Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy VPN tunnelt csak azonos márkájú, fajtájú routerek között lehet létrehozni?

Mert én szívok 1 Zyxel és 1 Draytek routerrel. A Draytek-ben értelemszerűen be tudom állítani, de a Zyxel számomra nem világos.

(#102) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de az alábbi linken lévő problémára keresném a megoldást. Sajnos ugyanabban a cipőben járok:

http://www.experts-exchange.com/Hardware/Peripherals/SmartCards_and__Readers/Q_23151350.html

A munkahelyi hálózatomhoz, otthonról történő csatlakozás miatt van szükség VPN-re és "intelligens kártyára".

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Ui.: fenti oldalon nem szerettem volna megadni a bánkártyaszámomat ahhoz, hogy hozzáférhessek valamilyen válaszhoz...

(#103) bobace


bobace
őstag

Nincs pörgés,de hátha:
Rendszer Win7.

VPN-nel kapcsolatosan lenne problémám. Konkrétan csak egy kapcsolatot akartam létrehozni, ugyanúgy ahogy az XP alatt, ahol csak megadtam a rendelkezésemre álló adatokat (ip,név,jelszó) és ment gond nélkül. Itt nem akar semmi pénzért. A tulajdonságok része a biztonság fülben tér el, ott kell valamit máshogy állítani? Akinek volt már VPN-es gondja, és megoldotta, kérem segítsen!

Tűzfalat is kikapcsoltam, betettem magam a hálózatbeállítási felelősök csoportjába is. Google-n nagyjából ennyit találtam.
Előre is köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#104) kraftxld válasza bobace (#103) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsit bővebben, milyen VPN-re szeretnél csatlakozni (PPTP, L2TP, SSTP), meg milyen hibakódot dob?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#105) bobace válasza kraftxld (#104) üzenetére


bobace
őstag

Automatikus beállításokkal ment eddig. Az XP-ben PPPT a default ha jól tudom,de ezt sosem kellett átállítani. Próbáltam állítgatni WIn7-ben is különböző beállításokra, de nem ment.
Hiba: 0x8007274c Azt írja nem válaszolt a partner vagy nem képes válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#106) kraftxld válasza bobace (#105) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azóta cserélté routert? XP alatt ugyanennél a gépnél tökéletesen ment? A szerver címe publikus? Milyen OS van a szerveren?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#107) bobace válasza kraftxld (#106) üzenetére


bobace
őstag

Semmi nem változott. A gépemen két OS van. XP-n most is megy. win2003 van a szerveren. hogy publkus-e azt nem tudom, hol kell megnézni, vagy kideríteni?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#108) kraftxld válasza bobace (#107) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úgy értem, hogy publikus, hogy pl a címét kiadhatod-e másnak :)
Ha win7 alatt a létrehozott kapcsolat tulajdonságainál kijelölöd a PPTP-t a vpn kapcsolat típusai között akkor tud csatlakozni? Háromjegyű hibakódot nem dob? A VPN általában 3 jegyű hibakódot ad vissza ha nem megy valami.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#109) bobace válasza kraftxld (#108) üzenetére


bobace
őstag

volt 628as kód is.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#110) kraftxld válasza bobace (#109) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az autentikációs protokollok, titkosítás ugyanazok mindkét helyen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#111) bobace válasza kraftxld (#110) üzenetére


bobace
őstag

Na igen... Ez a rész eléggé másképp néz ki a két rendszerben.
Fogalmam sincs milyen titkosítási beállítások kellenek. A "titkosítás szükséges" (kapcsolat bontása ha stb..), ennyi a tuti. XP-ben ennyi volt, ott még nem voltak mindenféle protokollok.
Az ottani rendszergazdának írtunk, ő annyit mondott, hogy javított valamit, egész pontosan: ex fixup kell a pixen :DDD
Képet kiszedtem

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#112) kraftxld válasza bobace (#111) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A titkosítás szükséges részt variáld, szerintem titkosítás nélkül megy a vpn.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#113) bobace válasza kraftxld (#112) üzenetére


bobace
őstag

Hát mostmár le... magam. Hihetetlen, hogy ami XP-ben default megy, az itt meg sem mozdul..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#114) kraftxld válasza bobace (#113) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor mostmár megy a VPN?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#115) bobace válasza kraftxld (#114) üzenetére


bobace
őstag

Á dehogy. A rendszergazdánk is bejött segíteni, de ő is csak sakkozott a beállításokkal. Ha nagyon sürgős volt átmentem XP-re, csak az 10 perc mire bebootol az a sok, olyan régi csóri.. Írtam levelet a szolgáltatónak (Tré Adatpark), de nem jött válasz két nap alatt sem. Pedig még ex fixup is volt a pixen, ami fogalmam sincs mi, de ezt már írták korábban...

A Win7 topikban openvpn-t ajánlottak, de az meghaladja a képességeim.. Van hozzá egy másik szerverhez kész beállítás fájlom, de azt nem tudom átírni ahogy akarom, meg ide lehet nem is jó. az openvpn.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#116) kraftxld válasza bobace (#115) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az openvpn nem erre való :) az teljesen más porton megy. A PIX az egy cisco tűzfal.
Amúgy tényleg valami a szerver oldalon lehet, mert én is nemrég pakoltam át mind a 20-25 VPN kapcsolatom WinXP-ről Win7-re, és mindegyik probléma nélkül megy. És van közöttük mindenféle, SBS2003-as, sima server 2003-as, van ami Sonicwall tűzfalon megy át, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#117) bobace válasza kraftxld (#116) üzenetére


bobace
őstag

Végre kaptam levelet a szerver üzemeltetőtől. Ő is kipróbálta, neki sem megy Win7 alatt :) a Cisco VPN klienst ajánlotta, de azzal sem akar menni egyelőre, mindenesetre megy a levelezés, hátha lesz ma megoldás.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#118) Keksz


Keksz
senior tag

Nem nagyon találtam máshol témaba illő topikot:

Van pptpd vpn-em, de a weboldalakon lévő reklámok nagyon nagy része nem jön be vele... és ha éppen egy szöveg közepén van akkor az utána lévő dolgok sem.

Csak tölti ilyenkor ezeket az oldalakat. Megy a homokóra...
IE és FF is ezt csinálja.

A VPN serverek privát gépek, semmiféle proxy-t nem használok, vagy ilyen banner elrejtő kiegészítőt. Ha lekapcsolódom a normális hálózatom 1 mp alatt behozza....

pl két oldal:
http://www.bytbil.com/ (fent és jobb oldalon)

http://www.datacenterknowledge.com/archives/2009/10/13/facebook-now-has-30000-servers/ ( a szöveg közepén)

Lehet h vmi oldalletölési mérethatár van vhol beállítva a konfingban amit nem láttam?

Köszi,
Keksz

UI: azért írtam h serverek, mert két linux-os gépre is raktam és mindkettő ezt produkálka, beállítások alapon, csak a dns servereket, ip tartományokat, usert/passt allitottam. Minden más default!

[ Szerkesztve ]

(#119) bobace válasza kraftxld (#116) üzenetére


bobace
őstag

Köszi a sok segítséget, végre megoldódott. Cisco klienssel be lehet lépni. Már csak a split-tunnel nem megy :DDD

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#120) kraftxld válasza bobace (#119) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor minden oké :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#121) kraftxld válasza Keksz (#118) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kapcsolatnál a default gateway on remote network be van pipálva?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#122) ibor90


ibor90
csendes tag

Sziasztok!
Koliban lakok és proxy szerveren keresztül netezek....így se torrent, se online poker, se hasonlók nem mennek....hallottam hogy talán a VPN a megoldás...már mindenfelé nézelődtem a neten hogy találjak végre vmit....találtam párat, de nem nagyon akartak működni.
Szóval van valami jól bevált program/szerver ami megoldást jelentene a problémámra.
Amúgy win7 x64 van fent ha ennek van jelentősége.

(#123) Keksz válasza kraftxld (#121) üzenetére


Keksz
senior tag

Nem emlekszem de ha nem ugy lenne ahogy most van akkor nem is lenne net a sajatgepen, csak a serverrel lenne 1 halozatban.

Szoval minden net a serveres ip-vel megy, csak a reklamok nem jonnek be vhogy....
Tok erdekes.

[ Szerkesztve ]

(#124) ReJim


ReJim
őstag

Sziasztok.

Adott nálam itt a cégbe, egy Linksys RV042 VPN router, meg a rákötött helyi háló, szerver.

Akárhogyan is próbálkozom, nem tudok a Linksys quickvpn-jével kapcsolódni a beállított hálózathoz.
Valaki esetleg le tudná írni, hogy mit is kell beállítanom, ha szeretném kívülről egy külön gépről elérni a hálózatot?
(dyndns a routeren rendben, de a beállításoknál nem értem ezt az autentikációs részt, IP alapján meg e-mail alapján, stb...)

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

</end.?>

(#125) bocsika


bocsika
aktív tag

Hy
Tud valaki jobb VPN progit ennél: Hotspot Shield.
Sajnos korlátozva 4-re le van korlátozva a portok száma nálunk.(http, https, pop3, smtp)
A program nem lenne rossz ha a futása közben nem bacná szét a böngészőben az ablakot reklámmal. Még nem is a reklám a gond hanem minden második ablak összezuhan emiatt és van úgy hogy az újratöltés sem segít. :(
Előre is köszi.

(#126) KicsiUbul válasza bocsika (#125) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mi az alapprobléma?

Értem én...

(#127) bocsika válasza KicsiUbul (#126) üzenetére


bocsika
aktív tag

Az hogy a program az ingyenessége fejében (nem tudom hogy) minden oldalra reklámot akar beilleszteni de ez nagy valószínűséggel az oldal összeomlásához vezet. Tehát ha megy lehetetlen mellette böngészőt futtatni. Pl.: ha a tárhelyere ftp-n kapcsolódok (ami ugye a portok letiltása miatt lehetetlen lenne a progi nélkül) nem tudom azonnal megnézni hogy megy ez az oldalam. stb.
Tehát létezik másik ilyen program. Ami vpn-en összeköt egy külső szerverrel amin keresztül elérem az összes portot a világháló fele.

(#128) KicsiUbul válasza bocsika (#127) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Vagy rendes VPNt konfolsz (easyvpn, openvpn) és akkor a megfelelő progival tudsz kapcsolódni. Wines hálók esetében még működhet a hamachi is.
Ha részletezed a jelenlegi helyzetet, és pontosan mit is szeretnél elérni, és hogyan, akkor konkrétabb megoldást is találhatunk.

Értem én...

(#129) bocsika válasza KicsiUbul (#128) üzenetére


bocsika
aktív tag

A kolimban "vírusvédelmi okokra" hivatkozva letiltották a hálózatot. (ezzel semmit sem oldottak meg mert ugyanúgy vírusos pendriveokat hoznak.) Tehát a lényegében korlátlan hálózatot csak böngészésre tudjuk használni, mivel csak a http (80), https (443) (ezt csak jókora anyázás után nyitották ki mert senki sem tudja enélkül használni a neptunt), levelezéshez a POP3 és az SMTP. És kb ennyi mert nincs kedve egyesével letesztelni hogy mi van nyitva. (még nem találtam rá megfelelő megoldást :) )
Nincsenek ilyen alap dolgok mit a távoli irányítás, FTP...
Nekem arra kell a vpn hogy összekössön egy szerverrel amin keresztül tudok szabadon internetezni.
A program tudja de igen korlátozottan és instabilan.

(#130) KicsiUbul válasza bocsika (#129) üzenetére


KicsiUbul
őstag

jaaa értem. :) SSH van kifelé?

Értem én...

(#131) bocsika válasza KicsiUbul (#130) üzenetére


bocsika
aktív tag

Na ez jó kérdés. Hogy lehet tesztelni hogy van-e?

(#132) KicsiUbul válasza bocsika (#131) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kell egy server, amin futt SSH server, és megpróbálsz bejelentkezni. :)

Értem én...

(#133) Balage85


Balage85
tag

Üdv!

Adott 2 Draytek routerrel lan to lan vpn-ben összekapcsolt hálózat. Tökéletesen működik, látják egymás hálózatait a gépek (úgy értem hogy egyik hálózatban levő gépről elérem a másik hálózatban levő gépet).

Viszont ha máshonnan csatlakozok sima betárcsázós vpn-el, akkor csak azt a hálózatot látom amelyik routerre kapcsolódok. Mit hagytam ki?

(#134) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Heló!

Adott 3 gép (egy WinVista, egy WinXP és Ubuntu) egy TP Link TP-R460as router mögött (DynDNSt támogat), egy másik (külön) direct ADSL kábellel és egy 5ödik ugyancsak router mögül (nem tudom milyen márkáju). Egyiknek sincs fix IPje!

Vituális hálózatott szeretnék köztük létrehozni, csak még sosem csináltam, így jó volna ha valaki linkelne egy kezdőknek való leírást. Programnak a Hamachi free verziójára gondoltam, de bármilyen más is szóbajöhett

(#135) Michi


Michi
tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e VPN kapcsolatot létrehozni interneten keresztül DynDns szolgáltatás kihagyásával? Gépemen VmWare fut rajta egy 2008 R2 Standard Server + WINXP, Serveren belül van egy VPN serverem. Belső hálózaton nagyon szépen megy a VPN, viszont az évfolyamtársam már nem tud elérni engem. Jah és van egy Router is amiről kapja a SERVER a netet.

Érthetőbben Net->Router->Server.

Ha valakinek van bármi segítőkész mondata, szívesen hallgatom :) Server beállítás stb stb....

(#136) Michi


Michi
tag

Bocsi a dupla post-ért lejárt a szerkesztési lehetőségem.

DynDns-el a routerem tudják csak elérni Netről a többiek. Ez miért lehetséges? Gondolom a VPN Passthrough nincs jól beállítva, oda a Server statikus ip címét adtam meg.

Pls HELP!

(#137) Michi válasza Michi (#136) üzenetére


Michi
tag

Megoldódott a dolog. DMZ-ben a server ip címe kellett, Valamint a VPN PASS Through-nál is. 1723-3389-21-22-es portot kiengedtem virtual serverben. DynDNS.org-ra regeltem egy account-ot és ennyi.

(#138) kzs


kzs
tag

Sziasztok!

Ismer valaki magyar VPN-szolgaltatot, ami elerheto foldi halando szamara?
Kulfoldon vagyok, viszont vannak olyan szolgaltatasok, amik csak magyar ip-rol elerhetoek... ilyesmi megoldas erdekelne.

Kulfoldon vannak nagyon jo aron szolgaltatok... esetleg ismertek olyat, akinek kozuluk van magyar szervere is?

Koszi,
kzs

[ Szerkesztve ]

(#139) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#134) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

UP!

(#140) toxin2 válasza Michi (#135) üzenetére


toxin2
tag

Mondjuk ez OpenWrt specifikus, de hátha jó lesz valamire:
http://toxin.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1106995

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#141) emmm


emmm
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudok VPN-en kapcsolódni. Az alap gép egy Windows 7 64 bites rendszer lenne. Ezzel sajnos a CheckPoint tűzfalra nem tudok csatlakozni a kliens programmal. Azt javasolták (mert Win 7 32 bittel a VPN kliens működik), hogy tegyek fel VirtualBox-szal egy Windows XP 32 bitest, majd arra tegyem fel a megfelelő vpn klienst, és azzal már működni fog. Addig rendben is van, hogy megy a virtuális gép, minden rajta van, internetezni is tudok vele, VPN kliens feltelepül, de csatlakozni nem tud a tűzfalhoz.Próbálkoztam mindennel, végül már a virtuális és az éles gépen is kikapcsoltam a tűzfalat, de semmi, meg se reccen.

Viszont, ha a Windows 7 64 bit mellé egy másik partícióra felteszem ugyanezt a Windows XP-t, akkor annál gyönyörűen működik a VPN, ugrik elsőre, pár másodperc alatt megtalálja a tűzfalat, távoli asztal egyből megy. Mielőtt kérdezné valaki, persze a megfelelő vpn klienst telepítettem mindegyik esetben, a gyártó oldaláról. Viszont én nem akarok még egy partíciót foglalni külön VPN miatt, ezért kérdezem, van valakinek ötlete, mit kell állítani ahhoz, hogy vagy virtuális gépen, vagy a Windos 7 64 biten működjön a VPN? Azt már láttam, hogy a Win 7 32 bites verzión is gyönyörűen működik a vpn, de ezen nem.

Előre is köszi, nagy segítség lenne! :)

(#142) kraftxld válasza emmm (#141) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A virutális gép hálókártyája nat-olva van vagy bridged módban?
Amúgy virtualbox helyett használj XP módot:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#143) emmm válasza kraftxld (#142) üzenetére


emmm
senior tag

Igen, NAT-ra van állítva, ezt mondták nekem is a rendszergazdák. Bár az alapbeállítása is ez. A windows 7-ben használható, letölthető windows xp sem működik, ezt már korábban próbáltuk. Net megy, secureclient nem. :(

(#144) kraftxld válasza emmm (#143) üzenetére


kraftxld
nagyúr

NAT-al nem lesz jó, mert akkor a virtuális gép duplán fog natolni, azon meg kb semmilyen VPN se megy át normálisan. Rakd át bridged-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#145) emmm válasza kraftxld (#144) üzenetére


emmm
senior tag

Ééééés sikerült! :)) Átállítottam, és egyből elindult! :C Nagyon köszönöm szépen a segítségedet, tegnap délután óta, meg ma reggel 6 óta ezzel szenvedtem! :R :R :R

(#146) kraftxld válasza emmm (#145) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Arany Ászok sört szeretem :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#147) emmm válasza kraftxld (#146) üzenetére


emmm
senior tag

Most épp citromos Gösser van itthon, de lásd milyen vagyok, csak Neked, csak most! :DDD

:küldi a rekesz sört fénypostán

:R

(#148) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Server 2003-nál mit kell ahhoz tenni, hogy 1 korábban megszüntetett vpn login ismét működjön? Maga a user nem lett törölve, csak az elérés, AD-ben van egy VPN Users csoportunk, de oda hiába adom hozzá a felhasználót, az nem elég.
Ja igen, tartományt használunk, ha nem lett volna egyértelmű. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#149) maci25


maci25
aktív tag

Udv mindenkinek
Következő problémába űtköztem:
Van egy otthoni helyi hálozatom amit el szeretnék érni az internetröl.
A hálozat felépitése :-router /ezen dd wrt van /a routerhez kapcsolodik egy file server/ez mshome munkacsoportban van/ -a routerhez kapcsoodik még további 2 számitogép.Ez a 2 számitogép látja a file servert a hálozatos és tudnak is tolteni rá és le is.A routeren a dd wrt firmware lehetöséget ad egy vpn server inditására.A vpn servert elinditotam és lehet is kapcsolodni hozza távolrol.De ami a probléma ,hogy nem látoma file servert a hálozaton. :W Mit csináljak ,hogy láthatová váljon?

(#150) maci25


maci25
aktív tag

UP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.