Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Nyausoft válasza sfsxnight (#272) üzenetére


Nyausoft
csendes tag

Sokat segítettél köszi!
A telenor-osok meg szarjanak sünt!

Ha van olyan vezetékes internet kapcsolat ahonnan hol megy hol nem, viszont internet akkor is van mikor a VPN nem működik, akkor az is a szolgáltató hibájából van?
Szerintem ez tűnik logikusnak, főleg hogy a VPN kapcsolatra képtelen gép még pingelni is tudja a kiszolgálót.
Mit lehet tenni az ügyben, hogy a hiba elháruljon?
Előre is :R !
Üdv.: K.

(#352) DaniTm


DaniTm
csendes tag

Üdv!

Adott egy otthoni szerver BP-n, Debian Linux fut rajta, azon belül pedig PPTP VPN program. Jelenlegi felállás szerint működik a dolog, csak ott akad meg a mutatvány, hogy egy IP-ről csak 1 kliens csatlakozhat rá. A szerver egy OpenWRT -s router mögött van. Találkozott már valaki hasonlóval?

(#353) spiritex


spiritex
veterán

Van más mód arra, hogy ha elutazom külföldre, akkor ott magyar IP-t kapjak? Mert sajnos az ipon és a vipvpn vpn kapcsolata is nagyon lelassítja az amúgy 10 Mbit-es netemet, kb. 3-4 Mbit marad belőle... A hidemyass magyar szervere ajánlott? Vagy más megoldás? Csináljak a saját itthoni gépemből vpn szervert?
Köszönöm előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#354) whbear válasza spiritex (#353) üzenetére


whbear
senior tag

Én tavaly magyar IP miatt a provpn.hu - t használtam és teljesen jó volt. Van teszt időszak és openvpn.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#355) spiritex válasza whbear (#354) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#356) whbear válasza spiritex (#355) üzenetére


whbear
senior tag

Szívesen. Nekem elég volt az azóta megszűnt ingyenes fiók is, de van aki használta a korlátlant és nem mondta hogy lassú lenne.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#357) spiritex


spiritex
veterán

Abban tudna valaki segíteni (esetleg linkelni egy leírást), hogy hogyan kell a saját otthoni gépemből VPN szervert csinálni? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#358) ZoliBen válasza spiritex (#357) üzenetére


ZoliBen
tag

Milyen oprendszer van rajta?
Ha linux, akkor OpenVPN-t ajánlok, ha pedig windows akkor softether-vpn-t.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#359) spiritex válasza ZoliBen (#358) üzenetére


spiritex
veterán

Win7 van rajta. Ugye akkor ez azt jelenti, hogy a gépem 0-24-ben menni fog, és ha megadom valakinek az azonosítót, a jelszót és az ip címet, akkor bármikor csatlakozhat hozzá, és megkapja azt az IP címet, amit én beállítok?

Nagyon köszi! És akkor ez a softether ingyenes?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#360) ZoliBen válasza spiritex (#359) üzenetére


ZoliBen
tag

Akkor ezt használd.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#361) ZoliBen válasza spiritex (#359) üzenetére


ZoliBen
tag

Igen, ingyenes teljes mértékben.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#362) spiritex válasza ZoliBen (#361) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, még annyi, hogy így a keresgélésem közben találtam olyat, hogy a Win7 Hálózat / Adapter beállításoknál az Alt gomb megnyomása utána lehet Új bejövő kapcsolatot létrehozni, ami igazából egy beépített vpn szerver. Az általad említett szoftver nem tudod véletlenül mivel több, jobb ennél?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#363) ZoliBen válasza spiritex (#362) üzenetére


ZoliBen
tag

Nos, nekem a windowsos megoldás sohasem működött valamilyen okból kifolyólag. Mindig ütközött valami adapterrel, vagy a tűzfal nem akarta átengedni, routerrel sem volt jó viszonyban, valamint nem is a legbiztonságosabb. A softether előnye, hogy iszonyat könnyű használni, rengeteg protokollt támogat és eléggé biztonságos. (a lényeg, hogy nagyon felhasználóbarát és pöccre indul)

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#364) spiritex válasza ZoliBen (#363) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, szuper! :R Még annyit kérdeznék, hogy ha távolról kapcsolódok vagy kapcsolódnak a gépemhez, ami egy 30 Mbites netre van kötve, akkor ugye nem lassul a kliens gép net elérési sebessége, ha az 30 Mbit alatti netre csatlakozik?
Melyik protokollt ajánlod? Mehet a sima PPTP? Úgy tudom az a leggyorsabb... meg ugye a kliens gépen levő win7 beépített vpn kliense is ezt támogatja csak.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#365) ZoliBen válasza spiritex (#364) üzenetére


ZoliBen
tag

Az igazat megvallva nem teljesen értem a kérdésedet. Ha mondjuk mobilról csatlakozol VPN-nel a gépedre, és a gépeden 30 mbit/s-os feltöltési sebesség van, akkor a mobilodon a mobilneted/wifid maximális sebességét fogod kapni letöltésként mindaddig, amíg az meg-nem haladja a 30 mbit/s-ot. Porotokollként pedig a pptp-t, vagy az ipsec-et ajánlom. Ha nem működik elsőre a vpn, akkor adj rá virtual NAT-ot.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#366) whbear válasza ZoliBen (#363) üzenetére


whbear
senior tag

Ment PÜ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#367) spiritex válasza ZoliBen (#365) üzenetére


spiritex
veterán

Pontosan erre gondoltam!
Amúgy mennyire kell erősnek lennie egy VPN-szervert futtató gépnek? Mennyire befolyásolja a kapcsolatot? Tök mindegy, csak elfusson rajta a win7?

(#366) whbear
Nekem is elküldhetnéd... Minden érdekel, ami a témába vág. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#368) whbear válasza spiritex (#367) üzenetére


whbear
senior tag

Ez nem ide tartozik, azért ment privátba neki. Én Openvpn-t használok de nem nagy adatforgalommal.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#369) ZoliBen válasza spiritex (#367) üzenetére


ZoliBen
tag

Ez igazából a protokolltól függ. Nekem szervergépeken openvpn fut titkosítással ~10% CPU használat mellett. Az ipsec vissza tudja fogni a gépet, de ha a win7 elfut rajta, akkor nem hiszem, hogy problémák lennének belőle. Amúgy mire használod a vpn-t?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#370) spiritex válasza ZoliBen (#369) üzenetére


spiritex
veterán

Eddig előfizettem magyar vpn szerverekre (hármat is kipróbáltam), de sokszor belassultak (gondolom a sok felhasználó miatt), mint fentebb írtam. Kizárólag arra kell, hogy ha külföldön vagyok, akkor magyar IP-t kapjak és mivel csak én fogok csatlakozni, esetleg még 1 valaki, akkor terveim szerint nem fog belassulni a kapcsolat. A titkosítás és a biztonságos kapcsolat számomra nem fontos szempont. Ehhez jó lesz az általad ajánlott program PPTP-vel?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#371) ZoliBen válasza spiritex (#370) üzenetére


ZoliBen
tag

Nos, ha ezzel kezdted volna, akkor felajánlom a magyar vpn-emet.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#372) spiritex válasza ZoliBen (#371) üzenetére


spiritex
veterán

Ó, köszönöm, írtam PÜ-t

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#373) spiritex válasza spiritex (#370) üzenetére


spiritex
veterán

Most hazaugrottam ebédszünetben és ránéztem az ipon, vipee és hma vpn kapcsolataimra és hát a win7 gyári kliens protokoll beállításaim mind "Automatic"-on voltak. Nem lehetett ez a lassulás oka, hogy nem raktam át őket direkt PPTP-re? Most átraktam őket, estére kiderül...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#374) spiritex


spiritex
veterán

Ezt találtam a neten a 3 féle VPN protokoll összehasonlításáról:

Open VPN:
Very stable protocol on all kinds of connection (WLAN, wired, mobile, etc.).

PPTP:
Comparatively unstable, often caused by compatibility issues with GRE protocol on routers and ISPs.

L2TP/IPSec:
Proven as stable as OpenVPN on various kinds of devices, networks and operating systems.

A kérdésem az lenne, hogy mit jelent a "stabilitás"? Hogy megszakad-e a kapcsolat?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#375) whbear válasza spiritex (#374) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem openvpn, a többit meg felejtsd el. Tudod használni windowson, androidon, linuxon, biztonságos, átmegy szinte mindenen. Jó benne a tömörítés is, jól jön mobil neten. Voip is kifogástalan immár, hála ZoliBen kollégának!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#376) spiritex


spiritex
veterán

Olyan kérdésem lenne még, hogy hallani, olvasni olyasmit, hogy nem minden ISP (szolgáltató) engedélyezi a VPN használatát. Ha ez tényleg így van, akkor miért van ez? Milyen káruk, hátrányuk származik a VPN-ből, miért tiltják, miért nem engedik?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#377) whbear válasza spiritex (#376) üzenetére


whbear
senior tag

Azért nem szeretik, mert ki tudsz kerülni bizonyos tiltásokat, korlátozásokat és rejtve van a tevékenységed teljes mértékben. Ha nem így van, javítsatok ki.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#378) spiritex válasza ZoliBen (#360) üzenetére


spiritex
veterán

Leírnád nekem pár szóban, hogy miket kell itt beállítani?
A kliens gépen is ugyanezt a szoftvert kell feltelepíteni, csak a Server helyett a Bridge részét kell felrakni? Vagy ott mivel történik a kapcsolódád? A Win7 beépített VPN kliensével?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#379) spiritex válasza spiritex (#378) üzenetére


spiritex
veterán

Hát mindent így hagytam, ahogy volt, beléptem a localhost-ba, majd végigmentem a Varázslón. Nem tudom jól állítottam-e be dolgokat. Hogy tudnám kipróbálni itthonról, hogy működik-e. Amúgy a HGW-ben engedélyezve van a VPN Passthrough, de van még egy ilyen fül is.

Milyen azonosítóval és jelszóval lehet majd rálépni távolról? Milyen IP címre? Hol kell ezeket beállítani? A Dynamic DNS-re szükség van amúgy? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#380) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

adott egy gép 2 hálókarival.(+wifi)
(Win7 Enterprise)

Az egyik hálókarijába bele verve fix ip 192.168.0.2
és egy switchen keresztül rákötve 192.168.0.1-en egy PLC.
Ping megy tudnak kommunikálni szépen.

Másik hálókarit rá a külsős cég hálójára (vagy guest wifijére)
innen cisco anyconnect-el, (vagy régebbi Cisco VPN Client-el) be VPN-ezek a mi céges hálónkba és ekkor a többi hálózat megszűnik létezni.

(Split tunneling policyból tiltva van (és a mi kedvünkért úgy sem fogják engedélyezni :( ))
a pcf filet hiába szerkesztem :)

Amit meg szeretnénk oldani:

Van 1 szoftver amit tesztelni szeretnénk ezen a gépen és egyszerre kellene kommunikálnia a VPN-es kapcsolaton keresztül elérhető szerverrel és az épp fejlesztett és tesztelendő PLC-vel, ami a másik hálókarin keresztül van felkötve.

A PLC és a szerver-nek nem kell tudnia egymásról, csak ennek a kliens gépnek, kell belásson egyszerre a két hálóra.

Lehetséges ezt megcsinálni, "kijátszani" valahogy?

Értelem szerűen jelenleg a külsős cég hálóján lógunk és nincs lehetőségünk az eszközt "haza vinni" minden alkalommal és céges hálóra tenni amikor tesztelni szeretnénk, viszont az alkalmazás szervert se tudjuk idehozni, mert az meg nem megy tartomány nélkül.

köszönöm előre is!

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#381) krealon válasza Csontikka (#380) üzenetére


krealon
veterán

Ha IP alapon megy a kommunikacio, es nincs azonos IP tartomany a ket halokartyan, akkor csak a routing tabla metrikajat kell atallitani szerintem.
Elvileg a VPN-re kapcsolaskor kapsz egy push route-ot, de azt kesobb kezzel felul tudod biralni.
Ki kene probalni, igy csak tippelgetni tudok.

(#382) GTeam


GTeam
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
VPN-t szeretnék állítani egy TP-WR842nd routerre, úgy , hogy egy külső PC-ről elérjem az alatta lévő eszközöket.
Fix IP címe van a routernek!
Örülnék neki, ha valaki részletesen le tudná írni a megoldást!

(#383) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, adott egy privát VPN (telekom), aminek az eléréséhez van jogosultságom, természetesen adott hozzá az ip, a tanúsítvány, stb... és kártyás azonosítással történik a belépés (kártyaolvasó --> kártya --> pin kód).

És mind ehhez a CheckpointEndpoint VPN R75 szoft, amivel a kapcsolódás valósul meg, pl.: Win7 alatt. Ez működik is tökéletesen.

A probléma, egy win 8.1-et futtató gép, amin az említett szoftvert ha telepítem, nem hozható létre semmilyen internetes kapcsolat (wifi, lan, mobilnet, semmi). pl.: wifi-re kapcsolódik, de nem lesz ip címem, stb. ..
Millió support oldalt megnézve a neten mindegyik IDE irányít, hogy használjam a win8 saját megoldását.
Szuper, bekonfigolom, látja a kártyaolvasót, a kártyát, sőt kéri a pin-t is, majd aszondja, hogy nem tud azonosítani és ennyi.

Jelenleg ott tartok, hogy az adott gépre felrakok a win8 mellé egy win7-et, de előtte gondoltam rákérdezek, hátha tud valaki, valamilyen megoldást.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#384) szabi_zoli82


szabi_zoli82
csendes tag

Sziasztok!
VPN-nel kapcsolatban kérdeznék. VPN szerverként egy MikroTik router szolgál, PPTP kapcsolattal. Jelenleg kettő eltérő szolgáltatónál van lehetőségem tesztelni és próbálgatni a beállításokat távoli asztallal. Addig eljutottam hogy a távoli gép rendben felcsatlakozik a routerre (192.168.88.xx), átjárónak a routert látja (192.168.88.x, WAN IP címnek a sajátomat. Az itthoni belső hálózatomban az eszközök a 192.168.88.xxx címeken csücsülnek. A sebesség ~3/7Mbps (down/up). Nekem az itthoni netem 240/20, a távoli ~30/30Mbps. Miért ilyen lassú a VPN-es sebesség? Illetve hogy a net működik egy dolog, de a megosztott meghajtóimat és a NAS-t sem érem el TC-ből mint hálózati meghajtó. A távoli gépemen böngészőből a NAS-t, és a printszervert is elérem. A távoli gépről a saját itthoni gépemet és eszközeimet tudom pingelni, a MT-et a távoli gépről winbox-al elérem a belső IP-ről. Nem értem miért nem tudom mindkettő irányból a gépeimet elérni, és hogy miért nem látom a hálózati meghajtóimat. Az itthoni gépről sem érem el a távoli gépem meghajtóit. Az itthoni gépemen is megcsináltam a VPN-t, de a helyzet semmit sem javult. A kapcsolat nem szakad meg, stabil. A ping idők egész jók, kevés a 70ms feletti csomag. Van ötletetek mit kellene csinálnom? Mindkettő gépen Win7 x64 Ultimate van, természetesen mindkettő vezetékes kapcsolattal. Köszönöm.

(#385) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

A telekom korlátlan böngészés opcióban tiltott a youtube, ugyebár. Ha VPN-en keresztül netezek akkor észleli a szolgáltató? Valamilyen módon kilehet játszani ezt? iPhone 6-om van, notebookra osztanék netet.
Előre is köszi! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#386) club1 válasza Killing (#385) üzenetére


club1
veterán

A másikban megválaszoltam. Ugyanazt a kérdést nem illik két topicban is feltenni, csak akkor, ha valahol nem válaszolják meg. :(((

(#387) spiritex válasza club1 (#386) üzenetére


spiritex
veterán

Tudnál nekem segíteni abban, hogy a VPN kapcsolatot miért nem szereti (egyes esetekben pedig miért tiltja) egy szolgáltató?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#388) Tav-Csoves válasza spiritex (#387) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Killing: más kapcsolatú. Én is előfizettem erre a szolgáltatásra, tehát aktív nálam is és mivel más, a nem böngésző alapú protokolt - pptp, ovpn - használ, ezért van a lassított protokollok listáján.
Nem, nem lehet megkerűlni, legalább is nem vpn protokollokon keresztül!

És hogy miért nem szereti a szolgáltatók többsége?

Ez a világ profitorientált! Ebből induljunk ki!
A mobilszolgáltatóknak nem éri meg olyan szolgáltatást engedélyezve hagyni, aminek segítségével az internet alapu hanghívást - VoIP - kódolva lehet használni.
Igen, a VoIP miatt szokták tiltani. Miért?
Hát nehogy már interneten telefonálj korlátlan 32kbit/s-mal, inkább fizess drága percdíjakat!
Csupán már ebből kiindulva szeretik tiltani a vpn-t.
Profitorientált világ...

(#389) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Laikusként kérdezném:
Ahhoz hogy anonim legyen a böngészés, mindenképpen kell, hogy a router is vpn -es legyen ugye?
Tehát hiába futtatnék én servert attól még nem változna a dolog, vagy igen? :F

A kérdés, hogy aki használ ilyet, mennyit vesz le a sávszélből vagy mennyivel lassabb mint normál esetben a böngészés?

Előre is köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#390) Tav-Csoves válasza ra^ven (#389) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

1. ?: nem, hiszen külső szolgáltatót használsz, akkor az alagútkapcsolathoz nem kell semmi mókolás a routeren, vagy ha kell is, csak annyi, hogy engedélyezni kell rajta a kapcsolattípust
2. ?: ha saját serverről van szó, az futhat routeren is, vagy program pc-n. Előbbihez a Shibby féle Tomatot javallom, utóbbihoz pptp, vagy openvpn servert.
3. ?: a szűk keresztmetszet a server (router, vagy számítógép) terhelhetőségétől/ill., a megvásárolt csomagtól függ.

[ Szerkesztve ]

(#391) ra^ven válasza Tav-Csoves (#390) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm, már csak az nem világos, hogy oké, hogy a VPN csatornán létesített kapcsolat zárt, de ha én csatlakozok az otthoni gépemre ahol fut a VPN szerver, és azon keresztül böngészek, (rámegyek mondjuk a whatismyip.com-ra akkor ugyan úgy a szolgáltatós IP cím fog látszódni nemde?

Vagy mivel a VPN adapteren keresztül megyek a világhálóra a VPN által meghatározott IP cím fog látszódni?

Bocs lehet hülye kérdésnek tűnik, csak nemrég kezdtem ismerkedni a témával.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#392) club1 válasza ra^ven (#391) üzenetére


club1
veterán

Ha otthon egy egy WAN portos routeren/router mögött üzemel a VPN szervered, akkor akárhonnan használod a VPN szervered, mindig a router WAN portjának ip címe lesz a kívülről látható ip-d.
Vpn szolgáltatóknál azonban általában publikus ip cím tartományt használnak, tehát onnan véletlenszerűen vagy fixen kapott ip látszódik kívülről.

(#393) ra^ven válasza club1 (#392) üzenetére


ra^ven
senior tag

Én is ezt gyanítottam, csak elbizonytalanodtam az előttem szóló válasza alapján.
A fő kérdés az anonim böngészés volt a cél, de hiába tennék router mögé openvpn-t, kifelé ugyan úgy mutatná az ipt.

Tehát a megoldás az lenne, hogy vagy kiiktatom a router-t és saját gépen futtatok vpn servert, vagy vpn router megvétele?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#394) Greenbook


Greenbook
tag

A ma esti képzés sok itteni fórumtársnak hasznos lehet.

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#395) club1 válasza ra^ven (#393) üzenetére


club1
veterán

Amíg nálad működik a vpn kiszolgáló (akár a routeren, akár a belső oldalán vagy DMZ-ben), rá csatlakozva a routered WAN ip-je fog látszódni minden weboldalon. Tehát belső hálóból azt használni semmi értelme nincs. Valamilyen ip címed mindig lesz egy meglátogatott webszerveren, csak ha vpn-t használva keresed fel, mindig a vpn kiszolgáló ip címével/címeivel fogsz látszódni a webszerveren. Anonim böngészésre tehát saját vpn kiszolgálót használni értelmetlen.

(#396) krealon válasza ra^ven (#393) üzenetére


krealon
veterán

Private Network = Helyi halozat vagy Otthoni halozat vagy Maganhalozat
Ilyenkor, remelem szamodra is egyertelmu, hogy az atjaro (router) kulso IP cime latszodik a kulvilag fele, mert a publikus interneten privat IP tartomanyok nem mennek at. A router cimforditast (NAT) vegez, amitol az internetrol ugy latszik, mintha minden forgalmat o bonyolitana egyedul.

VPN = Virtual Private Network = Latszolagos maganhalozat
vagy is ez logikai szinten ugyanugy egy helyi halozat, kijarattal az internet fele. A helyi halozat tagjai a terben egymastol messze vannak ugyan, de VPN szoftver altal biztositott titkositott csatornan ugy viselkednek, mintha egy helyi halozatba lennenek kapcsolva.

Az anonym forgalmazas abban merul ki, hogy a VPN szogaltato mogotti klienseket a kulvilag nem kepes megkulonboztetni egymastol. (Ettol fuggetlenul pl egy bongeszo program rendkivul sokmindent elarul magarol, ami alapjan a bongeszest vegzo szemlye konnyen azonosithato a webszerver alltal, de ez egy masik tema.)

(#397) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszönöm nektek! :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#398) hupisom1 válasza ra^ven (#397) üzenetére


hupisom1
tag

sziasztok!
Béreltem egy vps szervert debian linux alapú , amin a szolgáltató állitott be vpn -t , ( nekem sajnos nem ment :/ )
most elvileg működik , hogyan tudok a gépemről vagy telefonról felmenni a vpn-re???
ami van ssh cim + hozzáférés a vps hez
5db fájl client .csr client.crt client.key ca.crt ca.key és ezt irta : "A legkönnyebb az, hogy ha minden kliensen a csatolt fájlokat bemásolod az openvpn-hez" . ezt még értem , csak hogyan tudok felhasználó nevet meg jelszót generálni a vpn szerveren ? bocsánat hogy láma vagyok de szeretném megérteni csak sosem foglalkoztam ilyennel :R
Előre is köszönöm

(#399) ZoliBen válasza hupisom1 (#398) üzenetére


ZoliBen
tag

Ajánlom figyelmedbe a leírásomat.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#400) hupisom1 válasza ZoliBen (#399) üzenetére


hupisom1
tag

Valaki esetleg tudna segiteni hogy a vps szerveren a működő vpn jelenleg a 1149 es portot használja , ezt lehet módositani tcp 443 as portra? Előre is köszönöm a segitséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.