Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Csabesz666 válasza btz (#900) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

...ha mobillal wifire csatlakozom, azonkeresztül csatlakozik, viszont tisztán mobilnettel nem telenoros xxl csomag.

(#902) htc07 válasza Csabesz666 (#899) üzenetére


htc07
addikt

attól függ, milyen vpn szerver fut a routereden. openvpn-nél a default az 1194.

(#903) Csabesz666 válasza htc07 (#902) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Úgy néz ki, hogy blokkol a szolgáltató. ...ügyfélszolgálat is azt mondta, hogy blokkolják a vpn-t . Van valami okosság amivel meg lehet kerülni? openvpn is van a ruteren.

(#904) Savageboy válasza Csabesz666 (#903) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha nem használsz https-t a router felületének eléréséhez, akkor beállíthatod az OpenVPN-t TCP 443-as portra, ezt biztosan nem blokkolja a szolgáltató tűzfala.

(#905) btz válasza Csabesz666 (#903) üzenetére


btz
addikt

Nem blokkolnak ott semmit

ⓑⓣⓩ

(#906) btz válasza Savageboy (#904) üzenetére


btz
addikt

Ha a https-t elrakja más portra, akkor is használhatja a 443-ast

ⓑⓣⓩ

(#907) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Adott egy Server 2012 AD-val Azure felhőbe telepítve. Root és kliens certificate elkészítve és telepítve van. Kliensről (nem felhőbe telepített kliens) VPN-nel csatlakozva tartományba is tudom léptetni a gépet. Viszont, hogy lehet azt megoldani, hogy még a Windowsba való bejelentkezés előtt létesítsek VPN kapcsolatot, hogy a felhasználók a felhőbe telepített szerver domainjébe be tudjanak jelentkezni? Valahogy meg lehet oldalni? Próbálgattam, de mindig a legkölönfélébb hibakóddal elszáll a dolog...

Előre is thx!

(#908) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Az IPVanish jónak számít? Ha a fórumozók túlnyomó többsége jónak tartja akkor megvenném a szolgáltatást mert máshol jókat írnak róla. De itt valaki korábban azt írta a teszteket befolyásolják.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#909) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Szaisztok, win10-em van Hamachit szeretném használni de ez a hiba jön fel...
A VPN-tartomány TAP eszköze le van tiltva (VPN domain's tap device is down)
Neztem mar videot youtobeon minden de semmi nem segitett. TP link tlwr1043-as routerem van kabelrol meg a kepbe.

(#910) Gre@T


Gre@T
tag

Sziasztok,

Androidra nem tudtok esetleg működő TAP VPN klienst. Az OpenVPN Client-nem van egy fizetős változata egyedül ami elérhető.

Aztán találtam egy másik megoldást amit a rootolt VPN API-t használja az OpenVPN Setup. Ami jól is működne, de keresi a google play áruházban már nem elérhető (be s drótozott) OpenVPN alkalmazást, így már ez sem használható.

Köszi,

(#911) Véreshurka válasza Gre@T (#910) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nézd meg ezt.

El Psy Kongroo

(#912) Gre@T válasza Véreshurka (#911) üzenetére


Gre@T
tag

Igen ezt az appot említettem meg az elején.

(#913) Véreshurka válasza Gre@T (#912) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ja, az OpenVPN az elején megzavart. Úgy tudom egyedül ez tudja. Van még az Arne Schwabe féle OpenVPN app, ott a leírásnál ír vmit róla, de már régen használtam, esetleg érdemes megnézned, persze alapból nem tudja, és azt hiszem kell is mókolni vele.

Egyébként a TAP mire jó?

El Psy Kongroo

(#914) Gre@T válasza Véreshurka (#913) üzenetére


Gre@T
tag

TAP ban birdge módot kapsz, még TUN-ban routing van.

(#915) btz válasza Gre@T (#910) üzenetére


btz
addikt

OpenVPN Connect

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#916) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy VPS, rajta van az OpenVPN Szerver. 1 gép csatlakozik rá, megoldható valamilyen formában, hogy ha a gépen fut valamilyen szerver, azt ki tudjam engedni VPS-en keresztül? és a gép elérhető legyen a VPS címén? pl: 71.12.64.21:[valamelyik port] úgy mond mindenki elérje a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#917) htc07 válasza Véreshurka (#911) üzenetére


htc07
addikt

én is ezt használom, kiválóan megy.

(#916) xenonboy13
[link]

[ Szerkesztve ]

(#918) xenonboy13 válasza htc07 (#917) üzenetére


xenonboy13
tag

Ez Softetherrel is működőképes? :R

(#919) Gre@T válasza btz (#915) üzenetére


Gre@T
tag

Sajnos csak TUN módot támogat.

(#920) Véreshurka válasza htc07 (#917) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Mennyire nézegetted a beállításait? Láttam egy olyat, hogy "Use old stable OpenVpn 2.3.2". Van ennek vajon valamilyen hatása? Illetve Killswitch-et esetleg láttál benne?

El Psy Kongroo

(#921) btz válasza Gre@T (#919) üzenetére


btz
addikt

Ja, most jut eszembe, hogy az Android nem támigatja a TAP-ot

ⓑⓣⓩ

(#922) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Van arra mód, hogy úgy használjam a openvpn en keresztül az itthoni hálózatot, mintha itthon lennék, értem ez alatt, hogy jelenjenek meg a gépek a tallozóban stb, valamint, hogy a NAS ne csak ip vel érjem el ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#923) 4Grider válasza Core2duo6600 (#922) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó eséllyel helyi dns-t és netbios-t használva ezek működni fognak. De az összes csomagodnak ilyenkor a redirect-gateway def1 kapcsolóval át kell mennie a szerveren, az pedig eléggé lassúvá teszi a netezést. Én inkább ip-vel közelítem meg a távoli eszközeimet, mint hogy minden csomagot betegyek a vpn-be...

(#924) Core2duo6600 válasza 4Grider (#923) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez is járható út végülis csak egy eszközről van szó jelenleg a Mikrotiken kivül.
Ha böngészek, akkor azt hiszem, hogy a web forgalom most is a vpn en keresztül megy, mert amikor lekérem az ip ét. akkor az itthoni szolgáltatóét mutatja, nem a céges fixet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#925) htc07 válasza Core2duo6600 (#924) üzenetére


htc07
addikt

ha TUN-ra állítod, akkor routing van (osi layer 3), külön subneten, több dolgot kell beállítani hozzá. hogy minden klappoljon.

ha TAP-ra állítod, akkor layer 2, mintha fizikailag is ott lennél kvázi, az IP címet is a helyi poolból kapod.
ez utóbbit javaslom, a hátránya, hogy az android natívan nem támogatja ezt (de van külön app ehhez).

Ha azt akarod, hogy az otthoni kapcsolatodon menjen minden forgalmad, akkor be kell állítani azt is, hogy a VPN tunnelre küldjön minden forgalmat ([link])

(ha pl. asus routeren fut a vpn szerver, akkor ott egy katt az egész, redirect traffic, vagy valami ilyesmi)

(#926) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Az Apple ugye megszüntette a pptp vpn lehetőséget.
A cég viszont nem vált titkosítást, így már nem tudom használni ipad-ről a céges vállalati rendszert.
Van valami lehetőség akár klíens progi amit letöltve az ipad-re be tudok vele lépni a céges vpn szerverre?
Tehát nem openvpn és társai kellenek, hanem olyan program amivel konkrét vpn címre tudok csatlakozni.

A kanál a gyengék villája

(#927) Frawly


Frawly
veterán

Melyik nemzetközi fizetős VPN-t tudnátok ajánlani, amelyik nem túl drága, de megbízható, és bőven kellő sávszélt nyújt, hogy 720p-1080p sorozatokat nézzek vele az amerikai Netflixen vagy Hulu-n? A Netflixre elő vagyok fizetve, de itt Angliában sem elérhető rajta egy csomó sorozat, a Hulura meg előfizetni sem lehet, az csak USA only (meg Japán).

[ Szerkesztve ]

(#928) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!

Erre esetleg nincs valami ötletetek?

(#929) chros válasza Frawly (#927) üzenetére


chros
őstag

AirVPN (olvass vissza par oldalt).

(#930) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! csibVPN-el kapcsolatban van tapasztalat?
Linux Mintre hogy lehet telepíteni?
Köszi

(#931) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Az alábbi probléma megoldásában kérném segítségeteket, mert valahogy nem akar összejönni...
Adott egy Telekom ADSL net (nincs és nem is lesz más arrafelé...), fix IP-vel. A szolgáltatótól kapott Speedport WIFI router/modem passthrough módban van, ami után egy ASUS rt-ac68u router van elhelyezve, amin a gyári firmware fut. Erre a routerre szeretnék VPN-en csatlakozni, de openVPN-nel sehogy nem akar összejönni, nem jutok el az ASUS routerig. Mit állítsak át ezen a szerencsétlen Speedport modemen, hogy ne fogja meg a külső csatlakozási kísérletet (kikapcsoltam a tűzfalat)? Többen tanácsolták már (itt valamelyik topic-ban is), hogy a Speedport eszközt hagyjam meg modemként, mert különben lehetnek furcsaságok, de ez valóban így van? Legszívesebben kihajítanám, de már így is több időm ment el a kísérletezéssel, mint kellett volna, a kollégákat meg nem szeretem mindig feltartani azzal, hogy szakadozik a hálózat.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Zsolt

(#932) btz válasza zsolt734 (#931) üzenetére


btz
addikt

Nekem a Speedporton át megy az openVPN.
Valamit nem jól csinálsz. És semmit nem írtál, arról, hogy hol is fut ez a VPN szerver

ⓑⓣⓩ

(#933) zsolt734 válasza btz (#932) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm, akkor én rontok el valamit.
A VPN szerver az ASUS router-en fut, amin gyári firmware van. Egyébként lehet, hogy ezzel van valami gond, mert az otthoni ASUS n56u router-emen sem ment a gyári firmware-rel a VPN, csak a Padavan félével. A céges router-en viszont nem szívesen cserélném le...

(#934) Jony2420 válasza zsolt734 (#933) üzenetére


Jony2420
tag

nekem is ilyen ASUS n56u routerem van , és megyen az openvpn kliens probléma mentesen, próbáld aktualizální a firmwaret, azt hiszem hogy valamikor májusban adtak ki ujjjab verziót, de nekem ment az alap firmwaréval is, és openvpn klienset használj, azzal biztos hogy megy.

(#935) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! TorVpn-ről mi a véleményetek? Valaki használja?

(#936) Jony2420 válasza jackal79 (#935) üzenetére


Jony2420
tag

néha napján szoktam használni, hangsujozom néha napján ha nagyon muszáj és nincs más választás max 1 órát, hogy miért ? mert tulterheltek a szerverek, legjobban az esti órákban, már este 18:00 után nemérdemes bekapcsolni, vagy a hétvégén....ahogy mondják ( olcsó husnak híg a leve ). :DD :DD :DD

(#937) jackal79 válasza Jony2420 (#936) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! És mit ajánlanál, ami gyors és stabil?

(#938) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Egy Asus RT-N18U routeren beállítottam PPTP vpn-t. Az otthoni hálózatom alhálózatában vannak kiosztva a vpn kliensek címei is. Tehát kívülről tudom pingelni a hálózati gépeket. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges otthoni csoportot is látnom kívülről? Eddig nem sikerült beállítani. Vagy még nem kutattam eleget. Egyáltalán jó ötlet ez?

Köszi a segítséget, üdv!

(#939) MasterMark válasza pityaa23 (#938) üzenetére


MasterMark
titán

Miért akarsz olyat használni egyáltalán?

Switch Tax

(#940) pityaa23 válasza MasterMark (#939) üzenetére


pityaa23
senior tag

csupán kíváncsiskodok, érdeklődök, ennyi. :) Messziről hogyan tudok mondjuk egy mappát látni vpn-en keresztül?

(#941) Savageboy válasza pityaa23 (#940) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha beírod \\IP-cím(vagy hosztnév)\Megosztás formában, úgy nem hozza be?

(#942) Jony2420 válasza jackal79 (#937) üzenetére


Jony2420
tag

ahogy irtam, nagy ritkán használom a vpnt, nemvagyok ráutalva, a cyberghost https://www.cyberghostvpn.com/en_US nagyon dicsérik, próbáld meg, meglátod, hogy mire akarod használni , mi a jó neked. :F

[ Szerkesztve ]

(#943) pityaa23 válasza Savageboy (#941) üzenetére


pityaa23
senior tag

nem sajnos.

(#944) btz válasza pityaa23 (#943) üzenetére


btz
addikt

Pedig úgy kéne mennie

ⓑⓣⓩ

(#945) jackal79 válasza Jony2420 (#942) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi, megpróbálom.
Még egy vmi, ha a routeren fut a VPN, akkor az összes eszköz, ami hozzá kapcsolódik VPN hálózaton fog működni?

(#946) btz válasza jackal79 (#945) üzenetére


btz
addikt

Elérhető lesz a VPN-en keresztül

ⓑⓣⓩ

(#947) jackal79 válasza btz (#946) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi!
Nekem jelenleg a routeren openwpn fut és ez kezeli a torrenteket is. Valójában arra akartam vpn előfizetést, hogy a torentezés és a web használat rejtve legyen. Van olyan szolgáltatás, ami ezt tudja, úgy hogy a torrentezés nem lassul drasztikusan?

(#948) Jony2420 válasza jackal79 (#947) üzenetére


Jony2420
tag

no ha torentezés és más nemlegállás célokra akarod használni a VPN szervert akkor nagyon ajánlom a Cyberghost VPN- t külön beálithatod, az openvpnkliensen ( amit letöltesz a pc , vagy androidra, linux, stb..) igy ezáltal nemkell megosztani, beálitani a routeren, hogy mire akarod használni torrent, letöltés, csak sima ip cim csere, stb... ezt betudod álitani a cyberghost oldalán a bejelentkezés után, a szerver nemlasitja az internet kapcsolatot, vagy ha...anyira csekéj, hogy szinte nem veszed észre..

(#949) MasterMark válasza pityaa23 (#943) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem használsz sima SMB megosztást? Az VPN-en keresztül is simán megy.

Az otthoni csoport nem tudom mit varázsol, de értelmét sem látom.

Switch Tax

(#950) pityaa23 válasza MasterMark (#949) üzenetére


pityaa23
senior tag

Kipróbálom, köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.