Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) edk- válasza Indiant (#23950) üzenetére


edk-
őstag

Megtalálható valahol a frissebb .apk?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#23952) Indiant válasza edk- (#23951) üzenetére


Indiant
addikt

Én sajnos még nem találtam meg.

(#23953) edk- válasza Indiant (#23952) üzenetére


edk-
őstag

Végül is nem életbevágó, mert már nem veszti el a kapcsolatot a szerverrel, ha nem jelentkezem ki.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#23954) studiod1 válasza edk- (#23951) üzenetére


studiod1
tag

Az 1.0.4.12-42 appra gondolsz? Otthon a gépemen van.

[ Szerkesztve ]

(#23955) floratm válasza edk- (#23953) üzenetére


floratm
senior tag

Én többet várok a roaming dijak eltörlésétöl mint pl akár a digitöl...Jövőre meg lehet nézni az osztrák-német-olasz szolgáltatok hogy adják a mobilnetet. Akkor majd a hazai rablo szolgáltatók is rá lesznek kényszeritve a versenyre :((

(#23956) #79335424 válasza floratm (#23955) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1

(#23957) edk- válasza studiod1 (#23954) üzenetére


edk-
őstag

Nálam még csak 1.0.3.163, fel tudod tenni valahova a frisset?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#23958) lugosi válasza floratm (#23955) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy ebből milyen fullra nem lesz semmi szerintem...
Én úgy gondolom hogy nagyon el vagytok tévedve, amikor külföldi mobilszolgáltatók jövőbeni előfizetőiként vizionáljátok magatokat magyarországi lakosként. De ne legyen igazam.

(#23959) #79335424 válasza lugosi (#23958) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért is?

(#23960) lugosi válasza #79335424 (#23959) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mert szerintem ha külföldön nem rendelkezel lakóhellyel, vagy tartózkodási hellyel, akkor külföldön nem tudsz előfizetést kötni*. Maximum egy ilyen leveszem a polcról és elindítom szolgáltatást, de arra pedig semmi garancia nincs, hogy azzal a roaming működni fog, annál szerintem kikötheti a szolgáltató, hogy csak belföldi adatforgalmat tartalmaz.

* hazai szolgáltatónál nem tudsz, a Telekom ÁSZF-ét néztem meg (de feltételezem a konkurenciánál is így van), kell hozzá a lakcím vagy a tartózkodás jogának igazolása, ez szerintem eléggé megszűri az elképzelést.

(#23961) #79335424 válasza lugosi (#23960) üzenetére


#79335424
törölt tag

Német Aldiban vásárolt kártyát használok, és megy rajta a roaming. Csak most még feláras.

(#23962) edk- válasza lugosi (#23960) üzenetére


edk-
őstag

Spanyolországban simán vettem SIMet.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#23963) betyarr válasza lugosi (#23958) üzenetére


betyarr
veterán

valamilyen szintű megkötés tuti lesz.csak úgy nem fogja engedni az itthoni kartell,hogy itt külföldi simekkel rohangáljanak folyamatosan emberek ezrei/tízezrei.

(#23964) floratm


floratm
senior tag

Szintugy.Olaszországba vettem simet...nem előfizestést hanem mobilnet, csak egy hivatalos okmány kell hozzá.

(#23965) #79335424 válasza betyarr (#23963) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Mondjuk X idő után kitiltják, ami egy hanghívós kártyánál gáz, mert bukod a számot. De, egy netes kártyánál tök mindegy, hogy mi a számod. Jöhet a másik kártya, és ennyi.

(#23966) floratm válasza betyarr (#23963) üzenetére


floratm
senior tag

Olvastam valahol hogy éves szinten néhány hetet ténylegesen is az adott országban kell tölteni a simkártyának...
De még ennek hijján is böven megéri évente venni külföldi simkártyát a jelenlegi magyar árak mellett.

Ébresztő kartel!! :K

(#23967) #79335424 válasza floratm (#23966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez jóóó!!! Új bíznisz! Bér SIM használó. Van két SIM -ed, amiből az egyiket mindíg kiküldöd neki, hogy használja az "anyaországban". Aztán csere. :)

(#23968) Zénó75


Zénó75
tag

Ausztriában, németóban most is állandó lakcímmel kell rendelkezni előfizetés vásárlásához.

Előre fizetős "domino" kártyát persze lehet venni, ahhoz semmi nem kell.

(#23969) studiod1 válasza edk- (#23957) üzenetére


studiod1
tag

immmr 1.0.4.12-42 szerintem csak a kezelőfelület változott .Nekem ezt ajánlotta frissítéskor a régi app. Remélem jól írom http://indabox.hu/ab7iC7

[ Szerkesztve ]

(#23970) edk- válasza studiod1 (#23969) üzenetére


edk-
őstag

Köszönöm!

Kicsit változtattak a felületen (hátrányára).

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#23971) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mint írtam, előfizetést nem fog tudni kötni az embert, az ilyen leveszem a polcról és használom kártyákon kívül. Erre jöttök sorban és beírjátok, hogy aldiban / benzinkúton / macskasimogatóban vettetek kártyát külföldön és működik. Tökre köszi nektek hogy elolvastátok hogy mit írtam.
Miután semmilyen garancia nincs arra, hogy a regisztrálatlan ilyen módon megvett simek a roaming felszabadítása után is működni fognak, illetve akkor is lehet majd így simet venni, ezért is jeleztem, hogy szkeptikus vagyok.
Ezen felül a beszélgetésre való, tehát hívható, gsm-számmal rendelkező simek esetében fenn fog állni egy olyan további gond, hogy külföldi lesz a hívószáma, ezért az ismerőseitek kb 99%-a, aki nem ilyen voipjedi, az nem fog titeket felhívni, mert neki az egy külföldi hívás lesz, annak megfelelő percdíjjal.
Tehát több okból kiindulva sem érzem reálisnak a roaming eltörlésének a várását. Szerintem leginkább pár ilyen kis trükköző, kiskapot megtaláló ember fog bizonyos kedvezményeket elérni, de tömegesen semmilyen nagyobb hatása nem lesz. Pl előfizetők, cégek, stb. Pár, egyébként is havi max 1000 Ft-ot elköltő feltöltős ügyfél váltása nem renget meg egy szolgáltatót sem, semmilyen hatása nem lesz, sőt még szívességet is tesztek nekik, hogy nem az ő mobilszolgáltatásukat használva telefonáltok számukra ingyen. Sőt, ha a roaming árát egyik szolgáltató elkéri a másiktól, akkor pont hasznot hajtotok a megoldással a hazai szolgáltatóknak, mert a spanyol simetekkel lebonyolított hazai adatroaming árát a hazai szolgáltató megkapja a spanyol szolgáltatótól. Szóval szerintem az általatok áhított hatása ennek nem lesz.
De még egyszer mondom, ne legyen igazam.

(#23972) #79335424 válasza lugosi (#23971) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kifejezetten netes kártyákról volt szó (tudod, VOIP topik). Tökre köszi, hogy idekevered a hanghívós kártyákat! Egyébként meg mit számít, hogy előfizus, vagy feltöltős? Évek óta feltöltőst használok. Mitől ne menne rajta a roaming? Most is megy, csak még ugyanúgy feláras, mint a számlásoknál.

(#23973) ÁrPi2 válasza #79335424 (#23961) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Német Aldiban vásárolt kártyát használok, és megy rajta a roaming. Csak most még feláras."

Ez az AldiTalk, ugye? Erősítsd már meg légyszi, ugye a felár csak adat-Roaming esetén van rajta?
(Én úgy tudtam a beszéd roaming külön díjait már eltörölték! )

A sógor és hugom volt német albérleti címével Online bregisztráltam AliTalk SIM-et (amit pl. Aldi Süd pénztárnál lehet vennii mint egy doboz rágogumit)

[ Szerkesztve ]

(#23974) #79335424 válasza ÁrPi2 (#23973) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, mivel én csak netre regisztráltam a kártyát. De, kollégáim említettek olyat, hogy egy hanghívásra regelt AldiTalk van náluk, egy meg otthon és így valami 3 Eurós havidíjért dumálnak korlátlanul az otthoniakkal. Holnap van váltásunk. Ha összefutok velük a telephelyen, akkor rákérdezek, hogy hogy is van ez.

(#23975) floratm válasza lugosi (#23971) üzenetére


floratm
senior tag

"az nem fog titeket felhívni, mert neki az egy külföldi hívás lesz, annak megfelelő percdíjjal.
Tehát több okból kiindulva sem érzem reálisnak a roaming eltörlésének a várását. "

Tehát mégegyszer gondolt át...a roaming dijak eltörlése után, miután már nincs roaming felár...miért ne hivhatna föl, nemszámit hogy külföld vagy sem.....

Amugy meg mia fenenek akarna bárki is német előfizetést? Feltöltős adatkártyárol volt szó....

(#23976) #79335424 válasza floratm (#23975) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért van itt némi keveredés. Az ingyenes roaming nem jelenti azt, hogy egy külföldi szám hívását hazai tarifával fogják számolni.

(#23977) floratm válasza #79335424 (#23976) üzenetére


floratm
senior tag

Az igaz,ahogy mondod. Magambol indultam ki vagyis minden beszélgetést adatforgalombol intézek. A szebb jővőben tehát hazai feltételek szerint külföldön is

(#23978) Stanlee válasza #79335424 (#23974) üzenetére


Stanlee
őstag

simkártyánként 3 euró/hó áron van az ún. Aldi CommunityFlat. De ebben az esetben csak egyik kártya hívja a másikat ingyen, roamingban is.

Én amúgy nem hiszek abban, hogy majd a nagy ingyenroamingban akár prepaid kártáyval is majd olsóbb lesz a nethasználat itthon. Valami kiskapu majd mindig lesz, hogy ennyi vagy annyi naponta be kell jelentkeznie a kártyának a honos hálózatba, különben nincs ingyen roaming.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#23979) #79335424 válasza Stanlee (#23978) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt próbálta a lobbi keresztülvinni, és majdnem sikerült is. De több oldalról erős kritikát kapott a tervezet, és az uniós atyaúristen visszadobta, hogy ez nem felel meg az irányelveknek, tessék újraírni! Az újraírt verzióban tudomásom szerint nem szerepelnek időkorlátok.

[ Szerkesztve ]

(#23980) lugosi válasza #79335424 (#23972) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kifejezetten előfizetést írtam, te kevered a feltöltőssel.
És ha visszaolvasol, azt is látod hogy miért írtam előfizetést. De ha nem akarod érteni akkor szólj, nem karmolom magam feleslegesen.

(#23981) lugosi válasza floratm (#23975) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tehát külföldi szám felhívása =/= roaming.

(#23982) #79335424 válasza lugosi (#23980) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akarom, csak nem értem. Az ingyenes roamingtól miért változna a kártyavásárlás módja? Csak az számít, hogy melyik országhoz tartozik a kártya. Azt meg egy polcról leemelt, feltöltős SIM -nél is lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#23983) lugosi válasza #79335424 (#23982) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tehát azt írtam hogy előfizetést nem fogsz tudni kötni külföldi szolgáltatónál. Ehhez képest folytasd a mellébeszélést.

(#23984) herdsman12 válasza lugosi (#23983) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem vágom, hogy jutottál (#23955) floratm hsz-tól idáig?

(#23985) #79335424 válasza lugosi (#23983) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen mellébeszélés? Az a lényeg, hogy előfizetésed legyen, vagy az, hogy roaming neted? Minek az előfizetés? Ha neted lesz, akkor roamingod is lesz. Neted meg bármilyen feltöltőssel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23986) outdoor


outdoor
aktív tag

Sokan már hívást is fogadtok voipon és sip-en. Szeretnék én is eljutni idáig, ha lehet.
Van két mobilszámom, amelyeket csak hívásfogadásra használok. Egyben ez a két ismert számom. (Az egyik sim-kártyát tudom csak beletenni a droidomba.)
Hogyan tudok hívásokat fogadni a másikon?

A proper digital assistant could be my best friend

(#23987) LámaZ


LámaZ
addikt

„A 2014. szeptember 29-én megszerzett kétszer 5 MHz-es blokk hang- és adatszolgáltatásra egyaránt alkalmas”
Akkor a Digi-ügyet ezzel le is zárom.

Legyen minden jó!

(#23988) #79335424 válasza outdoor (#23986) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát.... Nem tudom, hogy van -e olyan VOIP szolgáltató, ahova mobilszámot tudsz áthordozni. A másik megoldás az otthoni net, és egy VOIP GSM gateway. Legolcsóbban sztem egy hangra hekkelhető USB modemből, és egy Raspberry PI -ből lehet ilyet csinálni.
Mi nem a mobilszámunkon fogadunk VOIP hívást, hanem külön számot szerzünk ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#23989) outdoor válasza #79335424 (#23988) üzenetére


outdoor
aktív tag

Valamilyen okos hívásátirányítási megoldás van esetleg?
A voipjediktől :)

A Westendben nem tudtam Dominó Most kártyát venni. Rendelhető?

Az osztrák feltöltőkártyák közt van olyan, amelyik nem nyújt roaming szolgáltatást. Papiron igen, a gyakorlatban nincs. Nincs hol kérdezősködni, asztalra csapni. Nincs ügyfélszolgálat, csak weboldal. Nincs bolt, csak viszonteladó. Nincs személyes kapcsolat, nincs email, nincs asztal.

Van olyan is, mely rendesen roamingol, sőt működik is Pozsony és Szentgotthárd közt a saját hálózatán.

Van ingyenes Sim is, amit osztogatnak az utcán. Ilyet tudok esetleg hozni, ha valakit érdekel. Egyébként tisztességes ajánlat is van 2 euróért (Aldi, ahogy lentebb elhangzott.)

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#23990) betyarr válasza outdoor (#23989) üzenetére


betyarr
veterán

rendelni lehet 490-ért domino 5 simet és azon aktiválni a most opciót [link]
olyan hogy domino most,olyan nem létezik.valamint boltban csak drágáért kapsz simet.

(#23991) Zénó75


Zénó75
tag

Nem tudok olyan feltöltős mobilnet kártyát ausztriában, ami normális áron nyújtana roamingot.
5-10 euróért adnak 100 megabájtokat.

Előfizetéssel vannak jó árak, sopronban használok korlátlan mobilnetet havi 18 euróért 50/30-as sebességgel 4G-n, de osztrák állandó lakhely kellett hozzá, sőt még azt is nézték, hogy 12 hónapos legyen minimum. És ez sem ad roamingot.

Amit az utcán osztogatnak az napi 20 mega adatot ad, roaming nélkül.

Szóval ezzel nem lesz verseny roaming-díj eltörléssel sem.

(#23992) anadroid válasza studiod1 (#23969) üzenetére


anadroid
senior tag

Hívásindításkor leáll. Az előző jó volt.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#23993) outdoor válasza KTU (#23491) üzenetére


outdoor
aktív tag

Köszi a kimerítő listát.

Rögzíteni mely appok képesek?

A proper digital assistant could be my best friend

(#23994) outdoor válasza Zénó75 (#23991) üzenetére


outdoor
aktív tag

Az utcán Lycamobilt osztogatnak, nem tud semennyi internetet magától. megrendelhető hozzá egy cSomag előfizetés nélkül, abban van oldó internet, és 500 perc az EU bármely országába. Azt hiszem, ez tíz euro, de nem dicsérik. Akik osztogatják, ellenreklámok.

A proper digital assistant could be my best friend

(#23995) lugosi válasza herdsman12 (#23984) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olvasd el mit írtam az előfizetésről és vágni fogod.

(#23996) herdsman12 válasza lugosi (#23995) üzenetére


herdsman12
őstag

Csak ismételni tudom magam. Nem értem, hogy (#23955) floratm hsz-hoz mi ez a (#23958) lugosi válasz?
Visszaolvastam, előtte 5x hsz-al is leginkább az immmr volt téma, na meg, hogy szerinted unalmas a digi várás.
Esetleg máshol folyó beszélgetésre reagáltál itt véletlenül?

(#23997) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
SIP appal (CsipSimple) rendelkezem én, haver is. Hogy tudjuk egymást hívni úgy, hogy ne kelljen fizetni érte, és hogy a kodeknek legyen elég 20-30 kb-es net?
Bármilyen verzió érdekel, ami free call és free/prémium app

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#23998) KILLERLALA válasza teo77 (#23997) üzenetére


KILLERLALA
tag

Ezeket kellene végig játszani, kipróbálni, mi a legjobb nektek !!!

Ingyen hívásra nincs jobb !!!

[link]

Üdv: Laller

(#23999) pietrrr válasza herdsman12 (#23996) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Unalmas már ez a parttalan vita... :(((
Lapozhatnánk?

(#24000) Zeki válasza KILLERLALA (#23998) üzenetére


Zeki
nagyúr

May 8, 2014

azóta már fordult párat a világ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.