battlenet :DDD ), ezt VPN-nel meg tudnám oldani hogy menjen? Ha igen, milyen szoftvert ajánlanátok, ami ingyenes de azért használható?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#429) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, asus ac68u routerben bekapcsoltam az openvpn servert, beallitottam user/passt, beallitasokat exportaltam, laptopra klinest felraktam (openvpn-install-2.3.8-I601-x86_64.exe), ovpn filet bemasoltam a config dirbe, majd csatlakozasnal ezt irja:
TLS_ERROR: BIO read tls_readplaintext error: 14082174:SSL routine: SSL3_CHECK_CERT_AND-ALGORITHM:dh key too small
TLS object -> incoming plaintext read error
TLS error: TLS handsake failed
majd reconnectal folyamatosan.
ez mi lehet?

hüllő

(#430) #79335424 válasza gyiku (#429) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerinte rövid a kulcsod. Nem maradt le vmi a kulcsmegadásnál?

(#431) gyiku válasza #79335424 (#430) üzenetére


gyiku
nagyúr

passz, a router adta meg.

hüllő

(#432) gyiku válasza gyiku (#431) üzenetére


gyiku
nagyúr

a dh key 512es volt, csinaltam 2048ast, es jo lett. koszi.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#433) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég váltottunk szolgáltatót internet szinten (UPC-->T-Mobile) viszont azóta azt vettem észre, hogy a VPN kapcsolat nem stabil. KB 10-15 percenként de van hogy sűrűbben megszakad a kapcsolat és igy természetesen a kliensgépeinkkel is. Amint kidobja hogy Újracsatlakozás egyből enged is visszalépni (ha egyből bontom a kapcsolatot és én csatlakozok vissza azt is engedi azonnal) csak bosszantú hogy ezzel kell, hogy bajlódjak egyfolytában. A UPC-nél nem volt ilyen problémánk hosszú-hosszú évekig egyszer sem, ezért is furcsa ez az egész.

Először azt hittük hogy az egyik ügyfelünknél az kapcsolattal van probléma, de amikor már több helyen is előjött akkor már gyanús kezdett lenni hogy nem nálunk/náluk van a hiba.

Találkozott már esetleg "magentáéknál" ilyen problémával?

Előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#434) zolee001


zolee001
őstag

Sziasztok
Jelenleg üzemel egy Site to Site VPN kapcsolat eg Cisco 3925 és egy Linksys RV042 között tökéletesen.
A Linksys oldalán lenne egy eszköz aminek teljesen transzparensnek kellene lennie a fizikai hálozaton és a távolban lévö Ciscotol
kellene DHCP ip-t valamint dns feloldást kapnia.
Sajnos az RV042 az elsö generácios igy nem tud DHCP Relayt ahogy néztem az utodjai már tudnak.már amennyiben ez lenne a megoldás rá.
Valakinek lenne e valami ötlete ,hogy ezt miként és milyen eszközökkel lehetne kivitelezni?
Köszönettel

(#435) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Telekom korlátlan böngészéshez létezik valamilyen workaround VPN-nel? Hardverapro-n hirdet valaki (működő) hozzáfrését, amivel youtube, spotify, stb. is ugyanúgy menne. És a feltétele az OpenVPN kliens megléte. Tehát ezek szerint megoldható, csak hogyan?

(#436) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy szeretnék VPN kapcsolatot kiépíteni egy számítógép és egy Androidos mobil között, hogy telefonról el tudjam érni a gép szervereit. A gond az, hogy mind a gép, mind a telefon NAT-olva van (tűzfal mögött). A Hamachi, Evolve, Tunngle kliens szóba sem jöhet, mert nincs Androidra portolva. Én OpenVPN-re gondoltam, de azzal meg az a baj, hogy az A osztályú ip cím ( pl. 10.0.1.127), amit kioszt a VPN kiszolgáló az csak egy alhálózatra érvényes (A maszk 255.255.255.252). Ha a telefonomon elindítom az OpenVPN klienst és csatlakozok ugyan arra a VPN kiszolgálóra, mint amire a gép is csatlakozik, akkor nem látom a gépet, mert nem vagyok vele egy alhálózatban. Erre van megoldás?
Sajnos az IPv6-os lehetőség nem játszik, mert hiába támogatja az internet szolgáltatóm az IPv6-ot, ha a telefonomon levő kliens programok nem támogatják az IPv6-ot.

(#437) HussarF


HussarF
addikt

Sziasztok!

Nem nagyon értek ehhez a VPN meg Proxy dologhoz, csomót olvastam utána, de így sem lettem sokkal beljebb. A lényeg, hogy szeretném az ezekkel járó pluszokat, mint adatvédelem vagy regionális blokkolások kikerülése az otthoni gépemen. Most ez megoldható úgy, hogy letöltök a Chrome-hoz egy bővítményt? (Azt hiszem ez a third-party VPN). A DotVPN-t már le is töltöttem, de nem tudom, hogy működik-e. A felül megjelenő bővítmény email-címet kér. Vagy van valami javaslatotok, hogy mit/hogy kéne használni?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#438) Black-core válasza r3dsnake (#435) üzenetére


Black-core
aktív tag

Válasz püben.

Sziasztok valahogy megoldható az hogy az adatforgalmamból minden,és ne csak a böngészés mennyen proxy-n keresztül? Pl egy Viber alkalmazás vagy a Windows Áruház. :R

[ Szerkesztve ]

(#439) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Azt meglehet valahogy oldani, hogy egy gép (windows 7)céges tartományba van. VPN tokennel (CHECK Point) kapcsolódok rá. Beakarok léptetni egy felhasználót, aki csak a céges tartományba szerepel és csak VPN aktív kapcsolattal megy. A beléptetés pedig csak felhasználó váltással tudom megcsinálni. De mihelyst kijelentkezek, azon nyomban bontja a VPN-es kapcsolatot, így a beléptetés sikertelen, mert nem éri el a céges tartományt.
"Pillanatnyilag nincsenek olyan beléptető kiszolgálók, amelyek teljesíthetnék a belépési kérelmet."

Az kellene, nekem, hogy felhasználó váltáskor se bontsa a VPN-es kapcsolatot!

Előre is köszönöm!

Impair

(#440) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Tudnátok segíteni egy VPN-es kérdésben? Szeretnék felcsatlakozni albérletből az otthoni VPN-emre és azon keresztül elérni pár dolgot (pl. van otthon egy ip kamerám, de nem csak a helyi hálózat érdekelne, pl. látni szeretném a prohardvert is azon keresztül).

Szitu
Otthoni hálózat: Asus N12 D1 Router + Digi kábeles Internet, ezen fut a VPN szerver
Albérlet hálózat: Asus AC66 Router + Voda ADSL Internet, innen csatlakoznék VPN klienssel

A probléma
Ha az albérletből az AC66-os router VPN kliensével felcsatlakozom az otthoni N12-es VPN szerverre, akkor az albérletben lévő gépek (telefon, desktop gép, tv, stb) nem látják az Internetet, ami egészen odáig szépen ment.

Ha ugyanerre a VPN-re a Windows-ból csatlakozom fel, vagy mondjuk SGS4 mobilról, simán megy minden az adott készüléken. Vannak alkalmak azonban, amikor a teljes hálózatot szeretném az otthoni VPN-re tenni. Tudtok segíteni, hogy mit állíthatok be rosszul, vagy mire kell figyelnem?

Az albérletben az AC66-os egy ADSL router mögött ül statikus IP címen. Próbáltam auto beállításokkal és habár alapból jó volt úgy is az Internet, de a VPN ez esetben is elérhetetlenné tette azt.

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#441) bambano válasza Attilawap (#436) üzenetére


bambano
titán

az openvpn-t route-olt és bridged módban is lehet használni.

ha route-olt hálózatot akarsz:
az openvpn által kiosztott cím az a vpn linkre vonatkozik, ezért akkora, amekkora, nem is kell nagyobb.
az openvpn konfigban meg lehet mondani, hogy a routered mögött milyen alhálózat van, ott kell beállítani, hogy mindkét oldal tudjon a másik oldali netekről és vegye fel a routing táblába.

bridgelt openvpn-t még nem szagoltam, azt most passzolnám.

szerk: ha a szerver oldali router a te routered, akkor ott portforwarddal a natolást ki lehet iktatni, ekkor a kliens oldal közvetlenül oda csatlakozhat, és csak egy helyi net route-ra vonatkozó push "route ..." konfig sor kell.

ha meg két openvpn szervert használsz, akkor ott van egy client-to-client direktíva a konfigban, azt kell megnézni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#442) firewolf


firewolf
tag

Üdv!

Ismerősöm Kínába utazik és ugye ott mindenféle google szolgáltatás tiltva van. Arra gondoltam, hogy beállítok neki egy vpn-t, amivel meg tudja nézni az ott tiltott honlapokat. Kb egy hétig kéne neki, lehetőleg ingyenes. Nézegettem a magyar vipvpn honlapját, azt írják ingyenes. Elég csak feltelepítenem a kliensprogramot és már működik is? Esetleg androidra van valami megoldás?

Köszi!
Firewolf

(#443) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

2 év után újra visszatértem az okostelefonok világába, és ahogy látom egyre több helyen nyílik lehetőség nyílt WiFi használatára, így a biztonságom? érdekében gondoltam előfizetek egy normális, nem ingyenes VPN szolgátatásra (NordVPN). Mivel csak most kezdtem el ismerkedni a VPN által nyújtott lehetőségekkel ezért lenne egy-két kérdésem, hátha:

1. VPN-en keresztül tényleg biztonságosabb a nyílt WiFi-k használata? Akár bankolhatnék is alóla, vagy azért itt is jobb ha csak megmaradok böngésző módban és az ilyen típusú dolgokat otthon vagy mobilnet alól intézem?

2. Ha a telefonomon megosztom a mobilnetemet és be vok jelentkezve a VPN szolgáltatásba akkor az is a VPN-en kersztül fogja használni a netet akinek megosztom?

3. Routeren be lehet állítani egáltalán azt, hogy már a routeren keresztül VPN-ezzek? Gondolom routere válogatja, de hátha nem is lehet ilyet.

4. Hat eszközzel használhatom egyszerre a szologáltatást:ilyenkor a routert nézi, mint 1 db eszközt, vagy azt ahányan csatlakoznak a routerhez?

Kérdéseim egyelőre "csak" ezek, azonban szívesen veszem ha vki megosztja a tapasztalatasit a fennt említett szolgáltatóról.

Köszi előre is a válaszokat.

El Psy Kongroo

(#444) whbear válasza Véreshurka (#443) üzenetére


whbear
senior tag

Szia, igen biztonságos a bankolás VPN-en keresztül. Én is csináltam de csak szükség esetén. VPN-en keresztüli adatforgalmat nem tud megosztani az android. Kicsit nagyon csicsás ez a Nordvpn weboldal de az nem derül ki hogy openvpn, pptp, vagy mit használ. Akár lehet jó is.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#445) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok,

a következőkben kérném hozzáértők segítségét:

Otthoni hálózaton van egy wd my cloud mirror nas és szeretném a vezérlőfelületét és ha lehet a rjat lévő adatokat hálózati meghajtóként külső hálózatról elérni. A webes felületen keresztül gond nélkül elérhetőek a rajta lévő adatok (külső és belső hálózaton is).

Természetesen ha saját hálózaton vagyok a gépemmel külső meghajtóként is és a vezérlőpultját is gond nélkül elérem. Eddigi utánajárásom alapján vpn kapcsolaton keresztül el is lehetne érni mindent. A problémám az,hogy abszolút kezdő vagyok ezen a téren. Ha tudnátok abban segíteni, hogy routeren vagy a Nas-en milyen beállításokat kell eszközölni ahhoz hogy ez mükődjön nagyon megköszönném.

Üdv
Dávid

(#446) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Olyan VPN routereket keresek amik bonyolultabb beállítás nélkül tudnak egymás közötti hálózatot létrehozni.

A lényeg: Bekötöm Budapesten a routert és rátolok pár eszközt, majd betolom a másik routert vidéken és szintén rákötök pár eszközt. Az lenne a jó ha ezek az eszközök egyből azt hinnék, hogy 1 lokális hálózaton vannak és mehetne a kommunikáció. (Ne kelljen pl. Windowsból rácsatlakozni a VPN-re, ezt a 2 router oldja meg egymás között.)
Elképzelhető, hogy Budapestről elviszik a routert Veszprémbe és szintén rákötnek hasonló eszközöket és ekkor ne kelljenek új beállítások, szintén lássák egymást lokális hálózatként.

Remélem érthető voltam. Fontos a céleszköz, az ár annyira nem lényeges. :K

Köszönöm

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#447) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

tudnátok nekem mondani pár privát vpn szolgáltatót, ami normális áron kínálja a szolgáltatás (pár dollár per hó), van magyar vagy innen elérhető gyors szervere (100 megabitet azért tudjoin), titkosított, és a kábeles T nem korlátozza?

köszi!

vagy semmi értelme a vpn-nek? inkább a tor?

[ Szerkesztve ]

(#448) Véreshurka válasza whbear (#444) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szia!

Köszi a választ!

Nos más oldalt nem igen nézegettem így nem tudom mennyire puritán a többi VPN szolgáltató oldala, az ncore blogon olvastam, hogy valaki ezt a vpn szolgáltatót ajánlja. Kicsit utána olvastam, és több külföldi magazin szerint is ajánlott és biztonságos. Egyrészt Panamára vanak bejegyezve, másrészt elvileg nem gyűjtik a log file-okat. Ahogy olvasgattam és néztem a szerver listáikat a következőket tudja:

1. van double VPN szerverük - gondolom a mégjobb titkosítás miatt, bár nem értek hozzá :),
2. lehet közvetlen TOR-ra kapcsolódni, bár ezt sok helyen nem ajánlják - inkább először VPN, majd utána kapcsolódjunk a TOR hálózatra
3. dedikált? - nem tudom, hogy ez a jó szó-e - szerverük van P2P-hez
4. Tv-zéshez is van szerverük - Ultra fast TV szerver

Ami berántott elsőre ehhez a szolgáltatóhoz az főleg az említett blogon olvasható cikk miatt: ha jól emlékszem emberünk Németországban P2P-ezik - ahol nem kis összegeket szórnak ha rajtakapnak - és működik hibátlanul. Másik ok amiatt csatlakoztam az előfizetéshez az a jó vélemények különböző magazinokban, illetve az, hogy aránylag olcsón tudtam előfizetni (kb. 11000Ft/év).

Protokolokban tudja mindet: PPTP, L2TP, OpenVPN. Van tutorial-juk, szépen leírnak mindent, hogy milyen rendszeren melyiket hogyan lehet használni.

Ami nekem nem világos, hogy találkoztam már olyan WiFi hálózattal, ahol nem működik, vagy lekapcsol az openVPN progi (Android). A lekapcsolást úgy értem, hogy mintha választhatnék, hogy használom a WiFi hálózatot, vagy maradok VPN-en (ez a problémám pl a Mammut 2 áruház előtti ELMŰ WiFi hálózatánál jelentkezett). Gondolom itt úgy van beállítva a hálózat - meg nyílván ahol még nem műküödik - , hogy nem fogad el külföldi IP címről jövő kéréseket. Ha ezt jól gondolom, akkor sasjnálom, hogy nincsen magyarországi szerverük, de lehet, hogy ami késik nem múlik, Ausztriában és Romániában már jelen vannak.

Tin: amennyiben nem létfontosságú a magyar szerver akkor ajánlom a NordVPN-t, sztem elég jó áron tudtam előfizetni, és vagy 3 vagy 7 napos kipróbálást is tudsz tőlük kérni email-ben (sajnos most nem találom, hogy hol van ez a lehetőség az oldalukon, de ha keresed akkor tuti rátalálsz).

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#449) Véreshurka válasza Tin (#447) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Lejárt a szerkesztési időm:

a vagy 3 vagy 7 napot úgy értettem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy 3 v. 7 napra van kipróbálási lehetőség, tehát nem vagy-vagy.

El Psy Kongroo

(#450) Tin válasza Véreshurka (#449) üzenetére


Tin
veterán

köszönöm! utánanézek akkor ennek, bár ahogy látom, elég kevés szerverük van. a megbízhatóság és a normális sávszélesség mondjuk fontosabb, mint a szerverek száma...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.