Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) AtHoS válasza zodo (#2200) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A .hu-n is elkezdték a kétlépcsős fasságot erőltetni? Hmmm...másolják a .com-ot?
.com esetén külső mail eléréshez spec jelszavakat/hozzáférést kellett létrehozni fiók oldalon, amivel CSAK a mail részhez lehet hozzáférést "szerezni" külső levelező APP-okból

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2202) zodo válasza AtHoS (#2201) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocsánat rosszul fogalmaztam.
.com címek kétlépcső azonosításával nem tud mit kezdeni az egykori Mail Opera.

Írtam a .hu ügyfélszolgálatnak, hátha sikerül életet lehelni a levelezőbe.

Kipróbáltam a .com címet.
Fiók létrehozás: email cím -> OAuth -> jelszó megadás után rögtön olvashattam 480 levelet.

(#2203) Ablakos


Ablakos
őstag

Nálam megint egy bosszantó search bar működés van. (ragaszkodom ehhez a kereső módszerhez) Elkezdem beírni a kívánt szöveget és szépen megjelenik az ajánlati lista. A lefelé/fölfelé nyilra kattintva viszont a lista legutolsó elemére ugrik a kurzor, nem a legfelsőre.
Már volt ilyen hiba többször az utóbbi években és az újratelepítés megoldotta, de unom.

A kérdésem, hogy másnál is így működik vagy érdemes friss vivaldit telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2204) classic B


classic B
aktív tag

Na és az miért van, hogy ha Google van beállítva alapértelmezett keresőnek, akkor nem ad keresési javaslatot? Akármit állítok, nem mutat javaslatot. Mégis mit kéne csinálni? :U Volt már program és Windows újratelepítés is. Kezdetektől bajlódom ezzel.

(#2205) Ablakos válasza classic B (#2204) üzenetére


Ablakos
őstag

Pedig ezt rendbe tették nem olyan régen. Default beállított a suggest url mező. Ki van töltve?
(Egy hibás csaptelep miatt nem kell újraépíteni az egész házat.)

(#2206) classic B válasza Ablakos (#2205) üzenetére


classic B
aktív tag

Nem amiatt volt windows reinstall, egyszerűen olyan rég óta fennáll a probléma, hogy azóta már volt rendszer újratelepítés is. Nekem az sose volt kitöltve, gyárilag üres mondhatni. Mit kéne oda bemásolni?

(#2207) Ablakos válasza classic B (#2206) üzenetére


Ablakos
őstag

https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s
Enélkül természetesen nem működik.

(#2208) classic B válasza Ablakos (#2207) üzenetére


classic B
aktív tag

Köszi, így már oké! :R de miért nincs ez alapból benne... :F

(#2209) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!
Androidon be lehet azt állítani, hogy a PDF-eket ne töltse le, hogy hanem nyissa meg egy másik lapon ahogy az Edge is teszi?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2210) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Friss CEO videó-interview.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2211) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Elég sok bővítményt használok, ha a bővítmény kapcsolóval, kinyitom a bővítményeket, akkor ugyan ki tudom választani a kivánt bővítményt, viszont Vivaldi a kapcsolót és a felhasználót "kinyomja" a szélen és nem lehet visszaállítani, csak úgy ha becsukom a Vivaldit és ismét elindítom. Van valami megoldás, hogy ne kelljen bezárnom?

(#2212) Ablakos válasza poirot (#2211) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha jól értem a ctrl+shift+e gombra kinyitott listából aktivált bővítmény a navigation toolbar-on lévő más ikont (bővítményt) kitolja, úgy hogy nem látszódnak?

[ Szerkesztve ]

(#2213) poirot válasza Ablakos (#2212) üzenetére


poirot
senior tag

Itt van az eredeti állapot, a pirossal bekeretezettel nyitom ki a bővítményeket:

[kép]

Mikor ott vannak a bővítmények;

[kép]

Az általad említett billentyű kombinációt nem ismerem és nem is müködik. Pontosítok, valami kijelöléseket végez, a lapot el kell hagynom, másképp nem tudom bezárni.
Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#2214) Ablakos válasza poirot (#2213) üzenetére


Ablakos
őstag

Aha. Most már kezdem érteni, mi történik. :B Olyan sok a bővítmény, hogy nem fér ki a navigációs sávra minden ext. és a jobb szélről esnek ki az ikonok (a toggle icon is) ha kevés a hely. A toggle ikont pont nem lehet mozgatni a baloldalra, sem görgetni az extension ikonokat. :U

Ha áthúzod az extension kapcsolót (ctrl) a navsáv bal oldalára (address bar bal oldalára)? Kicsit fura így nekem.

[ Szerkesztve ]

(#2215) poirot válasza Ablakos (#2214) üzenetére


poirot
senior tag

"Ha áthúzod az extension kapcsolót a navsáv bal oldalára (address bar bal oldalára)? "

Konkrétan melyikre gondolsz?

Most már értem, fél megoldás, de müködik.
Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#2216) Ablakos válasza poirot (#2215) üzenetére


Ablakos
őstag

A puzzle formájú ikon az extension ikonok kapcsolója. ctrl+egér gombbal lehet húzogatni.

[ Szerkesztve ]

(#2217) poirot válasza Ablakos (#2216) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, a fene sem gondolta volna, átraktam bal oldalra így már megfelelő. :)

(#2218) zodo


zodo
nagyúr

Múltkor már ismerkedtem a böngészővel, most hogy új Win-t telepítettem fel sem raktam az Operát amit ~2008 óta használók.
Nagyjából sikerült testre szabni a felületet.
Sikerül áthoznom a könyvjelzőimet, gyors hívókat nem találtam de ez nem is lényeges.

Viszont kérdezném hogy új könyvjelző felvételekor a már könyvjelző sávon lévő mappa lenyíló ablaka, címsor ráhúzáskor nem nyílik meg vagy beállítás kérdése?
Azaz csak miután ráejtettem a kívánt könyvjelző mappára és betette első helyre aztán tudom a megfelelő helyére vagy almappába húzni.

Valamint egy adott oldalt szintén nem lehetséges egy gombnyomásra Gyors hívóra tenni?
Operában volt a Szív ikon, katt és bekerült a gyors hívóba.
Pl. egy nyomkövetés számot, ideiglenesen ide szoktam tenni.

(#2219) poirot válasza zodo (#2218) üzenetére


poirot
senior tag

Gyorshívó: Felső menüsor Eszközök/Beállítások/Gyorshívó vagy CTRL+F12

Nem teljesen értem a második kérdésedet, de a linket meg nyitva, kijelölöd a következő ablakban legyenek a megfelelő gyorshívó linkek, ahová helyezni akarod és oda vonszolva, ráejted. Vagy legalulra mész és ott és ott az új gyorshívóra kattintva beilleszted.

(#2220) zodo válasza poirot (#2219) üzenetére


zodo
nagyúr

Gyorshívó beállításokat megtaláltam.
Lényegében megválaszoltad a kérdéseim, nem úgy működik mint Operán és nincs is rá lehetőség.

(#2221) zodo


zodo
nagyúr

Teljes képernyőre váltáskor megjelenő.. "A teljes-képernyő mód befejezéséhez Esc gomb"
üzenet kikapcsolható?

(#2222) Sweet Lou 6 válasza zodo (#2221) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

talán itt

sweetlou6.wordpress.com

(#2223) zodo válasza Sweet Lou 6 (#2222) üzenetére


zodo
nagyúr

Az az, köszi!

(#2224) vlevi


vlevi
nagyúr

Használja valaki a Google Keep bővítményt?
Ha hozzá akarok adni egy lapot a keep jegyzetekhez, feljön egy ablak, hogy be kell jelentkezni, de a bejelentkezés gombra nem történik semmi. :(

[ Szerkesztve ]

(#2225) poirot válasza vlevi (#2224) üzenetére


poirot
senior tag

Evvel én sem boldogultam vagy éve, el is engedtem a böngészőn belül.

(#2226) vlevi válasza poirot (#2225) üzenetére


vlevi
nagyúr

:(
Másikat meg nem találtam.

(#2227) melan


melan
senior tag

Sok év után sajnos el kell engednem az Operát, már nagyon olyan irányba megy el, ami nekem nem felel meg.
A Vivaldival ismerkedem jelenleg... van rá mód, hogy az Operában mentett jelszavakat átemeljem a Vivaldiba?

(#2228) poirot válasza melan (#2227) üzenetére


poirot
senior tag

Nagyon régen jöttem át az operáról a Vivaldira, de arra nem emlékezem, hogy a jelszavakat áthozza-e a könyvjelzőkkel együtt.
Seperc alatt fel tudott rakni, a könyvjelzőket át importálod és mindjárt ki is próbálhatod.

(#2229) melan válasza melan (#2227) üzenetére


melan
senior tag

Megoldottam :))
címsorba: chrome://settings/passwords
mindkét böngészőnél, és exportálható/importálható a jelszóadatbázis

Egy kérdésem lenne még: Operában nagyon hasznos funkció számomra a képernyőterület kijelölése a Ctrl+Shift+5 billentyűkombinációval. A Vivaldi tud ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#2230) junior11 válasza melan (#2227) üzenetére


junior11
veterán

Inkább egy biztonságosabb jelszókezelőt használnék a jelszavakra, szakik szerint nagyon nem ajánlott a böngészőben tárolni őket.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2231) Sweet Lou 6 válasza melan (#2229) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen :K [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#2232) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Ilyen béna nem lehetek de mégis :B
A lap vissza, lap előre , oldal frissítés mellől eltűnt a "kisházikó" gomb. Nekem nagyon hiányzik, mert nem kellett új lapot nyitnom (arra az van beállítva, hogy a Gyorshívó jelenjen meg). Már egy órája túrom a Beállítás részt, a Nézetnél is megnéztem mindent.
Valamikor nemrég frissült a böngésző és valami Eszköztár kapcsoló vagy mi jelent meg. De jobb oldalra se tudom bevarázsolni ahol a letöltések és a könyvjelzők érhetőek el 1 kattintásra.
Hol keressem ? Légyszíves valaki írja már meg. Autodidakta módon szoktam informatikai dolgokat tanulni, de most ritka hülyén érzem már magam :(

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#2233) AtHoS válasza Roland8622 (#2232) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyira bonyolult, hogy nyomsz egy jobbklikket mondjuk a lapvissza gombon, majd alul Szerkesztés - Eszköztár testreszabása és visszahúzod a kitörölt gombot és voálá

read-only mode on the forum

(#2234) Roland8622 válasza AtHoS (#2233) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Puff, odáig is eljutottam, de eszembe sem jutott, hogy kihúzzam áhh :B
Köszönöm a gyors segítséget :R

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#2235) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Van itt olyan, aki úgy használja a Vivaldit, hogy a Gyorsítótárazás (cache) lemezre írását letiltja és csak a RAM-ba engedélyezi?

(#2236) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Kb. egy hete észrevettem, hogy a Vivaldi időnként csontig lefagy. A legfrissebb verzió van fent, egy vagy két lap van talán nyitva, ilyenkor be kell zárnom és újraindítanom kell. Mi lehet a probléma, eddig ilyen nem volt. :(

(#2237) AtHoS válasza poirot (#2236) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én szerencsére ilyennel nem akadtam össze, de azért rákérdeznék, hogy milyen platformon tapasztalod ezt a jelenséget? -> Androidon volt régebben ilyesmi, akkor alkalmazásváltóval el kellett ugrani a Chrome-ról/Vivaldi-ról/stb...-ről, majd vissza és működött tovább rendben

Amúgy tegnap jött Winre 6.2.3105.43 (Stable channel) extra lapbetöltés gyorsításos verzió és Android is kapott friss verziót

read-only mode on the forum

(#2238) Zoli.37 válasza AtHoS (#2237) üzenetére


Zoli.37
kezdő

Nálam is volt ez a hiba amit előttem írtak de a tegnap megjelent 6.2 óta eddig nem jött elő a hiba :R

Szerk.: Android verziót használom csak.

[ Szerkesztve ]

(#2239) poirot válasza AtHoS (#2237) üzenetére


poirot
senior tag

Win11-en, mióta (tegnap) jött a frissítés, azóta még én sem tapasztaltam a fagyást.

(#2240) poirot


poirot
senior tag

Most meg át kellett jönnöm az Edge-re, mert itt pont a Prohardveren bármilyen linkre rákattintok, nem reagál, pedig a mai napon már sokszor benéztem ide, akkor jó volt. Más lapokon müködik rendesen a Vivaldi. (Többször kiléptem újraindítottam, stb.stb.) Win11 64 bit. Most újraindítom a gépem, meglátom, hogy mi lesz.

Újraindítottam a gépem, ugyanaz van, csak a Prohardveren van ez az anomália. (Most is Edge-ről írok.) :(((

[ Szerkesztve ]

(#2241) Sweet Lou 6 válasza poirot (#2240) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Cookie/Gyorsítótár törlést próbáltál?

sweetlou6.wordpress.com

(#2242) poirot válasza Sweet Lou 6 (#2241) üzenetére


poirot
senior tag

Az összes cookie-t töröljem, vagy lehetőség van csak a prohardvernél?

A gyorsítótárt hol kell törölni?

[ Szerkesztve ]

(#2243) poirot válasza poirot (#2242) üzenetére


poirot
senior tag

Az összes cookit töröltem, semmi javulás, a hardveres gyorsítást ki-be kapcsoltam, szintén változatlan. :(((

(#2244) Ablakos válasza poirot (#2243) üzenetére


Ablakos
őstag

Nevezd át a profilmappád. Így gyakorlatilag egy uj telepitest szimulalva tudod kiprobalni így is fennáll e a hiba, ha elinditod a vivaldit.

(#2245) poirot válasza Ablakos (#2244) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi a választ, most konkrétan melyik profil mappára gondolsz? A Vivaldiéra? És ezt hol, milyen néven találom? :R

(#2246) poirot válasza Ablakos (#2244) üzenetére


poirot
senior tag

Ne kérdezzétek, most megjavult, de nem tudom, hogy mitől. Az utóbbi időben egyre több gond van a Vivaldival, sajnos.

(#2247) zodo


zodo
nagyúr

Verzió frissítéskor kiléptet gmail fiókból?
Pár napja váltott 6.2.3105.45 (Stable channel) (64 bites)-re és a levelező máris riasztott, bejelentkezést kért.
Fogynak az azonosító 8 számjegyű biztonsági kulcsaim és ezért kérdezem, mire számítsak.
Elvileg, letiltottam a verzió frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#2248) repvez


repvez
addikt

másnál nem történt hasonlo , hogy semmilyen oldal nem jön be vivaldival?
olyan mintha nem lenne net, idötullépésre hivatkozik vagy , hogy megváltozott a weboldal cime.
Már a modemet routert is ujrainditottam , de semmi változás.
EDGE alatt minden mukodik.
Tegnap este mikor kkikapcsoltam a géet még minden jo volt, most akartam ujra bekapcsolni de semmi nem müködik.
este ota semmit nem frissitettem vag yv áltoztattam a gépen.
win10 64 bit és a napshot verzio legujabb 64 bites vivaldi. de az is mult hét ota nem frissult.

(#2249) poirot válasza repvez (#2248) üzenetére


poirot
senior tag

Digi internet topikban írják, hogy elhasalt a NET, főleg a külföldi oldalak. Általánosan, DIGI, Telekom stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2250) Ablakos válasza poirot (#2249) üzenetére


Ablakos
őstag

Megerősítem. Nem a hegedus a bűnös.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.